Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
546 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 546 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχετε ψάξει καθόλου το θεμα του υπνοσακου;γιατι να παρω αμανικο;τα χεράκια τους δεν θα κρυώνουν;θα ρωτήσω κ την παιδιατρο,μου ειπε να μην τους βαλω ακομα .

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:Εχετε ψάξει καθόλου το θεμα του υπνοσακου;γιατι να παρω αμανικο;τα χεράκια τους δεν θα κρυώνουν;θα ρωτήσω κ την παιδιατρο,μου ειπε να μην τους βαλω ακομα .
Για βρέφη κάτω του 1 έτους συστήνονται αυτοί που δεν έχουν μανίκια γιατί υπάρχει κίνδυνος πνιγμού.
Το έχω ψάξει και έχω πάρει αμάνικο.
Φοράς από μέσα πυτζαμάκι αλλά είναι ζεστός ακόμα ο καιρός.
Έχει οικονομικούς στο IKEA καθώς και στο the dream bag

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:Εχετε ψάξει καθόλου το θεμα του υπνοσακου;γιατι να παρω αμανικο;τα χεράκια τους δεν θα κρυώνουν;θα ρωτήσω κ την παιδιατρο,μου ειπε να μην τους βαλω ακομα .
Για βρέφη κάτω του 1 έτους συστήνονται αυτοί που δεν έχουν μανίκια γιατί υπάρχει κίνδυνος πνιγμού.
Το έχω ψάξει και έχω πάρει αμάνικο.
Φοράς από μέσα πυτζαμάκι αλλά είναι ζεστός ακόμα ο καιρός.
Έχει οικονομικούς στο IKEA καθώς και στο the dream bag
Οχι που δεν θα το ψαχνες!
Ευχαριστω!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:
ioazon έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:Εχετε ψάξει καθόλου το θεμα του υπνοσακου;γιατι να παρω αμανικο;τα χεράκια τους δεν θα κρυώνουν;θα ρωτήσω κ την παιδιατρο,μου ειπε να μην τους βαλω ακομα .
Για βρέφη κάτω του 1 έτους συστήνονται αυτοί που δεν έχουν μανίκια γιατί υπάρχει κίνδυνος πνιγμού.
Το έχω ψάξει και έχω πάρει αμάνικο.
Φοράς από μέσα πυτζαμάκι αλλά είναι ζεστός ακόμα ο καιρός.
Έχει οικονομικούς στο IKEA καθώς και στο the dream bag
Οχι που δεν θα το ψαχνες!
Ευχαριστω!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πέντε παρά....και ξύπνησα! Ωραία μην το ευχαριστηθει η έγκυος αν κοιμηθεί νωρίς......

Σα να κανει κ λίγο άγχος για το τι θα πει ο ντοκ !!!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Πέντε παρά....και ξύπνησα! Ωραία μην το ευχαριστηθει η έγκυος αν κοιμηθεί νωρίς......

Σα να κανει κ λίγο άγχος για το τι θα πει ο ντοκ !!!
Αντε καλε!πηγαινε κοιμησου!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούδια!

Ύπνος ότι να 'ναι!
Κοιμήθηκα 2+, ξύπνησα 6 που ετοιμαζόταν για δουλειά ο αγάπης μου. Θκατούλεθ!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα! Καλημέρα!

Οκ πρέπει να το πάρω απόφαση το Αλεξάκι θα ξυπνάει νωρίς! Πάει το 8.30 8.45
7.45 max είμαστε στο πόδι!

Maimou2009 έγραψε:
sophia έγραψε:Πέντε παρά....και ξύπνησα! Ωραία μην το ευχαριστηθει η έγκυος αν κοιμηθεί νωρίς......

Σα να κανει κ λίγο άγχος για το τι θα πει ο ντοκ !!!
Αντε καλε!πηγαινε κοιμησου!
Χααχαχαχαχχαα ......πηγα αφού έπαιξα το παιδικό παιχνίδι της κόρης μου στο ταμπλετ :-P

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν την παίρνεις καμία αγκαλιά στο κρεβάτι μπας και ξανακοιμηθεί;

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν πιάνει!!! Εν τω μεταξύ χθες ήταν πολυ κουρασμένη όλη μέρα έξω κ 9 παρά κοιμηθηκε !

Συνήθως κοιμάται 9.30....οπότε....

Πήρα τώρα στο διαγνωστικό για να κάνω αιματολογικές δέχονται μέσω εοπυυ λέει δεν έχουν ανακοίνωση .

Ωχ κ αυτό ,μας έχουν στην τσιτα !

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τέρμα ο ύπνος απο τις 7 ,αφου ειχε γίνει διακοπή στις 4.οι ζαργανες έχουν κανει κατάληψη στο κρεβάτι αλλα δεν κοιμούνται!κ θελω να καθαρισω κ το υπόλοιπο σπίτι!'
Α,καλημέρα!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το ξέρω από την περασμένη εβδομάδα! Εγώ πηρα τηλ εκεί που παω να ξέρω! Μόνο το πακέτο του θυροειδη έχει 50-60 να ξέρω τι θα πληρώσω!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερούδια!!!Σήμερα έχουμε 17:30 το τελευταίο μας ραντεβού!!
Μπήκα και στη 39η!!!!Γοργονάκι ακριβώς μια βδομάδα μας έμεινε (Εκτός απροόπτου βεβαίως,βεβαίως!) για να συναντηθούμε!!!ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩΩΩ!!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 328109 
Και γω δεν κοιμήθηκα καλά χτες...πονούσε η μέση μου και ήμουν πολύ ανήσυχη...άσε τις βόλτες στο πιπί ρουμ!!!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!! Πρωινές πρωινές ε;
Σοφακι εσένα σε βλεπω να κανείς χρονια να κοιμάσαι κανονικα. Γιατι έχεις άγχος; Για τον τοκετο;
Μαιμου πως προλαβαινεις με δυο μωρα να κανείς κ δουλειές στο σπίτι;;
Αχ κορίτσια με τον παλιό εοπυυ...καλα που πρόλαβα κ γέννησα. Βλέπω την επίσχεση να παίρνει παράταση...

Εγω καλύτερα σήμερα. Λες κ έγινε θαύμα! Η μπεμπα θηλασε τέλεια στις 4.30 το πρωι ξανά τωρα απο τις 8.30χωρις να ποναω καθόλου! Βλέπω όμως οτι κοιμάται περισσότερο, δηλ ξυπνάει περίπου ανα 3,5 -4 ώρες, ειναι φυσιολογικο το 4ωρο; Βέβαια θα μιλήσω κ με παιδιατρο.
Αυτο που με εντυπωσίασε ειναι οτι στους δυο τελευταίους θηλασμους δεν χρειάστηκε να θυμηθώ ποιο στήθος έδωσα τελευταία φορα για να δώσω το αντίθετο. Εσταζε γάλα! Πρώτα το αριστερό κ τωρα το πρωι το δεξί! Μέχρι το πόδι μου έφτασε το γάλα! Καλο αυτο ε; Σημαίνει οτι υπαρχει φαγακι για τη μπεμπουλα μου!

Αχ Μαρακι έρχεται η γοργονιτσα!!! Απίστευτο ε; Σε λίγες μέρες θα κάνετε αγκαλιτσες! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 379767

Ιωάννα κ εγω αμάνικο υπνοσακο έχω κ είχα ακριβώς την ίδια απορία με την Μαιμου! Τελικα απο ποιον μήνα τον χρησιμοποιούμε;;;

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!!! Πρωινές πρωινές ε;
Σοφακι εσένα σε βλεπω να κανείς χρονια να κοιμάσαι κανονικα. Γιατι έχεις άγχος; Για τον τοκετο;
Μαιμου πως προλαβαινεις με δυο μωρα να κανείς κ δουλειές στο σπίτι;;
Αχ κορίτσια με τον παλιό εοπυυ...καλα που πρόλαβα κ γέννησα. Βλέπω την επίσχεση να παίρνει παράταση...

Εγω καλύτερα σήμερα. Λες κ έγινε θαύμα! Η μπεμπα θηλασε τέλεια στις 4.30 το πρωι ξανά τωρα απο τις 8.30χωρις να ποναω καθόλου! Βλέπω όμως οτι κοιμάται περισσότερο, δηλ ξυπνάει περίπου ανα 3,5 -4 ώρες, ειναι φυσιολογικο το 4ωρο; Βέβαια θα μιλήσω κ με παιδιατρο.
Αυτο που με εντυπωσίασε ειναι οτι στους δυο τελευταίους θηλασμους δεν χρειάστηκε να θυμηθώ ποιο στήθος έδωσα τελευταία φορα για να δώσω το αντίθετο. Εσταζε γάλα! Πρώτα το αριστερό κ τωρα το πρωι το δεξί! Μέχρι το πόδι μου έφτασε το γάλα! Καλο αυτο ε; Σημαίνει οτι υπαρχει φαγακι για τη μπεμπουλα μου!

Αχ μπράβο βρε Ευάκι μου!!!Δόξα το θεό!εύχομαι να μην ξαναπονέσεις τώρα πια και να το θηλάσεις όσο θες το κορίτσι σου!!!Και γαλατάκι μπόλικο ε?Φτου,φτου!Λογικό μου ακούγετε να αυξάνει τις ώρες ύπνου η μικρούλα σου όσο περνούν οι μέρες!!!

Αχ Μαρακι έρχεται η γοργονιτσα!!! Απίστευτο ε; Σε λίγες μέρες θα κάνετε αγκαλιτσες! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 379767 
Απίστευτο δεν λες τίποτα!!!!Ατελείωτη θα μου φανεί η βδομάδα!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evini,
ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!

Τον υπνόσακο φαντάζομαι τον χρησιμοποιούμε αφού βάλουμε κι εμείς πάπλωμα.

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mπραβο Εβινακι Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 328109 

Μαρακι αρχισε η αντιστροφη μετρηση ετσι;;;Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 654316 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερούδια κοριτσάκια!!!
Δε γέννησε καμία άλλη ε;

Μαράκι έρχεται το γοργονάκι σας!!! Με το καλό να τη δείτε σήμερα.

evini7 έγραψε:
Ασε που πρέπει να είσαι γξεκουραστη για τον τοκετο! Θελει δύναμη!
Α! Προσωπική εμπειρία, χρειάζονται τα μαθήματα ανωδυνου, εγω η άσχετη δεν μπορούσα να κάνω σωστα τις ανάσες κ δυσκολευτηκα! Ενώ αν ήξερα...
Συμφωνώ απόλυτα!

Ζβουρίτσα έχεις αρχίσει περπάτημα; Οι ανάσες εμένα με βοήθησαν πάρα πολύ!

Σοφάκι προσπάθησε να ξεκουράζεσαι γιατί μετά με δύο κουτσούβελα το βλέπω κομματάκι δύσκολο... Έρμη μάνα τι τραβάς!

evini7 έγραψε:
Εγω καλύτερα σήμερα. Λες κ έγινε θαύμα! Η μπεμπα θηλασε τέλεια στις 4.30 το πρωι ξανά τωρα απο τις 8.30χωρις να ποναω καθόλου! Βλέπω όμως οτι κοιμάται περισσότερο, δηλ ξυπνάει περίπου ανα 3,5 -4 ώρες, ειναι φυσιολογικο το 4ωρο; Βέβαια θα μιλήσω κ με παιδιατρο.
Αυτο που με εντυπωσίασε ειναι οτι στους δυο τελευταίους θηλασμους δεν χρειάστηκε να θυμηθώ ποιο στήθος έδωσα τελευταία φορα για να δώσω το αντίθετο. Εσταζε γάλα! Πρώτα το αριστερό κ τωρα το πρωι το δεξί! Μέχρι το πόδι μου έφτασε το γάλα! Καλο αυτο ε; Σημαίνει οτι υπαρχει φαγακι για τη μπεμπουλα μου!
Μπράβο Εvinaki!cheers 

Εμείς είχαμε ένα πολύ καλό βράδυ! Ξυπνήσαμε στις 2, φάγαμε ξαπλωμένες ως τις 3 και περίπου και ξύπνησε ξανά στις 7 παρά για φαγητό. Χτες γενικά κοιμήθηκε κάμποσες ώρες.

Ξεκίνησα και αντλήσεις για να φτιάξω τράπεζα γάλακτος. Όσες έχετε δοκιμάσει να κάνετε άντληση πόσο βγάζετε περίπου; Με μία άντληση δε βγάζω γεύμα οπότε πρέπει να βάλω ένα πρόγραμμα... Σήμερα ξεκινάω και ένα ιδιαίτερο, μία ώρα κάθε μέρα. Φροντιστήριο αφού σαραντήσουμε...

Όσο για τον υπνόσακο, η πεθερά μου μου έφερε εναν που είναι σα φάκελος, τον χρησιμοποιούμε;

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κορίτσια!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 654316 
Τι κάνετε! Αντε κοντευετε ολες σιγα σιγα να πάρετε τα μπεμπακια σας αγκαλιτσα!!
Εμεις χτες ειχαμε πολυ χάλια ωράρια, γιατι ο κύριος κοιμόταν απο τις 14:00 εώς τη 1:00 το βράδυ, με πολυ μικρές διακοπές για φαγητο. Αφου ανησύχησα..
οποτε το βράδυ είμασταν στο πόδι..να δω ποτε θα κοιμηθώ.. Γενικώς όμως κοιμόμαστε μέσο όρο ενα οχταωρακι, με μια διακοπή κατα τις 3:00. Σε μια βδομαδα σαραντίζουμεεε!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 654316 
Παραμυθενια μου κι εγώ αντλώ μια φορα τη μερα, για να χαλαρώνει λίγο το στηθος , γιατι ωρες ωρες το νιωθω οτι θα κανει μπαμ.. Αλλα και για να το ταιζει και ο μπαμπάς μας.. Ρώτησα και την παιδίατρο και μου είπε οτι μπορω να δίνω και 2 γεύματα τη μερα με μπιμπερο, χωρις να υπαρχει θέμα.
εν τω μεταξύ στάζει κι εμενα παρα πολυ και γίνομαι χάλια, εάν δε φοραω σουτιέν.η παιδίατρος μου ειχε πει να βγάζω 60 ml γα καθε γεύμα.
Εγώ εχω αλλο θέμα τωρα. Αγόρασα τη θηλή της medela , thn calma, που ειναι σα τη θηλή μας και για να πιει το μωρο, πρεπει να καταβάλει προσπάθεια, όπως και όταν πίνει απο το στηθος μας και ο τεμπελακος μας δε πολυ τρελάθηκε. Πίνει το μισο απ οτι έπινε, όταν του έδινα με το κανονικό μπιμπερο.. Και τωρα δε ξέρω τι να κανω..
Παντως γενικώς πιστεύω οτι ειναι καλο να βγάζουμε έστω και λίγο γαλατακι και να το δίνει άλλος μια στο τοσο, γιατι αμα χρειαστεί να λειψουμε απο το σπίτι, θα πρεπει να το ταΐσει κάποιος άλλος το μπεμπε. Μια φίλη μου , μου ελεγε οτι δε το έκανε και τωρα που ειναι 3 μηνών το παιδι, δε δέχεται με τιποτα το μπιμπερο και δε μπορει να παει πουθενά.. Αυταααα! Ελπίζω να μη με έπιασε πολυ λογοδιάρροια Smile και σας έπρηξα.. Ειναι η υπερένταση απο το ξενυχτι! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 654316 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω κορίτσια την άντληση δεν την έχω πάρει πολυ στα σοβαρά. Χρησιμοποιω το θηλαστρο το πολυ δέκα με δεκαπέντε λεπτα και βγάζω περιπου 30-40ml γεύμα το οποίο σαφώς κ δε φτάνει για το μωρο. Ποσα ml να πίνουν άραγε; 100; 120;
Χρειάζεται λέτε να κάνω τράπεζα; Νωρίς δεν ειναι; Έλεγα μετα τις 40, αφου εδραιωθεί η γαλουχια.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:Εγω κορίτσια την άντληση δεν την έχω πάρει πολυ στα σοβαρά. Χρησιμοποιω το θηλαστρο το πολυ δέκα με δεκαπέντε λεπτα και βγάζω περιπου 30-40ml γεύμα το οποίο σαφώς κ δε φτάνει για το μωρο. Ποσα ml να πίνουν άραγε; 100; 120;
Χρειάζεται λέτε να κάνω τράπεζα; Νωρίς δεν ειναι; Έλεγα μετα τις 40, αφου εδραιωθεί η γαλουχια.
Evini μου εφόσον δε συντρέχει λόγος δε χρειάζεται να κάνεις αντλήσεις. Εγώ ξεκίνησα γιατί όταν θα πηγαίνω στη δουλειά δεν ξέρω αν θα μπορώ να βγάζω γεύμα με μία μόνο άντληση οπότε πρέπει να έχω τράπεζα.
Όσο για το πόσο πίνουν θα ρωτήσω αύριο τον παιδίατρο.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
paramythenia,
άμα σου κοιμάται σερί, μπορείς να ξεκινήσεις άντληση όταν θα είναι γεμάτο το στήθος σου (στο τέλος του ύπνου του paramyth-ακίου). Όταν δεν τραβάει άλλο το θήλαστρο, τότε βάζεις το μωρό επάνω στο στήθος και αυτό σίγουρα θα κατεβάσει γάλα Wink 

maraki_iraklio,
μια χαρά θα περάσει η εβδομάδα! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 328109 

klaramaria,
η απορία μου είναι πότε είναι η κατάλληλη ώρα να πρωτοδώσεις μπιμπερό με το γάλα σου....

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!!! Πρωινές πρωινές ε;
Σοφακι εσένα σε βλεπω να κανείς χρονια να κοιμάσαι κανονικα. Γιατι έχεις άγχος; Για τον τοκετο;
Μαιμου πως προλαβαινεις με δυο μωρα να κανείς κ δουλειές στο σπίτι;;
Αχ κορίτσια με τον παλιό εοπυυ...καλα που πρόλαβα κ γέννησα. Βλέπω την επίσχεση να παίρνει παράταση...

Εγω καλύτερα σήμερα. Λες κ έγινε θαύμα! Η μπεμπα θηλασε τέλεια στις 4.30 το πρωι ξανά τωρα απο τις 8.30χωρις να ποναω καθόλου! Βλέπω όμως οτι κοιμάται περισσότερο, δηλ ξυπνάει περίπου ανα 3,5 -4 ώρες, ειναι φυσιολογικο το 4ωρο; Βέβαια θα μιλήσω κ με παιδιατρο.
Αυτο που με εντυπωσίασε ειναι οτι στους δυο τελευταίους θηλασμους δεν χρειάστηκε να θυμηθώ ποιο στήθος έδωσα τελευταία φορα για να δώσω το αντίθετο. Εσταζε γάλα! Πρώτα το αριστερό κ τωρα το πιρωι το δεξί! Μέχρι το πόδι μου έφτασε το γάλα! Καλο αυτο ε; Σημαίνει οτι υπαρχει φαγακι για τη μπεμπουλα μου!

Αχ Μαρακι έρχεται η γοργονιτσα!!! Απίστευτο ε; Σε λίγες μέρες θα κάνετε αγκαλιτσες! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 17 379767

Ιωάννα κ εγω αμάνικο υπνοσακο έχω κ είχα ακριβώς  την ίδια απορία με την Μαιμου! Τελικα απο ποιον μήνα τον χρησιμοποιούμε;;;

Φυσικά κ μου προσέχει κάποιος τα παιδιά τωρα που κανω γενική αλλιως δεν θα τελείωνα ποτε!

Paramythenia έγραψε:Καλημερούδια κοριτσάκια!!!
Δε γέννησε καμία άλλη ε;

Μαράκι έρχεται το γοργονάκι σας!!! Με το καλό να τη δείτε σήμερα.

evini7 έγραψε:
Ασε που πρέπει να είσαι γξεκουραστη για τον τοκετο! Θελει δύναμη!
Α! Προσωπική εμπειρία, χρειάζονται τα μαθήματα ανωδυνου, εγω η άσχετη δεν μπορούσα να κάνω σωστα τις ανάσες κ δυσκολευτηκα! Ενώ αν ήξερα...
Συμφωνώ απόλυτα!

Ζβουρίτσα έχεις αρχίσει περπάτημα; Οι ανάσες εμένα με βοήθησαν πάρα πολύ!

Σοφάκι προσπάθησε να ξεκουράζεσαι γιατί μετά με δύο κουτσούβελα το βλέπω κομματάκι δύσκολο... Έρμη μάνα τι τραβάς!

evini7 έγραψε:
Εγω καλύτερα σήμερα. Λες κ έγινε θαύμα! Η μπεμπα θηλασε τέλεια στις 4.30 το πρωι ξανά τωρα απο τις 8.30χωρις να ποναω καθόλου! Βλέπω όμως οτι κοιμάται περισσότερο, δηλ ξυπνάει περίπου ανα 3,5 -4 ώρες, ειναι φυσιολογικο το 4ωρο; Βέβαια θα μιλήσω κ με παιδιατρο.
Αυτο που με εντυπωσίασε ειναι οτι στους δυο τελευταίους θηλασμους δεν χρειάστηκε να θυμηθώ ποιο στήθος έδωσα τελευταία φορα για να δώσω το αντίθετο. Εσταζε γάλα! Πρώτα το αριστερό κ τωρα το πρωι το δεξί! Μέχρι το πόδι μου έφτασε το γάλα! Καλο αυτο ε; Σημαίνει οτι υπαρχει φαγακι για τη μπεμπουλα μου!
Μπράβο Εvinaki!cheers 

Εμείς είχαμε ένα πολύ καλό βράδυ! Ξυπνήσαμε στις 2, φάγαμε ξαπλωμένες ως τις 3 και περίπου και ξύπνησε ξανά στις 7 παρά για φαγητό. Χτες γενικά κοιμήθηκε κάμποσες ώρες.

Ξεκίνησα και αντλήσεις για να φτιάξω τράπεζα γάλακτος. Όσες έχετε δοκιμάσει να κάνετε άντληση πόσο βγάζετε περίπου; Με μία άντληση δε βγάζω γεύμα οπότε πρέπει να βάλω ένα πρόγραμμα... Σήμερα ξεκινάω και ένα ιδιαίτερο, μία ώρα κάθε μέρα. Φροντιστήριο αφού σαραντήσουμε...

Όσο για τον υπνόσακο, η πεθερά μου μου έφερε εναν που είναι σα φάκελος, τον χρησιμοποιούμε;
Εγω στην καλύτερη έβγαζα 120 στην αντληση

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περπάτημα δεν έχω ξεκινήσει γιατί έχω και το πρήξιμο.
Θα πάρω αύριο οδηγίες!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις