Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
542 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 542 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 40]

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Oh Merci!!!
Γενικα πάντως οι ορμονες μου και στην εγκυμοσυνη και τωρα ειναι ήπιες.
Αφου το λέει και καμαρώνει το αγόρι μου, δεν υπερεβαλλα ποτε και πουθενα.
Μόνο η αδερφουλα μου ακουει τα Γαλλικά μου...που και που...έτσι για να μην ξεχνιόμαστε!
Πάω να δοκιμάσω να φορεσω κανένα ρούχο γιατι πολυ πιτζαμα έπεσε! Για να δούμε....

Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 417472 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρίξτε άκυρα μανες.....!!!

Στο μαιευτήριο δεν μπορούσαν να έρθουν? Πφφφ!

Βολταραμε ολημερίς κ τώρα σερνομαι !

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσακια μου πως ειστε???

Εγω πηγα βολτιτσα,περπατησα,γυρνωντας πηρα κ μια τουρτα παγωτο Laughing Laughing 
Πλεον μπορω να πω οτι πρηστηκα....γενικοτερα κ στο προσωπο κ γενικα.

Εβινακι μου κλεισε τα τηλεφωνα!!!!!
Μην τα σηκωνεις....ειναι ο εφιαλτης μιυ αυτο το πραγμα,ποσο μαλλον με μωρο!
Σημερα το πρωι 9 η ωρα ηρθε κ χτυπαφε παλι ο πεθερος μου τα κουδουνια.
Ε δεν ανοιξαμε...καναμε τις παπιες...γαιδουρια ξεγαιδουρια δε γινεται καθε τρεις κ λιγο να εχουμε εφοδο!
Οσο για τις θηλες, υπομονη και ευχομαι να τη βρεις γρηγορα τη λυση να σε βοηθησουν κ οι ψευδοθηλες να ξεπονεσεις λιγακι..

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Ρίξτε άκυρα μανες.....!!!

Στο μαιευτήριο δεν μπορούσαν να έρθουν? Πφφφ!

Βολταραμε ολημερίς κ τώρα σερνομαι !
Εγώ σέρνομαι χωρίς τη βόλτα.
Πυτζάμα και σειρές...

tsiritri,
δεν μπορεί να του βάλει λίγο χέρι ο άντρας σου;;;; ΟΥφ!

Edit:
στα Prenatal έχει πάνες Chicco για όσες θέλετε να τις δοκιμάσετε πριν πάρετε κιβώτιο.

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλόχα!!!Τελικά μείναμε σπίτι και ξεμπαζόσαμε το μεγάλο παιδικό-γραφείο του συζύγου!!!Δεν ξάπλωσα καθόλου και τώρα η μέση με εκδικήτε!!!

Αχ Εβινάκι μου πόσο σε σκέφτομαι με τον πόνο...και γω έχω πολύ ευαίσθητες θηλές ρε γαμώτο...ποτέ δεν άφηνα να μου τις πασπατεύει ούτε το αμόρε!!!Πονάω πολύ εύκολα!Τώρα τις έχω πλακώσει με πουρελαν και ο θεός βοηθός!!!
Υπομονή και με τις επισκέψεις...αν και πρέπει αφού δεν καταλαβαίνουν από μόνοι τους να γινόμαστε εμείς ξινές!!!

Τζουλάκι άρχισε να κοιμάται παραπάνω το λουλουδάκι σου ε?Μπράβο!!

Σοφάκι ωραία η βολτούλα?

Ριτσάκι τούρτα παγωτό διαβάζω....μιαμ....είσαι πολύ του παγωτού τελικά ε?

Ιωάννα φωτεινέ μου παντογνώστη ευχαριστώ για την πληροφορία...μήπως θυμάσαι και τιμή πακέτου??

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maraki_iraklio έγραψε:Ιωάννα φωτεινέ μου παντογνώστη ευχαριστώ για την πληροφορία...μήπως θυμάσαι και τιμή πακέτου??
Όσι! Very Happy 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τουρτα παγωτο ακούω, μπουγατσα για πρωινο ακούω, τι αλλο θα γράψετε;;; Κάνω προσπάθεια να χάσω τα κιλα λέμε!
Μαρακι εύχομαι να μη πονεσεις όσο εγω οταν έρθει η ώρα του θηλασμου ή μάλλον να μην πονεσεις καθόλου!
Ήρθε το αμορε κι έφερε φαγαμε, ψαράκια μιαμ μιαμ! Ταραμοσαλατα κανει να φάω ε;

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Τουρτα παγωτο ακούω, μπουγατσα για πρωινο ακούω, τι αλλο θα γράψετε;;; Κάνω προσπάθεια να χάσω τα κιλα λέμε!
Μαρακι εύχομαι να μη πονεσεις όσο εγω οταν έρθει η ώρα του θηλασμου ή μάλλον να μην πονεσεις καθόλου!
Ήρθε το αμορε κι έφερε φαγαμε, ψαράκια μιαμ μιαμ! Ταραμοσαλατα κανει να φάω ε;
Ναι, γιατί να μην κάνει;

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εβινάκι και γω το ίδιο εύχομαι!!!
Ταραμοσαλάτα γιατί να μην φας!!!Απλά φάε λίγο γιατί παχάινει η άτιμη!!!!

Ιωάννα ΔΕΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΙΜΗ???ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ!!!χαχαχαχα

Φεύγουμε για καφεδάκι...δεν το γλιτωσα τελικά και νιώθω πτώμααααα

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εβινακι μου αληθεια μειον ποσα εισαι εχεις δει???

Μαρακι μου δεν το συζητω,παγωτο forever!!! Που να δεις τα banana muffin τι ωραια που τα συνδιασα με παγωτο βανιλια Very Happy 

Ιωαννα προσπαθει "με τροπο" να το φερει στον πεθερο αλλα αυτος δεν χαμπαριαζει...κ ξενερωνει ο δικος μου που δεν τα καταλαβαινει μονος του...δεν τον πιεζω ακομα πολυ αφου το καταλαβαινει κ ενοχλειται κ ο ιδιος αλλα αν δω κ συνεχιζει να προσπαθει να του το φερνει χαλαρα θα βροντηξω που θα παει!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σήμερα που είμαι εγώ ήσυχη, το χταπόδι έχει ξεσαλώσει απολύτως!

mariathess


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σας μαμαδες κ μελουσες μαμαδες πως πατε¨?εμεις ολη μερα θηλασμος νανι κακακια ρεψιματα βολτες ευτυχως ηπια περναμε τους κολικους με λιγο κλαμα α κ αποσυμφορηση στηθους με το θηλαστρο για τις ωρες τισ νυχτας που την ταιζω με το μπιμπεροΦθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 429657 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 265107 
καλα κουραγια σε ολες μαςΦθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 136747

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γειαααα!
Σημερα είχε καθαριότητα,έστρωσα τα υπνοδωμάτια!το ζαργανοδωματιο ολοκληρώθηκε με το χαλί κ το φωτιστικό!παω να ξεβρωμιστω κι εγω κ να κανω μπανιο τα μικρα!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 417472 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:Γειαααα!
Σημερα είχε καθαριότητα,έστρωσα τα υπνοδωμάτια!το ζαργανοδωματιο ολοκληρώθηκε με το χαλί κ το φωτιστικό!παω να ξεβρωμιστω κι εγω κ να κανω μπανιο τα μικρα!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 417472 
Εσύ έχεις κάνει τρελές προόδους!!!!

Κι εγώ σήμερα που είμαι όλη μέρα "πασάς στο ανάκλιντρο" κατάφερα και ξεπρήστηκαν τα πόδια μου....
Δηλαδής, πρέπει να παλουκωθώ από δω και μπρος;
Να σηκώνομαι μόνο για τις περπατάδες;

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια μου, τι κάνετε; Εμείς καλά. Εχουμε μπερδέψει τη μέρα με τη νύχτα.
Πολύ όμορφες οι ψωτο με τα μωράκια σας! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 215994 
Αυτό με τις επισκέψεις το έχω κι εγώ με τα πεθερικά μου. Εκεί που έρχονταν απόγευμα τώρα έρχονται και πρωινά και χωρίς τηλ τις περισσότερες φορές. Τα νεύρα μου είναι χάλια. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Ποια μέρα θα πάρω ανάποδες και θα γίνει χαμός.
Να ρωτήσω έχει βγάλει κανένα μωράκι σπυράκια στα μαγουλάκια. Η δικιά μου μια βγάζει μια τις φεύγουν.
Κοιμηθείτεεεεεεεεεεεεεεε τώρα που μπορείτε!!!!!
Φιλάκια πολλά!!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 315810 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 315810 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 315810

edit: τις πάνες chicco τις δοκιμάσαμε. Ωραίες είναι και χωρίς διαρροές. Εχει και στα jumbo.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την maria-lar στις Δευ Οκτ 28, 2013 9:10 am, 1 φορά

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ θα τους έβαζα να κάνουν δουλειές άμα μου μπαστακωνόντουσαν κάθε μέρα Twisted Evil 

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioazon έγραψε:Εγώ θα τους έβαζα να κάνουν δουλειές άμα μου μπαστακωνόντουσαν κάθε μέρα Twisted Evil 
Ασε. Ευτυχώς τώρα έρχονται κάθε 2 με 3 μέρες αλλά ξεχωριστά ο πεθερός από την πεθερά. Κ μερικές φορές άλλος το πρωί και άλλος το απόγευμα. Ετσι για να γουστάρουμε λιγάκι.

Το Ιφάκι με τη μπεμπούλα της τι να κάνουν;

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria-lar έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια μου, τι κάνετε; Εμείς καλά. Εχουμε μπερδέψει τη μέρα με τη νύχτα.
Πολύ όμορφες οι ψωτο με τα μωράκια σας! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 215994 
Αυτό με τις επισκέψεις το έχω κι εγώ με τα πεθερικά μου. Εκεί που έρχονταν απόγευμα τώρα έρχονται και πρωινά και χωρίς τηλ τις περισσότερες φορές. Τα νεύρα μου είναι χάλια. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Ποια μέρα θα πάρω ανάποδες και θα γίνει χαμός.
Να ρωτήσω έχει βγάλει κανένα μωράκι σπυράκια στα μαγουλάκια. Η δικιά μου μια βγάζει μια τις φεύγουν.
Κοιμηθείτεεεεεεεεεεεεεεε τώρα που μπορείτε!!!!!
Φιλάκια πολλά!!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 315810 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 315810 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 315810

edit: τις πάνες chicco τις δοκιμάσαμε. Ωραίες είναι και χωρίς διαρροές. Εχει και στα jumbo.
Η δική μου η μικρη εχει βγάλει.δεν ειναι τιποτα,βρεφικη ακμή το λένε,θα φύγει μονο του.αλλα δείξε το κ στον παιδιατρο καλου κακου.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν έχει απαντήσει στα μηνύματα η ifi.....

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Maimou2009 έγραψε:
maria-lar έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια μου, τι κάνετε; Εμείς καλά. Εχουμε μπερδέψει τη μέρα με τη νύχτα.
Πολύ όμορφες οι ψωτο με τα μωράκια σας! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 215994 
Αυτό με τις επισκέψεις το έχω κι εγώ με τα πεθερικά μου. Εκεί που έρχονταν απόγευμα τώρα έρχονται και πρωινά και χωρίς τηλ τις περισσότερες φορές. Τα νεύρα μου είναι χάλια. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Ποια μέρα θα πάρω ανάποδες και θα γίνει χαμός.
Να ρωτήσω έχει βγάλει κανένα μωράκι σπυράκια στα μαγουλάκια. Η δικιά μου μια βγάζει μια τις φεύγουν.
Κοιμηθείτεεεεεεεεεεεεεεε τώρα που μπορείτε!!!!!
Φιλάκια πολλά!!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 315810 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 315810 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 315810

edit: τις πάνες chicco τις δοκιμάσαμε. Ωραίες είναι και χωρίς διαρροές. Εχει και στα jumbo.
Η δική μου η μικρη εχει βγάλει.δεν ειναι τιποτα,βρεφικη ακμή το λένε,θα φύγει μονο του.αλλα δείξε το κ στον παιδιατρο καλου κακου.
Μου είπε συνέχεια καθαρές πανούλες και να μην ακουμπάνε οι κουβερτούλες αλλά δεν είδα να φεύγουν τελείως.

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λέω να κοιμηθώ λιγάκι, τώρα που κοιμάται και το τέκνο μου.
Πολλά φιλιά σε όλες και με το καλό να έχουμε όμορφα νέα με πολλές νέες αφίξεις!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 379767 
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 16 531909 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μουφα οι θηλες σιλικονης, ποναω το ίδιο κ η μια θηλη μάλιστα ματωσε. Προσπάθησα θηλαστρο, όσο έβγαλα το ρουφηξε μονομιας...την έβαλα κι εγω στο στήθος, πόνος ξεπονος, απο το να υποφέρει το μωρακι μου νηστικο, καλύτερα εγω...
Ρώτησα για ταραμοσαλατα γιατι στην εγκυμοσυνη την απεφευγα καθώς κ αλλα ψαρικα. Έφαγα λιγάκι...
Τσιριτρι γύρισα απο μαιευτήριο -6 κιλα, απο τότε δεν ξαναζυγιστηκα.
Σπυρακια στο πρόσωπο η δικιά μου δεν έχει αλλα μου είπε η παιδιατρος πως αν δώ θα ειναι η βρεφικη ακμή κ να μην ανησυχησω.

Ιωάννα πραγματικα πιστεύω οτι πρέπει να αραξεις τωρα κ να αφήσεις τις σβουρες.
Δεν ξέρεις που θα σε βρει...
Ασε που πρέπει να είσαι γξεκουραστη για τον τοκετο! Θελει δύναμη!
Α! Προσωπική εμπειρία, χρειάζονται τα μαθήματα ανωδυνου, εγω η άσχετη δεν μπορούσα να κάνω σωστα τις ανάσες κ δυσκολευτηκα! Ενώ αν ήξερα...

Η Ιφι δεν απαντάει ε; Ελπίζω να ειναι ολα καλα κ να μην προλαβαίνει.

Edit: μιας κι είπαμε για ακμή, να πω πως η μπεμπα μου είχε κ ψευδοπεριοδο κ γάλα στο στήθος της απο τις ορμονες μου...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όντως σήμερα που έμεινα ξάπλα όλη μέρα τα τσουρεκάκια ξαναέγιναν ποδαράκια.

Θα εφαρμόσω "σύστημα ξάπλα"....
Η αλήθεια είναι πως αισθάνομαι πολύ βαριά. Ειδικά την κοιλάρα μου την αισθάνομαι τελείως τούμπανο.
Αφού ανυπομονώ να πάω γιατρό μεθαύριο να δω τι θα μου πει για το χταπόδι. Ευτυχώς την έχω μεσημέρι και θα μάθω νωρίς τι γίνεται.

Σήμερα έβαλα και τον αγάπη μου να κάτσει δίπλα μου στον καναπέ και να βάλει συστηματικά το χέρι του επάνω στην κοιλιά μου. Κουφάθηκε με το πόσο έχει μεγαλώσει η επιφάνεια στην οποία κουνιέται το χταπόδι!
Την αιστάνθηκε και να έχει λόξυγκα και κουφάθηκε Very Happy 

evini,
λένε πως οι πρώτες μέρες είναι που πονάς και μετά προσαρμόζονται οι θηλές. Embarassed 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Όντως σήμερα που έμεινα ξάπλα όλη μέρα τα τσουρεκάκια ξαναέγιναν ποδαράκια.

Θα εφαρμόσω "σύστημα ξάπλα"....
Η αλήθεια είναι πως αισθάνομαι πολύ βαριά. Ειδικά την κοιλάρα μου την αισθάνομαι τελείως τούμπανο.
Αφού ανυπομονώ να πάω γιατρό μεθαύριο να δω τι θα μου πει για το χταπόδι. Ευτυχώς την έχω μεσημέρι και θα μάθω νωρίς τι γίνεται.

Σήμερα έβαλα και τον αγάπη μου να κάτσει δίπλα μου στον καναπέ και να βάλει συστηματικά το χέρι του επάνω στην κοιλιά μου. Κουφάθηκε με το πόσο έχει μεγαλώσει η επιφάνεια στην οποία κουνιέται το χταπόδι!
Την αιστάνθηκε και να έχει λόξυγκα και κουφάθηκε Very Happy 


evini,
λένε πως οι πρώτες μέρες είναι που πονάς και μετά προσαρμόζονται οι θηλές. Embarassed 

Έτσι ειναι! Αραξον τωρα! Καλα ο μπαμπάς της Ροζας θα τρελαθεί μόλις την δει.
Βαλτον στον τοκετο να το ζήσει! Ειναι μοναδική εμπειρία κι αφου το χάρηκε τόσο πολυ ο δικός μου ο Κατακουζηνας όλοι μπορούν!

Να σε ρωτήσω, έχεις ιδέα που μπορω να βρω μια πιστοποιημένη σύμβουλο θηλασμου; Ποια διαδικασία ακολουθώ; Θα προτιμουσα να ερχόταν στο σπίτι να με δει...λέω να το ψάξω αύριο κιόλας...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχαχα
Ο Κατακουζηνός! Laughing Laughing 
Με τον δικό μου το έχουμε συζητήσει να είναι μέσα.
Χθες συζητήσαμε και το θέμα αν θέλει να κόψει τον ομφάλιο λώρο. Είπε όχι, νορμάλ μου φάνηκε, ούτε εγώ δεν θα ήθελα εμπλοκή με τη διαδικασία.

Εδώ έχει όλες τις πιστοποιημένες συμβούλους
http://www.mitrikosthilasmos.com/2009/08/ibclc.html

Έρχονται σπίτι!
Εγώ έχω γνωρίσει στα σεμινάρια θηλασμού τρεις από αυτές: τη Μαρία Φερτάκη, τη Βίλλυ Καλτσά και την Πάνια Λασκαράτου.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις