Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
401 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 401 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 40]

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημέρεεεεες!!!

Έρχεται κι άλλο μωράκι σήμερα! Με το καλό Αστεράκι!!!I love you 

maraki_iraklio έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:"Φοράω " τη μικρη κ σας παρακολουθώ!
Αλήθεια είναι τόσο βολικό??Ανυπομονώ να έρθει!!!Ελπίζω να του πάρω το κολάι γρήγορα!!!

Μαϊμού είναι όντως βολικό;;; Αναμένω κριτική για να πράξω τα δέοντα!

Προχτές ανέφερα σε κουβέντα ότι το σλινγκ θα με βολέψει να θηλάσω σε περίπτωση βόλτας έξω και το στεφάνι έπαθε σοκ!!!Είσαι τρελήηηηη!!!Ξέχνα το να βλέπουν ότι θηλάζεις???
Μα δεν εκτίθεται τίποτα σε δημόσια θέα του λεω...
Ανένδοτος αυτός!!!!
[/color]
Μια από τα ίδια και ο δικός μου, αλλά θα του αλλάξω τα μυαλά, που θα πάει. Θα το δει ότι δε γίνεται να είμαστε κλεισμένοι στο σπίτι επειδή θηλάζω...


Εvinaki μήπως έχεις κουραστεί κοπέλα μου; Φάε καλά, προσπάθησε να κοιμάσαι όταν κοιμάται η μικρή για να πάρεις τα πάνω σου!

Κορίτσια; Μπορούμε να θηλάζουμε αν είμαστε άρρωστες έτσι; Γιατί η μαία μου είπε ότι δεν κάνει και έμεινα Shocked.


Εvaki είναι κρίμα να ταλαιπωρείται το μικράκι σου... Crying or Very sad 

Και κάτι ακόμη ήθελα να ρωτήσω αλλά... το ξέχασα...Embarassed 

Τέλοσπάντων... Τα μωράκια σας έχουν πρόγραμμα; Μαϊμού, Εvini, Εva; Ήξερα ότι τα μωρά κοιμούνται με τις ώρες αλλά η δική μου έχει το μάτι γαρίδα! Ούτε τρώει συγκεκριμένες ώρες... Άλλοτε τρώει 10 λεπτά και άλλοτε μία ώρα. Φυσιολογικά δεν είναι όλα αυτά;
Το τι έχω ακούσει δε για το θηλασμό, ακόμη και από τη μητέρα μου, κυρίως αυτή, δεν περιγράφεται... Μήπως δεν της φτάνει το γάλα, μήπως δεν έχω γάλα, μήπως ζορίζεται πολύ για να βγάλει το γάλα, μήπως απλά κάθεται και δεν τρώει, και γιατί δεν τρώει ανά 3 ώρες όπως το άλλο εγγονάκι... Ε μία μέρα δεν άντεξα και έκανα έναν καβγά!!! Κι όχι τίποτε άλλο αλλά όταν ήρθε της έδωσα να διαβάσει την Πατσούρου για να μη με πρήζει!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
paramythenia,
την καλύτερη δουλειά έκανες και της έδωσες την Πατσούρου! Very Happy 

Θέλουν λίγο καιρό για να στρώσουν. Νωρίς είναι ακόμα!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Paramythenia έγραψε:Kαλημέρεεεεες!!!

Έρχεται κι άλλο μωράκι σήμερα! Με το καλό Αστεράκι!!!I love you 

maraki_iraklio έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:"Φοράω " τη μικρη κ σας παρακολουθώ!
Αλήθεια είναι τόσο βολικό??Ανυπομονώ να έρθει!!!Ελπίζω να του πάρω το κολάι γρήγορα!!!

Μαϊμού είναι όντως βολικό;;; Αναμένω κριτική για να πράξω τα δέοντα!

Προχτές ανέφερα σε κουβέντα ότι το σλινγκ θα με βολέψει να θηλάσω σε περίπτωση βόλτας έξω και το στεφάνι έπαθε σοκ!!!Είσαι τρελήηηηη!!!Ξέχνα το να βλέπουν ότι θηλάζεις???
Μα δεν εκτίθεται τίποτα σε δημόσια θέα του λεω...
Ανένδοτος αυτός!!!!
[/color]
Μια από τα ίδια και ο δικός μου, αλλά θα του αλλάξω τα μυαλά, που θα πάει. Θα το δει ότι δε γίνεται να είμαστε κλεισμένοι στο σπίτι επειδή θηλάζω...

Αυτό ακριβώς!!!!


Εvinaki μήπως έχεις κουραστεί κοπέλα μου; Φάε καλά, προσπάθησε να κοιμάσαι όταν κοιμάται η μικρή για να πάρεις τα πάνω σου!

Κορίτσια; Μπορούμε να θηλάζουμε αν είμαστε άρρωστες έτσι; Γιατί η μαία μου είπε ότι δεν κάνει και έμεινα Shocked.

Φυσικά και μπορούμε!!!Του περνάς έτοιμα αντισώματα της ίωσης που περνάς!!!


Εvaki είναι κρίμα να ταλαιπωρείται το μικράκι σου... Crying or Very sad 

Και κάτι ακόμη ήθελα να ρωτήσω αλλά... το ξέχασα...Embarassed 

Τέλοσπάντων... Τα μωράκια σας έχουν πρόγραμμα; Μαϊμού, Εvini, Εva; Ήξερα ότι τα μωρά κοιμούνται με τις ώρες αλλά η δική μου έχει το μάτι γαρίδα! Ούτε τρώει συγκεκριμένες ώρες... Άλλοτε τρώει 10 λεπτά και άλλοτε μία ώρα. Φυσιολογικά δεν είναι όλα αυτά;
Το τι έχω ακούσει δε για το θηλασμό, ακόμη και από τη μητέρα μου, κυρίως αυτή, δεν περιγράφεται... Μήπως δεν της φτάνει το γάλα, μήπως δεν έχω γάλα, μήπως ζορίζεται πολύ για να βγάλει το γάλα, μήπως απλά κάθεται και δεν τρώει, και γιατί δεν τρώει ανά 3 ώρες όπως το άλλο εγγονάκι... Ε μία μέρα δεν άντεξα και έκανα έναν καβγά!!! Κι όχι τίποτε άλλο αλλά όταν ήρθε της έδωσα να διαβάσει την Πατσούρου για να μη με πρήζει!
Καλά της έκανες!!!Υπομονήηηη!!!

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Paramythenia έγραψε:Kαλημέρεεεεες!!!

Έρχεται κι άλλο μωράκι σήμερα! Με το καλό Αστεράκι!!!I love you 

maraki_iraklio έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:"Φοράω " τη μικρη κ σας παρακολουθώ!
Αλήθεια είναι τόσο βολικό??Ανυπομονώ να έρθει!!!Ελπίζω να του πάρω το κολάι γρήγορα!!!

Μαϊμού είναι όντως βολικό;;; Αναμένω κριτική για να πράξω τα δέοντα!

Προχτές ανέφερα σε κουβέντα ότι το σλινγκ θα με βολέψει να θηλάσω σε περίπτωση βόλτας έξω και το στεφάνι έπαθε σοκ!!!Είσαι τρελήηηηη!!!Ξέχνα το να βλέπουν ότι θηλάζεις???
Μα δεν εκτίθεται τίποτα σε δημόσια θέα του λεω...
Ανένδοτος αυτός!!!!
[/color]
Μια από τα ίδια και ο δικός μου, αλλά θα του αλλάξω τα μυαλά, που θα πάει. Θα το δει ότι δε γίνεται να είμαστε κλεισμένοι στο σπίτι επειδή θηλάζω...


Εvinaki μήπως έχεις κουραστεί κοπέλα μου; Φάε καλά, προσπάθησε να κοιμάσαι όταν κοιμάται η μικρή για να πάρεις τα πάνω σου!

Κορίτσια; Μπορούμε να θηλάζουμε αν είμαστε άρρωστες έτσι; Γιατί η μαία μου είπε ότι δεν κάνει και έμεινα Shocked.


Εvaki είναι κρίμα να ταλαιπωρείται το μικράκι σου... Crying or Very sad TO 3ERW PARAMYTHENIA MOU EXW STENAXWRITHEI TOSO POLY KAI ME AYTON TON ORO TO PAIDI MOU TRELENETAI!

Και κάτι ακόμη ήθελα να ρωτήσω αλλά... το ξέχασα...Embarassed 

Τέλοσπάντων... Τα μωράκια σας έχουν πρόγραμμα; Μαϊμού, Εvini, Εva; Ήξερα ότι τα μωρά κοιμούνται με τις ώρες αλλά η δική μου έχει το μάτι γαρίδα! Ούτε τρώει συγκεκριμένες ώρες... Άλλοτε τρώει 10 λεπτά και άλλοτε μία ώρα. Φυσιολογικά δεν είναι όλα αυτά;
Το τι έχω ακούσει δε για το θηλασμό, ακόμη και από τη μητέρα μου, κυρίως αυτή, δεν περιγράφεται... Μήπως δεν της φτάνει το γάλα, μήπως δεν έχω γάλα, μήπως ζορίζεται πολύ για να βγάλει το γάλα, μήπως απλά κάθεται και δεν τρώει, και γιατί δεν τρώει ανά 3 ώρες όπως το άλλο εγγονάκι... Ε μία μέρα δεν άντεξα και έκανα έναν καβγά!!! Κι όχι τίποτε άλλο αλλά όταν ήρθε της έδωσα να διαβάσει την Πατσούρου για να μη με πρήζει!
ENTA3EI EINAI WRES WRES ELEOS! EIDIKA H DIKIA MOU ..KAI AMA THS PEIS KAI KATI H KARAMELA EINAI WS E3HS : "NAI EMEIS DEN KANAME PAIDIA POIOS SAS MEGALWSE ESAS..?KAI ME TI MEGALWSATE ESEIS KAI DEN THA MOU PEIS ESY PWS NA THN KRATAW KAI PWS NA THN PIANW KAI PWS THA THN XEIRISTW..K.T.L.P.  KAI OSO GIA TO THYLASMO..MIA APO TA IDIA KAI ESY ME 3ENO MEGALWSES VLEPEIS NA EPATHES TIPOTA MU LEEI?>" E
ENTA3EI EINAI TRAGIKH!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 679259 
EMENA ME THYLASMO KAI 3ENO GALA MOU 3YPNAEI ANA 3 WRES..EKTOS APROOPTOU P.X TWRA THN IOSH!

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακια μου καλημερα!! σας εχω ψιλοχασει αλλα ειχαμε κατι τρεχάματα με τον μεγαλο μου γιο....επεσε και χτυπησε το χερακι του και βρηκαν οτι ο αντιχειρας του "κλειδωνει", trigger thumb το λένε, και θα πρεπει να του φοραμε νάρθηκα για 6 εβδομαδες τουλαχιστον και να του κανω καποιες ασκησουλες για να μαλακωσει... Sad

εχω προλαβει να διαβασω μονο τα τελευταια νεα σας!!αστερακι μου με το καλο κοριτσι μου!!!ο,τι καλυτερο για το αγορακι σου...να ειναι παντα γερο και καλοτυχο!!

Παραμυθενια μου, ναι ετσι ειναι...αλλοκοτο προγραμμα τουλαχιστον για την αρχη...σιγα σιγα θα στρωσει, μην αγχωνεσαι!! δωσε ενα ρουφηχτρο φιλακι στα μπουτακια της μικρης παραμυθενιας απο μας!! και μενα η μαμα μου τα ιδια χαζα μου ελεγε ΣΥΝΕΧΕΙΑ για το θηλασμο και μου χαλουσε τη ψυχολογια.και δε μπορουσα να της πω τιποτα γτ ειναι και παραπονιαρα και παρεξηγιαρα... Razz

Εβινακι μου ΠΡΕΠΕΙ να θηλαζεις οταν εισαι αρρωστη. στον Κων/νο που ειχα αρρωστησει οταν ηταν 30 ημερων περιπου και πηρα τηλ την παιδιατρο μου ειχε πει θηλαζε οσο μπορεις για να του περνας αντισωματα. αν και η μαμα απ οσο ξερω εχει περασει αντισωματα τρεις μερες προτου καν εκδηλωσει η ιδια τα συμπτωματα.ξεκουρασου οσο μπορεις γτ τωρα με τα ξενυχτια και την ταλαιπωρια ο οργανισμος μας ειναι ευαισθητος..!!!

eva evaki περαστικα στην μικρουλα σου!!δεν κάνει παααααααααρα πολυ ορο, να ξερεις!!"ρουφηχτηρι" εχεις να τραβας τις μυξουλες?? πρεπει τελικα να προφυλασσομαστε απο όλους...ακομα και απο τους δικους μας που λαχταρανε τοσο τα μωρακια μας, γτ αθελα του μπορουν να μεταφερουν ιωσεις...πφφφφ σε καραντινα!!!

μαρακι ηρακλειο Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 417472 

και κάτι ελπιδοφορο...αρχισαμε να κοιμομαστε το βραδυ 7 ωρες περιπου σερίΦθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 893968 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 875502 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 536304 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 654316 
(ενταξει, με θηλασμο και συμπληρωμα...αλλα ειναι κάτι και αυτο!!!)

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ωχ Γιουλακι περαστικά στον μικρο σου.
6 βδομάδες ε; Εύχομαι να περάσουν γρήγορα και να μη στενοχωριεσαι! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 417472   

Παραμυθένια μου, εμένα τρώει ανα 2,5-4 ώρες αλλα ο χρόνος θηλασμου ποικίλλει....
Απο μιση ώρα στην καλύτερη περίπτωση εως 2-3 ώρες στη χειρότερη...ο μέσος όρος πάντως ειναι μια ωριτσα.
Ξυπνια δεν κάθεται ποτε, δεν έχει χρειαστει να τη νανουρισουμε, κοιμάται πάντα πάνω στο στήθος μου.

Εντάξει αυτο με τους γονείς τραγικο πια!
Πριν έδωσα για λίγο τη μικρη στον μπαμπα μου κ τον ρώτησα αν έχει πλυνει χέρια κ με άγριοκοίταξε. Ελεος!
Η δε πεθερα μου ολο αγκαλιές κ χάδια με το μωρο. Κ τι αλλο να πεις;;; Δεν καταλαβαίνουν..!!!!

Όσο για το θηλασμο με πυρετο, η γυναικολογος μου είπε να μην τη θηλασω με 39 πυρετο. Μόνο οταν πέσει. Κι έτσι έκανα, την ταισα έχοντας 37 κ κατι.

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παραμυθενια αυτο ακριβως κανει ενα νεογεννετητο που θηλαζει, τρωει χωρις προγραμμα τη μια 10 λεπτα και την αλλη 40 λεπτα!Το μωρο σου παιρνει βαρος λερωνει πανες και ειναι ησυχο σωστα;;;Αρα ολα τα κανεις καλα!

Επισης μπορειτε να πειτε σε αυτους που σας λενε πως πρεπει να δωσετε ξενο πως δεν εχετε καμια αντιρρηση φτανει να σας δινουν 100 ευρω μηνιαιως για το γαλα και να πανε να αγορασουν επισης 6-7 μπιμπερο θηλες και 2 θερμο!

Οκ να μη σου βγει....κατανοητο και σεβασμο ...αλλα να τα καταφερνεις και να μη σε αφηνου;;;

Ευακι ποιος την κολλησε βρε κοριτσι μου;;;Μονο μυξα εχει;Ορο και καλη αναρροφηση να φευγουν οι μυξουλες!

Γιουλακι εμεις τα ειπαμεΦθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 315810 

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!!!
Τι κάνετε???

Αστεράκι με το καλό, να πάνε όλα τέλεια κ να πάρεις γρήγορα το μικρό αστεράκι σου αγκαλιά.

Julie k Evaki περαστικά στα λουλούδια σας.

Σας έχασα τελείως αλλά δεν την παλεύω καθόλου..

Λοιπόν εμείς είμαστε 2ο βράδυ στο σπίτι με το χθεσινό. Το 1ο βράδυ , δεν κοιμηθήκαμε καθόλου σχεδόν, ξεκίνησα να θηλάζω για το γεύμα των 21:00 κ κατέληξα να τη ξεκολλήσω απο το στήθος μου στις 02:00 τα μεσάνυχτα. Περιττό να σας πω οτι μετά απο 10 μέρες στο νοσοκομείο άυπνη απο τους πόνους εγώ κ τις διαδρομές στο πανεπιστημιακό για ταισμα της μπέμπας κ τις αντλήσεις, απορώ που κατάφερα να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά. Χθές πήγαμε πάλι στο νοσοκομείο να μετρήσουμε την τιμή του ικτέρου η οποία παραμένει 14,5 κ δεν έχει πέσει. Μας είπε οτι επειδή το μωρό είναι τελειόμηνο δεν χρειάζεται να ανησυχούμε. Αλλά οτι το δικό μου γάλα δεν της φτάνει κ θα πρέπει να δίνω κ συμπλήρωμα για την ώρα, γιατί ο ίκτερος θέλει συχνά ταίσματα. Επίσης η καρδούλα μου απο 3.250 gr που γεννήθηκε, έπεσε στα 2.960 gr. κ χθές ήταν στα 2.980gr όσο δηλαδή κ προχθές τη μέρα που την πήρα απο το νοσοκομείο κ το γεγονός λέει οτι δεν πήρε ούτε 10 gr σε μια μέρα είναι επίσης ένδειξη οτι δεν της φτάνει το δικό μου γάλα. Τι να κάνω ρε κορίτσια??? Ξεκίνησα να δίνω μετά το δικό μου κ 30 ml συμπλήρωμα, (το οποίο τρώει κανονικά), γιατί φοβάμαι οτι όντως δεν της φτάνει το δικό μου κ μέχρι να πέσει τουλάχιστον ο ίκτερος. Επίσης ταίζω αναγκαστικά με πρόγραμμα γιατί χρειάζονται συχνα γεύματα τώρα, δεν πρέπει να την αφήνω πάνω απο 2,5 ώρες χωρίς φαγητό.
Τα έχω παίξει...

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα,καλησπέρα! Τι κάνετε; Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 215994 

Εβινάκι μου περαστικά σου. Μην αγχώνεσαι, όλα από την κούραση είναι και το άγχος. Κι εγώ όταν γύρισα από την κλινική είχα κάνει δέκατα γιατί η μικρή μου δεν έτρωγε πολύ γάλα από το στήθος και επειδή έμενε μέσα (έτσι μου είχε πει η γυναικολόγος μου). Και πριν λίγες μέρες με έπιασε το στομάχι, το έντερο και είχα ρίγο πάλι (αλλά δεν έβαλα θερμόμετρο). Κάνε αυτό που θεωρείς σωστό και μην ακούς κανένα.

Τζουλάκι μου περαστικά στο αγοράκι σου. Φιλάκια στη μικρή σου. Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 315810 

Εμείς μέχρι 4 μιση ώρες έχουμε κοιμηθεί σερί και πολλές ώρες έχουμε το μάτι γαρίδα. Αφού απορώ δεν κουράζεται να κοιμηθεί παναγία μου, εγώ γιατί γίνομαι κουρέλι;

Αστεράκι με το καλό το μωρουλίνι σου!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 654316 

Μαράκι ηράκλειο, Σοφάκι και σβουρίτσα τέλεια τα νέα από τα λουλούδια σας! Με το καλό να τα πάρετε αγκαλίτσα! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 379767 

Παραμυθένια μου τέλεια η μικρούλα σου! 600γρ σε μια βδομάδα; Μπράβο κούκλα μου!!!

Πολλά φιλάκια και στις υπόλοιπες! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 315810 

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ήρθε ο πατέρας μου να με δει και μόλις έφυγε.Έβαλα ρολό κιμά κοτόπουλο στο φούρνο και είμαι κομπλέ!!!

Νέο από αστερομωρό δεν έχουμε βλέπω...



Julie85 έγραψε:Κοριτσακια μου καλημερα!! σας εχω ψιλοχασει αλλα ειχαμε κατι τρεχάματα με τον μεγαλο μου γιο....επεσε και χτυπησε το χερακι του και βρηκαν οτι ο αντιχειρας του "κλειδωνει", trigger thumb το λένε, και θα πρεπει να του φοραμε νάρθηκα για 6 εβδομαδες τουλαχιστον και να του κανω καποιες ασκησουλες για να μαλακωσει... Sad


Περαστικά στο αγοράκι σου!!!Αφού δεν είναι κάτι σοβαρό δεν πειράζει!Όλα θα περάσουν.Να του δίνεις πολλά φιλιά και αγκαλιές και θα γίνει περδίκι σε μηδέν χρόνο!!!


εχω προλαβει να διαβασω μονο τα τελευταια νεα σας!!αστερακι μου με το καλο κοριτσι μου!!!ο,τι καλυτερο για το αγορακι σου...να ειναι παντα γερο και καλοτυχο!!

Παραμυθενια μου, ναι ετσι ειναι...αλλοκοτο προγραμμα τουλαχιστον για την αρχη...σιγα σιγα θα στρωσει, μην αγχωνεσαι!! δωσε ενα ρουφηχτρο φιλακι στα μπουτακια της μικρης παραμυθενιας απο μας!! και μενα η μαμα μου τα ιδια χαζα μου ελεγε ΣΥΝΕΧΕΙΑ για το θηλασμο και μου χαλουσε τη ψυχολογια.και δε μπορουσα να της πω τιποτα γτ ειναι και παραπονιαρα και παρεξηγιαρα...  Razz

Εβινακι μου ΠΡΕΠΕΙ να θηλαζεις οταν εισαι αρρωστη. στον Κων/νο που ειχα αρρωστησει οταν ηταν 30 ημερων περιπου και πηρα τηλ την παιδιατρο μου ειχε πει θηλαζε οσο μπορεις για να του περνας αντισωματα. αν και η μαμα απ οσο ξερω εχει περασει αντισωματα τρεις μερες προτου καν εκδηλωσει η ιδια τα συμπτωματα.ξεκουρασου οσο μπορεις γτ τωρα με τα ξενυχτια και την ταλαιπωρια ο οργανισμος μας ειναι ευαισθητος..!!!

eva evaki περαστικα στην μικρουλα σου!!δεν κάνει παααααααααρα πολυ ορο, να ξερεις!!"ρουφηχτηρι" εχεις να τραβας τις μυξουλες?? πρεπει τελικα να προφυλασσομαστε απο όλους...ακομα και απο τους δικους μας που λαχταρανε τοσο τα μωρακια μας, γτ αθελα του μπορουν να μεταφερουν ιωσεις...πφφφφ σε καραντινα!!!

μαρακι ηρακλειο Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 417472 

Φιλάκια και σε σας!!Σμουτς!

και κάτι ελπιδοφορο...αρχισαμε να κοιμομαστε το βραδυ 7 ωρες περιπου σερίΦθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 893968 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 875502 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 536304 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 654316 
(ενταξει, με θηλασμο και συμπληρωμα...αλλα ειναι κάτι και αυτο!!!)

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ifi έγραψε:Καλημέρα!!!
Τι κάνετε???

Αστεράκι με το καλό, να πάνε όλα τέλεια κ να πάρεις γρήγορα το μικρό αστεράκι σου αγκαλιά.

Julie k Evaki περαστικά στα λουλούδια σας.

Σας έχασα τελείως αλλά δεν την παλεύω καθόλου..

Λοιπόν εμείς είμαστε 2ο βράδυ στο σπίτι με το χθεσινό. Το 1ο βράδυ , δεν κοιμηθήκαμε καθόλου σχεδόν, ξεκίνησα να θηλάζω για το γεύμα των 21:00 κ κατέληξα να τη ξεκολλήσω απο το στήθος μου στις 02:00 τα μεσάνυχτα. Περιττό να σας πω οτι μετά απο 10 μέρες στο νοσοκομείο άυπνη απο τους πόνους εγώ κ τις διαδρομές στο πανεπιστημιακό για ταισμα της μπέμπας κ τις αντλήσεις, απορώ που κατάφερα να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά. Χθές πήγαμε πάλι στο νοσοκομείο να μετρήσουμε την τιμή του ικτέρου η οποία παραμένει 14,5 κ δεν έχει πέσει. Μας είπε οτι επειδή το μωρό είναι τελειόμηνο δεν χρειάζεται να ανησυχούμε. Αλλά οτι το δικό μου γάλα δεν της φτάνει κ θα πρέπει να δίνω κ συμπλήρωμα για την ώρα, γιατί ο ίκτερος θέλει συχνά ταίσματα. Επίσης η καρδούλα μου απο 3.250 gr που γεννήθηκε, έπεσε στα 2.960 gr. κ χθές ήταν στα 2.980gr όσο δηλαδή κ προχθές τη μέρα που την πήρα απο το νοσοκομείο κ το γεγονός λέει οτι δεν πήρε ούτε 10 gr σε μια μέρα είναι επίσης ένδειξη οτι δεν της φτάνει το δικό μου γάλα. Τι να κάνω ρε κορίτσια??? Ξεκίνησα να δίνω μετά το δικό μου κ 30 ml συμπλήρωμα, (το οποίο τρώει κανονικά), γιατί φοβάμαι οτι όντως δεν της φτάνει το δικό μου κ μέχρι να πέσει τουλάχιστον ο ίκτερος. Επίσης ταίζω αναγκαστικά με πρόγραμμα γιατί χρειάζονται συχνα γεύματα τώρα, δεν πρέπει να την αφήνω πάνω απο 2,5 ώρες χωρίς φαγητό.
Τα έχω παίξει...
Κουκλίτσα μου να σου ζήσει το λουλούδι σου! Γερό και καλότυχο!!!
Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε, αν πρέπει δώστης και συμπλήρωμα αλλά μην σταματάς το θηλασμό (γνώμη μου πάντα). Ρώτα και τον δικό σου παιδίατρο. Οταν της πέσει η τιμή βλέπεις. Μην στεναχωριέσαι, όλα θα πάνε καλά. Εσύ πως είσαι; Πονάς; Πολλά φιλάκια και στις 2 σας!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 334590 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 334590 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 334590 

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ifi έγραψε:Καλημέρα!!!
Τι κάνετε???

Αστεράκι με το καλό, να πάνε όλα τέλεια κ να πάρεις γρήγορα το μικρό αστεράκι σου αγκαλιά.

Julie k Evaki περαστικά στα λουλούδια σας.

Σας έχασα τελείως αλλά δεν την παλεύω καθόλου..

Λοιπόν εμείς είμαστε 2ο βράδυ στο σπίτι με το χθεσινό. Το 1ο βράδυ , δεν κοιμηθήκαμε καθόλου σχεδόν, ξεκίνησα να θηλάζω για το γεύμα των 21:00 κ κατέληξα να τη ξεκολλήσω απο το στήθος μου στις 02:00 τα μεσάνυχτα. Περιττό να σας πω οτι μετά απο 10 μέρες στο νοσοκομείο άυπνη απο τους πόνους εγώ κ τις διαδρομές στο πανεπιστημιακό για ταισμα της μπέμπας κ τις αντλήσεις, απορώ που κατάφερα να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά. Χθές πήγαμε πάλι στο νοσοκομείο να μετρήσουμε την τιμή του ικτέρου η οποία παραμένει 14,5 κ δεν έχει πέσει. Μας είπε οτι επειδή το μωρό είναι τελειόμηνο δεν χρειάζεται να ανησυχούμε. Αλλά οτι το δικό μου γάλα δεν της φτάνει κ θα πρέπει να δίνω κ συμπλήρωμα για την ώρα, γιατί ο ίκτερος θέλει συχνά ταίσματα. Επίσης η καρδούλα μου απο 3.250 gr που γεννήθηκε, έπεσε στα 2.960 gr. κ χθές ήταν στα 2.980gr όσο δηλαδή κ προχθές τη μέρα που την πήρα απο το νοσοκομείο κ το γεγονός λέει οτι δεν πήρε ούτε 10 gr σε μια μέρα είναι επίσης ένδειξη οτι δεν της φτάνει το δικό μου γάλα. Τι να κάνω ρε κορίτσια??? Ξεκίνησα να δίνω μετά το δικό μου κ 30 ml συμπλήρωμα, (το οποίο τρώει κανονικά), γιατί φοβάμαι οτι όντως δεν της φτάνει το δικό μου κ μέχρι να πέσει τουλάχιστον ο ίκτερος. Επίσης ταίζω αναγκαστικά με πρόγραμμα γιατί χρειάζονται συχνα γεύματα τώρα, δεν πρέπει να την αφήνω πάνω απο 2,5 ώρες χωρίς φαγητό.
Τα έχω παίξει...
Ουφ!!!Αγχώθηκα και εξαντλήθηκα μόνο που τα διάβασα βρε Ιφάκι μου!!!Αυτά τα διλήμματα με τον θηλασμό φοβάμαι...σου λένε οι γιατροί άλλα...εσύ έχεις διαβάσει άλλα το μωρό σου μπορεί να χάνει βάρος και δεν ξέρεις τι να κάνεις!!!
Πιστεύω όμως ότι αν υπάρχει πείσμα και θέληση θα τα καταφέρεις!Αν πρέπει να της δώσεις συμπλήρωμα δώσε της να πάρει τα πάνω της...για να μην μειωθεί η παραγωγή σου κάνε αντλήσεις και όταν περάσει και ο ίκτερος ξαναδοκιμάζεις αποκλειστικό.Έγω αυτό θα δοκίμαζα!!!
Υπομονή και θέληση καλή μου!!Φιλάκια και στις 2 σας!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 417472 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 417472 



maria-lar έγραψε:Καλησπέρα,καλησπέρα! Τι κάνετε; Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 215994 

Εβινάκι μου περαστικά σου. Μην αγχώνεσαι, όλα από την κούραση είναι και το άγχος. Κι εγώ όταν γύρισα από την κλινική είχα κάνει δέκατα γιατί η μικρή μου δεν έτρωγε πολύ γάλα από το στήθος και επειδή έμενε μέσα (έτσι μου είχε πει η γυναικολόγος μου). Και πριν λίγες μέρες με έπιασε το στομάχι, το έντερο και είχα ρίγο πάλι (αλλά δεν έβαλα θερμόμετρο). Κάνε αυτό που θεωρείς σωστό και μην ακούς κανένα.

Τζουλάκι μου περαστικά στο αγοράκι σου. Φιλάκια στη μικρή σου. Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 315810 

Εμείς μέχρι 4 μιση ώρες έχουμε κοιμηθεί σερί και πολλές ώρες έχουμε το μάτι γαρίδα. Αφού απορώ δεν κουράζεται να κοιμηθεί παναγία μου, εγώ γιατί γίνομαι κουρέλι;

Αστεράκι με το καλό το μωρουλίνι σου!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 654316 

Μαράκι ηράκλειο, Σοφάκι και σβουρίτσα τέλεια τα νέα από τα λουλούδια σας! Με το καλό να τα πάρετε αγκαλίτσα! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 379767 

Ευχαριστούμε πολύ μαράκι μου!!!φιλάκια και σε σας!!!

Παραμυθένια μου τέλεια η μικρούλα σου! 600γρ σε μια βδομάδα; Μπράβο κούκλα μου!!!

Πολλά φιλάκια και στις υπόλοιπες! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 315810 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ifi έγραψε:Καλημέρα!!!
Τι κάνετε???

Αστεράκι με το καλό, να πάνε όλα τέλεια κ να πάρεις γρήγορα το μικρό αστεράκι σου αγκαλιά.

Julie k Evaki περαστικά στα λουλούδια σας.

Σας έχασα τελείως αλλά δεν την παλεύω καθόλου..

Λοιπόν εμείς είμαστε 2ο βράδυ στο σπίτι με το χθεσινό. Το 1ο βράδυ , δεν κοιμηθήκαμε καθόλου σχεδόν, ξεκίνησα να θηλάζω για το γεύμα των 21:00 κ κατέληξα να τη ξεκολλήσω απο το στήθος μου στις 02:00 τα μεσάνυχτα. Περιττό να σας πω οτι μετά απο 10 μέρες στο νοσοκομείο άυπνη απο τους πόνους εγώ κ τις διαδρομές στο πανεπιστημιακό για ταισμα της μπέμπας κ τις αντλήσεις, απορώ που κατάφερα να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά. Χθές πήγαμε πάλι στο νοσοκομείο να μετρήσουμε την τιμή του ικτέρου η οποία παραμένει 14,5 κ δεν έχει πέσει. Μας είπε οτι επειδή το μωρό είναι τελειόμηνο δεν χρειάζεται να ανησυχούμε. Αλλά οτι το δικό μου γάλα δεν της φτάνει κ θα πρέπει να δίνω κ συμπλήρωμα για την ώρα, γιατί ο ίκτερος θέλει συχνά ταίσματα. Επίσης η καρδούλα μου απο 3.250 gr που γεννήθηκε, έπεσε στα 2.960 gr. κ χθές ήταν στα 2.980gr όσο δηλαδή κ προχθές τη μέρα που την πήρα απο το νοσοκομείο κ το γεγονός λέει οτι δεν πήρε ούτε 10 gr σε μια μέρα είναι επίσης ένδειξη οτι δεν της φτάνει το δικό μου γάλα. Τι να κάνω ρε κορίτσια??? Ξεκίνησα να δίνω μετά το δικό μου κ 30 ml συμπλήρωμα, (το οποίο τρώει κανονικά), γιατί φοβάμαι οτι όντως δεν της φτάνει το δικό μου κ μέχρι να πέσει τουλάχιστον ο ίκτερος. Επίσης ταίζω αναγκαστικά με πρόγραμμα γιατί χρειάζονται συχνα γεύματα τώρα, δεν πρέπει να την αφήνω πάνω απο 2,5 ώρες χωρίς φαγητό.
Τα έχω παίξει...
Ιφακι μου καταρχάς μην αγχωνεσαι!
Όσο αφορά στο συμπλήρωμα το καταλαβαίνω οτι το λένε για να φάει σίγουρα και αρκετα αλλα που ξέρουν οτι εσυ έχεις λίγο γάλα;
Εγω θα έβγαζα με θηλαστρο να δώ κ πόσο περιπου βγάζω, σημειώνουμε εδω οτι τα μωρα βγάζουν περισσότερο και θα της έδινα με μπιμπερο μεν για να μην κουραστεί αλλα όχι ξένο.
Επίσης να την βάζεις να κοιμάται κοντα σε παράθυρο με φως. Όχι να πέφτει ο ήλιος πάνω της αλλα σε φωτεινό χώρο.
Δεν παίρνεις τηλέφωνο κ μια σύμβουλο θηλασμου να δεις τι θα σου πει; Αυτη που πήρα εγω χθες με βοήθησε αρκετα.

Μαρακι λαρ,  Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 315810

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Julie85 έγραψε:Κοριτσακια μου καλημερα!! σας εχω ψιλοχασει αλλα ειχαμε κατι τρεχάματα με τον μεγαλο μου γιο....επεσε και χτυπησε το χερακι του και βρηκαν οτι ο αντιχειρας του "κλειδωνει", trigger thumb το λένε, και θα πρεπει να του φοραμε νάρθηκα για 6 εβδομαδες τουλαχιστον και να του κανω καποιες ασκησουλες για να μαλακωσει... Sad

εχω προλαβει να διαβασω μονο τα τελευταια νεα σας!!αστερακι μου με το καλο κοριτσι μου!!!ο,τι καλυτερο για το αγορακι σου...να ειναι παντα γερο και καλοτυχο!!

Παραμυθενια μου, ναι ετσι ειναι...αλλοκοτο προγραμμα τουλαχιστον για την αρχη...σιγα σιγα θα στρωσει, μην αγχωνεσαι!! δωσε ενα ρουφηχτρο φιλακι στα μπουτακια της μικρης παραμυθενιας απο μας!! και μενα η μαμα μου τα ιδια χαζα μου ελεγε ΣΥΝΕΧΕΙΑ για το θηλασμο και μου χαλουσε τη ψυχολογια.και δε μπορουσα να της πω τιποτα γτ ειναι και παραπονιαρα και παρεξηγιαρα...  Razz

Εβινακι μου ΠΡΕΠΕΙ να θηλαζεις οταν εισαι αρρωστη. στον Κων/νο που ειχα αρρωστησει οταν ηταν 30 ημερων περιπου και πηρα τηλ την παιδιατρο μου ειχε πει θηλαζε οσο μπορεις για να του περνας αντισωματα. αν και η μαμα απ οσο ξερω εχει περασει αντισωματα τρεις μερες προτου καν εκδηλωσει η ιδια τα συμπτωματα.ξεκουρασου οσο μπορεις γτ τωρα με τα ξενυχτια και την ταλαιπωρια ο οργανισμος μας ειναι ευαισθητος..!!!

eva evaki περαστικα στην μικρουλα σου!!δεν κάνει παααααααααρα πολυ ορο, να ξερεις!!"ρουφηχτηρι" εχεις να τραβας τις μυξουλες?? πρεπει τελικα να προφυλασσομαστε απο όλους...ακομα και απο τους δικους μας που λαχταρανε τοσο τα μωρακια μας, γτ αθελα του μπορουν να μεταφερουν ιωσεις...πφφφφ σε καραντινα!!! OXI DEN MOU EIPE O GIATROS GIA ROYFIXTIRI..APLA MOU EIPE NA TIS KANW SYNNEXEIA OROYS! KARANTINA DEN LES TIPOTA...TWRA!

μαρακι ηρακλειο Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 417472 

και κάτι ελπιδοφορο...αρχισαμε να κοιμομαστε το βραδυ 7 ωρες περιπου σερίΦθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 893968 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 875502 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 536304 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 654316  TIS DINEIS KAI ESY SYMPLIRWMA APO THN ARXH?
(ενταξει, με θηλασμο και συμπληρωμα...αλλα ειναι κάτι και αυτο!!!)

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
IFAKI MOU MH TRELENESAI ME TO SYMPLIRWMA K EGW THS DINW K O IKTEROS 3ERW GIA NAPAISEI THELEI 3ENO GALA..K EMENA MOU EKANE ENA 6,5 ALLA LOGO GALAKTOS TH VOHTHISE...! MOLIS PESEI AN THES THS TO KOVEIS!
JULAKI M 3EXASA N SOY EYXITHW PERASTIKA STO MIKROULI SOY @ PERASTIKA SAS SYNTOMA!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 417472 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 417472 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια,
τόσο καιρό που τα λέγαμε θεωρητικά είχα ισχυρή άποψη για το θηλασμό.
Τώρα που δεν είμαι στη θέση σας, δε λέω τίποτα! Rolling Eyes 

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
POLU DYSKOLO PRAGMA IWANNA MOU "GIA TIS PRWTES MERES PANTA"Rolling Eyes 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια ο θηλασμος "ερχεται" διαφορετικα σε καθε μαμα και σε καθε παιδι!

Θυμαμαι το αγχος των πρωτων εβδομαδων ΚΑΙ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!

Ακολουθστε το ενστικτο σας και να κανετε αυτο που εσεις νιωθετε...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΕΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΜΑΣ!!!!Να το θυμαστε παντα!!!!


ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria-lar έγραψε:Κουκλίτσα μου να σου ζήσει το λουλούδι σου! Γερό και καλότυχο!!!
Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε, αν πρέπει δώστης και συμπλήρωμα αλλά μην σταματάς το θηλασμό (γνώμη μου πάντα). Ρώτα και τον δικό σου παιδίατρο. Οταν της πέσει η τιμή βλέπεις. Μην στεναχωριέσαι, όλα θα πάνε καλά. Εσύ πως είσαι; Πονάς; Πολλά φιλάκια και στις 2 σας!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 334590 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 334590 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 334590 
Ευχαριστώ πολύ Μαράκι !!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 40746 
Εγώ στη δικη μου παιδίατρο δεν έχω πάει ακόμη. Σε πόσες μέρες πάμε βρε κορίτσια? Απλά με τρομοκράτησαν λίγο.
Κ εκτός απο την παιδίατρο πρέπει να πάμε κ σε ακουολόγο μας είπανε. Να πάρω λίγο τα πάνω μου κ να αρχίσω τα ραντεβού.
Δύσκολα Μαράκι εγώ προσπαθώ να συνέλθω ακόμη, πονάω αρκετά κ παλεύω να ανεβάσω τον αιματοκρίτη μπας κ σταματήσω να ζαλίζομαι κ αυξήσω κ την παραγωγή γάλακτος. Εσείς πώς τα περνάτε??? Πολλά Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 40746 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 40746 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 40746
 
maraki_iraklio έγραψε:
Ουφ!!!Αγχώθηκα και εξαντλήθηκα μόνο που τα διάβασα βρε Ιφάκι μου!!!Αυτά τα διλήμματα με τον θηλασμό φοβάμαι...σου λένε οι γιατροί άλλα...εσύ έχεις διαβάσει άλλα το μωρό σου μπορεί να χάνει βάρος και δεν ξέρεις τι να κάνεις!!!
Πιστεύω όμως ότι αν υπάρχει πείσμα και θέληση θα τα καταφέρεις!Αν πρέπει να της δώσεις συμπλήρωμα δώσε της να πάρει τα πάνω της...για να μην μειωθεί η παραγωγή σου κάνε αντλήσεις και όταν περάσει και ο ίκτερος ξαναδοκιμάζεις αποκλειστικό.Έγω αυτό θα δοκίμαζα!!!
Υπομονή και θέληση καλή μου!!Φιλάκια και στις 2 σας!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 417472 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 417472 


Μαράκι μου μη αγχώνεσαι, είναι τελείως διαφορετικά στη κάθε μιά μας. Εγώ είχα μια δύσκολη καισαρική, κ καπάκι έτυχε κ αυτό με το μωρό. Αυτή τη στιγμή όλα ζόρικα μου μοιάζουν. Πρώτη μου ξαδέρφη, απο την πρώτη μέρα της επέμβασης έκοβε βόλτες στην κλινική. Πάντως κάπου εκεί κατάλαβα οτι τα extra κιλάκια κορίτσια χρειάζονται, έχει ο οργανισμός απόθεμα κ συνέρχεσαι πιο γρήγορα. Οπότε φάτε όσο προλαβαίνετε γιατί είμαστε κ fit ομάδα.
Αυτό ξεκίνησα κ εγώ να κάνω με τα ταίσματα κ να δούμε πως θα πάει.

[quote="evini7"][quote="ifi"]
Ιφακι μου καταρχάς μην αγχωνεσαι!
Όσο αφορά στο συμπλήρωμα το καταλαβαίνω οτι το λένε για να φάει σίγουρα και αρκετα αλλα που ξέρουν οτι εσυ έχεις λίγο γάλα;
Εγω θα έβγαζα με θηλαστρο να δώ κ πόσο περιπου βγάζω, σημειώνουμε εδω οτι τα μωρα βγάζουν περισσότερο και θα της έδινα με μπιμπερο μεν για να μην κουραστεί αλλα όχι ξένο.
Επίσης να την βάζεις να κοιμάται κοντα σε παράθυρο με φως. Όχι να πέφτει ο ήλιος πάνω της αλλα σε φωτεινό χώρο.
Δεν παίρνεις τηλέφωνο κ μια σύμβουλο θηλασμου να δεις τι θα σου πει; Αυτη που πήρα εγω χθες με βοήθησε αρκετα.

Evinaki την σύμβουλο απλά την πήρες τηλ. κ ρώτησες αυτά που ήθελες? Έχεις συναντηθεί μαζί της? Κάπου είχα δει ένα θεματάκι με ένα τηλ απο μια ανοιχτή γραμμή θηλασμού, το θυμάται καμιά σας??
Εσείς πως είστε σήμερα?? Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 334590 


eva evaki έγραψε:IFAKI MOU MH TRELENESAI ME TO SYMPLIRWMA K EGW THS DINW  K O IKTEROS 3ERW GIA NAPAISEI THELEI 3ENO GALA..K EMENA MOU EKANE ENA 6,5 ALLA LOGO GALAKTOS TH VOHTHISE...! MOLIS PESEI AN THES THS TO KOVEIS!
JULAKI M 3EXASA N SOY EYXITHW PERASTIKA STO MIKROULI SOY @ PERASTIKA SAS SYNTOMA!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 417472 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 417472 
Evaki ποιό συμπλήρωμα δίνεις ??

ioazon έγραψε:Κορίτσια,
τόσο καιρό που τα λέγαμε θεωρητικά είχα ισχυρή άποψη για το θηλασμό.
Τώρα που δεν είμαι στη θέση σας, δε λέω τίποτα! Rolling Eyes 
Χαχαχα Ιωάννα αυτό είναι το μεγαλύτερο μου πρόβλημα, ήμουν τόσο σίγουρη οτι θα κατάφερνα να θηλάσω αποκλειστικά, που τώρα που δεν τα καταφέρνω τελικά αισθάνομαι λίγο άχρηστη...Embarassed Embarassed 

Σήμερα έχεις ραντεβού με το χταπόδι??

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sophia έγραψε:Κοριτσια ο θηλασμος "ερχεται" διαφορετικα σε καθε μαμα και σε καθε παιδι!

Θυμαμαι το αγχος των πρωτων εβδομαδων ΚΑΙ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!

Ακολουθστε το ενστικτο σας και να κανετε αυτο που εσεις νιωθετε...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΕΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΜΑΣ!!!!Να το θυμαστε παντα!!!!


Αχ ρε Σοφάκι κ αν δεν την καταλαβαίνω καλά??? Κ αν κάνω λάθος???

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ifi,
το τηλέφωνο για την τηλεφωνική γραμμή είναι 10525

Ιδού και ένα link http://www.mitrikosthilasmos.com/2013/10/tilefoniki-grammi-thilasmou.html

Μπορεί να το σηκώσει και η μαία μου! Είναι στην Εθνική Πρωτοβουλία Προαγωγής του Μητρικού Θηλασμού! Χθες το έμαθα!

Πήγαμε χθες γιατρό!
Χταπόδι alive and kicking! Δε μασάει τίποτα!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Julie μου περαστικα στον Κωνσταντίνο σου. Θα ταλαιπωρηθεί λιγάκι το όμορφο αντράκι...Crying or Very sad Η μικρή κοιμήθηκε 7 ώρες ε; ΟυαουυυυυυυΦθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 215994 

Ιφάκι πραγματικά η θεωρία διαφέρει αρκετά από την πράξη... Με υπομονή και επιμονή όμως όλα γίνονται. Όσο για τον ίκτερο θέλει συχνούς θηλασμούς και γενικά ο ίκτερος υποχωρεί πιο αργά στα θηλάζοντα βρέφη. Πρέπει να επισκεφτείτε ακουολόγο λόγω του ότι νοσηλεύτηκε στην εντατική; Εμάς κάτι τέτοιο μας είπαν...

Νομίζω ότι κάπου το είδα αλλά ας αναφέρω και πάλι ότι στο Βερόπουλο έχει τις πάνες pampers (το μικρό μέγεθος) 1+1 δώρο.  Μπορεί κάποια να με ενημερώσει πότε αλλάζουμε νούμερο; Τώρα είμαστε 4100 και φοράμε το 1 που είναι από 3-5 κ.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Julie μου περαστικα στον Κωνσταντίνο σου. Θα ταλαιπωρηθεί λιγάκι το όμορφο αντράκι...Crying or Very sad Η μικρή κοιμήθηκε 7 ώρες ε; ΟυαουυυυυυυΦθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 215994 

Ιφάκι πραγματικά η θεωρία διαφέρει αρκετά από την πράξη... Με υπομονή και επιμονή όμως όλα γίνονται. Όσο για τον ίκτερο θέλει συχνούς θηλασμούς και γενικά ο ίκτερος υποχωρεί πιο αργά στα θηλάζοντα βρέφη. Πρέπει να επισκεφτείτε ακουολόγο λόγω του ότι νοσηλεύτηκε στην εντατική; Εμάς κάτι τέτοιο μας είπαν...

Νομίζω ότι κάπου το είδα αλλά ας αναφέρω και πάλι ότι στο Βερόπουλο έχει τις πάνες pampers (το μικρό μέγεθος) 1+1 δώρο.  Μπορεί κάποια να με ενημερώσει πότε αλλάζουμε νούμερο; Τώρα είμαστε 4100 και φοράμε το 1 που είναι από 3-5 κ.
Από αυτά που μου 'χουν πει, θες να είσαι στη μέση των κιλών. Δηλαδή όπως το καταλαβαίνω, εσύ τώρα πρέπει να πας στο νούμερο 2.
Ένδειξη είναι οι διαρροές και το να μην στενεύεται το παιδί, να του είναι άνετο το κλείσιμο της πάνας και όχι τσίμα-τσίμα.

(είμαι μεγάλη θεωρητικός τελικά) Razz 

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ifi έγραψε:
maria-lar έγραψε:Κουκλίτσα μου να σου ζήσει το λουλούδι σου! Γερό και καλότυχο!!!
Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε, αν πρέπει δώστης και συμπλήρωμα αλλά μην σταματάς το θηλασμό (γνώμη μου πάντα). Ρώτα και τον δικό σου παιδίατρο. Οταν της πέσει η τιμή βλέπεις. Μην στεναχωριέσαι, όλα θα πάνε καλά. Εσύ πως είσαι; Πονάς; Πολλά φιλάκια και στις 2 σας!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 334590 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 334590 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 334590 
Ευχαριστώ πολύ Μαράκι !!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 40746 
Εγώ στη δικη μου παιδίατρο δεν έχω πάει ακόμη. Σε πόσες μέρες πάμε βρε κορίτσια? Απλά με τρομοκράτησαν λίγο.
Κ εκτός απο την παιδίατρο πρέπει να πάμε κ σε ακουολόγο μας είπανε. Να πάρω λίγο τα πάνω μου κ να αρχίσω τα ραντεβού.
Δύσκολα Μαράκι εγώ προσπαθώ να συνέλθω ακόμη, πονάω αρκετά κ παλεύω να ανεβάσω τον αιματοκρίτη μπας κ σταματήσω να ζαλίζομαι κ αυξήσω κ την παραγωγή γάλακτος. Εσείς πώς τα περνάτε??? Πολλά Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 40746 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 40746 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 40746
 
Ουφ!!!Αγχώθηκα και εξαντλήθηκα μόνο που τα διάβασα βρε Ιφάκι μου!!!Αυτά τα διλήμματα με τον θηλασμό φοβάμαι...σου λένε οι γιατροί άλλα...εσύ έχεις διαβάσει άλλα το μωρό σου μπορεί να χάνει βάρος και δεν ξέρεις τι να κάνεις!!!
Πιστεύω όμως ότι αν υπάρχει πείσμα και θέληση θα τα καταφέρεις!Αν πρέπει να της δώσεις συμπλήρωμα δώσε της να πάρει τα πάνω της...για να μην μειωθεί η παραγωγή σου κάνε αντλήσεις και όταν περάσει και ο ίκτερος ξαναδοκιμάζεις αποκλειστικό.Έγω αυτό θα δοκίμαζα!!!
Υπομονή και θέληση καλή μου!!Φιλάκια και στις 2 σας!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 417472 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 417472 


Μαράκι μου μη αγχώνεσαι, είναι τελείως διαφορετικά στη κάθε μιά μας. Εγώ είχα μια δύσκολη καισαρική, κ καπάκι έτυχε κ αυτό με το μωρό. Αυτή τη στιγμή όλα ζόρικα μου μοιάζουν. Πρώτη μου ξαδέρφη, απο την πρώτη μέρα της επέμβασης έκοβε βόλτες στην κλινική. Πάντως κάπου εκεί κατάλαβα οτι τα extra κιλάκια κορίτσια χρειάζονται, έχει ο οργανισμός απόθεμα κ συνέρχεσαι πιο γρήγορα. Οπότε φάτε όσο προλαβαίνετε γιατί είμαστε κ fit ομάδα.
Αυτό ξεκίνησα κ εγώ να κάνω με τα ταίσματα κ να δούμε πως θα πάει.

evini7 έγραψε:
ifi έγραψε:
Ιφακι μου καταρχάς μην αγχωνεσαι!
Όσο αφορά στο συμπλήρωμα το καταλαβαίνω οτι το λένε για να φάει σίγουρα και αρκετα αλλα που ξέρουν οτι εσυ έχεις λίγο γάλα;
Εγω θα έβγαζα με θηλαστρο να δώ κ πόσο περιπου βγάζω, σημειώνουμε εδω οτι τα μωρα βγάζουν περισσότερο και θα της έδινα με μπιμπερο μεν για να μην κουραστεί αλλα όχι ξένο.
Επίσης να την βάζεις να κοιμάται κοντα σε παράθυρο με φως. Όχι να πέφτει ο ήλιος πάνω της αλλα σε φωτεινό χώρο.
Δεν παίρνεις τηλέφωνο κ μια σύμβουλο θηλασμου να δεις τι θα σου πει; Αυτη που πήρα εγω χθες με βοήθησε αρκετα.

Evinaki την σύμβουλο απλά την πήρες τηλ. κ ρώτησες αυτά που ήθελες? Έχεις συναντηθεί μαζί της? Κάπου είχα δει ένα θεματάκι με ένα τηλ απο μια ανοιχτή γραμμή θηλασμού, το θυμάται καμιά σας??
Εσείς πως είστε σήμερα?? Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 334590 


eva evaki έγραψε:IFAKI MOU MH TRELENESAI ME TO SYMPLIRWMA K EGW THS DINW  K O IKTEROS 3ERW GIA NAPAISEI THELEI 3ENO GALA..K EMENA MOU EKANE ENA 6,5 ALLA LOGO GALAKTOS TH VOHTHISE...! MOLIS PESEI AN THES THS TO KOVEIS!
JULAKI M 3EXASA N SOY EYXITHW PERASTIKA STO MIKROULI SOY @ PERASTIKA SAS SYNTOMA!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 417472 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 22 417472 
Evaki ποιό συμπλήρωμα δίνεις ??IFAKI MOU APO TO MAIEYTHRIO TO FRISOLAK THS DINW!

ioazon έγραψε:Κορίτσια,
τόσο καιρό που τα λέγαμε θεωρητικά είχα ισχυρή άποψη για το θηλασμό.
Τώρα που δεν είμαι στη θέση σας, δε λέω τίποτα! Rolling Eyes 
Χαχαχα Ιωάννα αυτό είναι το μεγαλύτερο μου πρόβλημα, ήμουν τόσο σίγουρη οτι θα κατάφερνα να θηλάσω αποκλειστικά, που τώρα που δεν τα καταφέρνω τελικά αισθάνομαι λίγο άχρηστη...Embarassed Embarassed 

Σήμερα έχεις ραντεβού με το χταπόδι??

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παραμυθενια μου εμενα εχουν προγραμμα τα ζαργανακια λογω της νοσηλείας τους.το βραδυ δεν τα ξυπναω καθόλου ,ποτε ξυπνάνε στο τρίωρο ποτε στο τετραωρο,ποτε στο πενταωρο οπως χθες ,ποτε κ οι δυο μαζι,ποτε άλλη ωρα η μια άλλη ωρα η άλλη.την μερα το τρίωρο προσπαθώ να το εφαρμόζω αλλα δεν ειναι ρομποτάκια.εμεις ομως ειμαστε άλλη περίπτωση.θα στρώσουν κ τα δικα σας υπομονη κ μετα ποιος σας πιάνει κοριτσια!ουτε αποστειρωσεις ,μπιμπερο,πιπιλες κ χαζομαρες!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις