Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
360 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 360 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΑΤΑ ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΕ ΣΤΟ ΟΙΚΟΠΕΔΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΤΑ ΠΟΝΤΙΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΕ ΕΝΑ!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 

ΖΗΤΩΩΩΩΩ!

Καθένας με τον πόνο του, δω μέσα..... Rolling Eyes 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια μου!!!
Μετα απο μια πολυ δύσκολη χθεσινή μέρα με αϋπνία, γκρίνια κ μαραθωνιους θηλασμους ήρθε μια τέλεια νύχτα με συντομους  θηλασμους κ ύπνο!
Τωρα βέβαια σας γράφω θηλαζοντας το πιρανχας αλλα είμαι εμφανώς πιο ξεκουραστη.
Ανησυχώ κι εγω μήπως έχω λίγο γάλα αλλα βλέπω τα μαγουλακια που φουσκώνουν κ παίρνω θάρρος!

Τσιριτρι εγω μια μέρα πριν γεννησω ένιωθα τελεια(σας το είχα γράψει κιόλας), έκανα δουλειές στο σπίτι, πήγα βόλτα κι εφαγα γλυκο με αδερφη κ το βράδυ περπάτημα χαλαρό με το αμορε.
Γυρίσαμε, βάλαμε να δούμε τηλεοραση κ εκει οπως ήμουν αραχτη στο καναπε άρχισαν μικροενοχλησουλες. Τα υπόλοιπα τα ξέρετε.
Οι πόνοι αυξανοντουσαν μέχρι που ερχοντουσαν κάθε πέντε λεπτα κι αποφάσισα να πάρω τη γιατρο. Μη φανταστείς πόνοι ανυποφοροι τύπου πεθαινω, γενναω, δεν αντέχω κτλ! Μια χαρα υποφερτοι ηταν μέχρι τότε...
Νερά δεν σπασανε ποτε, μου τα έσπασαν στις ωδινες.
Μην αγχωνεσαι Ριτσακι οπου να ναι θα χτυπήσει η μπουμπου σου!!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 90233 

Καλε είχαμε νέες αφίξεις!!! Μαρακια να σας ζήσουν τα μωρακια σας!!!  Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 50580     

Περιμένουμε νέα κι απο Μαρια20! Λογικα έχει γεννήσει! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 337404

Μαρακι Ηράκλειο τέλεια τα κεράσματα!!! Θελουμε κι εμείς!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χθες μίλησα με τη Μαρια20 και δεν έχει γεννήσει ακόμα!
(ΚΑ ΓΚΕ ΜΠΕ, εδώ Laughing )

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
asteraki1989 έγραψε:Κοριτσακια μου τι κανετε;εμεις ειμαστε μια χαρα και μαλλον μεχρι το μεσημερι θα βγοουμε,εχω λιωσει με την μωρουδιλα και πλεον με τον παραμικρο ηχο πεταγομαι,ομως εχω απελπιστει του δινω ξενο γαλα γιατι σημερα αρχισε να κατεβαινει λιγο αλλα εχω πολυ μικρες θηλες και δεν τις ποιανει θα αρχισω με θηλαστρο,ειναι πολυ φαγανας σε 5 λεπτα πινει 40 με 50 γραμμαρια,οαραν κλαιει μας ακουει ολος ο οροφος εχει πολυ τσιριδα,η ψυχολογια μου ειναι λιγο χαλια με ποιανουν τα κλαματα και λεω σιγα μην τα λαταφερω,το παθατε και εσεις αυτο οταν γεννησατε;

KALHMERA..BANESAKI ...! DEN EINAI TELEIO SYNAISTHIMA???????ENTAXEI MHN STENAXWRIESAI GIA TO 3ENO GALA! EIMASTE POLLES POU DINOUME KAI 3ENO GALATAKI PERA APO TO THEMA ZAKXAROY EXW KAI EGW KAPOS MIKRES THULES OXI MIKRES KAPOS POIO EPIPEDES! ALLA OSO MPORESOUME THA DWSOUME! KAI OSO GIA TA KLAMATA DUO MERES PRIN FYGW KAI EGW GIA SPITI KAI KYRIOS TO TELEYTAIO VRADY POLY KLAMA VANESAKI MOU POLU KLAMA....!ATIMES ORMONES...!
ME TO KALO NA PATE SPITI SAS NA HREMHSETE MANA KAI GIOS!!!!!!!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:ΓΑΤΑ ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΕ ΣΤΟ ΟΙΚΟΠΕΔΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΤΑ ΠΟΝΤΙΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΕ ΕΝΑ!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 

ΖΗΤΩΩΩΩΩ!

Καθένας με τον πόνο του, δω μέσα..... Rolling Eyes 
Like!


Σημερα εκτος απροόπτου θα πάμε για καφε!οι ζαργανες θα μείνουν με τη Γιαγια!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 654316 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:
ioazon έγραψε:ΓΑΤΑ ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΕ ΣΤΟ ΟΙΚΟΠΕΔΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΤΑ ΠΟΝΤΙΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΕ ΕΝΑ!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 215994 

ΖΗΤΩΩΩΩΩ!

Καθένας με τον πόνο του, δω μέσα..... Rolling Eyes 
Like!


Σημερα εκτος απροόπτου θα πάμε για καφε!οι ζαργανες θα μείνουν με τη Γιαγια!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 654316 
Καλή βΛότα! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 328109 

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια νυστάζω κ η μικρή έχει ενοχλήσεις, το πουλάκι μου κ δε μπορεί να ησυχάσει.
Τι μάνα είμαι εγώ, που μπρος τον πόνο του παιδιού της συνεχίζει να νυστάζει???

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MHN AISTHANESAI TYPSEIS ETSI EIMASTE K EMEIS..STHN ARXH TO IDIO ENIWTHA..EINAI LOGIKO..

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ifi έγραψε:Κορίτσια νυστάζω κ η μικρή έχει ενοχλήσεις, το πουλάκι μου κ δε μπορεί να ησυχάσει.
Τι μάνα είμαι εγώ, που μπρος τον πόνο του παιδιού της συνεχίζει να νυστάζει???
Ενα θα σου πω,οταν νυστάζω πολυ με παιρνει ο υπνος με το μωρο κ το μπιμπερο στο χέρι.ειναι δυσκολο το ξενυχτι!θα συνηθίσεις!οταν ειναι ανήσυχες μας βοηθάει να τις παιρνω στο κρεβατι μου,ειναι λιγο πιο ξεκουραστα.

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ζητω για τη γάτα Ιωάννα! Άντε να φάει το ποντίκι σας!
Ζητω και για τον καφε που θα πιει η Μαιμου!
Ευχαριστησου τον!

Ιφακι μου, εγω κοιμάμαι κυριολεκτικά στην πολυθρόνα με τη μπεμπα αγκαλια! Δε βγαίνει αλλιώς, αυτη θηλαζει κι εγω κοιμάμαι. Ξυπναω μετα κ την βρίσκω να κοιμάται κι αυτη στην αγκαλια μου. Την πρώτη φορα που έγινε ένιωσα τύψεις. Μετα κατάλαβα οτι απλα δεν γίνεται αλλιώς....βέβαια καθόμαστε έτσι ώστε οτι κ να γίνει να μην πέσει το μωρο!
Τωρα για τη γκρίνια μη πω ψέματα, τις λίγες φορές που γκρινιαζει κ είμαι πτώμα φρικαρω!!!
Όλες τα ίδια κάνουμε....

Αυτο με τις ορμονες ρε κορίτσια εγω δεν το επαθα. Έχω σταθερή ψυχολογία απαρχης της εγκυμοσύνης...
Βανεσακι,έρχονται υπέροχες μέρες! Μη σκας για τίποτα!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρε συ Ιωαννα μηπως να αρχισετε να την ταΐζετε τη γατα να γλυκαθει να μείνει??? Οσο να ναι τη δουλεια της θα την κάνει!

Εβινακι μου σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!!! 
Χαιρομαι πολυ που εισαι καλυτερα! Βρίσκετε τυς ρυθμους σας σιγά σιγά!!!
Αληθεια με τις θηλες πως τα πας? 
Το σλινγκ σου αρχισες να το χρησιμοποιεις καθολου?

Μαιμουδακι να περασατε τελεια στη βολτα σας!!!

Αποριων συνεχεια, οταν κανεις επισκληρηδιο σου βαζουν κ καθετηρα?

Καλε Ιφακι ειναι δυνατον? Τι να κανει κ ο οργανισμος? Κλαταρει...πως να μη νυστάζεις? Μην νιωθεις τύψεις για αυτο, αλιμονο! Ευχομαι να της περασουν το συντομοτερο τα πονακια!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ifi έγραψε:Κορίτσια νυστάζω κ η μικρή έχει ενοχλήσεις, το πουλάκι μου κ δε μπορεί να ησυχάσει.
Τι μάνα είμαι εγώ, που μπρος τον πόνο του παιδιού της συνεχίζει να νυστάζει???
Εχω κοιμηθεί εγώ με την Αλέξια να θηλαζει......ουου !!! Ευτυχώς που υπάρχουν κ τα σλινκ κ δε χρειάζεται να ψάχνουμε τα μωρα .....:Ρ

tsiritri έγραψε:Ρε συ Ιωαννα μηπως να αρχισετε να την ταΐζετε τη γατα να γλυκαθει να μείνει??? Οσο να ναι τη δουλεια της θα την κάνει!

Εβινακι μου σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!!! 
Χαιρομαι πολυ που εισαι καλυτερα! Βρίσκετε τυς ρυθμους σας σιγά σιγά!!!
Αληθεια με τις θηλες πως τα πας? 
Το σλινγκ σου αρχισες να το χρησιμοποιεις καθολου?

Μαιμουδακι να περασατε τελεια στη βολτα σας!!!

Αποριων συνεχεια, οταν κανεις επισκληρηδιο σου βαζουν κ καθετηρα?

Καλε Ιφακι ειναι δυνατον? Τι να κανει κ ο οργανισμος? Κλαταρει...πως να μη νυστάζεις? Μην νιωθεις τύψεις για αυτο, αλιμονο! Ευχομαι να της περασουν το συντομοτερο τα πονακια!
Ναι Ριτσακι σου βάζουν......κ να θυμάσαι το πρώτο κατουρημα μετά που θα στο βγάλουν ΤΣΟΎΖΕΙ οπότε χαλαρά μη δώσεις με φορα :-)

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ!! Ευχαριστηθηκαμε ένα 2ωρακι ύπνο με την μπεμπα! Μόλις ξύπνησα!
Το sling ακόμη να το χρησιμοποιήσω. Δεν μου χρειάζεται νομίζω μέσα στο σπίτι.θηλαζω πάντα στην πολυθρόνα, στο δωματιο της μπεμπας, με μαξιλάρι θηλασμου κι έχω βολευτει απίστευτα!!! Όλες τις άλλες ώρες το μωρο κοιμάται...
Οι θηλες καλύτερα αλλα όχι τέλεια...

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοφια μου δε σου κρυβω οτι ηλπιζα σε αρνητικη απαντηση Crying or Very sad 

Ποναει? Η στο βαζουν μετα την επισκληρηδιο?
Οπως ισως καταλαβατε ειμαι ολιγον "χεζης" Rolling Eyes

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέραααα!!!!Μαζευτήκαμε στο σπίτι επιτέλους!!!!Το ευχαριστήθηκα όμως!!!
Μανούλες σας ακούω που λέτε για ύπνο θέλω να κοιμηθώ αλλά δεν...πολύ υπερένταση!!!!Φαντάσου αύριο τι θα κάνω!!!
Είχα πάει και από την πεθερά μου και τις ξαναείπα να λέει στο δικό τους σόι ότι μέχρι να σαραντίσω επισκέψεις δεν δέχομαι...και δεν της έρχεται καθόλου!!!Λίγο πολύ με λένε υπερβολική και ότι κάνω υστερίες!!!!Και ο αντρούλης μου να μην το ξεκόβει γιατί και αυτός πιστεύει ότι είμαι υπερβολική!!!!
Τα νεύρα μου!!!Τεσπα...δεν κάνει να ταράζομαι....

Ιωάννα εγώ στην γειτονιά έχω τουλάχιστον 10 γάτες και δεν έχουν αφήσει ποντίκι για ποντίκι...να σου στείλω καμία???

Σοφία και τσιριτρί καλή προβολή αύριο στα λουλούδια σας!!!

Εβινάκι μου να μου φιλίσεις το πιρανχάκι σου!!!

Γιούλι και Ευάκι εσάς πως είναι τα ζουζούνια σας??

Μαιμουδάκι καφεδάκι διάβασα!!!Μπράβο!!Σας αξίζει νομίζω!!!

Αστεράκι μου μην μασάς!!!Οι ορμόνες κάνουν πάρτι!!!Θα στρώσουν όμως...και με το γάλα μην σκας...βάζε το σκαντχοχοιράκι στο στήθος και θα έρθει το γάλα!!!

Ιφι μου καλέ χαζό είσαι?Τι νιώθεις τύψεις??Όλες τα ίδια δεν λέμε με τον ύπνο???Μεθαύριο θα σου κάνω παρέα και γω!!!
Θα ζητάω ενδοφλέβιες δόσεις καφείνης!!!

Αύριο πρωί,πρωί πρέπει να πάω μητέρα για να με δει ο αναισθησιολόγος να μου πάρουν αίμα για διασταύρωση και ένα τελευταίο καρδιοτογογράφημα της γοργονίτσας!!!!

Καλέ 1 και σήμερα λεμεεεεεεε!!!!!

Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 125586 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 125586 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 125586 

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα σας..!!!Κοιμηθηκαμε ενα τριωρακι αγκαλια με την νεραιδενια μου και το ευχαριστηθηκαμε και οι δυο..!!!I love you I love you I love you 

Ιωαννα μου ευχομαι η γατουλα να κατασπαραξει ολα τα παλιοποντικα που σε αγχωνουν..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 534787 


Εβινι μου εχεις γαλατακι, μην αγχωνεσαι...και το υπεροχο μωρακι σου θα μεγαλωνει απο σενα και θα καμαρωνεις...!!!I love you I love you I love you 


Μαιμουδακι ελπιζω να περασατε τελεια στην βολτουλα σας...!!!Σου ελειψαν καθολου οι ζαργανες σου???Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 


Ιφακι μου εγω πολλα βραδυα που την εχω στο κρεβατι και θηλαζει με παιρνει ο υπνος και οταν ξυπναω εχει κοιμηθει κι εκεινη...ειναι φυσιολογικο να νιωθεις ετσι..ειναι πολυ κουραστικες οι πρωτες μερες..!!!Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 


Μαρακι αυτο με τις επισκεψεις ειναι ενα σοβαρο θεμα...!!!Προσπαθησε με τον τροπο σου να τους πεισεις οτι δεν ειναι καλο για το μωρο και οτι αυτη την εποχη κυκλοφορουν πολλες ιωσεις και δεν θελεις να τρεχεις στα νοσοκομεια..!!!...Αντε και ερχεται η γοργονιτσα σου...Με το καλο..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 654316 

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiritri έγραψε:Σοφια μου δε σου κρυβω οτι ηλπιζα σε αρνητικη απαντηση Crying or Very sad 

Ποναει? Η στο βαζουν μετα την επισκληρηδιο?
Οπως ισως καταλαβατε ειμαι ολιγον "χεζης" Rolling Eyes
Τσιριτράκι μου εμάς εδώ σε φισιολογικό τοκετό δεν βάζουν ουροκαθετήρα αφού εμποδίζει να βγει το μωρό...πρακτικά δηλ δεν γίνεται εκεί που βγαίνει το παιδί να κρέμεται ο ουροκαθετήρας από πάνω!!!Μόνο σε καισαρική βάζουν.
Τώρα το αν πονάει...σχετικό είναι....ανάλογα ποια θα στο βάλει φαντάζομαι!!
Εγώ που δεν θα τον γλιτώσω είναι το μόνο που σκέφτομαι!!!!Θα σας γράψω εντυπώσεις!!!

Επίσης...εσύ και η Σοφία λογικά θα γεννήσετε μέχρι να βγω εγώ ε?Λέτε να φάτε όλη την βδομάδα????

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
JuliaG έγραψε:Καλησπερα σας..!!!Κοιμηθηκαμε ενα τριωρακι αγκαλια με την νεραιδενια μου και το ευχαριστηθηκαμε και οι δυο..!!!I love you I love you I love you 

Μπράβο στα κορίτσια!!


Ιωαννα μου ευχομαι η γατουλα να κατασπαραξει ολα τα παλιοποντικα που σε αγχωνουν..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 534787 


Εβινι μου εχεις γαλατακι, μην αγχωνεσαι...και το υπεροχο μωρακι σου θα μεγαλωνει απο σενα και θα καμαρωνεις...!!!I love you I love you I love you 


Μαιμουδακι ελπιζω να περασατε τελεια στην βολτουλα σας...!!!Σου ελειψαν καθολου οι ζαργανες σου???Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 


Ιφακι μου εγω πολλα βραδυα που την εχω στο κρεβατι και θηλαζει με παιρνει ο υπνος και οταν ξυπναω εχει κοιμηθει κι εκεινη...ειναι φυσιολογικο να νιωθεις ετσι..ειναι πολυ κουραστικες οι πρωτες μερες..!!!Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 

Ερώτηση:Δεν φοβάσαι μην το πλακώσεις αν σε πάρει ο ύπνος θηλάζοντας ξαπλωμένη??
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 534787 


Μαρακι αυτο με τις επισκεψεις ειναι ενα σοβαρο θεμα...!!!Προσπαθησε με τον τροπο σου να τους πεισεις οτι δεν ειναι καλο για το μωρο και οτι αυτη την εποχη κυκλοφορουν πολλες ιωσεις και δεν θελεις να τρεχεις στα νοσοκομεια..!!!...Αντε και ερχεται η γοργονιτσα σου...Με το καλο..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 654316 

Ευχαριστώωωω!!!Αυτό τους έλεγα αλλά δεν καταλαβαίνουν παιδί μου!!!!Φαντάσου ότι η πεθερά μου είναι από τα Χανιά και θέλει να μαζευτεί το σόι το πρώτο Σ/Κ που θα βγω!!!!Shocked Shocked 
Τις λέω να τους πεις να έρθουν τουλαχιστον το επόμενο...Όχι εγώ δεν λέω τετοιο πράμα στο σόι μου ντρέπομαι η απάντηση!!!
affraid affraid affraid 
Παναγία μου δώσε μου υπομονή!!!Θα έχω και τις ορμόνες και δεν ξέρω ποιος θα την πληρώσει!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ifi έγραψε:Κορίτσια νυστάζω κ η μικρή έχει ενοχλήσεις, το πουλάκι μου κ δε μπορεί να ησυχάσει.
Τι μάνα είμαι εγώ, που μπρος τον πόνο του παιδιού της συνεχίζει να νυστάζει???
Μάνα - φυσιολογικός άνθρωπος.... Smile 

evini,
οκ, δεν παθαίνουν όλες οι λεχώνες τα ορμονικά τους. Μου εύχομαι να είμαι κι εγώ σε αυτή την κατηγορία.

tsiritri,
το θέμα είναι: αν ρίξω γατοτροφή, θα την τρώνε οι γάτες ή θα την τρώνε τα ποντίκια ή τα αδέσποτα σκυλιά; Μην κάνω μεγαλύτερο κακό παρά καλό, δηλαδής.... Rolling Eyes 

sophia έγραψε:Εχω κοιμηθεί εγώ με την Αλέξια να θηλαζει......ουου !!! Ευτυχώς που υπάρχουν κ τα σλινκ κ δε χρειάζεται να ψάχνουμε τα μωρα .....:Ρ
Κι εγώ κάπως έτσι το φαντάζομαι Very Happy 

sophia έγραψε:Ναι Ριτσακι σου βάζουν......κ να θυμάσαι το πρώτο κατουρημα μετά που θα στο βγάλουν ΤΣΟΎΖΕΙ οπότε χαλαρά μη δώσεις με φορα :-)
Και χωρίς επισκληρίδιο να γεννήσεις, για να σε αφήσουν να ανέβεις στο δωμάτιο, πρέπει να κατουρήσεις. Πάλι πακέτο είναι: φοβασαι μην τσούζει, σου δίνουν την πάπια και ντρέπεσαι.... Νταξ... Λεπτομέρειες (η φίλη διαιτολόγα με έχει ξεστραβώσει επί του θέματος) Wink 

evini,
πού κοιμάται η μπέμπα-πιράνχας αλήθεια;

maraki_iraklio,
πώς να μπορείς να ησυχάσεις! Μετράς ανάποδα! Laughing 
Μήπως να βάλεις τον παιδίατρο να τους συμμαζέψει;
Ίωση σε νεογέννητο σημαίνει κατά πάσα πιθανότητα πνευμονία (το 'χει πάθει φίλη μου: 10 μέρες εντατική ο μπέμπης)....

maraki_iraklio έγραψε:
Επίσης...εσύ (tsiritri) και η Σοφία λογικά θα γεννήσετε μέχρι να βγω εγώ ε?Λέτε να φάτε όλη την βδομάδα????
Τέτοια λέγε τους να μην κοιμηθούν ούτε αυτές από δω και μπρος! Razz 

Άμα σου κουβαληθεί το σόι,
να κλειδωθείς στο υπνοδωμάτιό σας με το μωρό και ας τους περιποιηθεί ο άντρας σου ή όποιος άλλος θα υπάρχει στο σπίτι!
Τι τραβάμε με τα σόγια.... No 


Ακούω πολλά νάνι αγκαλιά με τα μπεμπάκια! Τι ωραία! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 654316

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Υπόθεση ποντίκια:

μεθαύριο πάμε στον Εισαγγελέα Ακροάσεων στην Ευελπίδων για να του ζητήσουμε να εκδόσει εισαγγελική εντολή προς το Δήμο να καθαρίσει το ερείπιο-σπίτι και το διπλανό οικόπεδο.
Ευτυχώς η από πάνω μας έχει χαρτί από το Υγειονομικό που λέει πως το ερείπιο-σπίτι δίπλα αποτελεί κίνδυνο για τη δημόσια υγεία.... Ουφ...

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιωάννα τι παιδίατρο να βάλω....
Έχεις ακουστά από Κρητική ξεροκεφαλιά????
Πιο πολύ τους νοιάζουν οι παραδόσεις και οι παρεξηγήσεις!!!

Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maraki_iraklio έγραψε:Ιωάννα τι παιδίατρο να βάλω....
Έχεις ακουστά από Κρητική ξεροκεφαλιά????
Πιο πολύ τους νοιάζουν οι παραδόσεις και οι παρεξηγήσεις!!!

Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 
Έχετε τα καλά σας αλλά έχετε και τα στραβά σας εκεί κάτω.....

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="maraki_iraklio"]


Ερώτηση:Δεν φοβάσαι μην το πλακώσεις αν σε πάρει ο ύπνος θηλάζοντας ξαπλωμένη??
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 534787 


Την πρωτη μερα που το εκανα φοβομουν πολυ...τωρα πια οχι...αν δεις πως κοιμαμαι σε μια γωνιτσα και η μπεμπα σε ολο το κρεβατι,θα καταλαβεις τι εννοω..!!Το μητρικο ενστικτο τελικα ειναι πολυ δυνατο..!!!I love you I love you 

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
maraki_iraklio έγραψε:Ιωάννα τι παιδίατρο να βάλω....
Έχεις ακουστά από Κρητική ξεροκεφαλιά????
Πιο πολύ τους νοιάζουν οι παραδόσεις και οι παρεξηγήσεις!!!

Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 679259 
Έχετε τα καλά σας αλλά έχετε και τα στραβά σας εκεί κάτω.....
Έτσι ακριβώς!!!

JuliaG έγραψε:
maraki_iraklio έγραψε:


Ερώτηση:Δεν φοβάσαι μην το πλακώσεις αν σε πάρει ο ύπνος θηλάζοντας ξαπλωμένη??
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 29 534787 


Την πρωτη μερα που το εκανα φοβομουν πολυ...τωρα πια οχι...αν δεις πως κοιμαμαι σε μια γωνιτσα και η μπεμπα σε ολο το κρεβατι,θα καταλαβεις τι εννοω..!!Το μητρικο ενστικτο τελικα ειναι πολυ δυνατο..!!!I love you I love you 

Μακάρι γιατί είναι πολύ βολικό!!!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λοιπόν ουροκαθετηρα μου βάλανε αμέσως μετα την επισκληριδιο κ μου τον βγάλανε μετα τον τοκετο. Μόλις ανέβηκαν στο δωμάτιο. Δεν πονεσα καθόλου, μόνο ελάχιστο τσουξιμο στην πρώτη ουρηση. Πολυ απλο μου φάνηκε. Μη σας ανησυχει!

Η μπεμπα κοιμάται στο πορτ μπεμπε, σε έξτρα στρωμα λατεξ. Το έχουμε βάλει σε βάση με ροδάκια κ την σερνω  παντου. Θέλω σιγα σιγα να την βάλω στη κούνια της για τους ημερήσιους υπνους.

Μη λέτε αλλο για σόγια...είχα πεθερα σήμερα εδω, μαγειρεψε τέλεια μπιφτεκακια με πατατουλες, σιδερωσε κ τρία πλυντήρια, τέλεια ως εδω...αλλα με το μωρο ρε κορίτσια!!!
Αχ αχ! Δεν μπορω με αυτα που μου λέει κ του κανει. Τα είπα τωρα λίγο στον σύζυγο κ στραβωσε! Εντάξει όλοι να μας θεωρούν υπερβολικές;;; Ελεος πια...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις