Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
489 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 489 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:
ioazon έγραψε:
sophia έγραψε:Κουραστηκα μηπως μπορουν να μου σπασουν τα νερα......Τ Ω Ρ Α Α Α Α Α Α Α Α Α; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ;[/color]

Edit : Σε μιση ωρα να φαω τα τορτελινια πρωτα Razz Razz Razz 
χαχαχαχαχαχα

Συμπάσχω κι ας είμαι 12 μέρες οπίσω σου!
Κατσε στα αυγα σου μαρη εσυ 37 και 6 μου θες γεννες!!!!Πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ
Μη με πας κόντρα γιατί είχα 3 ολόκληρες συσπάσεις από τις 6 το πρωί....
(μέχρι να γίνουν τακτικές θα 'χει φτάσει της Αγίας Αικατερίνης, μεγάααααααλη η χάρη της) Razz 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
5 ήχοι που βγάζουν τα μωρά για να δείξουν οτι πεινάνε, νυστάζουν, θέλουν άλλαγμα, πονάει η κοιλιά ή θέλουν να ρευτούν... Laughing 

despoinaro


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ioazon έγραψε:
sophia έγραψε:
ioazon έγραψε:
sophia έγραψε:Κουραστηκα μηπως μπορουν να μου σπασουν τα νερα......Τ Ω Ρ Α Α Α Α Α Α Α Α Α; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ;[/color]

Edit : Σε μιση ωρα να φαω τα τορτελινια πρωτα Razz Razz Razz 
χαχαχαχαχαχα

Συμπάσχω κι ας είμαι 12 μέρες οπίσω σου!
Κατσε στα αυγα σου μαρη εσυ 37 και 6 μου θες γεννες!!!!Πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ
Μη με πας κόντρα γιατί είχα 3 ολόκληρες συσπάσεις από τις 6 το πρωί....
(μέχρι να γίνουν τακτικές θα 'χει φτάσει της Αγίας Αικατερίνης, μεγάααααααλη η χάρη της) Razz 
Εγώ πάντως απολαμβάνω για τελευταίες μέρες τα προνόμια του να είσαι έγκυος...προτεραιότητα σε δημόσιες υπηρεσίες και τράπεζες!! tongue χαχα

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μανουλιτσες και 3 εγκυουλες μου τι κανετε???? σοφακι ασε τα νερα σου ησυχα!!!φαε τα τοτρτελινια σου κ κατσε ησυχα το ΣΚ....απο Δευτερα το λουλούδι!!!!

ομορφα τα νεα απο τα μπεμπινια μας,ε???πολλα φτου φτου σε ολα!!!αιντε μαιμουδιτσα, καθε μερα κερδιζεις ενα μισαωρο υπνου..και εις ανωτερα!!!χαχαχα

εμεις πηγαμε ομαδικως παιδιατρο!!!η μικρη 4400... πηρε 1,2 κιλα μεσα σε 25 μερες η μπουλούκω!!!! Embarassed 
και 4 ποντους υψος!!!πλεον παραμυθενια κ εμεις αφηνουμε τις newborn πανες και τα newborn ρουχαλακια!!!γιουπιιιιιιιιι!!! μας ειπε οτι τα ισχια της ειναι λιγο δυσκαμπτα και να κανουμε εναν υπερηχο ισχιων σε ορθοπεδικο για να βεβαιωθουμε οτι δεν υπαρχει προβλημα,,, και ο μεγαλος εκανε εμβολιο...πλανταξε στο κλαμα ο καημενουλης μου!!! Sad

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα σας μανουλες και φουσκοκοιλιτσες..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 215994 

Ευακι μου,εμενα οταν ποναει η κοιλιτσα της την βαζω κατω απο την βρυση να τρεχει ζεστο νερο στην κοιλια της και ανακουφιζεται πολυ...πολλες φορες μετα απο λιγο κανει και κακα της και ηρεμει..!!!I love you I love you I love you 


Μαρια20 να σου ζησει το μπεμπινι σου..!!!I love you I love you 


Παραμυθενια μου φανταζομαι πηρες το πμ..με την αλοιφουλα..!!Ευχομαι συντομα να νιωθεις πολυ καλυτερα..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 328109 Χρονια σας πολλα και γι αυριο..!!!I love you I love you 


Ιωαννα ετοιμασε πρωτα το χταποδοδωματιο και μετα γεννας βρε..!!!Να τα βρεις ολα ετοιμα..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 654316 


Σοφια μου ειναι λογικο να νιωθεις ετσι..!!Κι εμενα την τελευταια εβδομαδα ειχαν σπασει τα νευρα μου απο την αγωνια...Υπομονη...το μωρακι σου ερχεται..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 215994 


Μαιμουδιτσα ολο και καλυτερα παει το θεμα ε??Αντε καλη συνεχεια και με το καλο να μην ξυπνας καθολου ολη νυχτα..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 328109 


Julie85 πολυ ωραια τα νεακια σας....μεγαλωσε η κορουλα σου..!!!Δωσε πολλες αγκαλιτσες σημερα στον Κωνσταντινο να ξεχαστει..!!!I love you I love you I love you 




ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
despoinaro έγραψε:
ioazon έγραψε:
sophia έγραψε:
ioazon έγραψε:
sophia έγραψε:Κουραστηκα μηπως μπορουν να μου σπασουν τα νερα......Τ Ω Ρ Α Α Α Α Α Α Α Α Α; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ;[/color]

Edit : Σε μιση ωρα να φαω τα τορτελινια πρωτα Razz Razz Razz 
χαχαχαχαχαχα

Συμπάσχω κι ας είμαι 12 μέρες οπίσω σου!
Κατσε στα αυγα σου μαρη εσυ 37 και 6 μου θες γεννες!!!!Πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ
Μη με πας κόντρα γιατί είχα 3 ολόκληρες συσπάσεις από τις 6 το πρωί....
(μέχρι να γίνουν τακτικές θα 'χει φτάσει της Αγίας Αικατερίνης, μεγάααααααλη η χάρη της) Razz 
Εγώ πάντως απολαμβάνω για τελευταίες μέρες τα προνόμια του να είσαι έγκυος...προτεραιότητα σε δημόσιες υπηρεσίες και τράπεζες!! tongue χαχα
Πλάκα-πλάκα και γω στα δικαστήρια της Ευελπίδων ήταν η πρώτη φορά που χρησιμοποίησα το χταπόδι για να κάνω τη δουλειά μου και μια χαρά δούλεψε.

Julie85,
μπράβο στη μπέμπα που μεγαλώνει!
Νομίζω αυτό με τα ισχύα είναι κλασικό για τα μωρά. Νομίζω τους φοράνε διπλή πάνα για να ανοίξουν τα ισχία.... (ξερόλας mode on)
Άουτς για τον μεγάλο! Sad 

JuliaG,
σμουτς! Πώς πάτε;

Σήμερα έχω κοιμηθεί σαν μωρό:
χθες έπεσα 10 και ξύπνησα στις 3.
Ξανακοιμήθηκα στις 5.30 και ξύπνησα στις 7.45.
Μετά 10.45-12.00 και ξανά 4.00-6.00.

Έτοιμη για χταπόδι δεν είμαι; Razz Razz Razz Razz 

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλησπέρα σε όλες σας, όσες έχετε μωράκια ήδη να τα χαίρεστε, όσες τα περιμένετε υπ' ατμόν, με το καλό να τα δεχθείτε!
Ιωάννα μου θύμισες ένα ανέκδοτο:
- Από τότε που με χώρισε η Καίτη, κοιμάμαι σαν μωρό
- Δηλαδή;
- Ξυπνάω κάθε δέκα λεπτά και κλαίω

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mhtsaina έγραψε:Kαλησπέρα σε όλες σας, όσες έχετε μωράκια ήδη να τα χαίρεστε, όσες τα περιμένετε υπ' ατμόν, με το καλό να τα δεχθείτε!
Ιωάννα μου θύμισες ένα ανέκδοτο:
- Από τότε που με χώρισε η Καίτη, κοιμάμαι σαν μωρό
- Δηλαδή;
- Ξυπνάω κάθε δέκα λεπτά και κλαίω
Μουα χαχαχαχα Razz Razz Razz Razz 

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι ιωαννακι και διπλο παμπερς μου ειπε!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Julie85 έγραψε:ναι ιωαννακι και διπλο παμπερς μου ειπε!!!
Στις περισσότερες περιπτώσεις δεν είναι τίποτα!
Σε λίγο καιρό φτιάχνει
Μην ανησυχείς! Smile 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαράκι Δραμινό να σου ζήσει το μωράκι σου!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 215994 
Γερό, τυχερό και καλότυχο!
Γράψε μας νέα όταν μπορέσεις!!!

Κορίτσια είμαι χαρούμενη! Πεθερά από χθες εξαφανισμένη λόγω υπερκόπωσης και από λεπτό σε λεπτό περιμένω το αμόρε μου!
Το μωράκι τρώει πια σε σύντομο χρόνο, δηλαδή σταμάτησε να με πιπιλάει από χθες και κοιμάται τρίωρα σερί όλη μέρα και
τουλάχιστον 4ώρα το βράδυ!

Μπράβο για τα μωράκια σας που μεγαλώνουν! Εμένα η δική μου από τότε που τη φέραμε σπίτι έβαλε μισό κιλό.
Πολύ? λίγο? η γιατρός που θα μας δει σε λίγες μέρες θα μας πεί. Εγώ πάντως βλέπω μαγουλίνια!

 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Μαράκι Δραμινό να σου ζήσει το μωράκι σου!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 215994 
Γερό, τυχερό και καλότυχο!
Γράψε μας νέα όταν μπορέσεις!!!

Κορίτσια είμαι χαρούμενη! Πεθερά από χθες εξαφανισμένη λόγω υπερκόπωσης και από λεπτό σε λεπτό περιμένω το αμόρε μου!
Το μωράκι τρώει πια σε σύντομο χρόνο, δηλαδή σταμάτησε να με πιπιλάει από χθες και κοιμάται τρίωρα σερί όλη μέρα και
τουλάχιστον 4ώρα το βράδυ!

Μπράβο για τα μωράκια σας που μεγαλώνουν! Εμένα η δική μου από τότε που τη φέραμε σπίτι έβαλε μισό κιλό.
Πολύ? λίγο? η γιατρός που θα μας δει σε λίγες μέρες θα μας πεί. Εγώ πάντως βλέπω μαγουλίνια!

 
Ζήτω, evino-μάνα! Ζήτω! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 328109 

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιωαννα ετοιμαζεσαι για τα ξενυχτια του χταποδιου σου??Razz Razz Razz 

Εβινι μου χαιρομαι και για την εξαφανιση της πεθερας και για τα νεα ωραρια της μικρης σου...παντα τετοια ευχομαι..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 215994 


Η νεραιδενια μου σημερα ποναει...μαλλον την πειραξε το σουφλε..!!Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Το καλο ειναι οτι δεν κλαει συνεχεια...μονο για λιγο την στιγμη μαλλον που την πιανει ο πονος...!!Ελπιζω να της περασει γρηγορα και να μην ταλαιπωρηθει αλλο το κοριτσακι μου..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 534787 

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κορίτσια.

Μαράκι20 κ Siliaki να σας ζήσουν τα μπεμπίνια σας!!!!
Γερά κ καλότυχα να είναι στη ζωη τους!!!

Τι κάνουν οι μανούλες κ οι μέλλουσες μανούλες????

Απο οτι διαβάζω τα μωρά σας μεγαλώνουν κ μπαίνουν κ σε ρυθμούς κ οι μέλλουσες μανούλες ανυπομονείτε να γεννήσετε.

Εγώ κορίτσια, αρχίζω να αναπολώ την εγκυμοσύνη.
Είμαι σε άθλια κατάσταση, άυπνη εδώ κ 3 τουλάχιστον ημέρες, με μια μπέμπα που όλο το βράδυ χωρίς να κλαίει γοερά, γκρινιάζει συνεχώς, πονάει κ δε μπορώ να τη βοηθήσω σε κάτι κ εμένα σε μια κατάσταση οπου είμαι έτοιμη να ξεσπάσω σε κλάματα κ ακόμα συγκρατούμαι γιατί φοβάμαι οτι θα με καταλάβει η μπέμπα κ θα την κάνω χειρότερα.
Σήμερα είχαμε παιδίατρο, πήραμε 300γρ. απο τη μέρα που βγήκαμε απο το νοσοκομείο(εδώ κ 10 μέρες) κ ήρθαμε στα κιλά της γέννησης.
Μας άλλαξε το γάλα κ μας έδωσε ένα της frezyderm ok για τους κολικούς. Προσπαθώ να θηλάζω αλλά δεν ξέρω πόσο τρώει κ μονίμως γκρινιάζει κ δεν ξέρω αν πεινάει οπότε δίνω αναγκαστικά κ συμπλήρωμα γιατί φοβάμαι κ δεν ήθελα κάτι τέτοιο.
Συγνώμη ρε κορίτσια αλλά απο τη μια βρίσκομαι σε παράκρουση κ απο την άλλη υπο κατάρευση...

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιφακι μου ειναι λογικο να εισαι σε αυτη την κατασταση...ειναι οι πρωτες μερες ακομα...!!Μετα απο λιγο θα βρειτε τους ρυθμους σας και ολα θα ειναι πιο ομορφα..!!!Προσπαθησε οσο μπορεις να την βαζεις στο στηθος σου και θα αυξηθει το γαλα σου και αρχισε να μειωνεις το ξενο...με αυτο τον τροπο μειωνεις το δικο σου γαλα...Συγνωμη αν ακουγομαι καπως...αλλα πιστευω οτι το μητρικο γαλα ειναι το καλυτερο απο ολα,ακομα και για τους κολικους...!!!Very Happy Very Happy Very Happy Κι εγω στην αρχη ενιωθα οπως ακριβως νιωθεις εσυ τωρα...!!!Μην το βαζεις κατω...θα τα καταφερεις...ειμαι σιγουρη!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ifi,
να κοιμάσαι μαζί με το μωρό. Ξέκλεβε χρόνο μέσα στη μέρα για να μην καταρρεύσεις!

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
JuliaG έγραψε:Ιφακι μου ειναι λογικο να εισαι σε αυτη την κατασταση...ειναι οι πρωτες μερες ακομα...!!Μετα απο λιγο θα βρειτε τους ρυθμους σας και ολα θα ειναι πιο ομορφα..!!!Προσπαθησε οσο μπορεις να την βαζεις στο στηθος σου και θα αυξηθει το γαλα σου και αρχισε να μειωνεις το ξενο...με αυτο τον τροπο μειωνεις το δικο σου γαλα...Συγνωμη αν ακουγομαι καπως...αλλα πιστευω οτι το μητρικο γαλα ειναι το καλυτερο απο ολα,ακομα και για τους κολικους...!!!Very Happy Very Happy Very Happy Κι εγω στην αρχη ενιωθα οπως ακριβως νιωθεις εσυ τωρα...!!!Μην το βαζεις κατω...θα τα καταφερεις...ειμαι σιγουρη!!!
Αχ Julia μου συμφωνώ, τίποτα καλύτερο απο το μητρικό κ αυτό ονειρευόμουν κ εγώ. Πές μου όμως τι να κάνω. Δεν ξέρω πόσο τρώει απο μένα κ όταν συνεχίζει να γκρινιάζει κ εγώ την έχω ήδη μια ώρα στο στήθος κ κοιμάται ή πιπιλίζει (γιατί μετά απο μια ώρα δεν τρώει), μετά κάνω κ συμπλήρωμα γιατί δε ξέρω τι άλλο να κάνω κ το τρώει όλο κ αυτό. Άρα το δικό μου δεν της φτάνει. Πραγματικά έχω απελπιστεί..

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα γινω γραφικη αν ξαναπω οτι τις πρωτες μερες βαρεσαμε 18ωρα στο στηθος??... Ολοι μου ελεγαν να δωσω ξενο..οτι δεν φτανει το γαλα μου...κι οσο μου το ελεγαν τοσο πεισμωνα...!!Την αφηνα να πιπιλαει οσο θελει...αυτο βοηθησε να κατεβει το γαλα μου και να καλυπτει πλεον τις αναγκες της...!!!Καποιες φορες με επιανε τετοια απελπισια κι ελεγα θα ειναι πανω μου μια ζωη να πιπιλαει...!!Τωρα πια μονο τρωει και το βγαζει μονη της...κι αν παω να της το ξαναδωσω δεν ανοιγει με τιποτα τοστομα της...πιπιλαει μονο το βραδυ για λιγο που κοιμομαστε μαζι..!!!Πιστευω οτι αν κανεις λιγο υπομονη θα τα καταφερεις κι εσυ...!!!Πιστεψε σε σενα και να εχεις αυτοπεποιθηση οτι το γαλα σου φτανει...!!!Ειναι πολυ σημαντικη η ψυχολογια σου για να τα καταφερεις...!!!Μονο θετικες σκεψεις λοιπον απο δω και περα!!!I love you I love you I love you 

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kalhspera sas..! eimai poly trelamenh shmera... an exei koimhthei h mikrh 4 wres serei polu einai den 3erw ti exei ti ths ftaiei enw xasmourietai kai nustazei otan thn vazw sto krebataki ths 3upnaei kai griniazei klaiei! den 3erw ti na kanw den antexw!
Julaki mou kalh idea alla akoma exoume me ton afalo thema mexri thn kyriakh mas eipe o giatros na thn katharizw kai den nomizw na kanei na thn vazw katw apo to nero!
cheers cheers cheers cheers cheers cheers 
MARAKI MOY NA SOU ZHSEI TO MIKRAKI SOY...
JHRTHE STON KOSMO TO NINAKI SOY GERO KAI DYNATO..KALOTYXO NA EINAI SE OLH THS THN ZWOULA...ME TO KALO SPITAKI SAS PERIMENW NEA KAI ENTIPOSEIS!!!!!!!!!!!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 50580 

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ, ναι βρε Ευακι μου..εσεις εχετε τον αφαλο ακομα..!!!Αλλα για μετα να το δοκιμασεις σε εμενα τουλαχιστον εχει παντα αποτελεσματα..!!!...οσο για τον υπνο περναει φαση το μικρακι σου...!!!Μωρε κι αυτα τα καψερα δενεχουν συνελθει ακομα απο το σοκ του εξω κοσμου...!!!Λιγο υπομονη χρειαζεται...να την παιρνεις να κοιμαστε μαζι για να ξεκουραζεσαι κι εσυ..!!!I love you I love you I love you 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αγκαλιές και δοκιμές:
μήπως ζεσταίνετα; μήπως κρυώνει;
Μήπως θέλει λίγη αγκαλιά παραπάνω;
Μήπως είναι πλάγια και θέλει ανάσκελα;
Μήπως.... Μήπως... Μήπως....
Πειραματίσου, eva evaki! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 417472 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Julie85 έγραψε:μανουλιτσες και 3 εγκυουλες μου τι κανετε???? σοφακι ασε τα νερα σου ησυχα!!!φαε τα τοτρτελινια σου κ κατσε ησυχα το ΣΚ....απο Δευτερα το λουλούδι!!!!

ομορφα τα νεα απο τα μπεμπινια μας,ε???πολλα φτου φτου σε ολα!!!αιντε μαιμουδιτσα, καθε μερα κερδιζεις ενα μισαωρο υπνου..και εις ανωτερα!!!χαχαχα

εμεις πηγαμε ομαδικως παιδιατρο!!!η μικρη 4400... πηρε 1,2 κιλα μεσα σε 25 μερες η μπουλούκω!!!! Embarassed 
και 4 ποντους υψος!!!πλεον παραμυθενια κ εμεις αφηνουμε τις newborn πανες και τα newborn ρουχαλακια!!!γιουπιιιιιιιιι!!! μας ειπε οτι τα ισχια της ειναι λιγο δυσκαμπτα και να κανουμε εναν υπερηχο ισχιων σε ορθοπεδικο για να βεβαιωθουμε οτι δεν υπαρχει προβλημα,,, και ο μεγαλος εκανε εμβολιο...πλανταξε στο κλαμα ο καημενουλης μου!!! Sad

Μπράβο στο μπουλουκακι κ με τις υγιές του το αγόρι!
Στο μαιευτήριο είχατε κάνει υπέρήχο ισχύων?

JuliaG έγραψε:Ιωαννα ετοιμαζεσαι για τα ξενυχτια του χταποδιου σου??Razz Razz Razz 

Εβινι μου χαιρομαι και για την εξαφανιση της πεθερας και για τα νεα ωραρια της μικρης σου...παντα τετοια ευχομαι..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 215994 


Η νεραιδενια μου σημερα ποναει...μαλλον την πειραξε το σουφλε..!!Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Το καλο ειναι οτι δεν κλαει συνεχεια...μονο για λιγο την στιγμη μαλλον που την πιανει ο πονος...!!Ελπιζω να της περασει γρηγορα και να μην ταλαιπωρηθει αλλο το κοριτσακι μου..!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 534787 
Να περάσει γρήγορα γρήγορα !

ifi έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια.

Μαράκι20 κ Siliaki να σας ζήσουν τα μπεμπίνια σας!!!!
Γερά κ καλότυχα να είναι στη ζωη τους!!!

Τι κάνουν οι μανούλες κ οι μέλλουσες μανούλες????

Απο οτι διαβάζω τα μωρά σας μεγαλώνουν κ μπαίνουν κ σε ρυθμούς κ οι μέλλουσες μανούλες ανυπομονείτε να γεννήσετε.

Εγώ κορίτσια, αρχίζω να αναπολώ την εγκυμοσύνη.
Είμαι σε άθλια κατάσταση, άυπνη εδώ κ 3 τουλάχιστον ημέρες, με μια μπέμπα που όλο το βράδυ χωρίς να κλαίει γοερά, γκρινιάζει συνεχώς, πονάει κ δε μπορώ να τη βοηθήσω σε κάτι κ εμένα σε μια κατάσταση οπου είμαι έτοιμη να ξεσπάσω σε κλάματα κ ακόμα συγκρατούμαι γιατί φοβάμαι οτι θα με καταλάβει η μπέμπα κ θα την κάνω χειρότερα.
Σήμερα είχαμε παιδίατρο, πήραμε 300γρ. απο τη μέρα που βγήκαμε απο το νοσοκομείο(εδώ κ 10 μέρες) κ ήρθαμε στα κιλά της γέννησης.
Μας άλλαξε το γάλα κ μας έδωσε ένα της frezyderm ok για τους κολικούς. Προσπαθώ να θηλάζω αλλά δεν ξέρω πόσο τρώει κ μονίμως γκρινιάζει κ δεν ξέρω αν πεινάει οπότε δίνω αναγκαστικά κ συμπλήρωμα γιατί φοβάμαι κ δεν ήθελα κάτι τέτοιο.
Συγνώμη ρε κορίτσια αλλά απο τη μια βρίσκομαι σε παράκρουση κ απο την άλλη υπο κατάρευση...
Μη φρικαρεις Ιφακι πρώτες μέρες είναι ακομη θα βρείτε ρυθμό! Ακολούθησε το ένστικτο σου κ κοιμησου όσο μπορείς περισσότερο!

Εβινι από τι έπαθε υπερκόπωση η πεθερά καλέ?
Μπράβο στο πιρανχας :-)

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας!ταλαιπωριμενες μανουλες διαβάζω κ σας στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς!μανες κουράγιο!
Σημερα ειχε καλο καιρο κ πήγαμε την πρώτη βόλτα με το καρότσι!εδω κοντά σε μια πλατεία!χαμπαρι τα κοριτσια κοιμουνταν του καλού καιρού!αυριο θα πάμε να ψωνίσουμε παρκοκρεβατα κ δυο μόνα καρότσια να τα πάρουν οι γονείς μου κατω να τα χουμε για τα Χριστούγεννα !

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:Γεια σας!ταλαιπωριμενες μανουλες διαβάζω κ σας στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς!μανες κουράγιο!
Σημερα ειχε καλο καιρο κ πήγαμε την πρώτη βόλτα με το καρότσι!εδω κοντά σε μια πλατεία!χαμπαρι τα κοριτσια κοιμουνταν του καλού καιρού!αυριο θα πάμε να ψωνίσουμε παρκοκρεβατα κ δυο μόνα καρότσια να τα πάρουν οι γονείς μου κατω να τα χουμε για τα Χριστούγεννα !
Α τσα!!!!
Και ψώνια για τις ζαργάνες!
Ωραία που πήγατε και βόλτα! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 215994 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:Γεια σας!ταλαιπωριμενες μανουλες διαβάζω κ σας στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς!μανες κουράγιο!
Σημερα ειχε καλο καιρο κ πήγαμε την πρώτη βόλτα με το καρότσι!εδω κοντά σε μια πλατεία!χαμπαρι τα κοριτσια κοιμουνταν του καλού καιρού!αυριο θα πάμε να ψωνίσουμε παρκοκρεβατα κ δυο μόνα καρότσια να τα πάρουν οι γονείς μου κατω να τα χουμε για τα Χριστούγεννα !
Α τσα!!!!
Και ψώνια για τις ζαργάνες!
Ωραία που πήγατε και βόλτα! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 37 215994 
Αμεεε!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις