Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
456 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 456 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 40]

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Προσωπικα σου βγάζω το καπέλο για την προσπάθεια πάντως!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
 
sophia έγραψε:Προσωπικα σου βγάζω το καπέλο για την προσπάθεια πάντως!
Σε ευχαριστω!πραγματικα εκανα οτι μπορούσα.στην αρχη ένιωθα τιψεις,οτι δεν προσπάθησα αρκετά αλλα μετα το φιλοσόφησα.αλλιως τα φανταζόμουν κ τα σκεφτομουν αλά στην πορεία αναθεώρηση πολλα.

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μη το συζητάς το προσπαθησες αρκετά! Δύο ζαργανες προωρακια που έχουν μάθει να τρώνε με μπιμπερό μια χαρά τα πηγές!

Αν το μωρό μάθει στο μπιμπερό το χάνεις το παιχνιδι ,

Εμένα να δω.....γιατί να τη μπιμ την εμπειρία όταν έχεις και ένα νηπιακι που αποκλείεται να σε αφήνει να θηλαζεις μαραθώνια ...

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Μη το συζητάς το προσπαθησες αρκετά! Δύο ζαργανες προωρακια που έχουν μάθει να τρώνε με μπιμπερό μια χαρά τα πηγές!

Αν το μωρό μάθει στο μπιμπερό το χάνεις το παιχνιδι ,

Εμένα να δω.....γιατί να τη μπιμ την εμπειρία όταν έχεις και ένα νηπιακι που αποκλείεται να σε αφήνει να θηλαζεις μαραθώνια ...
Μου φαινεται πολυ πιο δυσκολο να μεγαλώνεις ενα μωρο κ ενα νήπιο!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θα δείξει......

Αν δεν οδηγήθώ στην τρέλα θα σας γράφω!

Πλάκα πλάκα ούτε στο 17 με βλέπω να γεννάω......

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Θα δείξει......

Αν δεν οδηγήθώ στην τρέλα θα σας γράφω!

Πλάκα πλάκα ούτε στο 17 με βλέπω να γεννάω......
Μη το λες!ποτε δεν ξερεις!
Σας αφήνω παω να αλλάξω,να ταισω,να κοιμηςώ κ ο Θεός βοηθός!
Καληνυχτες!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πάω κι εγώ για νάνι και ελπίζω να κοιμηθώ σαν ανθρωπάκι σήμερα και όχι 2 ώρες....

Έχω κάτι πόνους χαμηλά σαν περιόδου.... Πόναγα για κανένα 20λεπτο και τώρα σταμάτησαν....
Θα τους αγνοήσω και θα πάω για νάνι Sleep 

Άμα είναι να γεννάω, οφ δε πουστ, θα με ξυπνήσουν οι ενοχλήσεις!

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα κοριτσια απο μια μαμα η οποια συνεχιζει να ειναι υπο διαλυση.
Χθες το βραδυ κοιμηθηκε καμια ωριτσα συνολο,σπασμενη σε 10λεπτα κ συνεχισε κ σημερα με τα πονακια ολη μερα. πριν λιγο την πηρε επιτελους ο υπνος μονο που εγω ειμαι γεματη υπερενταση κ αν και κουτουλαω δε μπορω να κοιμηθω ακομη.
Λοιπον ευη μου κατανοω οτι ειναι οι πρωτες μερες κ καποια στιγμη θα μπουμε σε σειρα απλα ειναι καπως δυσκολο. Εχω το μωρο στο σπιτι 10 μερες κ ειχε αλλες 10 πιο πριν μεσα στη μοναδα με αλλο προγραμμα το οποιο κ προσπαθω να αλλαξω.
Ο αποκλειστικος θηλασμος ειναι μεγαλη κουβεντα κ μπραβο στα κοριτσια που τα εχουν καταφερει.
Βγηκα απο τι νοσοκομειο εγχειρισμενη κ απο την πρωτη μερα πηγαινα κ την εβγαζα ολη μερα στο νοσοκομειο που ηταν η μπεμπα μονο κ μονο για την θηλαζω. Δεν ειπα ποτε οτι δεν θηλαζω η οτι δεν θελω, αρνουμαι να δεχτω οτι ο αποκλειστικος θηλασμος ειναι απλα μια αποφαση κ οτι εγω δεν εχω υπομονη γιατι θα ηταν ευκολο να ειχα παραιτηθει μεχρι τωρα. Το οτι το γαλα μου δε φτανει ναι σε μενα μου το ειπε γιατρος γιατι η παραγωγη μου μετα απο μετρησεις με το θηλαστρο δεν ειναι σταθερες κ αυτη τη στιγμη κ μεχρι να ριξουμε τον ικτερο χρειαζεται πολλα κ συχνα γευματα μας ειπαν. Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αλλα δε μπορω να το διακινδυνευσω κ να ταλαιπωρησω κι αλλο ενα ηδη ταλαιπωρημενο απο τη μοναδα μωρο. Κ εκει ακριβως ειναι το προβλημα μου, γιατι ηθελα τον αποκλειστικο κ δε μπορεσα (απο πολλες αποψεις) να τα καταφερω. Δεν ειπα ποτε ομως οτι παραιτουμαι. Λυπαμαι αν οι αγωνιες μου, οι φοβοι, τα παραπονα η η κουραση μου ακουστηκαν διαφορετικα απο οτι ειναι στην πραγματικοτητα, δεν ειναι ελλειψη υπομονης, ειναι απλα ξεσπασματα σε μια ομαδα που μπορει να με καταλαβει επειδη μπορει να περναει παρομοιες καταστασεις.
Αυτα απο εμενα. Ξαπλωνω κ ελπιζω αυριο τα πραγματα να ειναι καλυτερα για ολες μας.

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ifi μου θα κάνουμε οτι καλύτερο μπορούμε!ξεκουρασου γιατι το μωρακι σου σε εχει ανάγκη!εμεις τωρα τελειώσαμε το ταισμα!η μεγάλη με το στανιο να φάει γιατι σφιγγοταν τελικα τα έκανε κ ησυχάσαμε!
Αντε ξανά καληνυχτα!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιφι μου γλυκιά ένα μωρακι που έχει μείνει στη μενν θέλει 100 φορές περισσότερη προσπάθεια για αποκλειστικό είτε γιατί είναι μικρουλι είτε γιατί έχει μάθει να τρώει εκεί με μπιμπερό!

Να είσαι σίγουρη πως κανείς το καλύτερο δυνατό που μπορείς για το μωρό σου γιατί άπλα είσαι η μανούλα του :-):-):-)

Συνέχισε όπως μπορείς καλύτερα κ σέ λίγο αυτές οι πρώτες δύσκολες μέρες θα είναι παρελθόν!

Παω να ξανά κοιμηθώ! Καληνύχτα μανες :-)

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
συμφωνω κ εγω οτι ο αποκλειστικος δεν ειναι μονο θεμα αποφασης. ειναι συνδυασμος πολλων παραγοντων. ευτυχως σε καποιες μανουλες ερχεται πιο ευκολα κ δυστυχως καποιες αλλες ζοριζονται περισσοτερο!!! θα το ξανατονισω, δε σημαινει οτι η μανυλα που θηλαζει αποκλειστικα, αγαπαει περισσοτερο το παιδι της απο αυτην που δινει ξενο!!ουτε οτι δεν το φροντιζει,ουτε οτι δε νοιαζεται!!θα συμφωνησω με το σοφακι για μια ακομη φορα...ηρεμες κ ευτυχισμενες μανουλες κανουν ηρεμα κ ευτυχισμενα μωρα!!Δινω συμπληρωμα...ομως αυτο με ξεκουραζει τη νυχτα, κ με κραταει στα ποδια μου ολη μερα για να αντεχω να κραταω ενα σπιτι,μαγειρεμα,δουλειες κτλ, να υποδεχομαι με χαμογελο τον αντρα μου, κ να μπορω να αφιερωνω κ πολυτιμο χρονο στο μεγαλυτερο παιδακι μου....μακαρι να χορταινε η μικρουλα μου στο βυζι, εστω μεσα σε ενα μισαωρο για να μπορω να κανω ολα τα υπολοιπα που προανεφερα. εφοσον απαιτειται βυζομαραθωνιος για να χορτασει, διαλεγω να δωσω κ συμπληρωμα προκειμενου να εχω κ τα δυο παιδια μου και χορτατα αλλα και ευτυχισμενα Smileτα λεω μαζεμενα ετσι γτ για καποιο λογο ειχα αρνητικα συναισθηματα, τυψεις,ενοχες, οτι δεν προσπαθησα αρκετα, οτι δεν κανω κατι καλα....απενοχοποιω λοιπον τον εαυτο μου κ απενοχοποιω κ ολες εσας τις υπολοιπες που δινετε με πονο ψυχης τη μαμημενη τη φορμουλα....δεν ειναι οτι δεν ειστε "αρκετες" ή οτι δεν κανετε κατι καλα!!!φερατε στον κοσμο τα μπεμπινια σας...μονο κ μόνο γι αυτο ειστε γ@ματες!!!!!!ναι,προσπαθηστε,παλεψτε για το καλυτερο...απλα να διευκρινισω οτι το καλυτερο ειναι το πιο απλο....να αγαπάτε τα μωρα σας!!ολα τα αλλα ειναι κουκιδες... Smileσας στελνω πολλες γλυκες καληνυχτες...παω να ξαπλωσω, αφου πρωτα ξεκρεμασω την μπεμπουλα απο το στερνο μου που ροχαλιζει ανετη ανετη... :p

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούδια!

Νταξ, είπαμε θηλασμός, μην τρελαθούμε. Ένα ταλαιπωρημένο μωρό δεν ρισκάρεις να σου χάσει βάρος!
Και καταλαβαίνω πόσο φρικάρει η μαμά που 'χει αποχωριστεί το μωρό της στη ΜΕΝΝ και δεν θέλει να διανοηθεί να ξαναχρειαστεί νοσηλεία το αγγελούδι της.
Παλέψτε τον θηλασμό για τα αντισώματα με ψυχραιμία όμως.

Πάλι έχω πόνους περιόδου και αντανακλαστικό πόνο στον πρωκτό. Λες; Δε τσέρωωωωωωωωωωωωωω!
Σήμερα έχει και γενέθλια η μαία μου. (Τη βρήκα στο fb). Θα φάει τούρτα άραγεσσσσσς;;;;; Laughing Laughing Laughing 
Ή θα τα περάσει έχοντάς με αγκαλίτσες; Razz Razz Razz 

Μου φαίνεται θα σηκωθώ να σιδερώσω 2 πλυντήρια που έχω τώρα που προλαβαίνω... (στον κόσμο μου)

Sophia,
Αν όντως γεννάω, ειλικρινά συγνώμη που δεν σε περίμενα Razz 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Γεννά βρε με το καλό και θα το αντέξω εγώ....άλλωστε πόσο μου έχει μείνει 1...2.......3 μέρες.....λέω :Ρ

Πάντως πρέπει να πας μια βόλτα από τη γιατρό αύριο καλό μου!

Καλά Γιουλακι οποίος κανεί τέτοιου είδους σχόλια τύπου μαμα θηλαζει μαμα αγαπάει ή ότι το αγελαδινό γάλα είναι για μοσχαρακια κ όχι για μωρακια χωρίς παρεξήγηση για μένα έχει μεγάλα κενα να καλύψει κ προσπαθεί με το θηλασμό να το παίξει υπέρ μαμα.

Παω να λούσω μαλλί κ να κάνω home πεντικιούρ με το βρυκολακακι μου (μια μέρα πριν την πητ 7.40 σηκώθηκε ).

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!
Σοφακι μια μέρα πριν! Πω πω έφτασε η ώρα!
Ιωάννα τι διαβάζω; Λες;;;;; Περιμένουμε!!!!

Κορίτσια για να κλείσουμε το θεμα του αποκλειστικου να πω κι εγω πως εννοείται οτι συμφωνω μαζι σας. Απλα έθεσα το ερώτημα γιατι πραγματικα ώρες ώρες πιάνω τον εαυτό μου να αμφιβάλλει και να ανησυχει αν το μωρακι χορταινει...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 39 534787 
Κι εκει έρχεται το ερώτημα πως ξέρω αν το γάλα μου φτάνει....
Τελοσπαντων είμαι σίγουρη πως η κάθε μια κανει το καλυτερο που μπορει!

Ιφακι εύχομαι να ξημέρωσε μια καλύτερη μέρα για σένα και να ξεκουραστηκες λιγάκι!
Μα να κοιμάται μια ώρα κι αυτη σπαστη;;;;
Μήπως να κανείς κι εσυ προγραμμα οπως η Μαιμου; Να την κρατάει το στεφάνι σου κι εσυ να κοιμάσαι 2-3 ώρες σερί;
Εγω οταν πετάγεται το αμορε τη νύχτα του φωνάζω. Δεν έχει νόημα να κουραζομαστε κι οι δυο. Ενας να ξενυχταει κι ένας να κοιμάται γιατι αλλιώς δε βγαίνει....

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούβια!

ΔΕ ΤΣΕΡΩ! Τώρα δεν πονάω. ΔΕ ΤΣΕΡΩ! Rolling Eyes 

Το πρωί ξανακοιμήθηκα. Τώρα δεν αισθάνομαι κάτι. Rolling Eyes 

Αλήθεια,
οκ, για εσάς που γεννήσατε τα διαβάζω πώς είστε. Οι μπαμπάδες τι λένε; Πώς αντιδράνε; Για πείτε.....

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερες κ απο εμενα.ουτε εγω ειμαι σε καλη κατασταση δυστυχως...πηγα παλι χθες στο γιατρο για τα ραμματα-ειχα παει κ τη Δευτερα-και με ξαναεραψε κοριτσια!!!ενα μηνα μετα τη γεννα εχω ακη ραμματα κ ποναω φριχτα,πολυ περισσοτερο απ'οτι μετα τον τοκετο...ειμαι χαλια,απογοητευμενη,κουρασμενη ψυχολογικα...με τη δυσκοιλιοτητα να με ταλαιπωρει...μου εκαναν κλισμα που ενηργησε σημερα το πρωι...μα πως να παω τουαλετα οταν εχω ραμματα στον πρωκτο;αχ κοριτσια στ'αληθεια ειμαι πολυ απογοητευμενη...ποτε ισ αναρρωσω;;;;

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε: καλημερες κ απο εμενα.ουτε εγω ειμαι σε καλη κατασταση δυστυχως...πηγα παλι χθες στο γιατρο για τα ραμματα-ειχα παει κ τη Δευτερα-και με ξαναεραψε κοριτσια!!!ενα μηνα μετα τη γεννα εχω  ακη ραμματα κ ποναω φριχτα,πολυ περισσοτερο απ'οτι μετα τον τοκετο...ειμαι χαλια,απογοητευμενη,κουρασμενη  ψυχολογικα...με τη δυσκοιλιοτητα να με ταλαιπωρει...μου εκαναν κλισμα που ενηργησε σημερα το πρωι...μα πως να παω τουαλετα οταν εχω ραμματα στον πρωκτο;αχ κοριτσια στ'αληθεια ειμαι πολυ απογοητευμενη...ποτε ισ αναρρωσω;;;;
Άουτς!

Τι οδηγία σου έδωσε; Πήγαινε τουαλέτα κι ας πονάς;
Λογικά τα ράμματα δεν θα ανοίξουν αλλά άουτς!
Είχες στραβοσχιστεί τόσο πολύ;
Ήσουνα τυχερούλα με τον τοκετό και ταλαιπωριέσαι με τα ράμματα.... Sad Sad Sad 

Για να είναι μαλακά τα κόπρανα, βρες στο super market "πίτουρο βρώμης" (όχι απλή βρώμη). Το χρησιμοποιούν πολύ αυτοί που κάνουν αυτή τη δίαιτα της μόδας, τη Ντουκάν, και δεν τρώνε σχεδόν καθόλου λαχανικά. Εγώ που είχα κάποια στιγμή πρόβλημα, τώρα στο τέλος της εγκυμοσύνης, έφαγα 1-2 μέρες και ήταν θαυματουργό. Πραγματικά διευκολύνει (και έχω χρόνιο πρόβλημα δυσκοιλιότητας, έχω δοκιμάσει διάφορα).....

Πωπω, ρε κοριτσάκι..... Sad 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πω ρε γαμωτο!!!
Παραμυθένια μου γιατι έτσι; Δεν έγινε καλη δουλεια εξαρχής; Πως και ξαναχρειαστηκε ράψιμο;
Τι να κανεις τωρα; Μόνο πολυ ξεκούραση, ύπνο και παυσίπονα για να μη πονας τουλάχιστον.
Η δυσκοιλιοτητα πως προέκυψε; Συνεχιζεις τον σίδηρο;
Κανε υπομονη σε λίγες μέρες θα υποχωρήσει ο πόνος. I love you 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καθοτι καχυποπτη πιστευω οτι καποια μακακια εκανε ο γιατρος...ο ιδιος υποστηριζει οτι ειτε ειχα αλλεργια στα συγκεκριμενα ραμματα η δεν εχω καλο ιστο γιατι ο οργανισμος μου το απεβαλε ολοκληρο χωρις να εχει θρεψει εντελως το τραυμα...μου ειχε συστησει να πινω dufalac καθε πρωι για να μη ζοριζομαι αλλα εγω φοβομουν να παω τουαλετα,ειδικα τις τελευταιες ημερες που πονουσα λογω του ραμματος...αλλα βρε κοριτσια ειναι δυνατον μετα αππο ενα μηνα να μην εχει επουλωθει η πληγη κ να μην εχουν πεσει τα ραμματα;φανταστειτε οτι οταν τελειωσε με αυτο που ειχε φυγει του εμεινε στοχερι κι αλλο κ δωστου κι αλλο ραψιμο...ευη μου τι παυσιπονα επαιρνες;εμενα μου εδιναν ντεπον...αλλα τωρα ο πονος ειναι φοβερος

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Καθοτι καχυποπτη πιστευω οτι καποια μακακια εκανε ο γιατρος...ο ιδιος υποστηριζει οτι ειτε ειχα αλλεργια στα συγκεκριμενα ραμματα η δεν εχω καλο ιστο γιατι ο οργανισμος μου το απεβαλε ολοκληρο χωρις να εχει θρεψει εντελως το τραυμα...μου ειχε συστησει να πινω  dufalac καθε πρωι για να μη ζοριζομαι αλλα εγω φοβομουν να παω τουαλετα,ειδικα τις τελευταιες ημερες που πονουσα λογω του ραμματος...αλλα βρε κοριτσια ειναι δυνατον μετα αππο ενα μηνα να μην εχει επουλωθει η πληγη κ να μην εχουν πεσει τα ραμματα;φανταστειτε οτι οταν τελειωσε με αυτο που ειχε φυγει του εμεινε στοχερι κι αλλο κ δωστου κι αλλο ραψιμο...ευη μου τι παυσιπονα επαιρνες;εμενα μου εδιναν ντεπον...αλλα τωρα ο πονος ειναι φοβερος
Λόγω περικοπών τα ράμματα που χρησιμοποιούν είναι κάτι κινέζικα, φτηνά και χάλια (μου τα έλεγε η ξαδέρφη παιδοχειρουργός).
Μπορεί και να φταίει το ράμμα και όχι ο γιατρός ή εσύ....
Αχ, ρε κοριτσάκι.... Sad 

Ζήτα πιο ισχυρό παυσίπονο.

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!το στεφάνι μου το έκανε το θαύμα του!με ξύπνησε στις δέκα!ηταν κ τα ζαργανουλια ησυχα!

evini7 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!
Σοφακι μια μέρα πριν! Πω πω έφτασε η ώρα!
Ιωάννα τι διαβάζω; Λες;;;;; Περιμένουμε!!!!

Κορίτσια για να κλείσουμε το θεμα του αποκλειστικου να πω κι εγω πως εννοείται οτι συμφωνω μαζι σας. Απλα έθεσα το ερώτημα γιατι πραγματικα ώρες ώρες πιάνω τον εαυτό μου να αμφιβάλλει και να ανησυχει αν το μωρακι χορταινει...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 39 534787 
Κι εκει έρχεται το ερώτημα πως ξέρω αν το γάλα μου φτάνει....
Τελοσπαντων είμαι σίγουρη πως η κάθε μια κανει το καλυτερο που μπορει!

Ιφακι εύχομαι να ξημέρωσε μια καλύτερη μέρα για σένα και να ξεκουραστηκες λιγάκι!
Μα να κοιμάται μια ώρα κι αυτη σπαστη;;;;
Μήπως να κανείς κι εσυ προγραμμα οπως η Μαιμου; Να την κρατάει το στεφάνι σου κι εσυ να κοιμάσαι 2-3 ώρες σερί;
Εγω οταν πετάγεται το αμορε τη νύχτα του φωνάζω. Δεν έχει νόημα να κουραζομαστε κι οι δυο. Ενας να ξενυχταει κι ένας να κοιμάται γιατι αλλιώς δε βγαίνει....
Ακριβώς αυτο!δεν εχει νόημα.εμεις στην αρχη καθόμασταν κ οι δυο,θέλαμε να τις μάθουμε κι ολας.μετα "παίξαμε" διαφορα συστηματα.τωρα καθομαι εγω τις καθημερινές κ εκείνος τα ΣΚ.κοιμαται κ η μεγαλη σερί κ ειναι πιο εύκολο.

Paramythenia έγραψε: καλημερες κ απο εμενα.ουτε εγω ειμαι σε καλη κατασταση δυστυχως...πηγα παλι χθες στο γιατρο για τα ραμματα-ειχα παει κ τη Δευτερα-και με ξαναεραψε κοριτσια!!!ενα μηνα μετα τη γεννα εχω  ακη ραμματα κ ποναω φριχτα,πολυ περισσοτερο απ'οτι μετα τον τοκετο...ειμαι χαλια,απογοητευμενη,κουρασμενη  ψυχολογικα...με τη δυσκοιλιοτητα να με ταλαιπωρει...μου εκαναν κλισμα που ενηργησε σημερα το πρωι...μα πως να παω τουαλετα οταν εχω ραμματα στον πρωκτο;αχ κοριτσια στ'αληθεια ειμαι πολυ απογοητευμενη...ποτε ισ αναρρωσω;;;;
Πωπω ρε κορίτσι,τι επαθες...τι να πω ευχομαι γρήγορη ανάρρωση.κουραγιο θα επουλωθεί που θα παει...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φρέσκια maimou σήμερα! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 39 215994 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:
Paramythenia έγραψε:Καθοτι καχυποπτη πιστευω οτι καποια μακακια εκανε ο γιατρος...ο ιδιος υποστηριζει οτι ειτε ειχα αλλεργια στα συγκεκριμενα ραμματα η δεν εχω καλο ιστο γιατι ο οργανισμος μου το απεβαλε ολοκληρο χωρις να εχει θρεψει εντελως το τραυμα...μου ειχε συστησει να πινω  dufalac καθε πρωι για να μη ζοριζομαι αλλα εγω φοβομουν να παω τουαλετα,ειδικα τις τελευταιες ημερες που πονουσα λογω του ραμματος...αλλα βρε κοριτσια ειναι δυνατον μετα αππο ενα μηνα να μην εχει επουλωθει η πληγη κ να μην εχουν πεσει τα ραμματα;φανταστειτε οτι οταν τελειωσε με αυτο που ειχε φυγει του εμεινε στοχερι κι αλλο κ δωστου κι αλλο ραψιμο...ευη μου τι παυσιπονα επαιρνες;εμενα μου εδιναν ντεπον...αλλα τωρα ο πονος ειναι φοβερος
Λόγω περικοπών τα ράμματα που χρησιμοποιούν είναι κάτι κινέζικα, φτηνά και χάλια (μου τα έλεγε η ξαδέρφη παιδοχειρουργός).
Μπορεί και να φταίει το ράμμα και όχι ο γιατρός ή εσύ....
Αχ, ρε κοριτσάκι.... Sad 

Ζήτα πιο ισχυρό παυσίπονο.
Τωρα που το λες είχαν βάλει στην Πεθερα μου έναν ουροκαθετηρα κινέζικο που υπέφερε ,την έκαιγε.κ της λέει η νοσοκόμα ετσι ειναι αυτός ο καθετηρας κανε υπομονη....βαλ τον εσυ της λεω να δούμε αντεχεις;

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η στάση παπαγαλακι ποια ειναι;η Σοφια νομιζω το ελεγε;η μεγαλη σφίγγεται κ την εχω αγκαλια,το κεφάλι της στον ώμο μου κ εχω μαζέψει τα ποδαρακια της στην κοιλια της

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
KALHMERA SAS..."KOIMHTHIKAME"EPITELOUS..KAI MALISTA 7 WRES SEREI..AN KAI AISTHANOMAI TYPSEIS GT DEN SHKOTHIKA NA THN 3YPNHSW H GOUROUNOMANA...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 39 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 39 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 39 534787 
IWANNA LES??????????????????????????????????Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 39 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 39 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 39 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 39 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 39 328109 
SOFAKI TELEYTAIA MERA GIA THN PHT SOY E? ? PW..THA EIXA FRIKAREI...!!!!!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 39 215994 
IFAKI MOU KOURAGIO MANA MOU...
MHN AISTHANESAI TYPSEIS OPWS TA EIPE H JULIE EINAI TA PRAGMATA THYLASMOS 3ETHYLASMOS DEN YPARXEI ANTHRWPOS NA AGAPAEI POIO POLY TO PAIDI SOU APO SENA KAI OPOIOS TO EXEI ANAFEREI ESTO KAI STA ASTEIA AYTO..EINAI POLLA "KILA"...!
EGW KAI MONO POU THN VLEPW KAI XORTENEI KAI EINAI EYXARISTIMENO TO NINI MOU KAI H SYGKEKRIMENH FRAOULITSA KORITSIA VGAZEI KAI "HXOUS EYXARISTHSEIS META TO FAEI KAI TRELENOMAI..." KORITSIA NA KANW MIA POLY HLITHIA ERWTHSH TWRA KAI OPOIA ANTEXEI..TA MWRAKIA SAS GELANE?GT H DIKIA MOU GELAEI APO OTAN GENNHTHIKE KAI MOU EIXANE PEI OTI AYTO DEN GINETE KAI H XAZH LEW EGW TWRA MHPOS DEN PREPEI?Rolling Eyes Rolling Eyes confused confused scratch scratch 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις