Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
343 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 343 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια!!! Μόλις ήρθαμε από τη γιατρό! Λοιπόν ό,τι μπορούσε να δει από τα μωράκια ήταν ευτυχώς όλα καλά. Δεν μπορεί να δει πολλά βεβαίως αλλά είπε ότι πλακούντες καλοί, αμνιακο μπόλικο, καρδούλες ευτυχώς καλά, περιμετρος κεφαλής αντιστοιχεί. Τίποτε άλλο δεν μέτρησε..!

Έπειτα είδε τις εργαστηριακές μου, που ήταν σχετικώς καλές: έριξα το σάκχαρο (πώς το έκανα δεν ξέρω), ευτυχώς δεν είχα τπτ άλλο πολύ κακό, τα λευκά αυξημένα αλλά αυτό είναι φυσιολογικό, μόνο που έπεσαν τα ερυθρά και ο αιματοκρίτης και πρέπει να τρώω περισσότερο κρέας (που δεν μου αρέσει).

Μόνο λίγο για την πίεση ανησύχησε οπότε εντός του μηνός (μετά τα αποτελέσματα) θα πρέπει να παω σε καρδιολόγο και υπερτασιολογο έτσι για παρακολούθηση, όχι τπτ άλλο. Βέβαια είπε ότι 99% είναι λόγω του άγχους!! Καρδιολόγο μπορεί και πιο πριν γιατί κάνω συχνά αρρυθμίες και έχω και ζάλη.. αλλά θα δούμε.

Αυτά τα νέα μας...

Λοιπόν για το ριλάξ μαλλον έχετε δίκιο! Εγώ έβλεπα κατί τιμές γύρω στα 150 200 ευρώ και λέω, οκ τα 170 είναι φυσιολογικό!! πχ δείτε εδώ πανάκριβα! http://www.trikiklo.com/In_Home/relax/

Mariameint είναι ΤΕΛΕΙΟ αυτό που έβαλες - μας ταιριάζει και με το δάσος!!! Λες να πάρω;;; Wink 

Η αλήθεια είναι ότι αν είμαστε καλά αύριο κορίτσια.. πρέπει να τα σκέφτομαι όλα επί δύο!

(βέβαια, θα κάνω σίγουρα οικονομία από τα έπιπλα, οι 2 κούνιες ικεα 80 η μία, συρταριέρα και σιφονιέρα δεν χρειάζομαι - αλλά και πάλι..... όλα τα υπόλοιπα... καλά ναμαστε βέβαια και κάτι θα γίνει!) Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 2 875502 Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 2 875502 

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α και να σας πω και το άλλο, ότι αν προχωρήσουμε, κάθε μήνα θα έχω ραντεβού στη γιατρό μου ΚΑΙ στον γιατρό όπου έκανα τον β' επιπέδου (τώρα πχ εκεί θα πάμε την Τρίτη) γιατί εκεί εχει καλύτερα μηχανήματα και θα πρέπει να πηγαίνω για να βλέπει λεπτομέρειες, γραμμάρια κ.λπ.

Διπλό ραντεβού δλδ!!! Shocked 

Επίσης το άλλο νέο είναι ότι έπρεπε λέει ήδη, τις περισσότερες ώρες της μέρας να είμαι ξαπλα!!
Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 2 215994 που εγώ δεν είμαι...

Αλλά και πάλι... ό,τι είναι να γίνει θα το κάνουμε Smile φτάνει ναχουμε καλό αποτέλεσμα!!

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλοριζικο το καινούργιο μας θεματάκι!!!Άντε και κοντεύουμε.....Ιόλη μου σε νιώθω πραγματικα!!!Και γω τρελαίνομαι για οτιδήποτε βγάζει η stokke και ειδικά αυτό το λίκνο που μεγαλώνει σιγά σιγά....ΑΧΧΧΧ!!!!!!Αλλά είναι πανάκριβα ρε παιδί μου και δεν είμαστε με τον άντρα μου για τόσο ακριβα δυστυχώς...Βέβαια και όλοι οι φίλοι μας με παιδιά μας λένε μην δίνετε χρήματα γιατί αλλάζουν οι ανάγκες διαρκώς και όλο πρέπει να παίρνεις καινούργια...Αλλά αν σου έχει κολλήσει σε καταλαβαίνω...Να το πάρεις και να το ευχαριστηθείς!!!!
Μαρία και γω έχω βρει τέλεια πράγματα και από το ebay και από το amazon αλλά με φοβίζουν λίγο αυτές οι παραγγελίες..Βέβαια είδα σήμερα ένα τέλει καρότσι 400E σε Ελληνικό site (που υποτίθεται έχουν πιο χαμηλές τιμές από τα κανονικά καταστήματα) και το ίδιο ακριβώς 200Ε σε αγγλικό site και 30Ε μεταφορικά και είπα να πάω να το δω από κοντά και αν είναι να το παραγγείλω από Αγγλία...
Βασούλα και γω στο Έλενα θα γεννήσω!!!Είναι πολύ περιποιημένο για δημόσιο πραγματικά!!!Ποιό γιατρό θα δεις???

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Leda Leda έγραψε:Καλοριζικο το καινούργιο μας θεματάκι!!!Άντε και κοντεύουμε.....Ιόλη μου σε νιώθω πραγματικα!!!Και γω τρελαίνομαι για οτιδήποτε βγάζει η stokke και ειδικά αυτό το λίκνο που μεγαλώνει σιγά σιγά....ΑΧΧΧΧ!!!!!!Αλλά είναι πανάκριβα ρε παιδί μου και δεν είμαστε με τον άντρα μου για τόσο ακριβα δυστυχώς...Βέβαια και όλοι οι φίλοι μας με παιδιά μας λένε μην δίνετε χρήματα γιατί αλλάζουν οι ανάγκες διαρκώς και όλο πρέπει να παίρνεις καινούργια...Αλλά αν σου έχει κολλήσει σε καταλαβαίνω...Να το πάρεις και να το ευχαριστηθείς!!!!
Μαρία και γω έχω βρει τέλεια πράγματα και από το ebay και από το amazon αλλά με φοβίζουν λίγο αυτές οι παραγγελίες..Βέβαια είδα σήμερα ένα τέλει καρότσι 400E σε Ελληνικό site (που υποτίθεται έχουν πιο χαμηλές τιμές από τα κανονικά καταστήματα) και το ίδιο ακριβώς 200Ε σε αγγλικό site και 30Ε μεταφορικά και είπα να πάω να το δω από κοντά και αν είναι να το παραγγείλω από Αγγλία...
Βασούλα και γω στο Έλενα θα γεννήσω!!!Είναι πολύ περιποιημένο για δημόσιο πραγματικά!!!Ποιό γιατρό θα δεις???
αχ βρε leda leda μου που εισαι τοσο καιρο που ψαχνω γιατρο??? κανακακη τον λενε και μου τον συστησε μια κοπελα απο εδω μεσα αλλα οχι σε μας ! μου ειπε ειναι καλος, εχει παρει τπτ το αυτι σου? η μπορεις να μαθεις τπτ?? εσυ σε ποιον πας??

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο Ιόλη. Τέλεια! Με το καλό και τα αυριανά αποτελέσματα. Όσο για το ρηλαξ, όντως σε σας θα ταίριαζε γάντι Smile 

Βασούλα, το amazon αγγλίας όχι μόνο στέλνει Ελλάδα αλλά αν κάνεις αγορά τουλάχιστον 25 λιρών (συνήθως) έχεις και τσάμπα μεταφορικά. Το αμερικάνικο έχει θέμα με Ελλάδα πολλές φορές και δεν ξέρεις τι μπορεί να χρειαστεί να πληρώσεις στο τελωνείο. Εγώ αγοράζω και pampers από αγγλία και εξοικονομώ πολλά χρήματα!
Η διαδικασία είναι απλή: κάνεις εγγραφή και ακολουθείς τις οδηγίες. Εγώ εχω βάλει να πληρώνω με πιστωτική μέσω paypal αλλά νομίζω υπάρχουν και άλλοι τρόποι.
Και το καθισματάκι της μικρής (πήρα γρουπ 123 που σημαίνει ότι δεν θα ξαναπάρω μέχρι να μεγαλώσει) εδώ το έβρισκα το λιγότερο 380 ευρώ και τελικά το πήρα από amazon 170 ευρώ.

http://www.something-special.gr

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ιολη τι καλα νεακια!! μπραβο σας ! τι ωρα θα εχεις αποτελεσματα αυριο? εχω μεγαλη αγωνια αν και η διεσθηση μου μου λεει οτι ολα θα ειναι καλα !! Very Happy

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Leda το amazon είναι πραγματικά πολύ αξιόπιστο. Όσο για το ebay, έχω επίσης αγοράσει (ξανά από το αγγλικό) και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Κοιτάω μόνο να είναι αξιόπιστος ο πωλητής στα credits.

http://www.something-special.gr

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Vasoula μου μακάρι να ναι σωστή η διαίσθησή σου! Το απόγευμα θα ξέρω, υποθέτω κατά τις 5-6...

Leda γιατί σε φοβίζουν; Αυτό που λες νομίζω είναι σωστό, δλδ να πας να το δεις στο μαγαζί και μετά να το παραγγείλεις. Φτάνει να βεβαιωθείς για το πότε είναι η παράδοση, μην είναι σε κανα τρίμηνο και τρέχετε..

Έγώ είδα μία γλυκύτατη μπανιερίτσα-αλλαξιέρα (έχω μεγάλο μπανιο και μας χωράει, μου φαίνεται βολικό -δεν ξέρω βεβαια- να αλλάζεις το παιδί στο μπανιο και μετά τσακ κατευθείαν το πλένεις) που μου φαίνεται κομψή και compact και τα έχει όλα (μπανιέρα, αλλαξιέρα, κουβαδάκι, θερμόμετρο, ψαλιδάκι, βούρτσα, χτένα και θεσούλα ασορτί όλα) αλλά δυστυχώς δεν φέρνουν στην Ελλάδα.... Πολύ του πεταματού μας έχουν ... έχω βρει αρκετά σάιτ που δεν στέλνουν εδώ

http://www.springysonline.ca/store/pc/Luma-Bath-Set-p1757.htm

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α και μην πείτε για την τιμή Smile την είχα βρει σε ένα ολλανδικο σάιτ στα 120 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά.. αλλά δεν στέλνουν εδώ Sad

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τωρα που το λες ισως να κοιταζα και στο αμερικανικο !!  θα το ξανατσεκαρω ! η τιμη που λεει δλδ ειναι σε λιρες? για δες λιγο εδω http://www.amazon.co.uk/Lovely-Unusal-Feather-Hairband-Headband/dp/B00BJOCW8O/ref=pd_rhf_se_s_cp_3_5C03?ie=UTF8&refRID=1XSXT6JXX7P775WX90Z9 ειναι το αγγλικο? ? εχω παθει ερωτα με τις κορδελες τουυυ

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βασουλα και εγω 7 νοεμβρη εχω ραντεβου!! 28 του μηνα επιτελους μπαινω και εγω στον 7ο...
κοριτσια η κουμπαρα μου πηρε ενα σουπερ ρηλαξ πολυ σουπερ σας λεω 250!! ναι ναι 250!!!!! θα μου το δωσει..ισως το παρουμε 7 νοεμβρη μετα το γιατρο..αν ναι θα σας το βγαλω φοτο..καμια σχεση κοριτσια με αυτα που κοιτατε..αυτο που σας λεω εγω ειναι τεραστιο και μπαινει στη πριζα..με μουσικουλα και κουνιεται μονο του..
ιολη μου μπραβο για τα ζουζουνια σου!!!

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoulagal έγραψε:τωρα που το λες ισως να κοιταζα και στο αμερικανικο !!  θα το ξανατσεκαρω ! η τιμη που λεει δλδ ειναι σε λιρες? για δες λιγο εδω http://www.amazon.co.uk/Lovely-Unusal-Feather-Hairband-Headband/dp/B00BJOCW8O/ref=pd_rhf_se_s_cp_3_5C03?ie=UTF8&refRID=1XSXT6JXX7P775WX90Z9 ειναι το αγγλικο? ? εχω παθει ερωτα με τις κορδελες τουυυ



ιιιιιιιιιι βασουλα!!! ειναι σουπερ η κορδελα!!!! μπορουμε να την παραγγειλουμε;;; σε ευρω ποσα ειναι;;

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εν τω μεταξυ κοριτσια..ασχετο..αλλα ο καθενας με τον πονο του..πεθαινω της πεινας!!!! και πρεπει να παω το πρωι για την καμπυλη τρομαρα μου!!! πφφφφφ

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MATINAKI τι καλα θα δεις κι εσυ την μπεμπουλα σου πλησιαζουν οι μερες ! δεν ξερω ποσο αντιστοιχει αν θες προσπαθησε κι εσυ για παραγγελεια μηπως καταφερεις τπτ γτ εγω δεν ... μαρακι κοιτα τι μου βγαζει κατω απο ολα τα αντικειμενα που εχω κανει την παραγγελεια We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below δεν μπορω να βγαλω ακρη με τπτ !!

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ε να αυτή τη βλακεία σας λέω και εγώ ότι γίνεται, δεν στέλνουνε Ελλάδα δλδ!!
πάντως για τις τρέχουσες τιμές συναλλάγματος www.xe.com, βάζεις το ποσό σε λίρες ή δολάρια και στο κανει ευρω

τέλεια η κορδέλα, ααααχ!! αλλά νομίζω είναι για πιο μεγάλα μωράκια... θυμάμαι παντα ο μπαμπας μου ως παιδίατρος που ήταν κατά όλων αυτών, κορδελες κοκαλάκια τσιμπιδακια κτλ γιατί λέει για πολύ καιρό είναι μαλακούτσικο το κεφαλάκι τους

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βασούλα έχω ακούσει καλά λόγια για το γιατρό σου!!Εμένα λέγεται Παπαδής και μου τον πρότεινε η θεία μου και από κοντα μου φάνηκε πολύ καλός..Και το καλοκαίρι στο πλοίο έτυχε να γνωρίσω ένα ζευγάρι που είχαν γεννήσει πριν από τεις μήνες με το γιατρό μου και είχαν μείνει πολύ ευχαριστημένοι...Άσε που δεν ζητάει και χρήματα του δίνεις ότι θέλεις...Μόνο να πάρεις μονόκλινο (είναι 55Ε τη μέρα 220Ε σύνολο) να έχεις την ησυχία σου!!
Ματινάκι και εγώ αύριο το πρωί καμμπύλη και τρέμωωω από άγχοςςςς!!!!!Σήμερα το παίζω θγιεινή διατροφή (τρομάρα μου!!!)...
Πάντωνς θα κάνω μια δοκιμή με τα site που λέτε για να δούμε...

42Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Πεμ Οκτ 24, 2013 10:02 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Leda Leda έγραψε:Βασούλα έχω ακούσει καλά λόγια για το γιατρό σου!!Εμένα λέγεται Παπαδής και μου τον πρότεινε η θεία μου και από κοντα μου φάνηκε πολύ καλός..Και το καλοκαίρι στο πλοίο έτυχε να γνωρίσω ένα ζευγάρι που είχαν γεννήσει πριν από τεις μήνες με το γιατρό μου και είχαν μείνει πολύ ευχαριστημένοι...Άσε που δεν ζητάει και χρήματα του δίνεις ότι θέλεις...Μόνο να πάρεις μονόκλινο (είναι 55Ε τη μέρα 220Ε σύνολο) να έχεις την ησυχία σου!!
Ματινάκι και εγώ αύριο το πρωί καμμπύλη και τρέμωωω από άγχοςςςς!!!!!Σήμερα το παίζω θγιεινή διατροφή (τρομάρα μου!!!)...
Πάντωνς θα κάνω μια δοκιμή με τα site που λέτε για να δούμε...


κοριτσι μου και για τον δικο σου εχω "διαβασει" αρκετα καλα σε φορουμ και επισης και ο δικος μου μου εχουν πει δεν παιρνει φακελακι ! να σου πω αν θελεις στειλε μου σε πμ το κιν σου σε περιπτωση που δεν μου αρεσει ο δικος μου να σου κανω ενα τηλ για τον γιατρο σου αν θες φυσηκα !

43Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Πεμ Οκτ 24, 2013 10:06 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βάσω η κορδέλα που λες είναι από το αγγλικό (amazon.co.uk). Το αμερικάνικο είναι το amazon.com.
Μέσω amazon πουλάνε διάφορα καταστήματα και όντως κάποια από αυτά δεν στέλνουν ελλάδα. Πάρα πολλά όμως στέλνουν και είναι ευκαιρία!
Ματίνα με το καλό το ραντεβού σας και να πάρετε και το ρηλαξ. Αυτό που λέω εγώ έχει διάφορες μουσικές και κουνιέται και μόνο του αλλά είναι με μπαταρίες (κρατάνε πολύ). Πρώτη φορά ακούω για βρεφικό εξοπλισμό που μπαίνει στην πρίζα με καλώδιο. Ελπίζω τουλάχιστον να βρίσκεται στο πίσω μέρος του γιατί αλλιώς είνσι επικίνδυνο.

http://www.something-special.gr

44Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Πεμ Οκτ 24, 2013 10:08 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βασούλα μου μόλις σου έστειλα...

45Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Πεμ Οκτ 24, 2013 10:10 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαρακι ειδα τελικα οτι μονο στις κορδελες το εχει το θεμα και δεν μπορω να καταλαβω το λογο !! τελος παντων αν θες ριξε κι εσυ μια ματια μηπως κκαι μας διαφωτησεις !

επισης πες μου λιγο οταν εκανες την εγγραφη τα στηχεια σου τα εγραψες στα greeklish? γτ δεν τα δεχεται ελληνικα και φοβαμαι μηπως κανουν καποιο λαθος στην διευθηνση ! για παραδειγμα εμενα η διευθηνση μου λεγεται αραχωβης και την εχω γραψει ετσι --> araxwvis το εχω κανει σωστα??

46Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Πεμ Οκτ 24, 2013 10:16 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πρέπει να τα γράψεις στα αγγλικά γιατί θα σου τα στείλουν από αγγλικό ταχυδρομείο.
Καλύτερα να το γράψεις Arachovis και μη σε νοιάζει, οι ταχυδρόμοι ξέρουν τις οδούς.

Μια απορία έχω: σε καμια σας δεν είπε ο γιατρός την 3ήμερη προετοιμασία που πρέπει να κάνετε πριν την καμπύλη; Μου κάνει εντύπωση. Ακόμα και με ένα απλό ψάξιμο στο internet, αυτο το λένε παντού!

http://www.something-special.gr

47Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Πεμ Οκτ 24, 2013 10:19 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Shocked  εμενα ειναι νωρις και δεν μου εχει κανει καμια νιξη ακομα γενικα αλλα μιας και το ξερεις γραψτο να υπαρχει να εχουμε το νου μας Razz Razz 

48Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Πεμ Οκτ 24, 2013 10:21 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mariameint όταν κοιτούσα για πάντες, επειδή ήθελα να μου ταιριάζουν στα χρώματα και στο θέμα δάσος, έψαξα σε σάιτ αμερικάνικα κυρίως όπου βρήκα πολλά σχέδια ανάλογα, εκεί λοιπόν είδα ότι δεν στέλνουν Ελλαδα συγκεκριμένα αυτά τα είδη ! Τους ρώτησα κιόλας και μου απάντησαν ότι υπάρχει κάποιου είδους περιορισμός. ??? Εννοώ δεν μπορούν να στείλουν βρεφικά ρούχα και βρεφικά σεντονάκια, κουβέρτες, πάντες, παπλώματα - τέτοια. Μπορεί και άλλα είδη να εντάσσονται σε αυτό, αλλά επειδή ενδιαφερόμουν για τις πάντες, ρώτησα μόνο για αυτό.

Πολύ μυστήριο..

Μιλάω πάντα για καταστήματα. Τώρα, αν υπάρχει πωλητής που τα στέλνει, αυτό είναι άλλο θέμα.

Πάντως νομίζω ότι είναι καλύτερα να αγοράζουμε από το ebay.co.uk και το amazon.co.uk διότι δεν υπάρχουν επιπλέον δασμοί. Ακόμη δλδ και να στέλνει το αμερικάνικο, υπάρχει περίπτωση να μπουν επιπλέον δασμοί στο ελληνικό τελωνείο (μας έχει συμβεί σε 2 παραγγελίες, μία για βιβλία και μία για το kindle). Ενώ το αγγλικό στέλνει ελεύθερα.

Δείτε τις κιολας, δεν είναι ωραίες;

http://www.babysupermall.com/main/products/skp/skp276200.html

http://www.babysupermall.com/main/products/car/carc400bed.html

http://www.babysupermall.com/main/products/kli/kli8307bed.html

http://www.babysupermall.com/main/products/kli/kligr101bed7.html

αλλά δεν παίζει δυστυχως.. δεν πειράζει.. θα ψάξω κατι ταιριαστό έστω χρωματικά Smileή κάποιες που μου προτείνατε από εδώ και ταιριάζουν Smile

Mariameint, είχα κάνει περσι καμπύλη στην προηγούμενη (ατυχή) εγκυμοσύνη και δεν μου είπε να κάνω καμία προετοιμασία..;;; Θα ρωτήσω και τον αδερφό μου που είναι μικροβιολόγος και έχει κάνει και διατριβή που είχε να κάνει με την καμπύλη... πες μας αν ξέρεις κάτι!

49Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Πεμ Οκτ 24, 2013 10:26 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα το μόνο που μου είπε είναι γενικά να αποφεύγω τα γλυκά και ειδικότερα μία μέρα πριν την εξέταση και από τις 8 το βράδυ να είμαι εντελώς νυστική..Και στο μικροβιολογικό που ρώτησα το ίδιο μου είπαν...Τώρα εγώ σήμερα ήπια το γάλα μου με ένα τοστ, έφαγα ρεβύθια και λίγο τυρί, ένα μήλο, λίγο γιαούρτι και μια μπανάνα έφαγα το πρωί (μετά σκέφτηκα ότι οι μπανάνες έχουν πολύ ζάχαρη!!!)....

50Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Πεμ Οκτ 24, 2013 10:37 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Leda Leda έγραψε:Εμένα το μόνο που μου είπε είναι γενικά να αποφεύγω τα γλυκά και ειδικότερα μία μέρα πριν την εξέταση και από τις 8 το βράδυ να είμαι εντελώς νυστική..Και στο μικροβιολογικό που ρώτησα το ίδιο μου είπαν...Τώρα εγώ σήμερα ήπια το γάλα μου με ένα τοστ, έφαγα ρεβύθια και λίγο τυρί, ένα μήλο, λίγο γιαούρτι και μια μπανάνα έφαγα το πρωί (μετά σκέφτηκα ότι οι μπανάνες έχουν πολύ ζάχαρη!!!)....
το πηρα το μυνημα σου κοριτσι μου ευχαρηστω Very Happy 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις