Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
233 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 233 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 41]

501Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 6:17 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α! Κωνσταντίναααααα
2 σελτεδάκια είναι πολύ λίγα!!!
Εγώ είχα πάρει 6 και υπήρχαν φορές που ξέμενα.
Δυστυχώς ακόμα και κορίτσι να έχεις, ατυχήματα με τσίσα και κακά γίνονται πολλά. Εκτός αν έχεις σκοπό να τα πλένεις συνέχεια στο χέρι.
Α! Και μην διανοηθείτε να μη βάλετε ένα σελτεδάκι κάτω από το σεντόνι που θα κοιμάται το μωρό. Εκτός αν σας αρέσει να πλένετε στρώματα Smile Smile Smile 

http://www.something-special.gr

502Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 6:31 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτό που αγχώνει βασικά είναι ότι άλλα λέει ο ένας άλλα ο άλλος.Και μπερδεύεσαι κ δεν ξέρεις τι είναι καλύτερο!

503Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 6:35 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πήγαμε κ μεις σήμερα να δούμε για στρώμα, λέμε ευκαιρία δεν μας βολεύει καμιά άλλη μέρα κλειστά τα στρωματάδικα....ουφ...

504Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 6:35 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γαλλίδα όπως έχουμε πει πολλές φορές, δεν υπάρχει κάτι το οποίο είναι το καλύτερο. Αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχαν τόσες επιλογές. Θα υπήρχε ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ και όλες αυτό θα παίρναμε Smile 
Πραγματικά κάθε μια την βολεύει διαφορετικό πράγμα και πιστεύω ότι αν κάτσεις ήρεμα να σκεφτείς όλες τις επιλογές που έχεις, θα διαλέξεις αυτό που είναι καλύτερο για σένα. Και αν δεις ότι κάτι δεν σου κάνει μπορείς να το αλλάξεις. Δεν χάθηκε ο κόσμος! Έτσι δεν είναι; Wink 

http://www.something-special.gr

505Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 6:53 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mariameint έγραψε:Γαλλίδα όπως έχουμε πει πολλές φορές, δεν υπάρχει κάτι το οποίο είναι το καλύτερο. Αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχαν τόσες επιλογές. Θα υπήρχε ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ και όλες αυτό θα παίρναμε Smile 
Πραγματικά κάθε μια την βολεύει διαφορετικό πράγμα και πιστεύω ότι αν κάτσεις ήρεμα να σκεφτείς όλες τις επιλογές που έχεις, θα διαλέξεις αυτό που είναι καλύτερο για σένα. Και αν δεις ότι κάτι δεν σου κάνει μπορείς να το αλλάξεις. Δεν χάθηκε ο κόσμος! Έτσι δεν είναι; Wink 
Μωρέ έχεις δίκιο κ συμφωνώ αλλά...πχ σχετικά με υπνόσακους...βρήκα ποστ που λένε ότι συστήνονται σε νεογέννητα αλλά βρήκα και πολλά που λένε ότι οι παιδίατροι τα απαγόρεψαν. Αλλο είναι να βρίσκεις πχ ότι διάλεξε ότι κουβέρτα θες αλλά το να βρίσκεις ότι κάτι απαγορεύεται πχ ενώ άλλοι λένε ότι επιτρεπεται δεν σε βάζει σε φοβίες?

506Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 7:07 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΟΚ εκεί έχεις κάποιο δίκιο αλλά θα πρέπει να ψάξεις και από μόνη σου αν οι πηγές σου είναι καλές.
Π.χ. για ποιο λόγο λένε κάποιο παιδίατροι ότι απαγορεύονται οι υπνόσακοι στα νεογέννητα;
Αν είναι στο σωστό μέγεθος είναι ότι πιο ασφαλές (αν φοβάσαι μήπως με τα χεράκια του κουκουλωθεί καταλάθος με το σκέπασμα που θα του βάλεις) γιατί όλο το βράδυ θα μείνει σκεπασμένο και δεν θα έχεις το άγχος αν θα κρυώνει.
Αυτοί λοιπόν που λένε ότι απαγορεύονται, ποια ήταν τα επιχειρήματά τους;

http://www.something-special.gr

507Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 7:50 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια.Τί κάνετε;;;Σήμερα από το πρωί χουζούρευα στο κρεβάτι και σηκώθηκα κατά τις 3 να φάμε και να πάμε στον Αγ Ραφαήλ.Άναψα κεράκι για όλες.Ενδιαφέροντα τα όσα λές Κωνσταντίνα και διαφωτιστικά.Σίγουρα βοηθάνε.Συμφωνώ με τη Μαρία για το πλύσιμο και την αποστείρωση.Απορρυπαντικό και μαλακτικό για μωρά και για ατμοσίδερο και όλα κομπλέ.
Πλάκα πλάκα δεν ασχολήθηκα καθόλου και πρέπει κιόλας με σελτεδάκια,κουβερτούλες κλπ.

508Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 7:56 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ntina_kostas έγραψε:Γεια σας κορίτσια.Τί κάνετε;;;Σήμερα από το πρωί χουζούρευα στο κρεβάτι και σηκώθηκα κατά τις 3 να φάμε και να πάμε στον Αγ Ραφαήλ.Άναψα κεράκι για όλες.Ενδιαφέροντα τα όσα λές Κωνσταντίνα και διαφωτιστικά.Σίγουρα βοηθάνε.Συμφωνώ με τη Μαρία για το πλύσιμο και την αποστείρωση.Απορρυπαντικό και μαλακτικό για μωρά και για ατμοσίδερο και όλα κομπλέ.
Πλάκα πλάκα δεν ασχολήθηκα καθόλου και πρέπει κιόλας με σελτεδάκια,κουβερτούλες κλπ.
Βοήθειά σε όλες μας και με το καλό να φτάσουμε στο τέλος.
Θα βάλετε κ μαλακτικό στα ρούχα?

509Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 8:01 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γι' αυτό δεν ξέρω,όμως θα ρωτήσω.Υπάρχει το προδέρμ και έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλό.Δε θυμάμαι αν η φίλη μου που γέννησε πρόσφατα βάζει.

510Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 8:26 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι κανετε??
Ολα αυτα που συζητατε για τα σεντονακια κλπ μου ακούγονται σαν κινεζικα

Τα "σελτεδακια" τι ειναι?

511Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 8:30 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Ντινάκι! Τι κάνεις? Το κρύωμα πέρασε? Είσαι καλά τώρα?

Kate εσύ πως είσαι? Δεν είμαι πολύ σίγουρη να σου απαντήσω για τα σελτεδάκια κτλ γιατί δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα σχετικό οπότε θα αφήσω κάποια πιο ειδική να σου πειSmile Το μόνο που έμαθα είναι ότι τα σελτεδάκια τα βάζεις για να μη λερώνει το στρώμα το μωρό με τα διάφορα υγρά του...αλλά δεν ξέρω τι είναι από άποψη ποιότητας, μεγέθους κτλ...

512Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 8:33 am

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariament : αγχωνομαι πολυ με τον αφαλο του παιδιου και ανατριχιαζω μονο που το σκεφτομαι.εχω 9 χρονια διαφορα με την αδερφη μου και θυμαμαι παρα πολλα πραγματα και νομιζω οτι η μαμα μου μας ειχε πανικοβαλει επιτηδες με τον αφαλο για να μην το πειραζουμε γιατι ολα τα υπολοιπα ταισμα ,αλλαγμα κλπ τα καναμε πολλες φορες εγω με την μεγαλη αδερφη μου.οπως επισης θυμαμαι και οταν την εκανε μπανιο δεν μας αφηνε να την κραταμε.ειμαι σιγουρη οτι ολες θα τα καταφερουμε μια χαρα και θα γινουμε οι καλυτερες μανουλεςΜανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 215994 απλα αγχωνομαστε λιγο στην αρχη ολες νομιζω!αυτο με το απλωμα των ρουχων με αγχωνει γιατι στο μπαλκονι μου ερχονται περιστερια και δυστυχως η μονη λυση μου εχουν πει ειναι να τα δηλητηριασουμε αλλα σαν φιλοζωη δεν θα το εκανα ΠΟΤΕ!!και επειδη ο αντρας μου εχει κρεοπωλειο φοβαμαι γενικα με τα ρουχα στο πλυντηριο.εννοειται οτι θα τα βαζω χωρια της μπεμπας τα ρουχα αλλα μηπως μενουν μικροβια στο πλυντηριο?αχ ειμαι τοσο τρελη που με βλεπω να τα πλενω ολα στο χερι!

513Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 8:37 am

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια τα σελτεδακια ειναι περιπου στο 70Χ70?καπου εκει πιστευω διασταση και φανταστειτε οτι ειναι η ποιοτητα του σαν τα γουλινακια που βαζουμε στο λαιμο του μωρου οταν το ταιζουμε δηλαδη ναυλον απο κατω για να ειναι αδιαβροχο και απο πανω υφασμα τωρα τι ποιοτητα δεν ξερω θα σας γελασω.

514Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 8:38 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
irenehr έγραψε:Γεια σου Ντινάκι! Τι κάνεις? Το κρύωμα πέρασε? Είσαι καλά τώρα?

Kate εσύ πως είσαι? Δεν είμαι πολύ σίγουρη να σου απαντήσω για τα σελτεδάκια κτλ γιατί δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα σχετικό οπότε θα αφήσω κάποια πιο ειδική να σου πειSmile Το μόνο που έμαθα είναι ότι τα σελτεδάκια τα βάζεις για να μη λερώνει το στρώμα το μωρό με τα διάφορα υγρά του...αλλά δεν ξέρω τι είναι από άποψη ποιότητας, μεγέθους κτλ...
Τα σελτεδάκια τα βάζεις όπου ακουμπάς το μωρό να το αλλάξεις!Τι μαθαίνει κανείς!

515Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 8:42 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
gallida έγραψε:
irenehr έγραψε:Γεια σου Ντινάκι! Τι κάνεις? Το κρύωμα πέρασε? Είσαι καλά τώρα?

Kate εσύ πως είσαι? Δεν είμαι πολύ σίγουρη να σου απαντήσω για τα σελτεδάκια κτλ γιατί δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα σχετικό οπότε θα αφήσω κάποια πιο ειδική να σου πειSmile Το μόνο που έμαθα είναι ότι τα σελτεδάκια τα βάζεις για να μη λερώνει το στρώμα το μωρό με τα διάφορα υγρά του...αλλά δεν ξέρω τι είναι από άποψη ποιότητας, μεγέθους κτλ...
Τα σελτεδάκια τα βάζεις όπου ακουμπάς το μωρό να το αλλάξεις!Τι μαθαίνει κανείς!
Χαχα έχουμε ακόμα πολλά να μάθουμε Smile

516Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 8:59 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλα λεω Ειρηνη μου

Βλεπω τον αντρα μου απτο πρωι να αδειαζει την αποθηκη που θα γινει το παιδικό.. και δεν μπορω να κανω απολύτως τπτ.. το σαλονι εχει γεμίσει πραγματα..
γιατι αυριο περιμενω τα μαστορια να ξεκινήσουν να το ετοιμαζουν
και ακομα χρωματα δεν εχω σκεφτει!

Ευτυχως εχω 10 μερες μεχρι να το τελειωσουν για να μπορεσουν να το βαψουν.

517Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 9:51 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα! Σήμερα είχα και εγώ γεμάτη μέρα και σας διάβασα όλα μαζί.

Κωνσταντίνα και Μαρία πολύ ωραίες οι συμβουλές σας! Είναι ωραίο ό,τι ξέρει η κάθε μία (καλά Μαρία ως δευτερομανούλα τα ξέρεις από 1ο χέρι) να τα μοιράζεται!

Λοιπόν εμείς σήμερα εκμεταλλευτήκαμε την αγορά που ήταν ανοιχτή κ πήγαμε εδώ δίπλα σε ένα πολυκατάστημα, από το οποίο είχα βάλει στη λίστα αρχικά λίγα πράγματα, αλλά με το ρώτα-κοίτα κτλ πήραμε τελικά πιο πολλα! Ευτυχώς είναι πολύ κοντά στο σπίτι, με έβαλαν και πολυθρόνα να κάτσω και μου τα έδειχναν εκεί.

Πήραμε κουβερτάκια - δεν ξέρω ακριβώς τι θεωρούνται, δεν ήταν φλις αλλά ήταν παρα πολύ μαλακά! - 4 σύνολο για τα λίκνα. Πήραμε κατωσέντονα για τα λίκνα με λάστιχο,επίσης 4 αλλά έχω καμιά 6 ακόμα από τη φίλη μου, και 2 πανωσέντονα. Επίσης 2 μικρά σελτεδάκια για την τσάντα αλλαγής και 2 μεγαλύτερα για τα λίκνα. Έχω άλλα καμιά 7-8 από τη φίλη μου λίγο χρησιμοποιημένα, θα τα έχω για την αλλαξιέρα.

Πήραμε και κάτι ωραία νυχτικάκια που σουρώνουν από κάτω σαν αυτά που δίνουν στο μαιευτήριο.

Είδαμε για μπανιέρα-αλλαξιέρα και για ενδοεπικοινωνία και θα τα πάρουμε μετά καθώς και κάτι άλλα ψιλολόγια όπως θερμόμετρο μπανιου, πιπίλες (μου άρεσαν της ΜΑΜ).

Το βασικό είναι ότι κλείσαμε τα μονά μας καρότσια, συν όλα τα συμπαραμαρτούντα: καθισματάκια, βαση isofix, πορτ μπεμπέ (στο bugaboo λέγεται cocoon, είναι σαν σκληρός ποδόσακος, αντί κανονικό πορτ μπεμπέ). Θα τα παίρναμε από αλλού αλλά στα λητώ δίνουν καλύτερους πόντους και έτσι μας βγήκε πιο οικονομικά.

Δεν τα πήραμε ακόμη βέβαια καθώς είναι πολυ νωρίς αλλά ξέρουμε ότι σε 1-1.5 μήνα που θα τα θέλουμε αν όλα πάνε καλά, θα υπάρχουν.

Περιμένω και ένα μεταχειρισμένο 2πλό καρότσι για να βολέψει για το εξοχικό κ είμαι υπερ-κομπλε.

Τωρα από λευκά είδη, πέραν από τις πάντες, μπουρνουζάκια, υπνόσακο, και τα τετραγωνα αυτά τα πανάκια για τις γουλίτσες, δεν σκοπεύω να πάρω κάτι άλλο προς το παρόν. Κάτι βαμβακερά πανιά μεγάλα που είναι για να ακουμπά το μωράκι πάνω σου ή όταν έρχεται καποιος ξένος ή ακόμη και για "φασκιωμα", μου εδωσε η φίλη μου επίσης. Αν βρω πού τα πουλάνε μπορεί να πάρω καμιά 3-4 ακόμα.

Λέω τελικά τις μεγάλες κουβέρτες και τα μεγάλα σεντόνια για τις κούνιες να τα παρω όταν με το καλό μπουν στις κούνιες.... όλα μαζί είναι λίγο ζόρι!

Τι λέτε και εσείς; μου λείπει κάτι από ασπρόρουχα;

kate και εμένα ο δικός μου άντρας υποσχέθηκε θα αρχίσει από αύριο αυτή τη δουλειά.. πήραμε ήδη ντουλάπα μπαλκονιού και συρταριέρα και παπουτσοθήκη για να αρχίσει η τακτοποίηση. Αύριο ελπίζω να έρθει κ ο υδραυλικός να μας τελειώσει τα καλοριφέρ... και μετά ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΗ! Και εγώ θα βλέπω κ δεν θα μπορώ ν κανω τπτ... αλλά τι να γίνει!

518Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 10:06 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να μαι κ εγω κοριτσια μου!!! ιολη μου με γεια τα πραγματακια σας!!!!! ντινακι τι καλα που αναψες κερακι!!! μπραβο!!! κωνσταντινα και μαρια να μας λετε οτι ξερετε γτ εγω προσωπικα δεν εχω ιδεα!! σημερα κ παλι ειχαμε μια γεματη μερα!!! καλο φαγαμε στην μαμα μου!!!!!!!

519Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 10:18 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θενκς ματινάκι!

Ντίνα μου ξέχασα και εγώ να σε ευχαριστήσω για το κεράκι! Βοήθειά μας!

520Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 10:30 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιόλη μου με γεια τα πραγματάκια σου!Τέλεια ακούγονται!

521Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 10:41 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιολη μου τι τελεια εκανες και εσυ τα ψωνακια σου......καλοριζικα να ειναι κοπελα μου....
ντινσκι μου να εισαι παντα καλα...σε ευχαριστουμε πολυ για το κερακι....να μας βοηθησει ολες η Χαρη Του.....
οσο γαι τις συμβουλες οντως τις χρειαζομαστε...καθως γραφετε τι αγοραζετε κανω και εγω μια λιστα για να μην ξεχασω τπτ.....
οσο για το μπανακι του μωρου και ολα τα υπολοιπα θα μας δειξουν στο μαιευτηριο αλλα ρε κοριτσια μου πιστευω οτι πολλα πραγματα θα μας βγουν και εμφυτα...αφου ειμαστε γεννημενες για να γινουμε μανουλες.....Smile Smile Smile Smile 

522Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 10:49 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Τώρα το θέμα είναι.. να πάνε όλα καλά και με το καλό να τα χρησιμοποιήσουμε για τα μωράκια μας!!

523Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 10:51 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας γεια σας γεια σας!

Ειρήνη μου που ήσουν να σχολιάσουμε το μάτς; Smile
Συμφωνώ με αυτό που λέει η Βίκυ ότι πέρα ότι θα μας τα δείξουν οι μαίες,θα μας "βγαίνει" κιόλας Smile Αλλά και πάλι είναι και ένα άγχος και αυτό.

Ιόλη μου με γειά τα πραγματάκια σας Smile

Πώς είστε οι υπόλοιπες;;
Την Τρίτη έχω αιματολογικές-ουρολογικές Shocked 

Α! Ειρηνάκι,καλύτερα είμαι από την ώρα που έβρεξα το πρόσωπό μου με το αγίασμα από τον Αγ Ραφαήλ...Και εγώ και ο άντρας μου Smile

524Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 11:44 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kate με το καλό να φτιάξετε το δωματιάκι!! Και τέλεια εγκυμοσύνη να είχες πάλι δεν θα μπορούσες να κάνεις πολλά πράγματα οπότε μην αγχώνεσαι! Ας κάνουν κάτι και οι άντρες Smile
Ιόλη μεγια τα πραγματάκια!! Πολλές αγορές μπράβο!!
Εγώ σήμερα πονούσα λίγο όλη μέρα οπότε δεν εκμεταλλεύτηκα τη μέρα...
Ντινάκι χαίρομαι που είσαι καλύτερα! Δεν πολυπιστεύω η αλήθεια στους αγίους κτλ αλλά το σημαντικό είναι ότι αισθάνεσαι καλύτερα και εσύ και ο άντρας σου!!
Χθες είχαμε πάει σε κάτι φίλους και είδαμε το παιχνίδι και μετά παίξαμε χαρτάκι οπότε άργησα να γυρίσω...πάντως δεν μ'άρεσε καθόλου το παιχνίδι! Πάλι καλά που κερδίσαμε!!
Με το καλό οι εξετάσεις σου και καλά αποτελέσματα!

525Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Κυρ Νοε 03, 2013 12:39 pm

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
irenehr έγραψε:
Χθες είχαμε πάει σε κάτι φίλους και είδαμε το παιχνίδι και μετά παίξαμε χαρτάκι οπότε άργησα να γυρίσω...πάντως δεν μ'άρεσε καθόλου το παιχνίδι! Πάλι καλά που κερδίσαμε!!
Με το καλό οι εξετάσεις σου και καλά αποτελέσματα!
Εγώ με τίποτα δε μπορώ να δω τους αγώνες με παρέα...Και πόσο μάλλον με αντι-ολυμπιακούς.Προτιμώ να τα βλέπω στο σπίτι με ησυχία Smile
Όσο για την εικόνα της ομάδας,ούτε εμένα μου άρεσε καθόλου.Θα έπρεπε να έχει βάλει τουλάχιστον άλλα 2 τέρματα αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ που στη λεωφόρο πήραμε και το διπλό...

Για τους Αγίους που λες,ο καθένας πιστεύει με τον τρόπο του...

Ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια πάντως!Πες μου όμως,που πονούσες σήμερα;Τί είχες;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις