Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
322 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 322 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 41]

276Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 3:34 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
irenehr έγραψε:Μια χαρά σας βλέπω συμπεθέρα!! Να εκμεταλλευόμαστε τις τελευταίες μέρες του καλοκαιριού SmileSmile
Το κρασάκι βέβαια μπορείς να το αποφύγεις, μη μεθύσεις τη νυφούλα μου!! Αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα Smile
Η νυφούλα σου το ζητάει...Χαχαχαχαχαα...Ούτε ένα ποτηράκι δεν πίνω...Ίσα για τη γεύση και τη συνοδεία στους μεζέδες.Το υπόλοιπο ο άντρας Wink

277Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 3:42 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ιολη μου να σε ρωτησω ρε κοπελα μου... τι λυσσαξε ο γιατρος σου για την β επιπεδου??? αφου εχεις κανει την αμνιο δεν εχουν φανει ολα εκει?? τι σε ταλαιπωρει ολη την ωρα... εγω εχω ακουσει οτι σε μερικες που ειναι μεγαλες σε ηλικια και κανουν ουτως η αλλως αμνιο δεν κανουν ουτε αυχενικη ουτε β επιπεδου!! Shocked 

278Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 3:55 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ntina_kostas έγραψε:
irenehr έγραψε:Μια χαρά σας βλέπω συμπεθέρα!! Να εκμεταλλευόμαστε τις τελευταίες μέρες του καλοκαιριού SmileSmile
Το κρασάκι βέβαια μπορείς να το αποφύγεις, μη μεθύσεις τη νυφούλα μου!! Αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα Smile
Η νυφούλα σου το ζητάει...Χαχαχαχαχαα...Ούτε ένα ποτηράκι δεν πίνω...Ίσα για τη γεύση και τη συνοδεία στους μεζέδες.Το υπόλοιπο ο άντρας Wink
Χαχα αν το ζητάει η νυφούλα μου οκ τότε!! Γιατί πέρα από την πλάκα λένε κάποιοι γιατροί ότι το κρασί επιτρέπεται που και που αλλά δεν είναι αποδεδειγμένο επιστημονικά οπότε καλό είναι να το αποφεύγουμε όσο γίνεται. Καλά να περάσετε Smile

279Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 5:01 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειρήνη μια χαρά το στρώμα πιστεύω. Αν θυμάμαι καλα της κόκο ματ το πιο οικονομικό κάπου εκει βγαινει αλλα για το πιο μικρό μέγεθος.

Βασούλα ξερω γω λυσσαξε αλλα μια και το καναμε υποθέτω ότι πρεπει να τα δει όλα. Είδε πανω κατω την καρδούλα της μικρής ότι εχει 4 κοιλότητες και λειτουργεί καλα αλλα δεν είδε λεπτομερειες πχ βαλβιδες. Επίσης δεν είδε τον εγκέφαλο (αυτο με αγχωνει λιγο). Αυτα τα 2 μας μενουν για τη μικρη.

Τωρα τι να πω, ορισμένα δεν τα καταλαβαίνω. Πχ απο τον μικρο μας είχε μείνει μονο σπονδ. στήλη. Την είδε, όλα οκ. Μετα άρχισε να κοιτάει πάλι χέρια, πόδια, δάχτυλα κλπ. Τα οποια τα είχε δει την αλλη φορα. Δλδ τι; Μήπως στις 2 εβδ εβγαλε κανα δάχτυλο ακόμη;

280Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 5:07 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιόλη αυτό είναι το στρώμα που πήραμε:
http://www.anatello.gr/cart/-COCOLATEX-GRECOSTROM.html
Ήταν η μεσαία κατηγορία (η φθηνότερη ήταν σκέτος κοκοφοίνικας, η δεύτερη ήταν αυτή (μισό-μισό) και η τρίτη σκέτο latex που έκανε νομίζω 170€).

Κάθε φορά που πηγαίνεις τώρα Ιόλη πληρώνεις την τιμή της β' επιπέδου? Μήπως το κάνει επίτηδες για να παίρνει περισσότερα λεφτά? Γιατί ένας απλός υπέρηχος κοστολογείται πολύ φθηνότερα...

281Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 5:28 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οχι όχι δεν πληρώνω τιμη Β επιπέδου. Θεωρείται επανέλεγχος. Οπότε οκ. Μονο η ταλαιπωρία είναι..

Δεν ειχα προσέξει ότι στο ανατέλλω εχει κ στρώματα. Θα κοιτάξω και εκει!

Με γεια σας κιόλας!

282Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 5:29 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
IoliAtore έγραψε:Οχι όχι δεν πληρώνω τιμη Β επιπέδου. Θεωρείται επανέλεγχος. Οπότε οκ. Μονο η ταλαιπωρία είναι..

Δεν ειχα προσέξει ότι στο ανατέλλω εχει κ στρώματα. Θα κοιτάξω και εκει!

Με γεια σας κιόλας!
Ευχαριστούμε Smile
Εντάξει αν δεν πληρώνεις τιμή β' επιπέδου πάλι καλά...εξάλλου υπέρηχος είναι δεν είναι άμνιο για να ταλαιπωρούνται τα μωράκια!

283Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 5:31 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ιολη εμενα κατι μου βρωμαει στην ολη υποθεση... κοιταξε το λιγο το θεμα ...

κοριτσια βουρ στη σοκολτα http://www.feelfamous.gr/website/index.php/lifestyle/item/13196-fate-afova-skolata-mikroi-kai-megaloi δειτε εδω

284Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 5:37 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια καλησπερα κ από μένα..
Τα νέα που σας φέρνω δεν ειναι κ πολύ καλά...
Ο μικρός ειναι πλέον 1045γρ κ ειναι καλά.
Ο τράχηλος μου όμως κοντυνε κ τον μέτρησε 2εκ.
Άμεσα μπήκα στν κατηγορία εγκυμοσύνης υψηλού κίνδυνου.. Άνα πάσα στιγμή μπορεί ν έχω προωρο τοκετό μπορεί αυριο μπορεί ν φτάσω κ μέχρι τον 9ο.Από σήμερα θα είμαι ξαπλωμένη κ για 2 μήνες σίγουρα.. Αναγκαστικά σήμερα πήγα ν κάνω την καμπυλη σακχάρου μαζί με ένά κάρο εξετάσεις για να μην χρειαστεί ν ξαναβγω. . Ξεκίνησα προγεστερόνη ξανα κ σήμερα έκανα την 1διπλή δόση ένεσης κορτιζόνης.. σε 24 ώρες θα κάνω κ άλλη για τα πνευμονακια του μωρού σε περπτωση προώρου τοκετού. Οτι κ ν σας περιγράψω ειναι λίγο.. κλαίω από χθες ασταμάτητα..Στην σκέψη κ μόνο για προωρο τοκετό πριν καν μπω στον 7 με πιάνει πανικός..

Σας γράφω από το κίν.. μόλις θα μου φέρουν ένά λαπτοπ θα μου είμαι πιο εύκολο.Έτσι κ αλλιώς θα έχω πολύ χρόνο ν σας γράφω. .Πρέπει ν αποφεύγω την καθιστη σταση..

285Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 6:03 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kate μου μη φοβασαι γλυκια μου , ναι μεν εχει κοντινει ο τραχηλος σου αλλα με την ξεκουραση δεν θα κοντινει αλλο θα δεις !! συμβαινει σε πολλες εγκυες και τα εχουν καταφερει μεχρι το τελος με πολυ ξεκουραση βεβαια !! εσυ εχεις και τροφαντο μωρακι και εκανες και τις ενεσουλες σου οποτε αν ερθει και λιγο προωρα να σκεφτεσαι οτι ολα θα πανε καλα μεχρι το τελος για το μωρακι σου... υπομονη κοριτσι μου σε καταλαβαινω γτ κι εγω φοβαμαι πολυ... σου ειπε ο γιατρος σου να μην καθεσαι? δεν κανει?? γιατι εγω παιρναω ωρες στον υπολογιστη καθιστη αλλα χωρις να πιεζομαι με μαξιλαρακι στα ποδια και προς τα πισω...

286Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 6:06 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και κατι αλλο kate μου , σου εγραψε τοκολυτικα?? πειστευω οτι στη φαση που εισαι πρεπει να σου δωσει για τις συσπασεις

287Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 7:16 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kate μου ψυχραιμία!! Λογικά με την ξεκούραση και την προγεστερόνη δε θα μικρύνει άλλο ο τράχηλος! Άκου το γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά! Το σημαντικό είναι ότι ο μικρός είναι καλά! Εφόσον το παρακολουθείτε και κάνεις και τις ενέσεις για τους πνεύμονες ακόμα και να πάνε όλα στραβά και να γεννηθεί πολύ πρόωρα έχει μεγάλες πιθανότητες επιβίωσης! Απλά ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού σου και κάνε υπομονή! Μην στεναχωριέσαι και στεναχωρείς και το αγόρι μας!!
Σου στέλνουμε όλη μας τη θετική ενέργεια και τα φιλιά μας!! Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 417472 Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 417472 Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 35468 Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 35468 

288Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 7:30 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kate μου συμφωνώ με βασούλα και ειρήνη.. είσαι καλά από την άποψη ότι ο μικρός σου είναι καλός σε βάρος.. αν τώρα ξεκινας προγεστερόνη θα σε βοηθήσει σίγουρα με τον τράχηλο! κάνε υπομονή!

εγώ είμαι στα 3 εκ. αλλά προγεστερόνη παίρνω απο τον Μάιο! Ό,τι είναι να κανει, το έκανε.. και τα μικρά μου είναι πολύ μικρά, μόλις και ΑΝ περάσαμε τα 500 γρ.

σε εσένα όπως λέει και η ειρήνη με την ξεκούραση και την προγεστερόνη που ξεκινάς τώρα δεν θα μικρύνει αλλο... και η μανα μου έκατσε με ανεπάρκεια τραχήλου όλη την εγκυμοσύνη σε μένα, και 5 μήνες στον αδερφό μου. Τελικά και οι δύο βγήκαμε full term!

αλήθεια όμως σου είπε να μην κάθεσαι; μόνο ξαπλα; και εγώ όπως και η βασούλα κάθομαι αρκετές ώρες σε καθιστή θέση...

να κάνεις ό,τι σου είπε..!

289Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 8:39 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κοριτσια μου....εγω πριν λιγο ξυπνησα...εκανα εναν υπνο αλλο πραγμα.....
kate μου οπως σου ειπαν και τα κοριτσια μην στεναχωριεσαι ακολουθωντας τις οδηγιες του γιατρου σου ολα θα πανε μια χαρα.....δεν χρειαζεται να κλαις....στεναχωρεις και τον μπεμπη σου....ηρεμησε και μην σκεφτεσαι αρνητικα.....
ειρηνακι μου και παλι καλοριζικα....μια χαρα βγηκε το πακετο.....
Ιολη μου ειναι φυσικο να θες να αγορασεις και εσυ δικα σου πραγματακια.....ολες το θελουμε οσο και αν τα οικονομικα για κανεναν δεν ειναι τελεια....παρε και καποια πραγματα απο τη φιλη σου αλλα ψωνισε και αυτα που θες......
οι υπολοιπες κοριτσια μου πως ειστε;;;;;

290Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 9:17 am

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τι εγινε μας ματιασανε??kate καθε αρχη και δυσκολη...θα συνηθισεις και εσυ στην ξαπλα!εγω οπως ειπα και πριν εκανα ενεσεις κορτιζονης στην 23η εβδομαδα 2 διπλες δοσεις οπου ο τραχηλος μου ηταν 22 και επαιρνα προγεστερονη πρωι - βραδυ και αντι για ασβεστιο μαγνησιο στον 1 μηνα λοιπον ξαπλα ο τραχηλος πηγε 24 και φυσικα συνεχιζω ξαπλα και προγεστερονη και μαγνησιο.βεβαια εμενα τωρα ο γιατρος με αφησε να βγαινω που και που καμια βολτα.το ξερω κοριτσι μου ειναι πολυ δυσκολο αλλα μη φοβασαι ολα καλα θα πανε!!οτι θες ρωτησε με!!

291Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 11:09 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστω πολυ κοριτσια για τα καλα σας λογια αλλα οπως καταλαβενετε θελω λιγο χρονο να συνειδητοποιησω το πως θα μαι απο δω και περα...

Κωσταντινα μου να σαι σιγουρη πως θα σε ρωτησω!

Καθιστη πρεπει να το αποφευγω για να υπαρχει καθολου βαρυτητα για να μην σπασει ο τραχηλος που ειναι οριακα..

Μου απαγορευσε πολλα καθημερινα πραγματα αλλα μου ειπε να κινουμε μες το σπιτι λιγακι για να μην παθω καμμια θρομβωση στα ποδια απο την ξαπλα...
1 μερα ξαπλωμενη και ηδη βαρεθηκα..
που θα παει συνηθίσω.Βλεπω και πραγμτα μες στο σπιτι και θελω να τακανω, να τα συμμαζεψω και μου την δινει η απραξια!

292Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 11:15 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kate ολα καλα να πανε!!!! δλδ ο τραχηλος σου μικραινει οπως κανονικα πρεπει να μικρινει οταν θα ειαναι να γεννησουμε;;;
και οι συσπασεις που ειπε η βασουλα πως τις καταλαβαινεις;; εγω που νιωθω την μπουμπουκα να κουνιεται μπορει να μην ειναι αλλα να ειναι συσπασεις;;;
εμενα ο γιατρος την προηγουμενη φορα μου ειπε οταν κανουμε ζουζουνιες με αντρουλη να μην τελειωνει μεσα γτ θα δημιουργηθουν συσπασεις που δεν κανει ειπε...τι να πω..δεν εχω ιδεα τι εστι συσπασεις

293Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 11:21 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kate μου κι εγώ ακριβώς αυτο, σιγα σιγα όμως θα το συνειδητοποιήσουμε! Πχ σήμερα πρωι ντροπή ξε- ντροπή, φώναξα τη μαμα μου για το καθημερινο ψιλο συμμαζεμα, μετα αναγκαστικα πιάτα κλπ ο άντρας μου.. Αύριο περιμένω μια φίλη μου που θα τη βάλω να φτιάξει τον καφε της η ιδια - μου είναι δυσκολο αλλα τι ν κάνουμε.

Οσο για το πώς θα περναει ο καιρος.. Αύριο μεθαύριο περιμένω την παραγγελία μου απο την πρωτοπορία Smile εχω παραγγείλει ένα βιβλιο για τον θηλασμο, ένα για διδυμα, ενα για γονείς γενικοτερα, κάποια λογοτεχνικά και κπ αστυνομικά.. Smile θα μου φτασουν για λιγο καιρο! Παρε και εσυ κανένα βιβλιαράκι, παρε κ το λάπτοπ, κάτι θα γίνει!

Το θεμα είναι να αντέξουμε οσο πιο πολυ μπορούμε!!

294Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 11:25 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Υπομονή Kate, προφανώς θέλεις χρόνο να το συνειδητοποιήσεις...απλά βρες πράγματα να κάνεις ξαπλωμένη. Βρες σειρές στο ίντερνετ, ταινίες, βιβλία κτλ για να περνάει η ώρα σου...σίγουρα δεν θα είναι ευχάριστο να είσαι ξαπλωμένη μόνιμα αλλά ίσως αν μείνεις ξαπλωμένη 1 μήνα να μεγαλώσει ο τράχηλος και να σ'αφήνει ο γιατρός να πηγαίνεις καμιά βόλτα.

295Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 12:02 pm

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κοριτσάκια!!
Kate μην στεναχωριέσαι άκουσε πιστά τις οδηγίες του γιατρού και όλα καλά θα πάνε!!Αυτην περίοδο όλες χρειαζόμαστε ξεκούραση..Μπορεί να μην το καταλαβαίνουμε και να νιώθουμε καλά όμως δεν είμαστε όπως πριν..Κουβαλάμε και άλλο ένα πολύ ευαίσθητο πλασματάκι μέσα μας...
Ιόλη μου και συ το ίδιο..
Οι δουλειές του σπιτιού μπορούν να περιμένουν δεν θα μας πουν πια και κακονοικοκυρές σιγά!!Εχουμε να φροντίσουμε για πολύ πιο σοβαρά πράγματα...
Όσο για τις αγορές και μένα θα μου δώσουν κάποια πράγματα και είμαι της άποψης ότι μπορώ να γλιτώσω τόσο το καλύτερο γιατί προτιμώ να τα δώσω για κάτι άλλο που ίσως χρειαστεί αλλά σίγουρα αν το επιτρέπουν κάπως τα οικονομικά είναι ωραία η διαδικασία να ψωνίζεις για το μωράκι σου!!!
Εγώ στρωματάκι θα παραγγείλω αυτή τη βδομάδα latex 130Ε από εδώ
http://www.ourhome.gr/brefika-stromata-baby-linea-strom-baby-latex.html
και πήρα και για την καλαθούνα στρωματάκι latex 20Ε από το motherbaby!!!

296Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 12:06 pm

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
A!Μόλις σήμερα έλαβα ένα μπιμπερό από τη MAM και ένα κουτί από τα babylino με ένα πακέτο πάνες, μωρομάντηλα, σερβιέτες, βαμβάκι και εκπτωτικά κουπόνια και περιμένω και γω απάντηση από τα libero...

297Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 12:19 pm

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Leda πώς τα έλαβες από τη babylino; Εγώ απλώς γράφτηκα μέλος.. σου τα στέλνουν χωρίς να κάνεις τπτ άλλο; Επίσης από libero δεν βλέπω φως γιατί είχα γραφτεί πέρσι με την περσινή εγκυμοσύνη (την ατυχή)... φέτος ουδεμία επικοινωνία!

Η ΜΑΜ μου απάντησε όμως και έστειλε και καταλόγους και μου φαίνονται ωραία τα προϊόντα τους, δεν τα ήξερα!

Απάντησε και η mother care ότι δεν στέλνουν αυτοί βαλιτσάκι αλλά η care direct από την οποία όμως δεν βγάζω άκρη.. μου εξήγησαν όμως για τους πόντους στην κάρτα της mother care και πιστεύω αν κάνω αρκετές αγορές από εκεί (τα μεγάλα πράγματα) βγαίνει μία έκπτωση γύρω στα 100-150 ευρώ...

Όσο για την ξαπλα το πήρα και εγώ απόφαση, αισθάνομαι τερας που τα ζητάω όλα από άλλους αλλά τι να κάνουμε.. με μία τελευταία δουλειά που εμεινε να δω τι θα κανω.. ίσως δουλέψω με λαπτοπ στο κρεβάτι...

298Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 12:31 pm

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βασικά πήρα αυτές τις διευθύνσεις
http://www.liberoclub.gr/Community/Forum/Room/Topic/?topicId=88491
και έστειλα mail και ζητούσα δείγματα..μου απάντησε η MAM, τα pampers αν θυμάμαι καλά μου είπαν ότι δεν στέλνουν γιατί βάζουν προσφορες, επίσης τα babylino που μου έστειλαν και μου απάντησαν και από τη sudocream και μου είπαν ότι θα μου στείλουν δείγματα..Έστειλα μόνο mail γιατί ντρέπομαι να πάρω τηλ...

299Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 11:11 pm

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια!! LEDA leda προφανως στην babylino εβαλες οτι γεννας τωρα συντομα γτ εγω εβαλα την κανονικη ημερομηνια και μου ειπαν οτι θα μου στειλουν κοντα εκει...δλδ μετα το νεο ετος φανταζομαι... η libero ειπε οτι θα επικοινωνησει μαζι μου...να δω ποτε.....η mam μου ειπε οτι θα μου στειλει..δεν ειπε ποτε

300Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 12 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Τετ Οκτ 30, 2013 11:36 pm

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα,τι μου κάνετε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις