Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
569 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 569 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 29 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 41]

401Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 4:53 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου σας άφησα πρίν γιατί μαγείρευα και τώρα θα πάρω το τουτού να πάω στον άντρα μου να φάει που έχει υπηρεσία σήμερα.

Βίκυ μου με γειά τα πραγματάκια κοπέλα μου.Με το καλό να τα χρησιμοποιήσεις Smile

Καλό μήνα και στις υπόλοιπες κοπέλες που δεν είδα νωρίτερα.

Τα λέμε αργότερα.Φιλιά

402Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 5:01 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια καλημερα κι απο μενα!! Βικυ με γεια τα πραγματακια!!!! Για τα νουμερα που λετε πηρα κι εγω ενα σετ που εχει νομιζω 8 κομματια, φορμακι, σαλιαρα καλτσακια και διαφορα αλλα, για νεογεννητα, δλδ 0, και οπως το ειδα μου φανηκε πολυ μικρο. Πιστευω θελει κανονικα λιγο μεγαλυτερο, γιατι και και λιγο μεγαλυτερο να ειναι θα το φορεσει αλλα το μικροτερο βγαινει αχρηστο.
Γαλλιδα ψυχραιμια...Εχεις δικιο σε καταλαβαινω...Νομιζω κοριτσια δεν ειναι τυχαιο που πχ στον ιδιωτικο τομεα λενε 56 μερες πριν αδεια. Εγω εχω μπει στον 7ο και ηδη ειμαι κομματια. Νυσταζω συνεχεια, θελω να κοιμαμαι, νιωθω εξαντληση δεν εχω κουραγιο για τπτ. Σημερα ξυπνησα να παω γραφειο και δεν μπορουσα, τελικα εκατσα σπιτι και κοιμηθηκα Shocked 
Και τωρα που ξυπνησα παλι κομματια νιωθω...Δεν ξερω αν ειναι και ψυχολογικο...Αν νιωθω πιεση και μου βγαινει σε εξαντληση...Χθες ημουν γραφειο και το απογευματακι που εφυγα ενιωθα οτι δεν μπορω ουτε να οδηγησω απο την εξαντληση...ηρθα σπιτι και ξαπλωσα κατευθειαν...

403Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 5:14 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το θέμα είναι ότι είμαστε στο έλεος του Θεού οι ελευθ. επαγγελματίες. Έστω ένα επίδομα για 1-2 βδομ να είχαμε ,λίγο να ανασάνουμε κ μεις.
Τον άνδρα μου τον έχω στο φροντ μαζί, απλά δεν χαίρομαι...δεν βγαίνω βόλτες, όλη μέρα δουλειά και τα ΣΚ δουλειά ακόμα και μετά υποχρεώσεις για ψώνια.
Πουφ.

404Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 5:21 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όντως δεν έχουμε κανένα επίδομα ή άδεια σαν ελευθ. επαγγελματίες... και εγώ έχω αρχίσει να κουράζομαι παρόλο που είναι καθιστική η δουλειά μου στο γραφείο. Κάθε μέρα ξυπνάω με όλο και μεγαλύτερη δυσκολία! Δεν έχω ιδέα πως θα προχωρήσει το θέμα... όλο αφήνω να το σκεφτώ πιο μετά όταν έρθει η ώρα. Κάτι πιστεύω θα κάνουμε δεν μπορεί! Να είμαστε αισιόδοξες!! Smile

ΥΓ. Ωραίες οι 56 μέρες πριν! Θα σταματούσα δηλαδή σε 11 μέρες! Ονειρικό ακούγεται!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την irenehr στις Παρ Νοε 01, 2013 5:22 am, 1 φορά

405Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 5:21 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γαλλίδα εχεις δίκιο έτσι είναι και εσένα είναι και τέτοια η φύση της δουλειάς που πρέπει οπωσδήποτε να είσαι συνέχεια εκεί...Δεν μπορείς κάποια στιγμή να λείψεις.... Το θέμα είναι πώς μπορεί να βελτιωθεί η καθημερινότητα. Ας πούμε εγώ ανακάλυψα τις τελευταίες μέρες ότι η καρέκλα του γραφείου με κουράζει, παρόλο που από την αρχή της εγκυμοσύνης έχω βάλει μαξιλαράκι στη μέση. Νιώθω ότι το βάρος πεφτει στην κοιλιά, πονάει μέση και πλάτη και άλλα τέτοια...Κανονικά θα έπρεπε να βάλω ενα πολυθρονάκι και σκαμπουδάκι για τα ποδια κάποιες στιγμες που κουράζομαι να κάθομαι εκεί αλλά κι αυτό δεν είναι και πολύ εύκολο, επαγγελματικός χώρος είναι αλλά και τι να κάνεις. Εσύ πώς αντέχεις όλη μέρα στην καρέκλα ή όρθια?
Έχεις υπόψη σου τπτ για μειωση ασφαλιστικων εισοφρων στον οαεε για κανενα εξαμηνο μετα τη γεννα? εγω εχω τσμεδε αλλα θελω να το ρωτησω. Μου το ειπε μια φιλη μου και απο οτι καταλαβα πρεπει να ισχυει και δεν το πολυλενε. Και επισης μας εχουν κοψει και το επιδομα τοκετου ελεος.

406Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 5:24 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ έχω ακούσει ότι μειώνονται για 1 χρόνο μετά τη γέννα οι εισφορές στον ΟΑΕΕ αλλά δεν έχω ρωτήσει ακόμα...

407Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 5:25 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ειρηνη εσυ με τι ασχολεισαι?

408Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 5:27 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παρόλο που έχω και την πρωινή μου δουλειά, ωστόσο κορίτσια σας εν μερει σας καταλαβαίνω γιατί η 2η δουλειά μου είναι ελεύθερη (εξωτερική συνεργάτιδα) και δεν ξέρω και εγώ τι να κάνω με αυτό το θέμα.

Ήδη με την ξαπλα που μου είπαν δεν ξέρω τι να κανω γιατί ειχα αναλαβει μία δουλειά για παράδοση τη Δευτερα που χρειάζεται περίπου 30 ώρες στον υπολογιστή και δεν μπορώ να δουλέψω όπως πρέπει - όσο κάθομαι έχω και τύψεις αλλά και ζαλη, κουραση, ταχυκαρδίες, και ποιος ξέρει τι γίνεται με τον τράχηλο.

Και αυτά από τώρα! Μετά τι θα γίνει;;

Και αν με το καλό έρθουν και τα μωράκια πώς θα συνεχίσω;; Ως εξωτ. συνεργάτιδα αν απέχω κάμποσο καιρό.. μετά θα με ξεχάσουν!

Ήδη από τον πετσοκομμένο μισθό του άντρα μου δεν μένει τπτ (650 ευρώ), από τον δικό μου μένουν 350, άρα χρειάζομαι και αυτό το εισόδημα. Πώς θα το κόψω;...

Τέλος πάντων δεν είμαι και σε δεινή θέση γιατί ευτυχώς εχω και κάτι! Απλώς προβληματίζομαι...

Όπως λέει η elin όμως πρέπει να βελτιωθεί κατ'αρχάς η καθημερινότητα και όσο για μετά.. ας ελπίσουμε ότι καποια λύσει θα βρεθεί

Κουράγιο κορίτσια που δουλεύετε..

409Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 5:32 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elin ασχολούμαι με τον προγραμματισμό και αυτήν την περίοδο δουλεύω με σύμβαση έργου στο πανεπιστήμιο. Αυτό που θα κάνω λογικά για 1-2 μήνες είναι να δουλεύω από το σπίτι αλλά γενικά δεν τους αρέσει πολύ η ιδέα γιατί θέλουν να μας έχουν όλους εδώ "μαντρωμένους"...αν και ό,τι κάνω εδώ μπορώ να το κάνω και από το σπίτι αλλά δυστυχώς οι θεωρητικοί και τα "παλιά μυαλά" δεν το καταλαβαίνουν αυτό...
Αρχικός στόχος ήταν να κάτσω μέχρι πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων αλλά τώρα το βλέπω πολύ δύσκολο γιατί ήδη με κουράζει και εμένα η καρέκλα...έγινε και αυτό με τον τράχηλο που με άγχωσε...

410Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 5:37 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Leda Leda έγραψε:Για αρχή 10 κοντομάνικα για από μέσα και 10 μακρυμάνικα για εξωτερικά είναι καλά ή να πάρω τίποτα παραπάνω????
Για αρχή τα κομμάτια που έχεις αγοράσει πιστεύω ότι είναι μια χαρά. Επίσης καλό είναι να προμηθευτείς πολλά πανάκια. Αναφέρομαι στα μικρά (συνήθως 20x20εκ.) που είναι για να βάζεις το μωρό να ρευτεί και γενικά για να σκουπίζεις το στοματάκι του. Όλα τα μωράκια, έχουν δεν έχουν παλλινδρόνηση, θηλάζουν δεν θηλάζουν, βγάζουν γουλίτσες και πίστεψέ με, θα χρειάζεται πολύ συχνά να αλλάζεις πανάκια. Γι' αυτό το λόγω θα βάζεις και αρκετά πλυντήρια οπότε τα 20 φορμάκια που έχεις θα πλένονται πολύ συχνά Smile 


IoliAtore έγραψε:
Κορίτσια για τα εσωρουχα δλδ τα ζιπουνάκια μου είπε η φίλη μου που ήρθε χτες ότι αν εχεις σταθερή θερμοκρασία 22 βαθμούς που της είπε η παιδίατρός της, σκάνε αν τα βάλεις και ζιπουνάκι και φορμάκι μακρυμανικο. Μήπως να πάρω κοντομανικο ζιπουνακι από μεσα, και απ εξω κανονικα μακρυμανικο φορμάκι;

Ιόλη και μας ο παιδίατρος μας είχε πει για 20-22 βαθμούς αλλά θα έπρεπε να παρακολουθώ και το μωρό πως συμπεριφέρεται. Δεν ανέχονται όλοι οι άνθρωποι τις ίδιες θερμοκρασίες. Εμένα η Ορσία μου ακόμα και στους 18 βαθμούς ίδρωνε οπότε προτιμούσα να τις φοράω κοντομάνικο από μέσα και αν χρειαζόταν τις φόραγα ζακετάκι ή της έριχνα κουβερτούλα φλις. Και εγώ και ο άντρας μου δεν μπορούμε την ζέστη και τελικά το καλοριφέρ το είχαμε στους 16 και το παιδί μέχρι και τώρα που είναι 20 μηνών δεν έχει πιει ούτε μια φορά ντεπόν. Μια συνήθεια είναι όλα!

Επίσης τα χω μπλεξει με τα νούμερα!! Απο το σάιτ που θελω να παραγγείλω έχει για πρόωρα 45 εκ., επόμενο 50, μετά 54. Χτες είδα τα 54άρια που μου έφερε η φίλη μου και είναι πραγματικά μικροσκοπικά!!! Βεβαια εξαρτάται και πόσο θα βγουνε πανω κατω τα μωρακια, με το καλό.. αλλά η φιλη μου μου είπε ότι ο δικός της που ήταν προς το μικρό (2800 γρ, γεννήθηκε 36 εβδ) εβαλε κατευθειαν τα 54αρια το ΠΟΛΥ για 1 μήνα, μετά του μικρυναν.

Μπλέξιμο με τα νούμερα! Επίσης μου έδειχνε πχ τα φορμακια mothercare που είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ σχετικα με τα φορμακια prenatal, για τις ίδιες ηλικίες πχ 0-3. Πώς τα αγοράζουμε, που δεν μπορούμε καν να τα δοκιμάσουμε;

Πιστεύω ίσως καλύτερα μεγάλα παρά μικρά;

Όντως είναι καλύτερα να πας με τα εκατοστά γιατί με τις ηλικίες κάθε εταιρεία είναι διαφορετική. Έλα όμως που δεν γράφουν όλοι τα εκατοστά! Για ένα μωρό πάντως γύρω στα 3,000 κιλά, το νούμερο 0 είναι μικρό.

Βίκυ με γεια τα καινούργια πράγματα. Με το καλό να τα παραλάβετε!!!

http://www.something-special.gr

411Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 5:46 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
irenehr έγραψε:Εγώ έχω ακούσει ότι μειώνονται για 1 χρόνο μετά τη γέννα οι εισφορές στον ΟΑΕΕ αλλά δεν έχω ρωτήσει ακόμα...
Κορίτσια αυτό που ήξερα εγώ είναι ότι για 1 χρόνο σου μειώνονται κατά 50% οι εισφορές για την ιατρική περίθαλψη. Επειδή όμως συνεχίζεις να δίνεις ολόκληρο το ποσό για τη σύνταξη είναι σαν να γλιτώνεις περίπου το 1/4 από αυτά που πλήρωνες. Δεν σου το λέγανε όμως! Έπρεπε να πας και να τους το πεις εσύ Shocked Shocked Shocked 
Μας κοροϊδεύουν κανονικότατα!!!
Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει γιατί εγώ έκλεισα τα βιβλία μου και έχω κάνει διαγραφή από τον ΟΑΕΕ.

http://www.something-special.gr

412Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 5:52 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ιόλη μου κουράγιο, παράδωσε αυτά που είναι και προσπάθησε να ξεκουραστείς μετα...
Ειρηνη κατάλαβα...Ναι η δουλειά σου όντως γίνεται από το σπίτι αλλά άντε να το καταλάβει ο άλλος άμα είναι και κάποιας ηλικίας...
Μαρία αυτό είναι το απαράδεκτο...Δηλαδή να πρέπει να πας το ζητήσεις εσύ...και 25% έκπτωση δεν είναι και τπτ το φοβερό..Εμένα ρε συ είχα καθυστερήσει να πληρώσω ένα εξάμηνο πέρισυ, και όταν πήγα μου είπαν ότι πρέπει να δωσω συν 400 ευρω για καποια αναδρομικη εισφορα που θα ερχοταν και στους υπολοιπους με τα νεα ειδοποιητηρια. Το πληρωσα και μετα αποφασισαν την αναστολη του μετρου επειδη διαμαρτυρηθηκε ο κοσμος. Εμενα ομως τα 400 δε μου τα δινουν πισω γιατι δεν εχει καταργηθει εχει απλως ανασταλει Shocked  και κρατανε αυτα τα χρηματα εδω και 10 μηνες και πληρωνω τις επομενες εισφορες κανονικοτατα!!!

413Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 6:01 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α καλά!
Γιατί τα τελευταία περίπου 2 χρόνια που πληρώναμε και ποσοστό για να αρχίσουμε πλέον να παίρνουμε και εμείς ένα υποτιπώδες επίδομα ανεργίας αν κλείναμε την επιχείρησή μας... Εγώ πλήρωσα μια χαρά και τώρα μου λένε ότι δεν δικαιούμαι. Ποιος θα μου δώσει τα 40άρια πίσω;

http://www.something-special.gr

414Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 6:05 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked 
Πραγματικά είναι τραγική η κατάσταση με τα ταμεία, αν κρατούσαμε αυτά τα λεφτά θα ήμασταν ζάμπλουτοι και ούτε σύνταξη ήθελα μετά ούτε τίποτα!!!

415Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 6:40 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όντως τρελή εκμετάλλευση...για σύνταξη που δεν θα πάρουμε ποτέ! Μόνο 25% μείωση ε? Ήλπιζα ότι θα ήταν 50%...
Θα πάει ο άντρας μου να ρωτήσει την άλλη εβδομάδα που θα έχει άδεια και θα σας πω για σίγουρα τι ισχύει τώρα...

416Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 9:06 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια καλησπέρα, σορι αλλάζω θεμα αλλα μόλις πήρα τηλ τη γιατρο μου σχετικά με τη μείωση του τραχηλου, μου ειπε οκ ειναι ανησυχητικο αλλα δεν είναι τραγικό κ κατα πάσα πιθανότητα οφείλεται στις συσπάσεις. Με αφησε στα 3 ουτροτζεσταν τη μερα. ΑΛΛΑ θελει να με βαλει στο νοσοκομειο για 3 ,4 ως 7 μερες αναλόγως, είτε αυτήν την εβδ είτε την επόμενη, να ξαπλωνω συνέχεια κ ναχω υπόψη ότι απο την 28 εβδ δλδ σε 1 μηνα θελει ν με κάνει εισαγωγή σε νοσοκομειο με νεογνολογικο τμήμα (χμμ γιατι άραγε; ) δλδ Παπαγεωργιου, κ δεν διευκρίνισε αν θα είναι για 10 μερες ή ως το τελος.

Με έπιασε ενας πανικός!!! 28 εβδ είναι πολυ νωρις για να σκέφτομαι το νεογνολογικο!!!

Κυριως αυτο δλδ.. Αλλα κ πρακτικά, εγω σκεφτόμουν σε 1 μηνα να ΞΕΚΙΝΉΣΩ τις αγορές, οχι να μπαινω νοσοκομειο!! Sad

417Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 9:17 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιόλη πόσο είναι ο τράχηλος σου τώρα?
Γιατί θέλει να πας στο νοσοκομείο τώρα (για 3-7 μέρες που είπες)? Για κάποια θεραπεία ή για να είναι σίγουρη ότι είσαι μόνιμα ξαπλωμένη?

418Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 9:42 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιόλη μου κυρίως μην αγχωθείς!!!!Δες τι μπορεις να παρεις από το internet ούτως ώστε να μην κουράζεσαι και άσε όσο λιγότερα μπορείς για από κοντα...Αν υπάρχει και τίποτα που ίσως πιστεύεις ότι θα μπορούσες να ψώνιζες και μετά τη γεννα πχ το καρότσι αν δεν σκοπεύεις να βγεις έξω αμέσως μιας και θα ναι χειμωνας μπορεις ίσως να το διαλέξεις από το internet και μετά να πηγαινες να δεις...Θα είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα αλλά τι να κάνουμε ότι μας λένε οι γιατροί για να είναι πάνω απ'όλα υγιή τα νινάκια μας!!!!!

419Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 10:00 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειρήνη από ο,τι κατάλαβα θελει να με παρακολουθήσει για τις συσπάσεις σε συνδυασμό με τη μείωση του τραχήλου και ισως δώσει με ενδοφλεβια κάποιο φαρμακο. Ο τράχηλος είναι 3 εκ απο 3,6 που ήταν πριν απο 2 βδομ. Ειπε δεν είναι τραγικό αλλα μην μειωθεί αλλο.

Ληδα εχεις δίκιο, δεν ανησυχω γ την επιλογή των πραγμάτων καθως εχει ηδη γίνει για το παραμικρό πράγμα. Όμως μένει η εκκαθάριση του σπιτιού (το παιδικο ειναι αποθηκη!!) που την είχαμε προγραμματίσει για Νοέμβριο και μετα η υλοποίηση των αγορών καθως και τα πλυντήρια σίδερα κ τακτοποίησεις που κ καλα θα γινόταν Δεκέμβρη οπου παιζει ναμαι νοσοκομειο. Εχουν πέσει όλα στον άντρα μου.

Κυριως απο εκει που ουσιαστικά δεν εχω καν ολοκληρώσει Β επιπέδου (7 Νοε ξανα ραντεβού) ουτε καν καμπύλη, τωρα μ λένε για νοσοκομειο κ σε ένα μηνα να σκεφτόμαστε κ νεογνολογικο!! Too soon!!!!


Κορίτσια ειλικρινα εγω παρασκευη 25 Οκτωβρίου συνειδητοποίησα ότι ναι είμαι εγκυος, μόλις δλδ πήρα τα τελικά αποτελεσματα!!!

420Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 10:11 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιόλη μην ανησυχείς! Τουλάχιστον αν είσαι σε νεογνολογικό νοσοκομείο ξέρεις ότι σε παρακολουθούν 24/7 οπότε σίγουρα θα γεννηθούν μια χαρά τα μωράκια σου! Το πολύ πολύ να χρειαστεί να μείνουν λίγο σε θερμοκοιτίδα! Εφόσον έχεις 1 μήνα (αν θέλει μετά να μείνεις μόνιμα στο νοσοκομείο και όχι για λίγες μέρες) μπορείς να διαλέξεις όλα τα πράγματα και πάει ο άντρας σου και τα αγοράζει αργότερα. Δεν πειράζει ας κουραστεί λίγο παραπάνω με την τακτοποίηση του δωματίου κτλ, 2 ζωές θα φέρεις που τις περιμένατε τόσο καιρό! Όλα για τα μωράκια μας!
Ναι ίσως να είναι για τις συσπάσεις η τωρινή επίσκεψη στο νοσοκομείο οπότε δεν νομίζω να χρειαστεί να κάτσεις πολύ! Υπομονή και θα περάσει ο καιρός!

421Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 11:05 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστω Ειρήνη.. Ναι όντως για τωρα θα κατσω το πολυ εβδομάδα αλλα μπορει κ λιγότερο. Καλα εννοειται ο,τι είναι να γίνει θα το κάνουμε! Φτάνει να μας ερθει το επιθυμητό αποτέλεσμα...

422Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 11:56 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πω πω κοριτσια πολυ φοβος για προωροτητα εχει σκασει στο θεμα μας !
ιολη εγω βρησκω φυσικο εφοσον εχεις δυδυμμα να μην εχεις ιδιο τραχηλο με καποια απο εμας στην ιδια εβδομαδα... με εμενα πχ που ημαστε ιδια εβδομαδα και εγω εχω 3,4 !!! φυσηκα ομως δεν ειμαι γιατρος!! θεωρω πολυ καλη ιδεα να νοσηλευτεις αρχικα για να δειτε εαν ο τραχηλος μειωνετε λογω συσπασεων για να ξερετε που πατατε !!! ομως εγω στη θεση σου σηγουρα θα ημουν σε επικοινωνια και με εναν δευτερο γιατρο γτ πειστευω οτι αυτα τα θεματα στην εγκυμοσυνη θελουν προσοχη και εμπειριες και δεν χωρανε λαθη!! συγνωμη αν σε ανχωνω με αυτα που σου λεω απλα ισως να ειμαι πιο σχολαστικη εγω ! ολα καλα θα πανε παντως εφοσον θα εισαι υπο παρακολουθηση μην ανχονεσαι ολα θα ειναι υπο ελενχο !!!

423Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 12:00 pm

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγώ αυτό πιστεύω Ιόλη, εφόσον θα είσαι υπό παρακολούθηση δύσκολα θα πάει κάτι στραβά (ή και να πάει θα μπορεί να αντιμετωπιστεί). Οπότε ακόμα και αν είναι υπερβολική η γιατρός σου δεν είναι πολύ κακή ιδέα... αν θες φυσικά πάρε και μια δεύτερη γνώμη για να είσαι σίγουρη...

424Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 3:07 pm

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια αυτο θα κανω. Εξ αλλου μια επίβλεψη εχει ως ένα σημειο και ο γιατρός της εξωσωματικής οπότε σκεφτηκα να ρωτήσω κ αυτόν. Οπως και ναχει δεν την φοβαμαι τη νοσηλεια, παρα μονο φοβαμαι -οπως ολες μας νομιζω- για τα πραγματα που δεν μπορουν να κανουν τπτ οι γιατροι. Επίσης μου ηρθε λιγο απότομο γιατι δεν υπερβάλλω που σας λεω ότι εχω μόλις μια εβδομάδα που συνειδητοποίησα ότι όντως είμαι εγκυος και λιγο "αφέθηκα" και χαλαρωσα..

Εν τω μεταξυ μαυτα και μεκεινα συνειδητοποίησα ότι ολη μερα δεν ακουσα τη μικρη.. Πολυ τη δυσκολη μας κάνει.. Ευτυχώς σε μια βδομ παω για υπερηχο αλλα ως τότε ελπίζω να δωσει και καμια κλωτσίτσα..!

Κορίτσια ευχαριστω γ τη συμπαράσταση! Καλο βράδυ & τλ αύριο! Smile

425Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 17 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Παρ Νοε 01, 2013 9:49 pm

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσάκια,τι κάνετε?
Μην βάζετε στο νου σας ότι θα πάει κάτι στραβά. Ιόλη σου είπε τπτ ανησυχητικό ο γιατρός?
Τον τράχηλο τον μετράτε πάντα με κολπικό ή κ με κοιλιακό?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 29 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις