Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοφία και εγώ ντρέπομαι πολύ τα τηλέφωνα αλλά καλύτερα να πάρεις για να ηρεμήσεις! Δεν πιστεύω να είναι τίποτα γιατί και εγώ έχω που και που τέτοια ποναλάκια αλλά καλύτερα να ρωτήσεις να είσαι σίγουρη!
Και εγώ είμαι με σερβιετάκι συνέχεια, κυρίως λόγω της προγεστερόνης που βάζω ενδοκολπικά και "επιστρέφεται" πίσω ένα μέρος της...Αλλά λένε ότι αν είναι άοσμα και λευκά τα κολπικά υγρά δεν είναι πρόβλημα! Πάντως Βασούλα πες το στο γιατρό σου για σίγουρα και μη φοβάσαι την εξέταση! Καλύτερα αν έχεις κάτι να αντιμετωπιστεί σύντομα!

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ματινάκι μου ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα την περίπτωσή σου...Τα αμνιακά τα μετράει κάθε φορά στην εξέταση και βλέπει αν είναι εντάξει...Και γω στην αρχή αυτό είχα σκεφτεί και πανικοβλήθηκα και τον ρώτησα αλλά μου είπε αυτά που έγραψα πιο πάνω...Αλλά αυτά για την δική μου περίπτωση...Internet δεν μπήκα να διαβάσω γιατί γράφει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του και πιο πολύ αγχωνόμαστε!!!!

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kate μακαρι να ειναι οπως τα λες !! θα δουμε τι θα πει και ο γιατρος ! να κοριτσια θα του το πω τι να κανω μια ψυχη που ναι να βγει ας βγει !! ματινα αν ειχε τυλιχθει στο λωρο θα στο ειχε πει ο γιατρος σου μην ανχωνεσαι !!

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βασουλα μου εαν εχεις εστω κ μια απο τις 3 τιμες πανω απτο οριο θεωρειται παθητικος διαβητης και πρεπει ειτε να κανεις μια απλη διατροφη ή αυστηρη του διαβητικου οπως κανω εγω(εγω ειχα 187 στην 2 ληψη)

Εσυ δεν εχει καμια πανω απτο οριο!Very Happy 

το πολυ πολυ αλλα δεν το πιστευω να σου πουν να τρως γλυκα με μετρο αλλα δεν νομιζω

stel87

stel87
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΜΑΣ ΘΕΜΑΤΑΚΙ....

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια.

Ματινάκι, μια χαρά στα κιλα της η μπουμπού σου. Πήρε και θέση... τέλεια! Όσο για τον λώρο, σου φανηκε. Αν ήταν τυλιγμένη θα σου το έλεγε.
Εμένα όταν είδαμε ότι είναι με το κεφάλι επάνω, μου έδειξε ότι ευτυχώς δεν υπάρχει λώρος στο σημείο όπου θα πρέπει να περάσει για να γυρίσει Smile Όσο για αυτό που σου είπε ο γιατρός για τα κιλά, μην τρελαθούμε! Είσαι στα +7 στον 8ο μήνα και σου βάζει χέρι; Μην αγχωθείς γι' αυτό τώρα. Είσαι τέλεια!

Εν τω μεταξύ, διάβαζα τόση ώρα και μπερδεύτηκα Rolling Eyes 
Όσες παίρνουν αντιβίωση περαστικά!
Χρόνια πολλά σε όσους θα γιορτάζουν!
Μπράβο για τα αποτελέσματα της καμπύλης!
Και όσο για τα τηλεφωνήματα στους γιατρούς... ΟΧΙ ντροπές!

http://www.something-special.gr

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ματινακι μου και εγω αυτο πιστευω οτι αν ηταν τυλιγμενο θα στο ελεγε......
βασουλα μου πες τα αποτελεσματα και στον γιατρο σου για να σου φυγει το αγχος....και εγω αν και δεν ειχα ξεπερασει το οριο νομιζα οτι ηταν υψηλα αλλα τελικα μου ειπε οτι ειναι μια χαρα....
οσο για τα πονακια χαμηλα ειχα και εγω πριν απο κανα 2 μερες και ανησυχησα αλλα τελικα σταματησαν....
και εγω κοριτσια μου υγρα ειχα πολλα απο την αρχη....και εμενα μου ειχε πει σε περιπτωση που μυριζουν δεν ειναι καλο...οπως επισης και εγω απο οτι μου ειχε πει η γιατρος μου τα αμνιακα ειναι τα διαφανα.....αλλα ρε κοριτσια σας πονεσε η καλλιεργεια;;;;εγω ειχα κανει στην αρχη της εγκυμοσυνης και δεν ειχα πονεσει καθολου.....

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ούτε και εγώείχα πονέσει..Εντάξει ίναι λίγο άβολη η εξέταση...Βέβαια την πρώτη φορά είχα πάει σε ένα εργαστήριο που ήταν απαράδεκτοι (να φανταστείτε την εξέταση την κολπική μου την έκαναν σε ένα διάδρομο με παραβάν απλώς) μου έβαλαν διάφορα μαραφέτια εκει κάτω και ήταν πιο άβολα (αφήστε που δεν μου έκαναν όλες τις εξετάσεις που μου έγραφε ο γιατρός) και αναγκαστικά πήγα σε άλλο εργαστήριο μετά και απλά μου πήραν δείγμα με μπατονέτα και όλα καλά...

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια, εεεε καλησπέρα μάλλον!!!! Smile καλορίζικο το νέο μας θέμα!!!!

Ελπίζω να είστε καλά, εγώ πήγα σήμερα -ξανά- για καμπύλη ζαχάρου άντε να δούμε τι θα δούμε!!

Κατά τα άλλα ήσυχα, είμαι λίγο καλύτερα σήμερα, μετά την εξέταση έκανα μια μικρή βόλτα και ήπια κι ένα καφεδάκι (ναι μόνη μου, είμαι λίγο κουλή σε τέτοια, μερικές φορές μ' αρέσει να πάω σε ένα μέρος με πολύ κόσμο και να κάτσω μόνη για καφέ, με χαλαρώνει Shocked  ) και έβαλα σε τάξη διάφορα θεματάκια που με απασχολουν και ένιωσα αλλος άνθρωπος!!! Μετά γραφείο και δουλίτσα!!! Smile

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα Elin.
Καλά αποτελέσματα με την καμπύλη.
Όσο για την βόλτα και τον καφέ, και εγώ το κάνω μερικές φορές. Είμαστε 2 οι κουλές Very Happy 
Καλή δουλειά!!!

http://www.something-special.gr

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χαχαχα ευχαριστώ πολύ Μαρία μου!! Δεν είμαι μόνη μου δηλαδή!!! Very Happy  Καλό μεσημεράκι να εχουμε! Είναι και Παρασκευή τι καλύτερο!!!

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Ελιν!
Καλά αποτελέσματα με τη καμπύλη!
Χαίρομαι που είσαι καλύτερα! Η ψυχολογία είναι το σημαντικότερο στην κατάσταση μας Smile
Και ότι είναι Παρασκευή βοηθάει τη ψυχολογία Razz
Α και περιμένουμε φωτογραφία με κοιλίτσα (για να μη ξεχνιόμαστε) Smile

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ Ειρήνη μου!!! Έτσι είναι αυτή η ρημάδα η ψυχολογία είναι το σημαντικότερο!!!
Θα βάλω και κοιλίτσα (νομίζω) Very Happy 
Κορίτσια χριστουγεννιάτικα από τα τζάμπο πήρατε? Θελω να στολίσω αλλά λέω να μην βάλω δεντράκι...Επειδή Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά θα είμαστε στον πατέρα μου, ελεγα να βάλω μόνο στολίδια. Στα παράθυρα, στην εξώπορτα, σε ραφάκια...Μου φαίνεται βάσανο το στόλισμα-ξεστόλισμα του δέντρου...Εσείς τι κάνατε? Στολίσατε?

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ από τα τζάμπο είχα πάρει στολίδια και διακοσμητικά από όταν παντρευτήκαμε με τον άντρα μου το 2010. Μας είχαν βγει πολύ οικονομικά και δεν έχουν πάθει και τίποτα. Αν πας σε μαγαζί με εποχιακά θα σου βγει ο κούκος αηδόνι!

Εμείς στην αρχή σκεφτόμασταν να μην στολίσουμε δέντρο αλλά μας φαίνεται κρίμα για την Ορσία να μην ζήσει τα Χριστούγεννα, τώρα που καταλαβαίνει και πιο πολλά (πέρυσι ήταν 10 μηνών). Απλά δεν θα βάλουμε όλα τα στολίδια και θα δέσουμε το δέντρο με σχοινιά στο καλοριφέρ Rolling Eyes 

Αν είναι να πάτε και στον πατέρα σου, μπορείς να μην στολίσεις δέντρο. Αλλά μερικά διακοσμητικά όπως λες θα είναι όμορφο να βάλεις. Θα αλλάξει και η διάθεσή σας Very Happy 


Γεια σου Ειρηνάκι  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 2 417472 

http://www.something-special.gr

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χαχαχαχα γέλασα Μαρία που λες οτι θα δέσετε το δέντρο στο καλοριφέρ!!! Laughing Laughing Laughing Laughing 
Δίκιο έχετε βεβαια αλλά είναι αστείο αν το σκεφτείς!!!
Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ να μην πάω σε μαγαζί με εποχιακά, αν και ορισμένα έχουν πολύ όμορφα πράγματα, αλλά...
Εμείς είχαμε πάρει ένα δέντρο πριν 2-3 χρόνια, αλλά ήταν κάπως μεγάλο, μέναμε και σε δυάρι, και όταν τελείωσαν οι γιορτές ο άντρας μου το πέταξε Shocked  γιατί του φαινόταν τρελή ατσαλιά!!! Έτσι μας έχουν μείνει τα στολίδια αλλά έτσι λέω όπως λες, να μη στολίσω δέντρο...
Ίσως να πάρω κάτι όμορφο για τα παράθυρα και κανένα διακοσμητικό για μες στο σπίτι, έχω δει κάτι όμορφα που είναι σαν σπιτάκια και ανάβει και φως εσωτερικά και κάνουν ωραία ατμόσφαιρα, να τα βάλεις πχ πάνω σε ένα ράφι!

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μα καλά πέταξε το δέντρο;;;;;;;
Και εμείς πήραμε το μεγαλύτερο μέγεθος γιατί αυτό άρεσε στον σύζυγο. Κρίμα όμως να το πετάξει Crying or Very sad 

Ναι, ακούγεται αστείο αλλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το τουμπάρει οπότε λέμε να πάρουμε τα μέτρα μας... Smile 

Όσο για τα διακοσμητικά που λες, υπάρχουν και στα τζάμπο πολλά όμορφα με φωτάκια και γενικά από αυτά που μπορείς να κρεμάσεις οπουδήποτε και αλλάζει όλος ο χώρος!

http://www.something-special.gr

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αν δεν ειχες πεταξει το δεντρο ελιν θα σου προτεινα να στολισεις μονο την κορυφουλα μεσα σε ενα βαζο !! αλλα...... χιχιχιχι γιατι θα ξανακανεις καμπυλη?

μαρια δεν ειναι επικυνδυνο να αρπαξει καμια φωτια?? Shocked 

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία όταν είχε πετάξει το δέντρο είχα ρίξει ένα γέλιο!!!! Με το που το είχε δει του είχε κάτσει κάπως αλλά είχε κάνει υπομονή όλες τις γιορτές!!! Η αλήθεια είναι ότι ήταν κάπως μεγάλο για το τότε σπίτι μας, και δεν είχαμε αποθήκη, ούτε πατάρι!!! Και όταν το πέταξε είχε μια αγανάκτηση, που με είχε πιάσει ένα γέλιο ασταμάτητο!!!!! Μου λέει να το πετάξω? Ε πέταξέ το του λέω αμα είναι να στενοχωριέσαι πια!!! Very Happy 
Κι έτσι μείναμε χωρίς δέντρο! Very Happy 
Η αλήθεια είναι ότι το συγκεκριμένο μαδούσε και πολύ, οπότε δεν πειράζει, να πάρουμε και κανένα πιο καλό όταν είναι!!!

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Μαράκι Smile  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 2 417472  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# - Σελίδα 2 35468  

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α! Τότε εντάξει Elin. Πάω πάσο Smile 

Βασούλα μου, δεν θα ανάψουμε καθόλου τα καλοριφέρ οπότε είμαστε ΟΚ. Θα την βγάλουμε με αερόθερμα και ίσως πάρουμε και μια σόμπα με ξύλα.

Αχ Ειρήνη και μου αρέσουν πολύ οι γατούλες!!! Very Happy 

http://www.something-special.gr

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

Και σε μένα αρέσουν πολύ οι γατούλες!! Είναι πολύ χαδιάρες Smile Smile

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο Elin μου μια χαρά σήμερα!!!Εγώ προσωρινά μένω Αθήνα στη μαμά μου ώσπου να τελειώσω την πρακτική μου στα αγγλικά και να γεννήσω θα είμαι εδώ οπότε μάλλον εδώ θα στολίσουμε...Τώρα βέβαια θα πάρω και κανένα αγιοβασιλάκι από το jumbo για τον αντρούλη μου στην Πάτρα έτσι για το καλό...Σήμερα παρέλαβα και libero!!!

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τοτε μια χαρα μαρακι !! Very Happy 

ληδα τι πηρες απο λιμπερο >?

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μου μπηκα μια στα γρηγορα για να βαλω καινουργια φωτο με κοιλουμπιτσα...θα τα πουμε αυριο γιατι θα βγουμε εξω με τον αντρουλη τωρα...φιλακια πολλα!!!!!

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είχε 2 πάνες δείγμα, μωρομάντηλα, χαρτομάντηλα, διάφορες σερβιέτες, εκπτωτικά κουπόνια και δείγμα sweet and balance...Βασικά τα παρέλαβε ο άντρας μου και μου τα έδειξε από το skype την Κυριακή θα τα δω από κοντά με λεπτομέριες...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις