Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
75 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 75 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 6:03 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε κοπελα μου μην σκας τωρα για τα μαρτυρικα!στην τελικη θα πρεπει να καταλαβεις πως αυτη επιλεγει και αν θελει μπορει να παρει τη γνωμη σου!ΑΝ το θελει και μονο!μπες λιγο στη θεση του νονου.αν γινοσουν εσυ νονα θα σου αρεζε να σου λενε τι να αγορασεις?εμενα προσωπιικα δεν θα μου αρεζε και αν γινω ποτε νονα δεν θα ηθελα να μου πει η μαμα του παιδιου "α!αυτο δεν μου αρεσει θελω αυτο!"σκεψου οτι οταν κανεις ενα δωρο στον οποιονδηποτε θελεις να τον εχεις και μαζι σου να επιλεξει το δωρο του?ετσι ειναι βρε γλυκια μου και μην καθεσαι και σκας τωρα και χαλετε τις καρδιες σας,αστο να περασει στην τελικη εχει ολο το δικιο.θα μπορουσε φυσκα να παρει τη γνωμη σου αν ηθελε αλλα αφου δεν ηθελε τι να γινει?

27Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 6:04 am

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:βρε κοπελα μου μην σκας τωρα για τα μαρτυρικα!στην τελικη θα πρεπει να καταλαβεις πως αυτη επιλεγει και αν θελει μπορει να παρει τη γνωμη σου!ΑΝ το θελει και μονο!μπες λιγο στη θεση του νονου.αν γινοσουν εσυ νονα θα σου αρεζε να σου λενε τι να αγορασεις?εμενα προσωπιικα δεν θα μου αρεζε και αν γινω ποτε νονα δεν θα ηθελα να μου πει η μαμα του παιδιου "α!αυτο δεν μου αρεσει θελω αυτο!"σκεψου οτι οταν κανεις ενα δωρο στον οποιονδηποτε θελεις να τον εχεις και μαζι σου να επιλεξει το δωρο του?ετσι ειναι βρε γλυκια μου και μην καθεσαι και σκας τωρα και χαλετε τις καρδιες σας,αστο να περασει στην τελικη εχει ολο το δικιο.θα μπορουσε φυσκα να παρει τη γνωμη σου αν ηθελε αλλα αφου δεν ηθελε τι να γινει?


πολυ σωστη συμφωνω και εγω μαζι σου

28Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 6:08 am

bebaki

bebaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δηλαδη το ενδεχομενο να τα διαλεξουμε μαζι στο μπατζετ της νονας και στο γουστο το δικο μου δεν παιζει? Στην οικογενεια μου οσοι εγιναν νονοι αφησαν τους γονεις να διαλεξουν γιατι επροκειτο για το δικο τους παιδι (φυσικα σε συνεννοηση για τα οικονομικα,μην τρελαθουμε). Δεν καταλαβαινω που ειναι το παρανοικο και καποιες παθιαζονται οτι σονι και ντε θελω να φαω τα λεφτα τις νονας.Χεστηκα τα πληρωνω μονη μου,ετσι κι αλλιως την διαλεξα για να βαλει λαδι στην κορη μου οχι για να την προικησει!

By the way darsel δεν ειμαστε εδω για να κρινουμε αλλα για να συζητησουμε,το ποιος ειναι σωστος και λαθος ειναι ακρως υποκειμενικο και δεν θα το πω ουτε εγω ουτε εσυ.

29Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 6:15 am

bebaki

bebaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
demaki τα λες τοσο ομορφα και ευγενικα! Ο τροπος τελικα παιζει ρολο σε ολα!  Smile Smile 

30Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 6:24 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εγω ξερω οτι τα μαρτυρικα ειναι επιλογη της νονας αλλα νομιζω οτι το καλητερο θα ηταν να της μιλησεις και να της εξηγησεις οτι δεν θες τα ιδια με τα δικα της, μιας και θα εχετε και κοινους καλεσμενους. μηπως καταληξετε μαζι σε καποιο αλλο σχεδιακι. Αν δεις οτι θελει σωνει και ντε αυτα ε τοτε πραγματικα μην χαλιεσαι τοσο πολυ γιατι τα μαρτυρικα ειναι το τελευταιο που μενει στο καλεσμενο.

31Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 6:27 am

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα μαρτυρικά είναι επιλογή της νονάς. Αν θέλει μπορεί να τη μοιραστεί με τη μαμά του μωρού. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί όλος αυτός ο χαμός! Αφ' ενός δεν είναι και τόσο τραγικό τι μαρτυρικά θα έχει το μωρό στη βάπτιση, αφ΄ετέρου η νονά δεν είναι κάποια φίλη την οποία αγαπούμε, εμπιστευόμαστε κλπ κλπ;;;; Εγώ πάντως τα άφησα όλα πάνω της. Κι ενώ με ρώτησε αν θέλω να τα δω ή να είναι έκπληξη προτίμησα το δεύτερο. Ήταν όλα ΤΕΛΕΙΑ.
Σημασία έχει να είναι κοντά στο μωράκι μας και όλα τα άλλα είναι περιττά...

32Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 8:29 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δηλαδη το ενδεχομενο να τα διαλεξουμε μαζι στο μπατζετ της νονας και στο γουστο το δικο μου δεν παιζει? Στην οικογενεια μου οσοι εγιναν νονοι αφησαν τους γονεις να διαλεξουν γιατι επροκειτο για το δικο τους παιδι (φυσικα σε συνεννοηση για τα οικονομικα,μην τρελαθουμε). Δεν καταλαβαινω που ειναι το παρανοικο και καποιες παθιαζονται οτι σονι και ντε θελω να φαω τα λεφτα τις νονας.Χεστηκα τα πληρωνω μονη μου,ετσι κι αλλιως την διαλεξα για να βαλει λαδι στην κορη μου οχι για να την προικησει!

By the way darsel δεν ειμαστε εδω για να κρινουμε αλλα για να συζητησουμε,το ποιος ειναι σωστος και λαθος ειναι ακρως υποκειμενικο και δεν θα το πω ουτε εγω ουτε εσυ.


αφου λοιπον χεστηκες για το οικονομικο γιατι δεν της ειπες οτι απλα θελεις να σου λαδωσει το παιδι και να γινει η νονα του αλλα το οικονομικο θα το αναλαβεις ολο εσυ γιατι εχεις συγκεκριμενα πραγματα στο μυαλο σου οσον αφορα το concept της βαφτισης???

τελος παντων πιστευω εφοσον θα γινετε κουμπαρες κι εχετε ανεση να της πεις οτι δεν θες τα συγκεκριμενα μαρτυρικα! νομιζω οτι ειναι καλυτερο να το συζητησεις απευθειας μαζι της κι οχι με ενα ματσο αγενεις αγνωστες (για μενα μιλαω παντα)!!!!
Εγω δεν σου το κρυβω αν οι κουμπαρες μου (κι εχω 2 ζωη να εχουνε) ηθελαν να εχουν αποψη, θα την ακυρωνα την κουμπαρια οχι για κανεναν αλλο λογο αλλα επειδη θα προσβαλλομουν οτι δεν εμπιστευονται το γουστο μου!

33Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 10:12 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
darsel έγραψε:Δηλαδη το ενδεχομενο να τα διαλεξουμε μαζι στο μπατζετ της νονας και στο γουστο το δικο μου δεν παιζει? Στην οικογενεια μου οσοι εγιναν νονοι αφησαν τους γονεις να διαλεξουν γιατι επροκειτο για το δικο τους παιδι (φυσικα σε συνεννοηση για τα οικονομικα,μην τρελαθουμε). Δεν καταλαβαινω που ειναι το παρανοικο και καποιες παθιαζονται οτι σονι και ντε θελω να φαω τα λεφτα τις νονας.Χεστηκα τα πληρωνω μονη μου,ετσι κι αλλιως την διαλεξα για να βαλει λαδι στην κορη μου οχι για να την προικησει!

By the way darsel δεν ειμαστε εδω για να κρινουμε αλλα για να συζητησουμε,το ποιος ειναι σωστος και λαθος ειναι ακρως υποκειμενικο και δεν θα το πω ουτε εγω ουτε εσυ.


αφου λοιπον χεστηκες για το οικονομικο γιατι δεν της ειπες οτι απλα θελεις να σου λαδωσει το παιδι και να γινει η νονα του αλλα το οικονομικο θα το αναλαβεις ολο εσυ γιατι εχεις συγκεκριμενα πραγματα στο μυαλο σου οσον αφορα το concept της βαφτισης???

τελος παντων πιστευω εφοσον θα γινετε κουμπαρες κι εχετε ανεση να της πεις οτι δεν θες τα συγκεκριμενα μαρτυρικα! νομιζω οτι ειναι καλυτερο να το συζητησεις απευθειας μαζι της κι οχι με ενα ματσο αγενεις αγνωστες (για μενα μιλαω παντα)!!!!
Εγω δεν σου το κρυβω αν οι κουμπαρες μου (κι εχω 2 ζωη να εχουνε) ηθελαν να εχουν αποψη, θα την ακυρωνα την κουμπαρια οχι για κανεναν αλλο λογο αλλα επειδη θα προσβαλλομουν οτι δεν εμπιστευονται το γουστο μου!
εσυ συμπεθερα φροντισε στον γαμο του γιου μου να μη χωνεις την μυτη σου γιατι θελω να την χωσω μονη μου!!!! ;-)

34Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 10:23 am

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οταν ανοιγεις θεμα με τιτλο εμπλεξα με τη νονα και το προβλημα ειναι οτι δεν σε αφηνει να διαλεξεις τα μαρτυρικα συγνωμη κιολας αλλα εμενα δεν μου φαινεται ουτε οτι εκτιμας τη νονα και τη σχεση που πατε να δημιουργησετε αλλα και ουτε ιδιαιτερα οτι θα βαφτιστει το παιδακι σου! απλα τι θα βαλει και τι θα μοιρασετε οχι τοσο το μυστηριο το ιδιο! εγω δεν λεω οτι πας να φας τα λεφτα της αλλα οχι δεν ειναι υποχρωμενη ουτε να σε ρωτησει ουτε τιποτα! ειναι τα δωρα της νονας προς το παιδι και δεν εχεις λογο! εγω παντως αν ημουν η νονα και εβλεπα αυτον τον τιτλο για αυτον τον λογο θα την εκανα με ελαφρα!ισως εγω ειμαι πιο ρομαντικη και εχει για μενα αξια ο ρολος της πνευματικης μητερας (γιατι εγω ετσι το βλεπω)!

35Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 11:22 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άκου παιδιαρίζουμε...
Ωραίο και αυτό.

36Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 11:29 am

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εξαρτάται τι θέλει κανείς για το παιδί του νομίζω.....εμένα η δικιά μου δεν έκανε μαρτυρικά και το είδα......έκπληξη όπως λέτε στην εκκλησία! Επίσης είχε αποφασίσει να κάνει τις μπομπό στο σπίτι της, και καλά που πήγα και έριξα μια ματιά, γιατί χρειάστηκα πολύ συμπλήρωμα για να γίνουν οι μπομπό παρουσιάσιμες....επίσης δεν είχε μεριμνήσει καθόλου για τα μικρά παιδάκια, και αν δεν το έβλεπα για να αγοράσω εγώ κάτι, θα ήταν κι αυτό μια έκπληξη στην εκκλησία!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το ύφος με το οποίο το λένε οι νονές, αλλά και η μάνα ανησυχεί νομίζω δικαιολογημένα, εμένα θα με χαλούσε πολύ να πάρουν κάτι ολόιδιο με άλλη βάφτιση οι ίδιοι καλεσμένοι.... Απλά το θέμα λύνεται με καλή διάθεση και συνεννόηση νομίζω...

37Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 11:46 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tις μπομπονιέρες τις κάνει η νονά???  Rolling Eyes 

38Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 11:54 am

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έτυχε στα έθιμα και των δυο μας, να είναι οτι η νονά κάνει τις μπομπό και οι γονείς το γλυκό, δεν είχαμε καμιά διαφωνία επ' αυτού και μάλιστα εκείνη μου το πρότεινε . Τελικά και σε εμάς αλλά και σε πολλά νησιά έμαθα αργότερα οτι ισχύει έτσι.
Βέβαια, καλά τα έθιμα, αλλά εγώ στο τέλος έκανα και τις μπομπό, γιατί έτσι που ήταν θα ήταν αδύνατο να παρουσιαστούν, δε θέλω να μπω σε λεπτομέρειες, έκανα πάρα πολλά έξοδα που ήταν της νονάς και τελικά μετά από δυο χρόνια το παιδί μου το ξεχάσανε παντελώς----ούτε ένα τηλέφωνο και φυσικά η λαμπάδα ήταν απ την αρχή πρόβλημα και την έπαιρνα και αυτήν εγώ...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την filenada στις Παρ Δεκ 27, 2013 1:36 pm, 1 φορά

39Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 12:00 pm

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Για να μην παρεκλίνουμε όμως από το θέμα, μια μανούλα που ανησυχεί και αγχώθηκε είναι και μάλλον την έχουμε αρπάξει λίγο , με κάθε καλή διάθεση μιλάω....για να την εμπιστεύτηκε για ένα τέτοιο ρόλο δε μπορεί να μην την εκτιμάει.....

40Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 4:27 pm

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ολα αυτα ειναι θεματα της νονας και αδικως σκας θα ελεγα και γω..ειναι τοσο σπουδαιο το μυστηριο της βαφτισης που τα μαρτυρικα για μενα φαινονται πολυ "μικρα"

41Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 4:55 pm

vdimak

vdimak
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η νονά του μεγάλου μου γιού ζούσε μακριά σε άλλη πόλη και μου στελνε φωτογραφίες με τα πράγματα που είχε επιλέξει και που ήταν τα καλύτερα για να της δώσω την έγκριση μου...
Η νονά του δεύτερου παιδιού μου που ζούσε στην ίδια πόλη αγόρασε μόνη της τα πάντα και απλά μου το ανακοίνωσε...
Η πρώτη παίρνει πάντα τηλέφωνο στο γιό μου και τον ρωτάει τι θέλει κάθε φορά και του το παίρνει όσο κι αν κοστίζει...η δεύτερη όχι...
Όπως και να ΄χει και οι δύο νονές ήταν επιλογές μου και τις αποδέχομαι ...
Το μόνο που με στενοχωρεί είναι που τα παιδιά πια έχουν μεγαλώσει και μπαίνουν στη διαδικασία να συγκρίνουν τις νονές τους ... Wink 

42Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 11:12 pm

bebaki

bebaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κι εμενα οταν ειναι να της παρει δωρο με ρωταει τι να τα παρει κι εγω της λεω τιποτα μην χαλας λεφτα,μου λεει ετσι κι αλλιως θα της παρω κατι οποτε να ειναι κατι που το χρειαζεται.
Κι αυτο μου κανει εντυπωση..με ρωταει για δωρο και δεν με ρωταει για κατι τοσο πιο σημαντικο..?Και παλι λεω δεν ειμαι καμια τρελη..θα παρω το πιο οικονομικο οχι το πιο ακριβο..το μονο που θελω ειναι να ειναι του γουστου μου γιατι τα γουστα ειναι τελειως διαφορετικα.

Στα αλλα σχολια της 2ης σελιδας δεν μπορω να απνατησω γιατι δεν μπορω να τα διαβασω ετσι οπως τα εμφανιζει :/

43Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 11:49 pm

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Εγω κοριτσια δε μπορω να καταλαβω γιατι εμπορευματοποιησαμε τοσο ενα Μυστηριο..Γιατι τελικα, περι αυτου προκειται και οχι για ενα γλεντι..Αρα η "υλη" δεν εχει καμια θεση και ποσω μαλλον το να "μαλωνεις" για την υλη...
Βαφτιζεις το παιδι σου για να γινει Χριστιανος και οχι "γιατι το κανουν ολοι"..Αποδεχεσαι τον Χριστιανισμο ως Θρησκεια και αρα αποδεχεσαι και τα Μυστηρια για το αληθινο νοημα τους.
Οσο για τα μαρτυρικα:
Η Εκκλησια αποδεχεται μονο το Σταυρο ή την εικονα της Παναγιας ως 'μαρτυρικο". Ολα τα υπολοιπα παραπεμπουν σε προληψεις και δυσειδαιμονιες και καταντουν "ασεβεια' απεναντι στο Ιερο Μυστηριο...
Οποτε bebaki αν η νονα θελει να κανει κατι αλλο που δε συμφωνει με αυτα τοτε εχεις καθε δικαιωμα να μιλησεις.

44Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Παρ Δεκ 27, 2013 11:57 pm

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έχεις ένα δίκιο, πολλή αξία στην ύλη δίνουμε τελικά....στην προσπάθειά μας να είναι όλα τέλεια ίσως....Πάντως δεν είναι ωραίο ούτε η μάνα να μην έχει ιδέα και να της έρθουν όλα έκπληξη, ούτε η νονά να είναι κατευθυνόμενος κουμπαράς....

45Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Σαβ Δεκ 28, 2013 12:33 am

bebaki

bebaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Συμφωνω απολυτα!

46Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Σαβ Δεκ 28, 2013 2:04 am

kallia24

kallia24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΑ ΝΟΝΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ...ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΑΡΕ ΟΤΙ ΘΕΣ Σ ΑΡΕΣΕΙ ΕΜΑΣ ΔΝ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΛΙΓΟ...ΟΠΟΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΑΝ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΟΥΤΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΤΙ Κ ΠΩΣ ΟΥΤΕ ΤΠΤ...

47Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Σαβ Δεκ 28, 2013 3:24 am

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kαλό είναι σε τέτοια πράγματα να μην υπάρχουν εκπλήξεις για να μην υπάρχουν και δυσαρέσκειες κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα. Εμένα μου έτυχαν και τα δύο, και να μείνω απόλυτα ευχαριστημένη από νονούς που δε μου είχαν δείξει τίποτα, και να προλάβω να διορθώσω μια βάφτιση στην οποία θα γινόμουν ρεζίλι κυριολεκτικά από τις ελλείψεις....

48Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Σαβ Δεκ 28, 2013 5:08 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και τα μαρτυρικά και τα βαφτιστικά και γενικά ότι πληρώνει η νονά (φυσικά να μην ειναι προσβλητικά με το μυστηριο της βάφτισης) τα διαλέγει η ίδια και όχι η μαμά. Θεωρητικά ειναι μεγάλη τιμή δική σου να βρεθει καποιος να θελει να γινει πνευματικη μαμά του παιδιού σου και απο την δική μου πλευρα θεωρώ άσχημο αυτό που κάνεις αυτη τη στιγμή. Αντι να πεις και παλι καλα που τετοιες εποχες βρεθηκε νονα , που φτανουν μεχρι σε σημείο να βαζουν αγγελιες στα φορουμ για να βαφτίσουν τα παιδια τους γίνεσαι (απο την δική μου πλευρα πάντα) μικροπρεπής  .Επισης αν θες να ειναι ολα τελεια στην βαφτιση του παιδιου σου να τα κανεις εσυ τα εξοδα και να πληρωσεις εσυ τα παντα. Και νομίζω οτι η νονά εμπλεξε με την μαμά και οχι η μαμά με την νονά.  Wink Wink Wink Wink Wink

49Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Σαβ Δεκ 28, 2013 5:16 am

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα απατωντας στο αρχικο ποστ εμενα τα διαλεξε ολα ο νονος της ενω μου ελεγε ελα να τα διαλεξουμε παρεα, δεν ηθελα για να μην τον φερω σε δυσκολη θεση τελικα μας τα κανε ολα πολυ ομορφα.κΑΙ θα συμφωνησω και με την εντε

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

50Εμπλεξα με τη νονα! - Σελίδα 2 Empty Απ: Εμπλεξα με τη νονα! Σαβ Δεκ 28, 2013 5:29 am

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σ΄αυτό οφείλω να συμφωνήσω.....τέτοιες εποχές να βρεθεί νονά είναι πανδύσκολο....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις