Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
98 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 98 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας!

Ιόλη μην τρελαίνεσαι για τα μωρομάντηλα. Όπως είδες, ακόμα και τα κορίτσια που δεν τα χρησιμοποιούν λόγω απαγόρευσης, τελικά τα χρησιμοποιούν τη νύχτα και στις εξόδους. Δεν παθαίνουν τίποτα τα μωρά, ιδίως όταν παίρνεις τα απαλά για νεογέννητα.

Εμας σήμερα ήρθε ο παιδίατρος σπίτι. Η μικρή βγήκε από το μαιευτήριο την Παρασκευή 3.400 και σήμερα ήταν 3580 (ακριβώς το βάρος γέννησής της  Smile ). Όλα τέλεια! Εχει πάρει και 2,5 πόντους ήδη!

Όσο για δωράκια, στο μαιευτήριο λάβαμε 2 τουρτοπάνες (πολύ χρήσιμο δώρο), λουλούδια, φορμάκια και πετσετούλες. Και μετά από ερώτηση προς εμάς, μια φίλη θα μας φέρει γυμναστήριο δραστηριοτήτων.

http://www.something-special.gr

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα σας... κορίτσια, οχι δεν γεννάω σήμερα οπως καταλαβετε..(αρε Ειρήνη με το προαίσθημα σου Razz  Razz !!)

Γυρίσαμε, το καρδιοτοκογραφημα πολυ καλό,είχα συσπάσεις επιτέλους, μου έβαλε κ χερι  Embarassed δεν πονεσα καθολου κ ειπε οτι ο τράχηλος ειναι μαλακός κ κοντος κ το κεφαλάκι χαμηλά κ οτι γενικα... ειμαστε έτοιμοι σε πολύ καλή κατάσταση...

Μπαίνω αύριο το βράδυ για καρδιοτοκογραφημα κατα τις 22.00,
μετά πάω μια βολτα εαν θελω και 2.00 ωρα το βράδυ..εισαγωγή.. ξεκινάω με το πρώτο υπόθετο προσταλαγδινης για να μαλακώσει ο τράχηλος... θα κοιμηθώ(εαν τα καταφέρω Rolling Eyes ) πολύ πιθανό να χρειαστώ κ 2ο υπόθετο κατα τις 6-7 το πρωί, εάν δεν μου εχουν σπασει τα νερα θα μου τα σπάσει ο γιατρος κατα 8-9, θα μου βαλουν με ορο με ωκυτοκίνη και μεχρι το απογευμα προς βραδάκι Πέμπτης 30/1 ειτε φυσιολογικά ειτε με καισαρική θα τον εχω  αγκαλίτσα τον ζουζουλο μου που ησυχια δεν εχει!!!
Αυτα...  Rolling Eyes 

Και τωρα μπορω να αγχωθω με την ησυχια μου affraid κ να σας πω οτι θα τα βαλω τα κλαματα σιγουρα  μολις μπω ή λιγο πριν ...τετοια κοτα που ειμαι!Φοβαμαι "λιγο"!
Μιλησα κ με την μαια μου μ ειπε οτι θα ειναι συνεχεια μαζι μου κ γενικα μ ανεβασε το ηθικο.. παλι καλα!


Μαρια μια χαρα η μπεμπουλα σου!Ολα τελεια!
κ εγω ενα απο τα δωρα που με ρωτησαν για να μου παρουν τους ειπα γυμναστήριο δραστηριοτήτων..!

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ Kate μου ασε κι εγω εχω χεστει πανω μου... Ασε που αισθανομαι απαισια στο οτι θα με βλεπει ο αντραςμου με καθετηρες και τετεια .. Μιλαμε για πολυ κομπλεξ... Αλλα πειστευω οτι με τη μπεμπα μου θα ξεχνιεμαι καπως.. Σημερα ειδα και μια κοπελα μολις την ειχανε βγαλει απο καισαρικη και ηταν σαν κοτοπουλο και κατασπρη σαν το πανι.. Ε για ποτε ξεκινησα και ζαλιζομουν κι εγω μετα...

Αντε παρε βαθιες ανασουλες να ξεανχωθεις οσο μπορεις σηκω αυριο και ριξτο στα μποτε και στις αποτριχωσεις και πηγαινε κυρια να γνωρησεις τον παιδαρο !

Ρε κοριτσια εγωωσκεφτομαι να κανω και το κλισμα σπιτι... Αλλα φοβαμαι μη μου το ξανακανουν.. Εντομεταξυ δεν θα υπαρχει κανενα χαπι που να κανει την δουλεια του κλισματος? Ντρεπομαι να ρωτησω τον γιατρο ..

Οσο αφορα τα δωρα εγω περιμενω απο την ξαδερφη μου καθισματακι για το αμαξι αλλακατι μου λεει οτι θα μου το φερει στο σπιτι ετα τη γεννα. Και τι να το κανω τοτε? Πως θα το παω το μωρο σπιτι απο το μαιευτηριο... Πως να τη ρωτησω με ευγενεια ποτε θα μου το φερει?

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία μια χαρά η μπεμπούλα σου!! Ανέκτησε γρήγορα το βάρος γέννησης!
Kate εγώ στο είπα ότι δε θα γεννήσεις σήμερα για να μην έχεις αγωνία Razz
Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι! Όλα μια χαρά θα είναι! Εφόσον έχει πάρει θέση και ο τράχηλος είναι κοντός δεν θα αργήσεις καθόλου!
Εμείς από δώρα δεν έχω παράπονο...τα βασικά (κούνια, συρταριέρα, καρότσι) τα πήραν οι παππούδες και οι υπόλοιποι έφεραν διάφορα δώρα κυρίως ρούχα, ρηλάξ, καρεκλάκι φαγητού κτλ. Ρούχα επειδή ήταν πολλά άλλαξα μερικά και πήρα θήλαστρο και γυμναστήριο (ένα τέλειο αρκούδο-γυμναστήριο) και ρούχα για τον επόμενο χειμώνα! Α και μας έφτιαξαν και εμάς μια τούρτα από πάνες!
Ιόλη εσείς είστε ειδική περίπτωση, λογικό είναι να μην έχει έρθει κόσμος εφόσον είστε σε τόσο αποστειρωμένο περιβάλλον!

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!!!!!!
Αχ όλες θα γεννήσετε και γω ακόμα θα περιμένω!!!!!!!Αν και από προχθές έχω πονάκια αλλά μου φεύγουν....
Kate άντε έφτασε η στιγμή!!!Μη φοβάσαι αφού θα είσαι προγραμματισμένη θα κάνεις και την επισκληρίδιό σου και ούτε που θα το καταλάβεις!!!!
Βασούλα μου αυτό το κλίσμα πως το σκέφτομαι και γω....Νομίζω πάντως ότι εσύ αφού πας με ραντεβοϋ ίσως να μπορείς να το κάνεις και στο σπίτι αλλά πρέπει να ρωτήσεις για στάνταρ...
Ειρήνη μου μια χαρά από δωράκια!!!Γυμναστήριο δεν το σκέφτηκα και γω να ζητήσω...Ή και κανένα μουσικό περιστρεφόμενο γιατί είχα πει να πάρω μετά τη γέννα....

Energy2009

Energy2009
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και με το καλό όσες περιμένουμε τα ζουζούνια μας!!

Leda μου με τον Παπαδή λοιπόν και εσύ, ναι, κάπου θα έχουμε βρεθεί στο ΕΛΕΝΑ πιστεύω κι εγώ, με τόσες αναμονές! Άντε σύντομα θα γεννήσεις και εσύ και θα μας γράφεις τις εμπειρίες σου με το μπεμπέ σου αγκαλιά!

Λοιπόν χθες εκεί ήμουν στο ΕΛΕΝΑ, είδαμε την μικρούλα στον υπέρηχο, είναι τώρα (στην 36η εβδ.) 2.160 κιλά! Μικρούλα παραμένει (έπρεπε να είναι κοντά στα 2.600) αλλά τουλάχιστον πήρε λίγο βάρος από την προηγούμενη φορά. Την άλλη εβδομάδα τώρα θα την ξαναδούμε… ελπίζω να της ανοίξει η όρεξη και να παχύνει  λίγο μέχρι τότε!

Irenehr σε ευχαριστώ πολύ, και εσύ να χαίρεσαι τον μικρούλη σου, να σας ζήσει!!

Vasoulagal πολύ γέλασα με το σχόλιο της κουνιάδας σου… είναι κάποιοι άνθρωποι πάντως… με τον καλό λόγο στο στόμα πια!! Με το καλό η μπεμπούλα σου λοιπόν στις 10/02!!

Ιόλη μου μην αγχώνεσαι για τον τρόπο πλυσίματος για τα μωράκια σου, όπως είπαν και τα κορίτσια, και εμάς η παιδίατρος είχε συστήσει βαμβάκι και ζεστό νεράκι, σύντομο πλύσιμο στον νιπτήρα και μετά τα μωρομάντηλα αλλά δεν έγινε και τίποτα το φοβερό, ούτε παθαίνουν καμιά ζημιά. Όλοι χρησιμοποιούμε τα μωρομάντηλα κάποια στιγμή αρκετά γιατί βολεύουν.

Κορίτσια για το κλύσμα έχω να πω ότι ναι είναι λίγο περίεργο και εγώ ντρεπόμουν, αλλά οι νοσηλεύτριες που το κάνουν είναι συνήθως πολύ έμπειρες και γρήγορες, πιάνουν και μια χαζό-κουβέντα εκείνη την ώρα και ούτε το καταλαβαίνεις. Vasoula κάποιο χάπι που να κάνει την ίδια δουλειά, δεν γνωρίζω.  Πάντως, αν τυχόν έχετε ήδη ενεργηθεί από το σπίτι πολλές φορές εκείνη την μέρα (το ενεργοποιεί καμιά φορά ο ίδιος ο τοκετός) και νιώθετε ότι το έντερο είναι κενό, μπορείτε να το αναφέρετε και να μην σας γίνει ξανά. Όσο για το ξύρισμα, μπαμ μπαμ το κάνουν και αυτό και είστε έτοιμες!! Βραζιλιάνικο μπικίνι κανονικά!  Very Happy 

Kate μου έφτασε η ώρα, με το καλόοοοο!! Μην αγχώνεσαι για τίποτα, όλα θα πάνε καλά! Αφού ο τράχηλος είναι ήδη μαλακός και το μωρούλι σου έχει εμπεδωθεί, θα έχεις γρήγορο τοκετό! Βήμα-βήμα θα γίνει η διαδικασία και θα δεις ότι θα είσαι πιο δυνατή από όσο νομίζεις!!

Φιλιά σε όλες!!

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα!!!μεθαυριο πρεπει να επιστρεψω το θηλαστρο που εχω νοικιασει η να πληρωσω και αλλο μηνα και δεν ξερω τι να κανω...ειρηνη εσυ τι θηλαστρο πηρες?ειναι καλο?απλα σκεφτομαι μηπως συμφερει να αγορασω

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερουδιααααααα....τι κανετε κοριτσια μου...τα τελευταια γεννητουρια της ομαδουλας μας ερχονται.... Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 2 215994 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 2 215994 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 2 215994  κωνσταντινα εγω πηρα το χειροκινητο medela...το προβλημα ειναι οτι θες ατομο να στο τραβαει,,,το ηλεκτρικο πως ειναι;
λοξυγγα εχουμε κ εμεις.....
κοριτσια εμενα τρωει πολυυυυυυυυ...ενα λεπτο να την αργησω ετσι κ ξυπνησε ΤΣΙΡΙΖΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Ματινάκι!!!!!
Τι εννοείς ότι με το χειροκίνητο θες άτομο να στο τραβάει?!Και γω χειροκίνητο έχω πάρει αλλά λογικά θα το χρησιμοποιήσω μόνο σε περίπτωση που χρειαστεί να λείψω....

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερουδια κοριτσαρες μου ομορφες.....
kate μου με το καλο κοριτσακι μου....ολα θα πανε τελεια....μην αγχωνεσαι για τπτ...
οσο για το κλισμα κοριτσια μου και εγω ντρεπομουν αλλα δεν ειναι τπτ τελικα...ειναι τοσο εμεπειρες οι κοπελες που το κανουν σε κλασματα δευτερολεπτου....σε ξυριζουν πρωτα μετα βαζουν το κλισμα και σε αφηνουν μονη σου ωσπου να ενεργηθεις....δεν ειναι κατι....
εμας απο δωρα μας εφεραν κατι ρουχα ενα περιστρεφομενο για την κουνια εναν αγκαλιτσα ενα μπουρνουζακι πυτζαμουλες και πολλα φυλαχτα κοριτσια μου...

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βικακυ πως τα πατε;;;
ληδα εγω κραταω το 'χωνι' στο στηθος κ ο αντρουλης 'τρομπαρει'...δε μπορω μονη μου...τι μαρκα πηρες;

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Της chicco το πιο απλό πήρα γιατί λέω πως δεν θα το χρειαστώ λογικά μόνο σε καμιά έκτακτη ανάγκη...Τώρα θα δείξει αν δω τα σκούρα...Πάντως έτσι λίγο που το συναρμολόγησα και το έβαλα εύκολο μου φάνηκε αλλά φαντάζομαι αν πρέπει να κάνεις αναγκαστικά αντλήσεις κάθε μέρα μόνο ηλεκτικό βολεύει γιατί θα είναι κουραστικό το άλλο....
Κορίτσια...Όπως είπε και η Βασούλα ζηλεύω!!!!Θέλω και γω το νινί μου!!!!Άντε να πάω αύριο στο γιατρό να δω τι θα μου πει....

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα !! κωσταντινα ριξε μια ματια εδω http://forum.eimaimama.gr/t21574-topic#874343 δεν ξερω αν σε ενδιαφερει !!

ληδα μου υπομονη , ωρες μετρας πλεον για να παρεις κι εσυ το νινι σου αγκαλια  Very Happy Very Happy 

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!
Energy μικρούλα είναι η μπέμπα σου αλλά δεν πειράζει δεν είναι όλα τα μωρά ίδια! Μέχρι να βγει θα έχει πάει τουλάχιστον 2500 οπότε μια χαρά Smile
Κωνσταντίνα είχα νοικιάσει και εγώ το symphony της medela αλλά το επέστρεψα γιατί με άγχωνε που χρεωνόμασταν με τη μέρα. Έτσι αγόρασα το mini electric της medela το οποίο το δοκίμασα μια φορά και ήταν μια χαρά. Έχει πολύ θόρυβο και είναι πιο αργό βέβαια από το νοσοκομειακό αλλά κάνει τη δουλειά του.
Βέβαια αυτό είναι για περιστασιακή χρήση. Αν θες να βγάζεις όλα τα γεύματα της ημέρας ίσως πρέπει να πάρεις το swing της medela το οποίο είναι πιο καλό αλλά είναι πιο ακριβό.
Ληδάκι μέχρι πότε θα περιμένετε να έρθει μόνος του ο μπέμπης? Σου έδωσε περιθώριο μετά την ΠΗΤ σου?



Έχει επεξεργασθεί από τον/την irenehr στις Τετ Ιαν 29, 2014 2:15 am, 1 φορά

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια καλημερα!!! τι κανετε? εγω σας γραφω στα γρηγορα!!! ολο πειναει το μωρακι μου!!! απο δωρα και μας οχι πολλα! κατι φυλαχτα κι ενα φορμακι! αλλα δεν δεχομαστε επισκεψεις στο σπιτι μη μας φερουν καμια ιωση και τρεχουμε...τους λεμε να σαραντισουμε και μετα...

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειρήνη μου αύριο θα πάω να με δει...Μου είχε πει πάντως να έχω υπομονή επειδή είναι και το 1ο μου οπότε λογικά θα μου δώσει λίγη παράταση αλλά δεν ξέρω πόσο και μετά φαντάζομαι πρόκληση...
Να πω την αλήθεια έχει αρχίσει να μου αρέσει και η ιδέα της πρόκλησης γιατί θα πάω πιο προετοιμασμένη-όσο γίνεται- αλλά θα ξέρει και ο άντρας μου πότε ακριβώς να έρθει γιατί θα έρθει από Πάτρα ο καλός μου..... Συν του ότι θα μπορώ να κανονίσω στάνταρ για αναισθησιολόγο για επισκληρίδιο...
Καλημέρα Ελίν!!!

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερούδια!Τι κάνετε!
Μαράκι πολύ γρήγορα αναπτύσσεται το μωράκι σου, μπράβο σας!
Κορίτσια εσείς που βγάζετε με το θήλαστρο, θηλάζετε κιόλας ή όχι?Ο σύμβουλος εμένα μου απαγόρεψε το θήλαστρο μέχρι να ξεκινήσουμε διαδικασίες για τράπεζα γάλακτος!
Το νοσοκομειακό νοίκιασα κ γω αλλά μέχρι τώρα μόνο 2,3 φορές το έβαλα.

Energy2009

Energy2009
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα irenehr μου,

Ετσι πιστεύω και εγώ, αν φτάσει τα 2,5 κιλά θα είμαστε οκ! Την σωστή ανάπτυξη να έχει, και ας βγει μικρούλα.

Αχ γερά να είναι όλα τα μωράκια… και όλα τα άλλα φτιάχνουν!  Smile 

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ματινακι μου δοξα το Θεο μια χαρα τα παμε....
τωρα οτι κοιμηθηκε ο προγκηπας μου.....τωρα απο γαλα δινουμε ακομα συμπληρωμα....δεν νομιζω να τα καταφερουμε για πολυ καιρο ακομα αλλα δεν πειραζει υγεια να εχει και ας πιει και ξενο....αυτο μου ειπε και η γυναικολογος μου....

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Σοφία και energy!
Εγώ Σοφία κυρίως θηλάζω και που και που χρησιμοποιώ το θήλαστρο. Είχα νοικιάσει το νοσοκομειακό γιατί αυτό μόνο επιτρέπεται κανονικά για τις πρώτες 40 μέρες και δεν είχα κανένα πρόβλημα με την παραγωγή μου. Μάλιστα έφτιαξα μια mini τράπεζα με το νοσοκομειακό για να έχω άμεσα αν χρειαστεί. Για άμεση κατανάλωση (αν ήθελα να λείψω κάπου) έβαζα γάλα στο ψυγείο και το υπόλοιπο στην κατάψυξη. Το απλό θήλαστρο λένε ότι μειώνει την παραγωγή αν χρησιμοποιηθεί πριν τις 40 μέρες...γι αυτό το πήρα τώρα που πλησιάζω τις 40 για να το χρησιμοποιώ αργότερα και να μην έχω το νοσοκομειακό χωρίς να το πολυχρησιμοποιώ.
Energy εννοείται γερά να είναι και κιλά θα πάρουν μόλις βγουν!
Λήδα μου δεν είναι όντως κακή η πρόκληση γιατί μπορείς να προετοιμαστείς κατάλληλα! Εγώ είχα το άγχος απ' όταν μπήκα στον 9ο πότε θα γεννήσω, πως θα το καταλάβω κτλ και όχι για τον τοκετό τον ίδιο!!
Βίκυ καλημέρα!! Πάλεψε το όσο μπορείς και ότι καταφέρεις! Χωρίς άγχος! Ο μπέμπης να είναι καλά και ας τρώει ότι θέλει Razz



Έχει επεξεργασθεί από τον/την irenehr στις Τετ Ιαν 29, 2014 2:39 am, 1 φορά

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερες...!
Βλεπω κινηση απο το πρωι στο θεματακι μας..

Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 2 417472 Ελπιζω ολα να πανε καλα!

Εγω κοριτσια ετοιμαζω κατι τελευταια στο σπιτι κ για το μαιευτηριο κ επειδη εχει τελεια μερα εξω... μαντεψτε.. Razz 
μαλλον θα παω να πιω κ ενα καφεδακι στην παραλια...

Energy μου μικρουλα η μπεμπουλα σου αλλα οπως ειπε κ η Ειρηνη καθε μωρο ειναι μοναδικο κ εγω ειμαι σιγουρη οτι τα 2500 κιλα οταν ερθει ο καιρος θα τα εχετε φτασει!

Βασουλα σημερα ξυπνησα με "ψυχολογια".. θα δειξει.. το βραδυ οταν θα μπω στην κλινικη ποσο θα εχω απο αυτην..

Ληδα δεν ξερω εαν θα προλαβω να μαθω ποτε θα γεννησεις αλλα κατι μου λεει οτι θα γεννησεις οταν θα ειμαι στο μαιευτηριο.. οτι θα μαστε πολυ κοντα στις μερες..

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Kate!! Πολύ καλά κάνεις και πας για βόλτα σήμερα!! Απόλαυσε το όσο μπορείς!! Άντε θα περιμένουμε νέα σου το συντομότερο!! Και φυσικά με θετική σκέψη και ψυχολογία!!!

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα και στα υπολοιπα κοριτσια....
ναι ειρηνακι μου το παλευω οσο μπορω....τουλαχιστον να παιρνει τη μυρωδια μου.....αλλα πσο θα τραβηξει δεν ξερω....τι να τον κανω;;;μου βγηκε ιδιοτροπο απο μικρο.... Razz Razz Razz Razz 
energy μου οπως σου ειπαν και τα κοριτσια θα τα φτασει τα 2,5 κιλα η ζουζουνα σου....θα ειναι μικροσκοπικουλα οταν γεννηθει....
kate μου και παλι με το καλο....δεν χρειαζεται να αγχωθεις καθολου....θα δεις θα περασει τοσο γρηγορα η ωρα που θα πεις καλα τοσο γρηγορα;;;;αυτο ειχα πει και εγω....περιμενα πως και πως να δω τον πριγκηπα μου που δεν καταλαβα για το ποτε περασε η ωρα.....

Energy2009

Energy2009
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλό καφεδάκι Kate, κάνεις την καλύτερη δουλειά!! Ένα καπουτσινάκι θα το χτυπούσα και εγώ άνετα!  Απόλαυσε τον όμορφο ήλιο και όλα θα πάνε μια χαρούλα!!

Viki ο μικρούλης σου να τρώει και να μεγαλώνει, αυτό έχει σημασία… Εσύ καλά κάνεις και προσπαθείς αλλά ότι και να γίνει, αφού η υγεία του είναι καλά, αυτό μας νοιάζει!

Να σας πω και μια αστεία φάση: χθες που πήγα στο ΕΛΕΝΑ, η προϊσταμένη στο γραφείο των ιατρών που περιμέναμε ήθελε – επειδή είχε πολύ κόσμο – να πάρει πρώτα αυτές που είναι στον μηνά τους. Βγαίνει έξω λοιπόν και λέει «να περάσουν πρώτα οι τελειόμηνες» . Σηκώνομαι και εγώ και μου λέει «οι τελειόμηνες είπα κυρία μου» και της λέω δεν φαίνεται ε; Γέλασε και κατάλαβε… και μετά λέει στην συνάδελφό της «έχω και μια μινιόν εδώ» Very Happy έχω μικρή κοιλίτσα τι να κάνω  Cool

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αυτο που πουλαει η κοπελα 50 ευρω κανει πολυ θορυβο ρε κοριτσια και εκτος αυτου το θεωρω ακριβο για μεταχειρισμενο οταν καινουργιο κανει 70

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις