Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
56 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 56 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 41]

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρηκα αυτο και θυμηθηκα οτι καποια ρωτουσε χθες!!
http://www.anatello.gr/cart/fotistika-domatiou/

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kate με το καλό αύριο να πάρεις αγκαλιά το γιγαντάκι σου! Εύχομαι να πάνε όλα όπως πρέπει με την πρόκληση και να έχεις έναν όμορφο και εύκολο φ.τ.
Τέλεια μέρα σήμερα και ελπίζω να ευχαριστήθηκες τον τελευταίο σου καφέ  Very Happy  Από αύριο αρχίζουν τα καλύτερα!

Αχ! Αν σε λίγες μέρες ξαναέχει τόσο ωραίο ήλιο, είπαμε με τον άντρα μου να πάμε μια μικρή βολτίτσα στη γειτονιά οι 4 μας. Ακόμα δεν μπορώ να περπατάω πολύ γιατί με τραβάνε τα ράμματα αλλά που θα πάει...

Energy φαντάζομαι πως θα σε κοίταξαν και οι υπόλοιπες μη τελειόμηνες όταν σηκώθηκες  Smile 
Αφού την γλίτωσες... Μου θύμισες σκηνή από τράπεζα και τα σχετικά που πάνε να σου φάνε την σειρά  Laughing 

Τι κάνουν τα υπόλοιπα κορίτσια;

http://www.something-special.gr

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Τι κάνετε; Όντως κίνηση στο θεματάκι μας!

Kate επιτέλους ήρθε η ώρα!!!! Τι καλά! Με το καλό κορίτσι!

Energy στα 2500 μια χαρούλα είστε! Φυσιολογικότατο! Φαντάσου εμένα τα μικράκια τώρα και μετα βίας είναι στα 2500! Smile και μου φαίνονται τεράστια! Χα χα!

Μαρία μια χαρούλα η μικρή σου από βάρος, φτου φτου!

Κορίτσια που λέτε για τα θήλαστρα, κι εγώ το symphony εχω νοικιάσει, μας βγαίνει 63 ο μήνας (58 ο Φεβρουάριος) και τοχω παρει απόφαση... θα τη βγάλουμε έτσι, με άντληση (όσο εχω παραγωγή δλδ). Εχουν πλεον συνηθίσει μπιμπερό και πιστευω οτι θα ειναι δυσκολο κ κουραστικο να δοκιμασουμε θηλασμο, τωρα. Τον μικρο τον βαζω στο στηθος γ να συνηθισει μυρωδια κ θηλή αλλα απλως πιπιλαει, κουνιεται κ πολυ, δεν ρουφα καθολου. Αυριο θα κανονισω με συμβουλο να ερθει απο το σπιτι να μου πει κιολας, αλλα δεν βλεπω φως.

Εξ αλλου η μικρη ειχε τοσον πολυ καιρο τον καθετηρα για σιτιση, που ουτε το μπιμπερο δεν καταφερνει καλά καλά. Την ταΐζεις κι εχει ανοιχτο το στομα, περιμενει να τρεξει μονο του... Θα παρει μπρος βεβαια, αλλά στηθος αποκλειεται, ριχνει και τον κορεσμο Ο2, θα μου γινει μπλε μαρεν

Το μονο κακο ειναι ο χρονος, και να μην μειωθει η παραγωγη.. αν κανω μιση ωρα αντληση καθε φορα, συν αποστειρώσεις και πλυσίματα μπιμπερο, ειναι ποσος χρονος Sad Τωρα καταφερνω να κανω 4 αντλήσεις - 5 το πολυ και δινω τα μισα γευματα - που τρωνε κ λιγο, 50-60μλ. Αν πανε παραπανω, που δεν θα αργησει, δεν θα τα καταφερω με τοσες λιγες αντλησεις, θα πρεπει να κανω κανονικα 8 γ να αυξηθει η παραγωγη αλλα πειτε μου ΠΟΤΕ, οεο;;;

Ευχαριστω που με καθησυχάσατε και με τα μωρομαντιλα... δυστυχως δεν το κοβω εφικτο να πλενω καθε φορα με βαμβακι.. Εννοειται παιρνω τα sensitive για νεογνα χωρις αρωμα

Σημερα πηγαμε τον μικρο νοσοκομειο, και ηταν ενα αγγελουδάκι! Ησυχος!!! Πρωτη φορα που βγήκαμε με το καρότσι μας και το cocoon του, εριξε κατι ύπνους εκει μεσα! Τι αιμοληψία, τι η οφθαλμίατρος μας ειδε, κιχ δεν βγάλαμε! Τον άλλαξα κιολας, του εφτιαξα κ γαλα κ τον ταισα, ηταν τελειος, φτου φτου! Επίσης με βολεψε απιστευτα η τσάντα καροτσιού.

Η μικρη απο την αλλη πολυ ζορικια! Την παιδεψε την γιατρο! Τσαούσα μας βγήκε...

Α, επίσης, στη vertbaudet.com εχουν εκπτωσεις (μπειτε δειτε) κ θελω να παραγγείλω... Με βολεψαν πολυ τα ζιπουνακια που κουμπώνουν σταυρωτα κ δεν χρειαζεται ν τα περασεις απο το κεφαλι. Αλλα προβληματίζομαι με το μεγεθος. Ο μικρος ηταν 45 εκατοστα, πριν απο 1 εβδομαδα. Τα 50αρια της vertbaudet του ειναι μικρα, του μπαίνουν ωραια τα 54άρια κ τα 60αρια ειναι μεγαλα, σε φορμακι ιδιως. Θελω να παρω για πιο μετά, πχ για Μαιο Ιουνιο.. Να τα παρω 60, 67, ή 71???? Μεγαλο μπερδεμα

Αυτα κορίτσια! παω να ετοιμασω το γευματακι του μικρου για τις 5.. φιλια

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να η τσάντα που μας βόλεψε

http://www.pacapod.com/baby-nappy-bag-large-portland.html

Κορίτσια αν δεν εχετε παρει, ειναι ΜΑΓΙΚΗ. Δεν μπορείτε να φανταστειτε τι εβαλα μεσα. ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Και ολα απίστευτα συμμαζεμενα.

Εχει κ πιο φτηνες βεβαια αλλα εγω τους ρωτησα ποια προτεινουν για 2 μωρα κ ειπαν οτι αυτη ειναι η πιο μεγαλη, γτ δεν ηθελα ν παρω 2. Εχει ομως κ αλλα μοντελα πιο οικονομικα.

Τις συστηνω ανεπιφυλακτα αν δεν εχετε παρει γιατι βολευουν πολυ τα μικρα τσαντακια που εχει μεσα. Το πορτοκαλι, μαλιστα, που ειναι ισοθερμικο, εχει κ λουρια ωμου κ οταν μεγαλωσει το παιδακι μπορει να το παιρνει μαζι του στο σχολειο γ μαμ  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 3 328109 

Sadi


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Kate me enan pono ola na pane kala min agxwnesai,,,egw simera koritsia eixa giatro 37 evdomades simera o mpempis 3 kg einai kalos eipe stis 11/2 tha paw to prwi gia eisagwgi afou paw programmatismena me kaisariki ektos kai an viastei o mpempis kai thelisei na vgei nwritera!!!Koritsia oses gennisate me kaisariki titha pei se pataei o giatros na katevei i mitra sti thesi tis???? Ponaei na upothesw eimai polu fovitsiara :/ :/ :/

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sadi έγραψε:Kate me enan pono ola na pane kala min agxwnesai,,,egw simera koritsia eixa giatro 37 evdomades simera o mpempis 3 kg einai kalos eipe stis 11/2 tha paw to prwi gia eisagwgi afou paw programmatismena me kaisariki ektos kai an viastei o mpempis kai thelisei na vgei nwritera!!!Koritsia oses gennisate me kaisariki titha pei se pataei o giatros na katevei i mitra sti thesi tis???? Ponaei na upothesw eimai polu fovitsiara :/ :/ :/

Sadi μια χαρά τα κιλά του μπέμπη σου. Άντε, κοντεύεις και εσύ...
Εγώ που έχω γεννήσει και φυσιολογικά και με καισαρική, δεν μου πατήσανε την κοιλιά. Η μήτρα επανέρχεται μόνη της σε μέγεθος και στη σωστή θέση. Κάθε τόσο έρχονται οι μαίες να δούνε πως πάει η μήτρα, αλλά δεν κάνουν κάτι ιδιαίτερο. Ένα ελαφρύ ψαχούλεμα και πάτημα λίγο πιο κάτω από τον αφαλό.
Τι σου είπαν και σε τρομοκρατήσανε;

http://www.something-special.gr

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kateeeeee...εφτασε η ωρα να ανταμωσεις με το γιγαντακι γιαλαντζι... Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 3 215994 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 3 215994  με το καλοοοοοοοοοοοοο..
ποιες εμειναν τωρα;;; η βασουλα κ η ληδα;;;
κκοριτσια η μπουμπου μου τρωει λαιμαργα....τι να κανω για να το κανει πιο σιγα;;; εκανε εμετο πριν κ λαχταρησααααααααααααα......
αφηστε που τρωει πολυ....γυρω στα 40-45 απο μενα κ αλλα τοσα περιπου ξενο

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σαντυ οπως τα λεει η μαρια ...δε πονας..μια χαρα κ ο δικος σου μπεμπουλης...
κκοριτσια ζωνη φορατε;;;;;

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιόλη μου και γω αυτή η τσάντα που είπα στον άντρα μου ότι θέλω για δώρο της γέννας είναι "τσάντα αλλαγής" που λέμε αυτή εδώ
http://www.purseuing.com/bags/diaper-bags/juicy-couture-quilted-velour-baby-tote-020317.php
Tην είχα δει σε μια κοπέλα που την είχε πάρει σε ροζ και είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!!Μεγάλη και με εκατοντάδες τσεπάκια!!!!
Ματινάκι μου και γω προβληματίζομαι μήπως και πάρω ζώνη....Εσύ έχεις πάρει?Επιτρέπεται να την φορέσεις κατευθείαν?Αν και ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι βλακεία....
Kate με το καλό κορίτσι μου να πάνε όλα τέλεια!!!!!
Μαράκι πως τα πάτε με την οικογένεια?Nα σε ρωτήσω...Αν κάνει καλό καιρό στις πόσες μέρες λες να το βγάλεις το νινί έξω?

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ledaki εγω 2 παιδακια γεννησα και στα 2 στις 10 μερες η κοιλια μου ηταν πλακα χωρις υπερβολη,δεν εβαλα ζωνη αλλα η κοιλια μου επανηλθε απο μονη της..δεν ξερω σε κοπελες που ειχαν κοιλιτσα πριν μεινουν εγκυος αν βοηθαει η ζωνη.

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ήσουν απ'τις τυχερές Μικρούλα!!!Ούτε εγώ είχα καθόλου κοιλίτσα πριν μείνω έγκυος αλλά έχω πάρει σχεδόν 20 κιλά και μόνο θαύμα με σώζει μετά!!!!

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ μενα πλακα ηταν η κοιλια μοθ πριν εγκυος κ οταν εμεινα φανηκε αμεσως, δεν νομιζω να επανελθει παντως σε 10 μερες... τετοια κοιλουμπα Very Happy !


Κοριτσια ωραιος ο καφες αλλα γρηγορος κ οχι στην παραλια αλλα κοντα στο σπιτι..

Εχει φαγητο βεβαια μετα εξω λιγο πριν κανω εισαγωγη γιατι ειπε ο γιατρος οτι θα μεινω ωρες νηστικη...

Να ρωτησω οσες γεννησαν κανατε καποιες εχτρα εξετασεις για το νινι οσο εισασταν την κλινικη? πχ ορασης,ακοης, μεταβαλομενων νοσηματων???

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα και παλι κοριτσια μου.....τι κανετε;;;;
εγω κοριτσια μου πηρα ζωνη αλλα η κοιλια μου εχει σχεδον επανελθει....εγω την φορεσα στην αρχη γιατι την ενιωθα πολυ χαλαρη...θα παρω και μια κρεμα να βαλω αλλα απο οταν σαραντησω και μετα....θα μου τη φτιαξει μια φαρμακοποιος....
kate μου φαε αλλα οχι πολυ βαρια φαγητα...κοντευουν οι ωρες που θα κρατησεις το γιγαντακι σου αγκαλιτσα...εμεις απο εξετασεις καναμε τα 40 μεταβολικα νοσηματα...αυτα μας ειχε πει η παιδιατρος να κανουμε....τα υπολοιπα απο οτι μας ειπε γινονται και αργοτερα....

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολύ ωραία η τσάντα! Είπες τσάντα για δώρο και ο νους μου πήγε σε καμιά designer τσάντα για εσένα, πού να φανταστώ!!!

Κορίτσια εγω εχω απελπιστεί με το θεμα κοιλια, σας το εχω ξαναγραψει - εχασα τοσα κιλα, καλα δεν περιμενα να φανω συλφιδα αλλα φαινομαι ΙΔΙΑ οπως οταν ημουν εγκυος (πχ 5 μηνων), εξαιτιας της χαλαρωσης..  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 3 534787 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 3 534787 ΠΟΟΟΟΛΥ χαλαρωση λέμε.. ρωτησα κ τη γιατρο κ μου ειπε οτι θα επανελθει κατά Απριλη-Μαη! Νομιζω οτι επαιξε ρολο κ η διδυμη κυηση και η ακινησια (παει ολη η μυική μου μαζα) ...

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Bίκη είχες πάρει πολλά κιλά?
Μου φαίνεται ότι θα πρέπει να κάνω υπερπροσπάθεια για να επανέλθω αν και όλοι μου λένε ότι δεν μου φαίνονται τόσα κιλά....Τέλος πάντων μόλις σαραντήσω λέω να αρχίσω και χορό ή κάποιο είδος γυμναστικής που να με βολέψει και βλέπουμε....
Ιόλη μου εσένα παίζει μεγάλο ρόλο που είχες διδυμάκια και έχασες και μαζεμένα πολλά κιλά...Πιστεύω θα επανέλθεις σιγά σιγά....
Ωραία δεν είναι η τσαντούλα μου?!Η μάνα μου έφριξε μόλις άκουσε τιμή αλλά κάτι άλλο σε δώρο δεν ήθελα συν του ότι στην εγκυμοσύνη δεν αγόρασα τίποτα και για το μωρό όσο πιο οικονομικά γινόταν...Ε λέω αυτή θα είναι η τσάντα μου για τουλάχιστον 1,5 χρόνο από δω και μπρος το αξίζω!!!!
Για τιε εξετάσεις δεν έχω ιδέα και γω!!!Ξέρω απλά ότι έχει κάποιες υποχρεωτικές αλλά δεν ξέρω στο δημόσιο ποιες κάνουν....

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σαντι εχω ακουσει κι εγω για το πατημα στην κοιλια !! και οι αποψεις διησταντε για τον πονο , τι να πω ! εμενα με τρομοκρατει ο καθετηρας !!! εχω ακουσει οτι ποναει πολυ οταν τον βαζουν!!! μαρια , ιολη για πειτε !!  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 3 534787 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 3 534787 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 3 534787 

kate μου φτανει η μεγαλη ωρα να παρεις αγκαλια το γιγαντακι  Very Happy Very Happy 

ληδα οντος δεν σου φαινονται τα 20 κιλα με τιποτα ομως !!! και εγω την πλησιαζω την 20αρα ειμαι στα 17! και αναρωτιεμαι κι εγω που θα παει ολη αυτη η κοιλια μετα τη γεννα !! φοβαμαι μην πεφτει πλατς μπροστα σαν ποδια , ολο κατι τετεια σκεφτομαι  Laughing Laughing Laughing 

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μου εσεις ειστε πιο αδυνατες απο μενα και οι 2 οποτε θα επανελθετε ακομα πιο γρηγορα...λενε οτι η κοιλια κανει να επενελθει οπως ηταν πριν και απο αποψη χαλαρωσης οσο καιρο ημαστε εγκυες....ετσι εχω ακουσει...δεν ξερω κατα ποσο ισχυει.....παντως και μενα για τη ζωνη η γιατρος μου ειχε πει οτι δεν κανει τπτ...απλα νιωθεις στην αρχη πιο σφιχτη την κοιλια οπως ηταν προ εγκυμοσυνης....εμενα εχει χαθει σχεδον ολη η κοιλια αλλα ειναι ακομα λιγο χαλαρη...
Ληδακι μου εισα φτασει τα + 15.....

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βασούλα τον καθετήρα τον βάζουν μετά την επισκληρίδιο οπότε δεν καταλαβαίνεις πολλά πράγματα. Μην αγχώνεσαι!

Λήδα εμένα ακόμα και τώρα που έκανα καισαρική, η γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να βάλω ζώνη γιατί έτσι ατροφούν πιο πολύ οι μύες της κοιλιάς. Στην 1η γέννα θυμάμαι ήταν σαν ζελές τις πρώτες μέρες αλλά μετά από λίγι καιρό ούτε που είχα πάρει είδηση ότι είχε φτιάξει κατά πολύ! Αυτή τη φορά είναι πιο σφιχτή αλλά και πάλι, μέρα με την μέρα μαζεύεται.
Όσο για το μωρό, αν έχει ήλιο και δεν φυσάει πολύ θα βγούμε μια βόλτα έξω. Να μας δει λίγο ο ήλιος και να αναπνεύσουμε λίγο φρέσκο και θαλασσινό αεράκι  Smile  Δεν πιστεύω στον θρησκευτικό σαραντισμό οπότε αν το μωρο είναι ντυμένο καλά, κανένα πρόβλημα.

Εμείς και τις 2 φορές κάναμε μόνο τις τσάμπα εξετάσεις στο μαιευτήριο.

http://www.something-special.gr

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παρα πολυ ωραια η τσάντα!! Κι εμενα ακριβη ηταν σχετικα, αλλα δεν το μετανιωσα! Με βολεψε παρα πολυ! Αφου μου ηρθε και φλασια τι ωραια θα βγαινουμε με το καλο την ανοιξη, αν ειναι καλα τα παιδακια μας, θα κουβαλαμε ολα τα πραγματακια τους τακτοποιημενα Smile

Βασουλα μην φρικαρεις: ο καθετηρας δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ, κι εγω το φοβομουν αλλα δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ. Για το πατημα στην κοιλια δεν μου εκαναν κατι ιδιαιτερο - εξ αλλου δεν καταλαβαινεις κ τπτ λογω επισκληριδιου. Αυτο που λιγο με ενοχλησε, δεν μιλαω για πονο αλλα για ενοχληση, ηταν στη διαρκεια της καισαρικης ακριβως πριν βγαλει το 1ο μωρακι, ειχε πιασει μεν η επισκληριδιος κ δεν πονουσα καθολου αλλα ενιωθα ενα ψαχουλεμα σαν να ανακατευει καποιος με το χερι του. Βεβαια αυτο συνεβη σε εμενα γιατι ηταν διδυμα και στριμωγμενα το ενα πανω στο αλλο, και η γιατρος επρεπε να βρει το 1ο μωρο και να το πιασει καλα. Σε εσενα ΔΕΝ θα συμβει ετσι κ ξαναλεω δεν ειναι πονος αλλα ειναι μια περιεργη αισθηση.

Επισης για το κλυσμα κι εγω ειχα ρωτησει μπας κ υπαρχει σε χαπι ή σε σιροπι, δυστυχως οχι, ωστοσο ειναι οπως ειπωθηκε παραπανω, σου πιανουν μια χαζοκουβεντα, κανουν κ γρηγορα οι νοσηλευτριες, ουτε το καταλαβαινεις..

ΑΑΧ κοριτσια με ψοφησε το απογ ο μικρος... 2 ωρες να φαμε να ρευτουμε να κοιμηθουμε, τελικα δεν κοιμηθηκε - ηρθε η ωρα του επομενου ταισματος κ ξαναεφαγε. Ευτυχως φωναξα μαμα μπαμπα κ βοηθησαν γτ επρεπε ν κανω κ αντληση. Ολη αυτην την ωρα τον ειχα ειτε στα χερια ειτε στο λικνο ν τον κουναω ΟΥΟΥΟΥΟΥΦΦ

Εχω κ καλα νεα, γ τη μικρη μας ειπαν ή να την παρουμε τωρα, αλλα με μια φιαλη οξυγονο γιατι λιγο χρειαζεται ακομη οταν τρωει, ή να περιμενουμε ως τη Δευτερα μηπως κ βελτιωθει και αυτο - ωστοσο γενικως κοντευει η μερα που θα την παρουμε!!! ΓΙΕΑΑΑ Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 3 328109 

Ω ΡΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ

Αχ Μαρία σήμερα που βγήκαμε στο νοσοκομειο ειχε ωραια μερα και μπήκα πολυ στον πειρασμο να παμε μια βολτιτσα με τον μικρο, ήταν κ στο καροτσακι του με το cocoon μια χαρα... αλλα δυστυχως δεν γινεται αυτο για μας ακομη λογω της προωροτητας, θα αργησουν οι βολτες δυστυχως Sad

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ οπως ειπε η Μαρια γ τον ουροκαθετηρα δεν νιωθεις τπτ οταν το βαζουν, οταν το βγαζουν νιωθεις αλλα δεν ειναι τιποτα!

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ιολη τι καλα νεα ειναι αυτα για το κοριτσακι σου ??? εγω στη θεση σου θα περιμενα παντως εχρι τη δευτερα να συνελθει ακομα περισσοτερο !! οσο να ναι το νοσοκομειο ειναι εξτρα ασφαλεια !! ναι εαν κανω επισκληρηδιο σηγουρα δεν θα καταλαβω οταν τον βαλουν , ομως αν κανω ολικη τον βαζουν απο πριν  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 3 534787 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 3 534787 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 3 534787  και αουτς ποναει πολυ εχω ακουσει, αλλα τι να κανουμε !

ιολη μου κι εγω δεν το φοβαμαι το χειρουργιο γιατι σε περιπτωση που κανω επισκληρηδιο , μπορω να τους πω να αυξησουν τη δοση αν νοιωσω οτι ποναω! γελασα πολυ εκει που γραφεις οτι ψαχουλευανε το πρωτο μωρο , χαχαχα ! φοβαμαι ολα τα αλλα ! αναποδος νθρωπος παιδι μου !! φοβαμαι και τον ορο να φανταστεις  Shocked  μεγαλη κλασομπανιερα παιδι μου !

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βίκη μου και γω αυτό έχω ακούσει ότι για να επανέλθεις πλήρως χρειάζονται 9 μήνες...Θα δείξει τι να πω...Λίγο διατροφή, λίγο γυμναστική...
Μαρία μου ούτε και γω το λέω για θρησκευτικούς λόγους...Απλά από την άποψη μην αρρωστήσειτο μωρό...Αλλά θα μου πεις αν έχει καλό καιρό, το ντύσεις καλά και δεν πας σε μέρη με πολύ κόσμο τι να πάθει?!Σε πιο κρύες χώρες πως τα βγάζουν δλδ?
Τέλεια νέα Ιόλη!!!!!!!!!!!!Άντε να τα χεις και τα 2 σου τα ζουζούνια!!!!!!!!!!

Sadi


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Kai egw eimai para polu fovitsiara epeidi tha kanw oliki narkwsi ton kathetira tha mou ton valloun otan tha me etoimazoun gia to xeirourgeio,,, exw agxwthei den to kruvw :/ Ti teleia Ioli mou tha ta exeis mazi ta mpempakia sou kai tha eiste kai oi tesseris mazi oikogeneia Very Happy Very Happy Very Happy Gia to patima to exw akousei den mou eipe kaneis tpt apla epeidi einai kaisariki k na tin valloun sti thesi tous ti na pw isws ta exoun allaxei twra ti na pw kai egw san ti vasoula eimai fovamai akoma kai ton oro,,,vasw thumise mou giati kaisariki isws to exeis pei alla den thumamai!!!Egw exw akousei gia ton korse meta egkumosunis alla tha rwtisw ton giatro apo pote tha mou epitrepete na to foraw epeidi tha eimai me ta rammata sti koilia!!!!Apo kila 20 dan eimai kala pame Razz Razz kalinhxta koritsia!!!kATE EUXOMAI OLA NA PANE KALA!!!!! filakia koritsia mou

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sadi έγραψε:Kai egw eimai para polu fovitsiara epeidi tha kanw oliki narkwsi ton kathetira tha mou ton valloun otan tha me etoimazoun gia to xeirourgeio,,, exw agxwthei den to kruvw :/   Ti teleia Ioli mou tha ta exeis mazi ta mpempakia sou kai tha eiste kai oi tesseris mazi oikogeneia Very Happy:D:DGia to patima to exw akousei den mou eipe kaneis tpt apla epeidi einai kaisariki k na tin valloun sti thesi tous ti na pw isws ta exoun allaxei twra ti na pw kai egw san ti vasoula eimai fovamai akoma kai ton oro,,,vasw thumise mou giati kaisariki isws to exeis pei alla den thumamai!!!Egw exw akousei gia ton korse meta egkumosunis alla tha rwtisw ton giatro apo pote tha mou epitrepete na to foraw epeidi tha eimai me ta rammata sti koilia!!!!Apo kila 20 dan eimai kala pame Razz:Pkalinhxta koritsia!!!kATE EUXOMAI OLA NA  PANE KALA!!!!! filakia koritsia mou

santi παω για καισαρικη λογω επιχειλιου πλακουντα! δηλαδη για τον καθετηρα το εχεις συζητησει ? εγω εαν κανω ολικη παλι θα του το ζητησω αν γιντε να μου τον βαλουν μετα την ναρκωση , η να μου κανουν καποια τοπικη ανεσθησια !

Energy2009

Energy2009
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα κορίτσια!

Mariameint ναι, η φάση στο ΕΛΕΝΑ θύμιζε τράπεζα, να σου πω δεν σκέφτηκα το πώς με κοίταξαν οι άλλες εγκυούλες, χε χε! Άντε, σύντομα και εσύ θα κάνεις τις βόλτες σου με το νέο μέλος της οικογένειας, θα ανοίξει και ο καιρός και θα είναι τέλεια!

Ιόλη μου πολύ καλά τα νέα σου! Σου έρχεται και ο κορίτσαρος σπίτι σιγά σιγά, με το καλό να την δεχθείτε! Έχεις δίκιο για το βάρος της μικρούλας μου, σχετικά είναι όλα τελικά… πάντως θα δεις πόσο θα μεγαλώσουν τα παιδάκια σου σε λίγους μήνες και δεν θα το πιστεύεις!

Πολύ ωραίες οι τσάντες που έχετε βρε κορίτσια, πρώτη φορά τις βλέπω και έπαθα πλάκα! Εγώ έχω αυτή που σου δίνουν με το καρότσι, σε αυτήν έβαζα τα πάντα και δεν είχα πρόβλημα. Τώρα όμως μου φαίνεται τόσο απλή και μικρή!! Τι να κάνω, είναι και ακριβές οι άτιμες… Φοβερές φαίνονται πάντως!

Sadi με το καλό στις 11/02 να πάρεις αγκαλιά τον μπεμπούλη σου! Και εγώ μέχρι τις 15/02  λογικά θα γεννήσω!

Leda συμφωνώ με την mariameint για την ζώνη, και εμένα ο γυναικολόγος μου είχε πει ότι πλέον δεν την προτείνουν καθώς ατροφούν οι μύες της κοιλιάς, η οποία σε λίγο καιρό (συντομότερα απ’ότι νομίζουμε) επανέρχεται. Μόνο αν το συστήσει ορθοπεδικός λέει την βάζουμε. Τώρα αν κάποια βολεύεται και για ψυχολογικούς – αισθητικούς λόγους, ε ας την βάλει και λίγο, δεν χάθηκε ο κόσμος. Εμένα θυμάμαι ότι με ανατρίχιαζε να βλέπω και να ακουμπάω ακόμα την κοιλιά μου, ήταν πραγματικά σαν ζελέ. Είχα πάντα ίσια κοιλίτσα και εγώ. Αλλά σε λίγο καιρό ξαναγύρισε στην θέση της, ευτυχώς!

Βασούλα λογικό είναι να φοβάσαι για όλα αυτά που ακούς ότι θα γίνουν την ώρα του τοκετού και πριν/μετά, όλες πιστεύω πριν γεννήσουμε τα σκεφτόμασταν…  αλλά τελικά θα δεις ότι κρατάνε τόσο λίγο αυτά τα «περιφερειακά» που δεν θα σε ενοχλήσουν πολύ. Θα σκέφτεσαι μόνο το μωράκι σου και με λίγη υπομονή, πριν το καταλάβεις θα φτάσεις στην πρώτη σας αγκαλίτσα!

Kate καλή ξεκούραση για απόψε... εις αύριον τα σπουδαία!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις