Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 41]

BOBO


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!!!
Σημερα ήρθε η μεγάλη μέρα!!!γυριζουμε σπίτι μας!!!!
Μπορώ να πω ότι μου έλειψε το σπιτάκι μου και η μεγάλη μου η κόρη πλέον!!!ημικρουλα ειναι μια χαρα!!!περιμενουμε να περάσουν οι παιδιατροι που την παρακολουθούν να μας δώσουν το οκ να φύγουμε!!!!ειναι πολύ φάγανη ήδη δεν την θηλαζω και τρώει περιπου ανά 3 ώρες 50-70 ml!!!!ειναι πολύ καλη και ήσυχη!!!!αυτα τα νεα μου προς το παρόν θα έχω να σας πω νεότερα από το σπίτι!!;
Αντε Leda Kate και vasoulagal κοντεύετε κορίτσια!!!

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!Μπόμπο με το καλό να επιστρέψετε σπιτάκι σας!
Εγώ από χτες έχω τρομερά νεύρα με την κουνιάδα. Είχαν έρθει προχτές το βράδυ σπίτι με τον αρραβωνιαστικό της,κάθισαν λίγο και χτες μάθαμε ότι είπαν στην πεθερά μου ότι δεν τους κεράσαμε τπτ που ήρθαν. Δηλ κάθε φορά πρέπει να ρωτάω τι θα πάρετε?Κ στην τελική στην κουνιάδα προσφέραμε ρυζόγαλο που είχαμε κάνει,ο άλλος δεν ήθελε τπτ.Αυτές τις τυπικούρες δηλ δεν μπορώ....
Κ έλεγα ποιος με ματιάζει εδώ και 3 μέρες,αυτή η γρουσούζα είναι

Energy2009

Energy2009
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Bobo με το καλό να επιστρέψετε σπίτι σας! Η μεγάλη σου κόρη θα σε έχει πεθυμήσει, όπως και εσύ! Θα γνωρίσει και την αδερφούλα της!

Gallida μου αν ο άνθρωπος είναι ανάποδος όλο και κάτι θα βρει να πει...Αχ όλοι έχουμε τέτοια παραδείγματα... Μην δίνεις σημασία όσο γίνεται.

Καλημέρα σε όλες!

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα!μπομπο με το καλο στο σπιτακι σας!προσεξε την συμπεριφορα σου για να μην ζηλευει η μικρη.
γαλιδα μου μην δινεις σημασια αστους να λενε

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bobo δν θυμαμαι αν σου ευχηθηκα.....να σας ζησει η μπουμπου...με το καλο να γυρισετε σπιτακι σας....καλη αναρρωση....
γαλλιδουλα μην ασχολεισαι καλη μου...
καλημερα κ στις υπολοιπες....ειχαμε ενα δυσκολο βραδυ.....δε κοιμοταν με τπτ...μολις την βαζαμε στο κρεβατι μας την επαιρνε υπνος

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!!!!!!!
Bobo με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας να βρείτε τους ρυθμούς σας!!!!!
Gallida μου μην ακούς τίποτα!!!!Να πω πως ήταν και κανένας ξένος?Αδερφή του άντρα σου δεν είναι?Ε δεν είχε το θάρρος να ζητήσει κάτι απ'τον αδερφό της αν ήθελε??Αν είναι να σκεφτόμαστε τι θ που ν οι κοντινοί για τους μακρινούς τι θα πρέπει να κάνουμε!!!!
Τι ωραίες φωτό που βάζετε βρε κορίτσια!!!!!!!
Λοιπόν και τα δικά μας νέα...Όχι και τόσο καλά....Είναι ακόμα ψηλά ο μπέμπης και έχει οπίσθια προβολή ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων...Με λίγα λόγια δεν κοιτάζει προς τη μεριά που θα έπρεπε γι'αυτό και έχει αργήσει να έρθει...Παλιότερα σ'αυτές τις περιπτώσεις μου είπε ο γιατρός ότι τα γύριζαν με κουτάλες τα μωρά και μετά τα έβγαζαν...Τώρα μου είπε επειδή δεν θέλει να με βάλει για καισαρική θα ξαναπάω το Σάββατο να δούμε μήπως και του έχει έρθει η έμπνευση να γυρίσει αλλιώς θα δούμε αν υπάρχουν οι προϋποθέσεις για πρόκληση ή διαφρετικά καισαρική δυστυχώς...Στεναχωρήθηκα να πω την αλήθεια...Και χθες σκεφτόμουν τι καλά που έφτασα ως εδώ και θα γεννήσω μια χαρά φυσιολογικά....Ας μην αποκλείω τίποτα ακόμα βέβαια.....

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
leda μην αγχωνεσαι οτι ειναι να γινει θα γινει.οπως και να ερθει το μωρακι σου το θεμα ειναι να ειναι καλα και εσυ και αυτο και οχι με ποιο τροπο θα ερθει..

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ληδα μου ποσο ηταν ο μπεμπης?? μην στεναχωριεσαι , μεχρι το σαββατο μπορει και να σε πιασουν οι πονοι και να γυρησει απο τις συσπασεις ! ριξε περπατημα και απολαυσε τις τελευταιες βολτουλες χωρις μπεμπη !!  Very Happy Very Happy 

τι ωραιες φωτο ειναι αυτες καλε??? χιχιχι ομορφιεςςςς !!!

εμενα κοριτσια αν με χασετε μεχρι να γεννησω απο το ανχος μου θα ειναι !! μονιμη ιδεα μου εχει γινει... χθες κοιμηθηκα 4 το πρωι ολο σκεφτομουνν διαφορα , και εβλεπα και εφιαλτες!! αχ ποτε θα τελειωσει να ηρεμησω λιγο γιατι δεν την παλευω αλλο

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Leda Leda έγραψε:Καλημέρα!!!!!!!!
Bobo με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας να βρείτε τους ρυθμούς σας!!!!!
Gallida μου μην ακούς τίποτα!!!!Να πω πως ήταν και κανένας ξένος?Αδερφή του άντρα σου δεν είναι?Ε δεν είχε το θάρρος να ζητήσει κάτι απ'τον αδερφό της αν ήθελε??Αν είναι να σκεφτόμαστε τι θ που ν οι κοντινοί για τους μακρινούς τι θα πρέπει να κάνουμε!!!!
Τι ωραίες φωτό που βάζετε βρε κορίτσια!!!!!!!
Λοιπόν και τα δικά μας νέα...Όχι και τόσο καλά....Είναι ακόμα ψηλά ο μπέμπης και έχει οπίσθια προβολή ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων...Με λίγα λόγια δεν κοιτάζει προς τη μεριά που θα έπρεπε γι'αυτό και έχει αργήσει να έρθει...Παλιότερα σ'αυτές τις περιπτώσεις μου είπε ο γιατρός ότι τα γύριζαν με κουτάλες τα μωρά και μετά τα έβγαζαν...Τώρα μου είπε επειδή δεν θέλει να με βάλει για καισαρική θα ξαναπάω το Σάββατο να δούμε μήπως και του έχει έρθει η έμπνευση να γυρίσει αλλιώς θα δούμε αν υπάρχουν οι προϋποθέσεις για πρόκληση ή διαφρετικά καισαρική δυστυχώς...Στεναχωρήθηκα να πω την αλήθεια...Και χθες σκεφτόμουν τι καλά που έφτασα ως εδώ και θα γεννήσω μια χαρά φυσιολογικά....Ας μην αποκλείω τίποτα ακόμα βέβαια.....
Κ μένα με οπίσθια προβολή και ψηλά ήταν!Κ γέννησα φυσιολογικά.Βέβαια δεν ξέρω αν ο γιατρός έβαλε βεντούζα,είδα ότι πήγε να χρησιμοποιήσει κάτι...αλλά μην αγχώνεσαι.Απλά είναι λίγο πιο δύσκολος ο τοκετός έτσι,δεν πας για ΚΤ!!!

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!
Τέλειες φωτογραφίες έχετε βάλει Smile
Bobo να σου ζήσει!! Μεγάλωσε η οικογένεια σας! Περιμένουμε αντιδράσεις από τη μεγάλη σου κόρη!!
Λήδα εδώ που έφτασες ότι είναι να γίνει θα γίνει! Μη στεναχωριέσαι καθόλου! Κάνε καμιά βόλτα και μπορεί μέχρι το Σάββατο να έχει γυρίσει! Και μένα ήταν οπίσθια προβολή και ψηλά και γέννησα κανονικά!
Βασούλα σταμάτα πια να αγχώνεσαι!! Τόσες γεννήσαμε και επιζήσαμε Razz Δεν είναι τίποτα! Και κοιμήσου τώρα που μπορείς γιατί λες άντε να γεννήσω να χαλαρώσω αλλά πίστεψε με δεν χαλαρώνεις καθόλου!
Φιλιά σε όλα τα κορίτσια!

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ληδα ψυχραιμια, αυτα μεχρι τελευταια στιγμη αλλαζουν!!! βασουλα κι εσυ ψυχραιμια!!! εχεις ακομα χρονο!!! κοριτσια εχω χασει πολλα επεισοδια...kate ποτε γεννας?
μαρια μου σημερα διαβασα την απαντηση σου για τα πεθερικα, αυτο με το κρεβατι το βραδυ το εκανα κι εγω δυο φορες, μονο φοβαμαι μην κακομαθει κι επισης φοβαμαι μην τον πλακωσω στον υπνο μου με αποτελεσμα να κοιμομαστε εγω κι ο αντρας μου ακρη ακρη χθες ο καημενος ο αντρας μου ηταν τοσο ακρη φοβηθηκα πως θα πεσει. κοιμομαστε στη σειρα ως εξης: ο μπεμπης, εγω κι ο αντρας μου.
να ρωτησω και κατι ασχετο: με το θηλασμο και το θεμα αποσμητικο τι κανετε?

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
vasoula κουλαρε ηρεμησε και κοιμησου!!!!!!!!σε λιγο που θα γεννησεις θα θες μονο υπνο!!!!!!!!!πιστεψε με θα αναζητας εστω και 10 λεπτα ησυχου υπνου!μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε οπως πηγαν σε ολες μας...

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
irenehr έγραψε:Τόσες γεννήσαμε και επιζήσαμε Razz

 Laughing Laughing Laughing  να σου πω οτι το εχω σκεφτει ΚΑΙ ΑΥΤΟ αλλα ειπα να μην σας το πω και με παρετε με τις πετρες ! χαχαχαχαχαχ  Laughing 

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
vasoulagal έγραψε:
irenehr έγραψε:Τόσες γεννήσαμε και επιζήσαμε Razz

 Laughing Laughing Laughing  να σου πω οτι το εχω σκεφτει ΚΑΙ ΑΥΤΟ  αλλα ειπα να μην σας το πω και με παρετε με τις πετρες ! χαχαχαχαχαχ  Laughing 


 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!!!

ΒΟΒΟ να σου ζήσει κοπέλα μου...Γερό και καλότυχο να είναι το μωράκι σου,καλή ανάρρωση και καλή λοχεία σε σένα.

Energy με το καλό και σε σένα κορίτσι μου.welcome back!!!

Η Kate γέννησε;;;

Πώς είστε;

Εμείς έχουμε γκρίνια γκρίνια γκρίνια,μόνο αγκαλιά.Ακόμα και για ύπνο,αγκαλιά μου κοιμόταν και αν την άφηνα κάτω τσίριζε.Δυστυχώς περάσαμε στο ξένο γάλα,ειδικό για κολικούς,αφού εγώ δεν έχω καθόλου 2 μέρες τώρα,αλλά σήμερα μου φαίνεται ότι είναι πιο ήρεμη...Να φανταστείτε ότι κοιμάται στο κρεβάτι χωρίς εμένα.Την Κυριακή έρχεται η μητέρα μου να με βοηθήσει να πάρω λίγο τα πάνω μου γιατί δεν τρώω σωστά,αφού δε με αφήνει η μικρή καθόλου,ούτε ένα μπάνιο δε μπορώ να κάνω.Ο σύζυγος επέστρεψε στη δουλειά και είναι πολύ ζόρικα τα πράγματα.Περίπου σε 10 μέρες θα πάμε τη μικρή στην παιδίατρο,εγώ στο γυναικολόγο μου και μετά θα πάω για κανένα μήνα στα μέρη μου για να έχω μια βοήθεια.Αυτά τα νέα μας...

Τα δικά σας;Πώς είστε;

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elin εγω δεν θηλαζω το βγαζω με το θηλαστρο αλλα επειδη επαιρνα αποσμητικο σε σπρευ και μυριζε πολυ πηρα ενα σε roll on αλλα να σου πω την αληθεια δεν βαζω καθολου!μες στο σπιτι ειμαι ολη την ωρα πλενομαι οποτε δεν προλαβαινει να μυρισει ιδρωτας!νομιζω το πλυσιμο ειναι η καλυτερη λυση.εγω αλλο προβλημα εχω:με την ενυδατικη.ρε κοριτσια επειδη τα μουτρα μου τα βαζω συνεχεια στο μωρο το εχω ρουφηξει φοβαμαι να βαζω ενυδατικη και το προσωπο μου ξηραινεται.σημερα εβαλα μια κρεμα της μπεμπας που ειναι για το προσωπο της αλλα γενικα τι να κανω?σκεφτομαι μηπως ειμαστε και υπερβολικες αλλα ειναι αρχη ακομα ειναι πολυ μικρα τα μωρα μας!νομιζω μεχρι να κανουν το πρωτο εμβολιο πρεπει να προσεχουμε τα παντα!!

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πω πω κοριτσια αυτο με το αποσμητικο πως το σκεφτομαι δεν εχω μεινει ποτε χωρις αποσμητικο και αν καμια φορα ξεχναω αισθανομαι χαλια μεχρι να βαλω ! κι εχω ακουσει οτι δεν κανει οταν θυλαζουμε λογω μυρωδιας !!

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ντινα ετσι ξαφνικα σου κοπηκε το γαλα?τι γαλα ειναι αυτο για τους κολικους?
και εμας ετσι κανει η μπεμπα μην αγχωνεσαι πονανε τα κακομοιρα!!εγω παντως την εχω συνεχεια αγκαλια αλλα με το που ηρεμει την βαζω στο κρεβατι της.και στο κρεβατι κοιμομαστε οι 3 μας και στην αγκαλια μου κοιμαται ολα τα κανουμε αναποδα αλλα τι να κανουμε.βεβαια οταν δεν ποναει μια χαρα καθεται στο κρεβατι της οποτε ακομα θελω να πιστευω δεν εχουμε κακομαθει

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γκρινια ειχαμε κ εμεις χθες για ωρεες.. Sad Sad Sad Sad Sad 
βασουλα ηρεμησεεεεεεεεεεε...απολαυσε τον υπνο τωρα γτ μετα θα εισαι τρεχατε ποδαρακια μου....
ληδα υπομονηηηηη...δυσκολη λεξη αλλα ετσι πρεπει να κανεις...εφοσον ο γιατρος σου εδωσε το οκ για την παραταση ολα καλα..
κοριτσια πως καταλαβαινουμε οτι το μωρο εχει κολικους;;;;

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
konstadinade έγραψε:ντινα ετσι ξαφνικα σου κοπηκε το γαλα?τι γαλα ειναι αυτο για τους κολικους?
και εμας ετσι κανει η μπεμπα μην αγχωνεσαι πονανε τα κακομοιρα!!εγω παντως την εχω συνεχεια αγκαλια αλλα με το που ηρεμει την βαζω στο κρεβατι της.και στο κρεβατι κοιμομαστε οι 3 μας και στην αγκαλια μου κοιμαται ολα τα κανουμε αναποδα αλλα τι να κανουμε.βεβαια οταν δεν ποναει μια χαρα καθεται στο κρεβατι της οποτε ακομα θελω να πιστευω δεν εχουμε κακομαθει

Είχε μέρες που αρνιόταν το στήθος μου και έφτυνε το γάλα μου που της έδινα.Είτε από το στήθος είτε με μπιμπερό.Το frisolac AC της δίνουμε.Η παιδίατρος μας το συνέστησε.Μία στις τέσσερις μέρες depon σιροπάκι και μέσα στην ημέρα που και που Κίντερτε αλλά όχι πολύ...το πολύ 100ml ημερησίως και μόνο αν έχει απίστευτη γκρίνια.

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ ευχαριστω βρε κορίτσια με ηρέμησατε λιγάκι!!Και ο γιατρός με πρόκληση μου είπε αν δεν έρθει μόνος του και μονο αν ειναι τόσο χάλια τα πράγματα με καισαρικη...Απλα στη θέση που ειναι δεν μπορει να εμπεδωθει για να φύγει ο τράχηλος....Τέλος πάντων όπως και να χει το μωρακι μου να βγει καλα και όλα τα αλλα ειναι λεπτομέρειες!!
Για το αποσμητικό μου είχε πει η μαία οτι δεν κανει και οτι γενικά στην περιοχή του στήθους καλο ειναι να πλενομαστε με το βρεφικο...
Αλλα και γω όπως λέει η Βασουλα αν δεν βαλω νιώθω απαίσια!!

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια εγω που δεν βαζω απο τη μερα που γεννησα νιωθω συνεχεια ΑΠΑΙΣΙΑ. νιωθω συνεχεια οτι βρωμαω. πλενομαι και ξαναπλενομαι αλλα μονο οταν κανω μπανιο νιωθω οτι ειμαι οκ αλλα για ποσο? ασε που ψαχνω να βρω λιγο χρονο να κανω ενα μπανιο... Rolling Eyes 
ντινα αμα εχει κωλικους το μωρακι τι να κανεις, προκειμενου να υποφερει...μη σε στενοχωρει αυτο...σημασια εχει να ειστε κι εσυ κι αυτο καλα...εμενα η παιδιατρος μου ειπε αν συνεχισουν οι κωλικοι, οταν γινει 1 μηνος και μετα, να του δωσουμε ενα φαρμακακι για κωλικους.

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ εγω φριζολακ ντινακι...χαμομηλι μετα τις 40 εμεις

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ντινάκι μου σας είπε ο παιδίατρος τι μπορεί να έγινε και αρνήθηκε το γάλα σου?Μήπως έπαθε σύγχυση θηλών?

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και δεν πετρωσε το στηθος σου ντινα?μηπως εφαγες κατι και το πειραζε η μυρωδια??ας πουμε της ξαδερφης μου εφαγε σκορδαλια και το παιδι εφτυνε το γαλα γιατι βρωμουσε απο το σκορδο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις