Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
26 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 26 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 41]

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας ζουζουνες .. ο ικτερος μας ανεβηκε παλι, 14,9 Sad εχω 0 θετικο ομαδα αιματος και λογω ασυμβατοτητας μου ειχανε πει οτι μπορει να υπαρχουν αυξομειωσεις Sad ειμαι πολυ στεναχωρημενη , περιμενα να την παρω σημερα Sad τωρα ειπανε αυριο η το σαββατο αναλογα με τις μετρησεις της ! το βαρος μας ειναι 2810 και ξεκινησαμε με 2970.. αυτα ...

γνωρηστηκαμε με τη σαντι  Very Happy  ετυχε η θεια της να ειναι φιλη της μαμας μου οπου ηρθε για επισκεψη, και απο τα συμφραζομενα καταλαβα οτι η ανιψια της ειναι η σαντι και ετσι γνωρηστηκαμε !! εχει εναν μπεμπακο, κουκλακι ζωγραφιστο !!!  Very Happy 

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια!!
Μόλις κοιμήθηκε επιτέλους ο μικρός μου και μπήκα να σας γράψω!
Φυσικά δεν είναι τραγικό αν δεν μπορείς να θηλάσεις αλλά δεν είναι και τόσο ακατόρθωτο και σίγουρα δεν χρειάζεσαι τόση βοήθεια...εγώ θηλάζω αποκλειστικά και δουλεύω ταυτόχρονα. Και έχω και ένα πολύ ανήσυχο μπόμπιρα ο οποίος κοιμάται ελάχιστα κατά τη διάρκεια της μέρας (σπάνια πάνω από 1 ώρα σερί). Βοήθεια έχω τη μαμά μου στην οποία έχω πει μόνο να σιδερώνει τα ρούχα του μωρού και φτιάχνει που και που κανένα φαγητό. Τα υπόλοιπα τα κάνω εγώ και όταν έχει χρόνο βοηθάει λίγο ο σύζυγος (δυστυχώς ή ευτυχώς δουλεύει πολλές ώρες).
Μαρία και ο δικός μου είχε πάρει 820 γραμμάρια σε 2 εβδομάδες! Μπράβο στα μωράκια μας! Είχαμε καιρό να βρούμε κάτι κοινό γι αυτό το ανέφερα ;-)
Ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του αλλά εφόσον εμπιστευόμαστε κάποιον λογικό είναι να κάνουμε ότι λέει...αν και την παιδίατρο προσωπικά δεν την ακούω 100% (πχ μου είπε να μην τον ταίζω πριν τη 1μιση ώρα και αν πεινάσει νωρίτερα να του δώσω μάραθο αλλά δεν θέλω να του δώσω προς το παρόν τίποτα άλλο από γάλα...).
Βασούλα πρέπει να έχετε και οι δύο γονείς λογικά Ο ομάδα αίματος έτσι? Το είχα ακούσει ότι μπορεί και αυτό να προκαλεί ίκτερο...υπομονή λίγες μέρες ταλαιπωρία αλλά σύντομα θα περάσει!! Είναι λογικό να χάνει βάρος στην αρχή, ειδικά εφόσον έχει ίκτερο. Εμείς είχαμε χάσει σχεδόν 300 γραμμάρια...
Όσο για την αποστείρωση εγώ έχω πάρει ένα της avent που υποτίθεται είναι 24ωρος, επομένως αφήνω εκεί μέσα ότι αποστειρώνω και τα χρησιμοποιώ για 1 24ωρο.

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βασουλα μου μην στεναχωριεσαι...θα πεσει ο ικτερος...εφοσον παρακολουθουν τη μικρουλα σου δεν χρειαζεται να ανησυχεις για τπτ....
και εγω και ο αντρας μου ομαδα αιματος 0 θετικο εχουμε...οπως επισης και ο μπεμπης...δεν ξερω αν η ομαδα αιματος παιζει ρολο στον ικτερο αλλα και εμας ειχε ανεβασει στο 9,1 αλλα επανηλθε...δεν ανεβηκε τοσο ωστε να τον βαλουν στη λαμπα....

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βίκυ μου νομίζω ότι πρέπει ο ένας να έχει θετικό και ο άλλος αρνητικό γιατί υποτίθεται ότι κάνουν επίθεση τα αρνητικά στα θετικά γι αυτό ανεβαίνει ο ίκτερος...

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οσο για το βαρος βασουλα μου επισης μην αγχωνεσαι...ολα τα μωρακια στην αρχη χανουν....εμας γεννηθηκς 3090γραμ και βγηκαμε απο την κλινικη 2870γραμ....την επομενη που ηρθε η παιδιατρος ειχε παρει 30γραμ σε μια μερα..και μετα απο 2 εβδομαδες 500γραμ....

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α τωρα καταλαβα ειρηνακι μου....δεν το ηξερα...

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τέτοια περίπτωση γνώρισα στο μωρό του ξαδέρφου μου γι αυτό το έμαθα. Φυσικά μετά από 2-3 μέρες έπεσε ο ίκτερος και βγήκαν από την κλινική και δεν είχε κανένα πρόβλημα ο μικρός. Και από βάρος ξέφυγε μετά! Ήταν 10 κιλά 4μιση μηνών Smile
Οπότε Βασούλα μην αγχώνεσαι για τίποτα!!

Μαρία έχω 2 απορίες (κυρίως) για σένα! Smile
1) Στο ring sling έχεις το μωρό σε οριζόντια θέση ή όρθιο με τα πόδια έξω?
2) Όταν θηλάζεις ξαπλωμένη μετά σηκώνεις τη μικρή να ρευτεί ή την αφήνεις να κοιμηθεί κατευθείαν?

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βικυ κ εμεις οικογενεια πια εχουμε 0+....και οι 3...
ειρηνη καλημερουδιααα
βασουλα μη στενοχωριεσαι..14,8 ειχε φτασει εμενα η κιτρινουλα μου..καθησαμε μια επιπλεον μερα αλλα πηγαμε αλλες 2φορες για μετρηση... κ μενα ειχε χνουδακι παντου..εφυγε τωρα

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ!!!Ναι!!!!Πείτε για το σλινγκ!!!!!
Εγω πάντως και ξαπλωτό που τον θηλάζω τον σηκώνω να ρευτεί και συνήθως τον ξαναπαίρνει ο ύπνος αμέσως στον ώμο μου....
Βασούλα υπομονή βρε κοριτσάκι μου...Δεν είναι σοβαρό...Είναι περαστικό ευτυχώς!!!!!

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Ματινάκι Smile
Λήδα εγώ έχω σαν "μπούσουλα" τα βιντεάκια εδώ:
http://babywearing.gr/Babywearing/odigies_video_pws_forame_marsipo_sling.html#baby_out

και προσπαθώ να βγάλω άκρη!!
Απλά όταν το θηλάζω ξαπλωμένη τον παίρνει ο ύπνος και όταν κοιμάται συνήθως δεν ρεύεται (και όρθιο δηλαδή που τον κρατάω) και λυπάμαι να τον ξυπνήσω!

a_nanaka

a_nanaka
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Βρε κοριτσια νομιζω ότι με παρεξηγήσατε για το παραδειγμα της "καλομαθημένης κουνιαδας" που σας ανέφερα. Και σε καμια περίπτωση δεν θεωρω τον αποκλειστικό θηλασμό ακατόρθωτο. ούτως ή άλλως έχω φίλη που θήλασε αποκλειστικά δίδυμα αλλά με βοήθεια πεθερας σε φαγητο και καθαρισμού σπιτιού. Κι εγω θήλασα αποκλειστικά μέχρι που ήρθαν οι κολικοι και η παιδίατρος μου συνέστησε να δώσω ξένο γάλα για λίγο διάστημα. Το γάλα μου δεν το έχω κόψει εδω και τρεις εβδομάδες, αντιθέτως το αποθηκευω  και περιμένω να έρθει η ώρα να συνεχίσουμε τον θηλασμό και βλέπουμε πως θα πάει. Δεν αγχωνομαι πάντως και αυτό πιστεύω ότι είναι το σημαντικότερο.

Θα συμφωνήσω γενικα με όλες στο θέμα του παιδιάτρου ότι ο καθένας έχει διαφορετική τακτική σε ορισμένα θέματα. Π.χ εμένα μου έχουν πει να βράζω το νερο για το γάλα 5 με 10 λεπτά ενω σε μια φίλη μου της είπε ο δικός της παιδίατρος ότι απλά ο βραστήρας αρκει. Όπως είπαν πολλές από εσάς... "ό,τι να 'ναι"!

Φιλια!

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
matinaki1990 έγραψε:καλημερα μαρακι..μπραβο στην μικρη ζουζου για τα γραμμαρια.. Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 20 215994 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 20 215994 
για την αποστειρωση που λεμε κ τον τροπο τι εχεις να πεις;; μπηκες καθολου στην διαδικασια αυτη;

Ματινάκι, όπως είπε και η Ειρήνη, όταν αποστείρωνα στην Ορσία, τα άφηνα μέσα στον αποστειρωτή. Αυτό που έχω διαβάσει επίσης είναι ότι σου είπαν τα άλλα κορίτσια για το ψυγείο.


elin1 έγραψε:κοριτσια πιστευω εχει να κανει και με το μωρο...αλλα ειναι πιο ησυχα αλλα πιο ανησυχα, δεν ειναι ολα το ιδιο...μετα ειναι και το αλλο: ισως το να θηλασεις δεν ειναι τοσο τραγικο αλλα σε βαθος χρονου, για να πιασεις τους 6 ή τους 8 μηνες δεν ξερω αν ειναι τοσο απλα τα πραγματα...

Ελιν, πάντα η αρχή είναι δύσκολη! Όσο μεγαλώνουν θηλάζουν πιο αποτελεσματικά (ακόμα και 5λεπτο) και αμα φτάσουν τους 6 μήνες που μπαίνουν και οι στέρεες, παιχνιδάκι!
Για μένα οι πιο υπομονετικές και με μεγάλη θέληση τις οποίες θαυμάζω, είναι αυτές που βγάζουν με θήλαστρο και συνεχίζουν ακόμα και όταν επιστρέφουν στην εργασία τους!


viki1988 έγραψε:καλημερ αμαρακι και ληδακι...
μπραβο μαρακι μου.....πολυ καλη η μπουμπουκα σου.....απ'οτι φαινεται εχεις μπολικο γαλα....μπραβο και στις 2 σας...
οσο για το στηθος παρ'ολο που η γιατρος μου ειναι αρκετα νεα αυτο μου ειπε να κανω και το εκανα....οι αποψεις ειναι αποψεις αλλα πρεπει να ακολουθουμε τις οδηγιες του γιατρου οσο και ξεπερασμενες να ειναι....

Δε λέω, επειδή πολλοί εχουν διαφορετικές απόψεις ακολουθούμε του γιατρού που διαλέξαμε και εμπιστευόμαστε. Έχω διαβάσει όμως έρευνες που λένε ότι αυτο το χάπι εχει πολλές παρενέργειες και το δέσιμο έχει σταματήσει χρόνια τώρα. Επίσης το εχω ξαναγράψει αλλά εμπιστεύομαι πιο πολύ συμβουλο θηλασμού σε αυτό το θέμα παρά γυναικολόγο ή παιδίατρο.


irenehr έγραψε:
Μαρία έχω 2 απορίες (κυρίως) για σένα! Smile
1) Στο ring sling έχεις το μωρό σε οριζόντια θέση ή όρθιο με τα πόδια έξω?
2) Όταν θηλάζεις ξαπλωμένη μετά σηκώνεις τη μικρή να ρευτεί ή την αφήνεις να κοιμηθεί κατευθείαν?

Όταν το βάζω να κοιμηθεί με βολεύει καλύτερα η όρθια με τα πόδια έξω γιατί εχω μεγαλύτερη ευκολία κινήσεων. Κατα τ' άλλα προχθές την θήλασα κιόλας μέσα στο sling. Από την θέση που είπαμε την γύρισα ξάπλα με το κεφάλι απέναντι από τους κρίκους και μόλις τελείωσε και την πήρε ο ύπνος, την ξαναγύρισα όρθια. Μετά από λίγο την έβαλα στο λίκνο μαζί με το sling και όλα μια χαρά. Βέβαια με βοήθησε ο αντρας μου να βγάλω το sling μαζί με το μωρό χωρίς να ξυπνήσει. Και εγώ τα βιντεάκια που είπες συμβουλεύομαι!
Τώρα τα βράδια που θηλάζω ξαπλωμένη δεν την σηκώνω να ρευτεί. Την λυπάμαι γιατί αφήνει το στήθος και ειναι ήδη κοιμησμένη (ή είμαι εγώ τόσο γκολ που δεν μπορώ ούτε να ανοίξω τα μάτια μου  Rolling Eyes ). Παντα όμως την εχω στο πλάι και όχι ανάσκελα μήπως βγάλει καμια γουλιά. Επίσης μερικές φορές ψιλογκρινιάζει στον ύπνο της, την σηκώνω, ρεύεται στο δευτερόλεπτο και την ξαναφήνω κάτω ευτυχώς χωρίς να ξυπνήσει  Smile 


a_nanaka έγραψε:Βρε κοριτσια νομιζω ότι με παρεξηγήσατε για το παραδειγμα της "καλομαθημένης κουνιαδας" που σας ανέφερα. Και σε καμια περίπτωση δεν θεωρω τον αποκλειστικό θηλασμό ακατόρθωτο. ούτως ή άλλως έχω φίλη που θήλασε αποκλειστικά δίδυμα αλλά με βοήθεια πεθερας σε φαγητο και καθαρισμού σπιτιού. Κι εγω θήλασα αποκλειστικά μέχρι που ήρθαν οι κολικοι και η παιδίατρος μου συνέστησε να δώσω ξένο γάλα για λίγο διάστημα. Το γάλα μου δεν το έχω κόψει εδω και τρεις εβδομάδες, αντιθέτως το αποθηκευω  και περιμένω να έρθει η ώρα να συνεχίσουμε τον θηλασμό και βλέπουμε πως θα πάει. Δεν αγχωνομαι πάντως και αυτό πιστεύω ότι είναι το σημαντικότερο.

Θα συμφωνήσω γενικα με όλες στο θέμα του παιδιάτρου ότι ο καθένας έχει διαφορετική τακτική σε ορισμένα θέματα. Π.χ εμένα μου έχουν πει να βράζω το νερο για το γάλα 5 με 10 λεπτά ενω σε μια φίλη μου της είπε ο δικός της παιδίατρος ότι απλά ο βραστήρας αρκει. Όπως είπαν πολλές από εσάς... "ό,τι να 'ναι"!

Φιλια!

Πρώτη φορά ακούω να δίνουν ξένο και να διακόπτουν το μητρικό λόγω κολικών. Αφού όλοι λένε ότι το μητρικό είναι το πιο εύπεπτο! Μπράβο σου πάντως που κάνεις τράπεζα για το μωράκι σου ετσι ώστε να επιστρέψετε στον αποκλειστικό. Όπως είπα και πιο πάνω, όποια αντλεί και δεν τσ παρατάει, για μένα είναι τέλεια!



Βασούλα εγώ εχω 0+ και η μπέμπα Β+
Μου είχαν πει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Ότι λόγω ασυμβατότητας μπορεί να ανεβάσει ίκτερο. Τελικά το γλυτώσαμε.

Ειρήνη όντως, είχαμε καιρό να βρούμε πάλι κάτι κοινό αλλα δεν μπορείς να πεις! Ακριβώς τα ίδια γραμμάρια δώσαμε στα μπουμπούκια μας  Smile 

http://www.something-special.gr

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια πωςμπορείτε και χειρίζεστε το sling τόσο άνετα?Εγώ μετα βίας να την βάλω όρθια με τα πόδια έξω....Αφήστε που φοβάμαι μην μου πέσει ή της κάνω ζημιά σε κανένα κόκκαλο

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ασυμβατοτητα ομαδας κοριτσια εννοουν το να μην εχει και το παιδι μηδεν οπως η μαμα και οχι μονο το ρεζους .. μαρακι εσεις μαλλον το γλητωσατε γιατι ησασταν πιο μεγαλες !! αυριο βγαινουμε , ελπιζω μαζι με τη μπεμπουλα αλλιως θα με φανε τα δρομολογια να την ταιζω την καρδια μου αλλα χαλαλι της !!  Very Happy  ανυπομονω κι εγω να τη βαλω στο σλινγκ μου , τα εχω μελετησει αρκετα τα βιντεακια και κατι εντυπα που μου στειλανε ( απο αυτους το πηρα το μαρσιπακι μου ) ! το βαρος την αυξηθηκε απο χθες 60 γρ! κανει δουλεια το γαλατακι της μανουλας !!

κατι αλλο κοριτσια που κανατε καισαρικη, ποτε καταφερατε να σηκωνεστε μονες?? εγω μονη μου σηκωνομαι ομως το πρωι επειδη ειμαι ωρες ξαπλωμενη, με τραβανε πολυ τα ραμματα και δεν μπορω να σηκωθω χωρις βοηθεια Sad μηπως δεν κανω κατι καλα, και θελει τροπο για να μην ποναω? κατα τ αλλα σημερα τρωω κανονικα , οποτε λεω να κατεβω στο κιλικιο να τσακισω κανενα τζανκ !!  Razz 

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βασούλα εγώ από την αρχή σηκωνόμουνα μόνη μου, απλά προσπαθούσα να μην χρησιμοποιώ τους κοιλιακούς μυς, όπως και στην εγκυμοσύνη. Περίπου στις 10 μέρες όμως άρχισα να κινούμε πολύ πιο άνετα χωρίς πόνο.
Εύχομαι αύριο να βγείτε μαζί με την μπουμπού σας, αλλά κι αν μείνει για καμιά μέρα ακόμα σκέψου ότι θα είναι για το καλό της  Smile 

Ώστε γνώρισες και την Sadi; Φαντάζομαι πήγαν όλα καλά και με εκείνη!

http://www.something-special.gr

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βασουλα μην αγχωνεσαι κατσε μεσα οσο πρεπει!εγω λυσαξα να φυγω γιατι ηταν πρωτοχρονια και τελικα καναμε πρωτοχρονια και ξαναγυρισαμε νοσοκομειο με 17.4 χολερυθρινη!!!1000 φορες να ειχα κανει πρωτοχρονια στο νοσοκομειο.ειχα και τυψεις μετα γιατι βασανιστηκε η μικρη.
κι εγω ακριβως το ιδιο με σενα ειχαμε ασυμβατοτητα με την μικρη.

492Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 13, 2014 10:40 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δηλαδη κωσταντινα μου οταν φυγατε με τι βαθμο σας την εδωσαν? εμας τωρα τελευταια μετρηση ηταν 13,7 ,για να δουμε ποσο θα παει αυριο....

493Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 13, 2014 10:52 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βασούλα μου εμείς με 10, κατι δεν μπήκε ούτε λάμπα και φύγαμε...Απλά μου είπαν ότι λόγω θηλασμού κάνει λίγες περισσότερες μέρες να φύγει αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα....
Τώρα για τον πόνο εγώ γυρνούσα πρώτα στο πλάι και μετά όπως σου είπε και η Μαρία προσπαθούσα να μην χρησιμοποιώ τους μυες της κοιλιας..Έβαζα πιο πολύ δύναμη στα χέρια...Από παυσίπονα σου δίνουν τίποτα?

494Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 13, 2014 11:03 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι μου δινουν ληδακι !! τις πρωτες δυο μερες ενεσιμα μετα υποθετα βολταρεν και σημερα το απογ ντεπον ! δεν ποναω γενικα ιδικα με το παυσιπονο, απλα οταν ειμαι σε τελειως ξαπλωτη θεση για πολυ ωρα μου ειναι πολυ δυσκολο να σηκωθω ! βεβαια καθε μερα παω καλυτερα Smile οσο για το θυλασμο , εμενα μου ειπανε το αντιθετο! να το θυλαζω οσο πιο πολυ μπορω για να φυγει πιο γρηγορα.. τι να πω, μακαρι να μας τη δωσουν αυριο , αλλα αν ειναι να ξαναανεβασει ας κατσει μια μερουλα ακομα ...

495Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 13, 2014 11:11 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι και μένα υπόθετα...μπλιαχχ!!!!
Και μένα μου είχαν πει να θηλάζω όσο περισσότερο γίνεται απλά ότι κρατάει λίγο παραπάνω...

496Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 13, 2014 11:20 am

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
με 13,4 φυγαμε και εφτασε 17,4!και μετα φυγαμε με 12 και ολα καλα!

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαχα τι μου θυμίσατε με το υπόθετο!! Λίγες ώρες μετά που γέννησα ήρθε μια μαία με το υπόθετο voltaren. Και τις λέω τι είναι αυτό?? Παυσίπονο λέει υπόθετο! Όχι όχι της λέω μια χαρά είμαι δεν πονάω!! Και δεν το έκανα τελικά ποτέ Razz Razz
Της λέω δεν θέλω να ξαναπειράξετε την περιοχή εκεί γύρω, αρκετά Smile Smile

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άστα Ειρήνη μου εγω έπρεπε υποχρεωτικά να το παρω γιατι ειναι και αντιφλεγμονωδες και μετα υποχρεωτικά υποθετο γλυκερινης γιατι δεν έπρεπε να πιέσω καθόλου που είχα τα ράμματα...Αλλα αυτα κανεις δεν στα λέει οταν μένεις εγκυος..Τα ανακαλύπτεις ενα ενα!!!!

499Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 13, 2014 10:01 pm

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα !!! ειρηνη μου ετσι εκανα εγω γιαα τα ενεσιμα !! ομως εγω δεν ημουν σαν εσενα τυχερη και της εφαγα στον πωπω ! οσο για τα υποθετα , μια αηδια και μιση , αλλα κανουν δουλεια τα ατιμα!

500Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 13, 2014 11:36 pm

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πηγα ταισα τη μπουμπου μου !! ακομα κιτρινιαρα τη βλεπω τη μικρουλα μου ! δεν το κοβω να την παιρνω και σημερα  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 20 534787 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις