Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
27 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 27 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 41]

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λογικά δεν χρειάζεστε ακόμα αλλαγή σε νούμερο! Τουλάχιστον στα pampers. Όταν πλησιάσει τα 4 κιλά το ξανασυζητάμε Smile
Μια φίλη μου μου είχε πει ότι το καλύτερο είναι τα κιλά του μωρού να είναι περίπου στη μέση του εύρους κιλών της πάνας. Πχ αν τα κιλά λένε 3-6 τότε 4,5 είναι τα ιδανικά κιλά γι αυτό το νούμερο!

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ κορίτσια μου και γω δεν θέλω με τίποτα να ξαναμείνω τώρα έγκυος!!!!Δεν θέλω αντισυλληπτικά και δεν ξέρω αν επιτρέπονται και με το θηλασμό...Μαλλον προφυλακτικό....
Τα λόχεια πότε σας τέλειωσαν?
Ειρήνη μου στο sling προσπάθησα να τον βάλω αλλά δεν τα καταφέρνω...Μάλλον δεν το έχω βάλει σωστά γιατί νιώθω το ύφασμα να χαλαρώνει και φοβάμαι ότι θα μου φύγει το παιδί!!!
Βασούλα εμείς τώρα περάσαμε στο 2...Στις 10 μέρες ήταν 3440 οπότε τώρα θα τα έχουμε φτάσει τα 4...Απλά την κλείνω λίγο πιο σφιχτά γιατί αλλιώς τα τσίσα φεύγουν...

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγώ δεν θέλω με τίποτα να μείνω έγκυος τώρα...αλλά η γυναικολόγος μου είπε καλύτερα να μην πάρω τώρα αντισυλληπτικά (που αυτός ήταν πάντα ο τρόπος αντισύλληψης μας) και προτείνει προσοχή και προφυλακτικό...

Λήδα μου δες κανένα βιντεάκι για το πως να βάλεις το παιδί στο sling (πχ http://babywearing.gr/Babywearing/odigies_video_pws_forame_marsipo_sling.html#baby_out)
Και εγώ τις πρώτες φορές νόμιζα ότι θα μου πέσει το παιδί αλλά σιγά σιγά το συνήθισα...και πάλι δεν είμαι 100% άνετη αλλά βλέπω ότι βοηθάει πολύ το μικρό γι αυτό επιμένω.


vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειρηνη γιατι σου ειπε οχι αντισηλιπτικα? λογω θυλασμου?

πως τον βαζεις στο σλινγκ? στην ορθια σταση?

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι λόγω θηλασμού...δεν μου το απαγόρευσε τελείως αλλά μου είπε καλύτερα όχι. Δεν επέμενα και εγώ η αλήθεια. Πιστεύω ότι αν είμαστε προσεκτικοί δεν θα υπάρχει πρόβλημα για όσο καιρό θηλάζουμε...
Ναι σε όρθια στάση τον βάζω με τα ποδαράκια έξω. Αυτή δοκίμασα από την αρχή και με βόλεψε. Δεν δοκίμασα να τον βάλω ξαπλωμένο.

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω δεν εχω ρωτησει το γιατρο μου ακομα αλλα φανταζομαι πρεπει να ερθει πρωτα περιοδος για να τα ξεκινησω.
κοριτσια εχω κατι νευρα τωρα....πηγα χτες στον κωτσοβολο και πηρα ενα συστημα σιδερωματος ηθελα πολυ καιρο να το παρω γιατι νομιζω ειναι καλυτερα για τα ρουχα του παιδιου.το ειχε 70% εκπτωση απο 139 το πηρα 42!!!!χαρηκα πολυ που το βρηκα φτηνο γιατι εχουμε πολλα εξοδα τωρα.παω λοιπον να σιδερωσω και ειναι χαλασμενο Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 31 679259 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 31 679259 εχει βεβαια 2 χρονια εγγυηση αλλα θα το τρεχω ολη την ωρα για σερβις μου φαινεται

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενα η μπεμπα ηταν 4,5 κιλα πριν 2 εβδομαδες οποτε σιγουρα θα ειναι 5 κιλα τωρα και ακομα το 1 της φοραω στα pampers και δεν εχει προβλημα

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κωνσταντίνα μου ποιο πήρες?Ακούγεται τέλεια η τιμή!!!Εγώ έχω το juro pro και μ'έχει βολέψει πολύ και ειδικά για του μωρού γιατί ο ατμός τα αποστειρώνει όλα αλλά πριν 3 μέρες χάλασε ο ατμός και δεν ξέρω αν αξίζει να το φτιάξω...
Ειρήνη εγώ ξαπλωτό δοκίμασα αλλά μου φαίνεται σαν να στραβώνει το κεφάλι του...

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κωσταντινα για χαρα πολυ καλη προσφορα !! ε αφου εχεις την εγγυηση μπορει και να σου το αντικαταστησουν αν ειναι ελατωματικο ! και εγω γιουρο προ εχω το κασμιρ, μου το ειχανε κανει δωρο στο γαμο, και εμενα με εχει καταβολεψει !

760Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 31 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τρι Φεβ 25, 2014 10:29 am

Energy2009

Energy2009
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Χαίρομαι που είστε όλες καλά και τα μωράκια σας επίσης! Ελπίζω και της Ιόλης τα μικράκια να είναι καλύτερα ήδη!

Εμείς πήγαμε σήμερα στον γιατρό, είμαι στην 40εβδ. και μου είπε ότι αν δεν γεννήσω μέχρι την Πέμπτη, θα μπω για να πάμε με τεχνητούς πόνους.

Οπότε... ζυγώνω και εγώ!! Ανυπομονώ να δω το προσωπάκι της κορίτσια... τίποτα άλλο δεν με νοίαζει. Να είναι μόνο γερή!

Σας φιλώ γλυκά  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 31 417472 

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γιουρο προ ηταν και ηταν τελευταιο κομματι γιαυτο το ειχαν τοσο αλλα τελικα ηταν ελαττωματικο και πηγα και το αλλαξα πηρα την στιρελα της ντελονγκι 120 ευρω με
4 χρονια εγγυηση αν παθει κατι δεν παει για σερβις μου δινουν κατευθειαν καινουργιο.

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Energy με το καλό!
Ούτε εσένα θέλει να βγει βλέπω  Smile 

http://www.something-special.gr

Energy2009

Energy2009
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mariameint έγραψε:Energy με το καλό!
Ούτε εσένα θέλει να βγει βλέπω  Smile 

Σε ευχαριστώ Μαρία μου! Του αρέσει μέσα φαίνεται, ναι!  Wink Είναι και οπίσθιος ο πλακούντας πάντως και δεν βοηθάει στο να αρχίσει ο τοκετός, θέλει περπάτημα! Για να δούμε, τελευταία μέρα αύριο!

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κατάλαβα Κωνσταντίνα μου!!Θα το παω αυριο εγω να δώ τι θα μου ζητήσουν για φτιάξιμο και ανάλογα θα δώ τι θα κανω...Παντως και γω παλι juro pro θα παρω η stirela...

765Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 31 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τρι Φεβ 25, 2014 11:49 pm

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κούκλες,τι κάνετε?
Εμείς το βράδυ ξυπνήσαμε πολλές φορές...
Πολύ καλή η προσφορά για το σίδερο,τέλειο,εγώ απεχθάνομαι στο σιδέρωμα α πα πα..τώρα τα σιδερώνει η μαμά μου και πριν το μωρό πιο πολύ ο άνδρας μου...εγώ προτιμώ τις άλλες δουλειές...
Σε πάμπερς εμείς είμαστε ήδη στο 2,τελευταία φορά ήμασταν 5 κιλά οπότε ίσως μπούμε σε λίγο καιρό στο 3..

766Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 31 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τρι Φεβ 25, 2014 11:54 pm

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!
Energy με το καλό! Σήμερα ή αύριο θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά Smile

Εμείς χθες πήγαμε παιδίατρο και βάλαμε το πρώτο μας εμβόλιο!!
Όλα καλά αν εξαιρέσουμε λίγη μουρμούρα εκείνη την ώρα. Μόλις όμως ξεκίνησε το αυτοκίνητο ηρέμησε! Οπότε κάναμε μια μεγάλη βόλτα (γιατί όταν σταματούσε το αυτοκίνητο έκλαιγε και με το που ξεκινούσε ηρεμούσε!!) και όλα καλά!
Πήραμε 1300 γραμμάρια τον τελευταίο μήνα και 4 πόντους. Αυτά τα νέα μας!

767Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 31 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τετ Φεβ 26, 2014 12:20 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα ! ενερτζι με το καλο , κοντευεις κι εσυ !!

ειρηνακι ποσο ειναι δηλαδη ο μπεμπης τωρα?

768Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 31 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τετ Φεβ 26, 2014 12:34 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κ απο μενα μανουλες
ενερτζυ με το καλο κοριτσι μου..
ειρηνη μπραβο στο μπεμπακι...εκλαψε εκεινη την ωρα πολυ;;;
μεγαλωσε ο μικρουλης μπραβο

769Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 31 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τετ Φεβ 26, 2014 12:38 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα παω για την ευχη το μεσημερι κ μετα βολτεςςςςς Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 31 215994 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 31 215994 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 31 215994 ...
περιμενω κ εγω να περασουν οι μερες να κανει το εμβολιο για να παμε στην βαφτιστηρα..δε θα την παμε απο τωρα γτ κ η βαφτιστηρα κ η αδερφουλα της ειναι μικρουλες..1.5 κ 3 χρ.

770Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 31 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τετ Φεβ 26, 2014 12:56 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια, οποτε βαζω τη μικρη στο δεξι μου στηθος ΥΠΟΦΕΡΩ !! ποναω πολυυυ ! δεν εχει πληγη , αλλα πριν κατι μερες ειχε πριστει σε ενα σημειο , οχι στη θηλη , στο γυρω γυρω και ειχε γινει σαν ενα μαγαλο σπυρακι για να καταλαβετε ... τωρα εχει ξεπριστει αλλα εγω που το ξερω το βλεπω οτι ειναι λιγο πρισμενο ακομα και ποναω , τι να ειναι αυτο? πππφφφφ τι να κανω??

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βασούλα μήπως έχεις φραγμένο κανέναν πόρο στο στήθος και πονάς?Να ρωτούσες τον γυναικολόγο σου?Εχει καμιά μαία αυτός που συνεργάζεται?Ή να έπαιρνες τηλ κανέναν σύμβουλο θηλασμού να σου πει?

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο μικρός μου τώρα είναι 5370 gr!
Μεγαλώσαμε ναι Smile
Έκλαιγε αρκετά εκείνη την ώρα Sad
Αλλά ευτυχώς δεν είχαμε καμία παρενέργεια...Αλλά θα έχει κάθε μήνα εμβόλια...ταλαιπωρία για τα μικρούλια!
Άντε Ματινάκι με το καλό να ξεκινήσετε τις βόλτες σας!!!
Βασούλα καλύτερα να μιλήσεις με το γυναικολόγο σου να σου πει τι μπορεί να είναι και αν μπορείς να κάνεις κάτι για να το ανακουφίσεις...

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα ρωτησω τη μαια ...προς το παρον εκανα μια ζεστη κομπεσα πριν το θυλασμο και νομιζω βοηθησε λιγακι !!

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια μου!!!!!
Ενερτζι με το καλο!!!!
Ειρήνη μου μια χαρα μεγαλώνετε!!!!
Εμεις πολυ ανησυχία εχουμε ρε κορίτσια...Λέτε να μην χορταινει;Βέβαια οταν γκρινιάζει και τον βάζω στο στήθος δεν δείχνει να το θελει...Πιο πολυ δείχνει να σφίγγεται και μόλις τον παίρνω στον ώμο (οπως τα κρατάμε για να ρευτουν) ηρεμει...

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ληδακι μαλλον πονακια θα εχει το μπεμπινι σου ! υπομονη !!

κοριτσια ο πονος στο στηθος συνεχιζει και ειναιαφορητος ! σκεφτομαι νααπευθηνθω σε συμβουλο θυλασμου .. ποια να ειναι η διαδικασια ? εχουν γραφειο που πρεπει να παω εγω? ερχονται σπιτι??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις