Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
205 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 205 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 41]

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kate πολύχρονος και ο δικός σου ο μπέμπης!

Εσύ πως τα πας με την πάρεση; Είσαι καλύτερα;

http://www.something-special.gr

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mariameint έγραψε:Kate πολύχρονος και ο δικός σου ο μπέμπης!

Εσύ πως τα πας με την πάρεση; Είσαι καλύτερα;

Ευχαριστουμε!

Καπως καλυτερα υπαρχει μια μικρη βελτιωση και κανω φυσιοθεραπειες,ασκησεις στο σπιτι κλπ

Η πληρης ααποκατασταση θα αργησει αλλα μαλλον θα ειναι πληρης απο ενα ηλεκτρομυογραφημα προσωπου που εκανα
ειχα πολυ καλα αποτελεσματα

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kate_85 έγραψε:
mariameint έγραψε:Kate πολύχρονος και ο δικός σου ο μπέμπης!

Εσύ πως τα πας με την πάρεση; Είσαι καλύτερα;

Ευχαριστουμε!

Καπως καλυτερα υπαρχει μια μικρη βελτιωση και κανω φυσιοθεραπειες,ασκησεις στο σπιτι κλπ

Η πληρης ααποκατασταση θα αργησει αλλα μαλλον θα ειναι πληρης απο ενα ηλεκτρομυογραφημα προσωπου που εκανα
ειχα πολυ καλα αποτελεσματα
μπραβο! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 328109 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 328109 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 328109 πολυ χαρηκα Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 215994 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 215994 

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
konstadinade έγραψε:
μπραβο! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 328109 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 328109 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 328109 πολυ χαρηκα Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 215994 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 215994 

να σαι καλα Κωνσταντινα μου!

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κοριτσάκια!!Με το καλό σε αυτές που σαράνητησαν και χρόνια πολλά για τα μηνογενέθλια!
Εμένα η μικρή τις τελευταίες 3 μέρες κλαίει μετά τις 5 το απόγευμα, την πιάνει ανησυχία...Επίσης έχει πολλά αέρια,τι να κάνω,θα φύγουν ποτέ αυτά?

881Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Σαβ Μαρ 01, 2014 10:08 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο Kate πολυ καλα νεα!!!!!!
Χρονια σας πολλα κι ολας!!!!!!
Σοφία και μ´ενα τα ιδια...Μιλάμε σήμερα απο τις 5 το απόγευμα γανιασε στο κλάμα και τωρα μολις κοιμήθηκε...Δεν καθόταν πουθενά ούτε στον άντρα μου ήθελε να τον εχω στον ώμο και να προχωράω...Μολις έκανα οτι καθόμουν αντε παλι κλάμα!!!!!!μεχρι ποτε ειναι αυτο δεν ξερω....

882Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Σαβ Μαρ 01, 2014 12:16 pm

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εμενα κοριτσια καθε μερα εχουν σταθερο ωραριο: αρχιζουν το κλαμα και τη γκρινια κατα τις 7:30 το απογευμα και μας παει ετσι ή ολο το βραδυ ως τις 8 το πρωι ή αν εχουν πλεον κουραστει πολυ και ειμαστε και τυχεροι, μπορει να κανουν διαλειμμα και να κοιμηθουν γυρω στις 2 ως τις 5 το πρωι... ιδιως τωρα με το συναχι ειναι πολυ μπουκωμενα και δωστου κλαμα γιατι δεν μπορουν να αναπνευσουν οταν τα ξαπλωνουμε στα λικνα. Sad Ολα μαζι τα θυμουνται το βραδυ: δεν εχουν κανει κακα, τους ερχονται αερια, μυξες, πεινανε, δεν πεινανε, τους ενοχλει το αλλο διπλα που κλαιει, εχουν παλινδρομηση..ολα το βραδυ!  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 534787 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 534787 

Κατα τα αλλα εβαλα το 1ο αυτοκολλητο επιτελους στη ντουλαπα, θα σας το βγαλω αυριο φωτο

Ληδα ναι αυτο διαβασα, σταζεις λιγο μητρικο γαλα στο κουκλακι. Ή το βαζεις στο στήθος, στον κορφο σου που λενε. Δεν το ποτιζεις γαλα γ να μυριζει ξινιλα βεβαια Smile

Κοριτσια να ρωτησω κατι; Εχω αυτο εδω: http://www.amazon.co.uk/Tommee-Tippee-Closer-Nature-Travel/dp/B002L3TEN8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1393704720&sr=8-1&keywords=tommee+tippee+food+warmer

το οποιο στο νοσοκομειο μια φορα που πηγαμε για εξεταση και τωρα που καναμε εισαγωγη το χρησιμοποιησα ως θερμος, δλδ εβρασα νερο, το εβαλα μεσα και για τις επομενες 8 ωρες εφτιαχνα το γαλατακι της μικρης με σκονη γαλα. Το νερο το εβαλα κατευθειαν βραστο, το διατηρησε βραστο για ολες αυτες τις ωρες κ μετα επρεπε να κρυωσω το μπιμπερο με το γαλα. Τωρα ομως που διαβασα τις οδηγίες (ναι δεν τις ειχα διαβασει στην αρχη!) λεει οτι ειναι για να ζεσταινεις τα μπουκαλια! Δλδ γεμιζεις με ζεστο νερο και οταν το χρειζεσαι αναποδογυριζεις το ασπρο πλαστικο, βαζεις το μπιμπερο εκει μεσα και γεμιζεις γυρω γυρω το πλαστικο με νερο. Σαν φορητο μπαιν μαρι, δλδ. Ετσι οπως το περιγραφει ειναι για να εχεις ετοιμο το γαλα κρυο, και να το ζεσταινες (πχ το μητρικο)

Λέτε να εκανα καμια πατατα (απο αποψη αποστειρωσης εννοω) που χρησιμοποιησα το νερο για να φτιαξω το γαλα;;; Ομως με τη σκονη γαλα δεν μπορεις να το φτιαξεις και να το φυλαξεις στο ψυγειο, ωστε μετα να το ζεστανεις οπως λενε. Πρεπει να το φτιαξεις εκεινη την ωρα.

Τι δεν καταλαβαινω;;scratch scratch 

Οσες ειχανε μηνογενεθλια χρονια σας πολλα! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 654316 

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Leda Leda έγραψε:Μπράβο Kate πολυ καλα νεα!!!!!!
Χρονια σας πολλα κι ολας!!!!!!
Σοφία και μ´ενα τα ιδια...Μιλάμε σήμερα απο τις 5 το απόγευμα γανιασε στο κλάμα και τωρα μολις κοιμήθηκε...Δεν καθόταν πουθενά ούτε στον άντρα μου ήθελε να τον εχω στον ώμο και να προχωράω...Μολις έκανα οτι καθόμουν αντε παλι κλάμα!!!!!!μεχρι ποτε ειναι αυτο δεν ξερω....

1ον σημερα ετυχε κ πηραμε τον ιδιο αποστειρωτη με σενα αλλα το βρηκαμε σχεδον 20Ε φθηνοτερα απο σιτε που μου εδειξες!

2ον κ μενα μπλανταζει απο τα πονακια αλλα δεν κραταει πολυ απλως θα το κανει 4-5 φορες μεσα στην μερα για λιγο

Να ξερεις οτι οταν τον εχεις στον ωμο σου ανακουφοζονται γιατι ολη κοιλιτσα του ακουμπαει καπου ζεστα κ περπατωντας κουνιουνται κιολας που τους αρεσει κ τους αποσπα την προσοχη
Δοκιμασε να ανοιξεις τον αποροφητηρα την ωρα που ποναει κ μεινε κοντα να τον ακουει εμενα ηρεμει για λιγο, οταν αρχιζει να μελανιαζει απτο σφιξιμο του δινω κ πιπιλα κ ηρεμει

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιόλη μου αν ήταν βρασμένο το νερό δε νομίζω να υπαρχει θέμα με την αποστείρωση...Τωρα για το συγκεκριμενο θερμός δεν ξερω πως λειτουργεί....
Kate μεγια!!!!Μπραβο τσάμπα σας ήρθε!!!!ελπιζω να μας φανεί χρήσιμος γιατι τωρα στο θηλασμο ποσο να αποστειρωσουμε ενώ αργότερα σαν ατμομαγειρας και θερμαντηρας πιστεύω να κανει απόσβεση...
Πιπιλα δεν εχω δώσει ακομα...Την Τρίτη που θα παω στην παιδίατρο θα τη ρωτησω αν πλέον μπορω γιατι πιστεύω θα μας βοηθήσει αρκετά...

885Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Σαβ Μαρ 01, 2014 11:02 pm

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια μου , τι κανετε??

σημερα πρωτη μερα θα ειμαι τελειως μονη μου με την μπεμπα μεχρι αυριο τ0 πρωι κι εχω ανχωθει λιγο γιατι εχουμε πονακια μαλλον και κλαιμε συνεχεια !

κοριτσια ποση ωρα θυλαζουν τα μωρα σας? εγω εχω θεμα ! τις τελευταιες 2 μερες τρωει ανα δυο τρεις ωρες το πολυ 10 λεπτα!! γιατι? τι να κανω να παρω τον παιδιατρο? δεν ειναι πολυ λιγο?  Sad 

886Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Σαβ Μαρ 01, 2014 11:28 pm

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα και από δω...πολύ βροχή από χτες το βράδυ.Τι θα κάνετε σήμερα?

887Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Σαβ Μαρ 01, 2014 11:38 pm

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια κι απο εδω!!!! εμεις σπιτι...ο αντρας μου εχει παει τωρα το πρωι σε ενα σεμιναριο και απο το μεσημερι θα μαζευτουμε σπιτι...

888Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Κυρ Μαρ 02, 2014 12:10 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα και απο μας με πολλή γκρίνια!!!!!!!!
Βασουλα κανονικά 10'15' υψηλά ζουν την υπόλοιπη ωρα πιπιλα κάνουν μην σε ανησυχεί....Αν πεινούσε ανα 10' θα σπαράζε στο κλάμα!!!

889Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Κυρ Μαρ 02, 2014 12:21 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τελευταία η μικρή μου ζητάει πολύ πιπίά,την ηρεμεί,ενώ στο στήθος δεν κάθεται ώρες ώρες θέλει έντονα πιπίλα και ηρεμεί και αποκοιμιέται. Όσο δεν θέλω να δίνω,τόσο πέφτω στην παγίδα...

890Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Κυρ Μαρ 02, 2014 12:38 am

a_nanaka

a_nanaka
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε?
Δεν θα πάμε βόλτα σημερα γιατι ο καιρός μας τα έχει χαλάσει! Τον μπέμπη τον έντυσα με ένα φορμάκι σουπερμαν για σήμερα... πολύ γέλιο!

891Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Κυρ Μαρ 02, 2014 12:49 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
a_nanaka έγραψε:Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε?
Δεν θα πάμε βόλτα σημερα γιατι ο καιρός μας τα έχει χαλάσει! Τον μπέμπη τον έντυσα με ένα φορμάκι σουπερμαν για σήμερα... πολύ γέλιο!
Έχετε μηνογενέθλια σήμερα? Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 36 654316 

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!!
Χρόνια πολλά Kate, Λήδα και Αθηνά! Να χαίρεστε τα μωράκια σας Smile
Εδώ είναι πολύ χάλια ο καιρός από χθες το βράδυ οπότε δεν θα πάμε πουθενά...
Βασούλα μην αγχώνεσαι για το πόσο τρώει! Αν δεν χόρταινε δε θα κοιμόταν! Και αν έτρωγε λίγο θα πεινούσε πιο συχνά!
Εμείς ξεκινήσαμε από προχθές infacolic για τους κολικούς...τόσο καιρό δεν ήμουν σίγουρη αν είχαμε ή όχι αλλά τις 3 τελευταίες μέρες κλαίει συνέχεια και έχει πολλά αέρια οπότε σιγουρεύτηκα. Ελπίζω να δούμε διαφορά!
Ούτε εγώ τα στραγγίζω τα μπιμπερό μετά την αποστείρωση. Δεν ήξερα καν ότι υπάρχει ειδική συσκευή για στράγγισμα!
Μαρία μεγαλώσατε και εσείς! Μάρτη για τη μικρή δε θα κάνεις? Μόνο για την Ορσία? Τελικά τι τούρτα θα κάνεις για την Ορσία? Πάντως πολύ στεναχωρήθηκα για τη σοκολάτα! Είσαι ηρωίδα!!! Μήπως είχαν ξηρούς καρπούς οι σοκολάτες που έφαγες? Δεν δοκιμάζεις άλλο είδος?

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειρήνη εχει και στα τζαμπο μια βαση για στραγγισμα που ειναι πολυ φθηνη, δεν ειναι επωνυμη!

Χρονια πολλα σε οσα μωρακια εχουν μηνογενεθλια!!!
Ειρηνη εμεις το ινφακολικ το παιρνουμε εδω και 20 μερες, τωρα εχουν υποχωρησει οι κωλικοι κατα πολυ και το σταματαμε σιγα σιγα γιατι μου ειπε η παιδιατρος να μην το παρουμε πανω απο μηνα. και δεν το παιρνουμε σε ολα τα γευματα, μονο σε εκεινα που ειναι ανησυχος, πριν φαει.

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ούτε εγώ είμαι σίγουρη αν έχει τελικά, τα αέρια είναι κολικοί?Το βράδυ που κοιμάται βγάζει πολλά αλλά είναι ήρεμη, το απόγευμα γιατί κλαίει και ζορίζεται?
Κ μένα η μικρή έχει κάτι σπυθουράκια,δεν είναι σπυριά με την κλασσική σημασία, έχει στο λαιμό στο προσωπάκι λίγο, ακόμα κ στο τριχωτό της κεφαλής. Ο σύζυγος λέει ότι είναι ιδρωτήρια,ή από το γάλα που πετάγεται οταν τρώει. Λετε να είναι από τη σοκολάτα κ μένα?

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενα σοφια ειχε σε καποια φαση αρκετα σπυρακια, καποια απο αυτα ειχαν και πυον, και στο λαιμουδακι-στερνο μερικα. η παιδιατρος ειχε πει μπακτρομπαν εγω το λυπηθηκα να του βαλω αλοιφουλα, δεν του εβαλα, απλως του επλενα με νερακι το προσωπακι καθε πρωι εκτος απο το βραδινο μπανακι, και στο λαιμουδακι-στερνο υγρη πουδρα μετα το μπανιο, κι εφυγαν. και χωρις να αλλαξω κατι στη διατροφη.

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα σε ολες !

Leda Leda έγραψε:
Kate μεγια!!!!Μπραβο τσάμπα σας ήρθε!!!!ελπιζω να μας φανεί χρήσιμος γιατι τωρα στο θηλασμο ποσο να αποστειρωσουμε ενώ αργότερα σαν ατμομαγειρας και θερμαντηρας πιστεύω να κανει απόσβεση...
Πιπιλα δεν εχω δώσει ακομα...Την Τρίτη που θα παω στην παιδίατρο θα τη ρωτησω αν πλέον μπορω γιατι πιστεύω θα μας βοηθήσει αρκετά...
Ληδα κ εγω δεν θα επαιρνα τωρα αποστειρωτη αλλα επειδη 1-2 φορες την εβδομαδα πρεπει να λειψω 2-3 ωρες απτο σπιτι για γιατρους ξεκινησα απο τις 20 μερες να αποστηρωνω θηλαστρα κ μπιμπερο κ παρακαλω στην κατσαρολα Very Happy 
ε.. δεν πηγαινε αλλο!

vasoulagal έγραψε:
κοριτσια ποση ωρα θυλαζουν τα μωρα σας? εγω εχω θεμα ! τις τελευταιες 2 μερες τρωει ανα δυο τρεις ωρες το πολυ 10 λεπτα!! γιατι? τι να κανω να παρω τον παιδιατρο? δεν ειναι πολυ λιγο?  Sad 
Εαν πεινουσε θα χαλαγε τον τοπο μην αγχωνεσαι!!

Εγω την πιπιλα δεν θεωρω "παγιδα" ουτε κατι τραγικο, αλλουτε να γινεται καταχρηση
Την εχουν αναγκη, εμενα υπηρξαν φορες που νυσταζε κ δεν μπορουσε να κοιμηθει κ γκρινιαζε.. ε με την πιπιλα μεσα σε 5 λεπτα κοιμήθηκε

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελιν εγώ του δίνω πριν από κάθε γεύμα όπως λέει και στις οδηγίες του...υποτίθεται ότι είναι φυτικό και δεν το απορροφάει ο οργανισμός! Περιμένω να δω μερικές μέρες να δω πως πάει και αναλόγως το συνεχίζουμε ή όχι...

Σοφία και εμένα είχε πολλά σπυθουράκια σε πρόσωπο και λαιμό και το καθάριζα με φυσιολογικό ορό 2-3 φορές τη μέρα και πέρασαν μόνα τους. Το είχα ψάξει και στο ίντερνετ και δεν έχει σχέση με τη διατροφή.

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πηρα τον παιδιατρο, μου ειπε οτι στα πρωτα τρια λεπτα τρωνε το περισσοτερο που θελουν οποτε δεν υπαρχει προβλημα !!

ρε κοριτσια ο αφαλος σας μαζευτηκε?? εμενα ακομα ξω ειναι, και η κοιλια μου μια αηδια ...

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!

Ειρήνη η αλήθεια είναι ότι επιδεινώθηκε η κατάσταση όταν έφαγα κάποια σοκολατάκια του Πρέσβη (φουλ στους ξηρούς καρπούς). Δεν είχε απλά σπιθουράκια εμένα. Είχε κάνει έκζεμα στα μάγουλα, αφού φοβήθηκα για ατοπική δερματίτιδα.
Τελικά ίσως έβγαλε αλλεργία στους ξηρούς καρπούς αλλά είναι και μια ευκαιρία να χάσω και κανα κιλό  Rolling Eyes  Που και που θα τρώω μερικά κομμάτια σοκολάτα σκέτη. Θα ξανακάνω το πείραμα.

Επίσης από όταν σταμάτησα την σοκολάτα σταμάτησε και η μικρή να γκρινιάζει τα βράδια από αέρια. Τις τελευταίες μέρες κοιμάται πολύ ήρεμη και ξυπνάει συνήθως στο 3ωρο για να φάει.

Εδώ εμείς έχουμε ήλιο αλλά φυσάει αρκετά!
Ειρήνη λες να φτιάξω Μάρτη και στο μωρό;

http://www.something-special.gr

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και μενα εχει κάποια σπυράκια απο τη γεννα ακομα..Έβαζα και γω φυσιολογικό όρο αλλα μου είπε η παιδιατρος οτι ειναι αλατόνερο και θα του ξερανει το πρόσωπο...Μου είπε μονο με νεράκι να του καθαρίζω το πρόσωπο αντε και λίγο χαμομήλι και θα φύγουν σιγά σιγά....
Kate το θηλαστρο το αποστειρωνεις κανονικά οπως τα μπιμπερο;!Εχεις ηλεκτρικό η χειροκινητο;
Βασουλα εμενα ο αφαλος εχει μαζευτεί αρκετά αλλα και στην εγκυμοσυνη δεν μπορω να πω οτι είχε πεταχτεί και εντελώς έξω οπως εχω δει σε άλλες εγκυουλες...Η κοιλιά θα δεις οτι μερα με τη μερα μαζεύει εμενα δεν μου εχει μείνει σχεδόν καθόλου απλα ειναι λίγο πιο χαλαρή αλλα πιστεύω τωρα που θα σαραντησω και θα αρχίσω λίγο χορό θα επανέλθει εντελώς...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις