Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 41]

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαμομηλι η παιδιατρος μου εχει δωσει το μιλουπα αλλα μου ειπα κι εμενα πολλοι να της δινω καλυτερα αυτο που πινουμε κι εμεις.μαλιστα η κουμπαρα μου μου ειπε στα δικα της παιδια εβραζε σε μια κατσαρολα νερο εριχνε μεσα φρεσκο χαμομηλι μετα το σουρωνε το εβαζε στο ψυγειο και οταν ηθελε να δωσει στα μωρα το ζεσταινε σε μπεν μαρι.
αληθεια κοριτσια το νερο για το ξενο γαλα πως το βραζετε?σε βραστηρα η σε μπρικι?

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μήπως ξέρετε σήμερα μέχρι τι ώρα είναι τα σούπερ μάρκετ??????

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κωνσταντινα εγω το βραζω σε βραστηρα και το βαζω σε θερμος, ωστε να μην το κανω εκεινη την ωρα που πειναει το μωρο. χαμομηλι εγω μια φορα που εδωσα ηταν φρεσκο και το εκανα εκεινη την ωρα και το σουρωσα. αλλα το μωρο δεν το ηθελε με τπτ! δεν του αρεσε η γευση με το ζορι ηπιε λιγο...
Ληδα ο Ανδρικοπουλος που ειδα ελεγε μεχρι 2 οποτε μαλλον γανικα ειναι μεχρι 2.

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νιώθω πτώμα σήμερα,θέλω να κοιμάμαι συνέχεια...πω πω...χάλια νιώθω  pale pale pale 
Σε ποια στάση τα βάζετε στο sling?Εγώ μόνο την όρθια με τα πόδια έξω έχω δοκιμάσει

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elin εγω το βραζω σε μπρικι και το βαζω σε θερμος δεν ξερω τον φοβαμαι τον βραστηρα μαζευει πολλα αλατα.και γενικα ακομα και νες καφε δηλαδη για εμενα το σιχαινομαι το νερο του βραστηρα παρολο που τον καθαριζω συνεχεια.τουλαχιστον ο δικος μου στις δυο φορες πιανει αλατα!βεβαια με το μπρικι χαλαω 2 γκαζακια την εβδομαδα πλεον!!!

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tέλεια Ελίν σ'ευχαριστώ!!Γιατί το Σάββατο με τόσο κλάμα που έριξε ο μικρός όχι σούπερ μάρκετ ούτε για κατούρημα δεν προλάβαινα να πάω!!!

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ληδα εγω ρωτησα προχθες και μου ειπαν οτι με τηλεφωνο φερνουν και στο σπιτι...γιατι οταν φυγουν τα πεθερικα και ο αντρας μου γυρναει αργα το βραδυ μπορει καποια μερα να χρειαζομαι ψωνια και να μην μπορω να παω...οποτε να το εχεις κι αυτο υποψη!

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσια!

Εσεις που θα φατε γαριδες σημερα και γενικα μαλάκια πολυ σας ζηλευω κ με βαζετε πειρασμο!

Ο παιδιατρος κ η γυναικολος μου μου ειχαν πει να αποφυγω μαλακιαγιατι μπορει να φερουν αλλεργεια στο μωρο!

Αλλα βλεπω οτι σημερα 2 απο μας που θηλαζουν θα φανε κ θελω κ εγω Mad 

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλήθεια σε ποιο σούπερ μάρκετ το κάνουν αυτό?Ακούγεται πολύ βολικό!!
Kate δεν το ήξερα ότι ισχύει και γι'αυτά τα θαλασσινά...Νόμιζα ότι είναι ξια τα ζωντανά...Εγώ πάντως γαρίδες είχα ξαναφάει δεν τον πείραξαν...

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ εγω θα φαω  τελικα Very Happy  πηγε κ εφερε ο αντρας μου!!Τωρα τις μαγειρευει κ σε λιγο θα φαμε Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 38 536304 !

Ρωτησα κ αλλες 2 φιλες τηλεφωνικα κ ουτε σ'αυτες ειχαν πει κατι για τα μαλάκια.. τι να πω..

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γενικά νομίζω χωρίς όμως να το χω ρωτήσει πιο πολύ τα οστρακοειδή που τα τρώμε ζωντανα είναι πιο επίφοβα για αλλεργίες...Ταραμοσαλάτα πχ δεν έφαγα γιατί και ο ταραμάς νομίζω είναι λίγο επικίνδυνος...

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ληδα το κανουν σιγουρα στον Κρονο και επισης στον Ανδρικοπουλο του Ριου. Οποτε φανταζομαι και στους υπολοιπους Ανδρικοπουλους το κανουν. Ειναι λογικο αν το σκεφτεις, εχει κοσμο πχ παππουδες, γιαγιαδες κλπ που μπορει να μην μπορουν να πανε να ψωνισουν. Εγω το ειχα δει στο γραφειο κοντα που εχει Κρονο και ρωτησα και στον Ανδρικοπουλο και μου ειπαν γινεται. ναι ειναι πολυ βολικο!

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kate καλά έκανες και έφαγες! Ούτε εγώ το είχα ξαναακούσει ότι απαγορεύονται τα μαλάκια. Γενικά τρώω τα πάντα και μόνο αν δω ότι ενοχλεί κάτι το μικρό τότε το ελαττώνω. Μην κάνουμε το θηλασμό πιο δύσκολο απ' ότι είναι ήδη Smile
Σοφία και εγώ στο sling μόνο την όρθια θέση με τα πόδια έξω έχω δοκιμάσει.
Ελιν έχεις κάνει μάλλον λάθος στην υπογραφή σου και βγαίνει 3ων εβδομάδων ο μπέμπης σου! Εκτός αν του κρύβεις χρόνια (άντε βδομάδες) από τώρα Razz Razz

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα καικαλή σαρακοστή!Εγώ έφαγα απ'ολα!Κ ταραμά μπόλικο, χταπόδι, καλαμάρι....ελπίζω να μην έχει τπτ η μικρή. Πάντως μας έχεσε κανονικά πριν λίγο, είχε να ενεργηθεί από Παρασκευή και τα έκανε μέχρι την πλάτη!

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
irenehr έγραψε:Kate καλά έκανες και έφαγες! Ούτε εγώ το είχα ξαναακούσει ότι απαγορεύονται τα μαλάκια. Γενικά τρώω τα πάντα και μόνο αν δω ότι ενοχλεί κάτι το μικρό τότε το ελαττώνω. Μην κάνουμε το θηλασμό πιο δύσκολο απ' ότι είναι ήδη Smile
Σοφία και εγώ στο sling μόνο την όρθια θέση με τα πόδια έξω έχω δοκιμάσει.
Ελιν έχεις κάνει μάλλον λάθος στην υπογραφή σου και βγαίνει 3ων εβδομάδων ο μπέμπης σου! Εκτός αν του κρύβεις χρόνια (άντε βδομάδες) από τώρα Razz:P

Και εγω τρωω τα παντα κ χωρις ιδιαίτερο μετρο..ειδικα τα γλυκα  Embarassed που τα στερηθηκα κιολας.. Ο παιδιατρος που ειχε πει να τρωω τα παντα με μετρο, να προσεξω του ξηρους καρπους (συγκεριμενα μου ειπε να τρωω μονο αμυγδαλα κ καρυδια ωμά σε μικρες ποσοτητες)κ να απο φυγω τα μαλάκια..

Παντως την ευχαριστήθηκα την γαριδομακαροναδα και τον ταραμα! Very Happy 

Ειρηνη με προλαβες για την Ελιν ηθενα να το σχολιασω κ εγω! Razz 

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαχαχαχ κοριτσια κοιτουσα τα σχεδια για την υπογραφη αλλα ξεχασα την ημερομηνια και εμεινε αυτη που ειχε το σαιτ!!!  Laughing Laughing Laughing Laughing 

το διορθωσα!!!!

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
επιτελους αδιαθετησα Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 38 215994 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 38 215994 
ειχα αρχισει να ανησυχω!

943Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 38 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Δευ Μαρ 03, 2014 11:13 pm

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα και από εδώ!!!!!!!!!!!!Έχουμε παιδίατρο σήμερα!!!!Για να δούμε πόσο μεγάλωσε το ζουζούνι μας!!!! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 38 654316 

944Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 38 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Δευ Μαρ 03, 2014 11:21 pm

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
με το καλο Ληδα!!! να μας πεις τα νεα σας!!!

945Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 38 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Δευ Μαρ 03, 2014 11:25 pm

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να πούμε και κάτι άσχετο...Έχετε σκεφτεί πότε θα βαφτίσετε?Εμείς λέμε για Σεπτέμβη απλά ακόμα ψαχνόμαστε πως θα γίνει η βάφτιση λόγω οικονομικών...Μάλλον λέμε για μπουφέ με finger food έξω από την εκκλησία...

946Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 38 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Δευ Μαρ 03, 2014 11:36 pm

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εμεις καπου εκει πιστευω Ληδα...η ισως και Αυγουστο...βασικα εμεις αναρωτιομαστε που να κανουμε τη βαφτιση. ειχαμε πει για Θεσ/κη που απο εκει ειναι ο αντρας μου αλλα δεν ξερω μπορει να το κανουμε κι εδω τελικα για ευκολια...και σιγουρα θα κανουμε κατι σχετικα απλο και οικονομικο...δεν ειμαστε για υπερβολες...αντε κανενα τραπεζι μεταξυ συγγενων επειδη καποιοι θα ερθουν απο μακρια...

947Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 38 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τρι Μαρ 04, 2014 12:27 am

a_nanaka

a_nanaka
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα κορίτσια!!! Πως είστε σήμερα? Εμεις σε λίγο θα ξεκινήσουμε για παιδίατρο... εχουμε το πρώτο μας εμβολιάκι!
Εμείς βάπτιση θα κάνουμε το Σεπτέμβρη. Πολύ θα το ήθελα να κάνω και τραπέζι μετα σε όλους αλλά δεν το κόβω λόγω οικονομικών... εκτός κι αν κερδίσω στο τζοκερ! Σκέφτομαι πολύ έντονα για μπουφε με διάφορα γλυκάκια, χυμους και αναψυκτικά έξω από την εκκλησία. Τραπέζι μόνο για γονείς μας, κουμπάρο και αδέρφια του άντρα μου.

Φιλιά σε όλες, τα λέμε μετά!

948Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 38 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τρι Μαρ 04, 2014 12:33 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και μεις έτσι λέμε απλό μπουφέ...Το θέμα είναι ότι εγώ είμαι από Αθήνα και ο άντρας μου από Πάτρα και Κεφαλονιά...Θα ήθελα όμως η βάφτιση να γινόταν Αθήνα γιατί έχω τη γιαγιά μου που είναι 90+... και δεν μπορεί καλά καλά ούτε από το σπίι να βγει και θέλω πολύ να είναι στη βάφτιση του δισέγγονού της....Όμως τι κάνουμε με τους συγγενείς από μακριά?Πόσους και ποιους πρέπει να φιλοξενήσουμε?Στο γάμο τα γίτώσαμε αυτά γιατί παντρευτήκαμε σε νησί οι 2 μας με τους κουμπάρους μας μόνο...

949Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 38 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τρι Μαρ 04, 2014 12:34 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κι απο δω ! με το καλο οσεες εχουνε παιδιατρο περιμενουμε νεα !!

εμεις βαφτιση αυγουστο και μπορει και ιουλιο θελουμε να εχει καλο καιρο σηγουρα γιατι η βαφτιση θα γινει σε ξωκλησση εξω !

950Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 38 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τρι Μαρ 04, 2014 12:53 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα και από μένα!!
Λήδα θα περιμένουμε νέα για το ζουζούνι σου!
Αθηνά μεγαλώσατε και εσείς ε? Με το καλό το πρώτο του εμβολιάκι!!
Εμείς για βάφτιση λέμε κάπου Ιούλιο - Αύγουστο, σε ξωκλήσι που λέει και η Βασούλα. Τώρα για μετά δεν έχουμε σκεφτεί ακόμα αλλά μάλλον μπουφέ και εμείς...Είχα πάει σε μια βάφτιση που είχαν πάρει και τραπέζια και καρέκλες (πλαστικά) και είχαν καθίσει δίπλα στο μπουφέ για να μην είναι απλά στο χέρι...θα δούμε!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις