Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
97 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 97 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 22]

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βλεπω υπαρχουν ατομα που ενημερωνουν μια χαρα οποτε θα μου επιτρεψετε να αποχωρησω......φετος δεν εχω ΕΣΠΑ, αμαν εκανα να ησυχασω, θα ριχνω μια ματια να βλεπω τα νεα σας, αλλα χωρις αγχος, μια χαρα εχουν παρει τα ηνια αλλες μαμαδες........

καλη συνεχεια!!!!!

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Wondergirl,Δυστυχώς δεν θα σε δεχτούν γιατί η προκήρυξη βγήκε σήμερα και στη σελίδα 31 της προκήρυξης το γράφει ρητά και κατηγορηματικά ότι δηλαδή πριν τη δημοσίευση της παρούσας πρόσκλησης αν είσαι άνεργη έστω και με κάρτα ανεργίας ,μπορείς να κάνεις αίτηση ,αν δεν έχεις ή αν αποκτήσεις κάρτα ανεργίας μετά την σημερινή ημερομηνία (2 Ιουλίου 2014) δυστυχώς δεν μπορείς κοπέλα μου να πάρεις μέρος αλλά ρώτησε σε κάθε περίπτωση μην το αφήσεις. Να μάχεσαι ακόμα και αν χάνεις.


ΚΛΙΚΑΡΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filenada έγραψε:βλεπω υπαρχουν ατομα που ενημερωνουν μια χαρα οποτε θα μου επιτρεψετε να αποχωρησω......φετος δεν εχω ΕΣΠΑ, αμαν εκανα να ησυχασω, θα ριχνω μια ματια να βλεπω τα νεα σας, αλλα χωρις αγχος, μια χαρα εχουν παρει τα ηνια αλλες μαμαδες........

καλη συνεχεια!!!!!

Να είσαι καλά filenada αλλά σαν παλαιά σε χρειαζόμαστε,τουλάχιστον να βλέπεις το θέμα να συμπληρώνεις αν κάτι μας ξεφύγει...

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
wondergirl έγραψε:
snoopy έγραψε:
Stevi_tasos έγραψε:
wondergirl έγραψε:
snoopy έγραψε:
wondergirl έγραψε:Kαλησπερα κοριτσια. Μολις τωρα διαβασα τις προυποθεσεις για τη συμμετοχη στο προγραμμα του ΕΣΠΑ. Σε περιπτωση ανεργης μητερας,λεει οτι χρειαζεται αντιγραφο δελτιου ανεργιας σε ισχυ, που να εχει εκδοθει πριν την ημερομηνια δημοσιευσης της παρουσας, αρα λοιπον πριν απο τη σημερινη ημερομηνια. Εγω ειμαι εκπαιδευτικος σε ιδιωτικο ξενογλωσσο κεντρο και απολυθηκα προχθες μια και τελειωσε η εκπαιδευτικη χρονια για εμας, αλλα δε μου εχει δοθει ακομα η απολυση ετσι ωστε να παω στον ΟΑΕΔ  και να βγαλω δελτιο ανεργιας. Γνωριζει καμια τι γινεται στην δικη μου περιπτωση? Τελικα ειμαι μεσα στις προυποθεσεις ή οχι?
επειδη δεν εχεις δελτιο ανεργιας ακομα ουτε εχεις παρει καποιο επιδομα τα τελευταια 2 χρονια παρε ενα τηλ να ρωτησεις για να εισαι σιγουρη!!!!εχει τηλ που μπορεις να ρωτησεις οτι εχει να κανει με το εσπα.εγω περιμενω την αποφαση για το επιδομα απο τον οαεδ στις 18 ιουλιου!!στο τσακ δηλαδη προλαβαινω!
Snoopy γνωριζεις ποιο ειναι το τηλεφωνο?



213 132 0600

210 5214600

eetaa.
αν μπεις και στην προκυρηξη στο τελος κατω κατω εχει αρκετα τηλ.περυσι για πρηροφοριες επερνα συνεχεια.αλλα ηθελε υπομονη να πιασεις ελευθερη γραμμη.οσο ειναι νωρις ακομα πιστευω θα ειναι πιο ευκολο να απαντησουν.τα τηλεφωνα αυτα εξυπηρετουν μονο για το εσπα
Σε ευχαριστω πολυ!!!


Τίποτα κοπέλα μου μην ευχαριστείς μια κακιά γυναίκα , ένα κακό τρολ για πολλές και ένα αρσενικό για λιγότερες ! Βλέπεις το να βοηθάς έχει να κάνει με όλα τα πάραπάνω......τέλος πάντων, να είσαι καλά και καλή επιτυχία εύχομαι.

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Stevi_tasos έγραψε:Wondergirl,Δυστυχώς δεν θα σε δεχτούν γιατί η προκήρυξη βγήκε σήμερα και στη σελίδα 31 της προκήρυξης το γράφει ρητά και κατηγορηματικά ότι δηλαδή πριν τη δημοσίευση της παρούσας πρόσκλησης αν είσαι άνεργη έστω και με κάρτα ανεργίας ,μπορείς να κάνεις αίτηση ,αν δεν έχεις ή αν αποκτήσεις κάρτα ανεργίας μετά την σημερινή ημερομηνία (2 Ιουλίου 2014) δυστυχώς δεν μπορείς κοπέλα μου να πάρεις μέρος αλλά ρώτησε σε κάθε περίπτωση μην το αφήσεις. Να μάχεσαι ακόμα και αν χάνεις.


ΚΛΙΚΑΡΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ
Τι να πω, θα ρωτησω κι ο,τι ειναι να γινει θα γινει. Παλι καλα δηλαδη που εκανα αιτηση και στον δημοτικο παιδικο σταθμο για να εχω μια σιγουρια.

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stevi-tasos να σε ρωτησω κατι αν γνωριζεις.εχω λαβει επιδομα ανεργιας μεσα στο 2013.επειτα εργαστηκα για 8 μηνες και απολυθηκα.περιμενω οπως ειπα παραπανω την αποφαση για νεο βοηθημα στις 18 ιουλιου.μπορω να κανω τα χαρτια μου η οχι?

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Stevi_tasos έγραψε:

Να είσαι καλά filenada αλλά σαν παλαιά σε χρειαζόμαστε,τουλάχιστον να βλέπεις το θέμα να συμπληρώνεις αν κάτι μας ξεφύγει...

Θα ρίχνω μια ματιά για απορίες, αλλά 3 χρόνια δε μπορείς να φανταστείς πόσες σελίδες έχω γεμίσει.....ας ξε αγχωθώ φέτος....... ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ - Σελίδα 3 328109 

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filenada έγραψε:σε καποια μερη στον ΟΑΕΔ λενε οτι το εξατομικευμενης εχει διαρκεια 5 εργασιμες και δεν πρεπει να ειναι πιο παλιο
εμενα μου το επαιρναν και παλιοτερο
τι να πω......


ακριβώς αυτό και γι αυτό κρατάω μια επιφύλαξη μη πάνε μαμάδες ή μπαμπάδες για βεβαίωση (οι μπαμπάδες αν είναι άνεργοι μακροχρόνιοι (πάνω από δώδεκα μήνες δηλαδή) παίρνουν άλλα δέκα μόρια οι μαμάδες). Μη τη πατήσουν και πάνε τώρα και τους αποκλεισουν με το δικαιολογητικό ότι έχει λήξει το πενθήμερο που ισχύει εκτός και αν αλλάξει κάτι και υπάρξει διευκρίνηση.
Καλό είναι να ρωτήσετε με claim ή request στην eetaa.gr .

Ο σύνδεσμος επικοινωνίας με τηλέφωνα και emails είναι ο πιο κάτω .Κάνε κλικ και μπες.


ΚΑΝΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΤΗΣ EETAA.GR



ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ 8πμ - 4μμ
ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΤΕ ΟΡΙΑΚΑ ΣΤΙΣ ΩΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΛΕΙΠΟΥΝ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 14:40 ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΤΗΛΕΦΩΝΑ.

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να ρωτησω και γω κατι με τη σειρα μου... Στην προκήρυξη λέει αυτο:
Εάν η ενδιαφερόμενη είναι μισθωτή, απαιτείται: ....αντίγραφο της αναγγελίας πρόσληψης ή εργόσημο (αντίγραφο εργόσημου και απόδειξη κατάθεσης σε τράπεζα τελευταίου έτους προ της υποβολής της αίτησης, που να αποδεικνύει εργασία τουλάχιστον πέντε (5) μηνών).

Αν εργαζομαι τους τελευταιους 3 μηνες δεν εχω δικαιωμα να κανω αιτηση?

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
snoopy έγραψε:stevi-tasos να σε ρωτησω κατι αν γνωριζεις.εχω λαβει επιδομα ανεργιας μεσα στο 2013.επειτα εργαστηκα για 8 μηνες και απολυθηκα.περιμενω οπως ειπα παραπανω την αποφαση για νεο βοηθημα στις 18 ιουλιου.μπορω να κανω τα χαρτια μου η οχι?


Αν έχεις κάρτα ανεργίας σε ισχύ μετά την απόλυση σου ,που μάλλον θα έχεις εφόσον περιμένεις και το βοήθημα της 18ης Ιουλίου, σίγουρα δικαιούσαι να κάνεις αίτηση παίρνοντας μέρος.
Πρέπει να ρωτήσεις αν μπορείς να πάρεις μέρος ως απλή άνεργη με κάρτα σε ισχύ ή ως άνεργη που παίρνεις βοήθημα.
Η λογική λέει ότι αν έχεις κάνει την αίτηση πριν την σημερινή ημερομηνία για το βοήθημα, ασφαλώς και δικαιούσαι να λάβεις μέρος στην αίτηση ώς επιδοματούχος του ΟΑΕΔ που σημαίνει περισσότερα μόρια ,νομίζω αντι για δέκα (10) στη πρώτη περίπτωση θα πάρεις (20) είκοσι αλλά πρέπει να το ρωτήσεις στον ΟΑΕΔ και επίσης μήπως πρέπει να σου δώσουν μια βεβαίωση ότι έχεις ήδη αιτηθεί το βοήθημα.

(Ελπίζω να μην εννοείς το επίδομα τέκνων που και αυτό θα πληρωθεί όπως λένε στις 18 Ιουλίου) από τις 30 Ιουνίου που έλεγαν και αφού άλλαξαν και την 11η Ιουλίου που στην αρχή είχαν πει για πληρωμή )

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
wondergirl έγραψε:
Stevi_tasos έγραψε:Wondergirl,Δυστυχώς δεν θα σε δεχτούν γιατί η προκήρυξη βγήκε σήμερα και στη σελίδα 31 της προκήρυξης το γράφει ρητά και κατηγορηματικά ότι δηλαδή πριν τη δημοσίευση της παρούσας πρόσκλησης αν είσαι άνεργη έστω και με κάρτα ανεργίας ,μπορείς να κάνεις αίτηση ,αν δεν έχεις ή αν αποκτήσεις κάρτα ανεργίας μετά την σημερινή ημερομηνία (2 Ιουλίου 2014) δυστυχώς δεν μπορείς κοπέλα μου να πάρεις μέρος αλλά ρώτησε σε κάθε περίπτωση μην το αφήσεις. Να μάχεσαι ακόμα και αν χάνεις.


ΚΛΙΚΑΡΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ
Τι να πω, θα ρωτησω κι ο,τι ειναι να γινει θα γινει. Παλι καλα δηλαδη που εκανα αιτηση και στον δημοτικο παιδικο σταθμο για να εχω μια σιγουρια.


Έπραξες άριστα.
Καλή επιτυχία ...και όσο για το Καλοκαίρι , το μόνο που με χαλάει είναι η ζέστη και η ΔΕΗ που χαλάμε ρεύμα στα κλιματιστικά.
 Laughing 

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Stevi_tasos έγραψε:
snoopy έγραψε:stevi-tasos να σε ρωτησω κατι αν γνωριζεις.εχω λαβει επιδομα ανεργιας μεσα στο 2013.επειτα εργαστηκα για 8 μηνες και απολυθηκα.περιμενω οπως ειπα παραπανω την αποφαση για νεο βοηθημα στις 18 ιουλιου.μπορω να κανω τα χαρτια μου η οχι?


Αν έχεις κάρτα ανεργίας σε ισχύ μετά την απόλυση σου ,που μάλλον θα έχεις εφόσον περιμένεις και το βοήθημα της 18ης Ιουλίου, σίγουρα δικαιούσαι να κάνεις αίτηση παίρνοντας μέρος.
Πρέπει να ρωτήσεις αν μπορείς να πάρεις μέρος ως απλή άνεργη με κάρτα σε ισχύ ή ως άνεργη που παίρνεις βοήθημα.
Η λογική λέει ότι αν έχεις κάνει την αίτηση πριν την σημερινή ημερομηνία για το βοήθημα, ασφαλώς και δικαιούσαι να λάβεις μέρος στην αίτηση ώς επιδοματούχος του ΟΑΕΔ που σημαίνει περισσότερα μόρια ,νομίζω αντι για δέκα (10) στη πρώτη περίπτωση θα πάρεις (20) είκοσι αλλά πρέπει να το ρωτήσεις στον ΟΑΕΔ και επίσης μήπως πρέπει να σου δώσουν μια βεβαίωση ότι έχεις ήδη αιτηθεί το βοήθημα.

(Ελπίζω να μην εννοείς το επίδομα τέκνων που και αυτό θα πληρωθεί όπως λένε στις 18 Ιουλίου) από τις 30 Ιουνίου που έλεγαν και αφού άλλαξαν και την 11η Ιουλίου που στην αρχή είχαν πει για πληρωμή )
λοιπον η αιτηση για το επιδομα τακτικης ανεργιας εγινε 12-6-14.εχω βεβαια και την καρτα ανεργιας η οποια εχει εννοειτε ημερ.εγγρ.12-6-14.αρα μπορω ετσι?
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
η αληθεια ειναι οτι λεω να κανω και φετος αιτηση για να μαι σιγουρη.εκανα αιτηση και μεσω δημου και απ'οτι μου ειπαν και οι δασκαλες της μικρης θα την παρουν γιατι εχω και τα μορια επανεγγραφης.αλλα τι να πω?ποτε δεν ξερεις

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
snoopy έγραψε:
Stevi_tasos έγραψε:
snoopy έγραψε:stevi-tasos να σε ρωτησω κατι αν γνωριζεις.εχω λαβει επιδομα ανεργιας μεσα στο 2013.επειτα εργαστηκα για 8 μηνες και απολυθηκα.περιμενω οπως ειπα παραπανω την αποφαση για νεο βοηθημα στις 18 ιουλιου.μπορω να κανω τα χαρτια μου η οχι?


Αν έχεις κάρτα ανεργίας σε ισχύ μετά την απόλυση σου ,που μάλλον θα έχεις εφόσον περιμένεις και το βοήθημα της 18ης Ιουλίου, σίγουρα δικαιούσαι να κάνεις αίτηση παίρνοντας μέρος.
Πρέπει να ρωτήσεις αν μπορείς να πάρεις μέρος ως απλή άνεργη με κάρτα σε ισχύ ή ως άνεργη που παίρνεις βοήθημα.
Η λογική λέει ότι αν έχεις κάνει την αίτηση πριν την σημερινή ημερομηνία για το βοήθημα, ασφαλώς και δικαιούσαι να λάβεις μέρος στην αίτηση ώς επιδοματούχος του ΟΑΕΔ που σημαίνει περισσότερα μόρια ,νομίζω αντι για δέκα (10) στη πρώτη περίπτωση θα πάρεις (20) είκοσι αλλά πρέπει να το ρωτήσεις στον ΟΑΕΔ και επίσης μήπως πρέπει να σου δώσουν μια βεβαίωση ότι έχεις ήδη αιτηθεί το βοήθημα.

(Ελπίζω να μην εννοείς το επίδομα τέκνων που και αυτό θα πληρωθεί όπως λένε στις 18 Ιουλίου) από τις 30 Ιουνίου που έλεγαν και αφού άλλαξαν και την 11η Ιουλίου που στην αρχή είχαν πει για πληρωμή )
λοιπον η αιτηση για το επιδομα τακτικης ανεργιας εγινε 12-6-14.εχω βεβαια και την καρτα ανεργιας η οποια εχει εννοειτε ημερ.εγγρ.12-6-14.αρα μπορω ετσι?
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!


Ασφαλώς και μπορείς .
Το θέμα είναι σε ποια κατηγορία, αυτό να διευκρινήσεις.Και πάλι σου λέω ότι η λογική λέει ότι μπορείς να τσεκάρεις την κατηγορία άνεργη με βοήθημα άρα παίρνεις 20 μόρια.
Ρώτησε.
Μη με ευχαριστείς.
Να είσαι καλά ,είσαι ευγενέστατη και εύχομαι και σε σένα καλή επιτυχία.

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Stevi_tasos έγραψε:
snoopy έγραψε:
Stevi_tasos έγραψε:
snoopy έγραψε:stevi-tasos να σε ρωτησω κατι αν γνωριζεις.εχω λαβει επιδομα ανεργιας μεσα στο 2013.επειτα εργαστηκα για 8 μηνες και απολυθηκα.περιμενω οπως ειπα παραπανω την αποφαση για νεο βοηθημα στις 18 ιουλιου.μπορω να κανω τα χαρτια μου η οχι?


Αν έχεις κάρτα ανεργίας σε ισχύ μετά την απόλυση σου ,που μάλλον θα έχεις εφόσον περιμένεις και το βοήθημα της 18ης Ιουλίου, σίγουρα δικαιούσαι να κάνεις αίτηση παίρνοντας μέρος.
Πρέπει να ρωτήσεις αν μπορείς να πάρεις μέρος ως απλή άνεργη με κάρτα σε ισχύ ή ως άνεργη που παίρνεις βοήθημα.
Η λογική λέει ότι αν έχεις κάνει την αίτηση πριν την σημερινή ημερομηνία για το βοήθημα, ασφαλώς και δικαιούσαι να λάβεις μέρος στην αίτηση ώς επιδοματούχος του ΟΑΕΔ που σημαίνει περισσότερα μόρια ,νομίζω αντι για δέκα (10) στη πρώτη περίπτωση θα πάρεις (20) είκοσι αλλά πρέπει να το ρωτήσεις στον ΟΑΕΔ και επίσης μήπως πρέπει να σου δώσουν μια βεβαίωση ότι έχεις ήδη αιτηθεί το βοήθημα.

(Ελπίζω να μην εννοείς το επίδομα τέκνων που και αυτό θα πληρωθεί όπως λένε στις 18 Ιουλίου) από τις 30 Ιουνίου που έλεγαν και αφού άλλαξαν και την 11η Ιουλίου που στην αρχή είχαν πει για πληρωμή )
λοιπον η αιτηση για το επιδομα τακτικης ανεργιας εγινε 12-6-14.εχω βεβαια και την καρτα ανεργιας η οποια εχει εννοειτε ημερ.εγγρ.12-6-14.αρα μπορω ετσι?
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!


Ασφαλώς και μπορείς .
Το θέμα είναι σε ποια κατηγορία, αυτό να διευκρινήσεις.Και πάλι σου λέω ότι η λογική λέει ότι μπορείς να τσεκάρεις την κατηγορία άνεργη με βοήθημα άρα παίρνεις 20 μόρια.
Ρώτησε.
Μη με ευχαριστείς.
Να είσαι καλά ,είσαι ευγενέστατη και εύχομαι και σε σένα καλή επιτυχία.
αμην!!!αν ειχα τα χρηματα δεν θα αγχωνομουν και τοσο..αν δεν την επερναν θα την εβαζα σε ιδιωτικο αλλα...ολα καλα μην κλαιγομαι ομως περυσι με πηραν.υπαρχουν πολυ χειροτερες καταστασεις.Καλη επιτυχια σε ολους!

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Despoina83 έγραψε:να ρωτησω και γω κατι με τη σειρα μου... Στην προκήρυξη λέει αυτο:
Εάν η ενδιαφερόμενη είναι μισθωτή, απαιτείται: ....αντίγραφο της αναγγελίας πρόσληψης ή εργόσημο (αντίγραφο εργόσημου και απόδειξη κατάθεσης σε τράπεζα τελευταίου έτους προ της υποβολής της αίτησης, που να αποδεικνύει εργασία τουλάχιστον πέντε (5) μηνών).

Αν εργαζομαι τους τελευταιους 3 μηνες δεν εχω δικαιωμα να κανω αιτηση?



Θα σε απογοητεύσω αλλά νομίζω πως δεν μπορείς.
Πρέπει να ρωτήσεις στην εεταα και να τους το πεις όπως ακριβώς το λες εδώ.

Μπορεί να υπάρχει κάποιο "παραθυράκι".

ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΗ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ 2.4.1.
ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΛΑΘΟΣ .

ΑΝΤΙ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ "ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΗ" ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ "ΠΡΟΓΕΝΕΣΤΕΡΗ"

i_kitty


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ...ΠΕΡΥΣΙ ΖΗΤΟΥΣΑΝ: Εκκαθαριστικό Σημείωμα για το οικονομικό έτος 2012
(εισοδήματα2011) ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ :Εκκαθαριστικό Σημείωμα για το οικονομικό έτος 2014
(δηλαδή για εισοδήματα που αποκτήθηκαν από1/1/2013 έως31/12/2013)

ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΤΟΣ 2013 ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΠ'ΕΞΩ?

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Stevi_tasos έγραψε:
Despoina83 έγραψε:να ρωτησω και γω κατι με τη σειρα μου... Στην προκήρυξη λέει αυτο:
Εάν η ενδιαφερόμενη είναι μισθωτή, απαιτείται: ....αντίγραφο της αναγγελίας πρόσληψης ή εργόσημο (αντίγραφο εργόσημου και απόδειξη κατάθεσης σε τράπεζα τελευταίου έτους προ της υποβολής της αίτησης, που να αποδεικνύει εργασία τουλάχιστον πέντε (5) μηνών).

Αν εργαζομαι τους τελευταιους 3 μηνες δεν εχω δικαιωμα να κανω αιτηση?



Θα σε απογοητεύσω αλλά νομίζω πως δεν μπορείς.
Πρέπει να ρωτήσεις στην εεταα και να τους το πεις όπως ακριβώς το λες εδώ.

Μπορεί να υπάρχει κάποιο "παραθυράκι".

ουφ... μακαρι να μην ισχυει, θα παρω τηλ αυριο να ρωτησω. Σε ευχαριστω για την απαντηση!

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
i_kitty έγραψε:ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ...ΠΕΡΥΣΙ ΖΗΤΟΥΣΑΝ: Εκκαθαριστικό Σημείωμα για το οικονομικό έτος 2012
(εισοδήματα2011) ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ :Εκκαθαριστικό Σημείωμα  για το οικονομικό έτος 2014
(δηλαδή για εισοδήματα που αποκτήθηκαν από1/1/2013 έως31/12/2013)

ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΤΟΣ 2013 ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΠ'ΕΞΩ?


i-kitty , Το οικονομικό 2013 είναι η χρήση του 2012 δηλαδή χρήση 1/1/2012 - 31/12/2012.

Φέτος ζητούν οικονομικό 2014 δηλαδή χρήση 2013 .

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Despoina83 έγραψε:
Stevi_tasos έγραψε:
Despoina83 έγραψε:να ρωτησω και γω κατι με τη σειρα μου... Στην προκήρυξη λέει αυτο:
Εάν η ενδιαφερόμενη είναι μισθωτή, απαιτείται: ....αντίγραφο της αναγγελίας πρόσληψης ή εργόσημο (αντίγραφο εργόσημου και απόδειξη κατάθεσης σε τράπεζα τελευταίου έτους προ της υποβολής της αίτησης, που να αποδεικνύει εργασία τουλάχιστον πέντε (5) μηνών).

Αν εργαζομαι τους τελευταιους 3 μηνες δεν εχω δικαιωμα να κανω αιτηση?



Θα σε απογοητεύσω αλλά νομίζω πως δεν μπορείς.
Πρέπει να ρωτήσεις στην εεταα και να τους το πεις όπως ακριβώς το λες εδώ.

Μπορεί να υπάρχει κάποιο "παραθυράκι".

ουφ... μακαρι να μην ισχυει, θα παρω τηλ αυριο να ρωτησω. Σε ευχαριστω για την απαντηση!


Τίποτα , να είσαι καλά και τι να πω πέρα από καλή επιτυχία ; Μόνο Υγεία ....

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Stevi_tasos έγραψε:
i_kitty έγραψε:ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ...ΠΕΡΥΣΙ ΖΗΤΟΥΣΑΝ: Εκκαθαριστικό Σημείωμα για το οικονομικό έτος 2012
(εισοδήματα2011) ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ :Εκκαθαριστικό Σημείωμα  για το οικονομικό έτος 2014
(δηλαδή για εισοδήματα που αποκτήθηκαν από1/1/2013 έως31/12/2013)

ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΤΟΣ 2013 ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΠ'ΕΞΩ?


i-kitty , Το οικονομικό 2013 είναι η χρήση του 2012 δηλαδή χρήση 1/1/2012 - 31/12/2012.

Φέτος ζητούν οικονομικό 2014 δηλαδή χρήση 2013 .



i-kitty , τώρα που το θυμήθηκα, πέρυσι είχε γίνει ένα μπάχαλο με ένα λάθος που είχαν κάνει.
Στην αρχή είχαν πει ότι θέλουν τα εκκαθαριστικά του 2012 δηλαδή χρήση 2012 για εισοδήματα 2011 και μετά το άλλαξαν και ζητούσαν χρήση 2013 δηλαδή εισοδήματα του 2012.
Το θυμάμαι παααααααααάρα πολύ καλά τώρα που το ανέφερες και πολλές κοπέλες που ήδη ειχαν κάνει αίτηση την πάτησαν γιατί είχαν δώσει εκκαθαριστικό του 2012 και όχι του 2013 .

i_kitty


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΑΜΕ ΤΩΡΑ...ΣΩΣΤΑ??
ΠΕΡΥΣΙ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΤΟΥ 2012 ΔΛΔ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΟ 2011...
ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ 2012 ΔΛΔ ΟΙΚ.ΕΤΟΣ 2013 ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ...?

ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟΟΟΣΟ ΧΑΜΗΛΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ...ΔΛΔ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΑΦΟΥ ΠΕΡΥΣΙ ΔΗΛΩΣΑΜΕ ΤΟ ΟΙΚ.ΕΤΟΣ 2012 ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ 2013 ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ...ΝΑ ΠΗΔΑΝΕ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ!

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΑΜΕ ΤΩΡΑ , ΝΑΙ!

περυσι κοντεψε να τιναχτει ολο το προγραμμα στον αερα με τα εκκαθαριστικα, το θυμαμαι πολυ καλα........

φετος λεει ρητα οτι θελει του 14......

i_kitty


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ  ΑΙΤΟΥΣΕΣ : ΈΓΚΥΡΟ Εκκαθαριστικό Σημείωμα για το οικονομικό έτος 2012
(εισοδήματα2011) ή Υπεύθυνη Δήλωση της αιτούσας θεωρημένη από τη ΔΟΥ ως‘’ΕΛΕΓΧΘΗΚΕ’’ και όχι
‘’ΠΑΡΕΛΗΦΘΗ’’ που να αναφέρει ότι δεν υποβάλλει δήλωση λόγω χαμηλού ή ανύπαρκτου εισοδήματος
μαζί με το εκκαθαριστικό του συζύγου ή την αντίστοιχη υπεύθυνη δήλωση που αφορά το σύζυγο.
Στο ποσό του εισοδήματος θα υπολογίζονται α)το φορολογητέο εισόδημα του υπόχρεου και της
συζύγου και β) το σύνολο των αυτοτελώς φορολογηθέντων εισοδημάτων(υπόχρεου και συζύγου)

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ...ΤΑ ΕΧΩ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΑ...

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Για να μην μπερδεύεστε, όταν ακούτε 'ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΤΟΣ 2014" για παράδειγμα , είναι το έτος που αναφέρεται στον καταρτισμένο προϋπολογισμό που ψηφίζεται 1-2 μήνες του προηγούμενου έτους και αφορά τους φορολογούμενους στη χρήση του προηγούμενου έτους.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ 2014 = ΧΡΗΣΗ 2013
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ 2013 = ΧΡΗΣΗ 2012
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ 2012 = ΧΡΗΣΗ 2011

Κ.Ο.Κ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 22]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις