Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
62 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 62 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ρε κοριτσια συμφωνω φταιει το αγχος αλλα εγω και ο αντρουλης μου εχουμε δυσκολευτει τοσο στη ζωη μας που ειπαμε ακομα κι αυτο θα μας βγει ξινο;
Γιατι να μην ερθει ευκολα και φυσικα οπως συμβαινει σε τοσα ζευγαρια;
Πρεπει παντα να ταλαιπωρουμαστε τοσο για να χαμογελασουμε κι εμεις λιγακι;

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

Marianna50

Marianna50
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κουνελάκι έγραψε:Ρε κοριτσια συμφωνω φταιει το αγχος αλλα εγω και ο αντρουλης μου εχουμε δυσκολευτει τοσο στη ζωη μας που ειπαμε ακομα κι αυτο θα μας βγει ξινο;
Γιατι να μην ερθει ευκολα και φυσικα οπως συμβαινει σε τοσα ζευγαρια;
Πρεπει παντα να ταλαιπωρουμαστε τοσο για να χαμογελασουμε κι εμεις λιγακι;
Ναι αλλά σκέψου πόσο πιο πολύ θα το εκτιμήσεις όλο αυτό όταν έρθει!! Και σκέψου ότι υπάρχουν και ζευγάρια που δεν έχουν τεκνοποιήσει ποτέ!!

tzeni27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Marianna50 έγραψε:
tzeni27 έγραψε:
Marianna50 έγραψε:Κορίτσια, εμείς είχαμε κάτι γνωστούς που προσπαθούσαν 4 χρόνια! Και να σου εξετάσεις και να σου λεφτά και εξωσωματικές και απ'όλα.. Ο άντρας είχε πολύ αδύναμο σπέρμα (αν θυμάμαι καλά το 75% ήταν πολύ κακής ποιότητας) και όταν μετά από τόσα χρόνια δεν είχαν άλλα λεφτά και είπαν τέλος, δε μπορούμε να κάνουμε παιδιά, τσουυυυπ να το κοριτσάκι τους!! Και φανταστείτε ότι είχαν και πρόβλημα κιόλας!! Άρα το άγχος είναι ο κύριος παράγοντας όλων!!
οντως ισχυει κατι τετοιο . εμενα μου'χει πει η κουνιαδα μου οτι 3 χρονια προσπαθουσαν ειχαν κανει εξετασεις κ ολα καλα κ με το που το πηρε αποφαση κ ειπε τελος ας ερθει οποτε θελει κ ηρεμησε εσκασε μυτη η κορη της. βασικα αυτο εχει γινει κ με μενα απ'οτι μου'χει πει η μανα μου δυσκολευτηκε παρα πολυ να με πιασει μεχρι που ηρεμησε κ ειπε σιγα ασ μην κανω στην τελικη παιδια αφου δεν θελει κ ηρθα!!! εχουν ακουστει γενικα πολλα τετοια περιστατικα που ολη η δυσκολια ηταν κυριως στο αγχος αλλα πως χαλαρωνεις κ πως το βγαζεις απο το μυαλο σου?
Ντάξει, σε αυτό έχεις ένα δίκιο! Δεν είναι εύκολο!! Αλλά προσπάθησε το!! Απλά, για μένα άσε το σώμα σου να σε καθοδηγήσει και όχι το μυαλό!! Κάνε τρελίτσες μόνο όταν το θες 100% και όχι για αυτό το σκοπό αλλά από έρωτα!! Όπως στις αρχές τις σχέσης!!
μα το περιεργο ειναι οτι δεν το σκεφτομαι εκεινη την ωρα ουτε το κανω για πω οτι το εκανα θελω κ το κανω. εμενα η αγωνια κ το αγχος με πιανει λιγες μερες πριν αδιαθετησω. εχω διαβασει καπου οτι ακομα κ αυτο ειναι κακο δεν θυμαμαι τον λογο αλλα κ παλι κ να πηγε λεει να γινει συλληψη κατι γινετε με το αγχος κ το εμποδιζει κ βγαινει σε περιοδο μετα. πρεπει λεει καθε μηνα να περιμενουμε την περιοδο μας σαν να μην εχουμε κατι αλλο να περιμενουμε κ φυσικα να μην μετραμε ημερες η κατι που μας ενοχλει να μην το βλεπουμε σαν σιμαδι γτ καπως ετσι χαλαρωνει το μυαλο.

Marianna50

Marianna50
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tzeni27 έγραψε:
Marianna50 έγραψε:
tzeni27 έγραψε:
Marianna50 έγραψε:Κορίτσια, εμείς είχαμε κάτι γνωστούς που προσπαθούσαν 4 χρόνια! Και να σου εξετάσεις και να σου λεφτά και εξωσωματικές και απ'όλα.. Ο άντρας είχε πολύ αδύναμο σπέρμα (αν θυμάμαι καλά το 75% ήταν πολύ κακής ποιότητας) και όταν μετά από τόσα χρόνια δεν είχαν άλλα λεφτά και είπαν τέλος, δε μπορούμε να κάνουμε παιδιά, τσουυυυπ να το κοριτσάκι τους!! Και φανταστείτε ότι είχαν και πρόβλημα κιόλας!! Άρα το άγχος είναι ο κύριος παράγοντας όλων!!
οντως ισχυει κατι τετοιο . εμενα μου'χει πει η κουνιαδα μου οτι 3 χρονια προσπαθουσαν ειχαν κανει εξετασεις κ ολα καλα κ με το που το πηρε αποφαση κ ειπε τελος ας ερθει οποτε θελει κ ηρεμησε εσκασε μυτη η κορη της. βασικα αυτο εχει γινει κ με μενα απ'οτι μου'χει πει η μανα μου δυσκολευτηκε παρα πολυ να με πιασει μεχρι που ηρεμησε κ ειπε σιγα ασ μην κανω στην τελικη παιδια αφου δεν θελει κ ηρθα!!! εχουν ακουστει γενικα πολλα τετοια περιστατικα που ολη η δυσκολια ηταν κυριως στο αγχος αλλα πως χαλαρωνεις κ πως το βγαζεις απο το μυαλο σου?
Ντάξει, σε αυτό έχεις ένα δίκιο! Δεν είναι εύκολο!! Αλλά προσπάθησε το!! Απλά, για μένα άσε το σώμα σου να σε καθοδηγήσει και όχι το μυαλό!! Κάνε τρελίτσες μόνο όταν το θες 100% και όχι για αυτό το σκοπό αλλά από έρωτα!! Όπως στις αρχές τις σχέσης!!
μα το περιεργο ειναι οτι δεν το σκεφτομαι εκεινη την ωρα ουτε το κανω για πω οτι το εκανα θελω κ το κανω. εμενα η αγωνια κ το αγχος με πιανει λιγες μερες πριν αδιαθετησω. εχω διαβασει καπου οτι ακομα κ αυτο ειναι κακο δεν θυμαμαι τον λογο αλλα κ παλι κ να πηγε λεει να γινει συλληψη κατι γινετε με το αγχος κ το εμποδιζει κ βγαινει σε περιοδο μετα. πρεπει λεει καθε μηνα να περιμενουμε την περιοδο μας σαν να μην εχουμε κατι αλλο να περιμενουμε κ φυσικα να μην μετραμε ημερες η κατι που μας ενοχλει να μην το βλεπουμε σαν σιμαδι γτ καπως ετσι χαλαρωνει το μυαλο.
Ακριβώς αυτό!! Ας το δούμε και πιο απλά!! Όλο αυτό στον άνθρωπο είναι καθαρά ένα ένστικτο, το ένστικτο της αναπαραγωγής (άσχετα με όλα τα άλλα), επομένως, η ίδια η φύση ξέρει πότε θα γίνει!! Εμείς είμαστε αυτοί που της πάμε κόντρα με το άγχος μας!!

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγω τζενη το ιδιο παθαινω. Λιγες μερες πριν.
Νομιζω οτι μονο με λοβοτομη θα το βγαλουμε απο το μυαλο μας.
Μηπως ξερετε κανενα καλο γιατρο που να εχει εξειδικευση σ'αυτην;

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κουνελάκι έγραψε:Κοριτσια μου πολυ θα ηθελα να σκεφτω αισιοδοξα αλλα δεν μπορω. Τον σεπτεμβριο κλεινουμε 2 χρονια προσπαθειων, αν ηθελε θα ειχε ερθει το μωρακι μας.
Δυστυχως λεφτα για σπερματεγχυσεις και εξωσωματικες δεν υπαρχουν.
Οποτε τι αλλο μενει;

γιατι δεν κανεις εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο?

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
darsel έγραψε:
κουνελάκι έγραψε:Κοριτσια μου πολυ θα ηθελα να σκεφτω αισιοδοξα αλλα δεν μπορω. Τον σεπτεμβριο κλεινουμε 2 χρονια προσπαθειων, αν ηθελε θα ειχε ερθει το μωρακι μας.
Δυστυχως λεφτα για σπερματεγχυσεις και εξωσωματικες δεν υπαρχουν.
Οποτε τι αλλο μενει;

γιατι δεν κανεις εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο?

Δεν εχω ιδεα,γινετε;

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

tzeni27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="Marianna50"][quote="tzeni27"][quote="Marianna50"][quote="tzeni27"][quote="Marianna50"]
ακριβως αυτο. ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι συνηθως πριν προχωρησουμε σε οτιδηποτε αλλο λεμε στα ζευγαρια να κανουν μια προσπαθεια στις διακοπες γτ πολυ απλα εκει χαλαρωνει τελειως το μυαλο μας ξεφευγουμε απ'ολα κ δεν αγχωνομαστε οπως κ βεβαια τα περισσοτερα ζευγαρια οντως πιανουν στις διακοπες τους. καλα δεν ειναι απολυτο αυτο βεβαια αλλα εχει μια λογικη.

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κουνελάκι έγραψε:
Marianna50 έγραψε:Κουνελάκι, έχετε κάνει εξετάσεις και έχετε δει ότι όλα καλά;;;

Εγω ειμαι ενταξει,εχω κανει και σαλπιγγογραφια και ηταν καθαρη.
Ο συζυγος εχει κιρσοκοιλη αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο που να εμποδιζει τη συλληψη.
Ο ουρολογος που πηγαμε μας ειπε οτι με το σπερμοδιαγραμμα αυτο υπαρχουν αρκετες πιθανοτητες.
Το αποτελεσμα ειναι ενα κοριτσια.
Δυο χρονια και τιποτα.
Δεν εχω αλλες αντοχες,ειλικρινα.

να σου πω ενα μαγικο? αγορασε στον αντρα σου τις βιταμινες τις profertil. θα δειτε δραματικη διαφορα στο σπερμα. σκεψου οτι εμεις ξεκινησαμε για εξωσωματικη λογω κακου σπερματος και τελικα δεν χρειαστηκε ουτε μικρογονιμοποιηση να κανουν στο εργαστηριο μετα απο 3-4 μηνες που τις επαιρνε.

ειναι ακριβες αλλα θαυματουργες!

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσια μου!!με αφορμη το αγχος που λετε παραπανω..εγω πηγα στο γιατρο μου σημερα για να τον ρωτησω καποιες αποριες που ειχα σχετικα με την ωορρηξια μου κ να κανω κολπικο υπερηχο κ με ξεχεσε (συγνωμη κιολλας) κανονικοτατα...μοτ ειπε οτι ειμαστε σε λαθος δρομι κ αγχωνομαστε παρα πολυ κ ειναι πολυ νωρις ακομα κ.α σας λεω μονο που δεν με πεταξε εξω απο το ιατρειο του.εντωμεταξυ εγω στεναχωρηθηκα γιατι ουτε υπερηχο εκανα ουτε αποριες μου ελυσε ..κ ρωτω μηπως ειμαι εγω υπερβολικη??????κ εγω δεν αξεφτομαι καθεε μερα οτι θελω μωρο μονο μερικες μερες πριν τη περιοδο..δεν ξερω ρε κοριτσια ετσι ειναι οι δικοι σας οι γιατροι???

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
darsel έγραψε:
κουνελάκι έγραψε:
Marianna50 έγραψε:Κουνελάκι, έχετε κάνει εξετάσεις και έχετε δει ότι όλα καλά;;;

Εγω ειμαι ενταξει,εχω κανει και σαλπιγγογραφια και ηταν καθαρη.
Ο συζυγος εχει κιρσοκοιλη αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο που να εμποδιζει τη συλληψη.
Ο ουρολογος που πηγαμε μας ειπε οτι με το σπερμοδιαγραμμα αυτο υπαρχουν αρκετες πιθανοτητες.
Το αποτελεσμα ειναι ενα κοριτσια.
Δυο χρονια και τιποτα.
Δεν εχω αλλες αντοχες,ειλικρινα.

να σου πω ενα μαγικο? αγορασε στον αντρα σου τις βιταμινες τις profertil. θα δειτε δραματικη διαφορα στο σπερμα. σκεψου οτι εμεις ξεκινησαμε για εξωσωματικη λογω κακου σπερματος και τελικα δεν χρειαστηκε ουτε μικρογονιμοποιηση να κανουν στο εργαστηριο μετα απο 3-4 μηνες που τις επαιρνε.

ειναι ακριβες αλλα θαυματουργες!

Darsel μου ποσο διαστημα θα πρεπει να τις παιρνει;
Ειναι απλες βιταμινες και σε ποσο χρονο φτιαχνει η ποιοτητα του σπερματος;

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κουνελάκι έγραψε:
darsel έγραψε:
κουνελάκι έγραψε:
Marianna50 έγραψε:Κουνελάκι, έχετε κάνει εξετάσεις και έχετε δει ότι όλα καλά;;;

Εγω ειμαι ενταξει,εχω κανει και σαλπιγγογραφια και ηταν καθαρη.
Ο συζυγος εχει κιρσοκοιλη αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο που να εμποδιζει τη συλληψη.
Ο ουρολογος που πηγαμε μας ειπε οτι με το σπερμοδιαγραμμα αυτο υπαρχουν αρκετες πιθανοτητες.
Το αποτελεσμα ειναι ενα κοριτσια.
Δυο χρονια και τιποτα.
Δεν εχω αλλες αντοχες,ειλικρινα.

να σου πω ενα μαγικο? αγορασε στον αντρα σου τις βιταμινες τις profertil. θα δειτε δραματικη διαφορα στο σπερμα. σκεψου οτι εμεις ξεκινησαμε για εξωσωματικη λογω κακου σπερματος και τελικα δεν χρειαστηκε ουτε μικρογονιμοποιηση να κανουν στο εργαστηριο μετα απο 3-4 μηνες που τις επαιρνε.

ειναι ακριβες αλλα θαυματουργες!

Darsel μου ποσο διαστημα θα πρεπει να τις παιρνει;
Ειναι απλες βιταμινες και σε ποσο χρονο φτιαχνει η ποιοτητα του σπερματος;

το μινιμουμ ειναι τριμηνο.
εμεις τις παιρνουμε απο περυσι τετοια εποχη.

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
perperouna έγραψε:Γεια σας κοριτσια μου!!με αφορμη το αγχος που λετε παραπανω..εγω πηγα στο γιατρο μου σημερα για να τον ρωτησω καποιες αποριες που ειχα σχετικα με την ωορρηξια μου κ να κανω κολπικο υπερηχο κ με ξεχεσε (συγνωμη κιολλας) κανονικοτατα...μοτ ειπε οτι ειμαστε σε λαθος δρομι κ αγχωνομαστε παρα πολυ κ ειναι πολυ νωρις ακομα κ.α σας λεω μονο που δεν με πεταξε εξω απο το ιατρειο του.εντωμεταξυ εγω στεναχωρηθηκα γιατι ουτε υπερηχο εκανα ουτε αποριες μου ελυσε ..κ ρωτω μηπως ειμαι εγω υπερβολικη??????κ εγω δεν αξεφτομαι καθεε μερα οτι θελω μωρο μονο μερικες μερες πριν τη περιοδο..δεν ξερω ρε κοριτσια ετσι ειναι οι δικοι σας οι γιατροι???

Συγνωμη perperouna μου αλλα για μενα ειναι απαραδεκτος.
Θα επρεπε να σε ενθαρρυνει και να σε ξεανγχωσει και οχι να σε μαλωσει.
Δυστυχως οι περισσοτεροι το βλεπουν σαν επαγγελμα με τον καιρο και οχι σαν λειτουργημα.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

tzeni27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
perperouna έγραψε:Γεια σας κοριτσια μου!!με αφορμη το αγχος που λετε παραπανω..εγω πηγα στο γιατρο μου σημερα για να τον ρωτησω καποιες αποριες που ειχα σχετικα με την ωορρηξια μου κ να κανω κολπικο υπερηχο κ με ξεχεσε (συγνωμη κιολλας) κανονικοτατα...μοτ ειπε οτι ειμαστε σε λαθος δρομι κ αγχωνομαστε παρα πολυ κ ειναι πολυ νωρις ακομα κ.α σας λεω μονο που δεν με πεταξε εξω απο το ιατρειο του.εντωμεταξυ εγω στεναχωρηθηκα γιατι ουτε υπερηχο εκανα ουτε αποριες μου ελυσε ..κ ρωτω μηπως ειμαι εγω υπερβολικη??????κ εγω δεν αξεφτομαι καθεε μερα οτι θελω μωρο μονο μερικες μερες πριν τη περιοδο..δεν ξερω ρε κοριτσια ετσι ειναι οι δικοι σας οι γιατροι???
σε καμια περιπτωση ομως. ο δικος μου ειναι πολυ ενταξει παρ'ολο που τον ειχα πριξει τον ανθρωπο με 500 ερωτησεις κ ειδικα στο θεμα παιδι απλα εκατσε με υπομονη μου εξηγησε ποσαααα πραγματα κ ειναι ο μοναδικος που πλεον εχω θαρρος δηλ. αν δω κατι που δεν εχω ξαναδει κατευθειαν τηλεφωνι να με ενηνμερωσει ο προηγουμενος ηταν περιπου σαν τον δικο σου δεν ειχα θαρρος να τον ενοχλησω κ να φανταστεις του ελεγα καποτε για μωρο κ μου λεει οταν το αποφασισεις θα κανουμε εξετασεις ε μα για να στο λεω σημαινει οτι αποφασισα. τεσπα με τον τορινο μου που με χειρουργισε κιολας κ με ββοηθησε οικονομικα δηλ. αμοιβη δικη του δεν πηρε του εχω εμπιστοσυνη απολυτη

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
darsel έγραψε:
κουνελάκι έγραψε:
darsel έγραψε:
κουνελάκι έγραψε:
Marianna50 έγραψε:Κουνελάκι, έχετε κάνει εξετάσεις και έχετε δει ότι όλα καλά;;;

Εγω ειμαι ενταξει,εχω κανει και σαλπιγγογραφια και ηταν καθαρη.
Ο συζυγος εχει κιρσοκοιλη αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο που να εμποδιζει τη συλληψη.
Ο ουρολογος που πηγαμε μας ειπε οτι με το σπερμοδιαγραμμα αυτο υπαρχουν αρκετες πιθανοτητες.
Το αποτελεσμα ειναι ενα κοριτσια.
Δυο χρονια και τιποτα.
Δεν εχω αλλες αντοχες,ειλικρινα.

να σου πω ενα μαγικο? αγορασε στον αντρα σου τις βιταμινες τις profertil. θα δειτε δραματικη διαφορα στο σπερμα. σκεψου οτι εμεις ξεκινησαμε για εξωσωματικη λογω κακου σπερματος και τελικα δεν χρειαστηκε ουτε μικρογονιμοποιηση να κανουν στο εργαστηριο μετα απο 3-4 μηνες που τις επαιρνε.

ειναι ακριβες αλλα θαυματουργες!

Darsel μου ποσο διαστημα θα πρεπει να τις παιρνει;
Ειναι απλες βιταμινες και σε ποσο χρονο φτιαχνει η ποιοτητα του σπερματος;

το μινιμουμ ειναι τριμηνο.
εμεις τις παιρνουμε απο περυσι τετοια εποχη.

Σ'ευχαριστω πολυ ισως να τις να τις δοκιμασουμε για κανα τριμηνο και αν δεν δουμε αποτελεσμα μαλλον θ'αναγκαστουμε να προχωρησουμε σε χειρουργειο για την κιρσοκιλη.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κουνελάκι έγραψε:
perperouna έγραψε:Γεια σας κοριτσια μου!!με αφορμη το αγχος που λετε παραπανω..εγω πηγα στο γιατρο μου σημερα για να τον ρωτησω καποιες αποριες που ειχα σχετικα με την ωορρηξια μου κ να κανω κολπικο υπερηχο κ με ξεχεσε (συγνωμη κιολλας) κανονικοτατα...μοτ ειπε οτι ειμαστε σε λαθος δρομι κ αγχωνομαστε παρα πολυ κ ειναι πολυ νωρις ακομα κ.α σας λεω μονο που δεν με πεταξε εξω απο το ιατρειο του.εντωμεταξυ εγω στεναχωρηθηκα γιατι ουτε υπερηχο εκανα ουτε αποριες μου ελυσε ..κ ρωτω μηπως ειμαι εγω υπερβολικη??????κ εγω δεν αξεφτομαι καθεε μερα οτι θελω μωρο μονο μερικες μερες πριν τη περιοδο..δεν ξερω ρε κοριτσια ετσι ειναι οι δικοι σας οι γιατροι???

Συγνωμη perperouna μου αλλα για μενα ειναι απαραδεκτος.
Θα επρεπε να σε ενθαρρυνει και να σε ξεανγχωσει και οχι να σε μαλωσει.
Δυστυχως οι περισσοτεροι το βλεπουν σαν επαγγελμα με τον καιρο και οχι σαν λειτουργημα.

Κ εγω συμφωνω ηταν απαραδεκτος αλλα ελεγα μηπως εγω το εβλεπα ετσι..αντι να ειμαι πιο ηρεμη μετα τον γιατρο ειμαι καταστεναχωρημενη..πρωτη φορα φερθηκε ετσι κ δεν ξερω το λογο..παλια μου ειχε σταθει σπαθι σε ενα προβλημα που ειχα..τωρα δεν με αφησε να πψ κουβεντα..μηπως να βρω αλλον??αλλα αυτος ξερει το ιστορικο μου..επισης μου ειπε να μη το συζηταω με κανεναν ουτε με φιλες ουτε με οικογενεια..



darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λοιπον κοριτσια μου θα γινω η κακια της υποθεσης αλλα εγω αυτην την καραμελα του αγχους δεν την παραδεχομαι. Θεωρω οτι ειναι η ευκολη λυση για τους γιατρους για να μας ξεφορτωνονται.
Η συλληψη -το ξερουμε ολες - δεν ειναι ενα ωαριο, ενα σπερματοζωοαριο αντε τα ενωσαμε, να και το μπεμπε. Καμια σχεση. Εδω πρεπει να συνωμοτησει το συμπαν για να γινει η γονιμοποιηση.
Οταν ξεκινησαμε πριν απο 2 χρονια για μπεμπε και περασαν 3,4,5 μηνες χωρις αποτελεσμα αποφασισα να ψαχτω ειτε ηθελε ο γιατρος μου ειτε οχι - ευτυχως ηταν κι αυτος της ιδιας γνωμης με μενα. Και ειχα δικιο γιατι καθως ειπα παραπανω το σπερμα μας ηταν δραμα.
Θεωρω οτι το πραγμα θελει ψαξιμο. Για τις πιτσιρικες οπως εισαστε εσεις πανω στο χρονο και για τις μεγαλυτερες στο 6μηνο.

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
perperouna έγραψε:
κουνελάκι έγραψε:
perperouna έγραψε:Γεια σας κοριτσια μου!!με αφορμη το αγχος που λετε παραπανω..εγω πηγα στο γιατρο μου σημερα για να τον ρωτησω καποιες αποριες που ειχα σχετικα με την ωορρηξια μου κ να κανω κολπικο υπερηχο κ με ξεχεσε (συγνωμη κιολλας) κανονικοτατα...μοτ ειπε οτι ειμαστε σε λαθος δρομι κ αγχωνομαστε παρα πολυ κ ειναι πολυ νωρις ακομα κ.α σας λεω μονο που δεν με πεταξε εξω απο το ιατρειο του.εντωμεταξυ εγω στεναχωρηθηκα γιατι ουτε υπερηχο εκανα ουτε αποριες μου ελυσε ..κ ρωτω μηπως ειμαι εγω υπερβολικη??????κ εγω δεν αξεφτομαι καθεε μερα οτι θελω μωρο μονο μερικες μερες πριν τη περιοδο..δεν ξερω ρε κοριτσια ετσι ειναι οι δικοι σας οι γιατροι???

Συγνωμη perperouna μου αλλα για μενα ειναι απαραδεκτος.
Θα επρεπε να σε ενθαρρυνει και να σε ξεανγχωσει και οχι να σε μαλωσει.
Δυστυχως οι περισσοτεροι το βλεπουν σαν επαγγελμα με τον καιρο και οχι σαν λειτουργημα.

Κ εγω συμφωνω ηταν απαραδεκτος αλλα ελεγα μηπως εγω το εβλεπα ετσι..αντι να ειμαι πιο ηρεμη μετα τον γιατρο ειμαι καταστεναχωρημενη..πρωτη φορα φερθηκε ετσι κ δεν ξερω το λογο..παλια μου ειχε σταθει σπαθι σε ενα προβλημα που ειχα..τωρα δεν με αφησε να πψ κουβεντα..μηπως να βρω αλλον??αλλα αυτος ξερει το ιστορικο μου..επισης μου ειπε να μη το συζηταω με κανεναν ουτε με φιλες ουτε με οικογενεια..




Επρεπε να του πεις "ναι ρε φιλε να μη συζηταω με οικογενεια και φιλους αλλα να μην τα συζητησω ουτε μαζι σου;"
Μαλλον νευρακια ειχε ο γιατρος σου και ηθελε να σε ξεπεταξει στα γρηγορα.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κουνελάκι έγραψε:
darsel έγραψε:
κουνελάκι έγραψε:
darsel έγραψε:
κουνελάκι έγραψε:
Marianna50 έγραψε:Κουνελάκι, έχετε κάνει εξετάσεις και έχετε δει ότι όλα καλά;;;

Εγω ειμαι ενταξει,εχω κανει και σαλπιγγογραφια και ηταν καθαρη.
Ο συζυγος εχει κιρσοκοιλη αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο που να εμποδιζει τη συλληψη.
Ο ουρολογος που πηγαμε μας ειπε οτι με το σπερμοδιαγραμμα αυτο υπαρχουν αρκετες πιθανοτητες.
Το αποτελεσμα ειναι ενα κοριτσια.
Δυο χρονια και τιποτα.
Δεν εχω αλλες αντοχες,ειλικρινα.

να σου πω ενα μαγικο? αγορασε στον αντρα σου τις βιταμινες τις profertil. θα δειτε δραματικη διαφορα στο σπερμα. σκεψου οτι εμεις ξεκινησαμε για εξωσωματικη λογω κακου σπερματος και τελικα δεν χρειαστηκε ουτε μικρογονιμοποιηση να κανουν στο εργαστηριο μετα απο 3-4 μηνες που τις επαιρνε.

ειναι ακριβες αλλα θαυματουργες!

Darsel μου ποσο διαστημα θα πρεπει να τις παιρνει;
Ειναι απλες βιταμινες και σε ποσο χρονο φτιαχνει η ποιοτητα του σπερματος;

το μινιμουμ ειναι τριμηνο.
εμεις τις παιρνουμε απο περυσι τετοια εποχη.

Σ'ευχαριστω πολυ ισως να τις να τις δοκιμασουμε για κανα τριμηνο και αν δεν δουμε αποτελεσμα μαλλον θ'αναγκαστουμε να προχωρησουμε σε χειρουργειο για την κιρσοκιλη.

κοριτσι δεν θελω να το παιξω εξυπνακιας απλα εχω περασει τοσα πολλα που πλεον εχω γνωμη για ολα, πριν πατε χειρουργειο παρε και 2η και 3η γνωμη. Η επεμβαση της κιρσοκηλης εχει αμφιβολα αποτελεσματα καθως πραγματικο αποτελεσμα μπορει να υπαρχει αν ο πασχων ειναι μεχρι 20 χρονων το πολυ. Ευτυχως εμεις πηγαμε σε 2 γιατρους (γνωστους μας βεβαια) και ειχαν την ιδια γνωμη. Ηταν κατα της επεμβασης.
Παντα να παιρνετε 2η γνωμη, ειναι πολυ σημαντικο!

den antexo allo


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέραα....χώνομαι και εγώ στην συζήτηση για να συμφωνήσω απόλυτα με την Darsel.Μη τρελαθουμε κιόλας...όταν προσπαθείς 2 χρόνια και δεν έρχεται κάτι πρέπει να γίνει.Ετσι με τρέναρε ο πρώτος γιατρός μου και μου έλεγε ότι φταίει το άγχος και έφτασα 38 και μπεμπέ δεν έχω.

tzeni27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι βρε darsel μου αλλα οταν εχουμε κανει εξετασεις κ βγαινουν καλες μετα τι ευθυνεται? το αγχος απο την στιγμη που δεν υπαρχει καποιο οργανικο προβλημα.

den antexo allo


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
darsel έγραψε:
κουνελάκι έγραψε:
darsel έγραψε:
κουνελάκι έγραψε:
darsel έγραψε:
κουνελάκι έγραψε:
Marianna50 έγραψε:Κουνελάκι, έχετε κάνει εξετάσεις και έχετε δει ότι όλα καλά;;;

Εγω ειμαι ενταξει,εχω κανει και σαλπιγγογραφια και ηταν καθαρη.
Ο συζυγος εχει κιρσοκοιλη αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο που να εμποδιζει τη συλληψη.
Ο ουρολογος που πηγαμε μας ειπε οτι με το σπερμοδιαγραμμα αυτο υπαρχουν αρκετες πιθανοτητες.
Το αποτελεσμα ειναι ενα κοριτσια.
Δυο χρονια και τιποτα.
Δεν εχω αλλες αντοχες,ειλικρινα.

να σου πω ενα μαγικο? αγορασε στον αντρα σου τις βιταμινες τις profertil. θα δειτε δραματικη διαφορα στο σπερμα. σκεψου οτι εμεις ξεκινησαμε για εξωσωματικη λογω κακου σπερματος και τελικα δεν χρειαστηκε ουτε μικρογονιμοποιηση να κανουν στο εργαστηριο μετα απο 3-4 μηνες που τις επαιρνε.

ειναι ακριβες αλλα θαυματουργες!

Darsel μου ποσο διαστημα θα πρεπει να τις παιρνει;
Ειναι απλες βιταμινες και σε ποσο χρονο φτιαχνει η ποιοτητα του σπερματος;

το μινιμουμ ειναι τριμηνο.
εμεις τις παιρνουμε απο περυσι τετοια εποχη.

Σ'ευχαριστω πολυ ισως να τις να τις δοκιμασουμε για κανα τριμηνο και αν δεν δουμε αποτελεσμα μαλλον θ'αναγκαστουμε να προχωρησουμε σε χειρουργειο για την κιρσοκιλη.

κοριτσι δεν θελω να το παιξω εξυπνακιας απλα εχω περασει τοσα πολλα που πλεον εχω γνωμη για ολα, πριν πατε χειρουργειο παρε και 2η και 3η γνωμη. Η επεμβαση της κιρσοκηλης εχει αμφιβολα αποτελεσματα καθως πραγματικο αποτελεσμα μπορει να υπαρχει αν ο πασχων ειναι μεχρι 20 χρονων το πολυ. Ευτυχως εμεις πηγαμε σε 2 γιατρους (γνωστους μας βεβαια) και ειχαν την ιδια γνωμη. Ηταν κατα της επεμβασης.
Παντα να παιρνετε 2η γνωμη, ειναι πολυ σημαντικο!
Ακριβώς.

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
darsel έγραψε:Λοιπον κοριτσια μου θα γινω η κακια της υποθεσης αλλα εγω αυτην την καραμελα του αγχους δεν την παραδεχομαι. Θεωρω οτι ειναι η ευκολη λυση για τους γιατρους για να μας ξεφορτωνονται.
Η συλληψη -το ξερουμε ολες -  δεν ειναι ενα ωαριο, ενα σπερματοζωοαριο αντε τα ενωσαμε, να και το μπεμπε. Καμια σχεση. Εδω πρεπει να συνωμοτησει το συμπαν για να γινει η γονιμοποιηση.
Οταν ξεκινησαμε πριν απο 2 χρονια για μπεμπε και περασαν 3,4,5 μηνες χωρις αποτελεσμα αποφασισα να ψαχτω ειτε ηθελε ο γιατρος μου ειτε οχι - ευτυχως ηταν κι αυτος της ιδιας γνωμης με μενα. Και ειχα δικιο γιατι καθως ειπα παραπανω το σπερμα μας ηταν δραμα.
Θεωρω οτι το πραγμα θελει ψαξιμο. Για τις πιτσιρικες οπως εισαστε εσεις πανω στο χρονο και για τις μεγαλυτερες στο 6μηνο.


Εχεις απολυτο δικιο, ευτυχως ομως εχεις και γιατρο που δεν στα πρηζει με το να σου λεει φταιει το αγχος και χαλαρωσε και ηρεμησε και ενα σωρο παπαριες.
Βαρεθηκα να ακουω την ιδια ατακα.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Darsel θα συμφωνησω μαζι σου..αγχος κ αγχος ολοι εχουμε αγχος..αν ηταν ετσι δεν θα εμενε καμια εγκυος λογω αγχους .κ κακα τα ψεμματα οταν αποφασιζεις να κανεις παιδι παντα στο πισω μερος του μυαλου σου θα το σκεφτεσαι κ θα ανησυχεις..συμφωνω οτι πρεπει να το ψαχνεις πιο νωρις για να εισαι κ πιο ηρεμη αλλα στη περιπτωση τη δικη μου ο γιατρος μου τσατιστηκε που του πηγα το σπερματογραφημα κ διαφωνησε που εκανε ο αντρας μου εξετασεις.

irene-_-

irene-_-
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλε ποσες σελιδες γεμισατε απο το μεσημερι??και δεν εχω κουραγιο να τις διαβασω γιατι ειμαι τεζα σημερα..ζαλαδα και ατονια!!!ατιμη ζεστη!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις