Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 26 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 41]

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια....
και γω απο φαι δεν παω πισω....ακομα δεν εχω χασει τα κιλα της εγκυμοσυης μου κι αυτο γιατι δεν προσεχω καθολου την διατροφη μου...θελω να κανω διαιτα ομως δεν εχω την διαθεση να το κανω...
σκεφτομαι να παω σε διαιτολογο γιατι οταν εκιναω μονη μου παντα την χαλαω κ μετα την σταματαω...
καμια πειθαρχεια στο θεμα του φαγητου Crying or Very sad

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τους μήνες μετά τη γέννα έχασα πολλά κιλά και μου είχαν μείνει μόνο κανά 2, αλλά από το καλοκαίρι τρώω τρελές ποσότητες κι έχω βάλει πολλά και νιώθω να μην μπορώ να το ελέγξω... Sad

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ τα έχασα τα κιλά αλλα το σώμα δεν είναι ίδιο και τα ρούχα ίσα που μπαίνουν αλλά δεν είναι ωραία καθόλου. Πρέπει να το πάρω απόφαση και να πάω να ψωνισω ένα νούμερο μεγαλύτερο. Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 11 534787
Βγαζει πάλι εκζεματα η μικρή και είπα οτι γλυτωσαμε απο δαυτα. Πφφφφφφφ
Αγορασα 2 βιβλία που άκουσα καλες κριτικές, το αναθρεφοντας τα παιδιά μας αναθρεφουμε τον εαυτό μας και το στην καρδιά των συναισθημάτων του παιδιού. Τα παραγγειλα και θα μου έρθουν τέλος της εβδομάδας. Εσείς διαβάζετε κάποιο;;;

254Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Τρι Οκτ 28, 2014 12:42 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημερα...εμενα οταν γεννησα μου εμειναν 5 κιλα απ τα 11 κιλα που πηρα συνολικα...και δυστυχως τα εχω ακομα αυτα τα 5 απαισια Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 11 679259 κιλα....
αχ βρε κοριτσια αλλο ενα βραδυ που η ελισαβετ ξυπνησε στις 3μιση κ καταφερε να ξανακοιμηθει στις 6μιση...ουφ τεταρτη μερα σερι αυτο....την περνω αγκαλια την νανουριζω κ μολις αποκοιμηθει κ την βαλω στην κουνια ξανα σηκωνεται ορθια..αυτο γινεται πολλες πολλες φορες....

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχχχ και εγω στο club εδώ και πλεον πολύ καιρό, κοντευουμε μήνα που η Ηλέκτρα ξυπνάει κάθε βράδυ πολλές φορές με κλάματα, κοιμάται σχετικα εύκολα κάθε φορά αλλά κατά της 5.30 το πρωί δεν θέλει με τίποτα, μόνο άμα την πάρω στο κρεββάτι μας. Δεν ξέρω τι να κάνω αφού δεν έχω και την αντοχή πρώτων γιατί ξυπναω συνέχεια το βράδυ να την ηρεμω και δεύτερων δουλεύω την επομένη.
Η λύση για να ηρεμησουμε είναι να κοιμάται στο κρεββάτι μας αλλά δεν νομίζω οτι αυτό σε βάθος χρόνου θα μας βγει σε καλό. Επιλέον θέλω να έχω και τον χρόνο μου με τον άντρα μου αφού κοιμηθεί το παιδί και στο κρεββάτι μας δεν ξέρω αν είναι εφικτό.

256Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Τρι Οκτ 28, 2014 10:19 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tasoula εγω ποτε δεν εχω παρει το παιδι στο κρεβατι μας οπως εχω πει κ παλαιοτερα αλλα κ προχθες που ειπαμε να την παρουμε μετα απο τοσα ξυπνηματα παλι δεν ηθελε να; κοιμηθει μαζι μας...ηθελε να παιξει....
επειδη θεμα με τον υπνο δε ειχαμε ποτε μου κακοφαινεται που ξυπναει συνεχεια...
να δουμε αποψε τι μας περιμενει...

257Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Τρι Οκτ 28, 2014 11:53 am

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όταν θα μου έρθουν τα βιβλία θα δω αν λέει κάτι για αυτή την φάση και θα σας πω Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 11 40746

Άντε να δούμε και εμείς τι βράδυ θα περάσουμε σήμερα....

258Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Τρι Οκτ 28, 2014 10:42 pm

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κική μου και εμείς θέματα με τον ύπνο δεν είχαμε μέχρι που αποκτησαμε.
Κάτι έκανα λάθος και η μικρή μου δεν κοιμάται το βράδυ στο κρεββάτι της.
Χθές αποκοιμήθηκε στο δικό μας αφού στο δικό της έπαιζε και σκαρφάλωνε, την πήγα στο δικο της κατά της 23.00. Ξύπνησε 1.00 πήγα την χαιδεψα και ξανά κοιμήθηκε και ξανά ξύπνησε στις 3.00 όπου προσπαθούσα να την ξανακοιμησω μέχρι τις 4.00 με αγκαλιες, χάδια, τραγουδακια, κούνημα και ενώ νυσταζε με το που γυρναγα την πλάτη μου να φύγω κλάμα. Την πήρα στο κρεββάτι και ξύπνησε τώρα να φάει. Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 11 209536

259Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Τρι Οκτ 28, 2014 11:52 pm

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ξεχασα να σου πω Kate αλήθεια τι τέλειο παιδότοπο έχεις φτιάξει!!!
Και εγω θα έπαιζα εκεί μέσα πόσο μαλλον το μωρό!!!

260Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Τετ Οκτ 29, 2014 12:36 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημερα....
μια απο τα ιδια ηταν κι αυτο το βραδυ...ξυπνησε 4 φορες αλλα τουλαχιστον ξανακοιμοταν αμεσως...κατι ειναι κι αυτο!!!!
που ειστε καλε κοριτσια????χαθηκατε!!!

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα! Very Happy Very Happy

Μπορει να μηνε χω να μοιραστω εμπειριες τετοιες μαζι σας...ακομα...αλλα σας διααζω ανελλειπως!

Mare

Mare
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα! Τι κάνετε;;;
Καταρχήν να ευχηθώ (λιιιγο καθυστερημένα Razz ) στην Κατερίνα και στην maria_dou να χαίρεστε τα αγοράκια σας για την ονομαστική τους εορτή!
Κατερίνα τέλειο το πάρκο σας! Τι καγκελάκια είναι αυτά; Πως τα στερεώσατε για να μην πέφτουν όταν σηκώνεται όρθιος ο μικρός;

jollie ποιος θα σου κρατάει τον μικρό όταν γυρίσεις στη δουλειά;

Κική και Τασούλα τι πάθανε τα μικρά σας; Μήπως βγάζουν δόντια;
Σας νιώθω όσο δεν πάει, κι εμείς από ό,τι θυμάστε ταλαιπωρηθήκαμε παααρα πολύ με τον ύπνο. Θέλει πάρα πολύ υπομονή.
Πάντως αν ηρεμούσε κι ο δικός μου στο κρεβάτι μας, σίγουρα θα κοιμόμασταν όλοι μαζί τώρα. Όμως ήθελε μόνο αγκαλιά και να πηγαίνω πάνω κάτω, οπότε έκανα αυτό που τον ηρεμούσε και τελικά κάποια στιγμή κοιμήθηκε.

Θυμάστε γι΄ αυτό το αφρώδες υλικό από τα jumbo που λέγαμε, το οποίο μπαίνει γύρω γύρω στα έπιπλα για να προστατεύει τα μικρά από χτυπήματα; Το είχε πάρει η κουνιάδα μου, δοκίμασε να το βγάλει κάποια στιγμή και της άφησε σημάδι στο τραπεζάκι. Sad Εντωμεταξύ πρόλαβα και τα κόλλησα κι εγώ, οπότε μάλλον αντίο έπιπλα! Πάντως είναι ιδανικό για τη φάση που είμαστε τώρα!

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τασουλα διαβασα που έλεγες για τα εκζέματα, επειδή και εμείς είχαμε θέμα όταν ήταν μικρός, εγώ είχα κάνει τα εξής: είχα κόψει ότι μη βαμβακερό 100%: δλδ όχι βελουτέ φορμάκια, και γενικά όχι ρούχα που δεν είναι 100% βαμβάκι. τότε που τον σκέπαζα με κουβερτα ακρυλική έβαζα απαραίτητα και σεντονάκι για να μην ακουμπάνε τα μουτράκια του στην κουβέρτα. δεν του είχα καθόλου λούτρινα και τέτοια εκεί που κοιμόταν, αλλά και σαν παιχνίδια τα απέφευγα ή τα έπλενα συχνά. αέριζα-ξεσκόνιζα κλπ καλά το δωμάτιο (είχα διαβάσει ότι μπορεί και από τη μοκέτα να δημιουργηθεί θέμα) τα ρούχα του τα έπλενα με άλλο απορρυπαντικο, πιο ηπιο, και κάποιες φορές τα ξεπλενα εξτρα. οχι μαλακτικο εννοειται.
επισης μην την πειραζει καμια τροφη. εμενα ξαναβγαλε λιγο οταν καποια βραδια του εδωσα κιντερτε. οταν σταματησα το κιντερτε υποχωρησε κ το εκζεμα.

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια οσες δεν θηλαζεται τα παιδακια σας τι μαρκα γαλα δινεται ?

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κικη εγω εδινα το γκιγκοζ αλλα αλλαξα και δινω πλεον το holle που ειναι βιολογικο

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα !

Κορίτσια εγώ τα έχασα όλα τα κιλά χωρις να κάνω τπτ ( εκτός απτό να θηλάζω για 7 μηνες) και τώρα σίγουρα έχω τσιμπήσει 2-3 αλλά δεν ζυγίζομαι για ευνοήτους λόγους Razz

tassoula έγραψε:Ξεχασα να σου πω Kate αλήθεια τι τέλειο παιδότοπο έχεις φτιάξει!!!
Και εγω θα έπαιζα εκεί μέσα πόσο μαλλον το μωρό!!!

Ευχαριστώ πολύ! Εγώ μπαίνω πολύ συχνά κ παίζω μαζί του Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 11 35468

Mare έγραψε:Καλημέρα! Τι κάνετε;;;
Καταρχήν να ευχηθώ (λιιιγο καθυστερημένα Razz ) στην Κατερίνα και στην maria_dou να χαίρεστε τα αγοράκια σας για την ονομαστική τους εορτή!
Κατερίνα τέλειο το πάρκο σας! Τι καγκελάκια είναι αυτά; Πως τα στερεώσατε για να μην πέφτουν όταν σηκώνεται όρθιος ο μικρός;
Ευχαριστω Μαρε για τις ευχές σου!
Δεν στερεώσαμε τίποτα,δεν έχει κάτι δλδ περίφραξη ειναι σε κομμάτια 2 μεγεθών και σχηματίζεις διάφορα και δεν την λες ούτε ελαφριά ούτε βάρια. Όσο κ να την κουνάει δεν βλέπω να κουνιέται άσε που ειναι κ για μεγαλύτερα παιδάκια αργότερα θα κλείσω μια γωνία μέσα στο σπίτι και θα αφήσω μια μικρή πορτούλα να μπαινοβγαινει Very Happy

Τελικά το 3 ημερακι ήρθε πολύ πολύ πιο γρήγορα από όσο το περίμενα κ έτσι φεύγουμε αυτο το σκ (!!!!)με τους κουμπάρους μας... ήδη νιώθω λιγο περίεργα που θα τον αφήσω πρώτη φορά 2 ολόκληρες μέρες κ εάν κ κλείσαμε, δώσαμε προκαταβολή ακόμα σκέφτομαι να πάμε ή να μην πάμε ...

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα, κορίτσια και μωράκια! Και το δικό μας βράδυ ήταν πολύ δύσκολο για μια ακόμη φορά. Βέβαια η καλή νύχτα από την αρχή φαίνεται: το πρώτο ξύπνημα ήταν 20 λεπτά, αφότου κοιμήθηκε. Και μετά ακολούθησαν κι άλλα αμέτρητα και σε κάποια φάση και χθες ήθελε να μείνει ξύπνιος, όπως και η Ελισάβετ, και τον πήρα στο κρεβάτι και μετά από ώρα κοιμήθηκε. Μare, ξαναπές ημερομηνία (13/1 νομίζω είστε, εε;Wink και πες και το όνομα για τη λίστα. Δεν ξέρω πού θα τον αφήσω... Με πιάνει μια τρέλα, όταν το σκέφτομαι και το αποφεύγω. Θα προσπαθήσουμε να δούμε μήπως καταφέρουμε να τα ταιριάξουμε με βάρδιες και άδειες με τον άντρα μου, τουλάχιστον για τον πρώτο καιρό, μέχρι να μεγαλώσει λιγάκι. Ταχυκαρδιά με πιάνει και μόνο στην ιδέα... Τι θα κάνω, Θεέ μου;; Ξέρω πως δεν είμαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία, αλλά δεν μπορώ να διαχειριστώ το συγκεκριμένο θέμα. Εσείς που δουλεύετε πού τα αφήνετε; Για τα εκζέματα νομίζω ότι βοηθάει η κεραλοιφή. Κι εγώ έβγαλα για πρώτη φορά μετά τη γέννα. Έχω και μία για τον μικρό, που την έδειξα και στο δερματολόγο και στον παιδίατρο και μου είπε να τη χρησιμοποιώ (για τα σπινθουράκια που βγάζει στο πρόσωπο), οπότε νομίζω ότι θα μπορούσες να δοκιμάσεις. Βορειοελλαδίτισσες (ρωτάω εσάς, γιατί εδώ πάνω έχουμε πιο πολύ κρύο) με τι σκεπάζετε τα μωρά σας; Εγώ του έχω ένα πολύ πολύ λεπτό παπλωματάκι και του φοράω κοντομάνικο ή μακρυμάνικο εσώρουχο και φορμάκι. Εννοείται ότι από τις 26 καίμε τζάκι με καλοριφέρ. Εσείς τι κάνετε; Τασούλα, δεν προλαβαίνω να διαβάσω βιβλίο ούτε κατά διάνοια, αν και πολύ θα το ήθελα... Μόλις τα πάρεις, αν έχουν πραγματικά ενδιαφέρον, πες μας κι εμάς. Εγώ δηλ. θα ήθελα πολύ να μάθω και πάντα με ενδιαφέρει να διαβάζω χρήσιμα βιβλία και ειδικά πια όσα αφορούν στο παιδί. Very Happy

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τασουλα και τα 2 βιβλια τα εχω ηλεκτρονικα αλλα ακομα δεν τα εχω ξεκινησει Razz

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κατερίνα, τι εννοείς ηλεκτρονικά; Πώς γίνεται αυτό; (Παραμένω άσχετη!!) Embarassed Παρεμπιπτόντως, αν τελικά πας εκδρομή, συγχαρητήρια για τη γενναιότητά σου και τον ορθολογισμό σου! Πολλά μπράβο από εμένα!

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κατερινα να πας εκδρομη....η πρωτη φορα θα ναι δυσκολη αλλα καποια στιγμη πρεπει να γινει...και γω θελω να το κανω κ δεν το χω τολμησει ακομα παρολο που αφηνω το παιδι στις γιαγιαδες για να παμε βολτες...αλλα για μερες δεν το χω κανει ακομα...αλλα αν το κανω θα το αφησω κ στις δυο γιαγιαδες μαζι...θα αισθανομαι πιο πολυ σιγουρια ετσι

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kikimam έγραψε:Κατερινα να πας εκδρομη....η πρωτη φορα θα ναι δυσκολη αλλα καποια στιγμη πρεπει να γινει...και γω θελω να το κανω κ δεν το χω τολμησει ακομα παρολο που αφηνω το παιδι στις γιαγιαδες για να παμε βολτες...αλλα για μερες δεν το χω κανει ακομα...αλλα αν το κανω θα το αφησω κ στις δυο γιαγιαδες μαζι...θα αισθανομαι πιο πολυ σιγουρια ετσι

κ η μαμα μου ετσι μου ειπε Κικη ξερω κ εγω..
εντωμεταξυ οι γονείς μου δε με αφησαν ποτε για να πανε κάπου 1ον γιατί δεν ειχαν βοήθεια και 2ον γιατι δεν πολυηθελαν τωρα πως ξερει η μαμα μου οτι η πρώτη φορα θα ειναι δύσκολη αλλο αυτο χαχαχαχ Razz

Εγω αισθάνομαι σιγουριά μόνο οταν το αφήνω στους γονεις μου.... στην πεθερα μ τον αφηνω 1 ωριτσα καμια φορά κ ειμαι μεσα στο αγχος... κ ελπιζω το σκ επειδη θα έρθουν σπιτι μας εννοείται για τον κρατήσουν να μην μπλεχτεί πολυ στα ποδια τους η πεθερα μ που μενει απο κατω... Mad

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τζολι για τα βιβλία σου έστειλα πμ

Όσο για την γενναιότητα και τον ορθολογισμό νομίζω οτι υπερβάλλεις λίγο...

Άσχετα με το πως θα αποχωριστώ τον μικρούλη μου για 2 μέρες (εγώ το ξέρω μάλλον θα το μάθω το σ/κ) που είμαστε 24ωρες το 24ωρο μαζι από τότε που γεννήθηκε με ελάχιστες εξαιρέσεις...
πάντα πίστευα οτι θα πρέπει να αφιερώνεις χρόνο στον εαυτό σου και στον άντρα σου είτε με παιδί είτε χωρις παιδί.. με παιδί η κλίμακα δυσκολίας ανεβαίνει απότομα χαχαχ

Εννοείται πως όταν έχεις βοήθεια ειναι πολύ εύκολο να το κάνεις, πχ δεν ξέρω εαν θα άφηνα σε μια ξένη το μωρό μου για πάω 2ημερο με τον άντρα μου,τωρα εαν αυτη η ξένη ήταν μια γυναικά που κρατούσε το παιδί μου καθημερινά για καιρο γιατι δούλευα πολύ πιθανόν να το εκανα 1 φορά

Σίγουρα όταν έχεις παιδί οι προταιρεοτητες αλλάζουν! Ολη σου η ζωη αλλαζει Very Happy αλλα κ πάλι όμως κατά την άποψη μου δεν σταματας να εισαι γυναικα - ανθρωπος και να εχεις αναγκες, χρειάζεται να αφιερώνεις χρόνο στον εαυτό σου πχ είτε με ένα κομμωτήριο -μια βόλτα με φίλες- να διαβάσεις ένα βιβλιο-να πας μια βόλτα μονή σου βρε αδερφέ... άπειρα παραδείγματα ανάλογα με τις ανάγκες που θέλει να καλυψει ο καθένας... και ακόμα περισσότερο το ζευγάρι να αφιερώνει χρόνο στο ζευγάρι είτε με ένα σινεμά- ένα ταξιδάκι- ένα φαγητό-μια ταινία στην τηλεόραση..- ενα κρασάκι στο μπαλκόνι κλπ

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσιααααα
Κατερινα να την πατε την εκδρομουλα..θα το χαρειτε..πρεπει νομιζω να πηγαινουμε κ χωρις τα μωρουλια για να ανανεονομαστε σα ζευγαρι

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kikimam έγραψε:κοριτσια οσες δεν θηλαζεται τα παιδακια σας τι μαρκα γαλα δινεται ?


φριζομελ εγω

Mare

Mare
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κική εμείς πίνουμε ακόμη γάλα για βρέφη με αλλεργία. Frisolac AC.
jollie δεν έχεις την πεθερά κοντά να βοηθήσει;
Όσο για το σκέπασμα, εγώ του φοράω υπνόσακο και είμαι ήσυχη, γιατί ξεσκεπάζεται συνέχεια.
Κατερίνα να περάσετε τέλεια στην εκδρομούλα! Μην το σκέφτεσαι! Με το θηλασμό τι θα κάνεις; Φαντάζομαι δεν θα χεις πρόβλημα αν δεν θηλάσεις 2 μέρες ε;
Για τον ποιοτικό χρόνο του ζευγαριού συμφωνώ απόλυτα. Εμείς από τότε που ξεκίνησε λίγο να κοιμάται, ξαναγίναμε ζευγάρι, βλέπουμε καμιά ταινιούλα, τα λέμε λίγο τα δυο μας...
Και νομίζω ότι ο λίγος χρόνος που ξεκλέβεις μακριά από το παιδί, σε κάνει να είσαι καλύτερος μετά...ανανεώνεσαι και παίρνεις δυνάμεις.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 26 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις