Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
50 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 50 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 18 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 35]

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημερα κοριτσια....
Τζολι κ γω πιστευω πως οι απεριοριστοι θηλασμοι κανουν το μωρο να μην τρωει...καταλαβαινω πως ειναι δυσκολο αλλα δεν πιστευω πως ο παιδιατρος ειναι κατα του θηλασμου επειδη σου ειπε να θηλαζεις πρωι βραδυ...απλα το παιδι εχει χρονισει κ δεν μπορει η κυρια τροφη να ειναι το γαλα ειτε μητρικο ειτε ξενο...
εχω μια φιλη που εχει γεννησει κι αυτη ιανουαριο κ θηλαζει ακομα πρωι βραδυ μονο...τρωει ολα τα γευματα του, δεν ειναι δυσκολο παιδι ομως αυτη η φιλη μου, μου εχει πει οτι ποτε δεν εδωσε το στηθος για πιπιλα κ ποτε δεν της εχει τραβηξει μπλουζα για να θηλασει...μην παρεξηγηθω απλα λεω τι μου λεει εκεινη...εγ θηλασα εως 5 μηνων κ δεν θα αντεχα να το κανω παραπανω με τιποτα...σας θαυμαζω οσες θηλαζετε ακομα αλλα νομιζω οτι καποια στιγμη πρεπει να μπαινει μετρο στο παιδι...

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πάντως ούτε εμένα τραβάει μπλούζα για να θηλάσει ούτε το χρησιμοποιεί για πιπίλα στο άσχετο (μόνο αν χτυπήσει ή είναι άρρωστο ή τη νύχτα που ξυπνάει). Αν το παιδί τρώει κανονικά στέρεες και θες μπορείς να το πας πρωί βράδυ το θηλασμό...αλλιώς είναι δύσκολο. Γενικά πρόγραμμα + θηλασμός δεν πάνε μαζί γι αυτό και πιστεύω ότι ο (μακροχρόνιος) θηλασμός δεν είναι για όλες...πάντα μιλάω αν το παιδί είναι λίγο "δύσκολο".
Φυσικά κάθε μανούλα αποφασίζει τι θέλει και τι μπορεί να κάνει...

Mare

Mare
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αν ακολουθείς τις νέες οδηγίες θηλασμού που λένε ότι θηλάζεις όποτε θέλει το παιδί, δεν μπορείς να βάλεις μέτρο ή πρόγραμμα στο θηλασμό.
Αυτό όμως μπορεί να συμβεί μόνο αν είσαι στο σπίτι όλη μέρα με το παιδί, οπότε θα έχει απεριόριστη πρόσβαση στο milk bar της μανούλας.
Όταν δουλεύεις 8ωρο, βάλε και καμιά ώρα μετακινήσεις πέρα δώθε, δηλαδή λείπεις περίπου 9 ώρες από το σπίτι, δεν μπορείς να τηρήσεις το "απεριόριστα". Δεν νομίζω ότι θα αντέξει 9 ώρες νηστικό, κάτι θα φάει, εκτός κι αν μιλάμε για μεγάλο πεισματάρη. Σίγουρα στην αρχή όταν επιστρέφεις, θα προσπαθεί να αναπληρώσει τα γεύματα που έχασε, αλλά νομίζω ότι με τον καιρό θα αρχίσει να τρώει περισσότερο από στερεες.
Να δω jollie πως θα τον καταφέρει ο σύζυγος τις ώρες που θα λείπεις!!! Ελπίζω να μην τον δυσκολέψει πολύ!

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χωρίς πρόγραμμα θηλάζεις φυσικά όταν γυρίζεις από τη δουλειά. Και εγώ πιστεύω όπως είπα και πριν ότι λογικά θα μάθει να τρώει και στέρεες τώρα που θα λείπεις (έχω διαβάσει ανάλογες περιπτώσεις) γιατί σίγουρα δε θα αντέχει 9 ώρες νηστικός.
Πιστεύω θα δυσκολευτεί πολύ ο άντρας σου στην αρχή (σίγουρα θα κλαίει αρκετά) αλλά δεν μπορεί να γίνει κάτι άλλο...θες αυτό το μήνα να αρχίσεις να αφήνεις λίγες ώρες το μωρό στον πατέρα του για να προσαρμοστεί πιο ομαλά? Μην πάει από το μηδέν στο 8ωρο - 9ωρο?

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα. Καταρχήν ευχαριστώ που για μια ακόμη φορά με συναισθάνεστε! Mare, πολύ γέλασα με αυτό το milk bar! Razz Κι εγώ αυτές τις οδηγίες άκολουθώ των θηλασ ών κατά απαίτηση χωρίς πρόγραμμα και νομίζω πως έτσι θα συνεχίσω. Κική, το ότι κάποιος γιατρός δηλώνει ότι είναι υπέρ του θηλασμού δε σημαίνει, κατά τη γνώμη μου, ότι είναι και καταρτισμένος σε αυτόν τον τομέα. Αυτό που μου δείχνει η μέχρι τώρα εμπειρία μου είναι ότι πρόκειται για επιστήμη που θέλει ενημέρωση. Ειρήνη, για μια ακόμη φορά σου βγάζω το καπέλο. Οι γνώσεις σου με βοηθάνε σημαντικά και από ότι φαίνεται πάντα η ενημέρωσή μου είναι ένα βήμα πίσω από τη δική σου! Embarassed Το μωρό κάθεται με τον μπαμπά του και τα καταφέρνουν καλά οι δυο τους. Βέβαια για 8 ώρες δεν το έχω επιχειρήσει! Fb έφτιαξα πρόσφατα οπότε, αν θέλεις, πες μου για τη σχετική ομάδα. Α, και Κική, δε σε παρεξηγώ εσένα, έχω καταλάβει το πνεύμα σου!

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα...
Μανουλες που θηλαζετε εσεις σιγουρα ξερετε καλυτερα τι θα κανετε απο εμενα που δεν θηλαζω κ ευχαριστω που δεν με παρεξηγητε απλα λεω πως επειδη εχουν το γαλα τους προσβασιμο καθε ωρα κ στιγμη αρνουνται να φανε...εχω κ γω ταλαιπωρηθει πολυ με το φαγητο του μωρου κ ακομα ταλαιπωρουμαι αλλα απο τοτε που εκοψα να συμπληρωνω με γαλα ειναι φορες που τρει πολυ καλα...βεβαια μπορει να ναι και τυχαιο...

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κορίτσια ίσως να παίζει ρόλο και ποιος το δίνει το φαγητό, μήπως είναι καλύτερα να μην το δίνει η μαμά που θηλάζει αλλά ένα άλλο άτομο, γιατί όταν βλέπει τη μαμά το μωρό ξέρει ότι εκεί είναι το γάλα του! ανάλογα το μωρό κιόλας, λέμε για τα πιο δύσκολα!

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jollie σου έστειλα pm με το link της ομάδας του θηλασμού στο fb.

Εμένα πάντως όποιος και να του δίνει το φαγητό δεν αλλάζει κάτι, αλλά έχω ακούσει ότι επηρεάζει κάποια μωρά. Ανάλογα τα κέφια του μια τρώει λίγο και μια καθόλου...όσο και αν προσπαθώ να βρω μια λογική ακολουθία στη συμπεριφορά του (πότε τρώει) δεν τα έχω καταφέρει! Αυτό που βλέπω τελευταία όμως είναι πως όταν λείπω (πχ για 2 ώρες) είναι μια χαρά (με τη μαμά μου ή με τον μπαμπά του) και μόλις γυρίζω αρχίζει να γκρινιάζει για να θηλάσει οπότε λογικά προσαρμόζονται τώρα μεγαλώνοντας και ξέρουν πότε να ζητήσουν να θηλάσουν. Γιατί παλιότερα έπρεπε να γυρίσω εσπευσμένα πίσω που έκλαιγε και δεν σταματούσε. Δεν το δοκίμασα βέβαια πολλές ώρες...

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα! Ειρήνη, από ότι φαίνεται τα μωράκια μας έχουν πολλές ομοιότητες τους τελευταίους μήνες. Κι ο δικός μου όταν μένει με τον μπαμπά του και εγώ πχ είμαι στην κουζίνα και μαγειρεύω, ενώ εκείνοι παίζουν στο δωμάτιο, δε με αναζητά. Επίσης έχω λείψει μια φορά για 2 ώρες και δεν είχαν πρόβλημα. Κάποιες λίγες φορές τους έχω αφήσει στην παιδική χαρά, για να πάω για δουλειές τίποτα πάλι. Μόλις με βλέπει όμως, αρχίζει την γκρίνια και θέλει στήθος! Δε συζητάω ότι και αγκαλιά να τον έχω, βάζει τα χεράκια του μέσα από την μπλούζα, τραβάει το στήθος έξω και σκύβει το κεφαλάκι του να φτάσει τη θηλή, για να πιεί γάλα. Είναι δυνατόν αυτό το παιδί να θηλάζει μόνο πρωί βράδυ;; Ρητορική είναι η ερώτηση. Και ο δικός μου αν θελήσει να φάει, θα φάει, ανεξάρτητα από το ποιος τον ταίζει. Τελικά από ότι φαίνεται το έχει καθιερώσει και κάθε βράδυ θέλει 1-2 ώρες, για να κοιμηθεί και τα τελευταία 2 βράδια μένει ξύπνιος για 1 ώρα και κάτι σε ένα από τα ξυπνήματά του.

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τα γενέθλια μας πήγαν πολύ καλά!!! Ηταν όλα υπέροχα και η μικρή το ευχαριστήθηκε!!! Συγκινηθηκα βρε κορίτσια πριν ένα χρόνο ειμασταν στο μαιευτήριο πρώτη βραδιά με το μωρακι μου!!!! Να ναι καλά τα μωρακια όλων μας!!!!

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα !! χρονια πολλα τασουλα !! πολυχρονη να ναι η μικρη σου !! ( χχμμμμμ λες να ξαναευχηθηκα και να μην το θυμαμαι ? καταραμενο αλτσχαιμερ ) Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 2 130627 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 2 130627 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 2 12978

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τασούλα χρόνια πολλά!!! Πολύχρονη η μικρή σου γερή και δυνατή!!!

Mare

Mare
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!

Τασούλα να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου, πολύχρονο να είναι!! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 2 130627
Πώς πήγε το πάρτυ σας;

jollie έγραψε:
 Κι εγώ αυτές τις οδηγίες άκολουθώ των θηλασ ών κατά απαίτηση χωρίς πρόγραμμα και νομίζω πως έτσι θα συνεχίσω.

Εννοείται πως έτσι θα συνεχίσεις! Για να το επέλεξες, πάει να πει πως σου ταιριάζει, συμφωνείς κλπ, δεν γίνεται τώρα ξαφνικά να το αλλάξεις επειδή στο λένε οι άλλοι!
Ούτως ή άλλως θα τροποποιηθεί το πρόγραμμά σας τώρα που θα αρχίσεις δουλειά, δεν χρειάζεται να το ζορίσεις παραπάνω.

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κ καλη εβδομαδα..
Τασουλα πολυχρονη η Ηλεκτρα..μπραβο κ για το παρτυ σας που ηταν ωραιο κ το ευχαριστηθηκατε...
Εμεις κοριτσια πολυ χαλια με τον υπνο..ξυπναει συνεχεια τα βραδια καθε δυο ωρες κ θελει μονο αγκαλια...τα γνωστα...ποτε θα κοιμηθουμε εστω ενα 7ωρο συνεχομενο δεν ξερω...ποναει κ η μεση μου κ ειμαι χαλια...εχθες σηκωνοταν μονο ο αντρας μου αλλα κ γω δεν κοιμομουν βεβαια...πονουσα κ μετα που κοιμηθηκε η ελισαβετ εγω ξαγρυπνησα κ εμεινα τρεις ωρες ξυπνια...ειμαι και μονη μου ολη μερα αφου δουλευει απογευματινα ο μπαμπας μας κ ερχεται στις δεκα το βραδυ...
Ουφ....ειπα τον πονο μου....
Δεν εχει κ καλο καιρο να την παωστις κουνιες που ξεχνιεται...ολη μερα ειμαι στην τσιτα...καβαλαει καναπεδες καβαλαει το τραπεζακι δραστηριοτητων...ταρζανιτσα μου βγηκε....

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια οπως σας ειπα με ποναει η μεση μου κ εδω κ αρκετο καιρο σκεφτομαστε να αλλαξουμε το στρωμα μας γιατι παρολο που το εχουμε λιγοτερο απο 5 χρονια δεν μας βγηκε καλο...εχουμε της μεντια στρομ το ουλτρα κ δεν μειναμε καθοου ευχαριστημενοι...μηπως εχετε καμια ιδεα τι στρωμα να παρω που να βγει καλο?καοια μαρκα?μονο για μεντια μην μου πειτε γιατι απογοητευτηκα...
θα μου πειτε να παω να δοκιμασω αλλα με ενα λεπτο που ξαπλωνω στο καταστημα δεν μπορω να καταλαβω αν αυτο το στρωμα ειναι της προκοπης...αυτο που εχουμε εχει κανει κοιλια κ δεν ειμαστε και παχουλοι ουτε εγω ουτε ο αντρας μου...

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kikimam έγραψε:Κοριτσια οπως σας ειπα με ποναει η μεση μου κ εδω κ αρκετο καιρο σκεφτομαστε να αλλαξουμε το στρωμα μας γιατι παρολο που το εχουμε λιγοτερο απο 5 χρονια δεν μας βγηκε καλο...εχουμε της μεντια στρομ το ουλτρα κ δεν μειναμε καθοου ευχαριστημενοι...μηπως εχετε καμια ιδεα τι στρωμα να παρω που να βγει καλο?καοια μαρκα?μονο για μεντια μην μου πειτε γιατι απογοητευτηκα...
θα μου πειτε να παω να δοκιμασω αλλα με ενα λεπτο που ξαπλωνω στο καταστημα δεν μπορω να καταλαβω αν αυτο το στρωμα ειναι της προκοπης...αυτο που εχουμε εχει κανει κοιλια κ δεν ειμαστε και παχουλοι ουτε εγω ουτε ο αντρας μου...

Κικη , φετος πηραμε το filoxenia της candia strom!!! για μενα ειναι ΤΕΛΕΙΟ !!! ανατομικο , μαλακο ευχαρηστιομαστε υπνο ! τιμη δεν θυμαμαι καπου 250 νομιζω ισως και λιγοτερο δεν θυμαμαι !!

Mare

Mare
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμείς λόγω ζημιάς που πάθαμε πρόσφατα στο υπνοδωμάτιο (μούχλα σε πολλά μέρη, μεταξύ των οποίων και το στρώμα μας), αλλάξαμε και στρώμα και κρεβάτι. Ήμασταν ανάμεσα σε cocomat, tempur και το gaia της matt royal και επειδή ο σύζυγος έχει πρόβλημα με τη μέση του, τον άφησα να επιλέξει αυτός και διάλεξε cocomat. Από τότε κάνει ονειρεμένο ύπνο, ενώ εγώ ακόμη δεν έχω καταφέρει να το συνηθίσει και ξυπνάω κάθε πρωί πιασμένη.
Ο σύζυγος έχει τύψεις τώρα, ένα κάρο λεφτά δώσαμε... Αλλά πως να ξέρεις ότι θα σε βολέψει ένα στρώμα που δοκίμασες για 5 λεπτά; Όλα καλά φαίνονται.
Βασικά θα έπρεπε να μπορείς να επιστρέψεις το στρώμα μέσα σε ένα μήνα πχ, αν δεν σου κάνει.

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια
Τασουλα να χαίρεσαι την Ηλέκτρα σου,να είναι γερή τυχερή και να την δεις όπως επιθυμεί!!
Jolie ποιες καμπύλες ακριβώς κοιτάει ο γιατρός να.τον κάνεις???ΟΙ ΚΑΜΠΎΛΕΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΑΡΊΟΥ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΓΙΑ ΘΗΛΑΖΟΝΤΑ ΒΡΕΘΗ!!!!!!!το μωρό σου αρνείται να φάει για άλλους λόγους,και όπως είχα πει και στην Κική παλιότερα ίσως είναι και θέμα ψυχολογικό..η πίεση φέρνει λάθος αποτελέσματα..πήγαινε στη δουλειά σου μη σταματάς το θηλασμο και όλα θα έρθουν στην ώρα τους...προπάντων μην πιέσεις το μωρό να αποχωριστεί κάτι το οποίο δεν είναι έτοιμο,συμβουλέψου σύμβουλο θηλασμού για όσο γίνεται πιο φυσικό αποθηλασμο...
Elin συγχαρητήρια για τα υπέροχα νέα σου..με το καλό και το δεύτερο μωρό σου και σου εύχομαι μια τελειομενη εγκυμοσύνη..
Εμείς κάναμε το πάρτι μας το Σάββατο και ήταν όλα υπέροχα..θα.προσπαθήσω να σας βάλω φωτο..
Έχουμε πλέον 4δοντια και ετοιμάζομαι να φτιάξω περπατοπιτα!!!!κάνουμε 2-3  βήματα αλλά μόνο από παρακινηση δικιά μας...

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mαρια... μου ανοιξες την ορεξη μ αυτα που ειδα....!!!!!! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 2 982137 και ειμαι και σε διαιτα....
βαλε κ καμια φωτο απ την τουρτα σας να την δουμε....Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 2 783141 πρεπει να ηταν τελεια..
εμεις εχουμε 8 δοντια...εβγαλε και 2 πισω(τραπεζιτες νομιζω)
οσο για το περπατημα εχει γινει εξπερ...περπαταει πολυ σταθερα πλεον,γυρνοβολαει ολο το σπιτι κ στην παιδικη χαρα την βγαζω απ το καροτσι περπαταει κ τρεχει κιολας...και οοοοοληηηηη την ημερα λεει μπαμπα.......συνεχεια ομως!!!!

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο Μαρία που πήγε καλά το πάρτυ σας! Όλα φαίνονται υπέροχα!
Jollie και εμένα έχασε αυτό το μήνα βάρος (120 γραμμάρια σε 1μιση μήνα) αλλά η γιατρός μου είπε ότι μάλλον φταίει που ήταν άρρωστος μερικές μέρες. Είπε ότι συμβαίνει σε αυτές τις ηλικίες. Εγώ δεν αγχώνομαι πάντως και δεν αλλάζω πλάνο Smile
Αυτές τις μέρες τρώει όρθιος κόβοντας βόλτες γύρω από το τραπεζάκι...αφού τρώει λίγο έστω και έτσι εγώ μαζί του, ότι πει ο Άγγελος Razz

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!!
Νάναι καλά τα μικρά μας!!!
Λοιπον είχαμε 22 άτομα και η μικρή μου τρελάθηκε!!!! Κοίταζε σαστισμενη και ειδικά στο τραγουδάκι της τουρτας έπαθε σοκ!!!!
Υπήρχε ένα πολύ ευχάριστο και ζεστό κλίμα με πολύ αγάπη για την εορταζουσα!!!!
Μαρία πολύ ωραίες οι φωτογραφίες απο το πάρτυ σας!!!
Θέλω και εγώ στρώμα, έχω ένα candia αλλά είναι σκληρό και δεν κοιμάμαι καλά. Στην δε εγκυμοσύνη υπέφερα.
Και εμείς 4 έχουμε δοντακια και ετοιμαζουμε άλλα 2.

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τασούλα, χρόνια σας πολλά και καλά! Να είναι γερό το κοριτσάκι σου κι ευτυχισμένο και του χρόνου με ακόμα περισσότερους καλεσμένους! Μαρία, τι ωραία πράγματα που ετοίμασες για το πάρτι σας! Και του χρόνου να είσαι γερή και δυνατή να ετοιμάσεις ακόμα περισσότερα! Mare, χαίρομαι που έχω συμπαραστάτες στις επιλογές μου. Είναι δύσκολο όταν είσαι άπειρος και παρουσιάζονται δυσκολίες και δεν ξέρες πώς να τις χειριστείς. Όταν νιώθεις ότι δεν είσαι μόνος σε όλο αυτό, είναι μια ανακούφιση! Μαρία, εννοείται ότι σε αυτή την πόλη δεν είναι κανείς καταρτισμένος στο θέμα του θηλασμού. Αυτοί κοιτάζουν τις καμπύλες του βιβλιαρίου κι εγώ αυτές που μου έδωσε ο παιδίατρος στη Θεσ/νίκη που είναι για τα θηλάζοντα βρέφη. Όπως και να έχει από την 75η κοντεύει να φτάσει στην 50η σε μικρό χρονικό διάστημα, κάτι που είναι φανερό και από τις δίπλες του που έχουν εξαφανιστεί. Τώρα το αγόρι μου είναι πολύ fit!! Ειρήνη, εννοείται ότι θα ακολουθείς τα θέλω του Άγγελού σου! Αυτά κινούν τα νήματα κι εμείς... χορεύουμε! Έχω πρόταση για φαγητό: σάλτσα κιμά με ρύζι ή αστράκι. Αυτό το κουτσοτρώει, με αρκετή απασχόληση βέβαια. Εσείς που δε δίνετε αλεσμένα, τι τους μαγειρεύετε; Κάντε προτάσεις, να παίρνουμε ιδέες! Κική, για στρώμα δεν μπορώ να σου προτείνω, γιατί δεν έχω εμπειρία. Το μόνο που ξέρω είναι ότι της κοκοματ πλένονται (πώς φαίνεται η υποχόνδρια!..). Πλησιάζει ο καιρός της επιστροφής και πού να με πιάσει ύπνος. Κάθε βράδυ πιάνει 3, για να κοιμηθώ... Και κατά τις 7 ξυπνάει ο Μαρίνος για 2 ώρες...

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια!!!!

Μάρε και γαλλίδα να χαιρεστε τα μικρά σας!!! Χρόνια τους πολλά και να είναι πάντα καλά!!! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 2 130627

Jollie πότε είναι η επιστροφή;;; Μην αγχωνεσαι τα μικρά μας προσαρμόζονται πιο εύκολα απο εμάς. Εσύ θα έχεις θέμα γιατί ο μικρός θα προσαρμοστεί. Θα εχεις μειωμένο;;;

Σήμερα έχουμε γιατρό και εμβόλιο. Θα δούμε και εμείς πως είμαστε αν πιασαμε επιτέλους τα 9 κιλά. Και εμείς είμαστε αδυνατουλες και με την αρρώστια που περάσαμε και είμαστε στην ανάρρωση χάσαμε κι άλλο αφού πειναμε μόνο γάλα και αν.
Η μικρή με κόλλησε και είμαι και εγώ χάλια λαιμό και μύτη.

Μετά το ταξίδι στην Ιταλία κορίτσια όπου η μικρή κοιμόταν μαζί μας αρνηται να κοιμηθεί στο κρεβάτι της και επειδή ηταν άρρωστη δεν επεμεινα. Οπότε τώρα θα έχουμε ξενύχτια και βόλτες πέρα δώθε μέχρι να ξεμαθει πάλι.

Εμείς ακόμα δεν περπατάμε και φαίνεται πως θα αργησουμε ακόμα γιατί έχουμε βρει την ευκολία του μπουσουληματος και δεν προσπαθούμε.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 18 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις