Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
109 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 109 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 35]

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΑΡΕ και σοφια χρονια πολλα στα παιδακια σας !! πολυχρονα να ναι !!

τασουλα κι εμεις αδυνατουλες επισης παρολο που τρωμε ολο μας το φαι ειμαστε μολις 8400 Razz επισης και τη δικια μου δεν την βλεπω να περπαταει γρηγορα .. βασικα βλεπω οτι φοβαται πολυ ! μολις καταλαβαινει οτι δν πιανετε απο πουθενα αρχιζυν και τρεμουν τα ποδια της και καθεται σιγα σιγα καω ! το ιδιο και οταν παω νατης αφησω τα χερακια !! και να λεγα οτι εφαγε καμια τουμπα και φοβηθηκε ! Shocked

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα....Μαρε κ Γαλλιδα πολυχρονα τα μωρακια σας, Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 3 130627 να ναι γερα κ ευτυχισμενα..
Τζολι το φαγητο ειναι ενα θεμα...εγω αλεσμενα δεν δινω εδω κ παρα πολυ καιρο αφου δεν τα ετρωγε ετσι κι αλλιως....οτι μαγειρευω εγω για εμας της δινω να φαει....και οσο φαει...εχθες ασ πουμε ειχα ρεβυθια...δεν μπηκα στον κοπο να της δωσω κ της εφτιαξα ομελετα με κοματακια κοτοπουλο κ τριμμενο τυρακι...προχθες ειχαμε γιουβαρλακια με πατατες αβγολεμονο κ εφαγε..σημερα θα της φτιαξω μπιφτεκακι(εχω φτιαξει κ βγαζω κ της ψηνω) με ντοματουλα κ θα της δωσω και παντζαρι αν το φαει...ειναι ενα θεμα το φαγητο παντως...εχω κ αρακα αλλα δεν το τρωει δυστυχως...το πρωι της δινω φρουτοκρεμα σκονη η μισο τοστ μονο με τυρι...το απογευμα της δινω γιαουρτι που συνηθως τρωει λιγο η κρεμα βανιλια ανθος αραβοσιτου..της δινω μπισκοτακι η λιγο τσουρεκακι...

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και απο φυσικο φρουτο της δινω μπανανα κ μανταρινι αλλα τα τρωει μονο το απογευμα...αλλες φορες τα τρωει κι αλλες οχι...αναλογα τα κεφια της...
πολυ παιδεμα με το φαγητοολη μερα την κυνηγαω απο πισω..παιζει κ της δινω μπουκιτσες,δεν καθεται να φαει...μπουκια μπουκια κανουμε 2 ωρες για να τελειωσει το μεσημεριανο της

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mare και Gallida να χαίρεστε τα μωράκια σας!!! Πάντα υγιή και δυνατά!!!

Jollie εγώ του τα δίνω κομμάτια εδώ και 1μιση μήνα εκτός από το μοσχάρι που συνήθως το αλέθω γιατί όταν του το δίνω κομματάκι το έχει στο στόμα του 20 λεπτά και δεν το επεξεργάζεται.
Το πρωί του δίνω αυγό και φρούτα (μπανάνα πάντα και κάτι άλλο μαλακό που μπορεί να έχω), το μεσημέρι κοτόπουλο ή ψάρι ή μοσχάρι ή αρνί με λαχανικά (δαγκώνει πχ το καρότο, το κολοκύθι κτλ) και το απόγευμα τα ίδια με το μεσημέρι ή γιαούρτι ή μπανάνα που είναι το αγαπημένο του. Τώρα λέω να του κάνω μπιφτέκια πρώτη φορά να δούμε πως θα πάει.

Mare

Mare
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χρονίσαμε κι εμείς!! Σας ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 3 417472
Και μιας και είναι τα γενέθλιά μας σήμερα, το βράδυ είπε να θυμηθεί πως ήταν ως νεογέννητο και μας ξενύχτησε για τα καλά!
Πριν λίγο όμως που χαχάνιζε, είδα ότι βγάζει δόντι πίσω δεξιά ( τραπεζίτης; ), οπότε δικαιολογημένη η γκρίνια.

Ο δικός μου το πρωί τρώει πάντα φρέσκα φρούτα, αλεσμένα ή πατημένα με πηρούνι, συνήθως μπανάνα, αχλάδι και ακτινίδιο ή μανταρίνι.
Αυγό δεν τρώμε ακόμη, μετά τον 14ο μήνα. Τώρα θα αλλάξουμε το γάλα σε κανονικό, να δούμε πως θα πάει. Και αν όλα πάνε καλά, θα βάλουμε και γιαουρτάκι και τυρί.
Μεσημέρι κοτόπουλο, μοσχάρι, ψάρι ή γαλοπούλα με λαχανικά ή φακές. Πολλές φορές πλέον κάνουμε ένα φαγητό για όλους (πχ σήμερα γιουβαρλάκια).
Απόγευμα βιολογική κρέμα δημητριακών ή από το μεσημεριανό αν έχει περισσέψει.

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mare και gallida χρονια σας πολλα! Μαρία σε ευχαριστώ!
Εμείς το παλεύουμε με το φαγητό, τρώμε σε γενικές γραμμές, και μάλιστα τα φρούτα σε κομμάτια αλλά πίνουμε και πολύ! γάλα, και μετά δεν τρώμε πάρα πολύ καλά το φαγητό μας...το παλεύουμε όμως...

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mare, gallida, να σας ζήσουν τα μικράκια σας! Να είναι γερά και ευτυχισμένα! Mare, να τα περάσετε πολύ πολύ όμορφα σήμερα! Επίσης κι ο δικός μου μπουσουλούσε πολύ καλά, αλλά σηκώθηκε να περπατήσει παρότι δεν το περίμενα. Από ότι κατάλαβα δεν έχουμε και μεγάλη ποικιλία στα μενού. Εγώ το πρωί μαζί με το σίδηρο του δίνω φρούταω (μανταρίνι που συνήθως το τρώει όλο, αχλάδι που μπορεί να φάει το 1/4 ή καμιά φορά μήλο). Το μεσημέρι μέχρι τώρα ό,τι και να του ετοίμαζα πήγαινε κουβά. Τώρα που του έδωσα ξανά κιμά, τρώει λίιιγο. Τη σάλτσα κιμά την προτιμάει από τα γιουβαρλάκια (δικό μας παιδί είναι αυτό, ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος τα τρώμε) και την ανακατεύω με ρύζι ή αστράκι ή ότι άλλο μου έρθει. Το απόγευμα του δίνω ξανά φρούτο. Το γιαούρτι, αν φάει, το τρώει σε δόσεις. Κάθε γιούρτι μας πάει τουλάχιστον 3 φορές. Το βράδυ κατά τις 9 του δίνω από το μεσημεριανό. Όλα αυτά δεν του τα δίνω αλεσμένα. Από τον 7ο μήνα έχω ξεκινήσει και του τα δίνω σε κομμάτια. Μάλιστα πλέον τρώει μεγάλα κομμάτια και αν του δώσω το 1/4 από το αχλάδι για παράδειγμα είναι ικανός να το φάει σε 2 μπουκιές. Shocked Με τα φρούτα τα πάμε καλούτσικα. Με τα άλλα έχουμε ακόμα ζόρι. Του έχω δώσει τα πάντα από τροφές από πολύ νωρίς, αβγό, ψάρι, τα πάντα, αλλά πλέον του δίνω καθημερινά μοσχάρι να συνηθίζει, ώστε μέχρι το Μάρτιο που είναι να κάνουμε ξανά εξετάσεις να έχει ανέβει ο σίδηρός του. Ειρήνη, σου πρότεινα τη σάλτσα κιμά, γιατί έχει λίγο ζουμάκι, δεν είναι στεγνή όπως τα μπιφτέκια και είναι πιο εύκολο να γλυστρήσει στο λαιμουδάκι τους. Όταν του έδινα κεφτεδάκια, δεν τα ήθελα. Τώρα μπορεί να φάει λίγα κουταλάκια. Πάντως αναρωτιέμαι πώς μπορούν να φάνε από το οικογενειακό τραπέζι, όταν τα δικά μας φαγητά και να μην τα τσιγαρίσεις, που βόρεια το κάνουμε πάρα πολύ, το λάδι το βάζουμε από την αρχή στα περισσότερα φαγητά, εκτός από τα όσπρια που μπορεί να μπει στο τέλος. Πώς θα γίνουν πχ τα γεμιστά ή τα κολοκυθάκια γεμιστά αν δε βάλουμε λάδι από την αρχή;..

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νομίζω οτι έχω το πιο αδύνατο μικρακι της παρέας αφού είμαστε 8160 γρ. Υψος 75 εκ. Κάναμε και το εμβόλιο μας.
Εμείς ενω τρωγαμε καλά πλεον δεν τρώμε. Το πρωί γάλα, μετά μεσημεριανό όσο φάει το απόγευμα κρέμα και πάλι βράδυ γάλα. Ελπίζω να αρχίσει να τρώει καλύτερα. Το φρούτο δεν το θέλει με τίποτα.

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mare και Σοφία να χαίρεστε τα ζουζούνια σας!

Εμείς 2 δόντια περιμέναμε, άλλο άσχετο βγήκε. Πλέον έχουμε 7.
Παραγγείλαμε και τούρτα. Θα έχουμε θέμα την Hello Kitty.
Από φαγητό καλά πάμε. Ότι της δώσω τρώει (αλεσμένο) αλλά από ποσότητα γύρω στα 150 ml όπως πάντα. Όσο για γάλα συνεχίζουμε με θηλασμό πρωί-βράδυ και όποτε θελήσει γενικά.

http://www.something-special.gr

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τασούλα, η δικιά σου έχει αναλογίες μοντέλου! Είναι και ψηλό το κορίτσι! Wink

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρε και Γαλλίδα να χαίρεστε τα μωράκια σας,να ναι πάντα χαμογελαστά και υγιη..
Jolie είναι λογικό να αδυνατίσει το μωρό αφού ήταν και άρρωστο. Και μένα μια από τα ίδια..περίμενε ένα μήνα και θα δεις ότι πάλι θα βάλει..ο Μαρίνος θα συνηθίσει πιο εύκολα,εσύ θα έχεις το πρόβλημα που θα τον χάσεις..ποιος θα τον κρατάει τελικά?,όσο για το φαγητό πλέον τρώει τα πάντα μαζί με μας..ότι έχω δλδ για μεσημεριανό χωρίς αλάτι φυσικά..αυγό γιαούρτι μόνο δεν τρώει και τώρα τελευταία και την πατάτα αλλά αυτή δεν με απασχολεί.το πρωί πάντα φρούτα και για απόγευμα συνήθως το μεσημεριανό του μιας και έχουμε κόψει.και τις κρέμες.
Τασουλα μοντελάκι η μικρη σου..
Ευχαριστώ για τα καλά λόγια θα σας ανεβάσω και την τούρτα αλλά δεν την έχω στο κιν,οπότε όταν περάσω τις φώτο στο pc.ο μπουφές αυτός ήταν μόνο ο μισός σχεδόν δεν πρόλαβα να βγάλω κι αλλεςμε το κινητό γτ ερχόταν ο κόσμος..

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπράβο, Μαράκι, χρυσοχέρα! Τυχερά τα αγόρια σου! Σου είπα ότι είμαστε κοντοχωριανέςμ ε; Του χρόνου ξέρεις εσύ! Wink Χιχιχι! Δηλ, βάζεις και μυρωδικά, μπαχαρικά κανονικά; Και με το λάδι και το τσιγάρισμα τι κάνεις; Οι υπόλοιπες τους δίνετε μόνο βραστά; Με έχει γονατίσει το αγόρι μου. Σήμερα πάλι προσπαθούσα μιάμιση ώρα να τον κοιμίσω και κοιμήθηκε τελικά στις 12.30. Πού θα πάει αυτό, δεν ξέρω... Ειναι δυνατόν να κοιμάται τόσο αργά; Μαρία, όπως έχω ξαναπεί, θα κάνω βάρδιες, για να τον κρατάμε εναλλάξ με το σύζυγο. Σε ένα μήνα ξεκινάω και δουλειά κσι ψυχίατρο!.. Και να δω πώς θα αντέχει 8 ώρες χωρίς θηλασμό. Μια μέρα περίπου μέτρησα ότι ζητάει και πιάνει το στήθος 12-15 φορές, για να πιπιλήσει ή να πιεί 2 γουλιές ή να θηλάσει κανονικά.

anastasssia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα σε όλες και Καλή Χρονιά να έχουμε, κι οτι καλύτερο επιθυμουμε για τις οικογενειες μας. Να τα εκατοστήσουν τα παιδάκια που είχανε γενέθλια αυτές τις ημέρες, να είναι πάντα γερά κι ευτυχισμένα. Ελιν συγχαρητηρια, με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου, τελεια νεα!
Εμεις πηγαμε για Χριστουγεννα στο χωριο του αντρα μου και Πρωτοχρονια ημασταν στο σπιτακι μας, εριξε πολυ χιονι φετος μετα απο πολλα χρονια και ηταν τελεια!! Ο Αναστασης εχει προσκολληθεί απιστευτα πανω μου, δεν με αφηνει να κανω τιποτα και δυσκολευομαι πολυ με τις δουλειες του σπιτιου. Ουτε το λαπτοπ δεν μπορω να ανοιξω αν δεν κοιμηθει γιατι ερχεται και παταει κουμπια και καμμια φορα το ριχνει κατω...
Μαρια πολυ ωραιος ο μπουφες σας. Τι πραγματα ετοιμασες να παρω καμμια ιδεα για τα γενεθλεια που ερχονται σε 2 εβδομαδες? Αυτο με το λαχανο που καρφωσες πανω τα κεφτεδακια πολυ μου αρεσε και θα το κανω και γω. Ποσες μερες πιο πριν παραγγειλατε τις τουρτες σας?
Φιλια πολλα Smile

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσια...τζολι ειναι λογικο να αγχωνεσαι που θα γυρισεις στην δουλεια κ ειδικα για τον θηλασμο αλλα πιστευω πως δεν θα χειθεμα το παιδι...θα προσαρμοστει βρε...ισως στην αρχη να γκρινιαζει αλλα μετα ολα καλα θα πανε...
Τωρα για τον υπνο τουειναι οντως πολυ περιεργο που κοιμαται τοσο αργα...μα πως αντεχει;;;δεν νυσταζει;;;εμενα εχει μια εβδομαδα που δεν κοιμαται τοσο ευκολα οσο πριν αλλα το πολυ εως τις 10 εχει κοιμηθει...το μεσημερι κοιμαται μιαμιση ωρα περιπου...
Σημερα ειμαιχαρουμενη γιατι εφαγε ολο τοφαγητο της σε μιση ωρα...αλλοτε κανουμε 2-3 ωρες κ δεν τρωει μεγαλη ποσοτητα...φτου φτου μας...
Η παιδιατρος μου εχει πει το απογευμα να τηςδινω παλι φαγητοαντι για κρεμες αλλα ειναι δυσκολο αφου ουτε το μεσημερι δεν το τρωει καλα καλα...σημερα επειδη το εφαγε ισως προσπαθησω να της ξαναδωσω αλλατο πιο πιθανο ειναι να μην το θελει...
Μετα απο πολλες νυχτες με αρκετα ξυπνηματαεχθες ξυπνησε στις 1κ μιση...δεν κοιμοταν κ της εδωσα λιγο γαλα κ μετα κοιμηθηκε σαν πουλακι εως τις 10....ουτεγια το πρωινο της γαλαδεν ξυπνησε κ εφαγε κατευθειαν το δεκατιανο...υπαρχει περιπτωση να εφαγε το μεσημεριανο επειδη ηταν πιο πεινασμενη αφου δεν ηπιε γαλατο πρωι η να ηταν τυχαιο;;;
Πρωτη φορα εγινε αυτο να μην ξυπνησει για γαλα κ ειμασταν κ εμεις τοσο κομματια που ουτε εμεις ξυπνησαμε...

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπορεί τα πολλά ξυπνήματα Κική να τα έκανε γιατί πειναγε, εμείς το έχουμε περάσει αυτό και όταν κατάλαβα τι ήθελε δηλαδή γαλατάκι ηρεμουσε αμέσως και ξανά κοιμόταν. Μπορεί να είναι άλμα ανάπτυξης καινά θέλουν πιο πολύ. Εμένα το έκανε για 15μερες και μετά το έκοψε πάλι να ξυπνάει για γάλα.

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τελικα το απογευμα της ξανα εδωσα απ το φαι αλλα δεν εφαγε...αναμενομενο...
Ειχα ομως ρεβυθια απο εχθες κ ειπα να πειραματιστω...της τα αλεσα κ τα εφαγε...αυτο το παιδι θα με τρελανει...μετα εφαγε κ λιγο γιαουρτι με λιγο μελι...καλα ηταν σημερα!!!!
Τασουλα ισως ξυπναει απο πεινα αφου αν της δωσω γαλα ηρεμει...αλλα δεν θελω να της δινω γαλα μεσα στην νυχτα γιατι το συνηθιζει κ καποιες φορες της δινω νερο..

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το ξέρω και εγώ δεν θέλω να της δίνω γάλα την νύχτα αλλά αν ξύπναγε και δεν ηρεμουσε με κάτι άλλο θα της έδινα. Ευτυχώς ηταν μια φάση και πέρασε. Τώρα έχουμε άλλη φάση, να ξανά συνηθίσει το κρεβάτι της.
Εμένα η μικρή κοιμάται σχετικά αργά. Συνήθως κατά της 12 το βράδυ, λίγο πάνω λίγο κάτω. Τώρα ακόμα της έχω ξύπνια δίπλα μου και παίζει με τον μπαμπά της. Δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω να κοιμάται πιο νωρίς θεωρώ οτι θα έπρεπε να την κοιμηζω αλλά δεν μπορώ να την κουναω μισή ωρα για να κοιμηθεί οπότε την αφήνω όποτε νησταξει μόνη της.
Φυσικά είναι και επειδή η μητέρα μου την έχει συνέχεια αγκαλιά και η μικρή κοιμάται συχνά εκεί. Ο άντρας μου τα έχει πάρει και δεν ξέρω πως να το χειριστω.

stel87

stel87
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσαρεσ μου καλημερα τι κανετε???καλη χρονια,χρονια πολλα σε ολες,να ειστε καλα και εσεισ και οι οικογενειεσ σασ!!!!!!

χαθηκα!!! πολλα τρεχαματα και μηδεν χρονοσ!!!
χτεσ γιναμε 1 ετουσ Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 3 328109 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 3 328109 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 3 328109

ποσο γρηγορα περναει ο καιροσ ε!!!! ελπιζβ να ειστε ολες καλα!!! δεν προλαβα να τα διαβασω ολα αλλα ειδα για ταξιδακια και νεεσ εγκυμονυνεσ!!!
ellin σθνχαρητηρια!!!!! και εγω θελω σιγαα σιγα να βαζω μπρος για δευτερο!!το θελουμε πολυ!!!!

anastasssia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα κοριτσια. Διαβασα οτι εχετε θεμα με τον υπνο και θα σας πω τι καναμε εμεις γιατι και το δικο μας παιδακι αμα δεν πηγαινε 12 δεν κοιμοταν το νυχτοπουλι μου. Βεβαια καθε παιδακι ειναι διαφορετικο, αυτο που επιασε σε εμας μπορει να μην ειναι χρησιμο για καποιο αλλο παιδακι αλλα μια δοκιμη ισως φερει καλα αποτελεσματα. Που λετε μια μερα πηρα την αποφαση να μην τον αφησω να κοιμηθει για απογευμα, μεχρι τις 4 τον αφησα να κοιμηθει και μετα τον κουρασα πολυ, τον εβαλα στο χαλι να μπουσουλισει, παιζαμε και τον κυνηγουσα. Οπως ηταν αναμενομενο κουραστηκε πολυ. Παιζαμε ετσι μεχρι τις 8.30 και μετα κατευθειαν του εκανα ζεστο ζεστο μπανιο, γαλατακι και τον εβαλα στην κουνια. Αυτο ηταν! Κοιμηθηκε κατευθειαν. Την επομενη μερα παλι τα ιδια. Το εφαρμοσα για καμμια εβδομαδα και πλεον δεν χρειαζεται να τον κουραζω, εχει αλλαξει το προγραμμα του, απλα δεν τον αφηνω να ξυπνησει μετα τις 5, και συνολο υπνου το πολυ μιαμιση ωρα. Αν δεν καταφερει να κοιμηθει μεχρι τις 4.30 δεν τον αφηνω να κοιμηθει καθολου, κατευθειαν παει για βραδυνο υπνο ισως λιγακι πιο νωρις απο τις 9, αμα δω οτι δεν αντεχει αλλο. Καλα δεν εκανα και τιποτα φοβερο, απλα επιασε σε εμας. Ελπιζω να σας βοηθησει και εσας, μιας και το να κοιμαται αργα ειναι κι αυτο προβλημα, να μην μπορεις να καθησεις λιγακι σαν ανθρωπος να δεις μια ταινια, να πεις μια κουβεντα με τον αντρα σου...

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στέλλα χρόνια σας πολλά!!!
Να μπαίνεις να μας γράφεις πιο συχνά!

Κική μπράβο που έφαγε επιτέλους! Άντε και στα δικά μας Smile

Ο δικός μου ενώ κοιμόταν πολύ αργά, έχει εδώ και 2 εβδομάδες που έκοψε (μόνος του) τον απογευματινό ύπνο και έτσι κοιμάται νωρίτερα. Θα κοιμηθεί δηλαδή το μεσημέρι από μισή έως μιαμιση ώρα (κάπου μεταξύ 1 και 4) και το βράδυ πλέον κοιμάται μεταξύ 9.30-10.30
Δεν ξέρω βέβαια μέχρι πότε θα το κρατήσει αλλά προς το παρόν έτσι πάει το "πρόγραμμα".

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια αρρωστησα. Οξεία γαστρεντερίτιδα με 39 πυρετό. Είναι πολύ δύσκολα με την μικρή μου η οποία επειδή είμαι σπίτι δεν κάθεται με την γιαγιά της και με ζητάει και κλαίει συνέχεια. Ευτυχώς βέβαια που έχω την μάνα μου αλλιώς τι θα έκανα;;;

Στέλα χρόνια πολλά και καλά σας εύχομαι!!!!

Αυτό με τον ύπνο είναι αλήθεια και εμένα η μικρή κοιμάται πολλές ώρες μέσα στην μέρα.

anastasssia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα σε ολες!!
Πωπω βρε Τασουλα ψηθηκες! Πως εισαι σημερα? Περαστικα σου. Καλα που εχεις την μανουλα σου εκει να σε βοηθησει. Ειναι σε εξαρση η γριππη αυτον τον καιρο, ολος ο κοσμος ετσι ειναι. Αντε να φυλαχτουμε να μην κολλησουνε και τα μωρακια μας, τουλαχιστον φετος που ειναι μικρα ακομη. Υπομονη, κανα διμηνο...

anastasssia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Α 16 εχουμε σημερα! Να τα εκατοστησει ο Γιωργακης της Ελιν. Με το καλο να υποδεχτει και το αδερφακι του.

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Είμαι ήδη πολύ καλύτερα μου έπεσε και ο πυρετός ευτυχώς!!
Ελιν να χαίρεσαι τον μικρό σου, χρόνια του πολλά και με το καλό και το δεύτερο.

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια καλημέρα!!!

Να ρωτησω κάτι που έχω απορία. Πριν τα χριστούγεννα η μικρή μου είχε χτυπήσει στο πηγούνι και έβγαλε αίμα και έκανε πληγή. Δεν έχει φύγει ακόμα το χτύπημα και αρχίζω να ανησηχω οτι θα μείνει σημάδι Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 3 534787
Εσάς έχουν χτυπήσει τα μικρακια σας και αν ναι τους πέρασε;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις