Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
17 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 17 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 35]

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ Κική μου αυτή η γκρίνια αυτό το κλάμα όταν θέλει να κατουρησει το μωρό δεν περιγράφεται..δεν ηρεμεί με τπτ ούτε χτες ούτε σήμερα..στα αγοράκια κατεβάζουν το τσουτσουνι για να μην κλείσει και χρειαστεί επέμβαση για την φίμωση. Πρώτον η γιατρός μου στη θεσ δεν το πειράζει γτ λέει πως έχουν βγει καινούργιες έρευνες και δεν είναι σωστό να το πειράζουμε,τώρα επιστημονικά και αναλυτικά δεν θυμάμαι να στο αναλύσω πάντως και πολλούς άλλους που ρώτησα γιατρούς το ίδιο μου είπαν...2ον ακόμα και γιατροί που δίνουν οδηγίες για να κατεβάζουμε το τσουτσουνι το κάνουν σιγά σιγά και λίγο κάθε φορά η το κάνει η μαμά στο μπάνιο του μωρού..αυτός λοιπόν ήθελε να δει κατά πόσο έχει ανοίξει,επειδή δεν κατεβαινε μέχρι κάτω με μια κίνηση του το άνοιξε,έτρεξε αίμα και πυον εκείνη τη ώρα..φαντάσου πόνο!!!τώρα ο καημένος κάθε φορά που κατουρησει τον τσούζει με αποτέλεσμα να μην αφήνει ελεύθερο τον εαυτό του και να τα κραταει.. Πονάει,δεν έχει φάει τπτ και έχει πιει μόνο χυμό..έβαλα χτες τον άντρα μου και τον πήρε τηλ γτ αν τον επερνα εγώ θα γινόταν χαμός,το πρήξιμο λέει θα υποχωρήσει όσο το ότι δεν κατουραει θα το κάνει μόλις χαλαρώσει..και μέχρι τότε κοπανε το παιδί μου θα πονάει και θα σκάσει καμμια κύστη!!!
Του κάνω πλυσεις με χαμομήλι μόνο αυτό μπορώ να κάνω..εύχομαι να είναι μόνο σήμερα και αύριο να είναι καλά,ελπίζω μόνο να μη του μείνει κανένας φόβος και έχουμε θέμα με τα τσισα μας μετά...

727Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Οκτ 04, 2015 11:15 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρια πως ειναι ο μικρος;καλυτερα;

728Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Δευ Οκτ 05, 2015 12:34 am

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα! Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια. Ναι, σε κανονικό μονό κρεβάτι τον έβαλα. Τασούλα, καλή εισαγωγή και καλή λευτεριά! Περιμένουμε νέα σου όποτε μπορείς. Μαρία, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εγώ τον 1ο παιδίατρο, γι΄ αυτόν κυρίως το λόγο τον άλλαξα. Και στο 2ο που πήγα, παρότι τον είχα ενημερώσει ότι δε θέλω να του το κάνει, στο 2ο ραντεβού του το κατέβασε με τον ίδιο τρόπο. Ήμουν ήδη ενημερωμένη από πριν ότι οι οδηγίες λένε ότι δεν το κατεβάζουν, γιατί μπορεί να γίνει ουλοποίηση του ιστού και να προκληθεί φίμωση και ότι αν χρειαστεί του το κατεβάζει παιδοχειρουργός και όχι παιδίατρος. Ο παιδίατρος που έχουμε στη Θεσ/νικη τα ξέρει όλα αυτά και τα εφαρμόζει, αλλά εδώ είναι λίγο άλλος κόσμος. Και του δικού μου μετά ερεθίστηκε και μου είπε να του βάλω κορτιζονούχα αλοιφή (για να καλύψει τη μ@..). Πήρα αυτόν στη Θεσ/νίκη και μου είχε δώσει τη bactroban ή την αντίστοιχη, γιατί η πρώτη ήταν σε έλλειψη. Περαστικά σας. Μαράκι, σε καταλαβαίνω απόλυτα (μα τέτοια σύμπνοια στις εμπειρίες μας!).

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια!!

Μαρία πόσο τραγικός ο γιατρός?? Και εγώ θα είχα εκνευριστεί πάρα πολύ...είναι καλύτερα ο μικρός τώρα?
Jollie μπράβο που προσαρμόστηκε τόσο καλά ο Μαρίνος! Πως πάει με το καινούργιο του κρεβάτι?
Τασούλα καλή λευτεριά!! Όλα καλά να πάνε!

730Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Δευ Οκτ 05, 2015 10:38 am

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τασούλα με το καλό αύριο να κρατήσεις αγκαλίτσα το μωράκι σου,να πάνε όλα καλά..
Κορίτσια είναι καλύτερα απλά του έμεινε φόβος τώρα και όταν είναι να κατουρησει κλαίει,τσούζει λιγάκι αλλά του κάνω συχνά πλυσεις με χαμομήλι..
Jolie είναι το σαλονικιοτικο αίμα που μας ενώνει..χαχα και εγώ Αθήνα 3γιατρους άλλαξα,ούτε κρέμα μου έδωσε ούτε τπτ..ευτυχώς έχει φύγει το πρήξιμο τελείως!! Πως κοιμάται το αγόρι μας στο καινούριο του κρεβάτι!?
Ειρήνη τι κάνει ο αγγελακος ?
Οι υπόλοιπες ακόμα διακοπές κάνουν ???

731Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Δευ Οκτ 05, 2015 12:14 pm

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρα! Κοιμάται πολύ καλύτερα από ότι μαζί μας. Ξυπνάει 2 φορές συνήθως. Απλά εξακολουθεί κάποιες φορές να μένει ξύπνιος για 2.5 ώρες και και αυτό με εξαντλεί, γιατί μετά δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ. Αλλά σε γενικές γραμμές έχουμε ηρεμήσει όλοι. Τασούλα, πλησιάζει η ώρα!!! Ειρήνη, πες μας τα νέα σου!

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τασούλα λογικά γέννησες το κοριτσάκι σου ελπίζω να πήγαν όλα καλα και να απολαμβάνετε πολλές αγκαλιές με το καλό να πάτε σπίτι σας..
Jolie Λογικά θα έπρεπε να είχες συνηθίσει την αϋπνία τόσο καιρό,αλλά ο νυχτερινός ύπνος δεν αναπληρωνεται με τπτ..απορώ όμως πως αντέχει ο Μαρίνος χωρίς ύπνο!το μεσημέρι κοιμάται?
Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση για ένα θέμα που πρέπει να αποφασίσουμε σύντομα με τον άντρα μου.. Οποία έχει τη θέληση ας μου απαντήσει μήπως και καταφέρουμε να αποφασίσουμε..
Λοιπόν εάν μενατα σε μια πόλη χωρίς κανέναν συγγενή, στην οποία δεν έχετε συμφέροντα και οικονομικά δεν τα βγαζατε εύκολα πέρα διότι είναι ακριβή η ζωή,θα περνατε την απόφαση να πάτε να ζήσετε σε ένα νησί όπου τα ενοίκια είναι φθηνότερα και γενικά στην καθημερινοτητα σας θα ξοδευατε τα μισά?Δν είναι βέβαια μόνο το οικονομικό είναι και η ποιότητα ζωής πολύ καλύτερη,απλά το μειονέκτημα είναι πως είναι νησί με ότι αυτό συνεπάγεται για τους χειμερινούς μήνες πιο κοντά όμως στους δικούς σας ανθρώπους.. Επίσης ο άντρας σας στη δουλειά του θα είναι λίγο καλύτερα απ ότι στην πόλη..Νησί λοιπόν η πόλη???

larisaia

larisaia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια
Τασσουλα λογικα γεννησες. Να σου ζησει η μπουμπου.καλη αναρρωση να εχεις. Θα περιμενουμε νεα σου.
Πρωινη πρωινη εγω. Σηκωθηκα για τη δουλεια.
Μαρια εννοειται κ θα πηγαινα σε νησι. Βασικα.....σε ποιο;ετσι οπως τα γραφεις εχεις γραψεθ λλι πολλα θετικα. Ποιο φτηνο ενοικιο..καλυτερα οικονομικα...παιζουν σημαντικο ρολο.
Εγω θα πηγαινα παντως. Σκεψου οτι σεζον απο απριλη μππρει να βρεις κ εσυ μια δουλεια.πωλητρια πχ αν ενδιαφερεσαι

734Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Παρ Οκτ 09, 2015 12:41 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια!
Μαρία εξαρτάται για ποιο νησί μιλάς (αν έχει κόσμο πχ το χειμώνα), για το αν συμπαθείς τους συγγενείς εκεί ή όχι κτλ κτλ
Γενικά αρκετοί από ηπειρωτική ελλάδα δυσκολεύονται να συνηθίσουν την ιδέα να μένουν σε νησί ειδικά αν το νησί αυτό είναι μικρό...
Εμείς καλά είμαστε όπως τα ξέρετε...δεν τρώει ο μικρός ακόμα (μόνο πρωινό τρώει) και ξυπνάει ακόμα το βράδυ. Αλλά κατά τ'άλλα είναι σε τέλεια ηλικία τώρα που κάνει συνέχεια νέα πράγματα Smile
Κλείσαμε και τις χειμερινές μας διακοπές για φέτος (για Δανία) οπότε ανυπομονούμε!
Τασούλα να σου ζήσει το μωράκι! Θα περιμένουμε νέα!

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τασούλα, να σας ζήσει η μικρούλα σας!!! Εύχομαι να πήγαν όλα τέλεια και να απολαμβάνετε τις αγκαλιές σας! Ειρήνη, τι να πω, σε θαυμάζω! Ειλικρινά τέτοια υπομονή δεν την έχω με τίποτα! Μπράβο!!! Και τι καλά που κάθε χρόνο πάτε και ταξιδάκι!! Αυτό το ζηλεύω, για να είμαι ειλικρινής! Δε θυμάμαι πόσα χρόνια έχω να πάω διακοπές, με το δε σύζυγο έχουμε πάει μόνο ένα τριήμερο εντός κι ένα στην Ιταλία... Μόνο, στα τόσα χρόνια. Crying or Very sad Πολύ μου λείπουν τα ταξίδια, αλλά προφανώς δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα και γι΄ αυτό προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
TAΣΟΥΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΟΥΜΟΥ ΣΑΣ....ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ Κ ΝΑ ΜΑΣ ΓΡΑΨΕΙΣ ΝΕΑ ΣΟΥ.... Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 30 50580

ΜΑΡΙΑ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΠΟΦΑΣΗ ΖΩΗΣ Κ ΘΕΛΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΣΚΕΨΗ...Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΦΟΣΟΝ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ,ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΥΓΓΕΝΗ Κ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Κ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑΤΕ ΣΤΟ ΝΗΣΙ...ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ ΕΚΕΙ ΘΑ ΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΟΧΕΣ...ΠΧ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ,ΓΙΑΤΡΟΥΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΟΦΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΟ ΕΝΑΝ ΣΥΝ ΣΤΟ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ ΤΟ ΝΗΣΙ...ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΝΗΣΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ?

737Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Παρ Οκτ 09, 2015 12:34 pm

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jollie δεν έχω πολύ υπομονή μη νομίζεις (σήμερα μάλιστα το έλεγα στον άντρα μου - που και που του κλαίγομαι λίγο χαχα) αλλά όπως λες και εσύ για τα ταξίδια δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα οπότε προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι!! Έτσι ακριβώς και εγώ χαχα
Και τα ταξίδια με βοηθούν σε αυτό! Να έχω κάποιο στόχο Smile

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές σας!! Γεννησα την τρίτη το δεύτερο κοριτσάκι μου 3360 γρ και 48 πόντους. Ταλαιπωρηθηκα αρκετά αυτή την φορά παρόλο που ήταν η δεύτερη. Είμαι ακόμα στο νοσοκομείο και βγαίνω σήμερα.
Είμαστε καλά και εγώ και η κόρη μου και θα σας γράψω αναλυτικά όταν πάμε σπίτι!!

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τασούλα να σας ζήσει η μπουμπού σας.γερή και δυνατή να είναι..
Εμείς κορίτσια το δηλώσαμε το νησάκι και αναμένουμε τις μεταθέσεις του καλοκαιριού να δούμε..Λήμνο δηλώσαμε.πιστεύω πως δεν θα είναι εύκολα το χειμώνα αλλά έψαξα και είδα πως έχει και νοσοκομείο και γιατρούς,έχει 17.000 κατοίκους δεν είναι πολλοί αλλά ούτε λίγοι.στη Λήμνο δεν έχουμε κανέναν συγγενή απλά είναι κοντά στη Θεσσαλονίκη για αυτό και το σκέφτηκαμε.ελπίζω να μην μείνουμε άλλο Αθήνα..
Ειρήνη πραγματικά και εγώ σας ζηλεύω που μπορείτε και κάνετε ταξίδια.. Εμείς μόνο τα 2πρωτα χρόνια που ειμασταν ελεύθεροι γυρίσαμε την Ελλάδα και μου λείπουν πολύ,αλλά όταν έχει άδεια ο άντρας μου πηγαίνουμε Θεσσαλονίκη για να δούμε τους γονείς μας και έτσι τα ταξίδια μένουν στα όνειρα.. Να περάσετε κάτι παραπάνω από υπέροχα λοιπόν!!

740Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Δευ Οκτ 12, 2015 12:56 am

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπράβο, Τασούλα!!! Τι καλά που τώρα έχεις 2 κούκλες!!! Γιατί ταλαιπωρήθηκες, με καισαρική δε γέννησες; Η μικρή σου γεννήθηκε με τις ίδιες ακριβώς αναλογίες με το γιο μου! Τον είχα γεννήσει 3.5 εβδομάδες νωρίτερα, αλλά μέχρι και στα γραμμάρια είναι ίδια! Εκπληκτικό! Πολλές σφιχτές αγκαλιές σας εύχομαι! Μαρία, η Λήμνος λένε ότι είναι ωραίο νησί. Για το χειμώνα δεν έχω ακούσει, αλλά αφού είναι πιο κοντά στη Θεσ/νίκη, παίρνει μπόνους! Ειρήνη, ξέρω τι λέω για την υπομονή σου! Σε σχέση με εμένα νομίζω δεν υπάρχει σύγκριση! Μπράβο! Σήμερα το πρωί το αγόρι μου ήταν κατουρημένο μέχρι επάνω... Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό. Ούτε μωρό δεν το είχε πάθει. Και άφησε και μια μεγάλη λιμνούλα στο καινούριο του στρώμα... Κλαψ κλαψ. Τόσον καιρό ήταν στα παλιά και ούτε σταγόνα δεν είχε ρίξει και τώρα... Του είχα διπλό σεντόνι αλλά και πάλι τράβηξε το στρώμα. Εσείς τι βάζετε κάτω από το σεντόνι τους;

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θηλάζουσες μανουλες γιατί μου φαίνεται τόσο δύσκολος και ακατορθωτος ο θηλασμός;;; πάλι απογοητευτηκα και νομίζω ότι έχασα το παιχνίδι!!!
Δεν θηλάζει το μωρό μονο πιάνει, αφήνει και κλαίει μέχρι που του δίνω μπουκάλι!!!

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΤΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ...ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ Κ ΕΙΔΙΚΑ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ...ΕΓΩ ΘΗΛΑΣΑ 5 ΜΗΝΕΣ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΟΥΝ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΕΣ....
ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΙΝΕΙΣ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΔΙΝΕΙΣ ΞΕΝΟ Η ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ Κ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ?

743Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Δευ Οκτ 12, 2015 12:54 pm

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τασούλα είναι πιο εύκολο το μπιμπερό για αυτό και δεν θέλει το στήθος.μη το βάλεις κάτω όμως,πρόσφερε το στήθος σου συνέχεια,φρόντισε να δίνεις όταν βλέπεις τα πρώτα σημάδια πείνας,δλδ κουνάει χεράκια ποδαράκια και γυρνάει το κεφάλι αριστερά και δεξιά. Μην έχεις άγχος την ώρα που τη βάζεις στο στήθος γτ το αντιλαμβανεται άσε τα μπιμπερό στην άκρη,ελπίζω να δίνεις το δικό σου γάλα γτ αν δίνεις ξένο δεν θα έχεις γάλα..

744Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Δευ Οκτ 12, 2015 11:41 pm

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τασούλα, τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο. Πρόσφερε συνέχεια το στήθος σου. Το μπιμπερό εξαφάνισέ το. Μην το σκέφτεσαι καν ως εναλλακτική. Η επαφή δέρμα με δέρμα βοηθάει. Φρόντισε να πιάνει όλη τη θηλαία άλω και όχι μόνο τη θηλή. Αν το βρίσκεις τόσο δύσκολο, ζήτα συμβουλή από κάποια σύμβουλο. Και μακάρι να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε κι εμείς!

745Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Δευ Οκτ 12, 2015 11:45 pm

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!
Τασούλα να σου ζήσει η μικρή!
Συμφωνώ με τις κοπέλες! Κόψε τελείως το μπιμπερό και να την έχεις στο στήθος ΟΛΗ ΜΕΡΑ για να φτιάξει η παραγωγή σου (ειδικά αν έδινες ξένο με το μπιμπερό). Μην αγχώνεσαι και να είστε συνέχεια δέρμα με δέρμα! Είναι πολύ νωρίς ακόμα οπότε μπορούν να αναιρεθούν τα όποια λάθη έγιναν! Αν δυσκολεύεσαι μίλησε άμεσα με σύμβουλο θηλασμού! Μακάρι να μπορούμε να βοηθησουμε περισσότερο!
Ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος μέχρι να βρείτε τους ρυθμούς σας!

ΥΓ: Jollie αδιαθέτησα και εγώ τα κατάφερα χαχα

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειρήνη, μπράβο!!! Τι νέα είναι αυτά!!! Έπρεπε να είναι Τρίτη και 13 για να γίνει;; Άντε πάει και η τελευταία (των Μοικανών!) Χαχα! Εντάξει, δεν είχαμε και τόσο μεγάλη διαφορά στα διαστήματα εμείς οι δύο (όχι ότι περίμενα κάτι διαφορετικό!). Τασούλα, ελπίζω να τα πηγαίνετε ώρα με την ώρα καλύτερα. Μην τα παρατάς! Εδώ είμαστε εμείς! Και φρόντισε για τα υπόλοιπα να έχεις βοήθεια. Είναι πολύ σημαντικό (στο λέει μια παθούσα!).

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαχα όχι εντάξει 10 του μήνα αδιαθέτησα Razz Razz
Ναι δεν είχαμε μεγάλη διαφορά! Μόλις σταματήσαμε τα μπάνια για φέτος είπε να μου έρθει για να μη με χαλάσει Smile

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βρε κορίτσια τι λέτε;; έβαλα το μωρό στο στήθος και δεν πίνει τίποτα. Πως να μην δίνω ξένο;; να το αφήνω νηστικό;; κλαίει τόσο πολύ!!

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να σας πω την ημέρα μου για να καταλάβαιτε;; Ξυπνάμε το πρωί γύρω στις 8 μαμά, μπεμπα και Ηλέκτρα. Φτιάχνω το γάλα της Ηλέκτρας μέχρι να το πιεί τρέχω να αλλάξω το μωρό, μέχρι να το αλλάξω έχει  σηκωθεί η Ηλέκτρα και θέλει αγκαλιτσα!! Εκεί παίρνω τηλέφωνο την μάνα μου να έρθει. Προσπαθώ να βάλω το μωρό στό στήθος, κλαίει, προσπαθώ, κλαίει, το ηρεμω, προσπαθώ, κλαίει, κλαίω και εγώ και πάω να φτιαξω γάλα, βρασε νερό, φτιάξε γάλα, πάγωσε το. Αρχίζω να ταιζω το μωρό που έχει πλανταξει στο κλάμα και έχει περάσει σχεδόν μια ώρα απο την ώρα που ξύπνησε. Περνάει άλλη μια ωρα να φαει και να ρευτει και λίγο αγκαλιτσα μετά. Κοιμάται συνήθως γιατί είναι πολύ καλή!! Πρέπει να βγάλω το γάλα γιατί δεν θηλασα, μισή ώρα ακόμα με θηλαστρο και όλα τις ετοιμασίες. Πρέπει μετά να αποστειρωσω γιατί πρέπει να τα έχω έτοιμα για το επόμενο τάισμα. Ασχολούμαι με την Ηλέκτρα να φάει, να την παίξω λίγο. Μετά απο λίγο ξυπνάει το μωρό, φτου και απο την αρχή αλλαγμα, προσπάθεια για θηλασμό κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π. Μέσα σε όλα αυτά έχω την Ηλέκτρα που δεν φταίει σε τίποτα να την παραμελω ή να την πηγαίνω συνέχεια στην γιαγιά της. Νιώθω τύψεις και κλαίω.... Όλο το 24ωρο μου είναι κάπως έτσι και έχω και βοήθεια καποιες ώρες της μέρας!!

Τώρα η Ηλέκτρα μου πήγε στην γιαγιά γιατί ξύπνησε και εκλεγε και ήθελε αγκαλιτσα. Καθόμουνα στο κρεββάτι να την πάρω και αυτή ήθελε όρθια!!! Κλεγαμε και οι 2 και την πήγα στην γιαγιά να την πάρει αγκαλιτσα. Βλέπει να παίρνω το μωρό και θέλει και αυτή η ψυχουλα μου!!!
Το ξέρω οτι θα συνηθησω και είναι οι πρώτες μέρες αλλά καποιες φορές περνάει από το μυαλό μου οτι έπρεπε να μην κάνω άλλο μωρό..... Ακόμα δεν έχω νιώσει οτι η αγάπη πολλαπλασιάζεται όπως λένε....

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τασούλα μου, μην απογοητεύεσαι. Λογικό είναι νομίζω να νιώθεις όπως νιώθεις. Είναι ακόμα η αρχή της προσαρμογής σας. Θα βρείτε τους ρυθμούς σας. Εφόσον όμως θέλεις να θηλάσεις, η πρότασή μου είναι από όσα γνωρίζω να μη δίνεις ξένο γάλα και αντί να χρησιμοποιείς το θήλαστρο να βάζεις το μωρό στο στήθος. Να είστε δέρμα με δέρμα και κοιλιά με κοιλιά. Είναι η αρχή. Θα μάθει και θα μάθεις. Μπορεί να χρειαστεί να αφιερώσετε ώρες βέβαια έτσι, αλλά αυτό θα είναι για τις πρώτες μέρες. Μετά όλα θα είναι πιο εύκολα. Και να θυμάσαι ότι όσο αυξάνεται η ζήτηση αυξάνεται η παραγωγή. Το θήλαστρο θα είναι πρόβλημα, γιατί προσωρινά θα σε ανακουφίζει, όμως θα αυξάνεται η παραγωγή όσο το χρησιμοποιείς. Ζήτα και τη βοήθεια από σύμβουλο θηλασμού τώρα που είναι η αρχή. Δεν ξέρω αν σε βοηθάω ή αν σε ζορίζω. Μην απογοητεύεσαι. Ξέρεις πώς ήμουν εγώ όχι τις πρώτες μόνο μέρες αλλά τους πρώτους μήνες; Για να μη σου πω ότι ακόμα είμαι. Νεύρα πάνω από το κεφάλι, υπομονή μηδέν. Κι εννοείται ότι έχω τύψεις για το τι μπορεί να του έχω προκαλέσει και να του προκαλώ ακόμα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις