Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
78 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 78 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 22]

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα εγκυουλες. Πως είστε;

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα εγκυούλες.... Χρόνια πολλά σε ολες και Καλη χρονια να έχουμε με αγάπη ευτυχία και πανω απ όλα υγεια... με το καλό να έρθουν τα μωρακια μας!!!

santa rendeer santa rendeer santa rendeer

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χρονια πολλα κ καλη χρονια!
Με το καλο, καλη ελευθερια σε ολες μας με τη νεα χρονια!

Επιτελους αρχισα γενικο συγυρισμα στο δωματιο του μωρου αλλα κ πλυσιμο τα ρουχαλακια! Τελεια φαση, αλλα χθες κουραστηκα πολυ!

Μαριλου, ολα θα πανε καλα! Το σημαντικο ειναι πως σε παρακολουθει συχνα ο γιατρος σου! Ποτε μπαινεις στο μηνα σου?

Ελπιζω ολες να ειστε καλα!

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλε που χαθηκατε ολες σας???
Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 654316 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 654316 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 654316

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Φσιτ φσιτ φσιτ εξαφανιζολ επεσε..χαχαχα!!!

Πως είστε;; ολα καλά;;; Εγώ κάπως καλά...αν εξερεσετε τις κράμπες στη λεκάνη και τους πόνους χαμηλά που δε με βοηθανε στο περπάτημα.

Την αλλη Τριτη(και 13 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 534787 ) έχω ραντεβου για να δουμε την μπουμπου. Έχω να βάλω ακόμα 2-3 πλυντήρια και τέλειωνω. Το μονο που μένει είναι το δωμάτιο αλλά δεν το βλέπω να φτιάχνεται οπότε θα κοιμομαστε στο ίδιο δωματιο και οι τρις...κι ο Θεός βοηθός!!! scratch scratch

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρουλα μου εξαφανιζολ για τα καλα επεσε, πραγματι!
Το σημαντικο ειναι τα πλυσιματα, τα συγυρισματα γινονται κ αργοτερα!!!

Εγω εκανα αρκετα, σχεδον ολα τα συγυρισματα, μου εμειναν ελαχιστα κ ολα τα πλυσιματα του μωρου, αλλα τωρα εχω συσπασεις!!! Με πονους! Κ μονο συγυρισματα κ πλυσιματα εκανα! Τιποτα βαρος δεν επιασα, ουτε σιδερο, σφογγαρισμα κτλ βαριες δουλειες τιποτα...
Εκανα τις δουλειες Πεμπτη κ Παρασκευη κ απο το Σαββατο αρχισαν, κ ολο το Σ/Κ ξεκουραζομουνα, δεν εκανα τιποτα απολυτως, κ σημερα πονοι αφορητοι, ουτε να περπατησω, να σταθω...
Τηλ του γιατρου κ μου πε ξαπλα, κ 3 Μαγνησιο, κ μαλλον θα περασει αλλιως αυριο-μεθαυριο θα παω να με δει...
Ελπιζω να περασει γιατι ειναι πολυ νωρις ακομη...!!!!
Τρομαξα...

Ελπιζω ολες να ειστε καλα...

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αμα είχα σφουγγάρισμα τα ξεσκονισματα και τέτοια δε με ένοιαζε αλλα πρεπει να μπει πόρτα στο δωμάτιο μιας και δεν έχει κι αύτη που έχουμε στο υπνοδωμάτιο μας δεν κλείνει καλά...προπολεμικό το σπίτι.
Όλα καλά θα πάνε :-) μην αγχονεσαι !!! Ξάπλα ξεκούραση και παρακολούθηση Wink κι εγώ μάλλον κάνω γι αυτό ποναω απ οτι μου έχει πει ο γιατρός.

Μαριλουυυ πως είσαι;;; όλα καλαα;;;; Αν εχεις facebook στείλε μου ετοιμα φιλιας!!! (Ρούλα Κρήτη)!!

Έχω απορία μιας και το πρωτο μου μικρο μπήκε στη Μενν και το εντυναν εκεί, τι ζιπουνακια πρέπει να πάρω μαζι μου; μακρυμανικα η κοντομανικα; μιλάω για το νοσοκομειο.

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρουλα μου για το νοσοκομειο παρε κ τα δυο να εισαι σιγουρη...

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα απο την απολυσμενη απο τα χιόνια Μεσσαρά Ηρακλειου Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 534787
Σήμερα γιορτάζει το μικρο μου αγοράκι Smile χρόνια πόλλα σε ολους τους εορτάζοντες!!!

Εμείς εδώ έχουμε αποκλυστει δυστυχώς και εχω μείνει απο μαγνήσιο 3 μέρες τώρα Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 534787 είχα αύριο ραντεβου να κάνω το Ντόπλερ αλλά δυστυχώς δε μπορω και λογο οικονομικών 100 ευρώ μου ζήτησαν.. .ελπιζω να είναι όλα καλά. Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 534787
Η μπεμπουλα ζωηρεψε για τα καλά!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρουλα μου να σας ζησει ο γιος, να τον χαιρεστε!
Καλε τι παγωνια ειναι αυτη???

Την περασμενη βδομαδα εκανα μερικες αγορες, συμπληρωσα σε αυτα που εχω, πηρα κ μπιμπερο... Μου εμειναν τα ειδη μπανιου...
Ολα πλυμενα κ σιδερωμενα κ συγυρισμενα,...
Εμειναν να πλυνω το καθισμα αυτοκινητου, καροτσι, κρεβατακι, παρκο, ριλαξ,.... Την επομενη-μεθεπομενη βδομαδα...

Ρουλα μου ουτε γω εκανα το ντοπλερ, συνηθως αν δεν υπαρχει λογος σοβαρος δεν το κανεις απο οσο γνωριζω...οποτε μην αγχωνεσαι...

Κατα τα αλλα χαλαρα κ ξεκουραση εγω, μεχρι τωρα τα πηγαινω καλα, δεν ειχα αλλες συσπασεος, φαινεται χρειαζομαι ξεκουραση...

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σε ευχαριστώ πολύ Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 417472 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 417472
Το καλυτερο φάρμακο στην εγκυμοσύνη είναι ή ξεκούραση αλλά που τέτοια τύχη;;; Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 654316

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ακριβως Ρουλα μου, οταν εχεις ηδη ενα παιδι, παοιες αλλες μανουλες 2 παιδια, πως μπορεις να ξεκουραστεις....
Οσο γινεται...

maryloo

maryloo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα καλημέρα!!!!!!
Επιτέλους άνοιξαν τα σχολεία!!!!! Ζήτω!!!!
Πρωί πρωί και τα 2 μου αγόρια πήγαν στο σχολείο και επιτέλους κοιμήθηκα λίγο παραπάνω και χωρίς έγνοιες!

Πήγα την Τρίτη στον γιατρό (είδα και την Ρούλα εκεί! Wink ) αλλά λόγω την υπερβολικής κατακράτησης που έχω κάνει με έβαλε να κάνω 24ωρη συλλογή ούρων για να δούμε το λεύκωμά μου..... ε έβαλα τα κλάματα εκεί, ήμουν και μόνη μου και έπρεπε να περιμένω μέχρι να βγούν τα αποτελέσματα.... σε περίπτωση που οι τιμές δεν ήταν καλές θα μου έκανε εισαγωγή την ίδια στιγμή και θα καθόμουν για παρακολούθησε μέχρι να γεννήσω Shocked τότε ήταν που με πήραν τα κλάματα για τα καλά επειδή σκεφτόμουν τα παιδιά μου...... αχ ευτυχώς δεν χρειάστηκε να μείνω μιας και οι τιμές ηταν ναι μεν ανεβασμένες αλλά όχι πολύ ανησυχητικές. Θα με βλέπει πλέον κάθε 4 μέρες.... κάνω και λίγη πίεση (μέχρι 135) αλλά δεν του αρέσει και έτσι την μετράω πρωί βράδυ.... άλλο αγχος και αυτό....
αντε να περάσουν 2 βδομάδες να μπω στο μήνα μου και να γεννήσω μπας και ησυχάσω!

Ρούλα να χαίρεσαι το αντρακι σου και εγώ το μικρό το δικό μου!!! Και όσες είχατε εορτάζοντες βέβαια να τους χαίρεστε!!!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα Smile ευχαριστώ Μαριλου...κι εσύ να χαίρεσαι το μικρο σου!!
Όλα καλά θα πάνε... Χαρικα λέει που σας είδα γι αυτό κλαίω χαχαχαχα μην λες τέτοια στις μαίες θα το πάρουν πανω τους. Εκανα κι εγώ αυτή την εξέταση όταν γέννησα επειδή πόνουσα στο νεφρό τοτε. Την Τριτη θα πάω για υπερυχο Wink θα ξαναβρεθουμε λες; Προχθες έφυγα βιαστικά γιατί ηταν ο μικρός στο αμάξι με τον πατερα του και γκρινιαζε αλλιως θα καθόμουν να σου κάνω παρέα.
Όλα καλά θα πάνε μην αγχονεσαι γιατί δε κανει καλό. Κι εγώ μετρω την πίεση, μέχρι 12 παει...8 η μικρή και 120 οι παλμοί. Αλλά έχω όλη μέρα νεύρα!!! Αυτααα!!!! Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 417472

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαριλου, να σου ζησει το αγορακι σου!

Μην ανησυχεις κ ολα καλα θα πανε! Το σημαντικο ειναι που ξεπερασες τις 32 βδομαδες...
Αφου σε παρακολουθει συχνα ο γιατρος τοτε δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις!

Ρουλα μου ελπιζω να εισαι καλα!

Φιλακια σε ολες Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 654316

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα εγκυούλες!!!

Καλά είμαι κοπελα μου...σε αναμενα κάρβουνα βέβαια κάθομαι μέχρι να ρθει επιτέλους ή Τριτη να κάνω υπέρηχο να δω τη μπεμπουλα!!! Να δω πως είναι όλα καλά!!! Δεν ξέρω γιατί αγχονομαι τόσο και κάνω κακές σκέψεις συνεχεια!! Ορμόνες ή προαίσθημα;; δεν ξέρω!! Ελπίζω το πρωτο!!! Πλένω και σιδερωνω τα πραματακια της μπεμπας και κλαίω Mad Mad χαζομαρες μάλλον!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρουλα μου καλημερουδια!
Κ μενα με παιρνουν οι συγκηνησεις τελευταια, ... Ορμονες, συγκινηση χαρας.... Ειδικα τωρα που ετοιμαζουμε τα ρουχαλακια,...Εννοια,... Λιγο απο ολα!

Αντε με το καλο, σε ολες μας, λιγος καιρος μας εμεινε, η ουριτσα,...

Προσεχτικα οι δουλειες!!!

Το ραντεβου μου ειναι τελη του μηνα, αργω πολυ...
Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 654316 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 654316 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 654316

maryloo

maryloo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γειά σας τσούπρες!

Σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση!
Πήγα σήμερα πάλι στον γιατρό, έκανα nst, doppler ξανά και υπέρηχο και ήταν όλα πολύ καλά! Και οι πιέσεις μου έχουν λίγο στανιάρει! Είδες το σχολείο τί κάνει; Θαύματα! χαχα!!!
Τώρα 2 μέρες κοιμάμαι και ξεκουράζομαι καλύτερα!

Ρούλα και εγώ πάλι την Τρίτη στο γιατρό (είπαμε από εδώ και πέρα κάθε 4 μέρες θα με βλέπει) αλλά θα με δει το απόγευμα οπότε μάλλον δεν θα συναντηθούμε.
Μετά θα ξαναπάω ή Παρασκευή ή Δευτέρα.

Και εγώ κάνω χαζές "κακές" σκέψεις και τρελαίνομαι κάποιες φορές..... νομίζω οι ορμόνες μας παίζουν παιχνίδια.
Καιρό τώρα έλεγα πως φοβάμαι πως δεν θα γνωρίσω ποτέ αυτό το μωρό.... Sad τώρα λίγο που είμαι στην τελική ευθεία έχω αρχίσει να σκέφτομαι λιγο θετικά.

Κουράγιο μάνες!!!!!! Πλησιάζει ο καιρός!

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βλρπω να σας προλαβαινω ολες μολις γυρισα απο το μαιευτηριο οπου πηγα με συσπασεις κ εκανα κ δυο ενεσεις celestone στο ποπο. Βιαζεται ο μικρος δεν εχω κ εγω βοηθεια κ μας βλεπω να γενναμε νωριτερα

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γει σας κοριτσια!


Αχ βρε Μαιρη μου, να προσεχεις, οσο μπορεις βεβαια,...το καλο που περασες την 32η βδομαδα κ κοντευεις 34η...πολυ σημαντικο!

Εγω αν κ εχω αρκετη βοηθεια αλλα οταν κανω 2-3 μικρες δουλειες, αρχιζει η κοιλια να πετρωνει,...σε σημειο που δεν μπορω να σταθω, να περπατηςω,...το καλο που με λιγη μονο ξεκουραση κ 3 μαγνησιο τη μερα παω στα φυσιολογικα, κ μετα ξανα απο την αρχη,... Ακομη να βαλω ενεσεις....για να δουμε, αλλα ακομη ειμαι στις 30 βδομαδες...

Μαριλου μου κανε υπομονη κ ολα θα πανε καλα! Το σημαντικο ειναι που εισαι υπο συχνη παρακολουθηση!

Ρουλα μου κ συ υπομονη βρε, κ ολα θα πανε καλα! ΘΕΤΙΚΑ,!!! Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 654316 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 654316 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 654316

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι κακο είναι παλι αυτό με τις συσπάσεις;;; πω πω επιδημία έπεσε;;; Υπομονή εγκυουλες!!!
Κι εγώ με συσπάσεις ολά οχι συχνές ευτυχώς!!!
Να φτάσουμε τουλαχιστον στις 36 εβδομαδες και μετα με το καλό να ρθουν τα νινακια Very Happy
Πολυ ξεκούραση όσο γίνεται και υπομονή.

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Προσπαθώ κοπελα μου μα δεν είναι κι ευκολοοο.... Πολλαααα νεύρα καθε μέρα!! Twisted Evil

Μαίρη τυχαια πηγες στο γιατρό ή ενιωθες έντονα τις συσπάσεις;; δε σε κράτησε για να σου βάλει ορο να ελαττωθούν οι συσπάσεις;;; ρωτώ γιατί στην πρωτη εγκυμοσύνη δεν εκανα καθόλου και δεν ξέρω τι πρεπει να κάνω αν τις νιώθω πιο έντονες.

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια μου, τι κανετε?Συσπασεις ακουω, ε?Εγω δεν ακταλαβαινω κατι τετοιο η αληθεια ειναι..μονο οτι ο μπεμπης πρεπει να ειναι χαμηλα, διοτι εκει που περπαταω νιωθω πως θα φυγει απο κατω!!

Ana

Ana
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
koritsia xronia polla, kali xronia k kali leuteria na exoume!!!!

exw kairo na mpw, empleksa me ti doulia, to spiti, ta paidia pou olo arostainoun.... den exw iremisei katholou... prin liges meres anevasa kai'gw pireto 2 meres imoun sto krevati... den exw etoimasei tipota akoma gia to mwro. auti tin eudomanda eipame me ton andra mou na ftiaksoume to spiti, tin epomeni tha ftiaksw ta rouxalakia. o mikros kala megalwnei. prin 3 meres itan 2350g kai mallon 20 fevrouariou tha gennisw an den prokipsei tipota mexri tote. tha paei giro sta 3500 o mikros. idi me varenei arketa alla opos mou eipe o giatros etsi k niothw ligo pono apo kato ksaplonw amesos min exw kamia ekpliksi.

oso mporeite ksekourastite. den einai eukolo k to kserw afou ta paidakia mou einai akoma mikra k den exw voithia k polla apogeumata eimai moni mazi tous afou o andras mou douleuei alla prepei na to prospathisoume. tromazw me tin idea oti tha xriastei na nosileutw mexri na gennisw. poios tha prosexei ta paidia, to spiti... oso imoun me ton gio sto nosokomeio 10 meres o andras mou k i pethera mou den kataferan na kanoun kala ti megali opote me 2 akoma xeirotera. 15 tha erthei i mitera mou na me voithisei gia 2 eudomades na min exw pali ekplikseis giauto den ginete na gennisw noritera...

auta ta "liga" pros to paron Smile fillia polla k na prosexete. ligo emeine, as perasei omorfa autos o kairos!!!

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αννα μου διαβασα τα νεακια σου! Προσοχη οσο μπορεις! Στην προηγουμενη σου εγκυμοσυνη ποτε νοσηλευτηκες? λιγο πριν τη γεννα? ευτυχως που θα ρθει συντομα η μαμα σου! Αντεξε!

Ομαδικες συσπασεις κ κουραση γενικως...

Ρουλα μου αρχικα ο γιατρος μου ειπε 1 μερα ξαπλα(οχι καθιστη) κ μαγνησιο 3 φορες τη μερα(πρωι, μεσημερι, βραδυ). Αν δεν μου περασουν οι συσπασεις να παω να με δει.
Το εκανα αυτο κατα γραμμα κ μου περασαν!
Επομενη μερα ημουν μια χαρα!
Μεθεπομενη μερα εκανα 2-3 δουλιτσες ελαφριες, μεθεπομενη ξανα 2-3 δουλιτσες ελαφριες κ αρχισαν παλι οι συσπασεις. Το ειπα στον γιατρο μου κ μου ειπε να κην κανω απολυτως τιποτα δουλιτσες, αλλα δεν μου ειπε για ξαπλα, κ να συνεχισω το μαγνησιο 3 τη μερα.
Πραγματι, οπως ειπε, οταν δεν κανω τιποτα δουλιτσες ειμαι μια χαρα, αν κανω 2-3 τοτε επομενη μερα εχω συσπασεις...
Αλλα πως να μην κανω αφου εχω τις ετοιμασιες,... Σιγουρα τα περισσοτερα τα εκανα, εχω ευτυχως αρκετη βοηθεια, αλλα καποια πραγματα επιβαλλεται να γινουν μιας κ ο συζυγος δουλευει ολη μερα....οποτε κανω 2-3 δουλιτσες οσο χαλαρα γινεται,...αν αρχισουν οι συσπασεις σταματαω κ ξανα απο την αρχη...δεν εχω επιλογη...

Ανακαλυψα δυστυχως σημερα ενα δοντι το οποιο χρειαζεται επειγοντως σφραγισμα....αναρωτιεμαι πως κ δεν το πονεσα...αλλα επιτρεπεται το σφραγισμα? θα τηλ αυριο στην οδοντιατρο να δουμε κ επι ευκαιριας να κανω κ καθαρισμο...

Το αλλο....εμφανιστηκαν αιμορρόιδες, εξωτερικες, (απολογουμαι κοριτσια) , κ παλι κ αυτες τις αφαιρουν, μετα τη γεννα,... Ελπιζω να μη χειροτερεψει η κατασταση τους.... Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 3 534787
Η φαση ειναι πως δεν ειναι λογω διατροφης, ουτε δυσκοιλιοτητας, απλα λογω εγκυμοσυνης...

Προσοχη σε ολες μας, οσο γινεται...οσο μπορουμε!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 22]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις