Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
59 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 59 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 22  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 22]

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρουλα μου το ιδανικο ειναι να περασουμε τις 36 βδομαδες, αλλα γενικοτερα παει 2-2 βδομαδες, αρχιζοντας απο τις 32 βδομαδες, μετα 34, κ ιδανικοτερα 36 βδομαδες!

Αννα μου προσπαθησε να προετοιμασεις τα μωρα σου για τον ερχομο του μικρου, οσο γινεται βεβαια, ειδικα με τη μεγαλη σου που ειχες θεμα την προηγουμενη φορα...ισως και να αντιδρασει αλλιως...
Ξερω μια κουβεντα ειναι, γιατι εχω κ γω ενα κοριτσακι-θεατρινα, οπου να'σαι 5 χρονων, κ κανει ολων των ειδων θεατρα λογω εγκυμοσυνης κ να δουμε τι θα γινει οταν γεννηθει το μωρο.... !!!!! Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 654316

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
roulakriti έγραψε:Προσπαθώ κοπελα μου μα δεν είναι κι ευκολοοο.... Πολλαααα νεύρα καθε μέρα!! Twisted Evil

Μαίρη τυχαια πηγες στο γιατρό ή ενιωθες έντονα τις συσπάσεις;; δε σε κράτησε για να σου βάλει ορο να ελαττωθούν οι συσπάσεις;;; ρωτώ γιατί στην πρωτη εγκυμοσύνη δεν εκανα καθόλου και δεν ξέρω τι πρεπει να κάνω αν τις νιώθω πιο έντονες.
.



Οχι δε πηγα τυχαια ειχα για μερες πολλες συσπασεις που ειναι οι λεγομενες προπαρασκευαστικες δηλ ειναι φυσιολογικες κ προετοιμαζουν το σωμα κ τη μητρα για τη στιγμη που θα ερθουν οι κανονικες συσπασεις οι λεγομενες οδινες που πονανε δηλ καθε συσπαση ποναει για μερικα δευτερολεπτα κ μετα περναει ενω οι προπαρασκευαστικες δε πονανε σπλως νιωθεις σφιξιμο δηλ το λεγομενο πετρωμα στη κοιλια σε διαφορα σημεια κ περναει μετα. Το κακο με μενα ειναι οτι με τις δουλειες εδω κ κυνηγα ολη μερα τη μικρη εκανα πολλες συσπασεις που εχτες το βραδυ μου εγιναν συσπασεις τοκετου κ πηρα τη γιατρο στις δυο το βραδυ κ μου ειπε πως αν παρω αλλα δυο μαγνησια δηλ συνολο 4 εχτες το βραδυ κ δεν περασουν θα εκσνα εισαγωγη αλλα θα με κρατουσαν 2-3 βδομαδες μεσα χωρις να γεννησω γιατι σκομα ειναι νωρις για το μωρο κ θα μπει στη μοναδα. Ενταξει με 4 μαγνησια ηρεμησα λιγο κ αφου δε σπασαν κ τα νερα κοιμηθηκα αλλα πηγα σημερα κ εκανα τοκογραφο κ πηρε φωτια σπο τις συσπασεις κ γιαυτο καναμε κ τις δυο ενεσεις να προετπιμασουμε υο μωρο αν γεννηθει κ βεβαια μοθ ειπε οτι πλεον δε θα κανω τιποτα για τρεις βφομαδες ουτε δουλειες ουτε βολτες κ περπατημα τιποτα μονο με τη μικρη μου κ να μη τη πολυ σηκωνω, τελοσπαντων σορρυ για το σεντονι απλα για να καταλαβετε πως ριναι οι πραγματικες ωδινες απο τις προπαρασκευαστικες κ οχι πολλα πραγματα γιατι ευκολα γινονται οδινες τοκετου κ οι απλες. Οταν ποναμε κ ειναι συστηματικες ανα 20 λεπτο η τεταρτο κ δεν περνανε ειτε σλλαξεις πλευρο η κανεις μπανιο να χαλαρωσεις η με μασαζ ετοιμαζεςαι σιγα σιγα για το μαιευτηριο, αν περνανε δεν εινα ωρα.

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαιρη μου, ελπιζω να μας περασουν συντομα!

Να σε ρωτησω, στη δικια μου περιπτωση, νιωθω πετρωμα, σφιξιμο σε ολη τη κοιλια, μαζι με πονο αφορητο που δεν μπορω να σταθω, να περπατησω... Τοτε τι ειδους συσπασεις ειναι αυτες???
Κ αν συνεχισω να κανω 2-3 δουλιτσες καθημερινα κ συνεχισουν οι συσπασεις τοτε θα γινουν συσπασεις τοκετου??? Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 534787

Αγχωθηκα................ Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 534787

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οταν λες νιωθεις πετρωμα σφιξιμο δηλ σανκαποιος να σε πιεζει σαυτο το σημειο , που πονας πονας πισω στη μεση οταν συμβαινει αυτο κ στο σημειο που πετρωνει η νιωθεις σπλα αβολα εκεινη τη στιγμη μεχρι να περασει. Οχι αμα εχεις συσπασεις να μη κανεις σχεδον τιποτα δηλ πλυσιματα σφουγγαρισμα κ σκουπες κ τετοια μονο το φαι σου κ ζητα βοηθεια για τα αλλα γιατι αν σου γινονται συχνα ευκολα σλλαζουνεγβ το ξερω κ απο τη κορη μου ετσι ξεκινησαν απλες κ μετα πιο συχνες κ πιο δυνατες οσπου εγιναν οδινες

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ασε που δε νομιζω να μη τις καταλαβει καμια τις κανονικες συσπασεις ειναι που πετρωνει η κοιλια κ ειναι πονος κ χτυπαει κ ποσω στη μεση σαν να τρως μαχαιριες κ νομιζεις θα σου ερθει περιοδος αλλα εντονη περιοδος. Παντως αν νιωυεις ετσι κοιτα να το πεις στο γιατρο γιατι οτι κ να λεω εγω αυτος ειναι ειιδικος κ ισως πρεπει να σου δωσει κατι κ μα νη κουραζεσαι γιατι ειναι δυσκολα πολυ αν μπεις σαυτο το λουκι κ τεεξιμο πολυ κ χτυπα ξυλλο αν βγει προωρο θα μπει στη μοναδα κ θα τρεχεις κ κει δυο τρεις φορες τοθλαχιστον τη μερα.

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαιρη μου πετρωνει, σφιγγει η κοιλια, μαγγωνει ολοκληρη σε σημειο πονου.
Δεν νιωθω κανενα πονο στη μεση ουτε στη λεκανη...
Οι 2-3 δουλιτσες που λεω πως κανω ειναι μικρα συγυρισματα γενικα. Δεν κανω τιποτα απολυτως απο τις βαριες δουλειες...
Το ειπα του γιατρου μου, μου εκανε 3 μαγνησια τη μερα, κ να μην κανω τιποτα απολυτως...

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ετσι που το περιγραφεις νομιζω ουι εχεις τις παρασκευατικες που πρεπει να της ρχεις ουτως η αλλως στο μηνα που εισαγ δεν ειναι με τιποτα ωδινες αλλα προσεξε μη κουραζεσαι γιατι θα γινουν πολυ συχνες μεσα στην ημερα κ μετα μην αλλαξουν, κ το μαγνησιο καλα εκανε κ στο εδωσε κ εγω επαιρνα 1 μεσημερι κ δυο βραδυ σλλα τωρα τα καναμε 4 κ οχι κουραση τιποτα για μενα πλεον πρεπει να χαλαρωσω κ τωρα δηλ συσπασεις εχω κ ειμαη ακομα ξυπνια αλλα δεν πονανε ειναι μονο πετρωμα σφιξιμο. Σου λεω αν πανε για ωδινες θα πονας θα ειναι κ πισω στη μεση κ πονοι περιοδου θα το καταλαβεις κ συνηθως σπανε κ τα νερα στο 80%. Χαλαρωσε κ πρριμενε λιγο δε πειραζει ας βρωμισει το σπιτι για λιγο καιρξ θα ριναι δες κ μενα τη χαζη μερα παραμερα δκουπα ηλεκτρικη μη φαει τιποτα η μικρη απο κατω ξεσκονισμα τριβω μπανια κ τι καταλαβα προστατευω το ενα κ κανω κακο στο αλλο, τπτ τωρα χαλαρα!!! Λοιπον σαφηνω παω να απλωσω τη κορμαρα να ξεκουραστει κ να κοιμηθω γιατι η μικρη θα ξυπνησει νωρις κ θα φωναζει μαμα

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε ευχαριστω Μαιρη μου να σαι καλα που μου απαντησες!

ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ σε ολες λοιπον!!!!!

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερουδια κοριτσια!
Καλη βδομαδα, χωρις συσπασεις!!!

Βρε κοριτσια, σκεφτομουνα, μετα τη γεννα, καισαρικη, μηπως ειναι καλυτερα να φοραμε κανενα κορσε? μηπως βοηθαει για τη χαλαρωση της κοιλιας? υπαρχουν ειδικα ή τα κανονικα κορσε? κ απο ποτε τα φοραμε? ακριβως μολις γεννησουμε?

Στην προηγουμενη μου εγκυμοσυνη δεν φορεσα τιποτα κ μου εμεινε κ κοιλια κ ενα εξτρα σωσιβιο ενω παλαιοτερα δεν ειχα απολυτως τιποτα!

Σιγα-σιγα, με πολυυυυ αργους ρυθμους, μην εχουμε παλι συςπαςεις....λεω να ετοιμασω τη βαλιτσα για το μαιευτηριο...

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα εγκυουλες και βιαστικά εμβρυακια Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 567772 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 49454 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 186253
Πρινσες δε το ηξερα αυτό με τις 2-2 εβδομαδες.
Κι εγώ νιώθω στην κοιλιά σα να πετρώνει και σαν να πιέζεται προς τα εξω η κοιλιά αλλά για λίγο κι όχι συχνα ευτυχώς!!! Λίγο έμεινε... Υπομονή σε όλες!!! Όσες γεννησατε με καισαρικη πονάει η τομή σας;; εμένα ναι... Πολυ μερικές φορές σε σημειο να μη μπορω να περπατησω και τσουζει καμια φορά...είναι και οι αλλαγές του καιρού Mad έχω και συχνοουρια...έχω και τις κράμπες στη λεκάνη...μια χαρούμενη ατμόσφαιρα δηλαδή...χαχαχα

Για κορσέ πρεπει να ρωτήσεις το γιατρό σου...αν το επιτρέπει γιατί άκουσα πως εμποδίζει τη μήτρα να έρθει στα φυσιολογικά της. Καθ ένας λέει τα δικά του βέβαια. Ούτε εγώ δεν είχα βάλει. Για τη βαλίτσα κι εγώ σκέφτομαι να την ετοιμαζω σιγά σιγά μιας κι έχω 2 πλυντήρια ακόμα και τέλος.

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σου ρουλα μου!

Για την τομη της καισαρικης που λες, δεν με ενοχλει καθολου, ουτε καν την νιωθω...φυσικα περασαν 5 χρονια απο την προηγουμενη μου γεννα, ενω εσενα περιπου 2 μονο...
Πες το του γιατρου σου...

Για το κορσε φυσικα θα πρεπει να ρωτησω τον γιατρο μου, αλλα λεω μπας κ γνωριζει καμια...

Ευτυχως θα μπορεσω να κανω σφραγισμα τελικα! Παει κ αυτο!

ΜΑΡΙΑΜ1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ,ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!
ΠΩ ΠΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΙΑΒΑΖΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΥΠΣ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ.ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ ΠΛΕΟΝ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ....
ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΓΟΡΕΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ.ΓΕΝΙΚΑ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΕ ΕΠΗΡΕΑΖΕ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΜΗ ΜΗ ΤΟ ΠΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 28 ΕΒΔΟΜ ΚΑΙ 5 ΗΜΕΡ.ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ.ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ.ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΧΑΡΩ????
ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΠΕΛΑΓΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΤ΄ΕΥΧΗΝ ΣΕ ΟΛΕΣ......

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαριάμ μην ακούς κανενα...τι είναι αυτά..ελεος!!! Κλείσε τα αυτιά σου και να χαρείς τις ετοιμασίες... κι εγώ που είναι το δεύτερο μωράκι πελαγωνω με τόσα πραγματα...χαχα υπομονηηη!!!

Εμένα επέστρεψε ο χειρότερος μου εφιάλτης που με είχε αφήσει εδώ και λίγο καιρο...ο πονοδοντος!!Όταν με πιασει απλα δεν παλευεται...
Αύριο έχω ραντεβού για υπέρηχο και να πάρω τις εξετάσεις που εκανα να τις δείξω στο γιατρό.
Ελπίζω αύριο να μην ποναω τόσο γιατί δε θα την παλεψω... Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 534787

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια!

Μαριαμ να κανεις τα δικα σου κ ασε τους αλλους! Δηλ ποτε θα χαρεις κ συ την εγκυμοσυνη σου???
Ποτε ειναι οκ να κανεις ψωνια δηλ? στις 39 βδομαδες!
Να τους το κοψεις γιατι ετσι θα κανουν κ με το παιδι!!!
Τεσπα!

Ρουλα μου γιατι εχεις πονοδοντο? κ συ σφραγισμα?

Ρουλα κ Μαριλου να μας πειτε τα νεα σας απο το γιατρο σημερα!

Δεν θυμαμαι αν σας το ειπα, το μωρακι δεν πηρε θεση κ με κλωτσαει απο κατω...βεβαια δεν με νοιαζει γιατι ετσι κ αλλιως καισαρικη θα κανω, αλλα ειναι πιο αβολο...
Εχει απο χθες, νιωθω τις κλωτσιες της πιο δυνατες, πιο γερες, μπας κ εβαλε βαρος... Εχει φαση...

Οσο για τις συσπασεις προσεχω παααρα πολυ, κ εχει 1-2 μερες δεν ειχα τιποτα!!!
Κανω κανενα συγυρισμα, καθιστη, κ με πολλα διαλειμματα! Κ ολα οκ! Ευτυχως!

Μη χανεστε βρε εγκυουλες μου, να λεμε τα νεακια μας!
Φιλακια κ να προσεχετε!

ΜΑΡΙΑΜ1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
ΝΑΙ ΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΑΚΟΥΤΕ.ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΓΡΑΦΩ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΧΕΤΙΚΟ.
ΠΩ ΠΩ ΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΟΝΟΔΟΝΤΟ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΑΝΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ.
PRINCESS ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ,ΑΣΤΕΣ ΤΙΣ ΡΗΜΑΔΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ.ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΧΑΜΗΛΑ.ΜΟΛΙΣ ΞΑΠΛΩΣΩ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ.
ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΤΥΛΙΞΗ ΛΩΡΟΥ?ΘΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ.ΦΤΑΕΙ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.....
ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ......

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαριαμ μου καλα κανεις κ τους γραφεις, ετσι πρεπι αναγκαστικά!
Οσο για την περιτυιξη λωρου, φαινεται στον υπερηχο! Οποτε μην ανησυχεις!

Οσο για τις δουλειες που κανω, συγυρισματα ειναι, δεν κανω δουλειες
(σκουπισμα, σφογγαρισμα, σιδερο, τιποτα απο ολα αυτα)

Ετσι κ αλλιως τωρα τα τελειωσα οοοολα! Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 328109
Μονο οι βαλιτσες για το μαιευτηριο μου εμειναν να φτιαξω, που ειναι ολα ετοιμα, καθαρα κ σιδερωμενα, μονο να μπουν μεσα στη βαλιτσα. Οποτε χαλαρα θα τα βαλω μεσα, εχω αρκετο χρονο.

Επισης την ερχομενη βδομαδα θα πλυνω το καθισμα αυτοκινητου κ ριλαξ.
Μεθεπομενη βδομαδα το παρκοκρεβατο....
Αργοτερα που θα ειμαι κοντα στη γεννα, θα στησει ο συζυγος μου το κρεβατακι του μωρου

Μια χαρα Δοξα Σοι Ο Θεος!!!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας εγκυουλες...
Είχε σπάσει αυτό το δόντι και είχα κανει πρωσορινο σφράγισμα και μάλλον με το φαι πήγε μέσα και χτύπησε νεύρο αλλά το βράδυ δεν αντεχοταν ο πόνος κι έβγαλα μονη μου το σφράγισμα...λέω η που θα μου περάσει η που θα τρέχω νοσοκομείο βραδιατικα... Άλλα ευτυχώς ο δυνατός πόνος έφυγε...ποναω αλλα λίγο και πρεπει να πάω στον οδοντίατρο να το δει αλλά χάλασε ο κλίβανος του λέει οποτε απο Δευτέρα ...ελπίζω να μη με πιάσει δυνατά παλι!!! Αυτά με τα αχρηστα σκατοδοντια μου!!!

Τα νέα μας απ το γιατρό τώρα.... Η μπεμπουλα είναι μια χαρα....μεγαλώνει και είναι 1420 γρ.
Οι εξετάσεις ούρων όμως χαλια παλι και θα κάνω καλλιέργεια ουρων σύντομα. Και οι επισκέψεις θα γίνουν πιο συχνές Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 328109 σε 2 εβδομαδες παλι υπέρηχο. Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 215994

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σου Ρουλα μου!
Γιατι δεν πας σε αλλον οδοντιατρο, μπας κ εχεις πονους... Ελπιζω να μην εχεις...

Εγω θα παω αυριο για καθαρισμο κ σφραγισμα...

Με τα...ουρα....βγηκαν οι αναλυσεις ή αυριο περιμενεις? ελπιζω ολα να πανε καλα...

Εμενα σε 2 βδομαδες εχω ραντεβου...

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα :-)

Ποναω αλλα λίγο ευτυχώς!!
Εκανα γενική ουρων αλλά δεν ηταν καλα τα αποτελέσματα και μου είπε να κάνω καλειεργια σύντομα. Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 679259

Κι εγώ σε 2 εβδομαδες παλι ραντεβού για υπέρηχο Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 536304
Και μου είπε αμα προσέχω και δε κουραζομαι θα γεννησω στις 38 εβδομαδες!!
Σε 6-7 εβδομαδες θα δω τη μπεμπουλα μου!!! Πως πέρασε ο καιρός!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σου Ρουλα μου, ελπιζω να σου περασε ο πονοδοντος!

Που να σας λεω κοριτσια μου τι επαθα ψες βραδιατικα...

Καθως κοιμομουνα, με επιασε αφορητος πονος στη κοιλια, πανω ψηλα στη κοιλια! Κλαματα, φωνες.....
Οκ λεω συσπασεις...αλλα αφου δεν πετρωσε η κοιλια...κ αφου ηταν ψηλα στην κοιλια....κ οχι χαμηλα...
Κ λεω κ γω οκ γενναω τοτε, αλλα η βαλιτσα δεν ειναι ετοιμη...χαχαχα

Παμε κατευθειαν κλινικη, μας περιμεναν, με βαζουν στο καρδιοτοκογραφο,...τιποτα συσπασεις, οι παλμοι του μωρου τελειοι, κ γενικα ολα μια χαρα...
Ηταν το εντερο μου τελικα, το λεπτο εντερο κ φουσκωσε απο τα λαχανικα που τρωω....
Δεν ηταν το χοντρο εντερο, δεν ειμαι δυσκοιλια, ηταν το λεπτο εντερο το οποιο ειναι συμπιεσμενο πανω ψηλα, κ στη φαση χωνευσης κ αφομοιωσης της τροφης(εφαγα αγκιναρα με τοστ το βραδυ) φουσκωσε το εντερο. Κ ειχα τετοιο πονο...
Οποτε θα μειωσω λιγο καποια απο τα λαχανικα που τρωω...
Πραγματικα νομιζα θα γεννουσα...
Διπλωμενη στο κρεβατι, να μην μπορω να αρθρωσω λεξη,....για 10 λεπτα...!!!!
Περασε κ αυτο!Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 328109

Πηγα οδοντιατρο σημερα, κ μου πε πως δεν χρειαζεται αμεσα σφραγισμα το δοντι, δεν εχει τρυπουλα οποτε το αφηνουμε μετα, κ εκανα μονο καθαραρισμο. Εφυγε κ αυτο!Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 328109

Ελπιζω ολες να ειστε καλα, κ σεις που μας διαβαζετε! Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 654316

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πω πωωωωω πρινσες τι πέρασες;;; τρομάρα που θα πήρες εκτος απ τους πόνους που τραβηξες!!!

Ξεμπερδεψες απ τον οδοντίατρο, παλι καλά!!
Εμενα απόψε με πονάει πιο πολυ το δόντι δυστυχώς!!! Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 534787
Ήπια ντεπον τώρα, ελπίζω να περάσει!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαριλου ήθελα μέρες να σε ρωτησω κι όλο το ξεχναω... Μιας και θα γεννήσεις κι εσυ στο Βενιζελιο τι θα πάρεις μαζι σου για το μωρακι; δεν ξέρω τι να βάλω στη βαλίτσα. Ζιπουνακια, φορμακια, κουβερτουλες, πανακια, πετσέτες, παμπερς, μωρομαντυλα,κρέμα για σύγκαμα... Τι άλλο;;; μπιμπερο χρειαζοντε; σεντόνια; δε ξέρω confused confused

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρουλα μου, τι τραβηξαμε...πονο, φοβο... Ευτυχως πλεον ολα οκ!

Ελπιζω να σου περασει συντομα ο πονοδοντος

Οσο για τη βαλιτσα για την κλινικη, θα χρειαστεις αυτα που εγραψες, κ αλλα πολλα....εκτος απο μπιμπερο κ σεντονια

Βαλε στο google βαλιτσα για μαιευτηριο κ θα βρεις πολλες λιστουλες!

Βρε κοριτσια, οι υπολοιπες που χαθηκατε βρε!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοίταξα και στο google άλλα πελαγωνω...χαχα το θέμα είναι να έχω μαζί μου οσα είναι απαραίτητα γιατί 1) το χωριό μου είναι κάπως μακρια απ το νοσοκομειο και δεν είναι ευκολο αν χρειαστω κάτι να πεταχτεί κάποιος να μου το φέρει και 2) αν ζητησω να μου φέρει ο σύζυγος κατι απο το σπίτι θα φέρει το πιο κουφό και το πιο άσχετο. Χαχαχα
Του έλεγα φερε μου πυτζαμες και εφερνε αλλη μπλούζα κι άλλο παντελόνι ποτε δε μου έφερε κανονικά το σετ..φερε μου 2-3 μπλούζες μου έφερνε τις πιο άσχετες σκισμενες παλιές που δεν τις φορούσα με τιποτα δηλαδή... Χαχαχαχα είναι να του εχεις εμπιστοσυνη αυτουνου του ανθρωπου. Χαχαχχααχχαχα pale alien Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 679259 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 4 311356

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερουδια Ρουλα μου πως εισαι; Ελπιζω να ειναι καλυτερα το δοντακι!

Η βαλιτσα σου για το μαιευτηριο θα πρεπει να πακεταρεις τα παντα τοτε... Φτιαξε λιστουλα καλυτερα! Κ κανε κ τη λιστουλα κ τη βαλιτσα σιγα-σιγα.

Χαλαρααα εχουμε καιρο...
2 μηνες παρα 1 βδομαδα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 22]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 22  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις