Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
77 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 77 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 40]

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλά ως επί τω πλείστον όταν σου προτείνουν γέννα κοντά σε γιορτή ή αργία το παιρνουν με καισαρική. Δύο τοκετούς είχα μέχρι στιγμής κανένας γιατρός δε μου είπε για καισαρική ίσως γιατί γεννούσα γρήγορα. Μακάρι σε όλες τις μέλλουσες μανούλες να γίνεται αυτό που είναι σωστό να γίνει και για το μωρό και για αυτές!
Τίνα μου δυστυχώς γαιδούρια υπάρχουν παντού. Χειρότερα αισθάνεσαι βέβαια όταν σε σε σέβονται στην εκκλησία αλλά τι να πεις! Μ'αρέσει που κατά τα άλλα κρίνουμε τους Τούρκους που δε σεβάστηκαν τον Εθνικό μας Ύμνο, λες κι εμείς είμαστε καλύτεροι. Τέλος πάντων....

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ε καλά αυτο εννοείται περί γιορτής κτλ το έχω ακούσει από αρκετούς για να έχουν μέρες να κάτσουν τις ξεπέτανε πριν. Τεσπα καλά εδώ έγκυος Τουρλα κοιλιά ήμουν 8 μηνών μπήκα στο μετρό για να πάω να παρω το αμάξι από συνεργειο δεν σηκώθηκε κανείς, ούτε στο ικα σηκώθηκε κάνεις όσο περίμενα για να καταθέσω τα χαρτιά, εδώ ένας που σηκώθηκε έβαλε την σακούλα του μην χάσει την θέση του. Τα λέγαμε και πριν. Ευτυχώς είχα μια χαρά εγκυμοσύνη και δεν χρειαζόμουν προτεραιοτητα. Αυτή είναι η παιδεία μας.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι κάνετε;;; Εγω τώρα έβαλα στο φούρνο μια φανουροπιτα τους αρέσει πολυ κ την φτιαχνω συχνα. Πήγα πριν λίγο να της βάλω υποθέτο γιατι ειναι σήμερα τεταρτη μέρα και την ωρα που πήγαινα να της το βάλω επειδη δεν εύκολο έμπαινε κάνει προυτς κ τα κάνει!!!! Δόξα τω Θεό!!! Ησυχασε το μωρο μου κ κοιμάται τώρα! Τι αλλα;; Τι κάνετε;; Μπουμπούκα πως είσαι;;; Κανένα νέο;;; Χριστινακι;;;;

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι νέο? Όλα καλά!!! Τίποτα από το μέτωπο!!!! Ώστε φανουρόπιτα? Να σου πω την αλήθεια μου μία φορά έκανα και δε μπορώ να πω ότι μ'ενθουσίασε παρ'όλο που άρεσε στον άντρα μου! Εγώ αύριο θα κάνω κέικ νηστίσιμο γιατί περιμένω τα πεθερικά μου! Τι θα μαγειρέψετε αύριο?

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λέω να κάνω κοτόπουλο γιουβετσι με κριθαρακι. Απο που έρχονται τα πεθερικά σου ; Γιατι θα κανείς νηστισιμο ;

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Από εδώ, Θεσσαλονίκη. Νηστίσιμο γιατί νηστεύει και ο άντρας μου και αυτοί για τα Χριστούγεννα! Αρέσει και στα παιδιά, είναι και πολύ εύκολο!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμάς είχαν έρθει οι νονοί να μας δουν και ήταν πολύ καλός μωρέ. Αύριο δεν ξέρω τι να μαγειρέψω, σήμερα είχα κοτόπουλο με ρύζι. Τινά 4 μέρες; την καημένη μωρέ. Τι τραβάνε και τα βρεφακια μας! Κολικοι,κακά, δόντια. ..
Η αντιβιωση τελείωσε για την μαστιτιδα αλλά έχει μείνει ένα καρούμπαλακι μικρό μεν, ήταν σαν καρύδι και τώρα είναι σαν κουκούτσι από έλιες. Λέτε να φύγει μόνο του; θα μιλήσω την Δευτέρα με την γιατρό.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια! τι κάνετε;; Μπουμπούκα πως είσαι;;; Είχαμε κανένα νέο;;; Χριστίνα απ οτι ξερω αφου τελειώσει η αντιβιωση κάνει δουλειά κ για λίγες μερες μετα οπότε μάλλον θα φύγει κι αυτο γρομπαλακι αλάνα πάρεις κ την γιατρο για να σαι 100 % σίγουρη! Πως ήταν το βραδυ σας; Εμένα ρε γμτ θελει πολυ το ρηλαξ! Οπότε την βάλω στην κούνια μέρα το φαΐ θα βγαλει γουλιτσες!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλά εμένα συνέχεια βγάζει γουλιές, δεν ρευεται και μπορεί να ρευτει μετά από καμία ώρα και βάλε. Το βράδυ ήταν ήρεμο κοιμόταν μια χαρά και ήσυχα. Το πρωί σηκώθηκε ο άντρας μου. Οπότε ήταν καλά κοιμηθηκα 6 ώρες σερί! Μπουμπούκα μπας και έχουμε ευχάριστα; πότε θα στολιαερε;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εννοώ πότε θα στολισετε!

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι μου κάνετε? Είμαι ακόμα εδώ!!!!
Λέγαμε να στολίσουμε σήμερα αλλά τα παιδιά ήταν αγριμάκια και τους είπαμε ότι λόγω της συμπεριφοράς τους μπορεί να στολίσουμε αύριο!!!! Άντε να δούμε...
Εσείς κατά τα άλλα καλά? Για τις γουλιές τι μπορεί να φταίει? Στο πάρκο τα βάζετε καθόλου?

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νομίζω είναι νωρίς για πάρκο. Εδώ ούτε στο κρεβάτι του δεν έχει πάει. Λίκνο - πορτ μπεμπέ - ριλαξ . Εκεί τον έχω εγώ. Νομίζω επειδή δεν ρευεται βγάζει καμιά γουλιά.
Εμείς λέμε το σκ που θα μας έρθει να στολισουμε.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εμείς το σκ πρώτα ο θεός που θα μας έρθει λέμε να στόλισουμε! Περιμένουν πως κ π σ! Εμάς τέτοια ωρα γινεται χαμός ο μεγάλος διαβάζει κ γκρινιαζει η Δέσποινα παίζει τρέχει φωνάζει το μωρο κλαίει εγω φτιαχνω μπουγατσα κ ο άντρας μου τρέχει μια στον έναν μια στον άλλον! Εγω την βάζω στο πάρκο επειδη το χω στο σαλόνι απο την Δέσποινα και με βολεύει επειδη ειναι στο σαλόνι κ την έχω όλη μέρα το νου για να μην πηγαινοερχομαι συνέχεια σο δωμάτιο μεσα. Ανασηκωσαμε λίγο το στρώμα της κούνιες με βιβλία απο κατω κ κοιμήθηκε μια χαρα το μεσημέρι ευτυχώς. Τώρα θα προσπαθήσω σιγα ογα να την έχω όλη μέρα ρηλαξ και βραδυ κούνια για να καταλάβει ακόμα καλύτερα την διαφορα. Πήγατε καμία βολτιτσα;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν πήγαμε γιατί είχαμε κόσμο και σήμερα άσε που φυσάει πολύ. Χαλάει και ο καιρός πλέον. Πωπω το σπίτι σου γεμάτο ζωή!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι οντωσ της χάλασε ο καιρος. Τι ωρα τον κάνετε μπάνιο;; Έχω προβληματίστη γιατι νομίζω ειναι αργά 10 παρα που την κανουμε εμείς , γιατι μετα σναστατωνεται κ κοιμάται 11 μιση!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χθες καο σήμερα τον κάναμε στις 6. Όντως ήταν ξύπνιος κάνα 2ωρο και χάζευε στο ριλαξ του. Μπουγάτσα ε; τι μας κάνεις βραδιάτικα! !

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σήμερα δεν θα την κανουμε. Και απο αυριο θα την κάνω κατα τις 8 , μετα να ξυπνάει κατα τις 11 μιση μπας κ τρώει κ παει μέχρι ο πρωι! Ναι ωραία έγινε η μπουγατσα έχω παθει κάτι με τα γλυκά!!!

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια!!! Δηλαδή τι είναι αυτό με τα γλυκά? Μα να τα "γεύεσαι", να τα ονειρεύεσαι και να μη μπορείς να τα φας???? Τι μας κάνεις Τίνα...
Ρώτησα για το πάρκο γιατί σκέφτομαι να βάλω το μωρό από νωρίς να μη μου το πειράζουν τα παιδιά!
Τελικά άλλαξα το ραντεβού... Το μετέφερα την Κυριακή! Αισθάνομαι χίλιες φορές καλύτερα! Δε μπορώ να το εξηγήσω, αλλά ηρέμησα, από την άλλη μακάρι να έρθει σήμερα φυσιολογικά το μπεμπέκι μου!!!
Το αστείο είναι ότι του είπα πως δε μ'άρεσε που μου έβγαλαν τα νερά την περασμένη φορά και πονούσα πολύ και μου είπε ότι αυτοί δεν κάνουν τίποτα τέτοιο, λες και δεν καταλάβαινα τι μου έκαναν! Τέλος πάντων ας ελπίσουμε ότι δε θα έχω τέτοια πράγματα και αυτή τη φορά!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άρα θα περιμένετε άλλη μια εβδομάδα; και εμενα μου σπάσανε τα νερά εκείνοι για να προχωρήσει η διαδικασία, αλλά δεν πόνεσε καθόλου. Ένα πλατς ένιωσα κσι ζεστά νερά τπτ άλλο. Πέρασαν 4 ώρες από κει καί πέρα για να γεννήσω. Οι πόνοι δυναμώναν σταδιακά.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομαδα! Κ εμένα μου έσπασαν τα νερα και τις δυο φορές και απο κει και μετα άρχισαν τα καλα! Στην Δέσποινα ήταν ήδη σπασμένα. Και εγω εκείνη την ωρα δεν πονεσα. Ε κορίτσια πείτε μου εχθές δεν την κάναμε μπάνιο έφαγε στις 9 μιση την έβαλα στην κούνια οχι στο ρηλαξ κοιμήθηκε πάλι 11 κ μιση της αρέσει αυτη η ωρα απ οτι φαινεται ! Μέχρι εκείνη την ωρα έβγαζε συνέχεια γιατι σφίγγοταν πολυ και εκανε ολο πριτς φαινόταν δηλαδή οτι κάτι την ενοχλούσε! Ε με τα ξαναεφαγε στις 3 και πάλι τα ίδια! Ωσπου στις 6 δεν αντεξα άλλο να ειναι έτσι κ να σφιγγεται κ να βγάζει και την έβαλα στο ρηλαξ και αμέσως ησυχασα και τώρα στις 7 ξαναεφαγε την έβαλα ρηλαξ κ κοιμάται σαν άγγελος!!!! Τι να κάνω;;;; Λέτε να μην θελει την κούνια; Ο άντρας μου λέει οτι αφου βολεύεται στο ρηλαξ να την αφήσω όσο μας παίρνει!

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλή βδομάδα να έχουμε!!! Το θέμα είναι ότι και τη δεύτερη φορά τα νερά μου έσπασαν μόνα τους αλλά αυτή με πίεζε για να μου τα βγάλει. Τι να πω???? Το σημαντικό είναι ότι πήρα μια απόφαση που με ηρέμησε και σταμάτησα να φοβάμαι τόσο πολύ!!!
Πως περάσατε το σ/κ?

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο μπουμπούκα μου αυτο εχει σημασία να είσαι εσυ ήρεμη και έτσι ολα θα γίνουν. Τι βδομάδα είσαι ; Έχω χαθεί. Καλα ήσυχα περάσαμε με ανησυχεί η μικρη μου που ειναι ανήσυχη! Χριατινακι;;;;! Που είσαι;;; Πιο γαλα δίνεις του Αλέξανδρου;;;;;; Εεε;;; Σ άρεσε;;;

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στην 39η είμαι. Έκλεισα ραντεβού 2 μέρες πριν τη τελική ημερομηνία! Ελπίζω να μην έχει η μπουμπούκα σου, όλα καλά να είναι!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τώρα πήρα το. Παιδιατρο και μου είπε να της πάρω το γαλα qiuqoz 1 για βρέφη. Μου είπε οτι ειναι γλυκο πολυ κ πολλες μαμάδες ειναι ευχαριατημενες! Γιανα δούμε μακάρι εε κορίτσια γιατι το αλμιρον το υποαλλεργικο που της έδινα κ εκανε 20 ευρώ η μικρη συσκευασία και βρωμάει και δεν το έπινε με παρα πολυ κέφι ίσα όσα δηλαδή για να ξεχορταση και δεν εκανε κ δουλειά! Μακαρόνια μην πονάγε κ να εκανε κακα και ας εκανε και 50 ευρω δεν α με ενοιαζε! Μακάρι αυτο να ειναι καλύτερο μακάρι Παναγίτσα μου!!! Σήμερα την σήκωσε απο το ρηλαξ και μου γέλασε κανονικοτατα!!! Τρελαθηκα !!! Κατουρηθηκα!!! Μπράβο μπουμπούκα μου μια άρα θα είσαι ολα θα πανε καλα θα δεις ! Χριστιναααααααααα που είσαι μαρι;;; Μπουμπούκα πως ειναι ο μικρός με το χτύπημα;;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα! Εμείς είχαμε ανήσυχο βράδυ ρε γμτ κσι ακόμα δλδ μουρμούραει κσι κάνει πριτς. Μπουμπού καλά έκανες κι ηρεμησες ίσως ετσι έρθει πιο γρήγορα κι από μόνη της η γέννα όσο δεν αγχώνεσαι. Τι εννοείς να σου βγάλουν τα νερα;;;;
Πίνουμε το frezylac 1. Από κακά είμαστε 2-3 φορές την ημέρα και λίγες γουλιές αν δεν ρευτει. Το τρώει μια χαρά, του αρέσει. Το βρθσκβ γυρω στ 9 Το αλμυρον στο μαιευτήριο το εφτυνε. Δεν του άρεσε.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις