Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
57 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 57 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 40]

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:εγώ τι να πω που δουλεύω από 18 χρονών για να μην ζητάω ούτε από τον πατέρα μου και έφτασα στα 33 να ζητάω από το στεφάνι μου. Τουλάχιστον δεν είναι καθόλου τσιγκούνης. Ομως όταν αρχίζουν και στερεύουν τα ρημάδια τα λεφτά αρχίζουν και οι ερωτήσεις που μου τσακίζουν το νευρικό σύστημα "100 ευρώ πήρες χθες τι τα έκανες?"
τα'φαγα με τις λουλουδούδες στα μπουζούκια. τι να τα έκανα? βενζίνη, γάλατα, pamper

Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ απο τα 18 δούλευα για τον ίδιο λόγο.
Και αυτό που μου την έσπασε πρόσφατα είναι οτι του φαινότουσαν λίγα τα 50 ευρώ για να τα δώσουμε σε γάμο (όταν το μέσο ημερομίσθιο του Έλληνα είναι 25 ευρώ) και όταν είδε τη λίστα του super market μου είπε τι τα θέλουμε όλα αυτά.

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:εγώ τι να πω που δουλεύω από 18 χρονών για να μην ζητάω ούτε από τον πατέρα μου και έφτασα στα 33 να ζητάω από το στεφάνι μου. Τουλάχιστον δεν είναι καθόλου τσιγκούνης. Ομως όταν αρχίζουν και στερεύουν τα ρημάδια τα λεφτά αρχίζουν και οι ερωτήσεις που μου τσακίζουν το νευρικό σύστημα "100 ευρώ πήρες χθες τι τα έκανες?"
τα'φαγα με τις λουλουδούδες στα μπουζούκια. τι να τα έκανα? βενζίνη, γάλατα, pamper
Μπα μην νομίζεις οταν στερεύουν τα ρημάδια τα λεφτά ακόμα και να δουλεύεις και να συμμετέχεις στο ταμείο, τις ερωτήσεις δεν τις γλιτώνεις "καλά 150 ευρώ super market ... τι πήρες???" "Πηγαινε εσύ την επόμενη φορά μπας και σε δούν ετσι μορφονιό και στα δώσουν τζάμπα!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] "
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μανουλα έγραψε:ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΕΕΕΕΣ Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
KAΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!!!!!!!!!!

florentiab έγραψε:]
τις ερωτήσεις δεν τις γλιτώνεις "καλά 150 ευρώ super market ... τι πήρες???" "Πηγαινε εσύ την επόμενη φορά μπας και σε δούν ετσι μορφονιό και στα δώσουν τζάμπα!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [/color]"
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ΑΝ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΑΔΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΤΟΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria.tst έγραψε:
florentiab έγραψε:εγώ τι να πω που δουλεύω από 18 χρονών για να μην ζητάω ούτε από τον πατέρα μου και έφτασα στα 33 να ζητάω από το στεφάνι μου. Τουλάχιστον δεν είναι καθόλου τσιγκούνης. Ομως όταν αρχίζουν και στερεύουν τα ρημάδια τα λεφτά αρχίζουν και οι ερωτήσεις που μου τσακίζουν το νευρικό σύστημα "100 ευρώ πήρες χθες τι τα έκανες?"
τα'φαγα με τις λουλουδούδες στα μπουζούκια. τι να τα έκανα? βενζίνη, γάλατα, pamper
Μπα μην νομίζεις οταν στερεύουν τα ρημάδια τα λεφτά ακόμα και να δουλεύεις και να συμμετέχεις στο ταμείο, τις ερωτήσεις δεν τις γλιτώνεις "καλά 150 ευρώ super market ... τι πήρες???" "Πηγαινε εσύ την επόμενη φορά μπας και σε δούν ετσι μορφονιό και στα δώσουν τζάμπα!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] "
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


χαχαχαχαχα
εμένα με έβλεπε με τις τσάντες από το hondos center και με ρωτούσε γελώντας "πόσα χάλασες?"
"όσα χάλασες και εσύ για το χιλιοστό πολυτρυπάνι που αγόρασες" του απαντούσα

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γυρισα, α εμεις δεν εχουμε τετοια γιατι πολυ απλα παμε παντου μαζι η οταν παμε χωρια λεμε παω εκει να παρω αυτο, οποτε δεν εχουμε ερωτησεις που τα ξοδεψες τι πηρες κτλ, δεν ξερω αλλα τα εχουμε βρει πολυ σε ολα, δεν νιωθω και μειονεκτηκα πρωτον γιατι ειμαι σπιτι και τον φροντιζω δευτερον γιατι δεν δινω λεφτα σε παιδικους να προσεχουν τα παιδια και τριτον οκ εχω προσφερει και εγω το σπιτι που μενουμε αφου ειναι δικο μου και συντομα θα εχω να προσφερω και ενοικιο δικο μου οποτε ειμαστε πατσι χαχαχαχα

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και για δουλεια να πηγαινα τον βασικο θα επαιρνα και αν εβρισκα οποτε θα πηγαιναν σχεδον ολα στο κρατημα των παιδιων και στα πηγαινε ελα τα δικα μου, ποια με το βασικο δεν λεει αμα δεν εχεις που να αφησεις τα παιδια

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:δεν νιωθω και μειονεκτηκα πρωτον γιατι ειμαι σπιτι και τον φροντιζω δευτερον γιατι δεν δινω λεφτα σε παιδικους να προσεχουν τα παιδια και τριτον οκ εχω προσφερει και εγω το σπιτι που μενουμε αφου ειναι δικο μου και συντομα θα εχω να προσφερω και ενοικιο δικο μου οποτε ειμαστε πατσι χαχαχαχα

Ακριβώς τα ίδια ισχύουν και με μένα,αλλά εγώ γιατί νιώθω άχρηστη και οτι δεν προσφέρω τίποτα;

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιλουπακι έγραψε:γυρισα, α εμεις δεν εχουμε τετοια γιατι πολυ απλα παμε παντου μαζι η οταν παμε χωρια λεμε παω εκει να παρω αυτο, οποτε δεν εχουμε ερωτησεις που τα ξοδεψες τι πηρες κτλ, δεν ξερω αλλα τα εχουμε βρει πολυ σε ολα, δεν νιωθω και μειονεκτηκα πρωτον γιατι ειμαι σπιτι και τον φροντιζω δευτερον γιατι δεν δινω λεφτα σε παιδικους να προσεχουν τα παιδια και τριτον οκ εχω προσφερει και εγω το σπιτι που μενουμε αφου ειναι δικο μου και συντομα θα εχω να προσφερω και ενοικιο δικο μου οποτε ειμαστε πατσι χαχαχαχα

Πως το 'χεις καταφέρει αυτό και πάτε παντού μαζι???

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αθηνα ενα θα σου πω αν αρρωστησεις και κατσεις δυο μερες στο κρεββατι θα δεις ποσο αχρηστη εισαι, το σπιτι θα γινει κωλος, θα τρωτε ετοιμα και ο αντρας σου θα εχει τρελαθει να κυνηγαει την μικρη απο πισω, δεν εισαι αχρηστη απλα πολλες φορες δεν καταλαβαινεις τι προσφερεις και δεν το εισπρατεις απο τον αλλο γιατι και αυτος δεν το καταλαβαινει, οταν ο αντρας μου περνει αδεια μου λεει πως αντεχεις; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] να παω στη δουλεια να ξεκουραστω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρια ετσι μας βγαινει οτι παμε μαζι καπου θελουμε να ειμαστε παρεα δεν μπορω να στο εξηγησω, αν πχ πω θα παω μονη μου σουπερ μαρκετ θα μου πει θα ερθω για παρεα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και γενικα μας αρεσει να πηγαινουμε μαζι και σαν βολτα εξω, ε υπαρχουν και φορες που παμε και μονοι μας, αλλα και παλι ξερουμε που παει ο καθενας και τι παει να παρει

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΟΥΛΕΥΩ 12 ΧΡΟΝΙΑ.ΑΠΟ ΤΑ 18 ΜΟΥ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΠΡΟΣΕΡΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ,ΣΠΙΤΙ ΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ ΥΨΗ ΕΙΣΑΙ ΑΝΙΚΑΝΗ????ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΙΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω απο τα 19 δουλευα μεχρι που παντρευτηκα, ασε με τον καθε μαλακα εξω να σε πρηζει καλυτερα σπιτι τουλαχιστον να σε πρηζουν τα παιδια σου και οχι ο καθε ασχετος [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Ακριβώς τα ίδια ισχύουν και με μένα,αλλά εγώ γιατί νιώθω άχρηστη και οτι δεν προσφέρω τίποτα;

λοιπόν σου έχω την λύση: άσε μια μέρα το μωρό νηστικό, τα πιάτα άπλυτα, το σπίτι μέσα στην βρώμα, το ψυγείο και την κατσαρόλα άδεια από φαγητό τους λογαριασμούς απλήρωτους, και το καλάθι με τα άπλυτα ρούχα να σχηματίζει στίβα μέχρι το ταβάνι, κάτσε από μια μεριά να τα κοιτάς όλα αυτά και έλα και πες μου μετά αν είσαι άχρηστη και αν δεν προσφέρεις τίποτα!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:
Athin@ έγραψε:
Ακριβώς τα ίδια ισχύουν και με μένα,αλλά εγώ γιατί νιώθω άχρηστη και οτι δεν προσφέρω τίποτα;

λοιπόν σου έχω την λύση: άσε μια μέρα το μωρό νηστικό, τα πιάτα άπλυτα, το σπίτι μέσα στην βρώμα, το ψυγείο και την κατσαρόλα άδεια από φαγητό τους λογαριασμούς απλήρωτους, και το καλάθι με τα άπλυτα ρούχα να σχηματίζει στίβα μέχρι το ταβάνι, κάτσε από μια μεριά να τα κοιτάς όλα αυτά και έλα και πες μου μετά αν είσαι άχρηστη και αν δεν προσφέρεις τίποτα!

αυτο ακριβως!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνώ απόλυτα με το Μιλουπάκι!!! Δεν είσαι άχρηστη σε καμμια περίπτωση, αντιθέτως αφού είσαι σπίτι περνάνε όλα από τα χέρια σου και είσαι 1000% απαραίτητη.
Τώρα αν για σένα είναι σημαντικό το να δουλεύεις γιατί δεν το συζητάς και να το δρομολογήσεις σιγα σιγα. Βέβαια έχε στο νου σου οτι και οι καιροί είναι δύσκολοι για ευρεση εργασιας...

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:οταν ο αντρας μου περνει αδεια μου λεει πως αντεχεις; να παω στη δουλεια να ξεκουραστω

Κι όμως και μένα το λέει αυτό.

Μαρία έγραψε:λοιπόν σου έχω την λύση: άσε μια μέρα το μωρό νηστικό, τα πιάτα άπλυτα, το σπίτι μέσα στην βρώμα, το ψυγείο και την κατσαρόλα άδεια από φαγητό τους λογαριασμούς απλήρωτους, και το καλάθι με τα άπλυτα ρούχα να σχηματίζει στίβα μέχρι το ταβάνι, κάτσε από μια μεριά να τα κοιτάς όλα αυτά και έλα και πες μου μετά αν είσαι άχρηστη και αν δεν προσφέρεις τίποτα!

Είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας.Δε νομίζω οτι μου ταιριάζει ο ρόλος της νοικοκυράς αποκλειστικά.Δεν με γεμίζει αυτό.Πιστεύω πως όλα απο κει ξεκινάνε.

maria.tst έγραψε:αν για σένα είναι σημαντικό το να δουλεύεις γιατί δεν το συζητάς και να το δρομολογήσεις σιγα σιγα.

Αν σου πω οτι προσπαθεί να το τραβήξει όσο το δυνατόν παραπίσω;Άσε που δε με παίρνει να του πω και πολλά γιατί όταν είπαμε για παιδί είχα συμφωνήσει οτι θα είμαι σπίτι και του είπα οτι δεν με πειράζει (έτσι πίστευα τότε)

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Athin@"]
Μαρία έγραψε:λοιπόν σου έχω την λύση: άσε μια μέρα το μωρό νηστικό, τα πιάτα άπλυτα, το σπίτι μέσα στην βρώμα, το ψυγείο και την κατσαρόλα άδεια από φαγητό τους λογαριασμούς απλήρωτους, και το καλάθι με τα άπλυτα ρούχα να σχηματίζει στίβα μέχρι το ταβάνι, κάτσε από μια μεριά να τα κοιτάς όλα αυτά και έλα και πες μου μετά αν είσαι άχρηστη και αν δεν προσφέρεις τίποτα!

Είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας.Δε νομίζω οτι μου ταιριάζει ο ρόλος της νοικοκυράς αποκλειστικά.Δεν με γεμίζει αυτό.Πιστεύω πως όλα απο κει ξεκινάνε.


βρε ναι μαζί σου και εγώ, δικαίωμά σου να μην σε γεμίζει αυτό και να θες να κάνεις και κάτι άλλο! αλλά προσπαθώ να σου πω ότι ΔΕΝ είσαι άχρηστη και ότι προσφέρεις πάρα πολλά ακόμα και αν δεν σε γεμίζουν!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το καταλαβαινω αυτο που λες σου ταιριαζει κατι αλλο, βεβαια να σου πω οτι οταν μεγαλωσει η μικρη τα πραγματα θα ειναι καλυτερα γιατι θα εχεις παραπανω χρονο και για σενα, οταν ειναι μικρα ειναι δυσκολο, παντως και εγω συμφωνω η γυναικα ειδικα οταν δεν εχει κα κατι δικο της να ειναι εξασφαλισμενη να δουλευει γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται, επισης ναι υπαρχουν γυναικες που νιωθουν οτι δημιουργουν μεσα απο την δουλεια, εγω μονο αν ειχα μαγαζι θα πηγαινα να δουλεψω γιατι θα ημουν αφεντικο του εαυτου μου

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:το καταλαβαινω αυτο που λες σου ταιριαζει κατι αλλο, βεβαια να σου πω οτι οταν μεγαλωσει η μικρη τα πραγματα θα ειναι καλυτερα γιατι θα εχεις παραπανω χρονο και για σενα, οταν ειναι μικρα ειναι δυσκολο, παντως και εγω συμφωνω η γυναικα ειδικα οταν δεν εχει κα κατι δικο της να ειναι εξασφαλισμενη να δουλευει γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται, επισης ναι υπαρχουν γυναικες που νιωθουν οτι δημιουργουν μεσα απο την δουλεια, εγω μονο αν ειχα μαγαζι θα πηγαινα να δουλεψω γιατι θα ημουν αφεντικο του εαυτου μου


και εγώ αυτό λέω ρε συ Μαρίτσα! αν ξαναμπώ στον στίβο της εργασίας θα κοιτάξω να ανοίξω ένα δικό μου μαγαζάκι, έστω και ψιλικατζίδικο, αρκεί αυτό που θα κάνω να μου αρέσει και να το κάνω για μένα και για κανέναν εργοδότη και να είμαι εγώ το αφεντικό του εαυτού μου!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τις θαυμαζω οσες δουλευουν και εχουν και το σπιτι, γιατι και καποιες δουλευουν αλλα τα βρισκουν ετοιμα το εχω δει εδω στη γειτονια ουυυυυ, εγω δεν μπορω να πιαστω με πολλα θελω ενα και να αφοσιωνομαι σε αυτο ποτε δεν μου αρεσε να ειμαι συνεχεια εξω και να τρεχω, ο καθενας ειναι τι χαρακτηρα εχει και τι τον ευχαριστει, βεβαια αν μου ελεγες υπαρχει μια δουλεια 5ωρη που ολοι εκει ειναι καλοι και δεν εχεις θεμα εννοειται θα πηγαινα γιατι οχι χαζη ειμαι; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρακι κριμα που μενεις κορινθο να το ανοιγαμε μαζι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] θα μοιραζαμε πρωινο απογευματινο και θα ειμασταν μια χαρα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:εγω μονο αν ειχα μαγαζι θα πηγαινα να δουλεψω γιατι θα ημουν αφεντικο του εαυτου μου

Είχα την "τύχη" (δεν ξέρω αν τύχη είναι η σωστή λέξη) να γίνομαι απαραίτητη στα αφεντικά μου και άρα να μην έχω ποτέ πρόβλημα μαζί τους και όποτε έλειπα έχαναν τον μπούσουλα και όταν σταμάταγα στεναχωριότουσαν.Μου άρεσε πολύ αυτή η "εξάρτηση" που είχαν απο μένα.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αθηνα κανε λιγο υπομονη να παει η μικρη δυο να μπορεις να την βαλεις σε σταθμο πιο ανετα και συζητα το οτι δεν μπορεις θες να δημιουργησεις να νιωσεις οτι κατι κανεις κτλ, και αν σου πει αλλα συμφωνησαμε πες δεν ηξερα πως θα ειναι, μεινε εσυ μια εβδομαδα και αν αντεξεις να κανεις οσα κανω οκ παω πασο μενω μεσα

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:τις θαυμαζω οσες δουλευουν και εχουν και το σπιτι, γιατι και καποιες δουλευουν αλλα τα βρισκουν ετοιμα το εχω δει εδω στη γειτονια ουυυυυ, εγω δεν μπορω να πιαστω με πολλα θελω ενα και να αφοσιωνομαι σε αυτο ποτε δεν μου αρεσε να ειμαι συνεχεια εξω και να τρεχω, ο καθενας ειναι τι χαρακτηρα εχει και τι τον ευχαριστει, βεβαια αν μου ελεγες υπαρχει μια δουλεια 5ωρη που ολοι εκει ειναι καλοι και δεν εχεις θεμα εννοειται θα πηγαινα γιατι οχι χαζη ειμαι; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Razz Razz και εγώ το ίδιο! είπαμε αλλά δεν είμαστε και κορόιδα! και εγώ απορώ που το βρίσκουν το κουράγιο και ασχολούνται κάποιες γυναίκες και με δουλειά και με σπίτι!και εγώ θαυμασμό αισθάνομαι με το κουράγιο τους! ούτε εγώ θα μπορούσα να κάνω και τα 2 επιτυχημένα! κάτι θα άφηνα αναγκαστικά σε 2η μοίρα!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:εγω μονο αν ειχα μαγαζι θα πηγαινα να δουλεψω γιατι θα ημουν αφεντικο του εαυτου μου

Είχα την "τύχη" (δεν ξέρω αν τύχη είναι η σωστή λέξη) να γίνομαι απαραίτητη στα αφεντικά μου και άρα να μην έχω ποτέ πρόβλημα μαζί τους και όποτε έλειπα έχαναν τον μπούσουλα και όταν σταμάταγα στεναχωριότουσαν.Μου άρεσε πολύ αυτή η "εξάρτηση" που είχαν απο μένα.

ακριβώς ίδια περίπτωση είμαστε. όποτε αποφάσιζα να αφήσω μια επιχείρηση για κάποια άλλη με παρακαλάγανε να μείνω. και δεν είμαι και πολύ ήρεμη στα επαγγελματικά μου, είμαι λίγο τσαμπουκάς.
και εγώ παραπονιέμαι που τρέχω σαν το Βέγγο όλη μέρα με δουλειά-σπίτι-μπέμπα αλλά δεν θα μπορούσα να μείνω και σπίτι. εκτός αν είχα άπειρα λεφτά για να βγαίνω καθημερινά και να κάνω ότι θέλω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις