Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
94 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 94 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

allegra


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα σε όλους

Σε λίγες μέρες μπαίνω στο μήνα μου και με απασχολεί πάρα πολύ το τι γίνεται με το θέμα του ταισματος του μωρού από την πρώτη στιγμή που έρχεται στον κόσμο. Στην κλινική που θα γεννήσω τους ειπα οτι θέλω αποκλειστικό θηλασμό και μου είπαν οτι τις 2 πρωτες μέρες δε φτάνει το πρωτόγαλα. Πως το κρίνουν αυτό; Ας μου πουν τα ml που χρειάζονται να βγάλω από την πρώτη στιγμή με το θήλαστρο και να ξέρω αν του φτάνει η όχι. Επίσης, υπάρχει διαφορά αν γεννήσω με καισαρική ή φυσιολογικά; Περιμένω την βοήθειά σας!!!

Φιλάκια πολλά clown

χαζομαμά

χαζομαμά
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ!ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ,ΦΡΕΣΚΙΑ ΜΑΜΑ,ΜΕ ΚΑΙΣΣΑΡΙΚΗ!ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΕΥΜΑ ΤΗΣ ΖΟΥΖΟΥΝΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΣΑΓΑΚΙ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ!ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΗ ΘΗΛΗ ΣΟΥ ΑΜΕΣΩΣ!ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΖΟΡΙΣΤΗΚΑ ΛΙΓΟ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΜΑΙΩΝ,ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ,ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ!ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΓΙΑ ΠΣΠ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΕΧΩ ΓΑΛΑ.ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ!ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΠΟΡΕΙΣ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ!!!!!!! Θηλασμός και Μέρες στην κλινική 893968

allegra


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σε ευχαριστώ πάααρα πολύ για τα σχόλιά σου και τις ευχές σου!!!

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το βασικό είναι να μην αγχώνεσαι (εξάλλου το άγχος είναι ο βασικός παράγοντας μείωσης του γάλακτος). Δεν είναι τραγικό αυτό που σου είπαν στην κλινική. Εγώ όταν γέννησα το μόνο που έκανα ηταν να ζητάω το μωρό τις βραδινές ώρες που είναι προαιρετικό. Κατά τα άλλα ακολουθούσαμε το πρόγραμμα της κλινικής. Θήλασα 13 μήνες και θα μπορούσα ακόμα περισσότερο αν δεν πήγαινα για το δεύτερο παιδάκι μου. Στο κάτω κάτω έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου να θηλάσεις το παιδάκι σου όσο θέλεις! Οι μέρες στην κλινική είναι τίποτα μπροστά στο μέλλον που θα έχετε στο σπίτι με το μωρό σου...

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σου και απο εμενα και με το καλο να γεννησεις το μωρακι σου!!!οταν θα γεννησεις θα πεις οτι θελεις να θυλασεις και εκεινες ειναι υποχρεωμενες να σου φερνουν το μωρο την ωρα του γευματος!!!στην αρχη συγουρα δεν θα εχεις γαλα αλλα ενα κιτρινο υγρο αυτο θα το εχεις για περιπου 3 μερες!!μετα κατεβενει το γαλα!!αυτο το λενε πυαρ!!και ειναι πολυ καλο να το παρει το μωρο!!μετα ολα θα ξεκινησουν καλα!!εκτος βεβαια αν το μωρο κλαιει και του δινεις και λιγο συμπληρωμα!!μακαρι να θυλασεις οσο περισσοτερο μπορεις!!!εγω αυτη τη στιγμη θυλαζω και η ναυσικα ειναι 11 μηνων και θα θυλαζω οσο ακομα θελω!!!

sevaki

sevaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπέρα , με το καλό σου εύχομαι ! εγώ γέννησα με καισαρική αλλά απο την πρώτη στιγμή θήλασα τον μικρό μου και του έδινα συμπλήρωμα γιατί με δεν μπορούσα να ξέρω πόσο έπινε . έτσι θήλαζα κανονικά και του έδινα όσο συμπλήρωμα ήθελε μέχρι τον 5ο μήνα . εγώ προσωπικά δεν βρίσκω κακό να του δώσεις συμπλήρωμα , η επιλογή δική σου .

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Γέννησα με καισαρική στο Αρεταίειο πριν 3 μήνες και τους ζήτησα να μην δώσουν στο μωρό ζαχαρόνερο μόλις γεννηθεί, αλλά να μου το φέρουν αμέσως να το θηλάσω μετά την ανάνηψη. Όπως και έγινε!!

Toυς ζήτησα να μου την αφήσουν και το βράδυ δίπλα μου, αλλά αρνήθηκαν λόγω της καισαρικής. Πάτησα πόδι και τους εξήγησα ότι έχω άδεια από το γυναικολόγο μου και την παιδίατρο του παιδιού. Έτσι βρήκαμε τη χρυσή τομή: μου την έφεραν τρεις φορές το βράδυ να τη θηλάσω.

Τις επόμενες μέρες ήταν συνέχεια δίπλα μου, μιας και το Αρεταίειο ακολουθεί αυτή την πολιτική!

Να διεκδικήσεις τα θέλω σου! Ως μαμά θα έχεις πολλά παραπάνω δικαιώματα! Πολέμησε για αυτά! Very Happy

http://www.eimaimama.gr

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
allegra έγραψε:Καλημέρα σε όλους

Σε λίγες μέρες μπαίνω στο μήνα μου και με απασχολεί πάρα πολύ το τι γίνεται με το θέμα του ταισματος του μωρού από την πρώτη στιγμή που έρχεται στον κόσμο. Στην κλινική που θα γεννήσω τους ειπα οτι θέλω αποκλειστικό θηλασμό και μου είπαν οτι τις 2 πρωτες μέρες δε φτάνει το πρωτόγαλα. Πως το κρίνουν αυτό; Ας μου πουν τα ml που χρειάζονται να βγάλω από την πρώτη στιγμή με το θήλαστρο και να ξέρω αν του φτάνει η όχι. Επίσης, υπάρχει διαφορά αν γεννήσω με καισαρική ή φυσιολογικά; Περιμένω την βοήθειά σας!!!

Φιλάκια πολλά clown

ποιος σου το πε αυτο? Shocked δεν ισχυει αυτο που σου ειπαν.Εκει που θα γεννησεις εχει rooming in ή τα χουν χωριστα τα βρεφη απο τις μανες?Μηπως θελουν να αποφυγουν το "ντραβαλο" ,να σας εχουν μαζι δλδ ?
Στη μικρη μου για 3 μερες ζητημα να ειχα σταγονες γαλακτος,αλλα την ειχα στο στηθος συνεχως. Ο παιδιατρος στο μαιευτηριο δεν μου εδινε συμπληρωμα ουτε για πλακα,μου πε οτι εχανε φυσιολογικο βαρος και δεν υπηρχε κανενας λογος να της δωσω αλλο γαλα. Για την δευτερη ερωτηση σου,και τα 2 παιδια μου τα γεννησα με καισαρικη και ολικη ναρκωση.Στο πρωτο ηταν γεματο το στηθος μου με γαλα λιγο μετα τη γεννα και στο δευτερο την 3η μερα ειχα αρχισει πια να εχω παραγωγη.
Να το παρεις μαζι σου το μωρο -αφου και συ αυτο επιθυμεις- και να το βαζεις στο στηθος σου συχνα,και μια συμβουλη να ζητας βοηθεια απο τις μαιες ή τις νοσοκομες της βαρδιας για να στο βαζουν στο στηθος αυτες με τον σωστο τροπο,ετσι θα αποφυγεις να πληγωθουν οι θηλες σου και θα το παρεις το κολαι γρηγορα. Very Happy Με το καλο σου ευχομαι!

Α!παρε και καμια purelan της medela (λανολινη) σε περιπτωση που ερεθιστει η θηλη αυτη θα σε ανακουφισει.

allegra


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σας χιλιοευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! Ησύχασα λίγο!! Ναι η κλινική έχει rooming in και θα διεκδικήσω τα δικαιώματά μου ακόμα και αν τους δυσαρεστήσω..

Πάλι χίλια ευχαριστώ και ευχαριστώ και την Ολίβια που μας έδωσε ένα βήμα για τις απορίες μας!!

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με το καλο με ενα γερο παχουλο και ομορφο μςρο
Σου ευχομαι να τα καταφερεισ με τον θηλασμοσε αντιθεση με εμενα.Θα πρεπει να ξερεις οτι αν γεννησεις με καισαρικη υπαρχει πιυανοτητα να καθυστερισει λιγο το γαλα σου.Να υπολογισεις γυρω στις 36-72 ωρες.το μωρο πρεπει να το βαλεις στο στηθος σου την ιδια ημερα ωστε με την θυλαστικη κινηση που θα κανει το μωρο σου θα δωθει εντολη στοην υποφυση σου για παραγωγη γαλακτος.τπ πρωτογαλα ειναι το πρωτο γαλα ππου θα ωγει απο το στηθος σου και πρεπει οπωσδηποτε να το παρει το μωρο διοτι περιεχει τα πρωτα αντισωματα. αν χρειαστει το μωρο σου για καποιο λογω να παρει οξυγόνο(θερμοκοιτιδα)υποχρεοτικα θα του παρεχουν υποχρεωτικα ζαχαρονερο.Μολις γεννηθει το μωρο με το καλο να ρωτησεις το βαρος του. αυτο θα κανεις καθε ημερα.αν το μωρο αρχισει να χανει πολυ βαρος θα πρεπει να δωσεις εντολη για συμπληρωμαεπισης καλο ειναι να θυλασεις για να μην ανεβασει το παιδι ικτερο.μην αφηνεις να σου πειραζουν τις θηλες σου για να κατεβει ποιο γρηγορα το γαλαδιοτι μπορει να ερεθιστουν και να εχεις προβλημα.μην απογοητευτεις αν δεις και δεν τα καταφερνεις.προσωπικα πιστευω οτι το δυσκολοτερο που αντιμετωπιση απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι και σημερα που το μωρο μου ειναι 3 μηνων ηταν ο θηλασμος...εχω επιπεδες θηλεσ με αποτελεσμα να καταληξω σε θηλαστρο.αν ξεκινησεις με θυλαστρο δυσκολα θα εχεις επιστροφη....ειναι αναποφεκτο η διακοπη του θηλασμου .εγω διεκοψα στις 40 ημερες...τοσο αντεξα.
σου ευχομαι τα καλυτερα

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
συγνωμη για τα ελληνικα μου
αλλα κατι εχει ο υπολογιστης
μου και βλεπω την μιση οθονη
καθως γραφω

allegra


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Οι πληροφορίες σου είναι τόσο πολύτιμες που το typing δεν έχει σημασία!!

Φιλάκια πολλά

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
giouli θα σε προτεινω για μασκωτ
του φορουμ...με διασκεδαζεις
αφανταστα...να σαι καλα με
εκανες και γελασα

Olivia

Olivia
Admin
Admin
iaggelop έγραψε:giouli θα σε προτεινω για μασκωτ
του φορουμ...με διασκεδαζεις
αφανταστα...να σαι καλα με
εκανες και γελασα

Το κακό ξωτικό πήρε ήδη πόδι από το forum μας! BAN!!!

http://www.eimaimama.gr

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
olivia, υτό με το ζαχαρόνερο 1η φορά το ακούω! στη Δέσποινα δώσανε κιντερντε
και στον κων/νο γαλα. Μετα τον θηλασα.

Kathy

Kathy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια με το καλό όσες είστε ετοιμόγεννες! Θα πρέπει να ξέρετε ότι από τις πρώτες μέρες του θηλασμού ίσως οι θηλές σας να σκάσουν και να σας ενοχλούν την ώρα του θηλασμού. Για να τα αποφύγετε όλα αυτά καλό θα είναι να κάνετε μία προεργασία από τη πρώτη μέρα του θηλασμού.Υπάρχουν στα φαρμακεία διάφορες αλοιφές που προλαμβάνουν τα σκασίματα ,όπως η Aquazol A που περιέχει μόνο βιταμινούλα Α αλλά και πολλές άλλες ακόμη και παραφαρμακευτικές. Να βάζετε συνέχεια στις θηλές σας και μόνο πριν βάλετε το μωρό στο στήθος να το σκουπίζετε με ένα βρεγμένο βαμβάκι. Μετά το θηλασμό τοποθετείστε πάλι και πάει λέγοντας!!!

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
allegra έγραψε:Καλημέρα σε όλους

Σε λίγες μέρες μπαίνω στο μήνα μου και με απασχολεί πάρα πολύ το τι γίνεται με το θέμα του ταισματος του μωρού από την πρώτη στιγμή που έρχεται στον κόσμο. Στην κλινική που θα γεννήσω τους ειπα οτι θέλω αποκλειστικό θηλασμό και μου είπαν οτι τις 2 πρωτες μέρες δε φτάνει το πρωτόγαλα. Πως το κρίνουν αυτό; Ας μου πουν τα ml που χρειάζονται να βγάλω από την πρώτη στιγμή με το θήλαστρο και να ξέρω αν του φτάνει η όχι. Επίσης, υπάρχει διαφορά αν γεννήσω με καισαρική ή φυσιολογικά; Περιμένω την βοήθειά σας!!!

Φιλάκια πολλά clown
με το καλο να ερθει το μπεμπακι!
αυτο που σου ειπαν για το πρωτογαλα ειναι ανυποστατο και κακοηθες!
το πρωτογαλα φτανει και περισσευει. τα μωρα τις πρωτες μερες στην ουσια δεν πινουν πολυ γαλα. εσυ να εχεις το νου σου να ζητας συνεχεια το μωρο καθε 1μιση με 2ωρες το πολυ, γιατι συνηθως δεν το φερνουν.αν το βλεπεις ταισμενο να τους κανεις φασαρια μην μασας!
συνεχεια στηθος για να κατεβει το γαλα, μην το αμελησεις αυτο. αν κοιμαται πολλες ωρες ξυπνα το.
εχε υποψην σου οτι αν εμφανισει ικτερο θα ειναι μαλλον νωχελικο και ισως να μην θηλαζει αρκετα. εσυ εκει ειναι που πρεπει να επιμεινεις στον θηλασμο για να κατεβουν οι τιμες του γρηγορα.

http://nov08mommies.forumotion.net

jona

jona
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πολύ σωστά τα λέει η φίλη potoula! Wink
Ακολούθησε τις συμβουλές τις και δεν θα χάσεις.Να δεις που όλα θα πάνε μια χαρά!

jona

jona
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Α!Και προς θεού..μην αγχωθείς για κανέναν λόγο! Προσπάθησε να είσαι ήρεμη και με καθαρό μυαλό.Μη σκέφτεσαι αρνητικά και μη κάνεις σενάρια με πιθανά εμπόδια και άλλα τέτοια..!
Η φύση έχει προβλέψει για όλα!
Στο λέω γιατί εγώ την πάτησα.. Embarassed
Αργησε λιγάκι να κατέβει το γάλα μου και άρχισα να κάνω συγκρίσεις με την διπλανή μου (η οποία ενω δεν το είχε σκοπό, θήλαζε επιτυχώς από την πρώτη ώρα! Shocked ),με φίλες μου και τέλος πάντων με εμπειρίες άλλων γυναικών.ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!Οταν ήρθα σπίτι μου και χαλάρωσα και βολεύτηκα, ο θηλασμός έγινε παιχνιδάκι και για μένα και για το μωρό μου!
Με το καλό!! Θηλασμός και Μέρες στην κλινική 417472

allegra


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Θηλασμός και Μέρες στην κλινική 417472

Thanks για τα σχόλια!! Είμαι έτοιμη για μάχη!!

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
allegra μου με το καλο το μωρακι σου!!! Very Happy
κ μενα στην κλινικη την πρωτη μερα του εδιναν ξενο γαλα..την επομενη με βοηθησαν ν'αρχισω το θηλασμο!δεν ειναι τοσο κακο αυτο για μια δυο μερουλες!!
οπως ειπε κ μια αλλα κοπελα,μην απογοητευτεις τις πρωτες μερες που δεν θα μπορει να πιασει καλα τη θηλη....σε λιγο καιρο θα ειναι παιχνιδακι!! Razz
θελει υπομονη στην αρχη κ να μην νιωθεις οτι δεν μπορεις να το κανεις....θα σε βοηθησει κ το προσωπικο κ θα τα καταφερεις!!
κ εμεις εδω θα ειμαστε για οτι απορια εχεις!!!
I love you
flower

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kai mena stin kliniki tin prioti mera den mou to ebalan...apo tin deuteri...
den einai tipota...tha parou ola ton dromo tous xoris na to katalabeis...

allegra


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μακάρι!

Να ναι γερά τα παιδάκια μας και μεις να είμαστε υγιείς για να προσπαθούμε για το καλύτερο.. Και να φανταστείτε οτι εγώ δεν ήπια ποτέ μητρικό γάλα γιατί της μαμάς μου της είπαν οτι είχε "κόψει" το γάλα της!! Shocked

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
allegra έγραψε:Θηλασμός και Μέρες στην κλινική 417472

Thanks για τα σχόλια!! Είμαι έτοιμη για μάχη!!

μπραβο κοριτσι!
μια τελευταια συμβουλη για ολες οσες θελουν να θηλασουν: παρτε μαζι σας το βιβλιο θηλασμου κ το τηλεφωνο ενος συμβουλου θηλασμου!
ολες σας οι αποριες μπορουν να λυθουν στη στιγμη και ολα τα αγχη σας να διαλυθουν με ενα τηλεφωνημα. I love you

http://nov08mommies.forumotion.net

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
allegra έγραψε: Και να φανταστείτε οτι εγώ δεν ήπια ποτέ μητρικό γάλα γιατί της μαμάς μου της είπαν οτι είχε "κόψει" το γάλα της!! Shocked

Shocked Θηλασμός και Μέρες στην κλινική 966307

http://nov08mommies.forumotion.net

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις