Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
550 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 550 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

76Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 12:36 am

Octarin

Octarin
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
singlemama έγραψε:
SNIP

Hahaha, kai meta mou lete den eimaste oles idies. Otan eimaste sthn apeksw ola kala, kai oi h8ikes, kai oi kritikes kai ta panta... otan mas tyxainei, mas trabane to xalaki ap'ta podia, trwme t'aggouri kai ksexniontai ola, kai menoun mono oi erwthseis kai ta agxh pou anafereis ki esy. As mh geliomaste. Mana einai mono mia. Kai an ponaei to paidi ths, ayta 8a skeftei sthn kakia stigmh.

Alla ena 8a sou pw, mono ena edw, elaba to request sto facebook, 8a milhsoume apo kei otan 8es, ena mono. KANENA dikasthrio den pairnei paidi apo th Mana, akoma kai poutana na einai kai na kanei kalnterimi. Ektos kai an yparxei sobarh blabh nohtikh h e8ismos. Kai anypantrh epishs, ksexnaton, den mporei na to parei to paidi, kai as xtypietai katw san xtapodi. O dikos mou me eixe apeilhsei "8a sou parw to paidi" kai tote eixa panikoblh8ei. Twra an mou to'lege kserw poly kala ti 8a tou elega... Mh masas.

Kai epeidh mazeythkame kai lambanw requests sto facebook, elaba prwtoboulia:

Solidarity! The Single Mums Group

oses pistes prosel8ete, gia na kanw kai ena paraphrase.

77Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 12:40 am

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Octarin έγραψε:
NATASHA έγραψε: Πραγματικα ευχομαι να τον εχεις χε...νο!!!!!!!!Αλλα θα σου πω και το εξης..αν ειχε πεθανει,(ο πατερας)το ιδιο αποτελεσμα δεν θα ειχες?(ως προς το παιδι)

Οχι δεν είναι το ίδιο, δυστυχώς. Η κοινωνική θέση της χήρας είναι πολύ υψηλή, εν αντιθέση με μας. Γι αυτό εξάλλου και πολλές γυναίκες επιλέγουν να λένε και στα παιδιά τους και στους άλλους πως "ο μπαμπάς πέθανε". Το έχω ακούσει και από παιδάκι να το λέει αυτό, στην παιδική χαρά. "Ο μπαμπάς μου πέθανε πριν παντρευτεί τη μαμά μου και γι'αυτό με μεγαλώνει η μαμά μου και η γιάγιά". Από μικρό και από τρελό λέει...

(edit to fix the quotation)
Οπως και να'χει octarin μην νιωθεις ασχημα εσυ...(αλλος πρεπει να νιωθει)γιατι σιγουρα το μεταδιδεις στο παιδι σου....
Φαντασου οτι το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω,σκεφτομουν συνεχεια αυτα που συζητησαμε...

78Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 12:51 am

Octarin

Octarin
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
NATASHA έγραψε:SNIPEETY...
Οπως και να'χει octarin μην νιωθεις ασχημα εσυ...(αλλος πρεπει να νιωθει)γιατι σιγουρα το μεταδιδεις στο παιδι σου....
Φαντασου οτι το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω,σκεφτομουν συνεχεια αυτα που συζητησαμε...

Natasha, na sou dwsw mia symboulh, ena pragma pou me eswse. Mhn ta pairneis ola mesa sou toso. Kai egw etsi hmouna kai otan egine to skhniko katelhksa se psyxiatro. Kai an den eixa arxisei na ginomai sklhrh kai na ta grafw ola, 8a eixa katalhksei kai ston tafo. 8eos fylaksei makria apo mas.

Kai blepw ki alles gynaikes sthn dikia mou fash, megalyteres, me xronia "empeirias" mones, pou exoun perasei pio polla pou exoun ginei fainomenika panta skyles, blepw kai alles pou einai se pio freskia fash kai anagnwrizw ta shmadia, 8es de 8es sklhraineis, kai den einai kako telika. Kai antra briskeis, kai ta paidia megalwneis, kai pernas polla bradia klaigontas, kai alla gelontas, alla siga siga metallasesai. Egw 8ewrw pws eimai kalytera etsi. Poly kalytera apo to na exw panta thn endomyxh anasfaleia tou an 8a ta kataferna xwris ton antra mou. Stekomai monh mou, nai parapataw kati fores, alla ksanashkwnomai. Xwris dekaniki. Gia mena htan panta problhmatikh h sxesh dekaniki, panta ekei katelhgan oles oi sxeseis mou, twra to elysa haha!

Kai mh nomizeis, kai h mana genika sklhrainei, 8a deis poso 8a allakseis me ta xronia. Kai isws... poso den 8a eixes dialleksei ton idio antra... alla as mhn pame ekei, aytes einai syzhthseis pou den mas endiaferoun edw. Smile

79Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 12:53 am

singlemama


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Einai tosa afta pou fovame to pedi! ksero pos dikastika den mporei na kanei kati alla iparxoun kai alloi tropoi kai aftous fovame parapano!!! an parei to pedi mia volta kai den to ksanaferei!!! an i giagia tou pou toses fores apilise pos tha mou to parei apla eksafanistei? ikani tin exo!!! an me ta lefta tou kai ta dora tou pisei to pedi otan megalosei na figei!!! an me katigoroun sto pedi kai afto meta den theli na me dei!!!!

Ta exo zisei kai san pedi kai ksero ti mporei na kanei enas pateras!!! oxi aparetita apo tin agapi tou gia to pedi alla epidi theli na ekdikithi tin mana!!!

Kaneis den mporei na katalavei ti pono niothei mia mana otan molis exei genisei, stin pio diskoli tis stigmi, tin prodosei o sintrofos tis!!! Otan kaneis me kapoion ena pedi paei na pei pos ton agapises oso tipota allo kai deneis tin zoi sou mazi tou!!! pos mporei na se prodosei na se egkatalipsei toso evaloti!! otan den exeis katalavei akoma pia einai i nea sou taftotita kai pos na oriseis ksana ton eafto sou san gineka!!! den mporeis na sineltheis apo tetoio xtipima!!! kamia den to antexei!!! an den to exete zisei skeftite tis protes sas stigmes me to pedi sas kai me ti agapi kitaksate ton andra sas!!! kai skeftite ekeini tin stigmi na ton xanete!!! an den klapsete mono me tin skepsi pote den tha katalavete pos einai!!! kai sas efxomai pote na min katalavete kai pote na min to zisete!!! alla min lete efkola logia den einai akoma mia thliveri istoria!!! einai i zoi mou kai o agonas pou dino kathe mera na sikotho apo to krevati kai na ziso tin imera mou!! kai na xamogelao sto pedi mou!!! einai agonas kathe mera!!! giati oso kai an agapo to pedi mou kathe fora pou tha to kitazo tha thimame tin prodosia pou ezisa kai tin aporipsi pou tha niosei to pedi otan megalosei kai katalavei ti egine! kai panta tha fovamai pion tha katigorisei! kai an tha katalavei pos i aksioprepia mou kai i anagki mou na megaloso to pedi mou sosta me ekane na figo kai na min skipso to kefali kai na katapio ta osa mou ekane! kai aftos kai i oikogenia tou!!!

kai akoma kati!!! kserete ti einai na ponas kai na min thelis na tous deis oute zografistous meta apo osa ekanan kai eipan... alla sto pedi sou na prepei na milas me ta kalitera logia kai na to kaneis na agapa kai tin alli tou oikogenia gia na min niosei keno i aporipsi? kai na ksereis pos ekeinoi den tha poun pote kali kouventa gia esena? einai tosa polla pou fovame pou apla den mporo ola na ta perigrapso edo!!!

80Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 1:01 am

Octarin

Octarin
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
singlemama έγραψε:SNIPPETY

8a sou apanthsw sto face. Filia.

81Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 1:06 am

singlemama


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Octarin έγραψε:
NATASHA έγραψε:SNIPEETY...
Οπως και να'χει octarin μην νιωθεις ασχημα εσυ...(αλλος πρεπει να νιωθει)γιατι σιγουρα το μεταδιδεις στο παιδι σου....
Φαντασου οτι το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω,σκεφτομουν συνεχεια αυτα που συζητησαμε...

Natasha, na sou dwsw mia symboulh, ena pragma pou me eswse. Mhn ta pairneis ola mesa sou toso. Kai egw etsi hmouna kai otan egine to skhniko katelhksa se psyxiatro. Kai an den eixa arxisei na ginomai sklhrh kai na ta grafw ola, 8a eixa katalhksei kai ston tafo. 8eos fylaksei makria apo mas.

Kai blepw ki alles gynaikes sthn dikia mou fash, megalyteres, me xronia "empeirias" mones, pou exoun perasei pio polla pou exoun ginei fainomenika panta skyles, blepw kai alles pou einai se pio freskia fash kai anagnwrizw ta shmadia, 8es de 8es sklhraineis, kai den einai kako telika. Kai antra briskeis, kai ta paidia megalwneis, kai pernas polla bradia klaigontas, kai alla gelontas, alla siga siga metallasesai. Egw 8ewrw pws eimai kalytera etsi. Poly kalytera apo to na exw panta thn endomyxh anasfaleia tou an 8a ta kataferna xwris ton antra mou. Stekomai monh mou, nai parapataw kati fores, alla ksanashkwnomai. Xwris dekaniki. Gia mena htan panta problhmatikh h sxesh dekaniki, panta ekei katelhgan oles oi sxeseis mou, twra to elysa haha!

Kai mh nomizeis, kai h mana genika sklhrainei, 8a deis poso 8a allakseis me ta xronia. Kai isws... poso den 8a eixes dialleksei ton idio antra... alla as mhn pame ekei, aytes einai syzhthseis pou den mas endiaferoun edw. Smile

i mana sklirenei giati exei ena mikro zouzouni na prostatepsei!! tha deis pos den tha sikoneis kouventa gia to pedi sou... einai i zoi sou... exeis mazi tou ena sindesmo pou den spaei pote!!! kai distixos otan to megaloneis moni sou les ... skase kai kolimpa!!! to pedi einai protereotita kai meta ola ta alla o eaftos sou, i zoi sou ta panta! to eida me tin mitera mou kai den to katalavena!! to zo omos kai ego!! i zoi exei megali eironia!!! otan genisa eklega sta xeria tis kai tis zitousa signomi gia osa perase eksetias mou!!! simera tin katalaveno akoma perisotero!!! ksereis omos ti leei? den tha allaza oute mia stigmi giati exei ta pedia tis!! kai eimaste akoma kai simera 26 xronia meta to stirigma tis! egine kaliteros anthropos mesa apo ton pono!!! poli melo to ksero!! alla mesa apo ton diko mou pono elpizo na erthi sintoma i mera pou tha po kai ego to idio! eimai dinati kai den ponao pia!

82Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 1:12 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΤΥΧΕ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΑΡΑΒΩΝΙΑΣΜΕΝΗ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ...Ο ΄΄ΚΑΛΟΣ΄΄ ΤΗΣ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ..ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...ΜΕΤΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ...ΟΥΤΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ..ΤΙΠΟΤΑ..
Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΝ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ,,Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΥΖΥΓΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ,ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΕ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..ΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ..
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ..ΟΛΑ ΜΕΣ ΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ..

Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ!!ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΚΑΠΟΤΕ ΠΕΡΝΑΝΕ...
ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ ΕΞΑΛΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΡΥΦΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ..

83Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 1:20 am

Octarin

Octarin
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ayto, ksanapesto.

LOL akou leei den to h8ele o neos syzygos mexri pou ekane paidia. Hahaha, ma ti malakes einai 8ee mou wres kai fores! Razz

84Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 1:27 am

adda


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
συγνωμη αν αυτα που θα πω ξαναειποθηκαν αλλα δεν προλαβαινω να τα διαβασω ολα τωρα,
Υπαρχει τεραστια διαφορα στις χηρες και στις γυναικες που αποφασισαν να κρατησουν ενα μωρο μονες τους.
οσο και αν εχουν αλλαξει οι καιροι σε μερικα πραγματα ειμαστε ολοι παλιομοδητες,
το "αγνωστου πατρος" αν και μια απλη προταση ηχει ασχημα, πολλοι γαμοι εγιναν απλα για να μην γραφτει αυτο στα χαρτια και αλλοι ποσοι για το "τι θα πει ο κοσμος?" αν φερεις ενα παιδακι στον κοσμο χωρις γαμο.
Απο αυτη την αποψη αξιζει απλα ενα μπραβο σε ολες τις γυναικες που για οποιοδηποτε λογο εμειναν μονες και εφεραν στον κοσμο ενα παιδι εκτος γαμου και σιγουρα πολλα απο τα μπραβο που εισπρατουν μεταφραζοντε σε "μπραβο που βρηκες την δυναμη να μεγαλωσεις μονη σου το παιδι σου και εγω πολυ θα ηθελα να ειμαι στν θεση σου αλλα δεν αντεχω την κατακραυγη του κοσμου"
οπως ειπα ειμαστε παλιομοδητες σε πολλα θεματα και μπορει να λεγονται πολλα για να φανουμε Cool αλλα σιγουρα ολες εχουμε κουτσομπολεψει μια γνωστη μας που ειναι μονη της ενω εχουμε λυπηθει και εχουμε προσφερει βοηθεια σε καποια χηρα.
και οπως ειχε πει παλια καποιος μλκς γνωστος μου που καναμε αυτη την συζητηση "η χηρα δεν επελεξε να μεγαλωσει μονη το παιδι της η ανυπαντρη το διαλεξε, καλα να παθει"
και μετα απο αυτη την "ωραια θεωρεια" ας βαλει και καποια ενα γκαλοπ
ποσες απο εδω εμειναν εγκυος στο πρωτο παιδι ενω ηταν παντρεμενες
ποσες εκαναν γαμο εξπρες στον 2ο μηνα της εγκυμοσυνης και ταχα μου δηθεν δεν ηξεραν οτι ηταν εγκυος
ποσες εκαναν γαμο για να μην γεννηθει ενα παιδι εκτος γαμου και ποσες για να αποφυγουν το αγνωστου πατρος
και ποσες εκαναν γαμο χωρις να το θελουν απλα επειδη ηθελαν το παιδι αλλα πιεστηκαν απο την οικογενεια τους?
και ποσες ισχυρηστηκαν οτι ο γαμος θα γινοταν ετσι και αλλιως καποια στιγμη απλα για να αποφυγουν το οτι "σε παντρευτηκε με το ζορι"
και μπορει να σκεφτεστε οτι οι καιροι να εχουν αλλαξει αλλα τα μυαλα παραμενουν ιδια!
Sorry λογοδιαρια διχως τελος και ορθογραφηκα ανεπητρεπτα και μπορει να ειμαι και εκτος θεματος αλλα αυτο μου βγηκε διαβαζοντας λιγα απ'οσα γραφτηκαν.

85Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 1:33 am

Octarin

Octarin
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Adda m'areseis Smile Exeis apolyto dikio se osa les, kai pes tou gnwstou sou na paei na g...h8ei ek merous mou, kamia apo mas edw den DIALEKSE na megalwsei ena paidi monh ths. Anagkasthkame giati kati malakes san tou logou tou ta brhkan mpastounia kai thn kanan apo koupes me elafria phdhmatakia otan katalaban pws exei zori to paidi, aney8ynoi, ey8ynofoboi kai anwrimoi. Kai sta tsakidia, telika, DEN 8eloume teoious gia mpampades.

86Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 1:34 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ!!ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΚΑΠΟΤΕ ΠΕΡΝΑΝΕ...
ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ ΕΞΑΛΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΡΥΦΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ..
Επίσης ξεπερνάμε θανάτους ανθρώπων που λατρεύουμε-μακριά απο μας-δεν ξεπερνιέται ένας καραγκιόζης που δεν ξέρει τι ήθελε απο τη ζωή του; Όλα εδώ πληρώνονται.
Όσο για το άλλο θέμα,αν το μωράκι δεν έχει γεννηθεί είναι η σειρά της γυναίκας να αποφασίσει τι θέλει απο τη ζωή της.
Εγώ είμαι απο αυτές που είναι κατά της έκτρωσης χωρίς συζήτηση αλλά αυτό αφορά ΜΟΝΟ δικιά μου εγκυμοσύνη και μάλιστα έτσι ξεκίνησε το θέμα με το δικό μου μωρό.Είπα στον φίλο μου τότε και άντρα μου τώρα οτι αν τύχει και δε θέλεις φύγε,εγώ θα το κρατήσω.
Απ'την άλλη εχω πάει με 3 φίλες μου να ρίξουν μωρό και η κάθε μία είχε το λόγο της.

Οι μόνες μανούλες θα έπρεπε να θεωρούνται ήρωες και όχι να τις κουτσομπολεύουν όπως αναφέρθηκε παραπάνω αλλά στη χώρα που ζούμε ο πουριτανισμός δεν θα καταργηθεί ποτέ.
Α στο καλό συγχύστηκα.



87Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 1:53 am

adda


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ασε του τα ειπα εγω την ιδια στιγμη.

Athin@ αν αναφερεσαι στο δικο μου ποστ δεν ειπα οτι πρεπει να τις κουτσομπολευουμε αλλα και αθελα μας ισως ολες να το εχουμε κανει ειναι οπως οταν μαθαινεις οτι μια ανυπαντρη γνωστη σου πχ εμεινε εγκυος μετα τα μπραβο και τα συγχαρητηρια που της λετε ερχεται το "και τωρα θα παντρευτητε με τον...?" δεν θες να την κανεις την ερωτηση αλλα την κανεις αυθορμητα οπως οταν εισαι χαλια με πυρετο και σε ρωταει ο αλλος "τι κανεις" και εσυ απαντας "καλα!"

88Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 2:00 am

Octarin

Octarin
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mallon anaferetai se kati pou eipa egw xtes, gia ta koutsompolia kai pws polles gynaikes sou lene anoixta ax mprabo koritsaki mou enw pisw apo thn plath sou se lene tsoula kai eykolh kai to paidi kswgamo kai mouliko.

89Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 2:01 am

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τελικα απο που ξεκινησαμε και που καταληξαμε.....ενα ειναι το σιγουρο "ολα τα μπορουμε"ειτε εχουμε τους μπαμπαδες κοντα ειτε οχι.....αν κοιταξουμε αυτα τα μικρα φατσακια ολες οι τεραστιες δυσκολιες φαινονται μικρες!!!!!!

90Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 2:04 am

Octarin

Octarin
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kala ta les, Natasha, alla to deytero mis8o pou den mpainei sto pagkari kai ton xreiazomai, poios mou ton dinei? Giati prepei na balw kai to mikro ston paidiko ... *sighs* Telos pantwn. As mhn paraponiomaste. Ygeia panw ap'ola kai ta ypoloipa siga siga.

91Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 2:05 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αdda δεν αναφέρομαι στο δικό σου ούτε γενικά η αναφορά μου ήταν κακοπροαίρετη για την κοπέλα που το έγραψε και ούτε εκείνη το έγραψε με τέτοιο σκοπό(συγνώμη τώρα δε θυμάμαι ποιά ήταν)
Με τα δικά σου συμφωνώ αν και εγώ προσωπικά δεν σχολίασα ποτέ κοπέλα που μεγαλώνει μόνη το παιδί της (δεν το λέω με επιθετικό τρόπο γιατί είναι και γραπτό και μπορεί να παρεξηγηθεί)Σχολίασα μόνο κάτι γιαγιάδες για παράδειγμα που σέρνουν τα μύρια όσα στις κοπέλες αυτές λες και έκαναν κάποια αμαρτία.
ΝΑΙ ΑΜΑΡΤΗΣΑΝΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΣΑΝ Η ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.

92Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 2:09 am

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Octarin έγραψε:Kala ta les, Natasha, alla to deytero mis8o pou den mpainei sto pagkari kai ton xreiazomai, poios mou ton dinei? Giati prepei na balw kai to mikro ston paidiko ... *sighs* Telos pantwn. As mhn paraponiomaste. Ygeia panw ap'ola kai ta ypoloipa siga siga.
Αστο octarin.....νομιζεις δεν υπαρχουν οικογενειες στην Ελλαδα αυτη την στιγμη που δεν εχουν ουτε για τα απαραιτητα?Κανε τον σταυρο σου και πες και παλι καλα.....υγεια και ολα ερχονται...

93Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 2:10 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Octarin έγραψε:Kala ta les, Natasha, alla to deytero mis8o pou den mpainei sto pagkari kai ton xreiazomai, poios mou ton dinei? Giati prepei na balw kai to mikro ston paidiko ... *sighs* Telos pantwn. As mhn paraponiomaste. Ygeia panw ap'ola kai ta ypoloipa siga siga.


οπως το ειπες εσεις να ειστε καλα....
οσο για το οικονομικο ειναι
δυσκολο....οι γονεις μου οντας
χωρισμενοι ειχαμε λεφτα μονο
απο τη μαμα μου...ο πατερας χαμενος
στο διαστημα...τελικα μια χαρα τα
καταφερε μονη(χωρις βοηθεια απο
παππουδες και αλλα)οποτε <<φανταζομαι>>
οτι με δυσκολια και εσυ θα τα καταφερεις....

το θεμα ειναι να εισαι εσυ και
το παιδι σου καλα...

94Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 2:14 am

adda


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Athin@ έγραψε:Αdda δεν αναφέρομαι στο δικό σου ούτε γενικά η αναφορά μου ήταν κακοπροαίρετη για την κοπέλα που το έγραψε και ούτε εκείνη το έγραψε με τέτοιο σκοπό(συγνώμη τώρα δε θυμάμαι ποιά ήταν)
Με τα δικά σου συμφωνώ αν και εγώ προσωπικά δεν σχολίασα ποτέ κοπέλα που μεγαλώνει μόνη το παιδί της (δεν το λέω με επιθετικό τρόπο γιατί είναι και γραπτό και μπορεί να παρεξηγηθεί)Σχολίασα μόνο κάτι γιαγιάδες για παράδειγμα που σέρνουν τα μύρια όσα στις κοπέλες αυτές λες και έκαναν κάποια αμαρτία.
ΝΑΙ ΑΜΑΡΤΗΣΑΝΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΣΑΝ Η ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.

Στον γραπτο λογο ειναι καπως στενα το ορια και ο καθενας το περνει οπως θελει οποτε καλα κανεις και διευκρινιζεις την "επιθετηκοτητα"
συμφωνω με αυτο που λες για τις γιαγιαδες αλλα αν ηταν μονο αυτες καλα θα ηταν!
οσο για το οικονομικο θεμα ασε, εδω αλλοι με καλα εισοδηματα και δεν τα βγαζουν περα φανταζομαι οσες εχουν μονο ενα μισθο!

95Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 2:28 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια καλημέρα.

Δεν ήθελα να σας βάλω να "τσακωθείτε"!
Όσο για την επιθετικότητα και τον "τόνο", γι αυτό υπάρχουν τα σημεία στίξης...

Λοιπόν συμφωνώ με όλες. Και η adda τα λέει πολύ ωραία.

Θέλω να πω τα εξής:
1)ο θάνατος και η απόρριψη είναι δύο τελείως διαφορετικά πράγματα.
2)Όχι η ιδέα του να μεγαλώσουμε μαζί με τα παιδάκια μας με την αδερφή μου δε μου αρέσει, γιατί, κακά τα ψέματα και εντελώς εγωιστικά, εγώ θέλω τη μαμά μου να με βοηθάει. Αυτό αν γεννήσει η αδερφή μου μετά από μένα, δε θα είναι εφικτό...
3)Τα οικονομικά είναι άστα να πάνε για όλους στην παρούσα φάση.
4)Οι ίδιες "γιαγιάδες" που θα κατακρίνουν την ανύπαντρη μητέρα, οι ίδιες είναι και αυτές που κατακρίνουν την έκτρωση. Η διαφορά είναι ότι, το αν έχεις κάνει έκτρωση, δε θα το μάθουν ποτέ. Θα μείνει "κρυφό". Έχω παππούδες ακόμα εν ζωή και ξέρω τι κράξιμο θα φάει αδερφή μου και στις δύο περιπτώσεις...

96Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 2:30 am

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tziz έγραψε:Κορίτσια καλημέρα.

Δεν ήθελα να σας βάλω να "τσακωθείτε"!
Όσο για την επιθετικότητα και τον "τόνο", γι αυτό υπάρχουν τα σημεία στίξης...

Λοιπόν συμφωνώ με όλες. Και η adda τα λέει πολύ ωραία.

Θέλω να πω τα εξής:
1)ο θάνατος και η απόρριψη είναι δύο τελείως διαφορετικά πράγματα.
2)Όχι η ιδέα του να μεγαλώσουμε μαζί με τα παιδάκια μας με την αδερφή μου δε μου αρέσει, γιατί, κακά τα ψέματα και εντελώς εγωιστικά, εγώ θέλω τη μαμά μου να με βοηθάει. Αυτό αν γεννήσει η αδερφή μου μετά από μένα, δε θα είναι εφικτό...
3)Τα οικονομικά είναι άστα να πάνε για όλους στην παρούσα φάση.
4)Οι ίδιες "γιαγιάδες" που θα κατακρίνουν την ανύπαντρη μητέρα, οι ίδιες είναι και αυτές που κατακρίνουν την έκτρωση. Η διαφορά είναι ότι, το αν έχεις κάνει έκτρωση, δε θα το μάθουν ποτέ. Θα μείνει "κρυφό". Έχω παππούδες ακόμα εν ζωή και ξέρω τι κράξιμο θα φάει αδερφή μου και στις δύο περιπτώσεις...

Ελπιζω TZIZ να μην τσακωθηκαμε....(ειναι και δυσκολο να το καταλαβεις)απλως διαφωνησαμε...

97Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 2:42 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι παππουδες μαλλον νομιζουν οτι
αυτη ειναι η δουλεια τους...να κρινουν....
ακουσε εμενα η μανα μου....γιατι ειχε το θρασος να
χωρισει.....ποια ηταν αυτη που θα παραταγε τον αντρα της και θα επαιρνε τα παιδια
της και τι θα ελεγε ο κοσμος?
μωρε οτι και να ελεγε ο κοσμος
εμενα η μαμα μου εκανε τη καλυτερη
επιλογη ωστε εγω και ο αδερφος
μου να μεγαλωσουμε μια χαρα...
εννοειται πως μετα απο καποια χρονια
οι <<παππουδες>>επικροτησαν την επιλογη της.....
ολοι κοιτανε τι θα πει ο κοσμος
γι αυτους και για την οικογενεια τους....

εγω πρωσωπικα χεστηκα για
το κοσμο...κανεις δεν μου δινει να φαω
οποτε και εγω τους αγνοω!

τα πρωτα χρονια δεν μιλουσα
ακομα και σε στενους συγγενεις
εειδη κατεκριναν τη μητερα μου....
οποτε γι αυτο και εγω δεν κρινω κανενα για το τι κανει στη ζωη του...ειτε ειναι απο επιλογη του
ειτε οχι.

98Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 2:42 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NATASHA έγραψε:
Ελπιζω TZIZ να μην τσακωθηκαμε....(ειναι και δυσκολο να το καταλαβεις)απλως διαφωνησαμε...

Αυτό εννοούσα κι εγώ, για αυτό το έβαλα σε εισαγωγικά.
Απλά θεωρώ ότι ξεφύγατε λίγο με την octarin - της οποίας την άποψη σέβομαι απόλυτα και το δήλωσα από την αρχή μιας και εκείνη άνοιξε το θέμα και είναι "παθούσα".

99Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 2:46 am

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tziz έγραψε:
NATASHA έγραψε:
Ελπιζω TZIZ να μην τσακωθηκαμε....(ειναι και δυσκολο να το καταλαβεις)απλως διαφωνησαμε...

Αυτό εννοούσα κι εγώ, για αυτό το έβαλα σε εισαγωγικά.
Απλά θεωρώ ότι ξεφύγατε λίγο με την octarin - της οποίας την άποψη σέβομαι απόλυτα και το δήλωσα από την αρχή μιας και εκείνη άνοιξε το θέμα και είναι "παθούσα".
Το εγραψα κ εγω πιο πανω οτι το σκεφτομουν ολο το βραδυ....ελεγα λες να νομιζει οτι τσακωθηκα?Στεναχωριομουν παρα πολυ....αλλα απ'οτι καταλαβα οχι....

100Single mother - Σελίδα 4 Empty Απ: Single mother Τετ Ιουλ 07, 2010 5:46 am

Octarin

Octarin
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μάλλον δεν είσαστε πολύ του forum εσεις κορίτσια, γιατί αν αυτό σας ακούγεται ως τσακωμός, που να δείτε τα flame σε άλλα fora... χαχαχα! Όχι εγώ δεν τσακώνομαι με κανέναν που να λέει τη γνώμη του, όταν προσπαθήσει να μου την επιβάλλει τότε θα τσακωθώ.

Τα διάβασα όλα τα προηγούμενα και απλά συμφωνώ γενικώς, γιαυτό δε μιλάω LOL!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις