Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

eirinif

eirinif
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
emena argise o mikros 8 minon stamatise na 3ipnaei to bradi.ki ego skeftomoun na tou dno xamomili alla telika apofasisa oti gia na 3pnaei to paidi simainei oti peinaei,kapoia stigmi 8a stamatisei monos toy kai auto egine 8 minon

ρενα79

ρενα79
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμενα ο μπεμπης οταν εγινε 2μιση μηνων αρχισε να κοιμαται 7-9 ωρες καθε βραδυ, περασε μια περιοδο που αρχισε να ξυπνα παλι στην νυχτα (αλλά συνεπεσε με την επιδεινωση της οισοφαγιτιδας οποτε μαλλον τον εκαιγε ο οισοφαγος του) και τωρα εδω και μια εβδομαδα (ειμαστε 4 σχεδον) ξανακοιμαται σερι απο τις 9 μεχρι τις 6μιση το πρωι! και να τονισω οτι ξεκινησα με την "ιεροτελεστια οπως την λετε...μπανιο, ζεστο γαλα, παραμυθι κτλ, αλλά ο μικρός δεν την θελει με τιποτα...ειδικα το μπανιο το βραδυ... καθολου δεν του αρεσει...οποτε τρωμε ολοι μαζι στο σαλονι, με την τιβι ανοιχτη, τον βαζουμε στο ριλαξ του που παιζει για κανενα μισαωρο μετα το φαγητο και μετα αποκοιμιεται μονος του... βεβαια κοιμαται απο νεογεννητο μονος του στο δωματιο του και το κρεββατακι του!

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αυτά ακούω και εγώ και λέω η δικιά μου πότε θα κοιμηθεί αυτά τα 12ωρα??
εμείς κοιμόμαστε 6-8 ώρες το πολύ, ξυπνάμε ξημερώματα για φαγητό και άλλαγμα και αμέσως ξανακοιμόμαστε.
τουλάχιστον δεν μένει ξύπνια.
βέβαια δεν έχουμε σταθερό ωράριο στα γεύματα.ότι ώρα πεινάσει τρώει. αλλά σταθερά 5 γεύματα κάθε μέρα από 40 ημερών.
Rolling Eyes Rolling Eyes

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμενα ο μπεμπης μου απο τον πρωτο μηνα περιπου κοιμοταν ολο το βραδυ.κι οχι απλα 8ωρο,απο τις 10-11 το βραδυ μεχρι τις 10 το πρωι.12ωρα χτυπαγε και χωρις φαγητο ενδιαμεσα.τωρα εχει πονακια κανενα 10ημερο και μου ξυπναει καθε 4 ωρες...το ματιασα το παιδακι μου! με την κορη μου παλι με ειχε πιασει απελπισια.ξυπναγε συνεχεια.η παιδιατρος μου ειχε πει να μην την ταιζω το βραδυ,γιατι θα συνηθισει και θα ξυπναει καθε βραδυ για φαγητο.μου ειχε πει αν ξυπναει να της δινω νερακι ή χαμομηλι και να την βαζω για υπνο. σημειωτεον,η παιδιατρος εννοει βραδυ ενα 8ωρο. να μην το ταισω για ενα 8ωρο.
επισης χτες πηρα και το almiron good night που λεει οτι τα κραταει χορτατα πιο πολλες ωρες.αλλα της το εδωσα μονο μια φορα,οποτε δεν ξερω αν κανει δουλεια.
για το θηλασμο ξερω οτι το ταιζεις οποτε πειναει.και καθε 2 ωρες αν θελει.

κουγκακι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω στην αρχη μπορω να πω ημουν απο τις πολυ τυχερες..απο ημερων κοιμοταν σερι 12ωρο μονο με ενα γαλα στις 7 το πρωι.....αυτο κρατησε μεχρι 7 μηνων ή μαλλον καλυτερα οταν ξεκινησαμε να τρωμε φαγητο!!!! αυτο ηταν απο τοτε ξυπναει καθε 3-4 ωρες για γάλα και τωρα ειναι 13 μηνων!!!! τινα κάνω;;;;

http://[url=http://www.etickr.com]

zouzou

zouzou
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμενα η μεγαλη μου κορη με το που σαραντησε κοιμοταν ολο το βραδυ κ τωρα η μικρη η οποια ειναι 4 μηνων εχει κανενα μηνα που κλεινει 10-12 ωρα Wink

aniakouk79


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια εγώ είχα σωθεί με το Αλμιρον good night νομίζω! Είναι πιο παχύ γάλα και τον έπιανε καλύτερα. φυσικά είναι για μετά τον 6 μήνα και εμείς το πήραμε χαμπάρι στον 8 μήνα! Επίσης μην αφήνετε φώτα ανοιχτά εκτός από το μικρό φωτάκι του δωματίου... Το λέω από προσωπική εμπειρία με το γιο μου!

agapoulis

agapoulis
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αχ κοριτσια ζηλευω!!!!!!!!! τι 12ωρα καλε με το ζορι κοιματε κανα 5-6ωρο για τη μερα ουτε λογος το πολυ καμια ωρα.θηλαζουμε βεβαια

xrysa 1981

xrysa 1981
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και εγω μαλλον απο τις τυχαιρες ημουνα.ο Δημητρης μου απο 2 μηνων κοιματε απο τις 9.30 βραδυ ως τις 7.30 το πρωι.βεβαια το καλοκαιρι αυτο αλλαζει και κοιματε απο τις 10.30 ως τις 8.30 το πρωι.
κοιμομαστε ομως και 2 ωρες το μεσημερι.
κατα διαστηματα ομως λογο δοντιων ο υπνος του γινοταν λιγο αναστατος αλλα τωρα 18 μηνων και εχωντας 17 δοντια ειμαστε μια χαρα!!!!!!!!!!!!
παντως απο την πρωτη μερα που γεννηθηκε το βραδυ κοιμηθηκε σερι 5 ωρες!!!!!!!!!
που απο οτι μου λενε ειναι δυσκολο

marielli

marielli
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 8 ΜΙΣΗ Η 9 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 9 ΜΙΣΗ ΔΕΚΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ!ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΩ ΠΑΝΤΑ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΗΝ ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ!!

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
aniakouk79 έγραψε:Κορίτσια εγώ είχα σωθεί με το Αλμιρον good night νομίζω! Είναι πιο παχύ γάλα και τον έπιανε καλύτερα. φυσικά είναι για μετά τον 6 μήνα και εμείς το πήραμε χαμπάρι στον 8 μήνα! Επίσης μην αφήνετε φώτα ανοιχτά εκτός από το μικρό φωτάκι του δωματίου... Το λέω από προσωπική εμπειρία με το γιο μου!
μου δινεις ελπιδες χαχαχα μηπως ξερεις αν κανει και για την δυσκιλοιοτητα???μπας και κοιμηθω κανενα βραδυ σερι ποτε κοιμηθηκαν ολο το βραδυ - Σελίδα 2 534787 ποτε κοιμηθηκαν ολο το βραδυ - Σελίδα 2 534787

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ποτε δεν κοιμηθηκαμε ολη την νυχτα σερι μεχρι τωρα Crying or Very sad

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σημερα πρωτη φορα μου εκανε 12 με 6 το πρωι αλλα μου βγηκε η πιστη ανα μιση ωρα γκρινιαζε και του εβαζα πιπιλα βεβαια ισως γιατι εκλαιγε και η αννα μαρια συνεχεια την ειχα στο κρεβατι μας και ολο το βραδυ ειχε μια γκρινια και ο μπεμπης και η αννα μαρια

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και μένα προχτές κοιμήθηκε από τις 9 το βράδυ μέχρι τις 7 το πρωϊ για πρώτη φορά. χθες κοιμήθηκε στις 8 και ξύπνησε στις 5 αλλά δεν έφαγε 1 γεύμα γιατί δεν ξύπνησε και είπαμε να μην την ενοχλήσουμε.αν πεινάσει θα ξυπνησει.

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
einai sxedon 8 minwn..koimatai 9.00 me 8.30.........alla......ksipnaei gia gala stiw 00.00 kai xana stis 5.00. episis kamia fora 8elei kai pipila...opote minimum 2 fores maximum 20 fores(otan ebgale dontia...
me alla logia...to mwro koimatai mia xara...oi goneis?????????

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ούτε εμένα κοιμάται σερί. Ξυπνάει μίνιμουμ 2 μάξιμουμ 5 φορές μέσα στο βράδυ....

eleni_23

eleni_23
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kai o mpempoulis mou ana treis ores ksipnaei.. einai 2.5 minon pote tha to kopsei arage;

mpoumpou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
όταν λέμε κοιμούνται όλο το βράδυ τι εννοουμε???
Από τι ωρα ως τι ωρα?

Elena K.

Elena K.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η μικρη μου κοιμαται σερι απο 42 ημερων.Τελευταιο γευμα αν θυμαμαι καλα ηταν κατα της 12 και ξυπνουσε στης 7 το πρωι.

Eri Flower

Eri Flower
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμένα τα 2 πρώτα μου παιδιά άρχισαν να κοιμούνται όλο το βράδυ αμέσως μόλις έκοψα τον θηλασμό.Η μπεμπούλα μου ακόμα θηλάζει και έτσι σηκωνόμαστε ανά 3ωρο ή τετράωρο.Αισιοδοξώ ότι όταν κόψουμε τον θηλασμό θα κοπεί το βραδυνό ξύπνημα!

xrysa7

xrysa7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
emena koimatai apo 15 imeron molis irthame sto spiti mas(emena sthn pethera)den exei stantar ores poy tha koimithi to vrady xthes as poy koimithike 7 ka den ksypnise sikothike 8 to proi simera omos koithike 11 kai tha sikothei i 8 i 10 analogos ta kefia kai thn peina ths!! ποτε κοιμηθηκαν ολο το βραδυ - Σελίδα 2 446177

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΗΜΕΡΩΝ ΜΕΧΡΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΕΤΡΩΓΕ ΑΝΑ 2 ΩΡΕΣ!!! ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΝΟΕΙΤΑΙ!!! ΑΠΟ 6 ΜΗΝΩΝ ΜΕΧΡΙ 9 ΜΗΝΩΝ ΕΠΙΝΕ ΓΑΛΑ ΑΝΑ 3 ΩΡΕΣ!!! ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟ ΨΙΛΟΚΟΨΑΜΕ!!! Wink

mpoumpou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αααα καλά...εχω καιρο ακομη τοτεεεεε...
ειδικα χθες με αποτελειωσε, καθε 2 ωρες ξυπνουσε...

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η Έλενα από 20 ημερών κοιμάται όλη νύχτα,δεν κουνιέται καθόλου.

Και τις έχω μετρήσει...Από 20 ημερών,μέχρι σήμερα που είναι 8 μηνών, έχει ξυπνήσει 3 φορές,κι αυτές στις 7-7.30 το πρωί.Τις δύο είχε μπούκωμα,και ξανακοιμήθηκε αμέσως,την τρίτη δεν είχε φάει καλά και πεινούσε.Κατά τα άλλα ξυπνάει 10-11,από τις 23.00 τη νύχτα.Είναι υπναρού.

Είναι θέμα παιδιού,απόψεις ανταλλάσουμε,το ότι κάποιας το μωράκι σταμάτησε πχ 4 μηνών να ξυπνά τη νύχτα,δε σημαίνει ότι όλα τα μωρά είναι έτσι.

Καλό κουράγιο,και με το καλό να βρείτε το πρόγραμμά σας!

mpoumpou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ετσι είναι κάθε παιδί είναι διαφορετικό... και φτιάχνει μόνο του το πρόγραμμα του.
Εγω πάντως είμαι υπναρού.. και καθόλου πρωινός τύπος..χαχαχαχα ποτε κοιμηθηκαν ολο το βραδυ - Σελίδα 2 4872

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις