Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό ήθελα να πω ότ αν είναι να συμβεί κάτι θα συμβεί όλα τα υπόλοιπα είναι άναγκη δικιά μας και όχι των μωρών μας , κια δνε θεωρ΄πω ότι είνι κακό να πεέις θέλω να κοιμηθώ με το γιο μου η με τη κόρη μου αλλα να λέμε ότι τους κάνει καλό στη ψυχική τους υγεία ε οχι και δηλάδη η ερψτικη ζωη του ζευγαριου ; και τι θα γίνετε θα μεταναστεύει το αντρογυνο για το σαλόνι ; η κρεβατοκάμαρα ανήκει στους γονεις και το παιδικο στο παιδί . Θυμάμαι το πρώτο βράδυ που τον έβαλα στο δωματιθο του μέσα στη κούνια στη δική μα ςκρεβατόκαμαρα δεν χωρούσε κούνια αλλά ήμουν και κάθετη ότι δνε θα έμπαινε εκείνο το βράδυ έκατσα ξύπνια μ΄πεχρι αργά αλλά τλικα με πήρε ο ύπνος είχα βάλει και την ενδοεπικοινωνά και ήταν το πρωτο βράδυ που ο μικρος κοιμηθηκε και την άλλη μερα λες και ηταν ξεκουραστος ο φουκαρας δνε χώραγε στη καλαθούνα .επισης δεν συμφωνω και με αυτο που κάνουν κάποιες μαμαδες να εγκαταλειπουν το κρεβατι τους και να πηγαινουν να κοιμούνται σε κάποιο καναπεέ δίπλα στο μωρό επειδη θηλαζουν δηλαδη αν θηλαζει για μεγάλο διαστημα ; δνε ξερω θεωρω ότι πρέπει να αφηνουμε και χωρο στον ευατό μας .

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βανια αν θηλαζει ενα μωρο δεν γινεται να κοιμαται στον καναπε η μαμα,αυτο ειναι σκοτωμα. Το πιο βολικο για μια μαμα κ ενα μωρο ειναι να ειναι μαζι,πλαϊ πλαϊ. Το να ξυπνας 3 κ 4 φορες τη νυχτα (οπως ξυπναω εγω με την μικρη μου) ειναι σκοτωμα σε χωριστα δωματια...οποτε το κρεβατακι κολλητα στο μεγαλο κρεβατι για να κοιμαται και η μαμα.

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοιμομουν με τα  παιδια μου απο την γεννηση τους μεχρι τον σεπτεβρη και οχι επειδη θηλαζα !! γιατι μου  αρεσε πολυ να τα εχω αγκαλια μου ολη τη νυχτα !! και τωρα αν ερθει καμια τους  ανοιγω το παπλωμα και την χωνω μεσα για να ζεσταθει !! 

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kι εγω ειχα την μικρη μου στο δωματιο μεχρι οταν σταματησα να θηλαζω,περιπου 17 μηνες.Την πηγα σε δικο της δωματιο περισσοτερο γιατι περιμεναμε τον αδερφο της τον οποιο θα θηλαζα επισης και δεν χωρουσαμε ολοι μαζι στο δωματιο.Η αληθεια ειναι οτι ηταν ετοιμη να παει στον χωρο της,μολις ειδε το δωματιο τρελαθηκε.Τωρα εχω τον μικρουλη διπλα στο κρεβατι μου.
Οσον αφορα την σεξουαλικη ζωη ενος ζευγαριου,δεν την σκοτωνει το παιδι,αλλα πραγματα την σκοτωνουν.Αν υπαρχει λιγη φαντασια και πολυ ορεξη μπορεις να εχεις μια υγιη σεξουαλικη ζωη,οχι μονο στο κρεβατι αλλα στο σαλονι,στον καναπε,στο πατωμα,στην κουζινα,στο τραπεζι,στο ντουζ,στο παταρι Shocked Laughing

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
selini-giorgos έγραψε:Kι εγω ειχα την μικρη μου στο δωματιο μεχρι οταν σταματησα να θηλαζω,περιπου 17 μηνες.Την πηγα σε δικο της δωματιο περισσοτερο γιατι περιμεναμε τον αδερφο της τον οποιο θα θηλαζα επισης και δεν χωρουσαμε ολοι μαζι στο δωματιο.Η αληθεια ειναι οτι ηταν ετοιμη να παει στον χωρο της,μολις ειδε το δωματιο τρελαθηκε.Τωρα εχω τον μικρουλη διπλα στο κρεβατι μου.
Οσον αφορα την σεξουαλικη ζωη ενος ζευγαριου,δεν την σκοτωνει το παιδι,αλλα πραγματα την σκοτωνουν.Αν υπαρχει λιγη φαντασια και πολυ ορεξη μπορεις να εχεις μια υγιη σεξουαλικη ζωη,οχι μονο στο κρεβατι αλλα στο σαλονι,στον καναπε,στο πατωμα,στην κουζινα,στο τραπεζι,στο ντουζ,στο παταρι Shocked Laughing

ορεξη να χεις κ παντου γινεται! Laughing Laughing

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
selini-giorgos έγραψε:Kι εγω ειχα την μικρη μου στο δωματιο μεχρι οταν σταματησα να θηλαζω,περιπου 17 μηνες.Την πηγα σε δικο της δωματιο περισσοτερο γιατι περιμεναμε τον αδερφο της τον οποιο θα θηλαζα επισης και δεν χωρουσαμε ολοι μαζι στο δωματιο.Η αληθεια ειναι οτι ηταν ετοιμη να παει στον χωρο της,μολις ειδε το δωματιο τρελαθηκε.Τωρα εχω τον μικρουλη διπλα στο κρεβατι μου.
Οσον αφορα την σεξουαλικη ζωη ενος ζευγαριου,δεν την σκοτωνει το παιδι,αλλα πραγματα την σκοτωνουν.Αν υπαρχει λιγη φαντασια και πολυ ορεξη μπορεις να εχεις μια υγιη σεξουαλικη ζωη,οχι μονο στο κρεβατι αλλα στο σαλονι,στον καναπε,στο πατωμα,στην κουζινα,στο τραπεζι,στο ντουζ,στο παταρι Shocked Laughing
στο παταρι εεεεεεεεε ;;;; μμμμμ θα σου πω εγω αποψε !! 

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:κοιμομουν με τα  παιδια μου απο την γεννηση τους μεχρι τον σεπτεβρη και οχι επειδη θηλαζα !! γιατι μου  αρεσε πολυ να τα εχω αγκαλια μου ολη τη νυχτα !! και τωρα αν ερθει καμια τους  ανοιγω το παπλωμα και την χωνω μεσα για να ζεσταθει !! 

ναι ρε Βαρβαρα!δεν νιωθεις γαληνη οταν τα χεις διπλα σου αγκαλια?

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
στο παταρι εεεεεεεεε ;;;; μμμμμ θα σου πω εγω αποψε !!


χαχα περιμενω εντυπωσεις!

litsakos έγραψε:

ναι ρε Βαρβαρα!δεν νιωθεις γαληνη οταν τα χεις διπλα σου αγκαλια?


Οπως το ειπες...γαληνη.

klotsitsas

klotsitsas
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Είναι τέλεια να κοιμάται κοντα σου το μωρό σου!!!!
Εγώ το βλέπω να κοιμάται και λιώνω. Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα είναι όταν θα πάει σε δικό του δωμάτιο!!

τα παιδια πρεπει να κοιμουντε με τους γονεις μεχρι τα 5 χρονια τους!! - Σελίδα 5 536304

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ στο πατάρι θα σφηνώσω, δε χωράω... Αλλά δεν είναι το μωρό που σκοτώνει την ερωτική ζωή - δλδ όσες έβγαλαν το μωρό από το δωμάτιο τους τις πρώτες 40 μέρες μετά επιδόθηκαν σε όργια??
Ό,τι βολέυει στην καθεμια μας βέβαια, αλλά αν θέλεις να θηλάσεις είναι πιο βολικό να έχεις το παιδί στο δωμάτιό σου κ όσο πιο κοντά στο κρεβάτι σου.. Το να κοιμάται στο κρεβάτι μας, για εμάς τουλάχιστον, είναι δύσκολο διότι το κρεβάτι είναι μικρό, ίσα που χωράει εμάς τους δύο, οπότε όποτε θήλαζα το μικρό στο κρεβάτι μας, ο άντρας μου μετανάστευε στο κρεβάτι του Αλέξανδρου, ο οποίος κοιμάται εδώ και δύο περίπου μήνες σε μια σκηνη στο δωμάτιό του... Very Happy Shocked Shocked

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Εγώ στο πατάρι θα σφηνώσω, δε χωράω... Αλλά δεν είναι το μωρό που σκοτώνει την ερωτική ζωή - δλδ όσες έβγαλαν το μωρό από το δωμάτιο τους τις πρώτες 40 μέρες μετά επιδόθηκαν σε όργια??
Ό,τι βολέυει στην καθεμια μας βέβαια, αλλά αν θέλεις να θηλάσεις είναι πιο βολικό να έχεις το παιδί στο δωμάτιό σου κ όσο πιο κοντά στο κρεβάτι σου.. Το να κοιμάται στο κρεβάτι μας, για εμάς τουλάχιστον, είναι δύσκολο διότι το κρεβάτι είναι μικρό, ίσα που χωράει εμάς τους δύο, οπότε όποτε θήλαζα το μικρό στο κρεβάτι μας, ο άντρας μου μετανάστευε στο κρεβάτι του Αλέξανδρου, ο οποίος κοιμάται εδώ και δύο περίπου μήνες σε μια σκηνη στο δωμάτιό του... Very Happy Shocked Shocked

καλα μου δωσες ιδεα με την σκηνη! οταν ερθει η ωρα να πανε στο παιδικο θα φτιαξω σκηνη στον μεγαλο. Να χωραει μονο γιατι το παιδικο ειναι αρκετα μικρο.
ποια οργια?τι ειναι τα οργια?τι ειναι το sex γενικοτερα Laughing Laughing θα το ξεχασω ετσι οπως παμε!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:καλα μου δωσες ιδεα με την σκηνη! οταν ερθει η ωρα να πανε στο παιδικο θα φτιαξω σκηνη στον μεγαλο. Να χωραει μονο γιατι το παιδικο ειναι αρκετα μικρο.
Μας την είχαν φέρει στα βαφτίσια του μικρού, και με το που την είδε ο Αλεξ σκύλιασε, "θελω τη σκηνη, θελω τη σκηνη" ε, τη φτιάξαμε κι εμείς και ησυχάσαμε οικογενειακώς. Κι επειδή και σε μας ο χώρος δεν περισσεύει, και σε 2-3 χρόνια θα πρπεει να αγοράσουμε κουκέτες μαλλον, λέω να τα χώσω και τα δύο στη σκηνή, να το παίζουν και μικροί εξερευνητές, να μην έχω να στρώνω και κρεβάτι κάθε μέρα Razz Razz Razz Razz
τα παιδια πρεπει να κοιμουντε με τους γονεις μεχρι τα 5 χρονια τους!! - Σελίδα 5 587529 τα παιδια πρεπει να κοιμουντε με τους γονεις μεχρι τα 5 χρονια τους!! - Σελίδα 5 587529 τα παιδια πρεπει να κοιμουντε με τους γονεις μεχρι τα 5 χρονια τους!! - Σελίδα 5 587529

ποια οργια?τι ειναι τα οργια?τι ειναι το sex γενικοτερα Laughing Laughing θα το ξεχασω ετσι οπως παμε!

εγώ να δω, που ο δικός μου ήθελε χτες αλλά εγώ ήμουν πτώμα και είχα φοβερό πονοκέφαλο (κλισέ το ξέρω, αλλά κόντευε να σπάσει το κεφάλι μου) και του λέω "όχι σήμερα αγάπη μου, αύριο σίγουρα" και όταν ξημέρωσε το άυριο, πρωί πρωί μου ήρθε περίοδος (εξ'ου και ο πονοκέφαλος)... Να δω πώς θα το δικαιολογήσω scratch scratch scratch

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το να έχεις το μωρό για τους πρωτους μηνες κοντα σου επειδή θηλαζεις είναι λογικό και κακ τα ψεματα σιγοπυρα ταλειπωρειτε η γυναικα με τα πηγαινε έλα οπως και σιγουρα μετα τις 40 ημερες δεν σκεφτομαστε όλες για σεξ με τετοια κουραση απο την άλλη δεν βλεπω να προσφερει κατι εξτρα στο μωρο που κοιμαται διπλα στους γονεις με αυτο που κοιματαισ το άλλο δωματιο

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:το να έχεις το μωρό για τους πρωτους μηνες κοντα σου επειδή θηλαζεις είναι λογικό και κακ τα ψεματα σιγοπυρα ταλειπωρειτε η γυναικα με τα πηγαινε έλα οπως και σιγουρα μετα τις 40 ημερες δεν σκεφτομαστε όλες για σεξ με τετοια κουραση απο την άλλη δεν βλεπω να προσφερει κατι εξτρα στο μωρο που κοιμαται διπλα στους γονεις με αυτο που κοιματαισ το άλλο δωματιο

κατα τη γνωμη μου προσφερει πολλα,και σιγουρα δεν στερει.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ πιστέυω ότι προσφέρει πολλά, και ψυχολογικά, και πρακτικά, και συναισθηματικά, και στην μητέρα και στο παιδι..
τα παιδια πρεπει να κοιμουντε με τους γονεις μεχρι τα 5 χρονια τους!! - Σελίδα 5 788471

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
επειδη στο νησι εχουμε ενα υπνοδωματιο την εχουμε στο κρεβατακι της και το κολλαω στο δικο μας ετσι για να της πιανω τα χερακια!!!!οταν την εφερα σπιτι απο την κλινικη επειδη νοικιαζαμε τοτε γκαρσονιερα την ειχα κοντα μου για 11 μηνες περιπου.....ανοιγα τα ματια μου, την εβλεπα και αρχιζα. το πουλακι μου, η ψυχουλα μου, η φουσκιτσα μου, η βρωμουσα μου, οι μπουνιτσες μου και αλλα δικα μου πολλα Laughing Laughing Laughing
τωρα εχει και δικο της δωματιο στη θεσσαλονικη οταν ημαστε εκει βεβαια!!!
και δεν μπορω να κοιμηθω ουτε μια νυχτα χωρις να την μυριζω να την ακουμπαω και να της πιανω τις πατουσες!!!
στο μονο κρεβατακι μαζι με την κορακλα μου...
τον μπαμπα της δεν τον αφηνω ετσι ενοειται!!! κατι κανουμε....
η ψυχολογια της μικρης δεν μπορω να ξερω που βρισκεται αλλα η δικη μου ψυχολογια ειναι στην κορυφη οταν ειμαι μαζι της I love you I love you I love you

efi ditsa

efi ditsa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
1ον για το co-sleeping δεν πρέπει κανείς να καπνίζει , να πίνει και να κοιμάται βαριά !!!!και ο δικός μου άντρας πιστέψτε με κοιμάται σαν τούβλο!!!!μέχρι και μένα πλακώνει!!!υπάρχει μεγάλος κίνδυνος..εγώ όσες φορές προσπάθησα να τον πάρω να κοιμηθεί μαζί μας,πέρα πο όταν είναι άρρωστος που θέλει να κοιμάται μόνο πάνω μου,δεν τα κατάφερα..είναι πολύ ανεξάρτητο παιδί και θέλει τον δικό του χώρο..δεν θα τον πιέσω απλά και μόνο για να βρώ τα θετικά αυτής της τακτικής!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πολυ ενδιαφερουσα η ερευνα.
οσον αφορα το τι θα ακολουθησει η καθε οικογενεια- πιστευω εξαρταται απο το ιδιο το παιδι- και τι θελουν οι γονεις.
εγω ακόμα δεν γεννησα- τον μαρτιο με το καλο- και σεξ εχουμε να κανουμε απο τον Μαιο λογω εξωσωματικης και αλλων επιπλοκων- αλλα ουτε που με νοιάζει- το στερηθηκα τοσο καιρο- θα κολλησω στη περιοδο που το μωρο μου θα με εχει ανάγκη? μπα...

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
...Κι εγω πιστευω οτι ενα μικρο,απροστάτευτο μωρό δεν υπάρχει λόγος να κοιμάται μόνο του σ ενα άδειο δωμάτιο.
Συμφωνω με τα κορίτσια που είπαν οτι ωφελούνται και οι δυο (μαμά και μωρο).
Τωρα μεχρι ποιά ηλικία κοιμάται μαζι με τους γονείς το παιδί , ειναι θεμα συνηθειών και κουλτούρας της κάθε οικογένειας. Πιστεύω πως δεν υπάρχουν στάνταρς. Πρέπει να γίνεται αυτό που θα κάνει όλα τα μέλη της οικογένειας να νοιώθουν άνετα.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
efi ditsa έγραψε:...δεν θα τον πιέσω απλά και μόνο για να βρώ τα θετικά αυτής της τακτικής!...

Έφη, δε μιλάμε να πιέσεις κάποιον ο οποίος ήδη κοιμάται μόνος του μια χαρά και είναι και κάπως μεγάλος, πιστεύω ότι όλες ψιλοσκεφτήκαμε ότι τα πέντε χρόνια είναι κάπως τραβηγμένο..
Αλλά το να βγάλεις ένα μωρό 2 μηνών από το δωμάτιό σου και να το πας στο δικό του, εμένα προσωπικά με βρίσκει αντίθετη. Δεν λεω ότι είναι λάθος ή σωστό, απλά δεν είναι αυτό που θα επέλεγα. Όχι μόνο για τους δικούς μου ψυχολογικούς λόγους, αν και δεν βρίσκω για ποιο λόγο να μη λαμβάνονται κι αυτοί υπ'όψιν, αλλά γιατί έτσι νιώθω, από ένστικτο.
Και δεν νομίζω ότι ένα μωρό δύο μηνών θα αναστατώσει τη σεξουαλική ζωή του ζευγαριού επειδή κοιμάται στο δωμάτιό τους. (είπαμε, υπάρχουν και τα πατάρια ε? Razz )

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμεις μενουμε σε δυαρι και ουτως η αλλως το μωρακι μας το εχουμε στο δωματιο μας.Στην αρχη μολις κοιμηθει τον αφηνω στην κουνια του μεχρι να κανω μπανιο,να φαω κτλ και μετα οταν πηγαινω για υπνο και εγω κοιμομαστε ολοι μαζι αγκαλιτσα!ειναι οντως μοναδικο να το νιωθεις διπλα σου,να μυριζεις την μυρωδια του ή απλα να το χαζευεις!τωρα μεχρι τα 5 δεν ξερω αν θα το κανω αυτο προς το παρον παντως το απολαμβανω!

efi ditsa

efi ditsa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
νένα μου να σου πω και γώ τον μικρό μου τον είχα μαζί μας στο ίδιο δωμάτιο μέχρι 7 μηνών αλλά στο κρεβατάκι του..μακάρι να ήταν απο τα παιδάκια που θέλουν να κοιμούνται με τους γονείς τους αλλά αυτός με τίποτα!!!όσο για το σεξ ΑΝΕΤΑ μπορείς!!!είναι δικαιολογίες οταν λέμε δεν γίνεται..τα μωρά μας κάποια στιγμή θα κοιμηθούν!!αν και μ άρεσε η ιδέα του παταριού(δεν έχω βέβαια) προτιμώ να είμαστε πιο free!!και κάτι άλλο είμαι οπαδός του co sleeping!!!

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Aααααα βλεπω το παταρακι εκανε θραυση...χαχα!Εχω κι αλλες εναλλακτικες αν θελετε,υπαμε ορεξη να εχετε Laughing Laughing Laughing

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nena έγραψε:
efi ditsa έγραψε:...δεν θα τον πιέσω απλά και μόνο για να βρώ τα θετικά αυτής της τακτικής!...

Έφη, δε μιλάμε να πιέσεις κάποιον ο οποίος ήδη κοιμάται μόνος του μια χαρά και είναι και κάπως μεγάλος, πιστεύω ότι όλες ψιλοσκεφτήκαμε ότι τα πέντε χρόνια είναι κάπως τραβηγμένο..
Αλλά το να βγάλεις ένα μωρό 2 μηνών από το δωμάτιό σου και να το πας στο δικό του, εμένα προσωπικά με βρίσκει αντίθετη. Δεν λεω ότι είναι λάθος ή σωστό, απλά δεν είναι αυτό που θα επέλεγα. Όχι μόνο για τους δικούς μου ψυχολογικούς λόγους, αν και δεν βρίσκω για ποιο λόγο να μη λαμβάνονται κι αυτοί υπ'όψιν, αλλά γιατί έτσι νιώθω, από ένστικτο.
Και δεν νομίζω ότι ένα μωρό δύο μηνών θα αναστατώσει τη σεξουαλική ζωή του ζευγαριού επειδή κοιμάται στο δωμάτιό τους. (είπαμε, υπάρχουν και τα πατάρια ε? Razz )
ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΩ,ΜΑ ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΜΩΣ!!!!!!!!

efi ditsa

efi ditsa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
selini-giorgos έγραψε:Aααααα βλεπω το παταρακι εκανε θραυση...χαχα!Εχω κι αλλες εναλλακτικες αν θελετε,υπαμε ορεξη να εχετε Laughing Laughing Laughing
περιμένουμε προτάσεις!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις