Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
valerakievelinaki έγραψε:οι αποψεις διειστανται φιλεναδες !! εγω κοιμομουν μια χαρα μαζι τους εχωνα την μυτη μου στα μαλλια τους και τις μυριζα και τους ψυθιριζα τις αγκαλιαζα σαν να ηταν τα απαλα μου αρκουδακια !! και το πρωι ξυπναγα βλεποντας τα μικρα τους ματακια αχχχχχχχχχχχχ !!!!! βεβαιως αυτα ενιωθα εγω και κατι αλλο νιωθει καποια αλλη μαμα δεν τα λεω για να πειτε οοοοοο μπραβο συγχαρητηρια κλπ !! 


εγω θα σου πω παντως τα παιδια πρεπει να κοιμουντε με τους γονεις μεχρι τα 5 χρονια τους!! - Σελίδα 4 50580
κι εγω το ιδιο κανω ακομα!!!
και μ'αρεσειιιιιιιιιιιιιιι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
κι ας με κλωτσαει για ξεσκεπαστει!!!!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mimika έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:οι αποψεις διειστανται φιλεναδες !! εγω κοιμομουν μια χαρα μαζι τους εχωνα την μυτη μου στα μαλλια τους και τις μυριζα και τους ψυθιριζα τις αγκαλιαζα σαν να ηταν τα απαλα μου αρκουδακια !! και το πρωι ξυπναγα βλεποντας τα μικρα τους ματακια αχχχχχχχχχχχχ !!!!! βεβαιως αυτα ενιωθα εγω και κατι αλλο νιωθει καποια αλλη μαμα δεν τα λεω για να πειτε οοοοοο μπραβο συγχαρητηρια κλπ !! 
μωρε ας ωψετε που μου παρουσιαστηκε  ενα προβλημα με την υγεια μου και τα εβαλα στο δωματιο τους αλλιως ;;;;; περιμενω να πιασουν τα πολλα τα κρυα και παλι θα κοιμομαστε αγκαλιτσα !!! χαχαχα 

εγω θα σου πω παντως [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
κι εγω το ιδιο κανω ακομα!!!
και μ'αρεσειιιιιιιιιιιιιιι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
κι ας με κλωτσαει για ξεσκεπαστει!!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να μερικες φωτο απο co sleeping,δεν ειναι επικινδυνο για το βρεφος αν γινεται με αυτο τον τροπο
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και αλλη μια

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

παω για co sleeping τωρα...κοινως,παω να ξεραθω γιατι εχω και πρωινα ξυπνηματα Smile τα παιδια πρεπει να κοιμουντε με τους γονεις μεχρι τα 5 χρονια τους!! - Σελίδα 4 850933

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
litsakos έγραψε:να μερικες φωτο απο co sleeping,δεν ειναι επικινδυνο για το βρεφος αν γινεται με αυτο τον τροπο
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και αλλη μια

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

παω για co sleeping τωρα...κοινως,παω να ξεραθω γιατι εχω και πρωινα ξυπνηματα Smile τα παιδια πρεπει να κοιμουντε με τους γονεις μεχρι τα 5 χρονια τους!! - Σελίδα 4 850933

ξερεις οτι διαφωνουμε,αλλα ειδικα χτες πολυ θα με βολευε αυτο το co-sleeping.σηκωθηκα 50 φορες μεσα στη νυχτα για αλλαγη πλευρου και πιπιλα......... Wink

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις χθες ειχαμε μια καλη νυχτα, ξυπνησε 2 φορες μονο.το κανει που κ που,ετσι σαν αργια για να παρω τα πανω μου και μετααα.... cyclops

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΝ ΟΤΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΕΓΩ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΤΟΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΙ ΑΥΤΕΣ.ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ/ΕΙΝΑΙ 5 ΕΤΩΝ/ΡΩΤΗΣΕ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΑΝ ΤΑ ΠΙΔΙΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.ΑΠΟ ΤΑ 26 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΑ 24 ΚΟΙΜΟΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ.Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΕΠΑΘΕ ΠΛΑΚΑ.

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παλι κοιμηθηκα οσαν πουλακι !! ο λογος ;;; ηρθαν στο κρεβατι μου και οι δυο μαλλον κρυωναν δεν ξερω αλλα μου ειχε λειψει αυτο πολυυυυυυυυυυυυυυυ !!! το μπισκοτακι μου και το λουκουμακι μου !

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μιμή έγραψε:ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΝ ΟΤΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΕΓΩ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΤΟΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΙ ΑΥΤΕΣ.ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ/ΕΙΝΑΙ 5 ΕΤΩΝ/ΡΩΤΗΣΕ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΑΝ ΤΑ ΠΙΔΙΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.ΑΠΟ ΤΑ 26 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΑ 24 ΚΟΙΜΟΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ.Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΕΠΑΘΕ ΠΛΑΚΑ.

και που κατεληξε η δασκαλα με αυτη την απαντηση? ειχε καποιο θεμα προς συζητηση με τα παιδια ή ετσι στο ασχετο ρωτησε?
τις καταλαβαινω τις μαμαδες που δεν το λενε,μαλλον κομπλαρουν γιατι τα σχολια που μπορεις να ακουσεις μετα απο τετοια δηλωση καποιες φορες παραειναι αγενη.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:εγω παλι κοιμηθηκα οσαν πουλακι !! ο λογος ;;; ηρθαν στο κρεβατι μου και οι δυο μαλλον κρυωναν δεν ξερω αλλα μου ειχε λειψει αυτο πολυυυυυυυυυυυυυυυ !!! το μπισκοτακι μου και το λουκουμακι μου !

περπαταει 9,5 μηνων η μικρουλα?αντε να δω ποτε θα κανει και η δικια μου βηματακια!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
τις καταλαβαινω τις μαμαδες που δεν το λενε,μαλλον κομπλαρουν γιατι τα σχολια που μπορεις να ακουσεις μετα απο τετοια δηλωση καποιες φορες παραειναι αγενη.

Μέχρι και γκέι μου είπαν ότι θα βγει αν κοιμάται μαζί μου... Κλασικά, όλοι έχουν άποψη και μάλιστα τη χειρότερη σε κάτι τέτοια θέματα...
Εμένα ρε κορίτσια ο μεγάλος ούτε να μας φτύσει δε θέλει. Μια φορά ήρθε στο κρεβάτι μας για 10 λεπτά, χουχουλιάσαμε και μετά λέει "φτανει τόσο, κουράστηκα, πάω μέσα να παίξω με τα τουβλάκια"... Shocked
Κοινώς, τουβλάκια-γονεις 5-0... τα παιδια πρεπει να κοιμουντε με τους γονεις μεχρι τα 5 χρονια τους!! - Σελίδα 4 966307

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μιμή έγραψε:ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΝ ΟΤΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΕΓΩ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΤΟΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΙ ΑΥΤΕΣ.ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ/ΕΙΝΑΙ 5 ΕΤΩΝ/ΡΩΤΗΣΕ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΑΝ ΤΑ ΠΙΔΙΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.ΑΠΟ ΤΑ 26 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΑ 24 ΚΟΙΜΟΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ.Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΕΠΑΘΕ ΠΛΑΚΑ.


και εξαρταται τι εννοουν κοιμουνται με τη μαμα.κοιμουνται ολο το βραδυ,ξαπλωνει η μαμα στο κρεβατι τους μεχρι να τα παρει ο υπνος και φευγει; πηγαινουν στο κρεβατι της μαμας οταν φευγει ο μπαμπας για δουλεια και κοιμουνται μαζι της;εγω αυτο εκανα μικρη παντως.ακομα το θυμαμαι.
δεν καταλαβαινω γιατι ντρεπονται να το πουν.εγω απο συζητησεις που εχω κανει με μητερα 4χρονου αγοριου,το προβλημα της ηταν οτι ηθελε να τον βαλει στο κρεβατι του και αυτος δεν πηγαινε.και ειχαν ολοκληρο θεμα με τον αντρα της...
αν ΟΛΟΙ περνανε καλα με το να κοιμουνται μαζι,καλα κανουν.ο καθενας εχει τη γνωμη του.αλλα να ντρεπονται να το πουν;

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
litsakos έγραψε:
τις καταλαβαινω τις μαμαδες που δεν το λενε,μαλλον κομπλαρουν γιατι τα σχολια που μπορεις να ακουσεις μετα απο τετοια δηλωση καποιες φορες παραειναι αγενη.

Μέχρι και γκέι μου είπαν ότι θα βγει αν κοιμάται μαζί μου... Κλασικά, όλοι έχουν άποψη και μάλιστα τη χειρότερη σε κάτι τέτοια θέματα...
Εμένα ρε κορίτσια ο μεγάλος ούτε να μας φτύσει δε θέλει. Μια φορά ήρθε στο κρεβάτι μας για 10 λεπτά, χουχουλιάσαμε και μετά λέει "φτανει τόσο, κουράστηκα, πάω μέσα να παίξω με τα τουβλάκια"... Shocked
Κοινώς, τουβλάκια-γονεις 5-0... τα παιδια πρεπει να κοιμουντε με τους γονεις μεχρι τα 5 χρονια τους!! - Σελίδα 4 966307

τα τουβλακια εχουν αλλη χαρη nena μου!χαχα!
παρομοιο σχολιο εχω εισπραξει και εγω..."ανωμαλο" ηταν η λεξη συγκεκριμενα...γιναμε μπιλιες εν ολιγοις μετα απ αυτο. Και μαλιστα απο ατομο που εχει ως προτυπο την αδερφη του η οποια αφηνει Δευ-Παρ τα μικρα στην γιαγια τους γιατι εργαζεται μωρε και κουραζεται μετα με τα παιδια (ενω οι υπολοιπες εργαζομενες μανες ειναι ηλιθιες που μεγαλωνουν τα παιδια τους...) και τα παιρνει σπιτι για ΣΚ...

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι εννοείς τα αφήνει? Και το βράδυ????

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι καλε,τα βλεπει Σαβ-Κυρ μονο! και μενουν κοντα ετσι?κορυφαιο?
νομισες οτι τα αφηνει τις ωρες της δουλειας?αυτο ειναι φυσιολογικο πραγμα,αλλα οχι για την συγκεκριμενη!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δηλαδή το ανώμαλο ήταν το ότι το παιδί κοιμάται με τους γονείς του, και όχι που κάνει 5 μέρες να κοιμηθέι σπίτι του....
Εντάξει, ο καθένας έχει τη δική του (παράλογη) λογική... Δεν είμαστε και υποχρεωμένες να συμφωνήσουμε.

bibi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Όποια μαμά πει ότι δεν έχει κοιμηθεί το μωρό της μαζί της λέει ψέματα. Εμένα ο άντρας μου είναι οδηγός λείπει λοιπόν από το σπίτι τρεις μέρες κάθε εβδομάδα. Η κόρη μου έρχεται τις τρείς μέρες στο κρεβάτι μου και μόλις έρθει ο μπαμπάς κοιμάται στο δικό της χωρίς καμία ενόχληση. Ο γιός μου ο οποίος είναι τριάμιση είναι πιο ανεξάρτητος κοιμάται στο δωμάτιό του. Όμως την περασμένη εβδομάδα που ήταν άρρωστος κοιμηθήκαμε και οι τρεις μαζί. Το πρόβλημα δημιουργείται μόνο αν αυτό καθέ αυτό δημιουργεί πρόβλημα στις συναισθηματικές σχέσεις του ζευγαριού. Αλλιώς είναι πολύ ωραίο να κοιμόμαστε με τα μωρά μας!!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:εγω παλι κοιμηθηκα οσαν πουλακι !! ο λογος ;;; ηρθαν στο κρεβατι μου και οι δυο μαλλον κρυωναν δεν ξερω αλλα μου ειχε λειψει αυτο πολυυυυυυυυυυυυυυυ !!! το μπισκοτακι μου και το λουκουμακι μου !

περπαταει 9,5 μηνων η μικρουλα?αντε να δω ποτε θα κανει και η δικια μου βηματακια!
οχι καλε !! δεν ειναι  9 μηνων !! η εβελινα ειναι 4 και η βαλερια 2 ετων !! η εβελινα περπατησε στο παρκο απο 10 μηνων αλλα φοβοταν εξω  και περπατησε μια εβδομαδα μετα τα πρωτα της γεννεθλια  και η βαλερια περπατησε την ημερα των πρωτων της γεννεθλιων !! 

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:
litsakos έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:εγω παλι κοιμηθηκα οσαν πουλακι !! ο λογος ;;; ηρθαν στο κρεβατι μου και οι δυο μαλλον κρυωναν δεν ξερω αλλα μου ειχε λειψει αυτο πολυυυυυυυυυυυυυυυ !!! το μπισκοτακι μου και το λουκουμακι μου !

περπαταει 9,5 μηνων η μικρουλα?αντε να δω ποτε θα κανει και η δικια μου βηματακια!
οχι καλε !! δεν ειναι  9 μηνων !! η εβελινα ειναι 4 και η βαλερια 2 ετων !! η εβελινα περπατησε στο παρκο απο 10 μηνων αλλα φοβοταν εξω  και περπατησε μια εβδομαδα μετα τα πρωτα της γεννεθλια  και η βαλερια περπατησε την ημερα των πρωτων της γεννεθλιων !! 

μπερδευτηκα απ τα τικερ σου ρε συ!

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="bibi". Το πρόβλημα δημιουργείται μόνο αν αυτό καθέ αυτό δημιουργεί πρόβλημα στις συναισθηματικές σχέσεις του ζευγαριού. Αλλιώς είναι πολύ ωραίο να κοιμόμαστε με τα μωρά μας!![/quote] ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ.ΚΑΙ ΕΝ ΠΑΣΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ ΔΩΜΑΤΙΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ?ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ Η ΣΧΕΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΝΟ

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="litsakos"][quote="μιμή"]
και που κατεληξε η δασκαλα με αυτη την απαντηση? ειχε καποιο θεμα προς συζητηση με τα παιδια ή ετσι στο ασχετο ρωτησε?
Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΗΘΕΛΕ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΠΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ.Η ΔΑΣΚΑΛΑ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΧΕΙ 4 ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΙΟ ΝΑ ΠΡΩΤΟΔΙΑΛΕΞΕΙ?

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γενικά, στους παιδικούς το λένε ότι τώρα μεγαλώσατε και πρέπει να κοιμαστε στο δικό σας δωμάτιο και να μην πηγαίνετε στο δωμάτιο του μπαμπά και της μαμάς, πιο πολύ σαν προτροπή, διότι άλλη βαρύτητα έχει στα αυτιά του παιδιού ο λόγος της δασκάλας και άλλη ο λόγος του γονιου (ή και καθόλου αυτό το τελευταίο...)
Μιας φίλης μου ο γιος έτσι το έκοψε, κάθε νύχτα κοιμόταν στο κρεβάτι τους, κι έκανε και άτσαλο ύπνο, οπότε ο ένας γονιός την έβγαζε στον καναπέ και ο άλλος στο κρεβάτι με το μικρό, και με το που το λέει η δασκάλα αυτό, τσουουουπ ο μικρός άλλαξε χούγια, κόβει μαχαίρι το να κοιμάται στο δωματιο με τη μαμά γιατί "ειναι μεγάλο παιδί πλέον" Wink

pipika


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Oταν ο μεγαλος μου γιος ηταν πολυ μωρο ειχα φανατιστει πολυ με τη φαση θηλασμος,να κοιμομαστε μαζι και χιλια 2.Επισης αν καμια μανλα μου λεγε α εγω το βαλα στο δωματιο του 40 ημερων ελεγα μεσα μου πωπω την ακαρδη ξενερωνα πολυ.Τωρα πλεον λεω πως ο καθενας να κανει οτι γουσταρει και ταιριαζει σε αυτον+στη ζωη του στο σπιτι με τα παιδια του. Αποτην εμπειρια μου επειδη και με τα 2 ειμασταν ολο αγκαλιες,θηλασμο οποτε γουσταρε ο μεγαλος γιατι ο μικρος μητρικο ηπιε με μπιμπερο μονο, και στο κρεβατι μας κτλ κτλ τωρα να σας πω δεν ερχονται στο κρεβατι μονο για παιχνιδι υπνο θελουν μαζι στο δωματιο τα 2 τους και με διωχνουν κιολας. Αρα στην δικη μου οικογενεια αυτο δουλεψε...ομως σε αλλες μπορει οχι...να φαινεται πως εγω πχ τα παραχαιδεψα, τα ειχα πολυ ελευθερα χιλια 2...5 χρονια λεει η κυρια λοιπον? ε ενταξει εχω ακουσει κ αλλες ερευνες που λενε αλλα, αλλες σχολες ψυχολογιας γενικως εχει πολυ ποικιλια η συγκεκριμενη επιστημη. Τωρα αυτο το Δευτερα ως Παρασκευη στη γιαγια και γονεις μονο το ΣΚ το χω ακουσει να φοριετεαι πολυ τελευταιος...ασχετο με το θεμα αλλα ηθελα να το σχολιασω!

http://distortedwonderland.blogspot.com

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pipika έγραψε:Oταν ο μεγαλος μου γιος ηταν πολυ μωρο ειχα φανατιστει πολυ με τη φαση θηλασμος,να κοιμομαστε μαζι και χιλια 2.Επισης αν καμια μανλα μου λεγε α εγω το βαλα στο δωματιο του 40 ημερων ελεγα μεσα μου πωπω την ακαρδη ξενερωνα πολυ.Τωρα πλεον λεω πως ο καθενας να κανει οτι γουσταρει και ταιριαζει σε αυτον+στη ζωη του στο σπιτι με τα παιδια του. Αποτην εμπειρια μου επειδη και με τα 2 ειμασταν ολο αγκαλιες,θηλασμο οποτε γουσταρε ο μεγαλος γιατι ο μικρος μητρικο ηπιε με μπιμπερο μονο, και στο κρεβατι μας κτλ κτλ τωρα να σας πω δεν ερχονται στο κρεβατι μονο για παιχνιδι υπνο θελουν μαζι στο δωματιο τα 2 τους και με διωχνουν κιολας. Αρα στην δικη μου οικογενεια αυτο δουλεψε...ομως σε αλλες μπορει οχι...να φαινεται πως εγω πχ τα παραχαιδεψα, τα ειχα πολυ ελευθερα χιλια 2...5 χρονια λεει η κυρια λοιπον? ε ενταξει εχω ακουσει κ αλλες ερευνες που λενε αλλα, αλλες σχολες ψυχολογιας γενικως εχει πολυ ποικιλια η συγκεκριμενη επιστημη. Τωρα αυτο το Δευτερα ως Παρασκευη στη γιαγια και γονεις μονο το ΣΚ το χω ακουσει να φοριετεαι πολυ τελευταιος...ασχετο με το θεμα αλλα ηθελα να το σχολιασω!

pipika ακριβως οπως τα λες, ο καθεις εφ ω εταχθη Wink

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ο κάθε ένας μας μπορεί να γράψει κάτι να το διαβάσουν κάποια άτομα και να θεωρηθεί έρευνα από εκεί και πέρα είναι στη κρίση του καθενός να κάνει αυτό που πιστεύει . Προσωπικά να σας πω ότι μέχρι τα 12 μου χρόνια κοιμόμουν με τη μαμά μου αρχικά λόγω έλλειψης χώρου είχαμε ένα παιδικό και σε αύτο κοιμόταν η αδεφη μου και ο αδερφός μου εγώ σαν μικρότερη κα΄τα 5 χροόνα απο την αδεφήμου και 7 απο τον αδερφό μου είχαν βάλει οι γονείς μου ένα κρεβάτι στο δωματιό τους και κοιμόμουν εκεί , όταν ο πατέρας μου ήταν βραδινος στη δουλεια κοιμόμουν αγκαλία μαε τη μαμά στο διπλό και αυτο έγεινε συνήθεια καινα δνε ερχόταν δ΄'ιπλα μου εγω δεν εκλινα μάτι , ξερετε τι έκαν για να μην φύγει απο κοντα μου ; έβαζα το πόδι μου απο πάνω της για να μην φυγει . Αρρωστημένη κατάσταση , όλο αυτο δνε με άφηνε να ξεκολλησω απο πάνω της μεχρι που καποια στιγμη είχα πάει στη θεια μου και ήθελα να μείνουμε εκειμε τα ξαδέρφια μου άναγκαστικά θα έμενα μόνη μου όπως κα έγεινε όλο το βράδυ δν εμπορούσα να κοιμηθω αλλα ταυτόχρονα σκεφτόμουν ότι θα με κοροίδευαν τα ξαδέρφια μου να πηγαινα στη θειά μου να με [πα΄ρει στο κρεβατι της , έτσι με πήρε ο υπνος τις πρωτες πρωινες ώρες και απο τότε απέκτησα το δικό μου δωματιο μιακαι ο αδεφος μου είχε μεγαλώσει και κοιμόταν στο σαλόνι και οι γονεις μου την σεξουαλικη τους ζωη Embarassed Όλα αυτα που λένε για βρεφικό θάνατο αν ειναι να σου τύχει δνε σε σώζει ούτε αν το εχεις και κοιμαται δίπλα σου πριν 15 περιπου χρόναι γνωστος χειρουργος σε μεγαλο νοσοκομειο κοιμόταν μαζι με το μωρό τους και τη γυναικα του στο διπλο κρεβατι την άλλη μερα βρήκαν το παιιδ πεθαμένο το είχε πλακώσει με το χέρι του ο ανθρωπος τρελλαθηκε ...
Τον Σταυρο μου τον έβγαλα απο το δωματιο μας 52 ημερων έβαλα την ενδοεπικινωνια και όλα μια χαρά , ναι εχει κοιμηεθ μαζι μου μετα τα 2 χρονια επειδη όταν μετακομίσαμε είχε εφιάλτες αλλά δνε τον άφησα να του γίνει συνηθεια , ναι αν λειπει ο αντρας μου τον παιρνω στο κρεβατι άλλα ξερει μετα θα παει στο κρεβατι του

pipika


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα καταρχην. Εχεις δικιο...αυτο με το πλακωμα ξερεις ηταν κ ειναι ο μεγαλυτερος μου φοβος για πολυ μωρα μιλαμε βεβαια ετσι? Δεν τασσομαι υπερ η κατα σε οτι σου συνεβη ενταξει κ εγω οταν δουλευει ο αντρας μου βραδια και πχ ειμαι πτωμα απο το να ξυπναω να βαζω την πιπιλα παιρνω το παιδι στο δωματιο.Λεμε ενα παραδειγμα τωρα...Λοιπον αυτο με θανατο μωρου κατι φιλοι των πεθερικων χασαν ετσι το μωρο ηταν στην κουνια διπλα τωρα τι εγινε δεν ξερω πνιγηκε με εμετο πντως πεθανε το μωρακι...τελοσπαντων.Που λετε οπως σας ειπα μολις γεννησα το μεγαλο μου ηθελα να το χουμε μαζι ομως τα εφερε ετσι η ζωη μου που 10 μερες λεχωνα επρεπε να αναπνεω με υποστηριξη οποτε αναγκαστικα για να μην πνιγουμε με τα καλωδια το χα στην κουνια και θηλασμος μονο καθιστη αγκαλια.Μετα οταν 40ισε εγω χειρουργηθηκα στην καρδια μου οποτε δε μπορουσα καν να κοιμηθω οχι μονο με το μωρο αλλα γενικως ξαπλωτη στο κρεβατι οποτε φουλ μαξιλαρια και ορθια στον καναπε κοιμομουν.Μια μερα οταν εγινε 3.5 μηνων μπορεσα και ξαπλωσα λεω α θα θηλασω ξαπλα με πηρε ο υπνος και αυτος ειχε σκουληκιασει και ηταν στο μεταιχμιο για βουτια απο το κρεβατι καλα μιλαμε τα ειδα ολα!!!!Τι θελω να πω? πως για να κοιμασαι με το μωρο οσες νεες μανουλες θελουν να το κανουν πρεπει να τηρουνται βασικοι κανονες οχι χυμα στο κρεβατι το μωρο εχει πολλες σελιδες στο νετ λενε πως ειναι το ασφαλες co-sleeping! Καλαα για το 2ο μωρο κ αυτο 1900 γρ το πηρα σπιτι τι αναμεσα μου να το βαζαμε φοβομασταν να τον πιασουμε τον καημενουλι τελοσπαντων.Σημερα παντω μετα απο αγρια νυχτα ξυπνηματων εφιαλτων+δοντιων τα πηρα και τα 2 στο κρεβατι καλα τελικα δεν κοιμηθηκα καθολου ειμαι ενα ζομπι που σας γραφει κ ετοιμαζεται να πιει το 2ο καφε!!!!!

http://distortedwonderland.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις