Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markellajohny έγραψε:δε νομιζω οτι ειναι μονο η αναγκη της μανας ή το να ειναι ησυχη γιατι τα εχει διπλα της!!!την ολοκληρωση που νιωθω κι εγω και ο αντρας μου οταν κοιμομαστε ολοι μαζι, ειμαι σιγουρη πως την εκλαμβανουν και τα παιδια μας. και πιστεψτε με, οσο ανεξαρτητη ειναι η μεγαλη μου στα τρια της, δε νομιζω πως ειναι πολλα παιδια.το βραδυ ομως μας θελει και αγκαλιτσα...αλλα βραδυα που δε θελει μας λεει θα κοιμηθω στο δωματιο μου σημερα...

συμφωνω μαζι σου, ετσι νιωθουμε και γω και ο αντρας μου, ειναι ευτυχια αυτο που νιωθουμε. Smile

ρενα79

ρενα79
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
δεν αμφισβητω τα οσα λετε....απλα δεν με βρισκουν συμφωνη...αλλα οπως και να εχει η καθε οικογενεια ξερει τι δουλευει καλυτερα γι αυτους! και νομιζω ολοι οι γονεις νιωθουν την απολυτη ευτυχια κοιτωντας τα παιδακια τους, κοιμούνται δεν κοιμουνται μαζι..

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markellajohny έγραψε:δε νομιζω οτι ειναι μονο η αναγκη της μανας ή το να ειναι ησυχη γιατι τα εχει διπλα της!!!την ολοκληρωση που νιωθω κι εγω και ο αντρας μου οταν κοιμομαστε ολοι μαζι, ειμαι σιγουρη πως την εκλαμβανουν και τα παιδια μας. και πιστεψτε με, οσο ανεξαρτητη ειναι η μεγαλη μου στα τρια της, δε νομιζω πως ειναι πολλα παιδια.το βραδυ ομως μας θελει και αγκαλιτσα...αλλα βραδυα που δε θελει μας λεει θα κοιμηθω στο δωματιο μου σημερα...

Σωστα, δεν είναι "ή όλα ή τίποτα", τα παιδιά είναι με τις μέρες τους, και κάθε παιδί είναι και διαφορετική περίπτωση, ίσως θα πρέπει να σταματήσουμε να αγχωνόμαστε για το τι λέει ο Α ή Β ειδικός ή μη, και να προσπαθήσουμε να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας με πολλή αγάπη πάνω απ'ολα και κατανόηση. Το λέω για τον εαυτό μου πιο πολυ, γιατι ώρες ώρες με πιάνω να αναρωτιέμαι αν είναι σωστά αυτά που κάνω κι αν θα έχουν συνέπειες στο μέλλον...και μετά σκέφτομαι ότι είναι ακόμα μωρα, ας τους δώσουμε το μόνο πράγμα που έχουν ανάγκη, απεριόριστη αγάπη και χωρίς ενδοιασμούς...
scratch scratch

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Olivia έγραψε:Ναι, μόνο που υπάρχουν πτυχές του co-sleeping που δεν αναφέρονται.

Όπως ότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ το παιδί να κοιμάται με τους γονείς του αν έστω ο ένας από τους δύο είναι καπνιστής.

Olivia μπορεις να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για το θεμα του καπνιστη?
Ηξερα για αλκοολ και ναρκωτικα αλλα για το καπνισμα πρωτη φορα το ακουω.

Εγω εχω τον μικρο μου μαζι μας (ειναι 3 τωρα) και μου αρεσει πολυ.
Ειχε μαθει να κοιμαται στο δωματιο του (μας εφαγαν τα περα δωθε) και μετα απο ενα Πασχα με πολλλλλλλααααααααααα βεγγαλικα φοβαται ακομα πολυ.
Η αληθεια ομως ειναι οτι μου λειπει οταν δεν κοιμαται μαζι μου αλλα αν ειχα δυο ή τρια παιδια νομιζω οτι θα ειχα διαφορετικη αποψη!

Δεν το θεωρω ομως τοοοοοσο κακο να κοιμομαστε με το παιδακι μας και να του δινουμε τοση αγαπη και τοσες αγκαλιτσες....καλυτερα να εχει παραπανω παρα να του λειπουν!
Αλλωστε πιστευω οτι καποια στιγμη θα φυγουν μονα τους.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γενικως οι καπνιστες γονεις δεν κανει να ειναι πολυ κοντα στα παιδια και ειδικα στα νεογνα, να τα φιλανε πχ γιατι ο οργανισμος τους τραβαει συστατικα οπως η νικοτινη απο τους γονεις.

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΜΕΙΣ ΒΑΛΑΜΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ ΤΗ ΜΑΡΙΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 6 ΜΗΝΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΗ( ΑΝ ΑΝΑΠΝΕΕΙ ΚΑΛΑ Κ.Λ.Π).ΑΠΟ 6 ΜΗΝΩΝ ΕΦΤΑΣΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ 3 ΕΤΩΝ.ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΧΟΥΧΟΥΛΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΓΟΥΤΣΟΥ - ΓΟΥΤΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ.ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΛΩΘΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΜΗΝ ΚΑΤΑΠΛΑΚΩΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ!!!!!ΚΑΝΑΜΕ ΑΜΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ ,ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΠΛΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΑΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΠΟ ΗΜΕΡΩΝ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!!!!

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markellajohny έγραψε:γενικως οι καπνιστες γονεις δεν κανει να ειναι πολυ κοντα στα παιδια και ειδικα στα νεογνα, να τα φιλανε πχ γιατι ο οργανισμος τους τραβαει συστατικα οπως η νικοτινη απο τους γονεις.

Shocked Shocked Shocked
πως ομως συμβαινει αυτο?
μου φαινεται λιγο κουφο!
Πως ειναι δυνατον να "τραβαει" νικοτινη? Μαγνητη εχουν?

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mimika έγραψε:
Shocked Shocked Shocked
πως ομως συμβαινει αυτο?
μου φαινεται λιγο κουφο!
Πως ειναι δυνατον να "τραβαει" νικοτινη? Μαγνητη εχουν?
ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ ΜΟΥ , ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΒΡΩΜΟΚΟΠΟΥΣΕ ΤΣΙΓΑΡΙΛΑ.ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ Η ΜΑΜΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΠΝΙΖΕ ΕΠΛΕΝΕ ΧΕΡΙΑ Κ.Λ.Π.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mimika έγραψε:
markellajohny έγραψε:γενικως οι καπνιστες γονεις δεν κανει να ειναι πολυ κοντα στα παιδια και ειδικα στα νεογνα, να τα φιλανε πχ γιατι ο οργανισμος τους τραβαει συστατικα οπως η νικοτινη απο τους γονεις.

Shocked Shocked Shocked
πως ομως συμβαινει αυτο?
μου φαινεται λιγο κουφο!
Πως ειναι δυνατον να "τραβαει" νικοτινη? Μαγνητη εχουν?

δεν ξερω το πως γινεται αλλα μου το ειπε ο παιδιατρος. googlαρε παιδι και τσιγαρο και λογικα κατι θα σου δειξει εαν θελεις περισσοτερες λεπτομερειες. βεβαια δε θελει και πολυ σκεψη, απο την αναπνοη και μονο του καπνιστη το μωρο αναπνεει τον ιδιο αερα οταν κομουνται μαζι. αλλωστε ο καπνιστης μυριζει διαφορετικα απ'οτι ενας μη καπνιστης. ολα αυτα τα παιδια τα εισπνεουν!

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι βρε παιδι μου αν ειναι καπνιστες οι γονεις φυσικα και θα αναπνεει και θα βρωμαει το παιδι.
(ειχα μια γειτονισσα βρε παιδια και καπνιζαν τοοοσο πολυ που το παιδακι ηταν μαυρο στη μουρη, χωρις υπερβολες.καθε βραδυ φιλοι και φασαρια και περναγες εξω απο το παραθυρο και σου πιανοταν η ανασα)

Ας πουμε εγω δεν καπνιζω (μια φορα στο τοσο και οχι με το παιδι, αν βγω για ποτο κλπ) αλλα ο μπαμπας μας καπνιζει εξω απο το σπιτι (εκει στην εξορια) αλλα δεν μυριζει γιατι καπνιζει στριφτα (μυριζουν πολυ πολυ λιγοτερο απο τα αλλα) για αυτο αναρωτιεμαι πως ειναι δυνατον οταν ερχεται και μπανιαριζεται και κοιμομαστε να βγαινει η νικοτινη.
Ρωταω γιατι εχω πολυ ευαισθητη μυτη και μυριζω τα παντα, ε ο αντρας μου δεν μου μυριζει.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν ειναι κατι που θα το μυρισεις, αλλα κατι που περναει στον οργανισμο των παιδιων οταν ερχονται σε κοντινη επαφη.

Λαμπρινή


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mimika έγραψε:Ας πουμε εγω δεν καπνιζω (μια φορα στο τοσο και οχι με το παιδι, αν βγω για ποτο κλπ) αλλα ο μπαμπας μας καπνιζει εξω απο το σπιτι (εκει στην εξορια) αλλα δεν μυριζει γιατι καπνιζει στριφτα (μυριζουν πολυ πολυ λιγοτερο απο τα αλλα) για αυτο αναρωτιεμαι πως ειναι δυνατον οταν ερχεται και μπανιαριζεται και κοιμομαστε να βγαινει η νικοτινη.
Ρωταω γιατι εχω πολυ ευαισθητη μυτη και μυριζω τα παντα, ε ο αντρας μου δεν μου μυριζει.

Για καποιον που καπνιζει εως 20 τσιγαρα την ημερα και κανει μπανιο πριν τον υπνο , δεν υπάρχει προβλημα , δεν "ξερνάει" μυρωδιες . Η νικοτινη και η μυρωδια του καπνου εγκλωβιζονται συνηθως στα μαλλιά και τα ρουχα .

Για μανιωδης καπνιστες ανω των 2 πακετων την ημερα , το δερμα , τα δοντια , τα νυχια , εχουν "ποτισει" απο τη μυρωδια και οσο και να πλυθει δεν γινετε τιποτα .

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λαμπρινή έγραψε:

Για μανιωδης καπνιστες ανω των 2 πακετων την ημερα , το δερμα , τα δοντια , τα νυχια , εχουν "ποτισει" απο τη μυρωδια και οσο και να πλυθει δεν γινετε τιποτα .

χαχαχα μ'αρεσε οπως το εγραψες! ανιατες περιπτωσεις!!!

mamadimi

mamadimi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και εγώ έχω ακούσει χιλιάδες μεθόδους και έχω εφαρμόσει αρκετές απο αυτές αλλα πραγματικά πιστεύω οτι εξαρτάτε απο το παιδί. Δεν πιστεύω οτι είναι καλό το παιδί να κοιμάτε με τους γονείς μέχρι τα 5. Κατερχήν ενα παιδί για να είναι καλά πρέπει οι γονείς να είναι καλα. Οταν το παιδί ζητάει συνέχεια τους γονείς στον ύπνο δεν ξεκουράζετε βκανείς και η σχεση μεταξυ μαμα και μπαμπά γίνετε ανύπαρκτη με τον καιρό. Επίσης το παιδί είναι καλό να μάθει να κοιμάτε μόνο του για να κοιμάτε πιό ήρεμα και να μην ξυπνάει καθε λίγο και λιγάκι ζητώντας την μαμά. Εγω δεν τον κοιμίζω ποτέ στην κρεβατοκάμαρά μας και ξέρει οτι αυτό είναι το κρεβατι της μαμάς και του μπαμπά. Οταν με έχει ανάγκη και κλαίει πηγαίνω εγώ στο δωμάτιό του τον κοιμίζω και φεύγω. Είναι λίγο κουραστικό αλλα έχει μάθει να κοιμάτε μόνος του και ήρεμος γιατί ξέρει οτι αν με χρειαστεί θα είμαι εκει .

zoi24

zoi24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
k ego i xazi anisixo pou einai 16 minon k koimomaste mazi me tin koynia kollimeni pano moy??entaksei exoume kairo.. ston antra moy pos to leo omos poy epimenei na ton vgaloyme Mad Mad

aniakouk79


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Θα συμφωνήσω με τη Γωγώ! Η κρεβατοκάμαρά μου είναι μικρή και από την αρχή το τεράστιο κρεβάτι που είχαμε πάρει για τον μικρό, δε χωρούσε. Στην καλαθούνα κάθισε 15 μέρες και όλη νύχτα δεν κοιμότανε ο δόλιος. Κλειστοφοβικό παιδί.... Το δωμάτιο του ήτανε κοντά και μόλις το ν βάλαμε στο δωμάτιό του άρχισε να κοιμάται!!! Στο κρεβάτι μου δεν θα τα έπαιρνα πάντως... Εδώ μέχρι 6 μηνών αποστειρώνεις τα πάντα και θα τα βάλουμε μέσα σε ένα κρεβάτι που μπαίνουμε εμείς? Και άντε και μπάνιο θα κάνεις και δόντι θα πλύνεις... Τα νυχτερινά επικίνδυνα αέρια που δεν τα ελέγχεις γιατί να τα αναπνέει μια ψυχούλα!!! Smile Sleep

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΕΝΑΣ ΓΟΝΙΟΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΙΩΣΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΟΒΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΟΒΗΘΟΥΝ ΤΑ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.πχ ΤΑ ΒΕΓΓΑΛΙΚΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΜΙΑ ΜΑΜΑ Ή ΤΟΝ ΚΑΚΟ ΛΥΚΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙ.ΕΝ ΠΑΣΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ ΚΑΘΕ ΜΑΜΑ .

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aniakouk79 έγραψε:νυχτερινά επικίνδυνα αέρια που δεν τα ελέγχεις γιατί να τα αναπνέει μια ψυχούλα!!! Smile Sleep
ΤΑ ΑΕΡΙΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ.ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΣΤΕ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΑΕΡΙΑ ΔΕΝ ΜΕΝΟΥΝ ΕΓΛΩΒΙΣΜΕΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ.ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΘΕΕ ΜΟΥ?????????

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μιμή έγραψε:
aniakouk79 έγραψε:νυχτερινά επικίνδυνα αέρια που δεν τα ελέγχεις γιατί να τα αναπνέει μια ψυχούλα!!! Smile Sleep
ΤΑ ΑΕΡΙΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ.ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΣΤΕ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΑΕΡΙΑ ΔΕΝ ΜΕΝΟΥΝ ΕΓΛΩΒΙΣΜΕΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ.ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΘΕΕ ΜΟΥ?????????

χαχαχαχαχα ε,παντου πανε τα αερια αλλα αλλο να τα φανε εξ'επαφης και αλλο απο τη μεταφορα του αερα.κι εγω παντως αυτο εννοουσα.ο,τι και να κανεις και οσο καθαρος και να εισαι,αλλο ειναι να κοιμαται ενα μωρακι σε κλειστο χωρο μονο του και αλλο με δυο μεγαλους ανθρωπους.αλλη ειναι η ατμοσφαιρα.παντως επειδη διαβασα και αλλες αποψεις,θα συμφωνησω με μια κοπελα που ειπε οτι ειναι πιο πολυ αναγκη του γονιου να κοιμαται με το παιδι,παρα του ιδιου του παιδιου.ο αντρας μου με παρακαλαει να τον αφησω να κοιμηθει με την κορη μας,αλλα δεν τον αφηνω γιατι αν κακομαθει,εγω θα τα τραβηξω μετα.ενα μεσημερι την πηρε μονο και πιαστηκε γιατι δεν μπορουσε να κουνηθει για να μην την ξυπνησει.και απο τοτε προτιμαει μονος του.εγω παλι πηρα 2-3 φορες τον μπεμπη μου οταν ηταν νεογεννητος,γιατι απο την κουραση βαριομουνα να πηγαινοερχομαι απο το ενα δωματιο στο αλλο να του βαζω την πιπιλα.και οταν ειδα οτι αρχισε να καλομαθαινει,δεν τον ξαναπηρα.τα παιρνω το απογευμα στο κρεβατι και τα παιζω και κανουμε αγκαλιτσες,αλλα το βραδυ καθε κατεργαρης στον παγκο του!!!

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="aniakouk79"]νυχτερινά επικίνδυνα αέρια που δεν τα ελέγχεις

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy μερικα ειναι οντως επικινδυνα!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aniakouk79 έγραψε: Εδώ μέχρι 6 μηνών αποστειρώνεις τα πάντα και θα τα βάλουμε μέσα σε ένα κρεβάτι που μπαίνουμε εμείς? Και άντε και μπάνιο θα κάνεις και δόντι θα πλύνεις... Τα νυχτερινά επικίνδυνα αέρια που δεν τα ελέγχεις γιατί να τα αναπνέει μια ψυχούλα!!! Smile Sleep

μα εσυ το γεννησες αυτο το μωρο,απο το σωμα σου τρεφοταν και απο το σωμα σου μπορει να τρεφεται και μετα...δεν εχω βρει μια επιστημονικη μελετη,αποψη να λεει οτι ενας γονιος ειναι "ανθυγιεινος" για το παιδι του.

Να προσθεσω στο πλυσιμο του δοντιου κ του μπανιου και τον καλο αερισμο του χωρου δις ημερησιως? Very Happy

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να πρέπει να κοιμάμαι για πέντε χρόνια με το παιδί μου? δηλαδή για πέντε χρόνια να μην κοιμηθώ, γιατί όσες φορές έχω ξαπλώσει με το καμάρι μου στο ίδιο κρεβάτι μόνο η μικρή κοιμήθηκε. εγώ έτρωγα τόσες πολλές κλωτσιές και μπουνίδια που κόντεψα να ομολογήσω.
την πήγα στο δωμάτιο της όταν ήταν μόλις 3 μηνών. ήταν και είναι βέβαια πολύ υπναρού. αν ξυπνήσουσε 15 φορές το κάθε βράδυ δεν νομίζω οτι θα άντεχα να της κάνω διαπαιδαγώγηση. θα την άφηνα να κοιμηθεί στο κρεβάτι μας. απλά θα έδιωχνα τον άνδρα μου.
γενικά τώρα δεν νομίζω οτι κάνει ούτε κακό ούτε καλό να κοιμούνται τα παιδιά με τους γονείς τους όσο είναι μικράκια. νομίζω όμως οτι τα πέντε χρόνια είναι πολλά.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:να πρέπει να κοιμάμαι για πέντε χρόνια με το παιδί μου?

ειδες τα ραδικια αναποδα εεεε?? Laughing Laughing

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι αποψεις διειστανται φιλεναδες !! εγω κοιμομουν μια χαρα μαζι τους εχωνα την μυτη μου στα μαλλια τους και τις μυριζα και τους ψυθιριζα τις αγκαλιαζα σαν να ηταν τα απαλα μου αρκουδακια !! και το πρωι ξυπναγα βλεποντας τα μικρα τους ματακια αχχχχχχχχχχχχ !!!!! βεβαιως αυτα ενιωθα εγω και κατι αλλο νιωθει καποια αλλη μαμα δεν τα λεω για να πειτε οοοοοο μπραβο συγχαρητηρια κλπ !! 

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
...Δεν ξέρω αν θα είναι για 5 ή για 4 χρόνια...αυτό που νοιώθω είναι οτι η μικρή μου χρειάζεται την αγκαλιά μου.

Κάπου διάβασα πως "το παιδί χρειάζεται μια ισορροπία αντιθέτων: εξάρτηση και ανεξαρτησία"

το οτι κοιμάται με τους γονείς δεν σημαίνει πως δεν είναι ανεξάρτητο σε άλλα πράγματα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις