Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
356 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 356 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

101"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 5:09 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nena1988 έγραψε:ρε κοριτσια τα νευρα μου ειμαι παραλογη για πες τε μου,ειχα μια συζητηση με τον αντρα μου η οποιοα τελικα κατεληξε σε φασαρια...Λοιπον του λεω οτι μεχρι να σαραντησει το μωρο οποιος μπαινει σπιτι να το δει θα πλενει τα χερια του πρωτα,γιατι ειναι μικρο ακομα και φοβαμαι για τα μικροβια,οχι οτι ο αλλος ειναι βρωμιαρης απλα ολοι κουβαλαμε μικροβια,και με λεει υπερβολικη οτι αν το κανω αυτο θα παρεξηγυθω και δεν θα με θελει κανεις μετα για παρεα και αυτα ειναι υπερβολες δεν μπορεις λεει να τον προσβαλεις τον αλλον,και του λεω οτι εδω εγω που ειμαι μανα που το μωρο απο μενα θα παρει αντισωματα τον πρωτο καιρο με τον θηλασμο παλι τα χερια μου θα τα πλενω και δεν θα το κανει ενας ξενος?Ενταξει απο την μια εχει δικιο οτι πως θα τον πεις τον αλλον πλυνε τα χερια σπυ χωρις να παρεξηγηθει αν δεν το κανει απο μονος του,αλλα οχι οτι ειμαι και παραλογη και τετοια..

Καλή μου όποιος αγαπάει δεν παρεξηγεί γιατί θέλει το καλό σου και το καλό του παιδιού σου. Μίλησε με τον παιδίατρό σας για να εξηγήσει στον άντρα σου πόσο σημαντική είναι η υγιεινή των επισκεπτών των πρώτο καιρό. Κατά την γνώμη μου αυτές οι επισκέψεις πρέπει να είναι και πολύ περιορισμένες και για άλλους λόγους των οποίων κυριότερος είναι ότι τα ωράρια του ύπνου του μωρού άρα και του δικού σου ύπνου μπορεί να είναι ακατάστατα, ειδικά αν σκέφτεσαι να το θηλάσεις. Πάντως το σίγουρο είναι ότι με τα νεογέννητα πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί διότι όπως είπες και εσύ ο οργανισμός τους είναι ακόμα πολύ ανώριμος άρα είναι ευάλωτα. Μπορεί να κουβαλάμε εμείς που ερχόμαστε σε επαφή με πολύ κόσμο χωρίς να νοσήσουμε αλλά να το μεταφέρουμε στο μωρό. Αυτό ισχύει για τον πρώτο καιρό και καθώς περνάει ο καιρός γινόμαστε πιο ελαστικοί και χαλαροί. Εμάς η παιδίατρος μας είπε ότι είναι πολύ σημαντικό για την μετέπειτα εξέλιξή του, να μην αρρωστήσει τον πρώτο χρόνο ζωής του. Αρχικά δεν πλενόμασταν μόνο με νερό αλλά και με οινόπνευμα και το είχαν μάθει και οι επισκέπτες που δεν μας παρεξηγούσαν. Τώρα; Είναι 11 μηνών και είναι όλη μέρα στο πάτωμα αλλά δεν ανησυχώ και δεν είμαι υστερική με την καθαριότητα. Απλώς αυτό που κάνουμε είναι να μην πηγαίνουμε σε κλειστούς χώρους γιατί οι ιώσεις κολλάνε από ανθρώπους. Σου εύχομαι εύκολη γέννα και ένα γερό μωράκι! "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 417472

102"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 5:12 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ααα εγώ δεν ντρέπομαι καθόλου- δεν χρειαζεται να τους στείλεις την βρυση- εχεις το πολυ ομορφο κ διακριτικό απολυμαντικο χεριων απο το φαρμακειο -σερβιρισμένο διπλα στο καφεδάκι κ πρωτη εσυ μπροστα τους απολυμαινεις τα χερια σου- κ ετσι δεν θα παρεξηγηθει κανεις!! don't worrry!! Laughing

103"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 5:13 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:ααα εγώ δεν ντρέπομαι καθόλου- δεν χρειαζεται να τους στείλεις την βρυση- εχεις το πολυ ομορφο κ διακριτικό απολυμαντικο χεριων απο το φαρμακειο -σερβιρισμένο διπλα στο καφεδάκι κ πρωτη εσυ μπροστα τους απολυμαινεις τα χερια σου- κ ετσι δεν θα παρεξηγηθει κανεις!! don't worrry!! Laughing

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ!!! "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 50580

104"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 5:17 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε όποιον αρέσει κοπέλα μου,σε όποιον δεν αρέσει να μην έρχεται.
Εγώ δεν είχα πρόβλημα γιατί είχαν όλοι μυαλό και όλοι πλενότουσαν απο μόνοι τους με το που μπαίνανε και αυτό φαντάζομαι θα γίνεται και σε σένα.Αλλά εκεί που μίλαγα και δεν ήμουνα καθόλου ευγενική ήταν με τους καπνιστές,ΑΠΑΓΟΡΕΥΑ να τη φιλάνε και να την κρατάνε κοντά στα ρούχα τους (μέχρι να σαραντίσει έτσιWinkΠρώτα πρώτα φώναζα στον άντρα μου και στον μπαμπά μου προς παραδειγματισμό των υπολοίπων.

105"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 5:31 am

ladybeat

ladybeat
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
οποιος παρεξηγείται αν δεν του αρέσει να μην ξαναρθει!!εγω επειδη εχω μικρο σπιτι κ η μικρη δεν εχει δικο της δωματιο,οποτε ο χώρος της ειναι το σαλονι...εχω παρει παντοφλες απο το τζαμπο και οποιος ερχεται βγαζει τα παπουτσακια του...τί να κανω αφου η μικρη εκει κυλιεται Embarassed

106"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 5:33 am

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πως λες ομως σε εναν δικο σου ανθρωπο συγγενη οτι ξερεις πλυνε τα χερια σου πριν αγγιξεις το μωρο χωρις να παρεξηγηθει?οι φιλοι ειμαι σιγουρη οτι δεν θα παρεξηγηθουν για αυτο και αναφερω κοντινους συγγενεις!Και εγω ειμαι τις αποψης οποιος δεν θελει να μην ερθει,αλλα δυστηχως αυτο στη δικη τους περιπτωση δεν ισχυει!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

107"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 5:35 am

ladybeat

ladybeat
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
θα τους το λες ευθεως κ αν ντρεπεσαι πες οτι ακομα κι εγω τα πλένω συνεχεια πριν το πιασω..εντολή γιατρού Wink

108"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 5:39 am

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το θεμα ειναι ομως οτι αν σε ολο αυτο δεν εχεις συμμαχο τον αντρα σου δεν μπορεις να κανεις τιποτα,γιατι αν εσυ τους λες πλυντα και αυτος λεει ελα μωρε σιγα δεν πειραζει,το μονο που θα με σωσει πιστυεω ειναι ο παιδιατρος αν του πει ο ιδιος οτι αυτο ειναι το σωστο να γινεται τον πρωτο καιρο αυτον μπορει να τον ακουσει!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

109"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 5:43 am

ladybeat

ladybeat
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
nena μου καντο ετσι!βαλε τον παιδιατρο να του το πει..παντα οι μπαμπαδες ειναι πιο χυμα και πιο χαλαροι απο εμας και συνηθως μας λενε υπερβολικες Twisted Evil αν παθει ομως κατι το μωρό (απο απλό συναχι τωρα λεμε ετσι?) εμεις τα τραβαμε ολα Κυριε!!!χιχι

110"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΜΕ ΞΕΝΑ ΜΩΡΑ Τετ Ιαν 19, 2011 5:50 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΦΥΣΙΚΑ Κ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΜΕ ΞΕΝΑ ΜΩΡΑ!ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΗΤΕ!ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΠΙΑΝΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΡΙΝ ΑΓΓΙΞΕΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ!ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΜΙΚΡΟΒΙΟ.ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΑΛΩΤΑ ΣΤΙΣ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΜΕ.ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΕΝΕΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ ΠΑΡΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΤΟΥΣ ΤΟ ΛΕΩ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΑΣ Κ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΤΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΟΙ ΦΙΛΟΙ Κ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ Κ ΤΟ ΠΙΑΝΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ Κ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ,ΓΥΡΙΖΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΚΕΙ.ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΟΒΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.

111"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 6:13 am

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μα ειδικα αυτο με το νοσοκομειο υπαρχουν τοσο αναισθητοι ανθρωποι ειδικα οταν το φιλανε σε προσωπο και χερακι τρελενομαι,εχω κακη εμπειρια απο τον μικρο μου αδερφο οταν ηταν 35 ημερων πηγε επισκεψη μια κυρα κατινα που ειχε γαστρεντεριτιδα και δεν ειπε τιποτα και κολλησε το μωρο και δεν μπορουσαν να βρουν τι εχει οι γιατροι ηταν στο νοσοκομειο 1 εβδομαδα και κοντεψαν να τον χασουν απο τις πολλες αντιβιωσεις που πηρε και το εστειλαν με ασθενοφορο στο λοιμωδων και μετα απο πολλες εξετασεις βρηκαν οτι εχει γαστρεντεριτιδα,θυμαμαι ποσες φορες την μανα μου να ωριεται οταν του ειχαν ξυρισει το κεφαλακι του και του εβαλαν κατι στραογγυλα αυτοκολλητα μεχρι και υγρο απο την σπονδυλικη στηλη του ειχαν παρει,να ναι καλα ενας κορυφαιος γιατρος που τον εκοψε να κανει μια συγκεκριμενη εξεταση και βρηκαν τι εχει το μωρο- ο συγκεκριμενος παρελαβε το μωρο στο λοιμωδων και οταν ειδε το ιστορικο του και το ποσες δυνατες αντιβιωσεις και φαρμακα ειχε παρει πηρε τηλ στο νοσοκομειο που το ειχαν παει οι γονεις μου αρχικα και τους εβριζε..Δεν θελω να παθει τιποτα τετοιο το μωρο μου και φοβαμαι τοσο πολυ γιαυτο και θελω να κρατησω το σαραντισμο και να βγουμε μετα εξω,να δυναμωσει λιγο ο οργανισμος του και θελω να το σεβαστουνε αυτο και τουλαχιστον αν ερθουν να πλυνουν τα βρομοχερα!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

112"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 6:19 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nena1988 έγραψε:μα ειδικα αυτο με το νοσοκομειο υπαρχουν τοσο αναισθητοι ανθρωποι ειδικα οταν το φιλανε σε προσωπο και χερακι τρελενομαι,εχω κακη εμπειρια απο τον μικρο μου αδερφο οταν ηταν 35 ημερων πηγε επισκεψη μια κυρα κατινα που ειχε γαστρεντεριτιδα και δεν ειπε τιποτα και κολλησε το μωρο και δεν μπορουσαν να βρουν τι εχει οι γιατροι ηταν στο νοσοκομειο 1 εβδομαδα και κοντεψαν να τον χασουν απο τις πολλες αντιβιωσεις που πηρε και το εστειλαν με ασθενοφορο στο λοιμωδων και μετα απο πολλες εξετασεις βρηκαν οτι εχει γαστρεντεριτιδα,θυμαμαι ποσες φορες την μανα μου να ωριεται οταν του ειχαν ξυρισει το κεφαλακι του και του εβαλαν κατι στραογγυλα αυτοκολλητα μεχρι και υγρο απο την σπονδυλικη στηλη του ειχαν παρει,να ναι καλα ενας κορυφαιος γιατρος που τον εκοψε να κανει μια συγκεκριμενη εξεταση και βρηκαν τι εχει το μωρο- ο συγκεκριμενος παρελαβε το μωρο στο λοιμωδων και οταν ειδε το ιστορικο του και το ποσες δυνατες αντιβιωσεις και φαρμακα ειχε παρει πηρε τηλ στο νοσοκομειο που το ειχαν παει οι γονεις μου αρχικα και τους εβριζε..Δεν θελω να παθει τιποτα τετοιο το μωρο μου και φοβαμαι τοσο πολυ γιαυτο και θελω να κρατησω το σαραντισμο και να βγουμε μετα εξω,να δυναμωσει λιγο ο οργανισμος του και θελω να το σεβαστουνε αυτο και τουλαχιστον αν ερθουν να πλυνουν τα βρομοχερα!
koita nomizo pos tora pleon oloi oi anthropoi prin piasoun ena moraki plenoun ta xeria tous kai den erxode se epafi otan einai arostoi.alla tora an nomizeis pos kapoioss den tha to kanei na to zitiseis na kaneis afto pou tha se kanei esena na nioseis pio aneta,alla min skeftese tin istoria tou aderfou sou epeidi egine mia fora dn simainei oti tha ksanaginei.emena i mikri apo immeron itan kathimerina me toulaxiston 5 me 7 atoma mazi tis kai eniote kai perissotera kai den exei arrostisei pote

113"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 6:28 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα τα μεμονομένα παραδείγματα δεν μου λένε κάτι.
Ο αδερφός σου έτυχε και αρρώστησε και το μωρό της Κασσιανής έτυχε και δεν αρρώστησε... Αν και δεν θεωρώ ότι είναι θέμα τύχης. Δεν μπορούμε όμως να πούμε με σιγουριά ότι το παιδί δεν κινδυνεύει τον πρώτο καιρό. Ότι και να πούμε εμείς θα ακούσεις τον παιδίατρό σου και το ένστικτό σου. Και πάνω από την ασφάλεια του παιδιού σου δεν θα βάλεις τον πληγωμένο εγωισμό κανενός άλλου.

114"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 6:30 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rinoula έγραψε:Τι κακό είναι αυτό κορίτσια με τον κόσμο που αγγίζει τα μωράκια στο δρόμο? Ήμουν στο σούπερ και μια κυρία αφού έκανε χαρούλες στη μικρή άρχισε να τη χαιδεύει στα ποδαράκια και στο στέρνο της. Της είπα ότι δεν πιάνουμε τα μωράκια και με κοίταξε σαν εξωγήινη. Όταν της εξήγησα ότι το λέω για τις ιώσεις, μου απάντησε κιόλας ότι "καμιά φορά αυτό που φοβάσαι το παθαίνεις". Είμαι παράλογη? Συμβαίνει και σε σας?

Την κακιασμένη... Έπρεπε να της πεις να προσέξει μην δαγκώσει την γλώσσα της η γρουσούζα! Μπράβο σου πάντως! Ξέρεις πόσα μωράκια θα γλιτώσουν από το άγγιγμά της; Θα το θυμάται και δεν θα πλησιάζει.

115"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 6:34 am

marilu33

marilu33
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
koukida έγραψε:ααα εγώ δεν ντρέπομαι καθόλου- δεν χρειαζεται να τους στείλεις την βρυση- εχεις το πολυ ομορφο κ διακριτικό απολυμαντικο χεριων απο το φαρμακειο -σερβιρισμένο διπλα στο καφεδάκι κ πρωτη εσυ μπροστα τους απολυμαινεις τα χερια σου- κ ετσι δεν θα παρεξηγηθει κανεις!! don't worrry!! Laughing

epeidi k ego psilokollao min pareksigithoun i tous prosvallo kati tetoio skeftomoun k ego allios den ginetai ..afou den katalavainoun apo monoi tous kati prepei na ginei Twisted Evil

116"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 10:50 am

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μηπως λεω μηπως γινομαστε (κ βαζω κ τον εαυτο μου μεσα )καααααααπως παραλογες!!!!!!!!!!!!!!!Κοριτσια μην τρελαινομαστε το κανουμε να φαινεται σαν τα καρτουν που τα γιγαντια μικροβια θα επιτεθουν στα μωρα μας!!!!!!!!Εγω αρχιζω να σκεφτομαι καπως ποιο χαλαρα γιατι βλεπω απο αλλες κοπελες πως οσο πιο πολυ φυλανε τα παιδια τους τοσο πιο πολυ αρρωσταινουν !!Δεστε το απο την αλλη σκοπια κ θα καταλαβετε οτι ειμαστε (κ εγω μαζι)λιγο υστερικες!!!!!!!!!!

117"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 1:48 pm

princess 05/05/10

princess 05/05/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ
ΟΤΑΝ ΟΙ ΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΣΕ ΑΝΥΠΟΠΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ
Β Ρ Ε Φ Ο Υ Σ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΛΕΦΤΑ...ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΕΡΑ ΒΡΕΧΟΥΝ?????? 1000 ΦΟΡΕΣ ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΥΤΥΧΩς ΠΟΥ ΔΕ ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ Κ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΝ...ΠΩΠΩ

118"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Ιαν 19, 2011 1:56 pm

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
princess 05/05/10 έγραψε:ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ
ΟΤΑΝ ΟΙ ΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΣΕ ΑΝΥΠΟΠΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ
Β Ρ Ε Φ Ο Υ Σ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΛΕΦΤΑ...ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΕΡΑ ΒΡΕΧΟΥΝ?????? 1000 ΦΟΡΕΣ ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΥΤΥΧΩς ΠΟΥ ΔΕ ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ Κ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΝ...ΠΩΠΩ

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ........... ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΟ

119"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Κυρ Ιαν 23, 2011 12:29 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα συμφωνήσω με κάποιες κοπέλες εδώ που είπαν:"εδώ δεν το σκέφτονται οι συγγενείς,θα το σκεφτούν οι ξένοι?"
δεν μπορούν να καταλάβουν ότι κάποια πράγματα πρέπει να γίνονται?
εδώ εμένα μου έλεγε η πεθερά μου συνέχεια ότι δεν κάνει να φιλάμε το μωρό στο πρόσωπο, ούτε εγώ που είμαι η μάνα του γιατί "δεν κάνει"!!!και την Πρωτοχρονιά κρατούσε ο πεθερός μου το μωρό μου και του δίνει ένα φιλί στο μάγουλο!!! Shocked εκεί τι λές?η μάνα απαγορεύεται αλλά ο παππούς δεν πειράζει?μην τρελαθούμε κιόλας.
και είχα ρωτήσει την γιατρό που μου είπε ότι μόνο οι γονείς του μωρού το φιλάνε στο πρόσωπο, και τους είχα ενημερώσει.
ότι να'ναι ο καθένας...

120"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Κυρ Ιαν 23, 2011 2:41 am

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
φωτεινουλα έγραψε:Μηπως λεω μηπως γινομαστε (κ βαζω κ τον εαυτο μου μεσα )καααααααπως παραλογες!!!!!!!!!!!!!!!Κοριτσια μην τρελαινομαστε το κανουμε να φαινεται σαν τα καρτουν που τα γιγαντια μικροβια θα επιτεθουν στα μωρα μας!!!!!!!!Εγω αρχιζω να σκεφτομαι καπως ποιο χαλαρα γιατι βλεπω απο αλλες κοπελες πως οσο πιο πολυ φυλανε τα παιδια τους τοσο πιο πολυ αρρωσταινουν !!Δεστε το απο την αλλη σκοπια κ θα καταλαβετε οτι ειμαστε (κ εγω μαζι)λιγο υστερικες!!!!!!!!!!
ναι θελει προσοχη ειδικα στην αρχη που γενιεται το μωρο αλλα οχι υπερβολες.θα συμφωνησω μαζι σου.εγω παντως απο την αρχη πνιγω το παιδι μου στα φιλια και τρελαινεται.ας τον φιλησω τωρα που μπορω γιατι αργοτερα τα μονα φιλια που θα δεχεται ειναι των κοριτσιων Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

121"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Κυρ Ιαν 23, 2011 3:07 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια εγώ την έχω ήδη πει την άποψή μου.
Και τώρα που γέννησα θα σας πω το εξής:

Δεν έχω σταματήσει να φιλάω την κόρη μου από τη μέρα που γεννήθηκε και την έβαλε η μαία στην αγκαλιά μου.
Στα μάγουλα, στο λαιμό, στα χεράκια, στα μπουτάκια όταν την αλλάζω.
Ο άντρας μου το αποφεύει γιατί έχει γένια. Όλοι της οικογένειας (παππούδες και θείοι) όχι μονο τη φιλάνε αλλά τους παροτρύνω να το κάνουν.
Το παιδί μόνο αγάπη κι αγκαλίτσες χρειάζεται και τα φιλιά είναι εκδήλωση της αγάπης μας.
Τώρα να κάποια στιγμή αρρωστήσει, τι να πω, όλα στο πρόγραμμα είναι...

Για τους ξένους δεν έχω να πω κάτι γιατί προς το παρόν δεν έχει έρθει σε επαφή με πολλούς, αλλά και οι μαίες στο νοσοκομείο ξένες δεν είναι??? Και τα αγκαλιάζουν όλη μέρα. Αυτές τις έλεγξε κανείς για προβλήματα υγείας???
Και μια μέρα που έκλαιγε πολύ, η διπλανή μου στο δωμάτιο -πιο έμπειρη μανούλα- την πήρε αγκαλίτσα να την ηρεμήσει. Δε με ενόχλησε. Ίσα ίσα που μου άρεσε κιόλας, γιατί έδειξε ενδιαφέρον για το παιδί μου. Αυτά.

122"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Κυρ Ιαν 23, 2011 3:12 am

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tziz έγραψε:Κορίτσια εγώ την έχω ήδη πει την άποψή μου.
Και τώρα που γέννησα θα σας πω το εξής:

Δεν έχω σταματήσει να φιλάω την κόρη μου από τη μέρα που γεννήθηκε και την έβαλε η μαία στην αγκαλιά μου.
Στα μάγουλα, στο λαιμό, στα χεράκια, στα μπουτάκια όταν την αλλάζω.
Ο άντρας μου το αποφεύει γιατί έχει γένια. Όλοι της οικογένειας (παππούδες και θείοι) όχι μονο τη φιλάνε αλλά τους παροτρύνω να το κάνουν.
Το παιδί μόνο αγάπη κι αγκαλίτσες χρειάζεται και τα φιλιά είναι εκδήλωση της αγάπης μας.
Τώρα να κάποια στιγμή αρρωστήσει, τι να πω, όλα στο πρόγραμμα είναι...

Για τους ξένους δεν έχω να πω κάτι γιατί προς το παρόν δεν έχει έρθει σε επαφή με πολλούς, αλλά και οι μαίες στο νοσοκομείο ξένες δεν είναι??? Και τα αγκαλιάζουν όλη μέρα. Αυτές τις έλεγξε κανείς για προβλήματα υγείας???
Και μια μέρα που έκλαιγε πολύ, η διπλανή μου στο δωμάτιο -πιο έμπειρη μανούλα- την πήρε αγκαλίτσα να την ηρεμήσει. Δε με ενόχλησε. Ίσα ίσα που μου άρεσε κιόλας, γιατί έδειξε ενδιαφέρον για το παιδί μου. Αυτά.
"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 50580 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 50580 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 50580 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 35468 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 50580 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 50580 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 50580
einai mia koykla.φιλακια και απο μενα μουτσ μουτσ μουτσ "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 417472 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 417472 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 417472 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 417472 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 417472 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 417472 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 417472

123"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Κυρ Ιαν 23, 2011 3:28 am

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια κι εγώ είμαι περίεργη, δεν μ' αρέσει να αγγίζουν το παιδί όλοι. Μου έκανε μάλιστα εντύπωση το ότι το πρώτο άτομο που είδα να φιλάει το παιδί στο πατουσάκι του, με παπούτσι κιόλας, ήταν ο ιδιοκτήτης του βιντεοκλάμπ..... Ξέρεις ποτέ τί μικρόβια κουβαλάει ο άλλος? Εδώ κάθε μέρα καθαρίζεις και πάλι δεν είσαι εντάξει. Και πριν σκεφτείτε ότι είμαι υπερβολική, σας λέω ότι όταν είχα γεννήσει, άτομο πολύ κοντά στο παιδί έπαθε σταφυλόκοκκο, και μετά από λίγο καιρό διαγνώστηκε με ηπατίτιδα α. Πάνω μου χέστηκα, γιατί δεν μπορούσα πλέον να το αποκλείσω από τη ζωή του παιδιού, άσε δε το θέμα της τουαλέτας που την επισκεπτόταν όποτε ερχόταν σπίτι μας.... Είμαι που είμαι σιχανιάρα από τη φύση μου, απόγινε το κακό...

124"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 5 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Κυρ Ιαν 23, 2011 4:39 am

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω δεν θελω να τη φιλανε και να μιλανε πολυ κοντα στο προσωπακι της γιατι ειναι πολυ μικρη!μολις 40 ημερων κ μου επαθε κ γριπη το καημενο μου...ποιος ξερει απο ποιον?αλλα και τι να τους πω? ντρεπομαι... αν του αλλου δεν του κοβει να καταλαβει απλως προσπαθω να τον αποφευγω και να εχω εγω το παιδι και ας με λενε παραξενη, δεν με νοιαζει! Twisted Evil

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις