Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
356 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 356 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

26"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τρι Οκτ 26, 2010 10:44 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΜΕ..ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ..ΠΑΩ Κ ΤΟ ΠΛΕΝΩ ΜΕΤΑ...ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΩ ΕΧΟΥΝ ΚΑΚΟ ΣΥΝΗΘΕΙΟ ΝΑ ΓΛΥΦΟΥΝΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΜΠΑΝΕ ΣΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΑΤΙΑΣΟΥΝΕ..ΜΛΙΑΧΧΧΧΧΧ

27"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τρι Οκτ 26, 2010 11:33 am

*sandy*


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
exete dikio koritsia!!!me kalipsate plirws!!!oso gia tis pe8eres asta na pane,nomizoun oti autes einai ka8ares kai oti kai na piasoun prin to mwro den kollane mikrobia!!!ti na peis?

28"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τρι Οκτ 26, 2010 12:28 pm

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
*sandy* έγραψε:exete dikio koritsia!!!me kalipsate plirws!!!oso gia tis pe8eres asta na pane,nomizoun oti autes einai ka8ares kai oti kai na piasoun prin to mwro den kollane mikrobia!!!ti na peis?
ΚΙ ΑΜΑ ΠΕΙΣ ΜΕ ΩΡΑΙΟ ΤΡΟΠΟ Ή ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ Ή ΠΑΡΕΞΗΓΙΟΥΝΤΑΙ. ΞΥΔΙ....

29"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τρι Οκτ 26, 2010 12:37 pm

xrysa7

xrysa7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
akoma moy to xtypaei i koyniada moy poy den toys afina na thn plisiasoyn otan itan imeron!!!kai eseis lete gia toys ksenoys eytyxos den moy exei tyxei an kai tora meta to embolio exo xalarosei kapos!!!

30"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τρι Οκτ 26, 2010 1:09 pm

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nomikoula έγραψε:ΑΜΕ..ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ..ΠΑΩ Κ ΤΟ ΠΛΕΝΩ ΜΕΤΑ...ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΩ ΕΧΟΥΝ ΚΑΚΟ ΣΥΝΗΘΕΙΟ ΝΑ ΓΛΥΦΟΥΝΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΜΠΑΝΕ ΣΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΑΤΙΑΣΟΥΝΕ..ΜΛΙΑΧΧΧΧΧΧ

Αυτός είναι λόγος για να μετακομίσεις!!!....
"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 534787

31"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τρι Οκτ 26, 2010 1:14 pm

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τωρα μου θυμισες οτι οποτε παμε στα χωρια να δουμε τους προπαππουδες,ολοι τη φτυνουν για να μη τη ματιασουν...μιλαμε για φτυσιμο ομως...να φαινονται τα σαλια...

32"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τρι Οκτ 26, 2010 1:20 pm

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Gwgw81 έγραψε:τωρα μου θυμισες οτι οποτε παμε στα χωρια να δουμε τους προπαππουδες,ολοι τη φτυνουν για να μη τη ματιασουν...μιλαμε για φτυσιμο ομως...να φαινονται τα σαλια...

Κυκλοφορούν κάτι ωραία ολόσωμα αδιάβροχα για το παιδί, τέλεια. Δεν πειράζει που θα είναι καλοκαίρι, πες οτι είναι της μόδας!!

33"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τρι Οκτ 26, 2010 1:25 pm

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελάτε βρε κορίτσια κοντεύω να ξεράσω με τα σάλια. Έλεος τα κακόμοιρα τα μωράκια. Εγώ έτσι και φτύσει κανείς τα δικά μου θα τον πλακώσω στις σφαλιάρες. Πρέπει να βρείτε ένα τρόπο να το αποφύγετε "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 186566 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 186566 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 186566 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 186566 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 186566 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 186566 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 186566 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 186566

34"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τρι Οκτ 26, 2010 1:38 pm

sonia1994

sonia1994
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Athin@ έγραψε:Να σου πω τι είχα πάθει εγώ στο σούπερ μάρκετ.Ανεβαίνω με το μωρό στο μάρσιπο 3 μηνών τότε και περίμενα να ανέβει και ο άντρας μου που ήταν στον κάτω όροφο.Με πλησιάζει μια γύφτισσα (όχι απο τις καθαρές) κοιτάει τη μικρή και φωνάζει "τα μικρά της" ελάτε να δείτε ένα όμορφο μωρό!Της χαμογελάω και προχωράω.ΞΑΦΝΙΚΑ βλέπω το βρώμικο χέρι της με τα κατάμαυρα νύχια να πλησιάζει το πρόσωπο του μωρού μου έτοιμο να το χαϊδέψει.Shocked Shocked ShockedΤραβιέμαι απότομα και της λέω "μην την ακουμπήσεις" Παιδιά έφυγε και με έβριζε και έσπρωξε απο τα νεύρα της και τον άντρα μου που πέρναγε δίπλα της και εκείνη την ώρα έλεγε "ήρθαν οι ρουσίδες και οι αλβανίδες και νουμίζουν οτι γίνανε αθρώποι" Μου λέει ο άντρας μου τι έπαθε αυτή; Και του λέω εμένα εννοούσε.Μιλάμε ψοφήσαμε στα γέλια-μετά-αφού μου φύγανε τα νεύρα. Very Happy
Αυτες να τις προσεχετε διοτι δινουν & καταρες Mad

http://www.pet2pet.gr/

35"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τρι Οκτ 26, 2010 1:55 pm

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
giouli73 έγραψε:Ελάτε βρε κορίτσια κοντεύω να ξεράσω με τα σάλια. Έλεος τα κακόμοιρα τα μωράκια. Εγώ έτσι και φτύσει κανείς τα δικά μου θα τον πλακώσω στις σφαλιάρες. Πρέπει να βρείτε ένα τρόπο να το αποφύγετε "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 186566 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 186566 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 186566 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 186566 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 186566 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 186566 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 186566 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 186566

ενταξει μωρε...ειναι σιχαμερο,αλλα δεν πειραζει,δεν επαθε και τιποτα.(μετα την σαπουνισα βεβαια)

36"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Οκτ 27, 2010 1:44 am

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="marion"
Χαχαχαχαχα πλάκα κάνεις έτσι???Εμένα καλέ απ'όταν ήμουν έγκυος ακόμα αλλά και μέχρι τώρα φυσικά όταν με ρωτάνε κάποιοι τι έχω αγόρι ή κορίτσι και τους λέω κορίτσι μου λένε "Εεεεε δεν πειράζει,καλά να'ναι"
Δηλαδή με λυπούνται!!!!!!!Χαχαχαχαχα
Άσε που κάποιοι θεωρούν ότι οι άντρες που κάνουν κορίτσια δεν είναι και....πολύ άντρες!!!Χαχαχαχα
Shocked [/quote]

Αχ αυτό το έχω και εγώ και επειδή και το δευτερο μου είναι κοριτσάκι ακόμη χειροτερα. Μου λένε "δεν πειράζει θα πετύχετε το τρίτο" και ποιος σας είπε εσάς ότι εγώ θα άλλαζα τις κοριτσάρες μου για το γιο; Εγω απλά ήθελα μωράκια και χ.........α για το φύλο Very Happy Very Happy Very Happy

Οσο για το να τα αγγίζουν δεν έχω ιδιαίτερο θέμα αλλά σίγουρα προσπαθούσα όσο ήταν μικρούλα να μην την αγγίζουν ξένοι. Τώρα που μεγάλωσε λίγο είμαι πιο χαλαρή. Δεν εννοώ όμως φιλιά και τέτοια μόνο ένα μικρό χάδι.....

37"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Οκτ 27, 2010 1:54 am

Vikoukou

Vikoukou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμεις πάλι οπου λέγαμε οτι εχω κοριτσάκι μας λεγανε"είστε πολύ τυχεροί".Δηλ.εαν ειχαμε αγοράκι θα μας λέγαν "τι κρίμα"??? Ημαρτον!!!!Ολοι είναι τυχεροί και ευλογημένοι όταν κάνουν παιδάκια δεν έχει σημασία το φύλο.

38"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Οκτ 27, 2010 1:59 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vikoukou έγραψε:Εμεις πάλι οπου λέγαμε οτι εχω κοριτσάκι μας λεγανε"είστε πολύ τυχεροί".Δηλ.εαν ειχαμε αγοράκι θα μας λέγαν "τι κρίμα"??? Ημαρτον!!!!Ολοι είναι τυχεροί και ευλογημένοι όταν κάνουν παιδάκια δεν έχει σημασία το φύλο.

Εγώ έχω δύο αγοράκια κι ενώ όλοι κοιτάνε τον άντρα μου με θαυμασμο (ο μπαγάσας, τα πέτυχε και τα δύο αρσενικά) εμένα όλοι με λυπούνται, σε σημείο που να μου λένε "ε, πρέπει να κάνεις ένα τρίτο να βγεί κορίτσι να ξεκουραστείς"
Αν ήθελα να μην κουράζομαι, μανταμ, δεν θα έκανα παιδια, πολύ απλό...

39"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty δεν πιανουμε ξενα μωρα Τετ Οκτ 27, 2010 2:45 am

fifi

fifi
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμενα κοριτσια οπεθεροσ μου οταν εμαθε οτι και το δευτερο παιδακι μασ ειναι κοριτσι ειπε το φοβερο"δεν πειραζει, τι να κανουμε"λεσ και παθαμε καμια συμφορα.οσο για το θεμα των χεριων,ενω στην πρωτη μου κορη ημουν υστερικη τωρα στην μπεμπα ειμαι πολυ χαλαρη αρκει να ξερω οτι ο αλλοσ ειναι καθαροσ.αλλωστε με ενα μεγαλυτερο παιδι στο σπιτι που παει σχολειο τισ ιωσεισ τισ εχουμε στο τσεπακι μασ Smile

40"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Οκτ 27, 2010 2:52 am

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamadimi έγραψε:Κορίτσια μήπως είστε λίγο υπερβολικές? Εντάξει δεν λέω να αφήνουμε τους πάντες να πασπατεύουν τα μωράκια μας αλλα ξεφευγετε πιστεύω λίγο στο άλλο άκρο. Σίγουρα είναι ευαίσθητα αλλα και η υπερβολική προστασία τα κάνει ακόμη πιο ευαίσθητα σε αρρώστιες και αλεργίες.

πες τα βρε χρυσόστομη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

41"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Οκτ 27, 2010 5:58 am

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια και μενα μου ξεσηκωνοταν το νευρικο συστημα μολις εβλεπα να τον φιλουν στα χερια! Το καλυτερο βεβαια το ειπε η πεθερα μου: Ε! Δεν χρειαζεται να πλενω τα χερια μου εκανα μπανιο στο σπιτι. Τα μαλλια τις ελευθερα και ανεμελλα να μπαινουν στο στομα του μικρου και απο το σπιτι της μεχρι το σπιτι μου δεν ειπαρχουν μικροβια, με αποστειρωση ερχοταν. Δεν ημουν πολυ υπερβολικη αλλα ειναι αυτονοητα μερικα πραγματα. Κι αν λεω αν σου τυχει και αρρωστησει το μικρο πριν 40ντηση; Γιατι να ταλαιπωρουμαστε ολοι; Αλλα βεβαια γιατι να τους νοιαζει, αυτοι τα ξερουν ολα....
Ουφ! Τα πα και ξαλαφροσα, τα κραταγα 4 χρονια μεσα μου... Smile

42"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Οκτ 27, 2010 6:47 am

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nopi30 έγραψε:Κοριτσια και μενα μου ξεσηκωνοταν το νευρικο συστημα μολις εβλεπα να τον φιλουν στα χερια! Το καλυτερο βεβαια το ειπε η πεθερα μου: Ε! Δεν χρειαζεται να πλενω τα χερια μου εκανα μπανιο στο σπιτι. Τα μαλλια τις ελευθερα και ανεμελλα να μπαινουν στο στομα του μικρου και απο το σπιτι της μεχρι το σπιτι μου δεν ειπαρχουν μικροβια, με αποστειρωση ερχοταν. Δεν ημουν πολυ υπερβολικη αλλα ειναι αυτονοητα μερικα πραγματα. Κι αν λεω αν σου τυχει και αρρωστησει το μικρο πριν 40ντηση; Γιατι να ταλαιπωρουμαστε ολοι; Αλλα βεβαια γιατι να τους νοιαζει, αυτοι τα ξερουν ολα....
Ουφ! Τα πα και ξαλαφροσα, τα κραταγα 4 χρονια μεσα μου... Smile


Και η δικιά σου πεθερά έκανε μπάνιο στο σπίτι? Σαν τη δικιά μου. Εντάξει εγώ δε νομίζω πως είμαι υπερβολική. Απλά δεν θέλω να τα αγγίζουν σε γυμνά σημεία. Και ειδικά αν είναι φως φανάρι ότι αυτός που πάει να τα αγγίξει είναι βρωμιάρης. Πριν ένα χρόνο είχε γίνει σάλος με την γρίπη που πέθαινες. Θα αφήνατε έτσι εύκολα να πιάσει τα παιδιά σας κάποιος?

43"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Οκτ 27, 2010 10:51 am

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι λετε ρε κορίτσια. Εδώ οταν γεννησα, σε δημοσιο νοσοκομειο, επειδη εκανα καισαρική, μεχρι να ξυπνήσω και να μου φέρουν το μωρό ειχε μαζευτει ολο το σόι. Δεν πρόλαβα να το παρω αγκαλίτσα και να συνειδητοποιήσω το θαυματακι μου και άρχισαν να το παίρνου ολοι αγκαλιά. ΕΙΧΕ ΜΟΛΙΣ 2 ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟ ΔΟΛΙΟ!!!!!
Τώρα θα γεννησω σε ιδιωτικη κλινικη με ραντεβού. Λεω να τους πω αλλη ώρα απο αυτην που θα γεννησω κανονικά και να χαρώ τις πρώτες ώρες του μωρου μας με το αντρα μου, δυο μας!!!!

44"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Οκτ 27, 2010 12:08 pm

katerina10


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχ , πόσο σας καταλαβαίνω... δεν θεωρώ τον εαυτό μου υστερικό καθώς πιστεύω οτι δεν πρέπει να ζει σε ένα αποστειρωμένο περιβάλλον.Παν μέτρο άριστον. Τουλάχιστον όμως μέχρι να περάσει το πρώτο τρίμηνο καλό είναι να τα προφυλάξουμε όσο μπορούμε γιατί με οποιαδήποτε ιωσούλα θα πρέπει να νοσηλευτούν No . Εδώ όμως που μένω δεν υπάρχουν διακριτικότητες και εάν πεις το παραμικρο σε παρεξηγούν και σε λένε "παράξενη"... εγώ και ο άντρας μου χαρακτηριστήκαμε "παράξενοι" διότι την πρώτη μέρα που επιστρέψαμε στο σπίτι από την κλινική αρνηθήκαμε (ευγενικά πάντα)να δεχτούμε επισκέψεις...εγώ ήμουν σε μαύρα χάλια, πόναγα, έκλαιγα, ήμουν άυπνη, προσπαθούσα να θηλάσω και αυτοί θέλανε να έρθουν για καφέ.. τι να πω Θεέ μου! γιατί δεν καταλαβαίνουν οτι καλο είναι να κάνουν τις επισκέψεις τους μετά τον σαραντισμό? εγώ γιατί το κάνω? Περιττό βέβαια να σας πω οτι τελικά μέχρι να σαραντίσω πέρασε όλο το χωριό για να μου ευχηθεί "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 215994

45"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Οκτ 27, 2010 3:22 pm

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="sonia1994"][quote="Athin@"]Να σου πω τι είχα πάθει εγώ στο σούπερ μάρκετ.Ανεβαίνω με το μωρό στο μάρσιπο 3 μηνών τότε και περίμενα να ανέβει και ο άντρας μου που ήταν στον κάτω όροφο.Με πλησιάζει μια γύφτισσα (όχι απο τις καθαρές) κοιτάει τη μικρή και φωνάζει "τα μικρά της" ελάτε να δείτε ένα όμορφο μωρό!Της χαμογελάω και προχωράω.ΞΑΦΝΙΚΑ βλέπω το βρώμικο χέρι της με τα κατάμαυρα νύχια να πλησιάζει το πρόσωπο του μωρού μου έτοιμο να το χαϊδέψει.Shocked Shocked ShockedΤραβιέμαι απότομα και της λέω "μην την ακουμπήσεις" Παιδιά έφυγε και με έβριζε και έσπρωξε απο τα νεύρα της και τον άντρα μου που πέρναγε δίπλα της και εκείνη την ώρα έλεγε "ήρθαν οι ρουσίδες και οι αλβανίδες και νουμίζουν οτι γίνανε αθρώποι" Μου λέει ο άντρας μου τι έπαθε αυτή; Και του λέω εμένα εννοούσε.Μιλάμε ψοφήσαμε στα γέλια-μετά-αφού μου φύγανε τα νεύρα. Very Happy [/quote]
Αυτες να τις προσεχετε διοτι δινουν & καταρες Mad [/quote]

sonia μου η καταρα ειναι γαιδαρα και γυρναει στον αφεντη της..περιττο να σχολιασω καποιον που θα καταραστει εναν συνανθρωπο του ποσο μαλλον ενα μωρακι..
εγω δεν κολλαω σε τετοια θεματα,ισως γιατι δεν εχω ζησει τετοια σκηνικα,το πιο χοντρο δηλαδη ειναι να της χαιδεψουν το κεφαλακι η τα παπουτσακια της..εννοειται οτι τα φιλια απο αγνωστους ειναι κοκκινο πανι και για εμενα..αλλα σε γενικες γραμμες δεν την εδινα σε κανεναν μεχρι που σαραντισε..απο τοτε ομως αφηνω να το κρατανε αλλα ειμαι παντα απο κοντα..η μονη παραξενια που εχω ειναι οχι στα χερια..βεβαια μου εχει τυχει συγγενης(με 4 εγγονια) να την κραταει αγκαλια,να της φιλαει τα χερακια και να ισχυριζεται οτι "τα μωρακια στα χερακια τα φιλανε!" Shocked "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 679259 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 654655
καλα το θεμα με την κοιλια δεν το συζητω καν κι εγω ερχομουν σε πολυ δυσκολη θεση καποιες φορες δεν ξερω,αν απλωνε καποιος το χερι του να με αγγιξει ενστικτωδως εβαζα τα χερια μου μπροστα στην κοιλια μου..αλλα τουλαχιστον δεν μου ετυχε ποτε να θελει καποιος να μου τη φιλησει(περα απο τον αντρα μου και τις φιλες μου)..εκει θα επεφτε πολυ μπινελικι..το να στην πιανουν ομως οκ δεν ειναι τοσο τραγικο,εξαλλου αυτο ειναι στην ουσια παλιο εθιμο..παλια οταν εβλεπες μια εγκυο ακουμπουσες την κοιλια της και εδινες την ευχη σου στο μωρακι..

46"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Οκτ 27, 2010 8:34 pm

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να σας πω την αληθεια εγω ημουν τυχερη!!!!
δεν αντιμετωπισα τετοια πραγματα ευτυχως οπου και να πηγαινα με το μωρο το κοιτουσαν του χαζογελουσαν αλλα ποτε κανενας δεν απλωσε χερι...

οσον αφορα τους συγγενεις οσοι τον πηραν αγκαλια περνουσαν πρωτα απο αποστειρωση και μετα
και αυτο οχι γιατι ειμαι υστερικη με τα μικροβια αλλα γιατι ο μικρος ηταν προωρος και μας ειχαν πει οτι δεν θα τον ακουμπαει κανεις αν δεν πλενεται εκεινη την στιγμη

ακομη κι εγω και ο μπαμπας του το ιδιο καναμε για να τον παρουμε αγκαλια!!!!
40 ημερων ηθελαν να τον δουν τα αδερφια του και τον ειδαν απο το τζαμι...

47"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Πεμ Οκτ 28, 2010 9:12 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγώ το κακό είναι ότι από την αρχή δεν το ξέκοψα πριν πιάνουν τη μικρή να πλένουν τα χερια τους.
εννοείται λοιπόν ότι τα πεθερικά όταν έρχοταν στο νοσοκομείο μόλις γέννησα να πιάνουν τη μικρή έτσι.
και στο σπίτι το ίδιο.
επειδή είμαι άτομο που δε μιλάει γενικά τα κρατούσα μέσα μου συνέχεια.
αφού έβλεπα και την πεθερά να φιλάει το μωρό στα χέρια και δεν έλεγα τίποτα και ας με πείραζε αφάνταστα...
αφού όμως επιστρέψαμε από τη γιατρό και ρωτώντας την 1-2 πράγματα που ήθελα τους εξήγησα ότι η γιατρός είπε το μωρό να το φιλάνε μόνο στα μαλλάκια και να πλένουν πολύ καλά τα χερια τους πριν το πιάσουν.


αυτό όμως που μου συνέβη εμένα ήταν όταν πήγαμε στη γιατρό να κάνουμε τα πρώτα εμβόλια...μόλις βγήκαμε να φύγουμε ήταν μία μητέρα με 2 παιδάκια και όταν είδε το μωρό μου να το κρατάω με το καθισματάκι του αυτοκινήτου λέει στα παιδιά της : "ελάτε να δείτε 1 μικρό μωράκι"
και ο ένας ο γιος έρχεται και βήχει μπροστά από τη μικρή. ήταν άρρωστα και γι'αυτό είχαν έρθει στη γιατρό. εγώ μετά τι να πω???έφυγα και δεν είπα και του συζύγου τίποτα γιατί θα μου φώναζε. ευτυχώς το μωρό δεν αρρώστησε τουλάχιστον...

48"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Πεμ Οκτ 28, 2010 9:22 am

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lenaki1982 έγραψε:εγώ το κακό είναι ότι από την αρχή δεν το ξέκοψα πριν πιάνουν τη μικρή να πλένουν τα χερια τους.
εννοείται λοιπόν ότι τα πεθερικά όταν έρχοταν στο νοσοκομείο μόλις γέννησα να πιάνουν τη μικρή έτσι.
και στο σπίτι το ίδιο.
επειδή είμαι άτομο που δε μιλάει γενικά τα κρατούσα μέσα μου συνέχεια.
αφού έβλεπα και την πεθερά να φιλάει το μωρό στα χέρια και δεν έλεγα τίποτα και ας με πείραζε αφάνταστα...
αφού όμως επιστρέψαμε από τη γιατρό και ρωτώντας την 1-2 πράγματα που ήθελα τους εξήγησα ότι η γιατρός είπε το μωρό να το φιλάνε μόνο στα μαλλάκια και να πλένουν πολύ καλά τα χερια τους πριν το πιάσουν.


αυτό όμως που μου συνέβη εμένα ήταν όταν πήγαμε στη γιατρό να κάνουμε τα πρώτα εμβόλια...μόλις βγήκαμε να φύγουμε ήταν μία μητέρα με 2 παιδάκια και όταν είδε το μωρό μου να το κρατάω με το καθισματάκι του αυτοκινήτου λέει στα παιδιά της : "ελάτε να δείτε 1 μικρό μωράκι"
και ο ένας ο γιος έρχεται και βήχει μπροστά από τη μικρή. ήταν άρρωστα και γι'αυτό είχαν έρθει στη γιατρό. εγώ μετά τι να πω???έφυγα και δεν είπα και του συζύγου τίποτα γιατί θα μου φώναζε. ευτυχώς το μωρό δεν αρρώστησε τουλάχιστον...
Και καλα να το κανει αυτο καποιος που δεν ξερει να πεις οκ...Αλλα της μανας αυτης δεν της εκοψε λιγο????Λες και το κανουν επιτηδες μερικα ατομα ρε παιδι μου...

49"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Πεμ Οκτ 28, 2010 9:27 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ακριβώς...αφού ήταν άρρωστα τα φώναξε να δουν το 2 μηνών βρέφος...τι να πεις???

και δεν είπε τίποτα όταν ΄΄εβηξε ο μικρός...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την lenaki1982 στις Πεμ Οκτ 28, 2010 9:29 am, 1 φορά

50"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 2 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Πεμ Οκτ 28, 2010 9:27 am

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Olivia έγραψε:Εγώ νομίζω πως το έχω ξαναπεί... δεν έχω πρόβλημα να την χαιδεύουν... Θεωρώ ότι τα δικά μας χέρια είναι καμιά φορά πιο βρώμικα και από τα ξένα... Μην μου πείτε ότι είστε όλη μέρα με τα αντισηπτικά σαπούνια..

Πάντα βέβαια στο μέτρο του λογικού, έτσι; Για παράδειγμα δεν θα μου άρεσε να την φιλούσε ο οποιοσδήποτε στο πρόσωπο!
symfono mazi sou olivia alla afto den simainei oti opoiosdipote mporei na to aggiksei xoris prota na rotisei

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις