Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
355 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 355 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

51"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Πεμ Οκτ 28, 2010 9:31 am

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xrysa7 έγραψε:akoma moy to xtypaei i koyniada moy poy den toys afina na thn plisiasoyn otan itan imeron!!!kai eseis lete gia toys ksenoys eytyxos den moy exei tyxei an kai tora meta to embolio exo xalarosei kapos!!!

xrysa mou den nomizo oti iremeis pote otan kapios paei na sto parei i na sto aggiksi xoris na symfoneis ki esi osa emvolia ki an tis kaneis emeis kaname to trito kai kamia fora eknevrizomai

52"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Πεμ Οκτ 28, 2010 11:19 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια τα εμβόλια είναι πολύ σημαντικά αλλά προστατεύουν από συγκεκριμένα πράγματα, όχι από μικρόβια και ιώσεις! Συμφωνώ για τα αντισώματα αλλά εξακολουθώ να μη θέλω να αγγίζουν άσχετοι άνθρωποι το μωρό μου... ούτε κι εμένα! Κι εγώ ομορφούλα είμαι αλλά δε θα ήθελα να έρχονται όλοι να με χαϊδεύουν χιχιχι!

53"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Πεμ Οκτ 28, 2010 11:57 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πωπω εννοειται δεν τα πιανουμε τα μωρακια!
ο κοσμος ισως παρασυρεται και δεν σκεφτεται οτι 'δεν κάνει'
αλλα πως να το κανουμε- 'δεν κανει' ρε παιδι μου!

54"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Σαβ Οκτ 30, 2010 7:09 am

κοριτσάκι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αχ πονεμένο θέμα

χμμ νομίζω κάπου στη μέση είμαι

δηλαδή εννοείται οτι θα πλύνεις τα χέρια σου (παππού, γιαγιά, θεία) για να πιάσεις το 2 μηνών μωρό
αλλά οκ στα 2 χρόνια δε χρειάζεται

αυτό που με ενοχλεί όμως είναι οι εντελώς άγνωστοι στο δρόμο που απλώνουν χέρια
ε όχι, δε θέλω να ακουμπήσεις το μάγουλο του παιδιού μου είτε είναι νεογέννητο είτε είναι 1 είτε 2 ετών
γιατί σε ξέρω κι απο χθες?ξέρω αν είσαι καθαρός κλπ κλπ ?

πάντως σωτήρια λυση για τα πολύ μωρούλια είναι το σλινγκ, όπου κανείς δεν έχει εύκολη πρόσβαση στο μωράκι που κοιμάται μακάριο εκεί μέσα Very Happy

55"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Σαβ Οκτ 30, 2010 10:16 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[/quote]Χαχαχαχαχα πλάκα κάνεις έτσι???Εμένα καλέ απ'όταν ήμουν έγκυος ακόμα αλλά και μέχρι τώρα φυσικά όταν με ρωτάνε κάποιοι τι έχω αγόρι ή κορίτσι και τους λέω κορίτσι μου λένε "Εεεεε δεν πειράζει,καλά να'ναι"
Δηλαδή με λυπούνται!!!!!!!Χαχαχαχαχα
Άσε που κάποιοι θεωρούν ότι οι άντρες που κάνουν κορίτσια δεν είναι και....πολύ άντρες!!!Χαχαχαχα
Shocked [/quote]
εμένα μία πελάτισσα στη δουλειά λίγο πριν γεννήσω με ρώτησε: "τι θα κάνεις?"
"κορίτσι" της απαντάω
"δεν πειράζει, το επόμενο θα είναι αγόρι..."

56"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Σαβ Οκτ 30, 2010 12:57 pm

κοριτσάκι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αχ πόσες μα πόσες φορές το άκουσα αυτό!!!

57"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Κυρ Οκτ 31, 2010 6:12 am

xoxlidaki

xoxlidaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τελικά μετά από όλα αυτα νομίζω ότι είμαστε μια κοινωνία που γενικά απλώνεται και της αρεσει να αγγίζει χωρίς να αναγνωρίζει πού είναι τα όρια αποστασης μεταξύ ανθρωπων και συγκεκριμένα αγνωστων μεταξύ τους.\
Στο εξωτερικο που ζούσα ήταν αγραφος κανόνας οτι σου επιτρεπόταν να πλησιάσεις καποιον μεχρι ενα ορισμένο σημείο. Δεν είναι υπερβολη...παρατηρήστε την επομενη φορα που θα είστε σε ουρα σε υπηρεσία ή στο σουπερ μαρκετ το ταμείο πόσο κοντα σας πλησιάζουν οι άλλοι και ας μην εχετε μωρο στην αγκαλιά. Στην αρχή λοιπον μου φαινόταν οτι το να κρατας διακριτικές αποστάσεις οπως εκαναν στο εξωτερικό κάτι κρύο, απομακρο και υπερβολικό και τι καλοι που ειμαστε οι Ελληνες σαν πιο διαχυτικοί.

Ναι είναι καλό γιατί είμαστε αυθόρμητοι και ζεστοί, αλλά πρεπει να μη φέρνουμε σε δυσκολη θεση τους άλλους και σας καταλαβαίνω μανουλες. Εκεί που είμουν δεν μπορούσες να αγγίξεις ξενο μωρο αν δεν έπαιρνες την άδεια...και οχι μονο μωρο, αλλά και μεγάλο παιδάκι ουτε κεφαλι να χαιδεψεις. Πρωτα επαιρνες άδεια απο τη μητερα ή τον μπαμπα.

Εγω ακόμα και εδω που είμαι οταν στεκομαι σε ουρες κτλ. και ο αλλος μονο πανω μου δεν εχει πεσει του ζηταω ευγενικά να κανει λιγο πισω. Μπορει να το θεωρήσετε χαζό, αλλά θελω μονο συγκεκριμένοι ανθρωποι να μπαινουν περνουν καποια νοητα ορια που εχω θεσει εγω γυρω απο το σώμα. Και δεν εχει να κανει με μικροβιοφοβία ή αγοραφοβία.

58"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Κυρ Οκτ 31, 2010 6:37 am

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αυτο ισχυει με τις αποστασεις..υποτιθεται οτι υποσυνειδητα ο προσωπικος μας χωρος οριζεται σε εναν κυκλο διαμετρου 1 μετρου πανω κατω..πραγμα το οποιο συμβαινει και οταν οδηγουμε,το αυτοκινητο γινεται προεκταση μας και αναλογως οριζεται ξανα ο προσωπικος μας χωρος..γι αυτο ειμαστε τοσο επιθετικοι σαν οδηγοι οι ελληνες,γιατι πολυ απλα δεν σεβομαστε τον χωρο του αλλου,αρα και τις αποστασεις ασφαλειας..

59"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Κυρ Οκτ 31, 2010 1:14 pm

maria2010

maria2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμενα ο δικος μου απο τσιμπηματα και χαδια απο αγνωστους αλλο τιποτα, απο 40 ημερων που αρχισα να τον βγαζω έξω, οποτε το πηρα αποφαση. Ειμαι συνεχεια με αντισηπτικα μαντηλακια και μετα απο τετοιου ειδους επαφες τον περναω ένα χεράκι.. Βέβαια στη δικη μας περιπτωση τωρα πια (ειναι 9 μηνων)δεν φταιει ο κοσμος αλλα η ψωναρα ο γιος μου. Επειδη εχει συνηθίσει να ασχολουνται ολοι μαζι του, οταν κάποιος δεν του δώσει σημασία θα κάνει τα πάντα -τα πάντα όμως- για να του δώσουν σημασία!
Ξερετε τι άλλο μου εχει κάνει εντύπωση? Τα αγορακια κάθε ηλικιας τρελαίνονται για μωρά! Εγώ πίστευα οτι θα συνέβαινε το αντίθετο αλλα βλέπω οτι τα κοριτσακια τελικα δεν δίνουν και τόση σημασία.

60"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Κυρ Οκτ 31, 2010 1:34 pm

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
η δικια μου παντως κανει!!ειναι τρομερο!!οταν βλεπει μωρακια ειδικα απλωνει χερακια και προσπαθει να τα αγκαλιασει και τους πιανει την παρλα,κανει γκριματσες,γελαει..

61"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Πεμ Νοε 04, 2010 2:40 am

κοριτσάκι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
χοχλιδακι μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι
και συμφωνώ

62"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Πεμ Νοε 04, 2010 2:45 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xoxlidaki έγραψε:Εγω ακόμα και εδω που είμαι οταν στεκομαι σε ουρες κτλ. και ο αλλος μονο πανω μου δεν εχει πεσει του ζηταω ευγενικά να κανει λιγο πισω.....Και δεν εχει να κανει με μικροβιοφοβία ή αγοραφοβία.

Κι εγώ το κάνω αυτό και έχω τσακωθεί με τον -πισινό μου (χι χι)- γιατί ο μπροστινός μου έκανε ΕΝΑ βήμα κι εγώ δεν προχώρησα.Τι να πεις. Rolling Eyes

63"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Πεμ Νοε 04, 2010 6:28 am

xoxlidaki

xoxlidaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κι εγώ το κάνω αυτό και έχω τσακωθεί με τον -πισινό μου (χι χι)- γιατί ο μπροστινός μου έκανε ΕΝΑ βήμα κι εγώ δεν προχώρησα.Τι να πεις. Rolling Eyes [/quote]

Aυτο με τους βιαστικους.....που αν ειχαν κ μια κορνα θα κορναραν για να μη χασεις το μισο βημα απο την ουρα. Οταν τυχαινει κατι τετοιο τους ρωταω ευθεως..."βιάζεστε;" Πολλοι κανουν οτι δεν ακουσαν. Ολα αυτα χαρακτηριζουν γενικότερα τη σταση μας οπως είπε και μια κοπελα για την οδηγηση που δεν τηρουνται αποστασεις. Ποσες φορες σας εχει τυχει να περιμενετε πρωτες σε φαναρι με το αυτοκινητο και μου το που θα αναψει πρασινο ο πισω σας θελει αυτοματα να διακτινιστει και αρχιζει και κορναρει Mad Mad Mad

64"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Πεμ Νοε 04, 2010 1:52 pm

oh mummy

oh mummy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Στα ποδαράκια και στο στέρνο εμένα προσωπικά δε θα με ενοχλούσε. Αυτό που πρόσεχα πολύ τους πρώτους μήνες της ζωής της (που γινόταν και χαμός με τον ιό Η1Ν1) ήταν να μην της πιάνουν τα χεράκια που τα έβαζε στο στόμα και φυσικά το πρόσωπο. Δε μου έτυχε όμως να με φέρει κανείς σε δύσκολη θέση. Δυο τρεις φίλοι που της έπιασαν τα χεράκια τους το είπα χαριτολογόντας "βρε, όχι τα χέρια, όπου αλλού θες πιάσ'την όχι όμως τα χέρια που τα βάζει στο στόμα" και αμέσως τα καθάριζα με μαντηλάκι που συνήθιζα να έχω μαζί. Αυτά εν όλιγοις χωρίς πολλές υστερίες. Η αλήθεια είναι πως είμαι γενικά αρκετά cool με το θέμα των μικροβίων και γενικά αυτό πιστεύω πως έχει βγει σε καλό και στα δύο μου παιδιά.

65"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Πεμ Νοε 04, 2010 2:26 pm

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Οταν ημουν εγκυος δεν με πειραζε να μου πιανουν την κοιλια..Οκ, οχι οτι περπατουσα στο δρομο κ ηρθε κανεις να μου πιασει την κοιλια, αλλα πολλες φορες γνωστοι με ειχαν ρωτησει αν μπορουν να την αγγιξουν κ τους αφηνα κ μου χαιδευαν την κοιλια οσο ηθελαν...Μου αρεσε κιολας Razz
Εγω γεννησα Δανια, οποτε σοι να ερθει κ να κατασκηνωσει στο νοσοκομειο, εκει δεν παιζει..Εφερα το μικρο στην Ελλαδα 2 μηνων με το αεροπλανο..Τον επιαναν οι δικοι μου κανονικα αν κ καποιες υστεριες τις ειχα αρχικα..πχ απαιτουσα να πλενουν χερια πριν τον πιασουν κ ειχα παθει πολιτισμικο σοκ με τις γιαγιαδες που τον εφτυναν μην τον ματιασουν...Αφοτου αρχισε να βαζει πραγματα στο στομα, το ξεπερασα το θεμα με το πλυσιμο των χεριων..Απο κει κ μετα αφηνα να τον πιανουν χωρις να με τρωει εσωτερικα, κ εχουμε φτασει στο σημειο να τον παιρνει ο ακθενας αγκαλια πλεον (καλα ειναι κ 18 μηνων τωρα)...Δεν μου εχει τυχει να παει καποιος αγνωστος να τον φιλησει παντςω ποτε..Αλλα εχει τυχει αγνωστος στο αεροδρομιο να καθεται διπλα μου να παιζει με το μικρο κ να τον εχει αγκαλια, τον εχω αφησει, δεν εχω προβλημα...

66"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Πεμ Νοε 04, 2010 2:40 pm

evvy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αχχ τους πρωτους μηνες παθαινα και υστερια και σοκ
μετα χαλαρωσα λιγο τουλαχιστον στους κοντινους μου Wink
αυτο που επαθα εγω να ακουσετε να φρικαρετε Shocked Shocked
ειμασταν γερμανια εξω βολτα σε ενα τουρκικο εστιατοριο
το μωρο 6 μηνων
και ηταν τοτε που υπηρχαν και αυτα τα κρουσματα γριπης
και προσεχαμε ολοι παρα πολυ οχι μονο τα μωρα πυ τα προσεχαμε ενα παραπανω
εκει που ειχα αγκαλια τη μικρη στο πισω τραπεζι μια τουρκαλα με τα εγγονια της
κοιτανε τη μικρη της χαμογελανε και αυτη αρχισε να τους κανει ναζια
ξαφνικα σηκωνεται η τουρκαλα ερχετε και αρπαζει στην κυριολεξια το μωρο μεσα απο την αγκαλια μου το παει στο τραπεζι τους και αρχιζει να το φιλαει παντου στο προσωπο
εγω με τους υπολοιπους απο την παρεα μειναμε παγοκολωνες
παω το παιρνω το μωρο χωρις να πω τιποτα και παω στο τραπεζι
δεν ξανακοιταξαν προς το μερος μας
δεν λεω καλοπροαιρετα το εκανε αλλα πολυ οτι ναναι ρε παιδι μου
δεν μου ερχεται ηλεξη τωρα να την χαρακτιρησω
δεν ηξερα πως να το καθαρισω
ευτυχως δεν επαθε τιποτα το μωρο αλλα οχι και ετσι ειπαμε

67"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Παρ Νοε 05, 2010 5:58 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
evvy έγραψε:αχχ τους πρωτους μηνες παθαινα και υστερια και σοκ
μετα χαλαρωσα λιγο τουλαχιστον στους κοντινους μου Wink
αυτο που επαθα εγω να ακουσετε να φρικαρετε Shocked Shocked
ειμασταν γερμανια εξω βολτα σε ενα τουρκικο εστιατοριο
το μωρο 6 μηνων
και ηταν τοτε που υπηρχαν και αυτα τα κρουσματα γριπης
και προσεχαμε ολοι παρα πολυ οχι μονο τα μωρα πυ τα προσεχαμε ενα παραπανω
εκει που ειχα αγκαλια τη μικρη στο πισω τραπεζι μια τουρκαλα με τα εγγονια της
κοιτανε τη μικρη της χαμογελανε και αυτη αρχισε να τους κανει ναζια
ξαφνικα σηκωνεται η τουρκαλα ερχετε και αρπαζει στην κυριολεξια το μωρο μεσα απο την αγκαλια μου το παει στο τραπεζι τους και αρχιζει να το φιλαει παντου στο προσωπο
εγω με τους υπολοιπους απο την παρεα μειναμε παγοκολωνες
παω το παιρνω το μωρο χωρις να πω τιποτα και παω στο τραπεζι
δεν ξανακοιταξαν προς το μερος μας
δεν λεω καλοπροαιρετα το εκανε αλλα πολυ οτι ναναι ρε παιδι μου
δεν μου ερχεται ηλεξη τωρα να την χαρακτιρησω
δεν ηξερα πως να το καθαρισω
ευτυχως δεν επαθε τιποτα το μωρο αλλα οχι και ετσι ειπαμε

Shocked Shocked Shocked Ε, όχι να σου αρπάξει και το μωρό από την αγκαλιά..... Μα τι καλοπροαίρετα το έκανε; Σας ήξερε κι από χθες και βουτάει έτσι το μωρό ΣΟΥ; Rolling Eyes

Ούτε εμένα μου άρεσε να αγγίζει ο καθένας τις κόρες μου όσο ήταν μωράκια. Δεν τις είχα και στη γυάλα που λένε αλλά εδώ δεν ξέρεις τι κουβαλάς εσύ πόσο μάλλον όλοι οι άλλοι. Και ούτε είχα και κανένα τρελό περιστατικό..... Ευτυχώς δηλαδή!

Αλλά και στις κόρες μου λέω να μην πλησιάζουν πολύ κοντά στα μωράκια, ειδικά τα πολύ μικρούλια, γιατί πιάνουν διάφορα με τα χεράκια τους..... Τους εξηγώ ότι δεν πιάνουμε το κεφαλάκι και μόνο χαϊδεύουμε τα χεράκια και ποδαράκια αφού φυσικά καθαρίσουμε τα δικά μας χεράκια!!! Wink

http://mammael.blogspot.com/

68"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Σαβ Νοε 06, 2010 8:19 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evvy έγραψε:αχχ τους πρωτους μηνες παθαινα και υστερια και σοκ
μετα χαλαρωσα λιγο τουλαχιστον στους κοντινους μου Wink
αυτο που επαθα εγω να ακουσετε να φρικαρετε Shocked Shocked
ειμασταν γερμανια εξω βολτα σε ενα τουρκικο εστιατοριο
το μωρο 6 μηνων
και ηταν τοτε που υπηρχαν και αυτα τα κρουσματα γριπης
και προσεχαμε ολοι παρα πολυ οχι μονο τα μωρα πυ τα προσεχαμε ενα παραπανω
εκει που ειχα αγκαλια τη μικρη στο πισω τραπεζι μια τουρκαλα με τα εγγονια της
κοιτανε τη μικρη της χαμογελανε και αυτη αρχισε να τους κανει ναζια
ξαφνικα σηκωνεται η τουρκαλα ερχετε και αρπαζει στην κυριολεξια το μωρο μεσα απο την αγκαλια μου το παει στο τραπεζι τους και αρχιζει να το φιλαει παντου στο προσωπο
εγω με τους υπολοιπους απο την παρεα μειναμε παγοκολωνες
παω το παιρνω το μωρο χωρις να πω τιποτα και παω στο τραπεζι
δεν ξανακοιταξαν προς το μερος μας
δεν λεω καλοπροαιρετα το εκανε αλλα πολυ οτι ναναι ρε παιδι μου
δεν μου ερχεται ηλεξη τωρα να την χαρακτιρησω
δεν ηξερα πως να το καθαρισω
ευτυχως δεν επαθε τιποτα το μωρο αλλα οχι και ετσι ειπαμε
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

69"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Κυρ Νοε 07, 2010 4:34 am

molly

molly
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα που μια γρια στο σούπερ μάρκετ είδε το Γιώργο,του χαμογέλασε κι εκείνος άρχισε τις χαρές!
Πήρε θάρρος η γριά και άρχισε να του δίνει φιλιά στα χεράκια!!!!!!!!!!!!!!!!!"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 328109 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 328109 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 328109 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 328109 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 328109 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 328109

Το no1 σημείο που βάζει το παιδί στο στόμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Υστερία η μάνα!!!!!!!!!!!!! "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182

70"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Κυρ Νοε 07, 2010 5:02 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
molly έγραψε:Εμένα που μια γρια στο σούπερ μάρκετ είδε το Γιώργο,του χαμογέλασε κι εκείνος άρχισε τις χαρές!
Πήρε θάρρος η γριά και άρχισε να του δίνει φιλιά στα χεράκια!!!!!!!!!!!!!!!!!"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 328109 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 328109 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 328109 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 328109 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 328109 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 328109

Το no1 σημείο που βάζει το παιδί στο στόμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Υστερία η μάνα!!!!!!!!!!!!! "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182

εγώ να δεις..."Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182 "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 585182

71"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τρι Νοε 23, 2010 2:16 pm

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΙ ΓΩ ΑΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΩ:ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙΣ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕ ΤΑ ΒΡΩΜΟΧΕΡΑ ΤΟΥΣ,ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΒΓΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΟ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ.ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΧΕΙΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΕΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΙΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΟ ΑΣΑΡΑΝΤΙΣΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ,ΕΚΕΙΝΟΙ ΣΕ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΙΔΕΥΟΥΝ,ΑΚΟΥΜΠΑΝΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙ ΤΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΦΙΛΑΝΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ??ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ Η ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ!!!

72"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τρι Νοε 23, 2010 2:34 pm

fanoyla


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
μωρε τα περνεις και τα παραπερνεις εμενα η πεθερα μου οχι μονο το φυλαγε το παιδι στο προσωπακι του διπλα στο στομα αλλα μου το βουταγε και απο τη αγκαλια μου μου το βουταγε ομως πολτ κακια συνηθεια θυμαμε οταν γεννησα θυλαζα το μωρο και ερχονται κατι επισκεπτες και εκρινε σωστο να βουτιξει το μωρο για να το δειξει στην φιλη της και να το παρει αγκαλια,ηταν η πρωτη φορα που το εκανε τοτε δεν ειχα δωσει σημασια οταν ομως το σθνεχιζε της το εκοψα μια και καλη το ΔΙΚΟ ΜΟΥ TO ΜΩΡΟ δεν θα το περνει κανενας απο πανω μου αν δεν με ρωταει πρωτα ΤΕΛΟΣ γι αυτο τωρα κανει μαυρα ματια να το δει ηθελεστα και παθεστα.

73"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τρι Νοε 23, 2010 3:13 pm

κοριτσάκι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
sofia lara έγραψε:ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ Η ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ!!!

τα παίρνεις και μετά παίρνεις το μωρό και φεύγεις

74"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Νοε 24, 2010 2:18 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
oxi apla ta perneis kranio alla den tin afineis na ksana plisiasei to paidi!!!!!!egw pantws tous to exw ksekopsei apo twra oti methaurio pou tha gennisw min dianoithi kanenan na to peiraksei ton efaga!giati emena menoun kai apo panw mou kai to kalokairi se mia sizitisei mou leei i (agia) pethera mou pou mono to fotostefano tis leipei ggggggrrrrrrrrrrrr.oti otan tha gennisei kai den tha exeis akoma sarantiseis tha sou pernw to paidi egw kai kala na se ksekourazwwwwww mousia.perimenw kai egw pws kai pws na genisw gia na fane kati klosties apo to spiti mou pou tha ftasoun aeroporikos mexri tin mana mou dld kalamata!!eimai poli kakia me tous sigkekrimenous anthrwpous kai to goustarwwwwwwwwwwwww!!!!!!!!!!

75"Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" - Σελίδα 3 Empty Απ: "Δεν πιάνουμε ξένα μωρά" Τετ Νοε 24, 2010 3:34 am

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ...ΜΕΡΙΚΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΓΕΡΑ ΚΛΟΤΣΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΟΥΝ.ΕΜΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΠΛΕΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 9 ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΠΛΕΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΑΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις