Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
472 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 472 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

51ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ - Σελίδα 3 Empty Γελάει στον ύπνο του Πεμ Νοε 11, 2010 2:00 am

newagemama

newagemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Φοβερό θέμα αυτό που πιάσαμε! Ο δικός μου hubby γελάει δυνατά στον ύπνο του σαν να του λένε ανεκδοτα, ένα πραγμα! Το πρωί δεν θυμάται τίποτα.

http://newagemama.wordpress.com

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΝΟΗΜΕΝΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΑΤΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΟΛΟ ΣΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΩ. ΟΔΟΝΤΟΓΛΥΦΙΔΕΣ ΠΕΤΑΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ. ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΘΑ ΦΑΣ ΟΧΙ ΜΩΡΕ ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΙ ΘΑ ΦΑΜΕ?ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΞΕΡΑ ΕΤΣΙ ΚΑΝΕ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥΣ .

annaki

annaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
newagemama έγραψε:Φοβερό θέμα αυτό που πιάσαμε! Ο δικός μου hubby γελάει δυνατά στον ύπνο του σαν να του λένε ανεκδοτα, ένα πραγμα! Το πρωί δεν θυμάται τίποτα.
Laughing Laughing

ninaki-giorgaki

ninaki-giorgaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΑΧ ΤΙ ΘΕΜΑ ΚΙ ΑΥΤΟ...
Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟ ΦΡΕΝΟΚΟΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΩΡΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΞΩ...
ΜΙΛΑΜΕ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΤΡΙΧΑ!!! Η ΖΩΖΩ ΣΑΠΟΥΝΤΖΑΚΗ ΣΤΟ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΤΗΣ!
ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΗΓΑΜΕ ΛΑΙΚΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΚΟΤΣΙΔΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ "ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΤΖΙΝ" !!!!
ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ - Σελίδα 3 679259 ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ - Σελίδα 3 679259 ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ - Σελίδα 3 679259 ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ - Σελίδα 3 679259

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ninaki-giorgaki έγραψε:
ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΗΓΑΜΕ ΛΑΙΚΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΚΟΤΣΙΔΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ "ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΤΖΙΝ" !!!!
ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ - Σελίδα 3 679259 ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ - Σελίδα 3 679259 ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ - Σελίδα 3 679259 ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ - Σελίδα 3 679259

Εμένα πάλι δεν μπορεί να συνδυάσει ρούχα, αν δεν ήμουν εγώ δλδ θα έβγαινε έξω σαν τον καραγκιόζη φούρναρη, άλλα αντί άλλων θα φορούσε.. Έχει τύχει να έχει βάλει μαύρο τζιν μπουφάν πάνω από γαλάζιο καλό πουκάμισο και λαδί καλό παντελόνι...
affraid affraid Στο τσαφ τον πρόλαβα να μη βγει έτσι έξω, και βέβαια βρήκα και τον μπελά μου που αργούμε και που είμαι υπερβολική και τέτοια...

xristinoula

xristinoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ο δικος μου αντρας εχει ενα πραγμα απα πα πα!!! νομιζω σε κανεναν μας δεν αρεσει να παιρνει φαρμακα, αλλα μερικες φορες πρεπει.... ο αντρας μου νομιζει πως αν παρει εστω και μια ασπιρινη θα δηλητηριαστει! οτι κα να χει δεν παιρνει τιποτα! οταν μου λεει πχ
-ποναει το κεφαλι μου
-να σου φερω παυσιπονο?
-θες να με πεθανεις εσυ...(μου λεει)
τι να πεις....

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πως και δεν είχα γράψει εγώ εδώ?? Razz Razz

Λοιπόν έχουμε και λέμε:
1. Μες τη νύχτα εκεί που κοιμάμαι ωραία ωραία ακούω αρκετά δυνατά δίπλα στο αυτί μου γέλιο.
Είναι ή δεν είναι τρομακτικό αυτό pale ? 47 χρόνια απο τη ζωή μου έχω χάσει so far...

2. Δεν ξυπνάει με τίποτα το πρωί. Με τίποτα όμως. Βασικά ξυπνάει, δεν σηκώνεται και ξανακοιμάται ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ - Σελίδα 3 534787 Το κάνει και 3 ώρες συνεχόμενα αυτό! ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ - Σελίδα 3 679259 ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ - Σελίδα 3 679259
Μπορεί να με κάνει τρελλή με αυτό το πράμα....

3. Σκουπίδια δεν πετάει ποτέ. Πάντα μα πάντα τα παίρνω εγώ με το παιδί κάθε μέρα που βγαίνουμε βόλτα. Όμως τυχαίνει να μην βγούμε δύο μερες. Ή να είναι άρρωστη η μικρή. Ε, πρώτα θα τσακωθούμε και μετά θα πάει να τα πετάξει. Twisted Evil

Γενικά δεν έχει πολλά στραβά ή εγώ είμαι τρομερά καλόβολη (όπως έχετε ήδη καταλάβει αγαπητές συμφορουμίτισσες) Razz Razz

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xristinoula έγραψε:ο δικος μου αντρας εχει ενα πραγμα απα πα πα!!! νομιζω σε κανεναν μας δεν αρεσει να παιρνει φαρμακα, αλλα μερικες φορες πρεπει.... ο αντρας μου νομιζει πως αν παρει εστω και μια ασπιρινη θα δηλητηριαστει! οτι κα να χει δεν παιρνει τιποτα! οταν μου λεει πχ
-ποναει το κεφαλι μου
-να σου φερω παυσιπονο?
-θες να με πεθανεις εσυ...(μου λεει)
τι να πεις....

ααααααα κ ο δικος μου δεν θελει καθολου να παιρνει φαρμακα....δεν παιρνω εγω τετοια χημικα λεει.....
το οτι καπνιζει 2πακετα την ημερα δεν το συζηταμε.....τωρα με τον μικρο ομως μολις νοιωσει καπως παιρνει αμεσως ενα ντεπον μην του βγει τπτ κ κολλησει τον μικρο

https://www.facebook.com/myrodeve

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ θα γράψω πιο πολλά από όλες σας βάζω στοίχημα.
Πρώτη αηδιαστική συνήθεια σκαλίζει τη μύτη του μπροστά σε κόσμο, τον χτυπάω, του κάνω νοήματα, το κατεβάζει, μετά ξεχνιέται και φτου κι από την αρχή.
Οταν είναι να πλύνει τα χέρια του τα πλένει με νερό, ποτέ με σαπούνι και τα θεωρεί καθαρά.
Βαριέται να πλένει τα δόντια του. Δλδ αμα τα πλύνει το πρωί το βράδυ του λέω πλύνε τα δόντια σου μου λέει "ε τα έπλυνα το πρωί φτάνει".Η αντίστοιχα αμα τα πλύνει το βράδυ δεν τα πλένει το πρωί.
Αμα μπει να κάνει τα μαλλιά του κάνει δέκα ώρες γιατί πρέπει η κάθε τούφα να είναι καλυμένη με ζελέ στην κατεύθυνση που θέλει ακριβώς κι αν δεν του κάθονται τα μαλλιά όπως θέλει παίρνει ψαλίδι και κόβει αυτά που "περισσεύουν".
Στο σπίτι η μαμά του τον έμαθε να τα έχει όλα στο πιάτο, με αποτέλεσμα για να μου κάνει μια δουλειά να μου βγάζει την πίστη.
Αν του πω ότι κάτι πρέπει να γίνει τώρα, σκυλοβαριέται και πάντα το αναβάλλει.
Γενικώς η λέξη βαριέμαι είναι η αγαπημένη του.
Δε δουλεύει το πρωί (είναι μουσικός) που σημαίνει ότι κάθε βράδυ τον παίρνει ο ύπνος 4 η ώρα και ξυπνάει στις 12. Μετά βγαίνει έξω, μετά γυρνάει να φάει, μετά playstation, μετά πάλι βαριέται μες το σπίτι και θέλει έξω, και μετά τηλεόραση μέχρι τις 4 το πρωί.
Τρώει με όλα του (ΟΛΑ όμως) τα φαγητά κέτσαπ και μαγιονέζα. Στα φαγητά που δεν μπορεί να βάλει κέτσαπ και μαγιονέζα απλά δεν τα τρώει. Επίσης αν κάτι από τα δύο έχει τελειώσει, δεν τρώει.
Γενικώς δεν τρώει σούπες, λαχανικά, μαγειρευτά, ψάρια και φαγητά με σάλτσες (γιατί δεν μπαίνει κέτσαπ όπως ανέφερα και πιο πάνω).
Η μαμά του του έμαθε απαραίτητα με το φαγητό να πίνει είτε χυμό είτε να πίνει αναψυκτικό κι όποια παρατήρησή μου ότι είναι κενές και περιττές θερμίδες πέφτει στο κενό.
Όταν πάει στην τουαλέτα (3-4 φορές τη μέρα) κάνει τουλάχιστο μισή ώρα εκεί μέσα, με αποτέλεσμα οι υπόλοιποι του σπιτιού αν κατουριόμαστε να έχουμε κατουρήσει και σε διάφορες γλάστρες κατά καιρούς (ο μπαμπάς μου πχ).
Όταν σηκώνει το κινητό να μιλήσει πάντα φωνάζει λες και βρίσκεται στο γήπεδο, άσχετα αν κάποιος εκείνη την ώρα κοιμάται.
Οδηγάει σαν ελληνάρας άλλα όταν βρει έναν που να οδηγεί σαν κι αυτόν, τον κράζει.
Δεν έχει μεγάλη μόρφωση (πέρα από τη μουσική) άλλα έχει γνώμη επί παντώς επιστητού και αν δεν τον ταπώσεις με επιχειρήματα, την κάνει παντιέρα και την ανεμίζει.
Όποιος άντρας φοράει σκουλαρίκι ή τρέντι ρούχα είναι κατά τη γνώμη του πούστης.
Όποιος ακούει ροκ είναι ψυχασθενής. (εγώ ροκού τρελή εντωμεταξεί)
Το ότι είναι Παρθένος δεν έχει να κάνει καθόλου με το ότι είναι τακτικός, αλλά με το ότι είναι ιδιότροπος του κερατά.
Ώρες ώρες απορώ πώς τον ανέχομαι.
Βάζω στοίχημα ότι καμιάς ο άντρας δεν είναι χειρότερος από το δικό μου.
Κι όσες προλάβουν να μου πουν πώς αντέχεις, θα σας πω Ο ΕΡΩΤΑΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΥΦΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΥΦΟΣ,ΑΝΑΠΗΡΟΣ,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΣΦΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΑΙΔΟΥΡΙΝΗ ΥΠΟΜΟΝΗ.

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο δικός μου όταν είναι να πάμε κάπου, οπουδήποτε ξεκινάει 2 ώρες πριν και λέει, άντε θα αργήσουμε, άντε πάμε, άντε..... Είχε τύχει κάποια φορά να πάμε σε έναν γάμο, με έπρηξε να φύγουμε γιατί θα αργήσουμε, μου έσπασε τα νεύρα, μου ήρθε να του σπάσω το κεφάλι του. Και όταν φτάσαμε τελικά, ήμασταν από τους πρώτους. Είναι τόσο εκνευριστικό, δε λέγεται. Τώρα πριν λίγο πήγε τον μεγάλο μου στα αγγλικά, λίγο πριν φύγουνε έκανε πάλι τα ίδια, θα αργήσουμε πάμε...
Επίσης, όταν κρατάει τα παιδιά, το σπίτι γίνεται ένα χάος. Αφού καμιά φορά το παραδέχεται και ο ίδιος, και μου λέει ότι πώς μπορώ να τα κρατάω, και να μαγειρεύω και να καθαρίζω το σπίτι. Γιατί αυτός δε μπορεί. Mad
Ούτε ο δικός μου παίρνει φάρμακα, φοβάται μην τα συνηθίσει και πάθει εξάρτηση, αν είναι δυνατόν. Απίστευτο και όμως αληθινό. Του λέω τι να συνηθίσεις άνθρωπέ μου, το παυσίπονο και η απάντηση του είναι η εξής: μπορεί να γίνω εξαρτημένος ακόμα και από το παυσίπονο... ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ - Σελίδα 3 679259

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να πω κι εγω;

Αυτό με τα σκουπίδια, που πρέπει να τα πετάξω ΠΑΝΤΑ εγώ το κάνει κι εμένα. Γιατί δεν έχει ακριβώς μπροστά από την πολυκατοικία κάδο...

Όταν βλέπει τηλεόραση, είναι στον υπολογιστή, ασχολείται με το κινητό του ή μόλις έχει ξυπνήσει ( όπου το μόλις μπορεί να είναι και μια ώρα μετά) δεν ακούει τι του λέω. Από το ένα μπαίνουν από το άλλο βγαίνουν.

Αυτό με τα δόντια επίσης το κάνει κι εμένα. Την ημέρα που θα τα βουρτσίσει δύο φορές θα ανησυχήσω.

Όταν ψάχνει κάτι και δεν το βρίσκει συνήθως με φωνάζει και το βρίσκω σε λιγότερο από ένα λεπτό γιατί είναι μπροστά του! Καλά, πού ήταν; μου λέει.


Αυτά είναι που μου την σπάνε πιο πολύ...

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πρώτο του ελάττωμα ροχαλίζει ..... πήρε συσκευή για τις άπνοιες αλλά δεν τη φοράει ....
Δεύτερο δεν ξυρίζεται ούτε για παππάς να πήγαινε
Τρίτο πετάει τα ρούχα του δεξιά και αριστερά και ειδικά τις κάλτσες
Τέταρτον καθαρίζει τα αυτιά του με τις μπατονέτες αλλά σπάνια πετιούνται μέσα στο καλαθάκι
Πέμπτον αυτό ειλικρινά μου σπάει τα νεύρα τον ρωτάω κάτι αλλά δεν απαντά μπορεί να κάνει και 1 ώρα , επίσης βρίζει βρίζει (όχι εμένα η το παιδί ) αλλά είναι νευρικός και σε όποια δημόσια υπηρεσία πάμε μας ξέρουν .... Είναι της πλάκας αλλά έχει την μανία να φωνάζει έχει άποψη για τα πάντα είναι ισχυρογνώμων και μπορεί να σπάσει τον υπολογιστή επειδή δεν του κάθεται το παιχνίδι ...
Μια φορά του είπα να πάρει τα σκουπίδια της τουαλέτας και μου είπε ότι δεν είναι δική του δουλειά Shocked δηλαδή συγνώμη του λέω εσύ δεν χέ.... ε μα τι να πω;
Μάλλον Μαρκέλλα θα τους βάλουμε παρέα !

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βάνια, στην κοιλιά μου έχω αγόρι, πρώτα ο Θεός να γεννηθεί με το καλό και θα τον κάνω έναν άντρα που όποια κοπέλα θα τον πάρει θα μου ανάψει λαμπάδα. Οι μάνες τους χαλάνε και τους κακομαθαίνουν και συνεχίζουμε εμείς οι ηλίθιες γιατί είμαστε συναισθηματικές. (το ηλίθιες το αναφέρω για τον εαυτό μου, δε βρίζω καμιά σας να εξηγιόμαστε ε?). Πάντως εγώ δεν του χαρίζω κάστανα, στην αρχή εκνευριζόμουνα και φώναζα, τώρα τον κοροιδεύω κάθε φορά που τα κάνει και αμα αγριέψει του λέω τράβα στη μανούλα σου να σε νταντέψει, εδώ υπηρέτριες δεν υπάρχουν.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
έτσι είναι Μαρκέλλα μου και εμένα ο Σταύρος μου κάνει δουλειές τον βάζω κανονικά να μαζεύει το δωμάτιο του σήμερα μου καθάρισε το μπάνιο .Όσο για τον μεγάλο το ξέρει ότι δεν είμαι οικιακή βοηθός οπότε εκεί που τα πετάει εκεί τα βρίσκει

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φτιάξτε βρε αγορομάνες την επόμενη γενιά γιατί προκοπή δεν είδαμε με τις δικές μας Laughing Laughing

Νιώθω λες κ έγραφα εγώ τα πιο πάνω ποστ!! Shocked

Σκουπίδια? Τι είναι αυτό?Δουλειές σπιτιού? Πώς είπατε παρακαλώ?

Μόνο τα πιάτα πλένει (πού κ πού) κ κάνει μια ώρα λες κ πλένει αυγά να μη σπάσουν! Razz

Αυτό όμως που με κάνει έξαλλη είναι όταν βρίσκω ρούχα, κάλτσες από δω κι από κει σε όλο το σπίτι κ όχι στο καλάθι των άπλυτων. Αλλά πρέπει να τον αφήσω καμιά μέρα χωρίς βρακί καθαρό να βάλει, μπας κ βάλει μυαλό!! Twisted Evil

Υ.Γ ποια είπε για Monkey Island? Very Happy Όλα τα χουμε παίξει!!! Τρελό κόλλημα!! Razz

gogokotr

gogokotr
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Athin@ έγραψε:Ο δικός μου σε γενικές γραμμές δεν έχει πολλές γιατί είναι πολύ τακτικός και καθαρός.Οι πιο χτυπητές είναι:
1.η οδοντόκρεμα που όχι μόνο την πατάει στη μέση αλλά τη στρίβει κιόλας.
2.όταν πλένει τα χέρια του τα τινάζει λες και δεν ξέρω κι εγώ που είναι και ο καθρέφτης γίνεται χάλια.
3.όταν κλειδώνει το αυτοκίνητο κάνει περίπου 5 λεπτά να φύγει απο αυτό γιατί γυρίζει γύρω γύρω και δοκιμάζει πόρτες παράθυρα και πορτ παγκαζ τουλάχιστον 3 φορές αν είναι καλά κλεισμένα
4.όταν σηκώνεται απο το κρεβάτι δεν σηκώνει το σκέπασμα για να φύγει αλλά το πετάει απότομα πίσω του με αποτέλεσμα να με ξεσκεπάζει πάντα.
5.φοβάται τις αρρώστιες και συνέχεια νομίζει οτι κάτι έχει
6.είναι πολύυυυυυυυυυυυ ντροπαλός ώρες ώρες σε ενοχλητικό βαθμό
7.όταν φύγουμε απο το σπίτι βγάζει ΟΛΕΣ τις πρίζες εκτός απο του ψυγείου και ποτέ δεν βάζει το ασύρματο στη βάση όταν κοιμόμαστε.
Δεν θυμάμαι κάτι άλλο.Σε σχέση με μένα δεν έχει τίποτα πάντως.

Καλά λέμε πέθανα απ'τα γέλια με αυτά που γράφεις!! Με τα 4 πρώτα συγκεκριμένα έλιωσα...να'σαι καλά!!

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ωραια τα λετε κοριτσια. πολυ γελιο

http://hawk-girl.blogspot.com/

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ada έγραψε:Υ.Γ ποια είπε για Monkey Island? Very Happy Όλα τα χουμε παίξει!!! Τρελό κόλλημα!! Razz
Εγω το ανεφερα αρχικα, αλλά βλέπω οτι εχει κι άλλες Guybrush-ικιες!!
Ενα εχω να πω: ποτε θα βγει το επομενο??? Θα βγει επομενο????

Σκουπίδια... Χμμμμ... Οταν ηταν να διαλεξω νυφικο ειχα πάρει ένα περιοδικο γαμου, και μέσα σε όοοοολα τα τουλια και τις μαρεγκες ειχε και συμβουλες για τον εγγαμο βίο. Ειχε λοιπόν μια λίστα με όλες τις δουλειες που χρειαζεται να γινονται σε ενα σπίτι και απο δίπλα κουτακια για να σημειωνουμε ποιος αναλαμβάνει κυρίως αυτη τη δουλεια.
Πχ, μαγειρεμα, εγω
σκουπισμα, ο αντρας μου κλπ
Οι καλοι λογαριασμοι κάνουν τους καλους φιλους/συζυγους/συγκατοικους. Λοιπον, απο τις ~50 δουλειες που ειχε, ζητημα να εβαλε τη τζιφρα του σε 10. Και η πρωτη πρωτη ηταν το πεταγμα των σκουπιδιών. Και ελεγε κιολας οτι θα τα πεταει χωρίς καν να του το ζητησω!!! ΧΑ!!! Εννοειται οτι τις μισες φορες τα πεταω εγω τα σκουπιδια και τις υπολοιπες του το λεω εγω να τα πεταξει. Λιστες και κουραφεξαλα.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
Εγω το ανεφερα αρχικα, αλλά βλέπω οτι εχει κι άλλες Guybrush-ικιες!!
Ενα εχω να πω: ποτε θα βγει το επομενο??? Θα βγει επομενο????

Αχ μακάρι!! Κ μακάρι να βγαιναν κι άλλα παιχνίδια όπως αυτό, τα Sam and Max κ το Toonstruck αν τα χεις παίξει.

Αν και το τελευταίο Monkey με κούρασε με τα πλήκτρα ,ένα έχω να πω:
Guybrush Threepwood κ ξερό ψωμί!!! Cool Cool

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ κοριτσια! και ο δικος μου εχει πολλα και διαφορα μαλιστα καποια εχουν προαναφερθει εδω αλλα εγω θα μιλησω για ΕΝΑ!!! ΤΟ ΕΝΑ!!! ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ , ΤΟ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ!!
Θελει να εχει τα παντα υπο έλεγχο! Οταν λοιπον, ειναι η μερα που θα πρεπει να παω να πληρωσω λογαριασμους μου τα βαζει σε προγραμμα! για παραδειγμα μου λεει '' Θα ξυπνησεις στις 8 και θα πας, τραπεζα, ταχυδρομειο, φουρνο και φαρμακειο''. Τα θελει ακριβως με αυτην την σειρα! Και μαλιστα κοιταζει την ωρα στις αποδειξεις την ωρα αν πηγα οντως με αυτην την σειρα! λες και αν παω πρωτα στο φουρνο και μετα στην τραπεζα κατι θα γινει!!!! Αφηστε που αν δεν παω την ωρα που αυτος θελει νευριαζει! Λες και αν ξεκινησω στις 10 αντι για τις 9 θα χαλασει ο κοσμος! Και επειδη κοιτα τις αποδειξεις δεν μπορω να πω ψεμματακια! Αυτο θεωρω το πιο ψυχαναγκαστικο απ'όλα! Τα άλλα τα ονομαζω απλως παραξενιες!!!

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="βανια"] Τρίτο πετάει τα ρούχα του δεξιά και αριστερά και ειδικά τις κάλτσες

Θα σου πω το κολπο που εκανα εγω και του εκοψα αυτη τη συνηθεια.Και μαλιστα πριν παντρευτουμε.
Τις 10 πρωτες φορες ημουν πολυ ευγενικη, τις επομνες 5 εβαλα τις φωνες,τις αλλες 2 τσιριξα.Την τελευταια φορα, πηρα τις καλτσες και του τις πεταξα στη μουρη και του ειπα...Καθε φορα που θα βλεπω τις καλτσες πεταμενες θα τις πεταω.Οταν θα βρεθεις χωρις καλτσες , δεν θα φταιω εγω!!!!...
Δεν το ξαναεκανε ποτε και με παντρευτηκε κιολας Very Happy Very Happy

Κατα τα αλλα τα ελαττωματα του ειναι τα εξης.
1)Ειναι μυξιαρης.Μονιμως του τρεχουν μυξες.Εχει κανει και τα παιδια το ιδιο,δυστυχως
2)Ροχαλιζει σε οποια σταση και αν κοιμηθει.
3)Ξυριζεται και πεταει συνεχεια νερα στον καθρεφτη.
4)Μεχρι να παρει μια αποφαση,αλλαζει γνωμη 10 φορες σε ενα λεπτο
5)Δεν τσακωνεται μαζι μου.Εγω βαραω καντηλια και αυτος αταραχος!!!
6)Δεν αγχωνεται βρε κοριτσια.Καλο ειναι αυτο θα μου πειτε ,αλλα εμενα με τρελαινει.Μερικες φορες, τα ζωα μου αργα.

Ουφ αυτα

NantiaN

NantiaN
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαλλον εγω ειμαι πιο τυχερη!!!!!Κανει τα παντα....και ολα ξεκινησαν απ την ιερη συμφωνια ο ενας μαγειρευει ο αλλος πλενει..και ολα κυλησαν μονα τους!!!Να μη πω το κορυφαιο, απο τοτε που εμεινα εγκυος δε με αφηνει να κανω σχεδον τιποτα!!!Σε γενικες γραμμες αν θα μπορουσα να πω καποια αρνητικα ειναι οτι συνηθως καθυστερει.Οχι πολυ αλλα καθυστερει και στο τηλ δεν εξηγει φτανω, αργω ..καποιο σημαδι τελος παντων.Και αλλο ενα ειναι οτι ειναι γκρινιαρης σαν μικρο παιδι!!!!Σπαστικο μεν αλλα γλυκο απ την αλλη!

https://facebook.com/nantia.naturally

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλά έχω λιώσει στο γέλιο!!! και θα ξεκινήσω:
1. αθλητικά, κι όχι μόνο ποδόσφαιρο, τα πάντα!μπάσκετ, ΄τενις, γκολφ μια φορά μέχρι και μπόυλινγκ έβλεπε κι όταν τον ρωτάω μου λέει δεν έχει τίποτα άλλο η τηλεόραση!επίσης βάζει αγώνες και παέι να κάνει μπάνιο!
2. playstation και πάλι όχι μονο ποδόσφαιρο, τα πάντα!
3. δεν με περιμένει να τελειώσω και εγώ το φαγητό μου(τρώω αργά η αλήθεια), με το που φάει ή παίρνει το πιάτο του και φέυγει και τ' αλλα τα μαζέυω εγώ βρίζοντας ή δεν παίρνει ούτε αυτό. κι αν του πω κάτσε λίγο να τελειώσω κάθεται σ' αναμένα κάρβουνα
4. τα ποτήρια του νερού ξεφυτρώνουν σαν τα μανιτάρια σ' όλο το σπίτι
5. απλώνει τα ρούχα μην πω πως, και φυσικά δεν χωραει τίποτα άλλο στην απλώστρα κι ας έχουμε βάλει 5 ρούχα όλα κι όλα
5. όποτε κρατάει τη μικρή να μαγειρέψω ή να κάνω ένα τσιγάρο σαν άνθρωπος, την παίρνει αγκαλιά κι έρχονται πάνω από το κεφάλι μου"πάμε να δούμε τι κάνει η μαμά?"ΟΧΙ!!!
6. το βράδυ που κλείνουν τα μάτια μου από τη νύστα του λέω πάω να ξαπλώσω και μου λέει "ε, περίμενε λίγο να κάτσουμε μαζί" και σε 2 λεπτά έχει αρχίσει το ραχαλητό.
Καλά είναι αυτά νομίζω!!!

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λοιπόν ξεκινάω κι εγώ:
1) Καπνίζει στη κουζίνα κοντά στο παράθυρο με αποτέλεσμα να πετάει τις στάχτες μέσα στον νεροχύτη που πλένουμε τα πιάτα(μπλιαξ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ - Σελίδα 3 654655 )
2) Όταν τελιώνει το μπάνιο του νομίζεις ότι πέρασε τυφώνας από ΄κει μέσα (νερά παντού, το σφουγγάρι πεταμένο μέσα στη μπανιέρα, ανοιχτά σαμπουάν, αφροί ξυρίσματος κλπ, τρίχες στον νιπτήρα ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ - Σελίδα 3 911307 ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ - Σελίδα 3 911307 )
3) Δεν πλένει ποτέ τα δόντια του παρά μόνο όταν τον πονάνε Shocked Shocked !!
4) Για να κάνει ένα μαστόρεμα στο σπίτι πρέπει να τον παρακαλώ για μέρες, μπορεί και μήνες....
Αυτά τα ολίγα!!

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την χρυσαφακι στις Πεμ Φεβ 23, 2012 11:26 pm, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις