Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
89 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 89 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 8]

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κορίτσια έχω το εξής θέμα...

μια πολυ καλή μου φίλη ειναι παντρεμενη εδω και 4 χρονια...ο αντρας της πολύ καλό παιδί ...νομίζω πως ειναι πολύ ευτυχισμένοι ..έχουν και 2 παιδάκια...
ο αντρας της λοιπον πριν τη γνωρισει ειχε μια σχεση..για πολλα χρονια..12 συγκεκριμένα...απο την οποία χώρησε επειδί η πρώην του το αποφάσισε..αυτος ειχε στεναχωρηθει..προσπάθησε αλλά δεν τα ξαναφιάξαν ποτέ..μιλούσαν όμως..τουλαχιστον μέχρι να παντρευτεί τη φίλη μου.
η φίλη μου δεν είχε συναντίσει ποτέ αυτη την κοπέλα..μέχρι πριν λίγο καιρό...
και το θέμα είναι:
η πρωην οταν τους ειδε(παντρεμενη και αυτη πια με ενα πολλα χρονια μικροτερο της)...προτεινε να βγουνε ολοι μαζι...εγώ της είπα πως δεν έχει καμια δουλειά και κανένα λογο να αναπτύξει σχέσεις μαζί της,,,!!!
δεν ειναι έτσι κορίτσια..? έχω άδικο?

2οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... Empty http://forum.eimaimama.gr/t5379-topic Σαβ Απρ 09, 2011 6:47 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΦΥΣΙΚΑ Κ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ!!!
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΜΠΕΝΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ!!!
ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΗΝ.ΟΣΟ ΦΙΛΙΚΗ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΗΝ...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φυσικά και έχεις δίκιο. 12 χρόνια δεν είναι και λίγα, μπορεί να ξυπνήσουν μνήμες... Και ποιος σου λέει εσένα μετά ότι δεν θα θέλουν να θυμηθούνε τα παλιά... Γιατί αφενώς οι άντρες είναι λίγο πιο εύκολοι από τις γυναίκες (χωρίς να γνωρίζω προσωπικά τον άνθρωπο, γενικά μιλάω) και αφετέρου, είναι αυτός που την κυνήγησε να τα ξαναφτιάξουν και ίσως να έχει απωθυμένα γιατί η σχέση τελείωσε "βίαια" γι' αυτόν. (Και η άλλη τι σκ..τ@ θέλει; ). Αυτά.

vasoula07

vasoula07
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΣΥΜΦΩΝΩ... ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΦΙΛΙΚΕΣ ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ... rendeer

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Φυσικά και έχεις δίκιο. 12 χρόνια δεν είναι και λίγα, μπορεί να ξυπνήσουν μνήμες... Και ποιος σου λέει εσένα μετά ότι δεν θα θέλουν να θυμηθούνε τα παλιά... Γιατί αφενώς οι άντρες είναι λίγο πιο εύκολοι από τις γυναίκες (χωρίς να γνωρίζω προσωπικά τον άνθρωπο, γενικά μιλάω) και αφετέρου, είναι αυτός που την κυνήγησε να τα ξαναφτιάξουν και ίσως να έχει απωθυμένα γιατί η σχέση τελείωσε "βίαια" γι' αυτόν. (Και η άλλη τι σκ..τ@ θέλει; ). Αυτά.

και εγώ αυτό σκέφτηκα...τι σκ..τ@ θέλει αυτή?
στο κατω κατω αυτή τον αφησε..και οταν γνωρισε τη φιλη μου ηταν ηδη 5 χρονια χωρισμένος...
το θεμα ειναι πως ειναι η πρωτη σχεση της φιλης μου αυτος....του άντρα της απο την άλλη η πρώτη του σχεση ηταν αυτη η πρωην και της πρωην αυτος.. δεν ξερω αλλα εγω συγχιστικα σαν να ηταν δικο μου θεμα οταν το ακουσα..ισως γιατι εχω ζησει ολη τη γνωριμια τους απο την αρχη μεσω της φιλης μου..
τι θελει αυτή τωρα.?.στο κατω κατω αυτη τον αφησε!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
MariaM έγραψε:Φυσικά και έχεις δίκιο. 12 χρόνια δεν είναι και λίγα, μπορεί να ξυπνήσουν μνήμες... Και ποιος σου λέει εσένα μετά ότι δεν θα θέλουν να θυμηθούνε τα παλιά... Γιατί αφενώς οι άντρες είναι λίγο πιο εύκολοι από τις γυναίκες (χωρίς να γνωρίζω προσωπικά τον άνθρωπο, γενικά μιλάω) και αφετέρου, είναι αυτός που την κυνήγησε να τα ξαναφτιάξουν και ίσως να έχει απωθυμένα γιατί η σχέση τελείωσε "βίαια" γι' αυτόν. (Και η άλλη τι σκ..τ@ θέλει; ). Αυτά.

και εγώ αυτό σκέφτηκα...τι σκ..τ@ θέλει αυτή?
στο κατω κατω αυτή τον αφησε..και οταν γνωρισε τη φιλη μου ηταν ηδη 5 χρονια χωρισμένος...
το θεμα ειναι πως ειναι η πρωτη σχεση της φιλης μου αυτος....του άντρα της απο την άλλη η πρώτη του σχεση ηταν αυτη η πρωην και της πρωην αυτος.. δεν ξερω αλλα εγω συγχιστικα σαν να ηταν δικο μου θεμα οταν το ακουσα..ισως γιατι εχω ζησει ολη τη γνωριμια τους απο την αρχη μεσω της φιλης μου..
τι θελει αυτή τωρα.?.στο κατω κατω αυτη τον αφησε!

Εγώ να δεις πόσο συγχίστηκα που είναι τελείως ξένη... Την πρώτη σχέση δεν την ξεχνάς. Η άλλη θέλει να το παίξει ωραία μάλλον τώρα... Γιατί επειδή τον παράτησε, έχει βγει από πάνω. Μην δείξει η φίλη σου ότι ζηλεύει ή ότι τον διεκδικεί. Ας είναι υπεράνω και κυρία. Ας βρει μια καλή δικαιολογία.

Popz

Popz
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MariaM έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
MariaM έγραψε:Φυσικά και έχεις δίκιο. 12 χρόνια δεν είναι και λίγα, μπορεί να ξυπνήσουν μνήμες... Και ποιος σου λέει εσένα μετά ότι δεν θα θέλουν να θυμηθούνε τα παλιά... Γιατί αφενώς οι άντρες είναι λίγο πιο εύκολοι από τις γυναίκες (χωρίς να γνωρίζω προσωπικά τον άνθρωπο, γενικά μιλάω) και αφετέρου, είναι αυτός που την κυνήγησε να τα ξαναφτιάξουν και ίσως να έχει απωθυμένα γιατί η σχέση τελείωσε "βίαια" γι' αυτόν. (Και η άλλη τι σκ..τ@ θέλει; ). Αυτά.
και εγώ αυτό σκέφτηκα...τι σκ..τ@ θέλει αυτή?
στο κατω κατω αυτή τον αφησε..και οταν γνωρισε τη φιλη μου ηταν ηδη 5 χρονια χωρισμένος...
το θεμα ειναι πως ειναι η πρωτη σχεση της φιλης μου αυτος....του άντρα της απο την άλλη η πρώτη του σχεση ηταν αυτη η πρωην και της πρωην αυτος.. δεν ξερω αλλα εγω συγχιστικα σαν να ηταν δικο μου θεμα οταν το ακουσα..ισως γιατι εχω ζησει ολη τη γνωριμια τους απο την αρχη μεσω της φιλης μου..
τι θελει αυτή τωρα.?.στο κατω κατω αυτη τον αφησε!

Εγώ να δεις πόσο συγχίστηκα που είναι τελείως ξένη... Την πρώτη σχέση δεν την ξεχνάς. Η άλλη θέλει να το παίξει ωραία μάλλον τώρα... Γιατί επειδή τον παράτησε, έχει βγει από πάνω. Μην δείξει η φίλη σου ότι ζηλεύει ή ότι τον διεκδικεί. Ας είναι υπεράνω και κυρία. Ας βρει μια καλή δικαιολογία.

Συμφωνώ απόλυτα με την Μαρία. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπεί η φίλη σου σε αυτή την διαδικασία, σαν να διεκδικεί τον ίδιο της τον άντρα.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
MariaM έγραψε:Φυσικά και έχεις δίκιο. 12 χρόνια δεν είναι και λίγα, μπορεί να ξυπνήσουν μνήμες... Και ποιος σου λέει εσένα μετά ότι δεν θα θέλουν να θυμηθούνε τα παλιά... Γιατί αφενώς οι άντρες είναι λίγο πιο εύκολοι από τις γυναίκες (χωρίς να γνωρίζω προσωπικά τον άνθρωπο, γενικά μιλάω) και αφετέρου, είναι αυτός που την κυνήγησε να τα ξαναφτιάξουν και ίσως να έχει απωθυμένα γιατί η σχέση τελείωσε "βίαια" γι' αυτόν. (Και η άλλη τι σκ..τ@ θέλει; ). Αυτά.

και εγώ αυτό σκέφτηκα...τι σκ..τ@ θέλει αυτή?
στο κατω κατω αυτή τον αφησε..και οταν γνωρισε τη φιλη μου ηταν ηδη 5 χρονια χωρισμένος...
το θεμα ειναι πως ειναι η πρωτη σχεση της φιλης μου αυτος....του άντρα της απο την άλλη η πρώτη του σχεση ηταν αυτη η πρωην και της πρωην αυτος.. δεν ξερω αλλα εγω συγχιστικα σαν να ηταν δικο μου θεμα οταν το ακουσα..ισως γιατι εχω ζησει ολη τη γνωριμια τους απο την αρχη μεσω της φιλης μου..
τι θελει αυτή τωρα.?.στο κατω κατω αυτη τον αφησε!

Εγώ να δεις πόσο συγχίστηκα που είναι τελείως ξένη... Την πρώτη σχέση δεν την ξεχνάς. Η άλλη θέλει να το παίξει ωραία μάλλον τώρα... Γιατί επειδή τον παράτησε, έχει βγει από πάνω. Μην δείξει η φίλη σου ότι ζηλεύει ή ότι τον διεκδικεί. Ας είναι υπεράνω και κυρία. Ας βρει μια καλή δικαιολογία.

δεν εχει αντιδρασει η φιλη μου ασχημα νομιζω οτι εχει πεσει λιγο ψυχολογικα..γιατι εχτες μου ελεγε πως αυτο που σκεφτετε απο την ωρα που την ειδε ,ειναι αυτο που λες και εσυ πως δεν ξεχνας την πρωτη σχεση και αρα ο αντρας της καπου βαθια στο μυαλο του εχει αυτη την κοπελα...εγώ γαι να την ανεβασω λιγο της ειπα πως ναι μεν πρωτη σχεση ..και 12 χρονια..αλλά οταν υπαρχει αληθηνη αγαπη δεν χωριζεις ποτε..η τουλαχιτον τα ξαναφιαχνεις...ετσι πετας τοσα χρονια..δηλαδη οσο ητεν παιδακια και δεν ειχαν υποχρεωσεις ηταν αγαπε και λουλουδια και οταν μεγαλωσαν και σοβαρεψαν τα πραγματα..αντε γεια?...αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι βοηθησα πολυ..τη βλεπω ΄΄πεσμενη΄΄ και στεναχωριέμαι

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω στη θεση της δεν θα το σκεφτομουνα καν. Δεν υπηρχε περιπτωση να ανοιξω παρεδωσε με πρωην του αντρα μου. Και ποσο μαλιστα απο τοσο μακροχρονια σχεση. Με τιποτα...
Οι ανθρωποι εχουν αδυναμιες καιποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει!

chrysaaa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μακριά από τέτοιες συναντήσεις... όποια το έκανε αυτό θα ήταν να βάλει τα χεράκια της και να βγάλει τα ματάκια της!!! ¨οσο για τη στάση της προς τον άντρα της συμφωνώ ότι πρέπει να κρατήσει μια στάση αξιοπρέπειας, αλλά δε θα ήταν κακό να πτου δώσει να καταλάβει ότι δεν εγκρίνει τέτοιου είδους "φιλικές" σχέσεις.
Εγώ ζω σε πολύ τουριστικό μέρος και ο άντρας μου πριν με γνωρίσει είχε πολλές "περιστασιακές" σχέσεις με διάφορες Ευρωπαίες που έρχονται τα καλοκαίρια. Του ζήτησα λοιπόν εξαρχής να αλλάξει τηλέφωνο (πράγμα που έκανε) και του ξεκαθάρισα -όταν με ρώτησε- ότι δε θέλω "φιλικές" σχέσεις με καμία. Νομίζω ότι έτσι έχω το κεφάλι μου λίγο πιο ήσυχο...

mammyblue


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ti ekane leei?sxeseis me
tin proin apapapapapa.
itan kai polla ta xronia,
den exei kamia sxesi to oti
ekeini ton xorise,isos kai
na to metaniose.i fili sou ti
leei?tha paei?

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mammyblue έγραψε:ti ekane leei?sxeseis me
tin proin apapapapapa.
itan kai polla ta xronia,
den exei kamia sxesi to oti
ekeini ton xorise,isos kai
na to metaniose.i fili sou ti
leei?tha paei?

Δεν θέλει να πάει...ειναι λιγο στον αερα το θεμα ακομη ..αλλά το χειροτερο πιστευω ειναι οτι εχει πεσει ψυχολογικα..εγω αυτο της λεω να προσεξει γιατι θα επιρεασει και την σχεση της,,,το γαμο της χωρις αυτη τη στιγμη να υπαρχει ουσιαστικος λογος...
μπορει οπως λες να το μετανοιωσε αυτη που τον αφησε..αλλα δεν μπορω να πω κατι τετοιο στη φιλη μου..καταλαβαινεις..το θεμα ειναι να την βοηθησω..ετσι ..παει θα ΄΄χαντακωθει΄΄..
επισης επειδη εχω ζησει τη σχεση τους απο κοντα..ξερω πως αυτη ενω 4 χρονια το επαιζε πως δεν θελει επανασυνδεση κλπ..μολις εμαθε πως ο πρωην της και πλεον αντρας της φιλης μου ειχε γνωρισει καποια κοπελα...τον καλεσε σπιτη της..μεχρι που του ειπε πως θα του ζητουσε να ξαναπροσπαθησουν..αλλά αυτός δεν πηγε ποτε...της μιλαγε για την φιλη μου..αυτο δεν λεει κατι? ..αν ηθελε και αυτος δεν θα γυρναγε τοτε πισω..? μηπως πρεπει απλα να εμπιστευτει τον αντρας της...δεν εχει δωσει και ποτε δικαιωμα στο κατω κατω...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
mammyblue έγραψε:ti ekane leei?sxeseis me
tin proin apapapapapa.
itan kai polla ta xronia,
den exei kamia sxesi to oti
ekeini ton xorise,isos kai
na to metaniose.i fili sou ti
leei?tha paei?

Δεν θέλει να πάει...ειναι λιγο στον αερα το θεμα ακομη ..αλλά το χειροτερο πιστευω ειναι οτι εχει πεσει ψυχολογικα..εγω αυτο της λεω να προσεξει γιατι θα επιρεασει και την σχεση της,,,το γαμο της χωρις αυτη τη στιγμη να υπαρχει ουσιαστικος λογος...
μπορει οπως λες να το μετανοιωσε αυτη που τον αφησε..αλλα δεν μπορω να πω κατι τετοιο στη φιλη μου..καταλαβαινεις..το θεμα ειναι να την βοηθησω..ετσι ..παει θα ΄΄χαντακωθει΄΄..
επισης επειδη εχω ζησει τη σχεση τους απο κοντα..ξερω πως αυτη ενω 4 χρονια το επαιζε πως δεν θελει επανασυνδεση κλπ..μολις εμαθε πως ο πρωην της και πλεον αντρας της φιλης μου ειχε γνωρισει καποια κοπελα...τον καλεσε σπιτη της..μεχρι που του ειπε πως θα του ζητουσε να ξαναπροσπαθησουν..αλλά αυτός δεν πηγε ποτε...της μιλαγε για την φιλη μου..αυτο δεν λεει κατι? ..αν ηθελε και αυτος δεν θα γυρναγε τοτε πισω..? μηπως πρεπει απλα να εμπιστευτει τον αντρας της...δεν εχει δωσει και ποτε δικαιωμα στο κατω κατω...

A, αυτό είναι πολύ σημαντικό και δεν μας το είπες από την αρχή. Η πρώην του είδε ότι τον έχασε και δεν της άρεσε που κατάφερε να την ξεπεράσει και μάλλον τώρα θέλει να επιβεβαιωθεί ως γυναίκα με το να τον κερδίσει ξανά. Ίσως να μην την καλύπτει και ο άντρας που παντρεύτηκε, τι να πω... Πάντως το ότι αυτός δεν πήγε σπίτι της τότε και το ότι της μίλησε για την φίλη σου σημαίνει μάλλον ότι την αγαπάει την φίλη σου πραγματικά. Και αυτή αντί να ντραπεί που έφαγε "πόρτα" πήγε να το παίξει και φίλη και ζήτησε να βγουν σαν ζευγάρια... Τι να πω, απορώ με το πόσο χαμηλά πέφτουν κάποιες γυναίκες... Μάλλον αυτό είδε και ο άνθρωπος και πιστεύω ότι μάλλον είναι πολύ ευτυχισμένος με την φίλη σου. Πείσε την για αυτό, γιατί η ζήλια μπορεί να δηλητηριάσει την σχέση τους και τελικά να πετύχει και η άλλη ένα μέρος από τον στόχο της που είναι να τους απομακρύνει... Είναι σαν να της δίνει αξία με το να την φοβάται και να την υπολογίζει. Απλά ας την "γράψουν"... Δηλαδή, πως θα συνεννοηθούν αν θα βγουν ή όχι; Αντάλλαξαν τηλέφωνα;

mammyblue


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Sad
a i ginaika exei kollima.
fainetai.pes tis filis sou
ma tin kratisei makria tou.
ti pathainoun oi ginaikes
otan o proin tous vrei mia
alli.lissane?

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
mammyblue έγραψε:ti ekane leei?sxeseis me
tin proin apapapapapa.
itan kai polla ta xronia,
den exei kamia sxesi to oti
ekeini ton xorise,isos kai
na to metaniose.i fili sou ti
leei?tha paei?

Δεν θέλει να πάει...ειναι λιγο στον αερα το θεμα ακομη ..αλλά το χειροτερο πιστευω ειναι οτι εχει πεσει ψυχολογικα..εγω αυτο της λεω να προσεξει γιατι θα επιρεασει και την σχεση της,,,το γαμο της χωρις αυτη τη στιγμη να υπαρχει ουσιαστικος λογος...
μπορει οπως λες να το μετανοιωσε αυτη που τον αφησε..αλλα δεν μπορω να πω κατι τετοιο στη φιλη μου..καταλαβαινεις..το θεμα ειναι να την βοηθησω..ετσι ..παει θα ΄΄χαντακωθει΄΄..
επισης επειδη εχω ζησει τη σχεση τους απο κοντα..ξερω πως αυτη ενω 4 χρονια το επαιζε πως δεν θελει επανασυνδεση κλπ..μολις εμαθε πως ο πρωην της και πλεον αντρας της φιλης μου ειχε γνωρισει καποια κοπελα...τον καλεσε σπιτη της..μεχρι που του ειπε πως θα του ζητουσε να ξαναπροσπαθησουν..αλλά αυτός δεν πηγε ποτε...της μιλαγε για την φιλη μου..αυτο δεν λεει κατι? ..αν ηθελε και αυτος δεν θα γυρναγε τοτε πισω..? μηπως πρεπει απλα να εμπιστευτει τον αντρας της...δεν εχει δωσει και ποτε δικαιωμα στο κατω κατω...

A, αυτό είναι πολύ σημαντικό και δεν μας το είπες από την αρχή. Η πρώην του είδε ότι τον έχασε και δεν της άρεσε που κατάφερε να την ξεπεράσει και μάλλον τώρα θέλει να επιβεβαιωθεί ως γυναίκα με το να τον κερδίσει ξανά. Ίσως να μην την καλύπτει και ο άντρας που παντρεύτηκε, τι να πω... Πάντως το ότι αυτός δεν πήγε σπίτι της τότε και το ότι της μίλησε για την φίλη σου σημαίνει μάλλον ότι την αγαπάει την φίλη σου πραγματικά. Και αυτή αντί να ντραπεί που έφαγε "πόρτα" πήγε να το παίξει και φίλη και ζήτησε να βγουν σαν ζευγάρια... Τι να πω, απορώ με το πόσο χαμηλά πέφτουν κάποιες γυναίκες... Μάλλον αυτό είδε και ο άνθρωπος και πιστεύω ότι μάλλον είναι πολύ ευτυχισμένος με την φίλη σου. Πείσε την για αυτό, γιατί η ζήλια μπορεί να δηλητηριάσει την σχέση τους και τελικά να πετύχει και η άλλη ένα μέρος από τον στόχο της που είναι να τους απομακρύνει... Είναι σαν να της δίνει αξία με το να την φοβάται και να την υπολογίζει. Απλά ας την "γράψουν"... Δηλαδή, πως θα συνεννοηθούν αν θα βγουν ή όχι; Αντάλλαξαν τηλέφωνα;

αρχικά αυτή ειπε πως δεν έχει αλλάξει τηλ...
δεύτερον θα συναντηθούν την άλλη βδομάδα στη βαφτιση μιας κουμπαρας του αντρα της φιλης μου ..που για καποιο λογο καλεσε και αυτην..(επειδη την ηξερε απο οταν ηταν ζευγαρι με τον αντρα της φιλης μου)?!! Mad
τοσα χρονια δεν ειχαν συναντηθει ποτε..πως τυχαν ολα μαζι?τι να πω?
εγω δεν καταλαβαινω παντως..και ο αντρας της τοσο μ@@@@ς είναι?..ειναι και πολυ μικροτερος της ..αν αυτο λεει κατι..

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:

αρχικά αυτή ειπε πως δεν έχει αλλάξει τηλ...
δεύτερον θα συναντηθούν την άλλη βδομάδα στη βαφτιση μιας κουμπαρας του αντρα της φιλης μου ..που για καποιο λογο καλεσε και αυτην..(επειδη την ηξερε απο οταν ηταν ζευγαρι με τον αντρα της φιλης μου)?!! Mad
τοσα χρονια δεν ειχαν συναντηθει ποτε..πως τυχαν ολα μαζι?τι να πω?
εγω δεν καταλαβαινω παντως..και ο αντρας της τοσο μ@@@@ς είναι?..ειναι και πολυ μικροτερος της ..αν αυτο λεει κατι..

Το καλό που του θέλω να έχει σβήσει ο άντρας της φίλης σου το τηλέφωνό της. Επίσης ο άντρας της πρώην μπορεί να μην ξέρει. Μπορεί να του είπε πως είναι κάποιος "ξάδερφος"...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:

αρχικά αυτή ειπε πως δεν έχει αλλάξει τηλ...
δεύτερον θα συναντηθούν την άλλη βδομάδα στη βαφτιση μιας κουμπαρας του αντρα της φιλης μου ..που για καποιο λογο καλεσε και αυτην..(επειδη την ηξερε απο οταν ηταν ζευγαρι με τον αντρα της φιλης μου)?!! Mad
τοσα χρονια δεν ειχαν συναντηθει ποτε..πως τυχαν ολα μαζι?τι να πω?
εγω δεν καταλαβαινω παντως..και ο αντρας της τοσο μ@@@@ς είναι?..ειναι και πολυ μικροτερος της ..αν αυτο λεει κατι..

Το καλό που του θέλω να έχει σβήσει ο άντρας της φίλης σου το τηλέφωνό της. Επίσης ο άντρας της πρώην μπορεί να μην ξέρει. Μπορεί να του είπε πως είναι κάποιος "ξάδερφος"...

Μαρία μου σίγουρα ξέρει..γιατί αυτή ενω τον άφησε ειχε διαδωσει οτι το εκανε γιατι ΄΄την κοροιδεψε΄΄..θα εννοουσε μαλλον που δεν παντρευτηκαν..η δεν ξερω τι άλλο..και γενικα εχει στιρηξει το μελλον της στο θαψιμο του πρωην της,,δηλ τουν αντρα της φιλης μου..αυτη επλασε την εικονα της ΄΄αθωας κοπελας΄΄που ειχε μια μακροχρονια σχεση και απλα απετυχε..αλλο τωρα αν στον αντρα της φιλης μου ..αφου ειχαν χωρισει και νοιαζοταν για αυτη του έλεγε να μη τον νοιαζει ΄΄ποιον βάζει στο κρεβάτι της΄΄...αυτο το έχει πει ο ίδιος στον άντρα μου(ειναι φιλοι και τα λένε) ...ειναι αυτη κουβεντα ΄΄αθωας κοπέλας΄΄ που ειχε μια ΄΄ατυχια΄΄΄..οπως το παρουσίαζε?(α..ηταν σε επαρχια ολο το σκηνικο..γιαυτο και επρεπε να το καλυψει η πρωην και εθαβε)
εσυ τι συμπερασμα βγάζεις?

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να πεις στη φιλη σου οτι Χτυπαει κοκκινο για κερατο!!!! bom
Να τον μαζεψει οσο ειναι ακομη καιρος γιατι δεν ειναι μια κοπελα που απλως ισως την απατησει εαν επαναδυνδεθουν ειναι πολυ πιθανο να τη χωρισει κιολας!
Γιατι να ζησει ασχημες καταστασεις οταν μπορει να τις αποτρεψει?
Μακρια!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina235 έγραψε:να πεις στη φιλη σου οτι Χτυπαει κοκκινο για κερατο!!!! bom
Να τον μαζεψει οσο ειναι ακομη καιρος γιατι δεν ειναι μια κοπελα που απλως ισως την απατησει εαν επαναδυνδεθουν ειναι πολυ πιθανο να τη χωρισει κιολας!
Γιατι να ζησει ασχημες καταστασεις οταν μπορει να τις αποτρεψει?
Μακρια!!!

συμφωνώ μακριά!! αυτό είπα από την αρχή..αλλά κέρατο γιατί?.. και ο άλλος μόνος του διάλεξε τη φίλη μου..δεν τον παρακάλεσε..δεν τον κινήγησε..ισα ισα που μεχρι να σιγουρευτει πως δεν τρεχει κατι με την πρωην..δεν ειχε ουτε σχεσεις μαζι του...δεν το ΄΄τυλιξε΄΄ με κανενα τροπο..καταλαβαίνεις τι εννοώ?..και αυτος της έκενε προταση γάμου..και ειναι πολυ καλα μαζι....αν ηθελε την αλλη γιατι να παντρευόταν τη φίλη μου...? και έχει κανει και 2 παιδιά και προσπαθούν για τρίτο τώρα? τα κάνεις όλα αυτά χωρίς να θέλεις τον άλλο?,,δεν ξέρω?!

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="bou-boukitsa"]
athina235 έγραψε:να πεις στη φιλη σου οτι Χτυπαει κοκκινο για κερατο!!!! bom
Να τον μαζεψει οσο ειναι ακομη καιρος γιατι δεν ειναι μια κοπελα που απλως ισως την απατησει εαν επαναδυνδεθουν ειναι πολυ πιθανο να τη χωρισει κιολας!
Γιατι να ζησει ασχημες καταστασεις οταν μπορει να τις αποτρεψει?
Μακρια!!!

συμφωνώ μακριά!! αυτό είπα από την αρχή..αλλά κέρατο γιατί?.. και ο άλλος μόνος του διάλεξε τη φίλη μου..δεν τον παρακάλεσε..δεν τον κινήγησε..ισα ισα που μεχρι να σιγουρευτει πως δεν τρεχει κατι με την πρωην..δεν ειχε ουτε σχεσεις μαζι του...δεν το ΄΄τυλιξε΄΄ με κανενα τροπο..καταλαβαίνεις τι εννοώ?..και αυτος της έκενε προταση γάμου..και ειναι πολυ καλα μαζι....αν ηθελε την αλλη γιατι να παντρευόταν τη φίλη μου...? και έχει κανει και 2 παιδιά και προσπαθούν για τρίτο τώρα? τα κάνεις όλα αυτά χωρίς να θέλεις τον άλλο?,,δεν ξέρω?![/quot


αααααααααα αν εχουν οικογενεια και γιναν ολα οπως τα λες τοτε οκ!
Απλως εγω καταλαβα οτι η φιλη σου ανησυχει και αυτη καπως...
εγω προσωπικα ομως αν μου τυχαινε παρομοια κατασταση θα ενιωθα πολυ αβολα.Ειμαι και ζηλιαρα οσον αφορα τον αντρα μου! Laughing
Τι να πω?Ας προσεχει παντως!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="athina235"]
bou-boukitsa έγραψε:
athina235 έγραψε:να πεις στη φιλη σου οτι Χτυπαει κοκκινο για κερατο!!!! bom
Να τον μαζεψει οσο ειναι ακομη καιρος γιατι δεν ειναι μια κοπελα που απλως ισως την απατησει εαν επαναδυνδεθουν ειναι πολυ πιθανο να τη χωρισει κιολας!
Γιατι να ζησει ασχημες καταστασεις οταν μπορει να τις αποτρεψει?
Μακρια!!!

συμφωνώ μακριά!! αυτό είπα από την αρχή..αλλά κέρατο γιατί?.. και ο άλλος μόνος του διάλεξε τη φίλη μου..δεν τον παρακάλεσε..δεν τον κινήγησε..ισα ισα που μεχρι να σιγουρευτει πως δεν τρεχει κατι με την πρωην..δεν ειχε ουτε σχεσεις μαζι του...δεν το ΄΄τυλιξε΄΄ με κανενα τροπο..καταλαβαίνεις τι εννοώ?..και αυτος της έκενε προταση γάμου..και ειναι πολυ καλα μαζι....αν ηθελε την αλλη γιατι να παντρευόταν τη φίλη μου...? και έχει κανει και 2 παιδιά και προσπαθούν για τρίτο τώρα? τα κάνεις όλα αυτά χωρίς να θέλεις τον άλλο?,,δεν ξέρω?![/quot


αααααααααα αν εχουν οικογενεια και γιναν ολα οπως τα λες τοτε οκ!
Απλως εγω καταλαβα οτι η φιλη σου ανησυχει και αυτη καπως...
εγω προσωπικα ομως αν μου τυχαινε παρομοια κατασταση θα ενιωθα πολυ αβολα.Ειμαι και ζηλιαρα οσον αφορα τον αντρα μου! Laughing
Τι να πω?Ας προσεχει παντως!

δίκιο έχεις..και άβολα σίγουρα νοιώθει....αφού νοιωθω και εγώ που είμαι τρίτος..φαντάσου!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
MariaM έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:

αρχικά αυτή ειπε πως δεν έχει αλλάξει τηλ...
δεύτερον θα συναντηθούν την άλλη βδομάδα στη βαφτιση μιας κουμπαρας του αντρα της φιλης μου ..που για καποιο λογο καλεσε και αυτην..(επειδη την ηξερε απο οταν ηταν ζευγαρι με τον αντρα της φιλης μου)?!! Mad
τοσα χρονια δεν ειχαν συναντηθει ποτε..πως τυχαν ολα μαζι?τι να πω?
εγω δεν καταλαβαινω παντως..και ο αντρας της τοσο μ@@@@ς είναι?..ειναι και πολυ μικροτερος της ..αν αυτο λεει κατι..

Το καλό που του θέλω να έχει σβήσει ο άντρας της φίλης σου το τηλέφωνό της. Επίσης ο άντρας της πρώην μπορεί να μην ξέρει. Μπορεί να του είπε πως είναι κάποιος "ξάδερφος"...

Μαρία μου σίγουρα ξέρει..γιατί αυτή ενω τον άφησε ειχε διαδωσει οτι το εκανε γιατι ΄΄την κοροιδεψε΄΄..θα εννοουσε μαλλον που δεν παντρευτηκαν..η δεν ξερω τι άλλο..και γενικα εχει στιρηξει το μελλον της στο θαψιμο του πρωην της,,δηλ τουν αντρα της φιλης μου..αυτη επλασε την εικονα της ΄΄αθωας κοπελας΄΄που ειχε μια μακροχρονια σχεση και απλα απετυχε..αλλο τωρα αν στον αντρα της φιλης μου ..αφου ειχαν χωρισει και νοιαζοταν για αυτη του έλεγε να μη τον νοιαζει ΄΄ποιον βάζει στο κρεβάτι της΄΄...αυτο το έχει πει ο ίδιος στον άντρα μου(ειναι φιλοι και τα λένε) ...ειναι αυτη κουβεντα ΄΄αθωας κοπέλας΄΄ που ειχε μια ΄΄ατυχια΄΄΄..οπως το παρουσίαζε?(α..ηταν σε επαρχια ολο το σκηνικο..γιαυτο και επρεπε να το καλυψει η πρωην και εθαβε)
εσυ τι συμπερασμα βγάζεις?

Eγώ αυτές τις γυναίκες δεν τις καταλαβαίνω... Αυτό που θεωρώ σίγουρο πλέων είναι ότι τον θέλει πίσω (όχι για πολύ εννοείται, ίσα-ίσα να του χαλάσει την οικογένεια). Γιατί παντρεύτηκε η ίδια δεν κατάλαβα. Για να μην μείνει μόνη μάλλον. (!)

Πάντως αυτό που κατάλαβα είναι ότι την φίλη σου την αγαπάει ο άντρας της. Ας προσέξει να μην υιοθετήσει κάποια συμπεριφορά που θα τον απομακρύνει. Είναι καλό πχ. στο γάμο να είναι μαζί και να "φάβουνε" την πρώην παρέα.

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το θέμα είναι αν ο αντρας της κοπελας θέλει να βγούνε και οι 4;ΚΑι μενα μου συνεβη κατι παρόμοιο ,δηλαδη ο πρωην να θελει να παμε για καφε αλλα εδειξα στον αντρα μου οτι δεν υπηρχε τέτοιο θεμα όχι πως ο ίδιος ήθελε να παει

mikroulaxristos

mikroulaxristos
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
moy exei tyxei kati sxetika paromoio,diladi me tin proin tou antra mou pou thimithike na tou pei oti ton vlepei filika kai oti tha ithele na me gnorisei...to apotelesma itan na vgoume me megali parea kai ayti oxi mono den ithele na me gnorisei...alla itan i moni pou xazogelage me oti kai an tis elegan sti parea les kai tis katharizan ayga oli nixta,kai aporo pos ithele na me gnorisei otan den eipe oyte ena xairo polu!! i pleiopsifia ton proin pou ksanaplisiazoun den einai gia kalo,auto exo katalavei!! opote i gnomi mou einai pos ekanes to sosto kai sumvoulepses etsi tin kopela.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΔΥΟ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΡΕΒΑΤΙ, ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΠΟΤΕ ΦΙΛΙΚΑ Ο ΕΝΑΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ?? ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕ
ΤΙ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ? ΤΙ Μ@Λ@ΚΙΕΣ ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΤΣΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ? ΧΩΡΙΣΕΣ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΤΕ ΤΟ ΘΕΛΗΣΕΣ ΕΣΥ ΕΙΤΕ Ο ΑΛΛΟΣ?ΤΕΛΟΣ. ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΟΥΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.
ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΗΝ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ-Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΗ Η ΚΟΠΕΛΑ-ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΒΑΛΑ ΧΕΡΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. ΟΤΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΞΕΚΟΨΕΙΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ....
ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΗ ΚΑΙ ΣΥΓΧΗΣΤΗΚΑ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ... ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΓΑΤΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΤΩΡΑ.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις