Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
20 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 20 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 8]

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια νομίζω οτι ξεφύγαμε λίγο.
Βγάλαμε όλους τους άντρες αφελή μωρά και τις πρώην τις κακιές, ζηλόφθονες που θέλουν να κλέψουν ξένους άντρες.
Δεν είναι καθόλου έτσι τα πράγματα κατ' εμέ.

Επίσης Μαρία δεν πιστέυω οτι ο άντρας της φίλης της Μπουμπουκίτσας δεν είχε αισθήματα για την πρώην του όταν ήταν σε σχέση.
Έτσι όπως τα παρουσιάζετε είναι λες και ο άντρας της ήταν τελέιως άβουλο πρόβατο.

Σαφώς και θα την αγαπούσε την πρώην και θα την ήθελε και ερωτικά. Ξέρετε πώς όλες οι σχεσεις αρχίζουν ρόδινα με αισθήματα αγνά και δυνατά, γι' αυτό σεληνιαζόμαστε και εμείς οι νυν που απαιτούμε αποκλειστικότητα στην καρδιά και τη σκέψη των ανδρών μας.

Πιθανόν αν εκείνη δεν τον άφηνε να ήταν παντρεμένοι με παιδιά τώρα Μπουμπουκίτσα. Το οτι κάτι πήγε στραβά δε σημαίνει οτι του τέλειωσαν αυτομάτως και όλα τα συναισθήματα.

Τα αισθήματα του άλλαξαν, θεωρώ και ελπίζω για τη φίλη σου, όταν έκανε την καινούρια σχέση μαζί της, έζησε κοινες εμπειρίες με τη φίλη σου, ενθουσιάστηκε μαζί της, την αγάπησε και έκαναν μάζί οικογένεια.

Εξακολουθώ να θεωρώ πώς αν η πρώην του, φέρεται σπασμωδικά, αυτός κολακεύεται, γιατί κατά κάποιον τρόπο παίρνει την "εκδίκηση" του που τον άφησε η πρώην.
Επίσης πιστεύω οτι και οι ανδρες γουστάρουν να ζουν το δραματάκι τους και να ανανεώνονται και να παίρνουν τα πάνω τους σαν άντρες.


Και τα λέω αυτά, γιατί και εμείς έχουμε υπάρξει πρώην κάποιου.
Η προσωπική μου εμπειρία βέβαια ήταν τελείως διαφορετική. Τα ειχα με ένα παιδί σχεδόν 4 χρόνια πριν τον άντρα μου. Αγαπιόμασταν πολύ, είμασταν παιδιά και μεγαλώσαμε μαζί, περάσαμε πολύ ευχάριστα και πολύ δυσάρεστα πράγματα μαζί και χωρίσαμε, γιατί οι ζωές μας άλλαξαν και δε μπορέσαμε τελικά να το διαχειριστούμε. Ένας άλλος λόγος και πολύ σημαντικός, είναι οτι δεν ειχαμε καμια εμπειρία πιο πριν, ημουν και ήταν ο πρώτος μου και το φοβηθήκαμε αυτό.
Αργότερα σε συνάντηση μας είχαμε συμφωνήσει οτι αν γνωριζόμασταν στα 25 θα είμασταν μαζί "για πάντα". Όταν ειπώθηκε αυτό ήμουν σε σχέση με τον άντρα μου, ταράχτηκα, αλλά δε μου πέρασε από το μυαλό οτι κάτι τέτοιο μπορει να γινόταν πράξη.

Υπάρχουν και αυτές οι πρώην σχέσεις λοιπόν. Βέβαια θα μου πείτε, "ναι αλλά όταν χωρίσατε ενοχλούσατε οο ένας τον άλλο"; Όχι! Όταν ξεκαθάρισαν τα πράγματα μεταξύ μας, δεν ενοχλησε ποτέ ο ένας τον άλλον.
Είχαμε κρατήσει μάλιστα φιλικές επαφές. Το γέλιο ήταν που του έλεγα για την πρώην του άντρα μου και σκύλιαζα και αυτός με συμβούλευε!! Χαχαχα
Πολύ σουρεάλ κατάσταση...

Τες πα για να μην τα πολυλογώ, είναι θέμα αξιοπρέπειας της κάθεμιας.
Πάντως τα τινά είναι δύο:
Ή θα κρατήσει την αξιοπρέπεια της η πρώην και όλα καλά
Ή δε θα την κρατήσει και κάποια στιγμή θα την κάνει τη βλακεία και θα πέσει στα μάτια του άντρα της φίλης σου, οπότε πάλι όλα καλά.

Για μένα καλό θα ήταν να τη συμβουλέψεις τη φίλη να του μιλήσει, να του πει πως νιώθει και να τον ρωτήσει ευθέως την άποψη του για την όλη κατάσταση, χωρίς γκρίνια και υπονοούμενα. Αν όντως δεν τρέχει τίποτα, χαμένη δε θα βγει η φίλη σου.

Θυμήθηκα περιστατικό τώρα, θα σας πω να φρίξετε. Ήταν Πάσχα, καλή ώρα και είχαμε πάει στο χωριό του άντρα μου. Αυτός έμενε σπίτι του και εγώ στο σπίτι της κολλητής μου (τυχαίνει να είναι από το ίδιο χωριό, οπότε) το βράδυ του Πάσχα λέμε να βγούμε. Εκείνος πάει στην ώρα του, εγώ καθυστερώ. Καθόταν στο μαγαζί με τους άλλους φίλους μας και τσουπ, σκάει μύτη η πρώην. Με το που τον βλέπει αρχίζει και του κωλοτρίβεται. Άλλαζε θέση ο δικός μου, πήγαινε από κοντά και αυτή. (Αυτά τα ξέρω από τους πληροφοριοδότες μου... χεχεχε) Οπότε σε κάποια φάση πιάνει ο δικός μου μια κοινή μας φίλη και της λέει να πιάσει κουβέντα στην πρώην του και να μην την αφήνει να έρχεται κοντά του, γιατί αν το δω όλο αυτό, θα γίνει την Κορέας!!
Τελικά ούτε αυτό έπιασε και αναγκάστηκε ο δικός μου να με περιμένει έξω απο το μαγαζί!!! Shocked Shocked Shocked
Αυτή τον πήρε πρέφα και έκανε να βγεί έξω, αλλά δεν πρόλαβε γιατί έφτανα στο μαγαζι και όπως βγήκε έτσι ξαναμπήκε μέσα.

Καταλάβατε γιατί συγχιζόμουν;; Ναι μεν δεν τις έδινε δικαιώματα, αλλά δεν τις τα έκοβε κιόλας!!
Και μπροστά μου;; Όταν του ζητούσα να της πει "τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη" έλεγε οτι δεν του έδωσε κανένα δικαίωμα για να το κάνει.
Δλδ τί άλλο ήθελε;; Να τον βιάσει πρώτα και μετά να της πει ότι αυτόπου έκανε δεν ήταν σωστό;;; Ήμαρτον!!! Τα θυμήθηκα και φούντωσα η γυναίκα!!!

Από την άλλη εγώ κρατούσα πάντα αξιοπρεπή στάση απέναντι της. Αυτή προσπάθησε να μπει στην παρέα μου, αλλά δεν της άφησα κανένα περιθώριο. Ήμουν... ευγενικά απόμακρη! Τώρα βέβαια σκέφτομαι οτι θα έπρεπε να της είχα αστράψει δυο χαστούκια να δει τον ουρανό σφοντίλι!! Embarassed Embarassed Twisted Evil

Σόρυ για το λογύδριο, αλλά ο καθένας με τον πόνο του!! Laughing

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σισσίνι έγραψε:Κορίτσια νομίζω οτι ξεφύγαμε λίγο.
Βγάλαμε όλους τους άντρες αφελή μωρά και τις πρώην τις κακιές, ζηλόφθονες που θέλουν να κλέψουν ξένους άντρες.
Δεν είναι καθόλου έτσι τα πράγματα κατ' εμέ.

Επίσης Μαρία δεν πιστέυω οτι ο άντρας της φίλης της Μπουμπουκίτσας δεν είχε αισθήματα για την πρώην του όταν ήταν σε σχέση.
Έτσι όπως τα παρουσιάζετε είναι λες και ο άντρας της ήταν τελέιως άβουλο πρόβατο.

Σαφώς και θα την αγαπούσε την πρώην και θα την ήθελε και ερωτικά. Ξέρετε πώς όλες οι σχεσεις αρχίζουν ρόδινα με αισθήματα αγνά και δυνατά, γι' αυτό σεληνιαζόμαστε και εμείς οι νυν που απαιτούμε αποκλειστικότητα στην καρδιά και τη σκέψη των ανδρών μας.

...

Μα εγώ δεν είπα ποτέ ότι δεν είχε αισθήματα για την πρώην. Εννοείται πως 12 χρόνια κάτι θα ένιωθε. Αυτο που είπα είναι ότι για να μην τσακώνονται μάλλον θα φοβόταν να της μιλήσει. Και εκείνη που τον άφησε κάποια παράπονα θα είχε που ποτέ δεν του εξέφρασε γι' αυτό έπεσε ο ίδιος από τα σύννεφα όταν τον παράτησε... Ίσα ίσα που πιστεύω ότι πιο πολλά συναισθήματα είχε εκείνος παρά εκείνη...

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:Μα εγω δεν είπα ποτέ ότι δεν είχε αισθήματα για την πρώην. Εννοείται πως 12 χρόνια κάτι θα ένιωθε. Αυτο που είπα είναι ότι για να μην τσακώνονται μάλλον θα φοβόταν να της μιλήσει. Και εκείνη που τον άφησε κάποια παράπονα θα είχε που ποτέ δεν του εξέφρασε γι' αυτό έπεσε ο ίδιος από τα σύννεφα όταν τον παράτησε... Ίσα ίσα που πιστεύω ότι πιο πολλά συναισθήματα είχε εκείνος παρά εκείνη...

Κάπου μεταξύ σεξ θα το έχασα! Laughing Laughing Laughing

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σισσίνι έγραψε:
MariaM έγραψε:Μα εγω δεν είπα ποτέ ότι δεν είχε αισθήματα για την πρώην. Εννοείται πως 12 χρόνια κάτι θα ένιωθε. Αυτο που είπα είναι ότι για να μην τσακώνονται μάλλον θα φοβόταν να της μιλήσει. Και εκείνη που τον άφησε κάποια παράπονα θα είχε που ποτέ δεν του εξέφρασε γι' αυτό έπεσε ο ίδιος από τα σύννεφα όταν τον παράτησε... Ίσα ίσα που πιστεύω ότι πιο πολλά συναισθήματα είχε εκείνος παρά εκείνη...

Κάπου μεταξύ σεξ θα το έχασα! Laughing Laughing Laughing

Ναι η αλήθεια είναι ότι δώσαμε ιδιαίτερη έμφαση σε αυτό! Laughing Laughing Laughing Σε έναν άντρα που το κάνει πρώτη φορά είναι λόγος για να δημιουργηθούν μέσα του συναισθήματα για την γυναίκα. Μπορεί να γλυκαθεί δηλαδή και να δεθεί περισσότερο. Ενώ εμείς οι γυναίκες ερωτευόμαστε πρώτα με το μυαλό και καταλήγουμε εκεί. Οι άντρες ξεκινούν να το σκέφτονται αυτό από την αρχή της σχέσης. Πιστεύω λοιπόν ότι μάλλον αυτός για τον οποίο μιλάμε, πρέπει με την πρώην να μην συζητούσαν αλλά να κάλυπταν τα προβλήματα με το σεξ. Συναισθήματα όμως από την μεριά του σίγουρα θα υπήρχαν τόσα χρόνια.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χι..χι...'
κορίτσια μέχρι τώρα τα μετέφερα όλα όσα λέγατε...αλλά αυτά τα τελευταία ότι θα είχε σιγουρα αγνα αισθήματα στη αρχή και πιο πολλά απο αυτήν...και άλλα που γράψατε...οτι μεγάλωσαν μαζί οπως λεει το σισσίνη κλπ....
σόρρυ αλλά δεν θα τα πω στη φίλη μου!! αυτού του είδους η ΄΄ειλικρίνια΄΄ σε αυτή τη φάση πιστεύω ότι θα την βλαψει,,,στο κατω κάτω τώρα ειμαστε με το δικό της μέρος και όχι της πρώην,,,,
που στο κάτω κατω της γραφής ...ας μην το άφηνε!! και ποιοσ ξέρει μπορεί να ήταν ακόμη μαζι...μπορεί να έκαναν οικογένεια...μπορεί να ηταν μαζί και για πάντα...αλλά αυτό πλέον δε θα το μάθουμε ποτέ!!

και να σου πω την αλήθεια Μαρία...νομίζω εσύ το ειπες...εγώ ναι πιστευω πως ηταν ολιγον τι προβατο με αυτήν...οχι οτι δεν ειχε αισθήματα..δεν θα πηγε μαζι της εν ψυχρό..ηταν και η πρωτη του άλλωστε,,,αλλά τον είχε φέρει στα μέτρα της...και σίγουρα δεν θα της ξανατύχει αυτό ποτε..γιατί αυτός ηταν του ΄΄κουτιού΄΄ που λέμε και τον΄΄έπλασε΄΄ στα μέτρα της γιατι σαφως ηταν καπάτσα...οποτε 100% για να μην πω 1000% θα το έχει μετανοιώσει...και αυτό πληρώνει τώρα η φίλη μου..μέχρι σε άλλη πόλη από την οικογένειά του τον είχε πάρει και όσο τον έλεγχε ηταν όλα καλά.....αυτά νομίζω...αλλά πάλι ...............άββυσος η καρδιά του καθενος!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φυσικά μην τα πεις στην φίλη σου, γιατί δεν θα της κάνουν καλό. Αλλά νομίζω ότι τα ξέρει ήδη επειδή της τα είπε δυστυχώς ο ίδιος στην αρχή της σχέσης τους... Μα καλά, συνεχίζω και αναρωτιέμαι... Λέγονται αυτά;;; Αχ...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Φυσικά μην τα πεις στην φίλη σου, γιατί δεν θα της κάνουν καλό. Αλλά νομίζω ότι τα ξέρει ήδη επειδή της τα είπε δυστυχώς ο ίδιος στην αρχή της σχέσης τους... Μα καλά, συνεχίζω και αναρωτιέμαι... Λέγονται αυτά;;; Αχ...

ναι βρε παιδί μου....πως να το χαρακτηρίσεις αυτό ..αφέλεια?..βλακεία?,,,,να τα είπε επιτηδες γιατι νομιζε πως έτσι θα δείξει άντρας...?
δεν μπορω και εγώ να καταλάβω πως σκεφτόταν!!
να πει τοσες λεπτομέρεις ειναι τραγικό λάθος!!!!!!!!!!συγχίζομαι και μόνο που το σκέφτομαι!!
μετά ειναι αυτό που λενε πως οταν λες κατι εσένα φεύγει απο μέσα σου αλλά στον άλλο που τα ακούει δε φεύγει ποτέ!!
λες οταν τα έφιαξε με την φίλη μου να μην την ειχε ξεπεράσει την άλλη ακόμη?αλλά ηταν ηδη 5 χρόνια..

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
MariaM έγραψε:Φυσικά μην τα πεις στην φίλη σου, γιατί δεν θα της κάνουν καλό. Αλλά νομίζω ότι τα ξέρει ήδη επειδή της τα είπε δυστυχώς ο ίδιος στην αρχή της σχέσης τους... Μα καλά, συνεχίζω και αναρωτιέμαι... Λέγονται αυτά;;; Αχ...

ναι βρε παιδί μου....πως να το χαρακτηρίσεις αυτό ..αφέλεια?..βλακεία?,,,,να τα είπε επιτηδες γιατι νομιζε πως έτσι θα δείξει άντρας...?
δεν μπορω και εγώ να καταλάβω πως σκεφτόταν!!
να πει τοσες λεπτομέρεις ειναι τραγικό λάθος!!!!!!!!!!συγχίζομαι και μόνο που το σκέφτομαι!!
μετά ειναι αυτό που λενε πως οταν λες κατι εσένα φεύγει απο μέσα σου αλλά στον άλλο που τα ακούει δε φεύγει ποτέ!!
λες οταν τα έφιαξε με την φίλη μου να μην την ειχε ξεπεράσει την άλλη ακόμη?αλλά ηταν ηδη 5 χρόνια..

Λίγο από όλα θα έλεγα εγώ...

Όλα αυτά της τα είπε όταν ήταν ήδη 5 χρόνια μαζί; Ακόμα μεγαλύτερο λάθος αν είναι έτσι. Στην αρχή ίσως να μην την είχε ξεπεράσει αλλά λένε ο έρωτας με έρωτα περνάει. Νομίζω ότι στα 5 χρόνια θα την είχε ήδη ξεπεράσει.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σισσίνι έγραψε:
βατο.

Σαφώς και θα την αγαπούσε την πρώην και θα την ήθελε και ερωτικά. Ξέρετε πώς όλες οι σχεσεις αρχίζουν ρόδινα με αισθήματα αγνά και δυνατά, γι' αυτό σεληνιαζόμαστε και εμείς οι νυν που απαιτούμε αποκλειστικότητα στην καρδιά και τη σκέψη των ανδρών μας.

Πιθανόν αν εκείνη δεν τον άφηνε να ήταν παντρεμένοι με παιδιά τώρα Μπουμπουκίτσα. Το οτι κάτι πήγε στραβά δε σημαίνει οτι του τέλειωσαν αυτομάτως και όλα τα συναισθήματα.............
Και τα λέω αυτά, γιατί και εμείς έχουμε υπάρξει πρώην κάποιου.
Η προσωπική μου εμπειρία βέβαια ..........
Υπάρχουν και αυτές οι πρώην σχέσεις λοιπόν.
!! Laughing


σισσίνη μου συμφωνώ μαζί σου..αν δεν τον άφηνε,,οκ....αλλά εσύ όταν χωρισες ποιος χωρισε τον άλλο?,,και μετά από πόσο καιρο λέγετε πως αν συναντιοσασταν στα 25 θα εισασταν για πάντα μαζί??
γιατί στην περιπτωση που συζητάμε τα χρονια ηταν πολλά ..12...αλλά και 4 χρόνια χωρισμένοι ...ο καημενος ο άνθρωπος δεν είχε βρει άλλη...και της έλεγε να ξαναπροσπαθήσουνε...και την έπερνε όποτε μαθαιναι για κάποιον...και η απαντησ΄η της??!!! ΄΄μη σε νοιαζει ποιον βάζω στο κρεβάτι μου΄΄΄και οτι ΄΄εσύ επιμένεις να τα ξαναφιάξουμε από εγωισμό γιατί σε άφησα εγώ΄΄΄.......θα έλεγες εσύ κατι τετοιο...και 4 χρόνια δεν ειναι αρκετά να δει οτι δεν μπορει να ζήσει χωρίς αυτόν και να τα ξαναφιάξουν??....αρα καπου στην πορεία δεν χαθηκαν τα ΄΄αγνά΄΄ συναισθήματα που λες??

από την άλλη πλευρά ο άντρας της φίλης μου όταν ηταν μαζί της τόσα χρόνια..όχι 2,3...5..αλλά 12..γιατί δεν την παντρευόταν αφού υποθέτουμε πως ειχε και περισσοτερα αισθήματα από αυτην...οταν χωρισαν δεν ηταν πια παιδάκια...νομιζω γυρω στα 30 ητανε..28,29..δεν ξερω και ακριβως...
δεν ειναι πολλά τα αναπάντητα ερωτήματα??

δεν εχει να κάνει με τη δικιά σου ιστορία νομίζω...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
MariaM έγραψε:Φυσικά μην τα πεις στην φίλη σου, γιατί δεν θα της κάνουν καλό. Αλλά νομίζω ότι τα ξέρει ήδη επειδή της τα είπε δυστυχώς ο ίδιος στην αρχή της σχέσης τους... Μα καλά, συνεχίζω και αναρωτιέμαι... Λέγονται αυτά;;; Αχ...

ναι βρε παιδί μου....πως να το χαρακτηρίσεις αυτό ..αφέλεια?..βλακεία?,,,,να τα είπε επιτηδες γιατι νομιζε πως έτσι θα δείξει άντρας...?
δεν μπορω και εγώ να καταλάβω πως σκεφτόταν!!
να πει τοσες λεπτομέρεις ειναι τραγικό λάθος!!!!!!!!!!συγχίζομαι και μόνο που το σκέφτομαι!!
μετά ειναι αυτό που λενε πως οταν λες κατι εσένα φεύγει απο μέσα σου αλλά στον άλλο που τα ακούει δε φεύγει ποτέ!!
λες οταν τα έφιαξε με την φίλη μου να μην την ειχε ξεπεράσει την άλλη ακόμη?αλλά ηταν ηδη 5 χρόνια..

Λίγο από όλα θα έλεγα εγώ...

Όλα αυτά της τα είπε όταν ήταν ήδη 5 χρόνια μαζί; Ακόμα μεγαλύτερο λάθος αν είναι έτσι. Στην αρχή ίσως να μην την είχε ξεπεράσει αλλά λένε ο έρωτας με έρωτα περνάει. Νομίζω ότι στα 5 χρόνια θα την είχε ήδη ξεπεράσει.

όχι ...τα ειπε στην αρχή της σχέσεις..τους πρώτουσ μηνες...πεντε χρόνια ηταν ηδη χωρισμένος οταν βρήκε την φίλη μου...αυτό λέω!!

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
Σισσίνι έγραψε:
βατο.

Σαφώς και θα την αγαπούσε την πρώην και θα την ήθελε και ερωτικά. Ξέρετε πώς όλες οι σχεσεις αρχίζουν ρόδινα με αισθήματα αγνά και δυνατά, γι' αυτό σεληνιαζόμαστε και εμείς οι νυν που απαιτούμε αποκλειστικότητα στην καρδιά και τη σκέψη των ανδρών μας.

Πιθανόν αν εκείνη δεν τον άφηνε να ήταν παντρεμένοι με παιδιά τώρα Μπουμπουκίτσα. Το οτι κάτι πήγε στραβά δε σημαίνει οτι του τέλειωσαν αυτομάτως και όλα τα συναισθήματα.............
Και τα λέω αυτά, γιατί και εμείς έχουμε υπάρξει πρώην κάποιου.
Η προσωπική μου εμπειρία βέβαια ..........
Υπάρχουν και αυτές οι πρώην σχέσεις λοιπόν.
!! Laughing


σισσίνη μου συμφωνώ μαζί σου..αν δεν τον άφηνε,,οκ....αλλά εσύ όταν χωρισες ποιος χωρισε τον άλλο?,,και μετά από πόσο καιρο λέγετε πως αν συναντιοσασταν στα 25 θα εισασταν για πάντα μαζί??
γιατί στην περιπτωση που συζητάμε τα χρονια ηταν πολλά ..12...αλλά και 4 χρόνια χωρισμένοι ...ο καημενος ο άνθρωπος δεν είχε βρει άλλη...και της έλεγε να ξαναπροσπαθήσουνε...και την έπερνε όποτε μαθαιναι για κάποιον...και η απαντησ΄η της??!!! ΄΄μη σε νοιαζει ποιον βάζω στο κρεβάτι μου΄΄΄και οτι ΄΄εσύ επιμένεις να τα ξαναφιάξουμε από εγωισμό γιατί σε άφησα εγώ΄΄΄.......θα έλεγες εσύ κατι τετοιο...και 4 χρόνια δεν ειναι αρκετά να δει οτι δεν μπορει να ζήσει χωρίς αυτόν και να τα ξαναφιάξουν??....αρα καπου στην πορεία δεν χαθηκαν τα ΄΄αγνά΄΄ συναισθήματα που λες??

από την άλλη πλευρά ο άντρας της φίλης μου όταν ηταν μαζί της τόσα χρόνια..όχι 2,3...5..αλλά 12..γιατί δεν την παντρευόταν αφού υποθέτουμε πως ειχε και περισσοτερα αισθήματα από αυτην...οταν χωρισαν δεν ηταν πια παιδάκια...νομιζω γυρω στα 30 ητανε..28,29..δεν ξερω και ακριβως...
δεν ειναι πολλά τα αναπάντητα ερωτήματα??

δεν εχει να κάνει με τη δικιά σου ιστορία νομίζω...

Εννοείται οτι δεν έχει να κάνει με τη δική μου ιστορία. Σαφώς και δεν τα μπερδεύω. Δε σου έφερα ως παράδειγμα τη δική μου ιστορία για να συγκριθεί με τη σχέση που συζητάμε.

Μάλλον μπερδεύτηκες λίγο. Είπα οτι οι σχέσεις συνήθως ξεκινάνε με αγνά και δυνατά συναισθήματα, το οτι στην πορεία αυτά χάνονται, δε σημαίνει οτι δεν υπήρξαν κιόλας.

Εννοείται οτι εμείς είμαστε με τη νυν και ΟΧΙ με την πρώην Wink που στην τελική είχε την ευκαιρία της, αλλά προτίμησε άλλο δρόμο στη ζωή της.


Όσο γι' αυτά που με ρωτάς δεν έχω πρόβλημα να σου απαντήσω, αλλά νομίζω οτι θα μπερδευτούμε περισσότερο.
Θα σου πω μόνο οτι γι' αυτόν ακριβώς το λόγο χωρίσαμε με τον πρώην. Για να μην το κάνουμε στα 28-29 μας με βαριά καρδιά και άσχημες συνέπειες.


Α! και όσο για το αν έπρεπε να τα πει ή όχι στη φίλη σου, έστω και στην αρχή της σχέσης τους συμφωνώ, πώς δεν έπρεπε.
Εγώ ξέρω τα πάντα για την πρώην του άντρα μου και εκείνος για τον δικό μου επειδή ξεκινήσαμε τη σχέση μας σα φίλοι και το ερωτικό μας προέκυψε στη συνέχεια. Πολλές φορές όμως είχα ευχηθεί να μην ήξερα τίποτα.

Τώρα βέβαια όλα αυτά ανήκουν στο παρελθόν.
Το μόνο που έχει σημασία για μας είναι το σπιτάκι μας και το παιδάκι μας και το επόμενο που σκεφτόμαστε να κάνουμε σιγά σιγά.
Μήπως αυτό να το πεις στη φίλη σου; Πόση βαρύτητα πια να έχει ενα τέτοιο παρελθόν;; Δεν ξέρω... Embarassed

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπουμπουκίτσα μου, αν θες απαντάς.
Τι ηλικία έχει η φίλη σου?

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Μπουμπουκίτσα μου, αν θες απαντάς.
Τι ηλικία έχει η φίλη σου?

tziz μου ειναι 30...γιατί?

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α οκ.
Απλά με βάση τα λεγόμενά σου την έκανα μικρότερη....
Ξέρεις... ότι είναι ο πρώτος της κτλ κτλ...

Ήθελα λοιπόν να πω, πως σε νεαρές ηλικίες το βρίσκω λογικό να έχουμε αυτή την αντίδραση (ζήλεια, ανασφάλεια κτλ).
Μεγαλώνοντας όμως -θέλω να πιστεύω πως, αυτές οι αντιδράσεις σιγά σιγά εξαλείφονται... Γινόμαστε πιο σίγουροι για τον εαυτό μας, έχουμε περισσότερη αυτοπεποιήθηση...
Αυτό βέβαια ανάλογα με το χαρακτήρα.
Βάζοντας τον εαυτό μου στη θέση της (της φίλης σου), εντελώς υποθετικά πάντα, όντας παντρεμένη και με παιδί, μάλλον θα την έγραφα (την πρώην) στα παλιά παπούτσια του άντρα μου, που τα πήρε ο γύφτος δίπλα από τον κάδο που τα είχα αφήσει...

Από την Κυριακή που ειδωθήκανε στη βάφτιση, έχει γίνει κανένα άλλο σκηνικό??? Κάνα τηλέφωνο ας πούμε.
Αν όχι, νομίζω πως είναι ώρα να πάψει να ανησυχεί. Όχι να εφησυχάσει (κοινώς να πάρει τον υπνάκο του δικαίου), απλά να πάψει να το σκέφτεται τόσο πολύ... Μόνο εμμονή θα της γίνει αυτό το πράγμα...

Ελπίζω να μην παρεξηγήσεις τα λόγια μου...
Εγώ άλλωστε είμαι έξω από το χορό και ξέρω πολλάαααα τραγούδια....

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τελικά από όλα αυτά εγώ έχω βγάλει κάποια συμπεράσματα. Η πρώην μπορεί να κάνει ότι θέλει. Όσο προκλητική και εκνευριστική να είναι δεν μπορεί κανείς να της το απαγορεύσει. Μόνο ο άντρας της φίλης σου μπορεί να την βάλει στη θέση της και να της κόψει τον αέρα. Ακόμα και αν κολακεύεται και θέλει να πάρει το αίμα του πίσω. Ακόμα και αν επιλέγει να το προσπερνά στο φλου. Όλο αυτό πρέπει να τελειώσει γιατί αρκετά τράβηξε και το φταίξιμο πλέων είναι όλο δικό του. Αν αυτός ήταν ξεκάθαρος με την πρώην από την αρχή, αν δεν αγνοούσε το καμπανάκι κινδύνου, αν εστίαζε στο πως αισθάνεται η γυναίκα του και μετά στην εικόνα του και στον εγωισμό του η γυναίκα του δεν θα αγχωνόταν τόσο. Το φταίξιμο πια είναι όοοοολο δικό του και μόνο. Αυτός έχει την ευθύνη. Με την ουδέτερη συμπεριφορά του δίνει δικαιώματα στην γυναίκα του.

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
συμφωνω μαζι σου MariaM για ολα φταιει ο αντρας της. αυτος επρεπε να βαλει τα ορια απο την αρχη για να μην κανει και τη γυναικα του να νιωσει ετσι. εγω επειδη ειμαι λιγο νευρικη σιγουρα θα το συζητουσα με τον αντρα μου με ηρεμο τροπο και φυσικα δεν υπηρχε καμια πιθανοτητα να πηγαινα για καφε.

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
α παπα μακριά από τέτοιες γυναίκες...πολύ καλά συμβούλεψες την φίλη σου! τι θυμληθηκε ξαφνικά να βγει για φαγητό - καφέ με τον πρώην της και την γυναίκα του....ως τι;;;;!!! ως φιλαράκια απ'το στρατό;;!! γρρρρρρρ....αυτές τις γυναίκες τις θεωρώ...άντε να μην πω τώρα τι....καλά τα λες εσύ και πες της φίλης σου να έχει τα μάτια της και τα αυτιά της ανοικτά...να προσέχει κοινώς! Wink

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα συμφωνήσω με τη Μαρία, αλλά όπως είπα και στο πιο πάνω ποστ, "φταίει" και λίγο ο χαρακτήρας του άλλου (στην περίπτωσή μας, της φίλης της μπουμπουκίτσας).
Το πόσο ζηλιάρης ή ανασφαλής ή ευαίσθητος είναι...
Κάποιος άλλος μπορεί να το πέρναγε τελείως στο ντούκου...

Την επιβεβαίωσή της την έχει. Εκείνη επέλεξε για να κάνει οικογένεια και να περάσει το υπόλοιπο της ζωής του μαζί της. Τώρα τι ψάχνει? Μπελάδες?
Όσο πιο πολύ "αφήνεις" να εισχωρήσει στη ζωή σου ένα πρόσωπο -έστω και νοερά- τόσο περισσότερο κακό σου κάνει. Είπα: θα της γίνει εμμονή.
Ακόμα κι αν ο άντρας της είναι τύπος και υπογραμμός (δεν ξέρω αν το έγραψα καλά) εκείνη πάντα θα κουβαλάει "την πρώην" στη σκέψη της και στο κεφάλι της μέσα και θα αρχίσει να σκέφτεται "αν ήταν μαζί της, άραγε τι θα έκανε? όταν κάνουμε έρωτα άραγε σκέφτεται αυτή???? αν κάνανε μαζί παιδιά, θα ήταν πιο όμορφα από τα δικά μου???" κι αν η γιαγιά μου είχε ρόδες θα ήτανε πατίνι...

Δεν ξέρω αν με πιάνετε.
Δε θέλω να παρεξηγηθώ.
Επαναλαμβάνω πως ΑΝ μέχρι σήμερα και μέσα στις επόμενες μέρες, δε γίνει κάποιο καινούριο σκηνικό με αυτήν, η ιστορία (μέσα στο μυαλό της φίλης μας) πρέπει να σταματήσει. Κακό μόνο στον εαυτό της θα κάνει.
Κι αυτό είναι άσχετο με το αν ο άντρας φταίει που δεν το "κόβει".
Κάθε άνθρωπος λειτουργεί για λογαριασμό του και μόνο. Κατά τη γνώμη μου δεν πρέπει να βάζουμε τους άλλους μπροστά. Ο άντρας της ναι, μπορεί να χάρηκε που την ξαναείδε. Ή μπορεί να θέλει να πάρει το αίμα του πίσω -για τους δικούς του λόγους. Η φίλη μας όμως τι κάνει???
Το μεγαλοποιεί και το διογκώνει μέσα στο κεφάλι της, που το κάνει να φαίνεται τεράαααστιο κι έχει πελαγώσει...

ΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΟΡΊΤΣΙΑ!!! Πρώτη και καλύτερη εγώ...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Θα συμφωνήσω με τη Μαρία, αλλά όπως είπα και στο πιο πάνω ποστ, "φταίει" και λίγο ο χαρακτήρας του άλλου (στην περίπτωσή μας, της φίλης της μπουμπουκίτσας).
Το πόσο ζηλιάρης ή ανασφαλής ή ευαίσθητος είναι...
Κάποιος άλλος μπορεί να το πέρναγε τελείως στο ντούκου...

...

Εγώ πάλι πιστεύω ότι στην συγκεκριμένη ιστορία μεγάλη ανασφάλεια έχει δημιουργήσει ο ίδιος ο άντρας στην γυναίκα του. Της μίλησε για την πρώην με τα καλύτερα λόγια στην αρχή και την έκανε να μοιάζει σημαντική. Ήταν σημαντική κάποτε. Τώρα εμφανίστηκε πάλι στην ζωή τους. Πόσο σημαντική είναι πλέων; Όπως την έπιασε και της έδωσε όλες αυτές τις άχρηστες πληροφορίες για το παρελθόν του στην αρχή, έτσι πρέπει να την πιάσει και τώρα και να ξεκαθαρίσει ότι όλα όσα είπε στο παρελθόν, τα ένιωθε τότε και τώρα έχουν σβήσει. Αν έχουν σβήσει... Η φίλη της Μπουμπουκίτσας ίσως να είναι πιο πολύ μπερδεμένη από οτιδήποτε άλλο. Και ο πιο χαλαρός χαρακτήρας νιώθει μια ενόχληση όταν ο σύντροφός του τον έχει βάλει σε μια τέτοια διαδικασία.
Είμαι και εγώ πολύ ζηλιάρα και σε μια τέτοια περίπτωση θα αντιδρούσα ίσως χειρότερα. Όμως ο άντρας μου είναι πάντα ξεκάθαρος μαζί μου και σε ανάλογες καταστάσεις δεν αγχώνομαι ποτέ. Δεν νιώθω καμία απειλή χάρη στην στάση του.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία μου το είπα εξαρχής ότι συμφωνώ μαζί σου.

Απλά, όταν βλέπουμε πως ο άλλος "αδρανεί" απέναντι σε μία κατάσταση, τότε οφείλουμε εμείς πρώτοι να λάβουμε τα μέτρα μας.
Ο καθένας με τον δικό του τρόπο.
Θέλει να μιλήσει στον άντρα της?
Θέλει να πάει να ξεμαλλιάσει την γκόμενα και να της πει να μείνει έξω από τη ζωή τους?
Θέλει απλά να αδιαφορήσει?
Θέλει να πλακώσει τον ίδιο τον άντρα της στο ξύλο, παίρνοντας η ίδια το αίμα της πίσω, για τη "δοκιμασία" στην οποία την υπέβαλλε, παρά τη θέλησή της?
Τες πα, κάτι πρέπει να κάνει για να προστατέψει τον εαυτό της .
Αυτό εννοώ.

Κι όντως και ο πιο χαλαρός θα ένιωθε ενόχληση. Δεν αντιλέγω.
Αλλά να κάνει κάτι. Να λάβει κάποια μέτρα. Κι όχι να κάθεται να φτιάχνει ιστορίες με το μυαλό του.

Είμαι κι εγώ κατά αυτής της συμπεριφοράς του τύπου, αν δω τον πρώην μου να του ζητήσω να πάμε για καφέ. Όταν μια ιστορία τελειώνει, ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ. Πέφτει αυλαία. Πώς το λένε???

Τες πα. Για να κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου, όταν ο άντρας της της έλεγε ιστορίες για την πρώην, εκείνη γιατί
1) Καθόταν και τις άκουγε
2) Δεν του ζήτησε να σταματήσει να τα λέει???

Κι εγώ μίλησα στον άντρα μου για το παρελθόν και θα του έλεγα πολύ περισσότερα, αν με άφηνε!!!
Αφού του έκανα την ξήγα πως δεν υπάρχει κάποιο "κόλλημα" από μεριάς μου (απλά αυτό που φοβόμουν ήταν μη μας πετύχει πουθενά και μας πλακώσει στο ξύλο) εκείνος μου είπε: "Ωραία, και τότε τι κάθεσαι και μου τα λες? Μπορείς να σταματήσεις να μιλάς για αυτόν και το τι έκανες μαζί του?"
Και το κοψα.
Άρα, καθένας αυτή τη στιγμή, καλείται να πληρώσει τα λάθη του....
Και δεν το προσωποποιώ, για να μην παρεξηγηθώ, εγώ με το μέρος της κοπέλας είμαι όπως και να 'χει. Αλλά να μην τα βλέπουμε όλα μονόπλευρα. Το παρελθόν δε γυρίζει πίσω. Από εδώ και πέρα τι κάνουμε για να ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ μια κατάσταση. Ε?????

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι συμφωνώ απόλυτα με όσα λες. Το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να πράξει αναλογα με το πως αισθάνεται. Εγώ θα τον έπιανα και θα του μιλούσα γιατί το πρόβλημα βρίσκεται ανάμεσά τους. Την δική τους σχέση απειλεί η ανασφάλειά της. Που σε καμία περίπτωση δεν την κατακρίνω αντίθετα την δικαιολογώ. Νομίζω όμως ότι πρέπει να βγάλει αυτό το βάρος από πάνω της με όποιο τρόπο. Όπως είπες και εσύ αν το κρατήσει για τον εαυτό της θα της γίνει εμμονή κάποια στιγμή και αν ξεσπάσει θα αντιδράσει ακραία και θα χάσει το δίκιο της.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κορίτσια καλήσπέρα...
θα συμφωνήσω με όλες σας!..οσο και να προσπαθεις να βοηθησεις παιζει σημαντικο ρολο τη βαζει ο άλλος στο μυαλό του...και ναι πιστευω πως ο αντρας της δεν θα κανει ποτε κατι με την πρωην...αλλά όπως λέει και η Μαρία έχει κάνει ένα τραγικό λάθος!! είπε πάρα πολλά στην αρχή της σχέσεις..αυτά που σας έχω γράψει αλλά και άλλες λεπρομέρεις που μου έχει πει η φίλη μου αλλα δεν θεωρω πρεπον να τις αναφερω....
απο την άλλη εχει δίκιο η τζιζ...και αυτή γιατί καθόταν και τον άκουγε?? ..δεν ξέρω κορίτσια...σε τέτοια θέματα μπορείς να μιλήσει με σιγουρία μόνο για τον εαυτό σου!!
τζιζ σου φανηκε μεγάλη μαλλον...γνωρισε τον αντρα της στα 23 και 25 παντρευτηκαν..και ηταν ο πρωτος της ..εχεις δικιο πως θα μπορουσε να εχει ηδη ζησει αλλη σχεση και μαλιστα ετων εωσ τοτε..αλλά δεν ειχε..τυχερα ειναι αυτα...ισως επειδη ηταν και ο πρωτης της να μην ειχε σκεφτει πως αυτα που ακουει αργοτερα θα ειναι σαν΄΄πληγή΄΄΄δεν ξέρω..
εγω νομίζω πως αν δεν ηξερε τοσες λεπτομερεις..για τον θαυμασμο απεναντι στο προσωπο της(της πρωην) τοτε..τωρα δεν θα ειχε θεμα.......αρα μαλλον φταιει ο συζυγος!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
Tziz έγραψε:=

...

. Της μίλησε για την πρώην με τα καλύτερα λόγια στην αρχή και την έκανε να μοιάζει σημαντική. Ήταν σημαντική κάποτε. Τώρα εμφανίστηκε πάλι στην ζωή τους. Πόσο σημαντική είναι πλέων;
.

αυτό ακριβώς που λες ελεγα με τον άντρα μου...γιατι αυτος(ο αντρας της φιλης μου) ακομη διχνει θαυμασμό σε καποια πράγματα που έκανε ΚΑΙ η πρωην....που φυσικα μπορουν να κανουν χιλιαδες ανθρωποι..αλλά η φιλη μου τα συνδιαζει λάθος...οπως π.χ....χτυπιοταν η πρωην στα γυμναστηρια....αυτος μιλαει με καλα λογια για οσους το κανουν....ειχε η πρωην κατάστημα δηλαδη δικια της δουλεια....θαυμαζει τις γυναικες επιχειρηματιες..κλπ...χωρις να εχει ξαναμιλησει ποτε για αυτην..αλλα ειχε πει πολλα παλια..
βεβαια ο αντρασ μου κοριτσια λεει πως ειναι βλακειες ολα αυτα και αν οντως θυμοταν την πρωην ο αντρας τησ φιλης μου ..θα φροντιζε να ΄΄κρυβεται΄΄και να μην λεει τοσα...το οτι του αρεσουν πραγρατα που αρεσαν κ στην πρωην δε σημαινει τιποτα...
αλλα εγω σαν γυναικα την καταλαβαινω..οπως καταλαβαινω που μου ειπε πωσ δεν ξερει πωσ να αναφερθει σε αυτα...

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
έτσι είναι μπουμπουκίτσα μου..
Ο παθών μαθών!!
Αν όντως είχε κάνει άλλη σχέση νωρίτερα, ίσως αυτά τα πράγματα να τα γνώριζε όπως λες.
Και ναι ο σύζυγος φταίει για τουλάχιστον 90%...

Να σου πω.
Της έχει περάσει από το μυαλό ότι ο σύζυγος μπορεί να τα έλεγε όλα αυτά επίτηδες για να την κάνει να ζηλέψει???
Για να κόψει αντίδραση που λένε, ώστε να καταλάβει αν η φίλη σου τον γουστάρει???
Παίζει κι αυτό το σενάριο. Που σημαίνει πως ούτε τότε, ούτε τώρα έχει αισθήματα για την πρώην...
Τουλάχιστον όχι όσα νομίζουμε εμείς...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:έτσι είναι μπουμπουκίτσα μου..
Ο παθών μαθών!!
Αν όντως είχε κάνει άλλη σχέση νωρίτερα, ίσως αυτά τα πράγματα να τα γνώριζε όπως λες.
Και ναι ο σύζυγος φταίει για τουλάχιστον 90%...

Να σου πω.
Της έχει περάσει από το μυαλό ότι ο σύζυγος μπορεί να τα έλεγε όλα αυτά επίτηδες για να την κάνει να ζηλέψει???
Για να κόψει αντίδραση που λένε, ώστε να καταλάβει αν η φίλη σου τον γουστάρει???
Παίζει κι αυτό το σενάριο. Που σημαίνει πως ούτε τότε, ούτε τώρα έχει αισθήματα για την πρώην...
Τουλάχιστον όχι όσα νομίζουμε εμείς...

δίκιο ΄εχεις..μπορεί να είναι και αυτό ..ποιος ξερει??
παντως του ειπε πως στα σιγουρα δεν θελει να βγουνε.....η ΄΄πρωην ΄΄δεν πηρε τηλ η ιδια ..η κατι άλλο ..ο άντρας της αποκλειεται να παρει ..το ξεκαθαρισανε αυτο ...το μόνο ΄΄στραβό΄΄ είναι η κουμπαρα που ξαφνικα θυμίθηκε την παλία της φιλεναδα και ανακατευει τα πραγματα.....και προτεινει να βγουνε και μιλαει για αυτη...κουαραστική έχει γίνει...ο καθενας καλό ειναι να κοιτάει το σπίτι του..
αλλιως μαλλον πρεπει να περιορισουν τις σχεσεις με την κουμπαρα..αυτο της ειπα..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις