Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
49 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 49 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 8]

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitroula και Σισσίνι, συμφωνώ και μαζί σας! Αφενός πρέπει να περιποιηθεί τον εαυτό της και αφετέρου πρέπει να αντιδράσει. Με το να μείνει στάσιμη δεν κερδίζει κάτι. (Σισσίνι και εμένα ο διάολος θα τον έπαιρνε σε αντίστοιχη περίπτωση.)

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσαρες διαβαζω τι λετε και εγω εν μερει εχω συμφωνησει σε καποια σημεια με οσα διαβαζω......
απλα θεωρω πως αν ειναι να καθεται και να ζαλιζει το μυαλο της με την καθε λεπτομερεια και την καθε "ενδειξη" ενοχης τοτε το παιχνιδι το εχει χασει.

οπως μια γυναικα ετσι και ενας αντρας αν εχει πλαι του εναν ανθρωπο χωμενο μεσα στην ρουτινα και στο καβουκι του ειναι λογικο να θαυμασει κατι ""αλλο"....

εγω εχω ζησει εμπειρια με πρωην στην σχεση μου..στην αρχη της σχεσης μου....αλλα θεωρω πως φερθηκα σωστα και εξυπνα κι οχι μονο τον κερδισα....αλλα και ειλικρινα ομως τωρα μετα απο 5 σχεδον χρονια μαζι με τον αντρα μου υπαρχει ερωτας στα ματια του,και αγαπη....στο τριπλασιο το νιωθω ,το βλεπω, και ο ιδιος παραδεχεται πως ημουν κυρια και πως αλλη στην θεση μου θα τα παρατουσε ,θα αφηνε την "αλλη" να βαλει τα σαρακια της αναμεσα μας....ομως εγω ηξερα ενα πραγμα.

οτι ητανε μαζι μου αυτος οχι μαζι της.αν την ηθελε θα την ειχε ακομη.αν την ηθελε θα την διεκδηκουσε ,αν την ηθελε θα το ενιωθα μεσα μου,θα το ζουσα........αλλα ηξερα οτι ηταν ενας πολεμος απο την μερια της να μας χωρισει! και ειπα αφου τον αγαπαω πραγματικα θα σταθω στο υψος μου.δεν θα επιτρεψω αυτη να με μειωσει ουτε στα ματια του ,ουτε θα επιτρεψω να του τραβηξει την προσοχη......και οχι μονο τα καταφερα....αλλα ο ανθρωπος με τον οποιο παντρευτηκα και ζω ξερω πως εμενα θελει κι ας δει και μια στην τηλεοραση με 2 μετρα ποδι και στρινγκακι ( Razz Razz Razz )!!! τετοιες βρσκεις και εξω αν πας!!!

πιστευω πως αν εισαι δυνατος μεσα σου και ξερεις τι θελεις τοτε κανεις τα παντα να το διεκδηκησεις...χωρις πανω απο ολα να υποτιμας τον εαυτο σου ετσι?

να της πεις να χαλαρωσει και να ηρεμησει,να σκεφτει τι θελει πραγματικα μεσα της,το εγω της πρωτα,τι αξιζει πραγματικα σε αυτη την σχεση ...και μετα αφου τα βρει με τον εαυτο της να δειξει δυνατη και να δωσει στον συντροφο της να καταλαβει οτι: -ει....ειμαι εδω και θα σου το αποδειξω με λογια και με πραξεις! οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 8 868444



οσο τα ζαλιζει τοσο αναγουλα θα φερνει.......

φιλακια απο μενα ...και διαβασα μια φιλη που ειπε για τα ποδαρακια μου...!!χαχαχα αν τα αφησω αξυριστα ενα μηνα θα λεγομαι 100% cotton blackrose affraid affraid

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Απαράδεχτος ο τύπος!Από την αρχή κάτι μου βρώμαγε και μετά απο την δήλωση του ακόμη περισσότερο!Το να λες στη γυναίκα σου οτι δεν είσαι ερωτευμένος 1ον σημαίνει οτι δεν σε νοιάζει αν την πληγώνεις 2ον δεν σε νοιάζουν οι συνέπειες της δήλωσης σου και 3ον έκανε τον γάμο και τα παιδιά γιατί ήξερε ότι δεν έχει άλλες επιλογές όπως πχ να γυρίσει η πρώην!!!

Και έρχομαι και διερωτώμαι μήπως όντως παίζει κάτι με την πρώην;;
Γιατί αν τον ενοχλούσε τόσο η συμπεριφορά της θα κοίταζε να είναι κοντά συναισθηματικά στην γυναίκα του και όχι να της δημιουργεί περισσότερες ανασφάλειες!

Δεν ξέρω , συγχύστηκα βραδιάτικα! αλλά αυτή η κοπέλα πρέπει να έχει το κεφάλι ψηλά και να μην το βάλει κάτω!Με ψυχραιμία και αν πιστέψει στον εαυτό της θα κερδίσει το παιχνίδι!

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Διάβασα λοιπόν όλο το θέμα γιατί νόμιζα πως γενικά θα λέγαμε όλες για τις πρώην των αντρών μας και θα κράζαμε οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 8 215994 οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 8 215994

Για την συγκεκριμένη περίπτωση, καταρχήν συμφωνώ πολύ με την blackrose,και στη συνέχεια θα ήθελα να πω την δική μου εμπειρία.

Ένας απο τους φίλους μου, αισθανόταν το ίδιο όπως λέει και ο άντρας της κοπέλας. Μου είχε πει πως δεν είχε ερωτευτεί ποτέ την γυναίκα του, την παντρεύτηκε επειδή δεν ήθελε να την πληγώσει & επειδή αυτή ήταν η λογική συνέχεια στη σχέση τους.... οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 8 679259 οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 8 679259
Στην γυναίκα του δεν είχε πει ποτέ τίποτα, αλλά προφανώς θα το είχε καταλάβει και αυτή, δε μπορει να μην το είχε καταλάβει.
Αφού αντί να της κάνει ένα κοπλιμέντο, να της πει μια γλυκια κουβέντα, της την έλεγε συνεχώς επειδή μετά απο δύο παιδιά η χριστιανή είχε παχύνει.... (πλέον θεωρώ πως είναι πολύ μεγάλο κάθαρμα, για να μη πω τίποτα χειρότερο)
Τελικά βρήκε γκόμενα και έκανε εξωσυζυγική σχέση οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 8 966307

Η γνώμη η δικιά μου λοιπόν, είναι η κοπέλα να βγεί απο τον φαύλο κύκλο που έχει δημιουργηθεί. Να πάει ένα γυμναστήριο, ένα χορό, οτιδήποτε της επιτρέψει να γνωρίσει κόσμο και να αλλάξει παραστάσεις.
Δεν συμφωνώ να συνεχίσει να το συζητάει με τον σύζυγό της -δεδομένου οτι τώρα δεν είναι και πολύ σίγουρη για τον εαυτό της- γιατί θα ακούει συνεχώς τέτοιου έίδους δηλώσεις "Σαγαπάω αλλά δεν είμαι ερωτευμένος"

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:Διάβασα λοιπόν όλο το θέμα γιατί νόμιζα πως γενικά θα λέγαμε όλες για τις πρώην των αντρών μας και θα κράζαμε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Για την συγκεκριμένη περίπτωση, καταρχήν συμφωνώ πολύ με την blackrose,και στη συνέχεια θα ήθελα να πω την δική μου εμπειρία.

Ένας απο τους φίλους μου, αισθανόταν το ίδιο όπως λέει και ο άντρας της κοπέλας. Μου είχε πει πως δεν είχε ερωτευτεί ποτέ την γυναίκα του, την παντρεύτηκε επειδή δεν ήθελε να την πληγώσει & επειδή αυτή ήταν η λογική συνέχεια στη σχέση τους.... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Στην γυναίκα του δεν είχε πει ποτέ τίποτα, αλλά προφανώς θα το είχε καταλάβει και αυτή, δε μπορει να μην το είχε καταλάβει.
Αφού αντί να της κάνει ένα κοπλιμέντο, να της πει μια γλυκια κουβέντα, της την έλεγε συνεχώς επειδή μετά απο δύο παιδιά η χριστιανή είχε παχύνει.... (πλέον θεωρώ πως είναι πολύ μεγάλο κάθαρμα, για να μη πω τίποτα χειρότερο)
Τελικά βρήκε γκόμενα και έκανε εξωσυζυγική σχέση [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Η γνώμη η δικιά μου λοιπόν, είναι η κοπέλα να βγεί απο τον φαύλο κύκλο που έχει δημιουργηθεί. Να πάει ένα γυμναστήριο, ένα χορό, οτιδήποτε της επιτρέψει να γνωρίσει κόσμο και να αλλάξει παραστάσεις.
Δεν συμφωνώ να συνεχίσει να το συζητάει με τον σύζυγό της -δεδομένου οτι τώρα δεν είναι και πολύ σίγουρη για τον εαυτό της- γιατί θα ακούει συνεχώς τέτοιου έίδους δηλώσεις "Σαγαπάω αλλά δεν είμαι ερωτευμένος"



chiken εγω ανοιξα το θεμα για τη φιλη μου...τωρα πια δεν ξερω και εγω τι να της πω και αισθανομαι μια λυπη και μαι θλιψη θα τολμουσα να πω γιατι προκειτε για πολυ καλη κοπελα που της αξιζουν τα καλυτερα..εμενα μου εχει σταθει αφανταστα σε πολλά ...και δυστηχως δεν ξερω σε αυτη την περιπτωση τι να πω και να συμβουλεψω δεδομενου οτι υπαρχουν και παιδια....
ισως ειναι καλυτερα οπως λες να αρχισουμε ολες να λεμε για τις πρωην των αντρων μας...να ΄΄ξεσκασουμε΄΄ λιγο..αφου οπως καταλαβα ολες ειχαμε ΄΄θεματακια΄΄...ευτυχως οχι οπως αυτο....
εγω αυτη τη στιγμη ειμαι απλα πολυ στεναχωρημενη για τη φιλη μου και δεν μπορω να καταλαβω αυτον τον ανθρωπο(τον αντρα της)..οσο και αν προσπαθω...δε μπορω!

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:

chiken εγω ανοιξα το θεμα για τη φιλη μου...τωρα πια δεν ξερω και εγω τι να της πω και αισθανομαι μια λυπη και μαι θλιψη θα τολμουσα να πω γιατι προκειτε για πολυ καλη κοπελα που της αξιζουν τα καλυτερα..εμενα μου εχει σταθει αφανταστα σε πολλά ...και δυστηχως δεν ξερω σε αυτη την περιπτωση τι να πω και να συμβουλεψω δεδομενου οτι υπαρχουν και παιδια....
ισως ειναι καλυτερα οπως λες να αρχισουμε ολες να λεμε για τις πρωην των αντρων μας...να ΄΄ξεσκασουμε΄΄ λιγο..αφου οπως καταλαβα ολες ειχαμε ΄΄θεματακια΄΄...ευτυχως οχι οπως αυτο....
εγω αυτη τη στιγμη ειμαι απλα πολυ στεναχωρημενη για τη φιλη μου και δεν μπορω να καταλαβω αυτον τον ανθρωπο(τον αντρα της)..οσο και αν προσπαθω...δε μπορω!


Ναι καλή μου, το είδα οτι το άνοιξες εσύ το θέμα για την φίλη σου μετά Very Happy
...& εσύ στεναχωριέσαι & η φίλη σου στεναχωριέται & ο κύριος απλά έχει "στιγμές ειλικρίνιας". Rolling Eyes Rolling Eyes
Αυτό που θέλω να ρωτήσω, φυσικά αν ξέρεις και εσύ, είναι αν η φίλη σου τον θέλει αυτον τον άνθρωπο για άντρα της.
Τι σημαίνει έχει παιδιά? οτι έπαψε να έχει αυτοεκτίμηση?
Ίσως να μιλάω σκληρά επειδή είμαι έξω απο τον χορό, αλλά νομίζω πως αν δεν σέβεσαι πρώτα εσύ ο ίδιος τον εαυτό σου δε
θα σε σεβαστεί κανείς.
Τέλος θέλω να πώ κάτι που μου λέει πάντα ο άντρας μου και εγώ το θεωρούσα κακό και σκληρό μα είναι ανάλογα πως θα το δείς:"Στο τέλος ο καθένας παίρνει ότι του αξίζει" Laughing Laughing

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:

chiken εγω ανοιξα το θεμα για τη φιλη μου...τωρα πια δεν ξερω και εγω τι να της πω και αισθανομαι μια λυπη και μαι θλιψη θα τολμουσα να πω γιατι προκειτε για πολυ καλη κοπελα που της αξιζουν τα καλυτερα..εμενα μου εχει σταθει αφανταστα σε πολλά ...και δυστηχως δεν ξερω σε αυτη την περιπτωση τι να πω και να συμβουλεψω δεδομενου οτι υπαρχουν και παιδια....
ισως ειναι καλυτερα οπως λες να αρχισουμε ολες να λεμε για τις πρωην των αντρων μας...να ΄΄ξεσκασουμε΄΄ λιγο..αφου οπως καταλαβα ολες ειχαμε ΄΄θεματακια΄΄...ευτυχως οχι οπως αυτο....
εγω αυτη τη στιγμη ειμαι απλα πολυ στεναχωρημενη για τη φιλη μου και δεν μπορω να καταλαβω αυτον τον ανθρωπο(τον αντρα της)..οσο και αν προσπαθω...δε μπορω!


Ναι καλή μου, το είδα οτι το άνοιξες εσύ το θέμα για την φίλη σου μετά Very Happy
...& εσύ στεναχωριέσαι & η φίλη σου στεναχωριέται & ο κύριος απλά έχει "στιγμές ειλικρίνιας". Rolling Eyes Rolling Eyes
Αυτό που θέλω να ρωτήσω, φυσικά αν ξέρεις και εσύ, είναι αν η φίλη σου τον θέλει αυτον τον άνθρωπο για άντρα της.
Τι σημαίνει έχει παιδιά? οτι έπαψε να έχει αυτοεκτίμηση?
Ίσως να μιλάω σκληρά επειδή είμαι έξω απο τον χορό, αλλά νομίζω πως αν δεν σέβεσαι πρώτα εσύ ο ίδιος τον εαυτό σου δε
θα σε σεβαστεί κανείς.
Τέλος θέλω να πώ κάτι που μου λέει πάντα ο άντρας μου και εγώ το θεωρούσα κακό και σκληρό μα είναι ανάλογα πως θα το δείς:"Στο τέλος ο καθένας παίρνει ότι του αξίζει" Laughing Laughing

τον αγαπάει τον άντρα της,,,το ξέρω πολύ καλά...και αυτός φερεται καλά..ειναι καλός πατέρας και απο το σπιτι δεν λυπει τιποτα...και σε αυτην ειναι καλός..δεν υπηρχε κανένα θεμα ως τωρα,,,απλα με την εμφανιση της πρωην θυμιθηκε ολα αυτα που της ειχε πει κυριως στην αρχη της σχεσεις αλλά και κατα περιοδους....
τωρα τα λαθη ειναι παντα και των δυο..σιγουρα...αλλά αυτη νομιζει πως ο αντρασ της ''σκεφτεται δυνατά'' και γιαυτο και ολες αυτες οι μπαρουφες που πεταει..τωρα και εγω απο οσο μου λεει γραφω..τι να πω...αλλιως το ζει ο καθενας...
να φανταστεις απο οτι της ειχε πει(ο αντρας της) αφου ειχε χωρισει με την πρωην της ελεγε (της πρωην)οταν συναντιονταν πως εχει γινει πολύ ΄΄κρυα΄΄ και bich( μαλλον δε το γραφω καλα...)...και αυτα πάλι λεγονται..απο τη στιγμη που την ηθελε κιολας..??
ενα προβληματακι και αυτος το εχει..με το πως εκφραζεται...

παντως η φιλη μου τον αγαπαει γιαυτο και ολο το θεμα..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
...α....και αν διαβασεις το θεμα απο την αρχη θα δεις πως απο τον τροπο που παντρευτηκαν ολες εδω συμφωνουσαμε πως την αγαπαει και την θελει...τι να πω?

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βασικά θα έλεγα να μη βασανίζεται άδικα.
Αφού όπως λες είναι όλα υποδειγματικά καλά, είναι κρίμα να χαλάσει μια οικογένεια επειδή ο ένας απο τους δύο σκέφτεται δυνατά.
Μην ξεχνάμε πως όντως οι άντρες είναι εκ φύσεως πιο αγαθοί απο τις γυναίκες. Μπορεί όντως στο πρόσωπο της φίλης σου εκτός απο την γυναίκα του να έχει βρεί & την καλύτερη του φίλη.
Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό Wink

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
blackrose έγραψε:μπουμπουκιτσα κι επειδη η κοπελα ειναι η πρωτη της σχεση πρεπει να αντιμετωπισει της φοβιες της να της πεις κατα προσωπο και να δειξει τι αξιζει η σχεση αυτη.

κι οπως λες δεν ειναι και στην τριχα για χιλιους δυο λογους,...εχει αλλους 1500 λογους να της πεις να τονωσει λιγο το...εξω της ....και μεσα απο αυτο θα ξανανιωσει οχι απλα ποθητη αλλα η αυτοπεποιθηση της θα πεταξει!

πρεπει πρωτα να αρχισει απο τον εαυτο της...να τα βρει με το εγω της και τις σκεψεις της....να μην βιαζεται κατ εμε παντα να βγαζει συμπερασματα η εστω να μεγαλοποιει τα παντα!!! ποσο μαλλον οταν λες οτι η αλλη ειναι γκομενα κ καλα...ε ναι κι εγω αν ημουν παραμελημενη λογω χι ψι λογων ,θα την εβλεπα και θα ζηλευα και ναι θα φοβομουν μηπως την κοιταξει ο αντρας μου.....γιατι εγω θα ημουν στην κοσμαρα μου επαναπαυμενη και με την τσιμπλα στο ματι που λεει ο λογος......!

δεν λεω εχει τα παιδακια της κι ολα αυτα που μια γυναικα την πανε πισω,......αλλα το να χτενιστει λιγακι ,να περιποιειται πχ καθημερινα τον εαυτο της δεν ειναι κατι ακατορθωτο.....ουτε το να γινει πιο ερωτικη απεναντι στον αντρα της ειναι ακατορθωτο.......θεληση αν υπαρχει ολα γινονται....ναι ειναι στο χερι της...ποια πρωην και ποια κουμπαρα...ο αντρας της θελει ξυπνημα ταρακουνημα....και πρεπει αυτην να του το κανει.....μετα θα βλεπει πρωην και θα λεει ε σιγα τα αυγα.........!!!!


ας δωσει μια μπουνια στην ρουτινα...γιατι πιστευω οτι και η ρουτινα παιζει ρολο...ας μην τα παιρνει ολα μεσα της....ας διεκδησει το εγω και τον αντρα της....ας εκτονωθει μεσα απο μια εκρηξη να το πω ομορφιας,αλλαγης σκεψης,αλλαγης συμπεριφορας,με μια δοση ερωτισμου....ξερεις μερικες φορες αυτο που κοιμαται βαθια μεσα μας ,αν ξυπνησει τοτε βλεπουμε πολλα που δεν γνωριζαμε ειτε για τον συντροφο ειτε για τον φιλο μας.....

εγω θεωρω πως ενας ανθρωπος δεν μπορει να μην νιωθει πραγματα για τον αλλον οταν συμβαδιζουν στην ζωη....και με παιδια.........αν δεν υπαρχει ερωτας πραγματικα τοτε αυτο που ερχεται σε χρονο ντε τε ,ειναι η απολυτη φθορα........ή ο συμβιβασμος......που ο συμβιβασμος μονο καλο δεν κανει στο τελος......


να δοκιμασει να τρανταξει τα νερα.....το λεει ο νομος της φυσης....αν ριξεις μια πετρα σε ησυχα νερα θα δημιουργηθουν κυματα......ας το κανει αυτη πρωτη.....να δει και ο αντρας της οτι διπλα του υπαρχει μια γυναικα αισθησιακη και ετοιμη να διεκδηκησει στη ζωη τα παντα.....αν δεν τον εξιταρει αυτο εγω τοτε θα αφησω αξυριστα τα ποδια μου 1 μηνα!! Very Happy

Συμφωνώ, τα είπες πολύ ωραία.

κορίτσια αυτά τα λόγια ηταν ότι καλύτερο για τη φίλη μου...ευχαριστώ γιατι εγώ δεν θα μπορούσα να τα πω έτσι..ειμαι και σε φαση που τη μιση μερα θυλαζω και την αλλη μιση κινηγαω αλλα δυο παιδακια και δεν λειτουργει πολύ το άτιμο το μυαλό...
και Μαρία ναι...της είπε πως ηταν ερωτευμενος μαζί της..αλλά τωρα με δύο παιδιά ειναι πια μανούλα....(αλλη μια μπουρδα απο πλευρας εκφρασης του άντρα της...)αλλά ισως να εχει δίκιο και η blackrose...ισως πρεπει να δειξει πως ειναι και κατι αλλο εκτος απο μανα..δηλαδη γυναικα..ισως η πρωην να ειναι μια αφορμη μονο και σε αλλη φαση της ζωης τους να μην την ειχε επιρεάσει τόσο..

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:
MariaM έγραψε:
blackrose έγραψε:μπουμπουκιτσα κι επειδη η κοπελα ειναι η πρωτη της σχεση πρεπει να αντιμετωπισει της φοβιες της να της πεις κατα προσωπο και να δειξει τι αξιζει η σχεση αυτη.

κι οπως λες δεν ειναι και στην τριχα για χιλιους δυο λογους,...εχει αλλους 1500 λογους να της πεις να τονωσει λιγο το...εξω της ....και μεσα απο αυτο θα ξανανιωσει οχι απλα ποθητη αλλα η αυτοπεποιθηση της θα πεταξει!

πρεπει πρωτα να αρχισει απο τον εαυτο της...να τα βρει με το εγω της και τις σκεψεις της....να μην βιαζεται κατ εμε παντα να βγαζει συμπερασματα η εστω να μεγαλοποιει τα παντα!!! ποσο μαλλον οταν λες οτι η αλλη ειναι γκομενα κ καλα...ε ναι κι εγω αν ημουν παραμελημενη λογω χι ψι λογων ,θα την εβλεπα και θα ζηλευα και ναι θα φοβομουν μηπως την κοιταξει ο αντρας μου.....γιατι εγω θα ημουν στην κοσμαρα μου επαναπαυμενη και με την τσιμπλα στο ματι που λεει ο λογος......!

δεν λεω εχει τα παιδακια της κι ολα αυτα που μια γυναικα την πανε πισω,......αλλα το να χτενιστει λιγακι ,να περιποιειται πχ καθημερινα τον εαυτο της δεν ειναι κατι ακατορθωτο.....ουτε το να γινει πιο ερωτικη απεναντι στον αντρα της ειναι ακατορθωτο.......θεληση αν υπαρχει ολα γινονται....ναι ειναι στο χερι της...ποια πρωην και ποια κουμπαρα...ο αντρας της θελει ξυπνημα ταρακουνημα....και πρεπει αυτην να του το κανει.....μετα θα βλεπει πρωην και θα λεει ε σιγα τα αυγα.........!!!!


ας δωσει μια μπουνια στην ρουτινα...γιατι πιστευω οτι και η ρουτινα παιζει ρολο...ας μην τα παιρνει ολα μεσα της....ας διεκδησει το εγω και τον αντρα της....ας εκτονωθει μεσα απο μια εκρηξη να το πω ομορφιας,αλλαγης σκεψης,αλλαγης συμπεριφορας,με μια δοση ερωτισμου....ξερεις μερικες φορες αυτο που κοιμαται βαθια μεσα μας ,αν ξυπνησει τοτε βλεπουμε πολλα που δεν γνωριζαμε ειτε για τον συντροφο ειτε για τον φιλο μας.....

εγω θεωρω πως ενας ανθρωπος δεν μπορει να μην νιωθει πραγματα για τον αλλον οταν συμβαδιζουν στην ζωη....και με παιδια.........αν δεν υπαρχει ερωτας πραγματικα τοτε αυτο που ερχεται σε χρονο ντε τε ,ειναι η απολυτη φθορα........ή ο συμβιβασμος......που ο συμβιβασμος μονο καλο δεν κανει στο τελος......


να δοκιμασει να τρανταξει τα νερα.....το λεει ο νομος της φυσης....αν ριξεις μια πετρα σε ησυχα νερα θα δημιουργηθουν κυματα......ας το κανει αυτη πρωτη.....να δει και ο αντρας της οτι διπλα του υπαρχει μια γυναικα αισθησιακη και ετοιμη να διεκδηκησει στη ζωη τα παντα.....αν δεν τον εξιταρει αυτο εγω τοτε θα αφησω αξυριστα τα ποδια μου 1 μηνα!! Very Happy

Συμφωνώ, τα είπες πολύ ωραία.

κορίτσια αυτά τα λόγια ηταν ότι καλύτερο για τη φίλη μου...ευχαριστώ γιατι εγώ δεν θα μπορούσα να τα πω έτσι..ειμαι και σε φαση που τη μιση μερα θυλαζω και την αλλη μιση κινηγαω αλλα δυο παιδακια και δεν λειτουργει πολύ το άτιμο το μυαλό...
και Μαρία ναι...της είπε πως ηταν ερωτευμενος μαζί της..αλλά τωρα με δύο παιδιά ειναι πια μανούλα....(αλλη μια μπουρδα απο πλευρας εκφρασης του άντρα της...)αλλά ισως να εχει δίκιο και η blackrose...ισως πρεπει να δειξει πως ειναι και κατι αλλο εκτος απο μανα..δηλαδη γυναικα..ισως η πρωην να ειναι μια αφορμη μονο και σε αλλη φαση της ζωης τους να μην την ειχε επιρεάσει τόσο..



χαιρομαι παρα πολυ που βλεπω οτι βοηθησα εστω και λιγο να καταλαβει η κοπελα καποια πραγματα....εγω ειμαι τριτο προσωπο.δεν γνωριζω και δεν ζω την κατασταση απο μεσα........την φανταζομαι εικονικα και συγκρινω με βαση τα του χαρακτηρα μου ,και γενικοτερα απο αντικειμενικης πλευρας τις πιθανοτητες......!


να της πεις πως δεν πρεπει να τα παραταμε στη ζωη, και πανω απο ολα το εγω μας! αν προχωραμε εμεις μπροστα ,προχωρανε και οι διπλανοι μας....αυτοι που μας αγαπουν....ειτε ειναι φιλοι,ειτε ο συντροφος μας.


να δειξει τι νιωθει μεσα της μεσα απο οποιαδηποτε ερωτικη επαφη μπορει να αναπτυξει...ειτε φφραστικη ειτε πραξη....ολα θα τον ξυπνησουν....η εικονα της προς το καλυτερο...η συμπεριφορα της....πανω απο ολα με σεβασμο προς το εγω της και ακομη κι αν εκεινος καποια στιγμη απορησει και της το πει,απο το να απελπιζεται η καλητερη απντηση ειναι : για σενα γινομαι καλυτερη για να ειμαστε πιο κοντα....και πιο γεματοι..


εγω τα πιστευω και πιστευω οτι πρεπει να τα πιστεψει κι εκεινη!!


φιλια και χριστος ανεστηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η ζωή μας δεν είναι μυστικά της εδεμ να είμαστε μέσα στην άνεση με τους πρών και να να φτάνουμε στο σημείο να βγαίνουμε και για καφεδάκι κιόλας . Προσωπικά μια σχέση που έχει διαρκέσει 12 χρόνια και δεν κατέληξε σε γάμο έχει πολλά κενά και αυτό είναι που πρέπει να δει η φίλη σου . Να μην έχει τόση ανάσφαλεια αντίθετα να βγει απο πάνω στην ερώτηση να βγούμε με τη πρών μου η απάντηση μου θα ήταν η έξης :και βέβαια μωρό μου κανένα πρόβλημα αλλά μετά να πάρω τηλ.και το δικό μου πρώην μια και ξεκινησαμε τις συναντησεις να τις κάνουμε σε όλο το πλάνο .Βασικά η φίλη σου δεν πρέπει να είναι ανασφαλής να καταλάβει ότι η άλλη τον έιχε 12 χρόνια αλλά δεν έκανε οικογενεια μαζί του ενω εκεινη είναι τωρα μαζί του . Και έτσι για την ιστορια να σας αναφέρω κάτι στην αρχή της σχέσης μας με τον άντρα μου συναντηθηκαμε με ένα φιλικό του ζευγάρι αρραβωνιασμένη εκεινοι και η τύπισσα μου ειπε ότι ήταν κάποτε ερωτευμενη με τον άντρα μου η απαντση ση μου ηταν η εξης ΅:το τη έκανε πριν με γνωρισει μου ειναι παντελώς αδιαφορο απο τη στιγμή που έχει εμενα όμως δίπλα του και η σκλερανικοβα να σταθει μπροστα του δεν προκετε να κοιτάξει επίσης της ειπα ότι έχω καθρεφτη στο σπιτι μου και κάθε μερα κοιτιεμε και ξέρω πόσο μετράω και της πρότεινα να πάρει ένα .....τόσο απλά την έβαλα στη θεση της !χαριστικ΄λη βολή στην γιορτη της της έκανα δωρο ΄'ενα καθρεφτακι !

Ελινα

Ελινα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
βανια έγραψε:η ζωή μας δεν είναι μυστικά της εδεμ να είμαστε μέσα στην άνεση με τους πρών και να να φτάνουμε στο σημείο να βγαίνουμε και για καφεδάκι κιόλας . Προσωπικά μια σχέση που έχει διαρκέσει 12 χρόνια και δεν κατέληξε σε γάμο έχει πολλά κενά και αυτό είναι που πρέπει να δει η φίλη σου . Να μην έχει τόση ανάσφαλεια αντίθετα να βγει απο πάνω στην ερώτηση να βγούμε με τη πρών μου η απάντηση μου θα ήταν η έξης :και βέβαια μωρό μου κανένα πρόβλημα αλλά μετά να πάρω τηλ.και το δικό μου πρώην μια και ξεκινησαμε τις συναντησεις να τις κάνουμε σε όλο το πλάνο .Βασικά η φίλη σου δεν πρέπει να είναι ανασφαλής να καταλάβει ότι η άλλη τον έιχε 12 χρόνια αλλά δεν έκανε οικογενεια μαζί του ενω εκεινη είναι τωρα μαζί του . Και έτσι για την ιστορια να σας αναφέρω κάτι στην αρχή της σχέσης μας με τον άντρα μου συναντηθηκαμε με ένα φιλικό του ζευγάρι αρραβωνιασμένη εκεινοι και η τύπισσα μου ειπε ότι ήταν κάποτε ερωτευμενη με τον άντρα μου η απαντση ση μου ηταν η εξης ΅:το τη έκανε πριν με γνωρισει μου ειναι παντελώς αδιαφορο απο τη στιγμή που έχει εμενα όμως δίπλα του και η σκλερανικοβα να σταθει μπροστα του δεν προκετε να κοιτάξει επίσης της ειπα ότι έχω καθρεφτη στο σπιτι μου και κάθε μερα κοιτιεμε και ξέρω πόσο μετράω και της πρότεινα να πάρει ένα .....τόσο απλά την έβαλα στη θεση της !χαριστικ΄λη βολή στην γιορτη της της έκανα δωρο ΄'ενα καθρεφτακι !


xaxxaxaxaaxxaxa,,,καλοοοοό....Δεν υπαρχεις,,,,!!!!Ελιωσα!!!!!!!!!!!!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελινα έγραψε:
βανια έγραψε:η ζωή μας δεν είναι μυστικά της εδεμ να είμαστε μέσα στην άνεση με τους πρών και να να φτάνουμε στο σημείο να βγαίνουμε και για καφεδάκι κιόλας . Προσωπικά μια σχέση που έχει διαρκέσει 12 χρόνια και δεν κατέληξε σε γάμο έχει πολλά κενά και αυτό είναι που πρέπει να δει η φίλη σου . Να μην έχει τόση ανάσφαλεια αντίθετα να βγει απο πάνω στην ερώτηση να βγούμε με τη πρών μου η απάντηση μου θα ήταν η έξης :και βέβαια μωρό μου κανένα πρόβλημα αλλά μετά να πάρω τηλ.και το δικό μου πρώην μια και ξεκινησαμε τις συναντησεις να τις κάνουμε σε όλο το πλάνο .Βασικά η φίλη σου δεν πρέπει να είναι ανασφαλής να καταλάβει ότι η άλλη τον έιχε 12 χρόνια αλλά δεν έκανε οικογενεια μαζί του ενω εκεινη είναι τωρα μαζί του . Και έτσι για την ιστορια να σας αναφέρω κάτι στην αρχή της σχέσης μας με τον άντρα μου συναντηθηκαμε με ένα φιλικό του ζευγάρι αρραβωνιασμένη εκεινοι και η τύπισσα μου ειπε ότι ήταν κάποτε ερωτευμενη με τον άντρα μου η απαντση ση μου ηταν η εξης ΅:το τη έκανε πριν με γνωρισει μου ειναι παντελώς αδιαφορο απο τη στιγμή που έχει εμενα όμως δίπλα του και η σκλερανικοβα να σταθει μπροστα του δεν προκετε να κοιτάξει επίσης της ειπα ότι έχω καθρεφτη στο σπιτι μου και κάθε μερα κοιτιεμε και ξέρω πόσο μετράω και της πρότεινα να πάρει ένα .....τόσο απλά την έβαλα στη θεση της !χαριστικ΄λη βολή στην γιορτη της της έκανα δωρο ΄'ενα καθρεφτακι !


xaxxaxaxaaxxaxa,,,καλοοοοό....Δεν υπαρχεις,,,,!!!!Ελιωσα!!!!!!!!!!!!
ε μα τι θα τη άφηνα να μου λεει άνετα τα απωθημένα που είχε ; άλλωστε ποτέ ο άτρας μου δνε της είχε δώσει σημασία πάντα την έβλεπε σαν μια φίλη δεν είχαν σχέση εκείνη βέβαια το ήθελε να φανταστείτε κάποια στιγμή εκείνο το βράδυ είχαμε πιει αρκετά ξέρετε τη έκανε για να με ακυρώσει σαν άτομο ; εκεί που διασκεδάζαμε μπροστά σε όλους και στον αρραβωνιαστικό της έπιασε τον άντρα μου και τον φίλησε στο στόμα εκείνος σουρώμενος κάργα έμεινε .... (τα άκουσε κατ ιδίαν ) ο δε αρραβωνιαστικός της μου λεει :τι κάνουν και η δική μου απάντηση ήταν:άστους να το κάνουν!μετά εκείνη έρχετε και μου λέει καλά ούτε τωρα ζηλεψες ; και της απάντησα :είτε εσένα φιλούσε είτε τη κυρούλα στις τουαλέτες το ΄'ιδιο του φαινόταν με τόσο που έχει πιει ... άλλωστε σιγά ένα φιλί είναι θέλεις να κάνω το ίδιο στον αρραβωνιαστικό σου ; μόνο που εκείνος θα καταλάβει τη διαφορά !ε τη να κάνει η κοπέλα φοβήθηκε και τη σύκριση εκείνη 1,60 με 90+ κιλα εγω στο ίδιο υψος με 45 τότε κιλά ....καμιά σχέση
Ίσως να ήμουν τόσο άνετη και λόγω της φανερής μας δοιαφοράς στην εμφάνιση αλλά και επειδή με τον άντρα μου τότε είμασταν μόνοπ 3 μήνες μαζί δεν το έβλεπα τόσο σοβαρά βέβαια η αξιοπρέπεια και ο σεβασμός είναι κάτι που το απαιτείς απο τον άλλον και απο το πρώτο λέπτό που τον γνωρίζεις .
Στο πέρασμα του χρόνου κατάλαβε η κοπελιά ότι η σχέση μας είχε γερές βάσεις .

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχαχχαχαχα καλά της την είπες!!! Very Happy

Ετσι θέλουν αν καταλάβουν πως σε διακατέχει ανασφάλεια τότε την πάτησες!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:
Ελινα έγραψε:
βανια έγραψε:η ζωή μας δεν είναι μυστικά της εδεμ να είμαστε μέσα στην άνεση με τους πρών και να να φτάνουμε στο σημείο να βγαίνουμε και για καφεδάκι κιόλας . Προσωπικά μια σχέση που έχει διαρκέσει 12 χρόνια και δεν κατέληξε σε γάμο έχει πολλά κενά και αυτό είναι που πρέπει να δει η φίλη σου . Να μην έχει τόση ανάσφαλεια αντίθετα να βγει απο πάνω στην ερώτηση να βγούμε με τη πρών μου η απάντηση μου θα ήταν η έξης :και βέβαια μωρό μου κανένα πρόβλημα αλλά μετά να πάρω τηλ.και το δικό μου πρώην μια και ξεκινησαμε τις συναντησεις να τις κάνουμε σε όλο το πλάνο .Βασικά η φίλη σου δεν πρέπει να είναι ανασφαλής να καταλάβει ότι η άλλη τον έιχε 12 χρόνια αλλά δεν έκανε οικογενεια μαζί του ενω εκεινη είναι τωρα μαζί του . Και έτσι για την ιστορια να σας αναφέρω κάτι στην αρχή της σχέσης μας με τον άντρα μου συναντηθηκαμε με ένα φιλικό του ζευγάρι αρραβωνιασμένη εκεινοι και η τύπισσα μου ειπε ότι ήταν κάποτε ερωτευμενη με τον άντρα μου η απαντση ση μου ηταν η εξης ΅:το τη έκανε πριν με γνωρισει μου ειναι παντελώς αδιαφορο απο τη στιγμή που έχει εμενα όμως δίπλα του και η σκλερανικοβα να σταθει μπροστα του δεν προκετε να κοιτάξει επίσης της ειπα ότι έχω καθρεφτη στο σπιτι μου και κάθε μερα κοιτιεμε και ξέρω πόσο μετράω και της πρότεινα να πάρει ένα .....τόσο απλά την έβαλα στη θεση της !χαριστικ΄λη βολή στην γιορτη της της έκανα δωρο ΄'ενα καθρεφτακι !


xaxxaxaxaaxxaxa,,,καλοοοοό....Δεν υπαρχεις,,,,!!!!Ελιωσα!!!!!!!!!!!!
ε μα τι θα τη άφηνα να μου λεει άνετα τα απωθημένα που είχε ; άλλωστε ποτέ ο άτρας μου δνε της είχε δώσει σημασία πάντα την έβλεπε σαν μια φίλη δεν είχαν σχέση εκείνη βέβαια το ήθελε να φανταστείτε κάποια στιγμή εκείνο το βράδυ είχαμε πιει αρκετά ξέρετε τη έκανε για να με ακυρώσει σαν άτομο ; εκεί που διασκεδάζαμε μπροστά σε όλους και στον αρραβωνιαστικό της έπιασε τον άντρα μου και τον φίλησε στο στόμα εκείνος σουρώμενος κάργα έμεινε .... (τα άκουσε κατ ιδίαν ) ο δε αρραβωνιαστικός της μου λεει :τι κάνουν και η δική μου απάντηση ήταν:άστους να το κάνουν!μετά εκείνη έρχετε και μου λέει καλά ούτε τωρα ζηλεψες ; και της απάντησα :είτε εσένα φιλούσε είτε τη κυρούλα στις τουαλέτες το ΄'ιδιο του φαινόταν με τόσο που έχει πιει ... άλλωστε σιγά ένα φιλί είναι θέλεις να κάνω το ίδιο στον αρραβωνιαστικό σου ; μόνο που εκείνος θα καταλάβει τη διαφορά !ε τη να κάνει η κοπέλα φοβήθηκε και τη σύκριση εκείνη 1,60 με 90+ κιλα εγω στο ίδιο υψος με 45 τότε κιλά ....καμιά σχέση
Ίσως να ήμουν τόσο άνετη και λόγω της φανερής μας δοιαφοράς στην εμφάνιση αλλά και επειδή με τον άντρα μου τότε είμασταν μόνοπ 3 μήνες μαζί δεν το έβλεπα τόσο σοβαρά βέβαια η αξιοπρέπεια και ο σεβασμός είναι κάτι που το απαιτείς απο τον άλλον και απο το πρώτο λέπτό που τον γνωρίζεις .
Στο πέρασμα του χρόνου κατάλαβε η κοπελιά ότι η σχέση μας είχε γερές βάσεις .

πολύ cool σε βρισκω...! ακου να τον φιλήσει!!! θα την ειχα ξεμαλιασει...ασε τι θα ειχε ακουσει ο αντρας μου μετα..!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
βανια έγραψε:
Ελινα έγραψε:
βανια έγραψε:η ζωή μας δεν είναι μυστικά της εδεμ να είμαστε μέσα στην άνεση με τους πρών και να να φτάνουμε στο σημείο να βγαίνουμε και για καφεδάκι κιόλας . Προσωπικά μια σχέση που έχει διαρκέσει 12 χρόνια και δεν κατέληξε σε γάμο έχει πολλά κενά και αυτό είναι που πρέπει να δει η φίλη σου . Να μην έχει τόση ανάσφαλεια αντίθετα να βγει απο πάνω στην ερώτηση να βγούμε με τη πρών μου η απάντηση μου θα ήταν η έξης :και βέβαια μωρό μου κανένα πρόβλημα αλλά μετά να πάρω τηλ.και το δικό μου πρώην μια και ξεκινησαμε τις συναντησεις να τις κάνουμε σε όλο το πλάνο .Βασικά η φίλη σου δεν πρέπει να είναι ανασφαλής να καταλάβει ότι η άλλη τον έιχε 12 χρόνια αλλά δεν έκανε οικογενεια μαζί του ενω εκεινη είναι τωρα μαζί του . Και έτσι για την ιστορια να σας αναφέρω κάτι στην αρχή της σχέσης μας με τον άντρα μου συναντηθηκαμε με ένα φιλικό του ζευγάρι αρραβωνιασμένη εκεινοι και η τύπισσα μου ειπε ότι ήταν κάποτε ερωτευμενη με τον άντρα μου η απαντση ση μου ηταν η εξης ΅:το τη έκανε πριν με γνωρισει μου ειναι παντελώς αδιαφορο απο τη στιγμή που έχει εμενα όμως δίπλα του και η σκλερανικοβα να σταθει μπροστα του δεν προκετε να κοιτάξει επίσης της ειπα ότι έχω καθρεφτη στο σπιτι μου και κάθε μερα κοιτιεμε και ξέρω πόσο μετράω και της πρότεινα να πάρει ένα .....τόσο απλά την έβαλα στη θεση της !χαριστικ΄λη βολή στην γιορτη της της έκανα δωρο ΄'ενα καθρεφτακι !


xaxxaxaxaaxxaxa,,,καλοοοοό....Δεν υπαρχεις,,,,!!!!Ελιωσα!!!!!!!!!!!!
ε μα τι θα τη άφηνα να μου λεει άνετα τα απωθημένα που είχε ; άλλωστε ποτέ ο άτρας μου δνε της είχε δώσει σημασία πάντα την έβλεπε σαν μια φίλη δεν είχαν σχέση εκείνη βέβαια το ήθελε να φανταστείτε κάποια στιγμή εκείνο το βράδυ είχαμε πιει αρκετά ξέρετε τη έκανε για να με ακυρώσει σαν άτομο ; εκεί που διασκεδάζαμε μπροστά σε όλους και στον αρραβωνιαστικό της έπιασε τον άντρα μου και τον φίλησε στο στόμα εκείνος σουρώμενος κάργα έμεινε .... (τα άκουσε κατ ιδίαν ) ο δε αρραβωνιαστικός της μου λεει :τι κάνουν και η δική μου απάντηση ήταν:άστους να το κάνουν!μετά εκείνη έρχετε και μου λέει καλά ούτε τωρα ζηλεψες ; και της απάντησα :είτε εσένα φιλούσε είτε τη κυρούλα στις τουαλέτες το ΄'ιδιο του φαινόταν με τόσο που έχει πιει ... άλλωστε σιγά ένα φιλί είναι θέλεις να κάνω το ίδιο στον αρραβωνιαστικό σου ; μόνο που εκείνος θα καταλάβει τη διαφορά !ε τη να κάνει η κοπέλα φοβήθηκε και τη σύκριση εκείνη 1,60 με 90+ κιλα εγω στο ίδιο υψος με 45 τότε κιλά ....καμιά σχέση
Ίσως να ήμουν τόσο άνετη και λόγω της φανερής μας δοιαφοράς στην εμφάνιση αλλά και επειδή με τον άντρα μου τότε είμασταν μόνοπ 3 μήνες μαζί δεν το έβλεπα τόσο σοβαρά βέβαια η αξιοπρέπεια και ο σεβασμός είναι κάτι που το απαιτείς απο τον άλλον και απο το πρώτο λέπτό που τον γνωρίζεις .
Στο πέρασμα του χρόνου κατάλαβε η κοπελιά ότι η σχέση μας είχε γερές βάσεις .

πολύ cool σε βρισκω...! ακου να τον φιλήσει!!! θα την ειχα ξεμαλιασει...ασε τι θα ειχε ακουσει ο αντρας μου μετα..!
\μερικές φορές πρέπει να σκέφτόμαστε πριν κάνουμε κάτι που θα το μετανιώσουμε να του κάνω σκηνή οκει και εγω το σκέφτηκα αλλά κάτι μέσα μου με σταμάτησε απλά τον αγνοήσα βέβαι είμασταν μαζί μόνο 3 μήνες σχέσης της πλάκας τουλάχιστον έτσι πίστευα αλλά την άλλη μέρα ξεκίνησε το στυλ ο καθένας για τη πλάκα του θέλεις είδε λοιπόν ότι μπορώ και εγω να φλερτάρω καινα με φλερτάρουν οπότε κατάλαβε ότι δεν έχει να κάνει ούτε με ένα κοριτσάκι άβγαλτο που θα έμπιζε τα κλάματα αλλά ουτε καμια υστερική γυναίκα να κάνω σκηνή . Απλά εκάνα το γνωστό οφθαλμόν αντι οφθαλμού τωρα αν αυτο το έκανε μετά απο ένα χρόνο σχέση δεν ξέρω αν είχα την ίδια αντιδραση για να είμαι ειλικρινής

193οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 8 Empty Απ: οι ΄΄πρωην'' των αντρών μας... Σαβ Ιουλ 30, 2011 12:11 pm

????????


Επισκέπτης
bou-boukitsa έγραψε:
mammyblue έγραψε:ti ekane leei?sxeseis me
tin proin apapapapapa.
itan kai polla ta xronia,
den exei kamia sxesi to oti
ekeini ton xorise,isos kai
na to metaniose.i fili sou ti
leei?tha paei?

Δεν θέλει να πάει...ειναι λιγο στον αερα το θεμα ακομη ..αλλά το χειροτερο πιστευω ειναι οτι εχει πεσει ψυχολογικα..εγω αυτο της λεω να προσεξει γιατι θα επιρεασει και την σχεση της,,,το γαμο της χωρις αυτη τη στιγμη να υπαρχει ουσιαστικος λογος...
μπορει οπως λες να το μετανοιωσε αυτη που τον αφησε..αλλα δεν μπορω να πω κατι τετοιο στη φιλη μου..καταλαβαινεις..το θεμα ειναι να την βοηθησω..ετσι ..παει θα ΄΄χαντακωθει΄΄..
επισης επειδη εχω ζησει τη σχεση τους απο κοντα..ξερω πως αυτη ενω 4 χρονια το επαιζε πως δεν θελει επανασυνδεση κλπ..μολις εμαθε πως ο πρωην της και πλεον αντρας της φιλης μου ειχε γνωρισει καποια κοπελα...τον καλεσε σπιτη της..μεχρι που του ειπε πως θα του ζητουσε να ξαναπροσπαθησουν..αλλά αυτός δεν πηγε ποτε...της μιλαγε για την φιλη μου..αυτο δεν λεει κατι? ..αν ηθελε και αυτος δεν θα γυρναγε τοτε πισω..? μηπως πρεπει απλα να εμπιστευτει τον αντρας της...δεν εχει δωσει και ποτε δικαιωμα στο κατω κατω...

Ελα καλε,και εμενα ειχε σχεση πριν απο μενα 10 χρονια.. Σιγα τ αβγα... Με εμενα εκανε οικογενεια και παιδακι. Αυτη τον κυνηγουσε στην αρχη που ημασταν μαζι, αλλα ηταν τοσο ερωτευμενος μαζι μου που την εφτυσε,παρολο που το επαιξα υπερανω και του ελεγα αν τη θελει να γυρισει σε αυτη και οτι καταλαβαινω... Παλια ζηλευα σαν τρελη,τωρα δε δινω δεκαρα... Μ αγαπαει σαν τρελος,γιατι να φοβαμαι;;;;
Αυτη βεβαια εμεινε με την καψα...
Ξερετε σε τι σημειο εφτασε;;;Δειτε...Παντρευτηκα με τον αντρα μου Ιουνιο, παμε ταξιδι,γυριζουμε και αρχισαν απο την τραπεζα κατι τηλ να ζητουν την κυρια... Παμε στη τραπεζα να δουμε τι παιζει και τι ανακαλυπτουμε;;; Ειχε παει και ειχε ανοιξει λογαριασμο στο ονομα της και στου αντρα μου (!!!) την περιοδο που εμεις ημασταν διακοπες!!!! Τοσο την εκαψε που παντρευτηκαμε... Α, και η κυρια ειχε παντρευτει και ειχε και παιδι!!!!Κλεισαμε το λογαριασμο, τα ακουσαν οι υπαλληλοι που αφηνουν τον καθενα να βαζει οποιον θελει στο λογαριασμο (μια υπαλληλος πεταξε και ''καρφακι'' στον αντρα μου οτι και καλα το εκανε εκεινος και την ξεχεσε-μας ακουσε ολη η τραπεζα!!!). Ευτυχως την επομενη χρονια βγηκε νομος που απαγορευει να το κανουν χωρις να ειναι παρον και το αλλο ατομο (ελπιζω να το τηρουν!!!). Παντως απο τοτε δε μας ξαναενοχλησαν...
Μα δεν ηταν ηλιθια;;; Αμα το εκανε για να με κανει να ζηλεψω, ας τον ανοιγε ημερομηνια που να ημασταν Αθηνα τουλαχιστον. Ο στοκος. Ακομα το σκεφτομαι και γελαω!!!! οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 8 215994

Αν θα εβγαινα μαζι της;;; Οχι,επειδη δεν υπαρχει λογος,αλλα οχι απο φοβο.Και ουτε ο αντρας μου θα το ηθελε... Οπως ειπα,με εμας εκαναν οικογενεια... Αν ηταν ολα καλα,θα ειχαν παντρευτει αυτες....

194οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 8 Empty Απ: οι ΄΄πρωην'' των αντρών μας... Σαβ Ιουλ 30, 2011 11:39 pm

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν ειμαι η πλεον αρμοδια να μιλησω για το θεμα μιας κ ειμαι με τον αντρα μου απο οταν ημουν 16 κ εκεινος 17..οποτε οι πρωην του κ πρωην μου ηταν πλατωνικοι ερωτες κ σχεσεις!!αλλα πιστευω οτι θα ζηλευα πολυ αν υπηρχε πρωην ολοκληρωμενης σχεσης κ κρατουσαν φιλικη σχεση!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις