Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σισσινάκι μου!!

τελικά πολλές είχαμε τέτοια θέματα
στις αρχές χαχαχαχα!!

Κι εμείς είχαμε σε μικρότερο βέβαια βαθμό..Αμφότεροι Laughing

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αααχ κοριτσια..εγω δεν γνωρισα καμια πρωην του συντροφου μου....αλλα μεχρι πριν κανω παιδι φροντιζε η μαμα του να με συγκρινει με τις πρωην και καπου καπου να τις αναπολει κιολας...στα καλα καθουμενα εκει που καθομαστε πεταει κ ενα..θυμασαι ρε ν την μαρια:: η την ταδε ξερω γω ..δεν μιλαω ποτε για να μην της δωσω τη χαρα να μου πει κ αλλα..αντιθετα ομως ο καλος μου εμενα εχει γνωρισει τον πρωην ερωτα μου κ φυσικα παντα οταν τον συνανταμε μιλαμε κτλ κ μετα με ρωταει..μα πως τα ειχες μαζι του:::εγω απλα γελαω

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaIoanna έγραψε:Σισσινάκι μου!!

τελικά πολλές είχαμε τέτοια θέματα
στις αρχές χαχαχαχα!!

Κι εμείς είχαμε σε μικρότερο βέβαια βαθμό..Αμφότεροι Laughing

Θα συμφωνήσω... Αν και θα βγω εκτός θέματος, εμείς στις αρχές της σχέσης μας (10 χρόνια πριν) είχαμε περιστατικά από άτομα που διεκδικούσαν και εμένα και εκείνον. Ο άντρας μου δε, σκορπιός στο ζώδιο (είναι σημαντικό στοιχείο Very Happy ), ακόμα θυμάται όσους μου την "έπεσαν" τότε. Και όταν λέω θυμάται εννοώ ό΄τι στο μυαλό του τους έχει "φακελωμένους". Μέχρι και αριθμό κυκλοφορίας θυμάται...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμαμια έγραψε:αααχ κοριτσια..εγω δεν γνωρισα καμια πρωην του συντροφου μου....αλλα μεχρι πριν κανω παιδι φροντιζε η μαμα του να με συγκρινει με τις πρωην και καπου καπου να τις αναπολει κιολας...στα καλα καθουμενα εκει που καθομαστε πεταει κ ενα..θυμασαι ρε ν την μαρια:: η την ταδε ξερω γω ..δεν μιλαω ποτε για να μην της δωσω τη χαρα να μου πει κ αλλα..αντιθετα ομως ο καλος μου εμενα εχει γνωρισει τον πρωην ερωτα μου κ φυσικα παντα οταν τον συνανταμε μιλαμε κτλ κ μετα με ρωταει..μα πως τα ειχες μαζι του:::εγω απλα γελαω

Αυτό έκανε και μια "φίλη" μου στον άντρα μου που τότε ήμασταν στην αρχή της σχέσης μας και εγώ του είχα ανοιχτεί και του είχα πει κάποια πράγματα για το παρελθόν όπως και εκείνος άλλωστε. Και αυτή επειδή τράβαγε ζόρι που τα είχα μαζί του (δεν ταίριαζαν σαν χαρακτήρες) και επιδίωκε να τσακωθούμε για να χωρίσουμε, μια φορά που είχαμε βγει μου λέει τάχα ενημερωτικά αλλά με πολύ νόημα...: "Μαρία, χθες συνάντησα τον Μπάμπη"... Να βάλει την φιτιλιά για να αρχίσει μετά ο φίλος μου να με ρωτάει ποιος είναι αυτός... Αλλά έλα που την είχε ψιλλιαστεί και ο ίδιος και ευτυχώς που του είχα μιλήσει και συμφωνήσαμε και οι δύο μετά που μείναμε μόνοι μας ότι το ανέφερε επίτηδες. Μου έκανε και άλλα τέτοια ωραία αργότερα και κατάλαβα ότι δεν αξίζει να προσπαθήσω για μια τέτοια φιλία. Αν μη τι άλλο οι φίλοι χαίρονται με την ευτυχία σου. Από τότε που ξέκοψα μαζί της δεν ξανατσακωθήκαμε ποτέ με τον άντρα μου. Ως τότε μας έσπαγε τα νεύρα και στους 2 και τσακωνόμασταν μεταξύ μας. Κάπως έτσι πρέπει να είναι και μια κακιά πεθερά.

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaIoanna έγραψε:Σισσινάκι μου!!

τελικά πολλές είχαμε τέτοια θέματα
στις αρχές χαχαχαχα!!

Κι εμείς είχαμε σε μικρότερο βέβαια βαθμό..Αμφότεροι Laughing

Μαράκι!!! Σε έχασα... Sad

Άστα! Αυτά πλέον είναι ιστορία, αλλά ακόμα και τώρα όταν τα σκέφτομαι εκνευρίζομαι.

Πραγματικά όμως απορώ με μερικές... δεν καταλαβαίνουν οτι με αυτά πέφτουν στα μάτια τους;; Λίγη αξιοπρέπεια δεν έβλαψε ποτέ κανέναν...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σισσίνι έγραψε:
MariaIoanna έγραψε:Σισσινάκι μου!!

τελικά πολλές είχαμε τέτοια θέματα
στις αρχές χαχαχαχα!!

Κι εμείς είχαμε σε μικρότερο βέβαια βαθμό..Αμφότεροι Laughing

Μαράκι!!! Σε έχασα... Sad

Άστα! Αυτά πλέον είναι ιστορία, αλλά ακόμα και τώρα όταν τα σκέφτομαι εκνευρίζομαι.

Πραγματικά όμως απορώ με μερικές... δεν καταλαβαίνουν οτι με αυτά πέφτουν στα μάτια τους;; Λίγη αξιοπρέπεια δεν έβλαψε ποτέ κανέναν...

Άσε τες να πέφτουν, βλάπτει τις ίδιες και ευνοεί εμάς. Μόνες τους τα παθαίνουν. Wink

Εμένα κάπως έτσι την έπαθε η πρώην του άντρα μου. Τα είχαν 1 βδομάδα (!). Αυτή θα έφευγε για να σπουδάσει σε άλλη πόλη και τι του ζήτησε λέτε;;; Ενώ δεν είχαν προλάβει να γνωριστούν καλά καλά (καταλαβαίνετε τι εννοώ) του είπε να χωρίσουν λόγω απόστασης και όταν έρχεται να κάνουν αρπαχτές. Laughing Laughing Laughing Στο καπάκι τον ρώτησε "να βγάλω το φουστάνι μου;" Μάλλον ήταν σίγουρη ότι θα συμφωνούσε, αλλά όπως είπαμε 1 εβδομάδα τα είχαν δεν τον ήξερε καλά ούτε σαν άνθρωπο. Ο άντρας μου -κλασική παρθενοπιπίτσα- (ακόμα και τώρα αν έχουμε τσακωθεί μου κάνει νάζια, νομίζω ότι έχω παντρευτεί την αρσενική Λυσιστράτη), της είπε όχι και την πήγε σπίτι της. Δεν θέλω να φαντάζομαι πόσο άσχημα ένιωσε η κοπέλα. Σχεδόν την συμπονώ... (Σχεδόν είπαμε...) Και όλα αυτά πριν από εμένα, οπότε δεν είχε λόγο να μου πει τότε ψέματα.

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μωρε μπράβο...!!! Αρπαχτές ε...; Γιατί δεν άντεχε χωρίς... αγόρι στις διακοπές;;; χαχα

Σίγουρα κανείς δεν εκτιμά τις αναξιοπρεπείς γυναίκες.

Ελπίζω Μπουμπουκίτσα να σε βοηθήσαμε με τις εμπειρίες μας. Η φίλη σου δεν ειναι η μόνη! οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 3 4872

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η απάντησή μου προς την μπουμπουκίτσα είναι να πει στη φίλη της ότι είπαν και οι προηγούμενες κοπέλες.
Με έχουν καλύψει.
Όχι τόσο για το κέρατο, ούτε για την εμπιστοσύνη μπλα μπλα μπλα....
Όσο για το να μην υποβάλλει τον εαυτό της σε αυτή τη δοκιμασία. ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ. Είναι ψυχοφθόρα.

Και να μιλήσει στον άντρα της για τα συναισθήματά της.
Με ωραίο τρόπο. Χωρίς κατινιές, βρισιές κ.ά.
Απλά για το πως νιώθει η ίδια της σε σχέση με την ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ και ΌΧΙ με το ΑΤΟΜΟ. Στην ανάγκη, ας βάλει τον άντρα της σε μία εικονική παρόμοια κατάσταση, αλλά με πρωταγωνιστές την ίδια και τον πρώην της. Και ας του θέσει το ερώτημα: "Εσένα θα σου άρεσε, αν ο πρώην μου λειτουργούσε με τον ίδιο τρόπο, κι εγώ ήμουν άνετη μαζί του? Δε θα ζήλευες?"

Εγώ το έκανα κι έπιασε...

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όσο για τους πρώην, όπως αναφέρω και στο προηγούμενο ποστ, είμαστε και οι δύο καμένοι...

Εγώ είχα 9 χρόνια σχέση (από τα 15,5 μέχρι τα 24,5) και τον τελευταίο χρόνο συζούσα κιόλας.
Τον άντρα μου τον γνώρισα μόλις 2 μήνες μετά το χωρισμό μου, οπότε καταλαβαίνετε ότι ο άλλος δε με είχε αφήσει ακόμα ήσυχη (μιας κι εγώ ήμουν αυτή που τον παράτησε).
Το θέμα είναι ότι ο άντρας μου ΤΟ ΗΞΕΡΕ. Του έδειχνα τις κλήσεις του, τα μηνύματά του, του είχα πει κάποια πράγματα για το παρελθόν, τι με είχε ενοχλήσει/πληγώσει κτλ
Άλλαξα νούμερο στο κινητό, σταμάτησα να πηγαίνω σε γνωστά μέρη, και τελικά με τα πολλά τον απομάκρυνα.
(Όσο για το όνομα, μου είχε έρθει πολλές φορές να φωνάξω τον άντρα μου με το όνομα του πρώην. Τον φώναζα "μωρό μου" για να είμαι σίγουρη! Κι έλεγα, σε 9 χρόνια θα το συνηθίσω! Άσχημο πράμα ρε κορίτσια...)

Εγώ όμως δεν ήξερα τίποτα για τις πρώην του. Ακόμα δεν ξέρω...
Ήμασταν 7 μήνες μαζί όταν ένας φίλος του, του έκανε πλάκα ότι θα "ψαχουλέψει" το κινητό του. Είδα τον άντρα μου λίγο "αγχωμένο" και μου μπήκαν ψύλοι στα αφτιά. Έκανα λοιπόν τη μα... Και ξέρετε τι κατάφερα? Να πληγώσω τον εαυτό μου.
Μόνο αυτόν...

Είχε αποθηκευμένα μηνύματα της.
Κοίταξα τις ημερομηνίες και ήταν όλες από την αρχή της σχέσης μας. Δεν ήμασταν ΟΥΤΕ ένα μήνα μαζί...
Από τα συμφραζόμενα κατάλαβα ότι της εξήγούσε πως είναι με άλλη κοπέλα και να μην τον ξαναενοχλήσει και τέτοια. Οπότε τα προσπέρασα...
Είχε κι ένα μήνυμα στα εισερχόμενα όπου του έλεγε Καλό Πάσχα αλλά μετά από κάνα δυο μέρες που τσέκαρα ξανά το κινητό, το είχε σβήσει.

ΈΝΑ μήνυμα όμως με πόνεσε πολύ....
Του είχε στείλει για χρόνια πολλά στα γενέθλιά του. Όπου εντελώς συμπτωματικά κλείναμε 6 μήνες μαζί.
ΑΥΤΟ το μήνυμα με έτσουξε...
Γιατί κάποιος να αποθηκεύει τα μηνύματα της πρώην του, μετά από 6 μήνες (μιας υπέροχης) σχέσης???
Το κράτησα. Για έναν ολόκληρο χρόνο, ζούσα με την αγωνία, ότι θα χτυπήσει η πόρτα και θα είναι αυτή...
Ότι θα στείλει πάλι μήνυμα...
Ότι θα γυρίσει να ψάξει να τον βρει... Έφτιαχνα αρρωστημένα σενάρια, τσαντιζόμουν, ξεσπούσα και αυτός ο κακομοίρης με κοιτούσε Shocked .... Φυσικά δεν καταλάβαινε, το λόγο που φερόμουν παρανοϊκά....

Αφού μου έκανε πρόταση γάμου και λίγο πριν το "ανακοινώσουμε" στους δικούς μας, θέλοντας να σιγουρευτώ για τα αισθήματά του -αλλά και τα δικά μου- του μίλησα.
Του είπα πως είχα ψάξει το κινητό του με αφορμή το σκηνικό με το φίλο του και την αντίδρασή του κτλ κτλ...
Θύμωσε -που κινήθηκα ύπουλα- αλλά το μόνο που μου είπε ήταν "Είσαι χαζό?? Αν δε σε αγαπούσα, θα σου έκανα πρόταση γάμου?"

Του είπα πως σκέφτηκα ότι ίσως θεωρούσε πως ήμουν "η τελευταία του ευκαρία" (έχουμε 10 χρονια διαφορά).
Και πού θα ξαναέβρισκε μια όμορφη, έξυπνη, καλή, να θέλει να κάνει οικογένεια, να βγάζει καλά λεφτά, να είναι ανεξάρτητη, να τα πηγαίνει καλά με τους γονείς του (γιατί είχα μάθει από τρίτους για διάφορους τσακωμούς αυτηνής με τον άντρα μου ΓΙΑ την πεθερά μου), να έχει δικό της αυτοκίνητο (που σημαίνει ότι δε χρειάζεται να της κάνει τον ταξιτζή) ΚΑΙ μηχανάκι, νεαρή (κοινώς πιπίνι) και άλλα πολλά που δεν μπορώ να τα αναφέρω Embarassed !!!! και φυσικά τεράαααααστια περιουσία! (χαχαχαχα!)
Κι έτσι σιγά σιγά, εκεί που η μούρη του ήταν στραβωμένη, το ρίξαμε στην πλάκα, βγάλαμε τα εσώψυχά μας και ησυχάσαμε.

Συγνώμη αν έγινα κουραστική.

Γιαυτό σου λέω μπουμπουκίτσα.
Να του μιλήσει... Μόνο έτσι θα ξαλαφρώσει. Μόνο αν ανακαλύψει τι πραγματικά αισθάνεται ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ. Το τι κάνει αυτή, λίγο μας νοιάζει, εφόσον ο άντρας της είναι "σωστός"...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tziz μου δεν ξερω αν διαβασες απο την αρχή..αλλά η κοπέλα δεν έχει πρωην...αυτός είναι η πρώτη της σχέση....αντίθετα αυτουνού αυτή η πρώην ειναι η πρωτη του σχεση και της πρώην αυτός..και μάλιστα κρατησε 12 χρόνια...αυτά την κανουν να αισθάνεται άβολα ειδικά τωρα που την είδε..τοσα χρόνια δεν την είχε ξανασυναντήσει...οπότε τι να πει?
δεν ξέρω και εγω ..σε αυτές τις καταστάσεις φοβαμαι μήπως πω κατι που δεν πρέπει..και δεν στιρίξω τον αλλο όσο πρέπει..ειναι πολύ φιλη μου και θελω να της σταθω αλλα δεν έχω όλες τις απαντησεις

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε κορίτσια να σας πω τι έγινε εχτές στην βαφτηση που ηταν και η πρωην..
θα τα πω οπωε τα περιεγραψε η φίλη μου και μάλλον λίγο όπωε τα αισθάνθηκε:
πηγαν λοιπον στη βάφτιση..αυτή με τον άντρα της και τα 2 παιδάκια της......η πρώην ΜΟΝΗ...χωρις συζυγο...
καθόταν λεει απένατι τους όλη την ώρα...στην αρχή δεν έκενε καν να τους μιλήσει..αλλά όποτε γυρνουσε η φίλη μου το κεφάλι της τους κοιτούσε...
οταν πλησίασε με ύφος..σοβαρο..λιγο θλιμένο..κλπ...απευθυνόταν μονο στον άντρα της φίλης μου ...και άρχισε...''τι όμορφα παιδάκια΄΄΄..΄΄ποσο σου μοιάζουν΄΄΄......΄΄ειλικρινά χαίρομαι πολύ για σένα΄΄΄..΄΄θέλω πάντα να μαθαίνω πως είσαι καλά και ευτυχισμένος΄΄΄και αλλα που δειχναν πως θα ενδιαφέρεται πάντα και καλά φιλικά...
η φίλη μου συγχίστηκε..θεωρεί στα σίγουρα πια πως αυτή κατι θέλει..
ο άντρας της της είπε και το εξής κουφό..όσο ήταν μαζί με αυτήν...του έλεγε πως αυτός ο κουμπαρος που τους κάλεσε τωρα όλους στη βάφτιση...΄΄την ήθελε'''..οτι αισθανόταν πως την κοιτάει αλλιώς...άκου τώρα τι θυμιθηκε και αυτός!! και της το είπε της φίλης μου ..βλακεία του!
και το κορυφαίο για το τέλος!!!
οταν κάποια στιγμή ο άντρας τνς έφυγε λεει η πρώην στη φίλη μου....''οταν είχαμε χωρήσει ο Κ..... (Ο ΑΝΤΡΑς ΤΗς ΦΙΛΗς ΜΟΥ ΔΗΛ) ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΑΝ ΤΑ ΒΡΩ ΚΑΝΕΝΑ Μ.....ΛΚ@ ΘΑ ΤΟΝ ΣΚΩΤΩΣΕΙ...ΚΑΙ ΧΑ..ΧΑ......ΧΑΜΟΓΕΛΑΓΕ......ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙς....''

ακου τι βρηκε να της πει η γυναικα!! ας μην πω πως θα την χαρακτηριζα!!
σορρυ για τα πολλα ..αλλα συγχιστηκα οταν τα ακουσα..πρωι πρωι

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:βρε κορίτσια να σας πω τι έγινε εχτές στην βαφτηση που ηταν και η πρωην..
θα τα πω οπωε τα περιεγραψε η φίλη μου και μάλλον λίγο όπωε τα αισθάνθηκε:
πηγαν λοιπον στη βάφτιση..αυτή με τον άντρα της και τα 2 παιδάκια της......η πρώην ΜΟΝΗ...χωρις συζυγο...
καθόταν λεει απένατι τους όλη την ώρα...στην αρχή δεν έκενε καν να τους μιλήσει..αλλά όποτε γυρνουσε η φίλη μου το κεφάλι της τους κοιτούσε...
οταν πλησίασε με ύφος..σοβαρο..λιγο θλιμένο..κλπ...απευθυνόταν μονο στον άντρα της φίλης μου ...και άρχισε...''τι όμορφα παιδάκια΄΄΄..΄΄ποσο σου μοιάζουν΄΄΄......΄΄ειλικρινά χαίρομαι πολύ για σένα΄΄΄..΄΄θέλω πάντα να μαθαίνω πως είσαι καλά και ευτυχισμένος΄΄΄και αλλα που δειχναν πως θα ενδιαφέρεται πάντα και καλά φιλικά...
η φίλη μου συγχίστηκε..θεωρεί στα σίγουρα πια πως αυτή κατι θέλει..
ο άντρας της της είπε και το εξής κουφό..όσο ήταν μαζί με αυτήν...του έλεγε πως αυτός ο κουμπαρος που τους κάλεσε τωρα όλους στη βάφτιση...΄΄την ήθελε'''..οτι αισθανόταν πως την κοιτάει αλλιώς...άκου τώρα τι θυμιθηκε και αυτός!! και της το είπε της φίλης μου ..βλακεία του!
και το κορυφαίο για το τέλος!!!
οταν κάποια στιγμή ο άντρας τνς έφυγε λεει η πρώην στη φίλη μου....''οταν είχαμε χωρήσει ο Κ..... (Ο ΑΝΤΡΑς ΤΗς ΦΙΛΗς ΜΟΥ ΔΗΛ) ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΑΝ ΤΑ ΒΡΩ ΚΑΝΕΝΑ Μ.....ΛΚ@ ΘΑ ΤΟΝ ΣΚΩΤΩΣΕΙ...ΚΑΙ ΧΑ..ΧΑ......ΧΑΜΟΓΕΛΑΓΕ......ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙς....''

ακου τι βρηκε να της πει η γυναικα!! ας μην πω πως θα την χαρακτηριζα!!
σορρυ για τα πολλα ..αλλα συγχιστηκα οταν τα ακουσα..πρωι πρωι

Αυτή τον θέλει σίγουρα. Προσπαθεί να πληγώσει την φίλη σου. Η φίλη σου είναι αυτή που έχει το παιχνίδι στα χέρια της όμως. Αν αφήσει να την επηρεάσει, θα πετύχει η άλλη τον στόχο της. Το άσχημο είναι ότι ο άντρας της το έχει πάρει μάλλον χαλαρά. Δεν είναι αυτος που απειλείται και δεν έρχεται στην θέση της φίλης σου.
Τελικά, τι έγινε τους είπε να βγουν για καφέ;

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:[
Θα συμφωνήσω... Αν και θα βγω εκτός θέματος, εμείς στις αρχές της σχέσης μας (10 χρόνια πριν) είχαμε περιστατικά από άτομα που διεκδικούσαν και εμένα και εκείνον. Ο άντρας μου δε, σκορπιός στο ζώδιο (είναι σημαντικό στοιχείο Very Happy ), ακόμα θυμάται όσους μου την "έπεσαν" τότε. Και όταν λέω θυμάται εννοώ ό΄τι στο μυαλό του τους έχει "φακελωμένους". Μέχρι και αριθμό κυκλοφορίας θυμάται...

Και εμεις τα ιδια...Σκορπιος ο αντρα μου.Θυμαται μετα απο 8 χρονια ενα σωρο ασημαντες λεπτομεριες για διαφορους που μπορει να ηξερε οτι με διεκδικουσανε.(που να τα ηξερε και ολα!)
Αλλα αντιθετα για τα δικα του δεν θυμαται τιποτα!Οσες φορες τον ρωταω διαφορα ειναι σαν να εχει παθει αμνησια...
Ε βαρεθηκα και εγω και δεν ασχολουμαι!
Και τι να μαθω τωρα πια?Δεν με νοιαζει μετα πο τοσα χρονια..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:βρε κορίτσια να σας πω τι έγινε εχτές στην βαφτηση που ηταν και η πρωην..
θα τα πω οπωε τα περιεγραψε η φίλη μου και μάλλον λίγο όπωε τα αισθάνθηκε:
πηγαν λοιπον στη βάφτιση..αυτή με τον άντρα της και τα 2 παιδάκια της......η πρώην ΜΟΝΗ...χωρις συζυγο...
καθόταν λεει απένατι τους όλη την ώρα...στην αρχή δεν έκενε καν να τους μιλήσει..αλλά όποτε γυρνουσε η φίλη μου το κεφάλι της τους κοιτούσε...
οταν πλησίασε με ύφος..σοβαρο..λιγο θλιμένο..κλπ...απευθυνόταν μονο στον άντρα της φίλης μου ...και άρχισε...''τι όμορφα παιδάκια΄΄΄..΄΄ποσο σου μοιάζουν΄΄΄......΄΄ειλικρινά χαίρομαι πολύ για σένα΄΄΄..΄΄θέλω πάντα να μαθαίνω πως είσαι καλά και ευτυχισμένος΄΄΄και αλλα που δειχναν πως θα ενδιαφέρεται πάντα και καλά φιλικά...
η φίλη μου συγχίστηκε..θεωρεί στα σίγουρα πια πως αυτή κατι θέλει..
ο άντρας της της είπε και το εξής κουφό..όσο ήταν μαζί με αυτήν...του έλεγε πως αυτός ο κουμπαρος που τους κάλεσε τωρα όλους στη βάφτιση...΄΄την ήθελε'''..οτι αισθανόταν πως την κοιτάει αλλιώς...άκου τώρα τι θυμιθηκε και αυτός!! και της το είπε της φίλης μου ..βλακεία του!
και το κορυφαίο για το τέλος!!!
οταν κάποια στιγμή ο άντρας τνς έφυγε λεει η πρώην στη φίλη μου....''οταν είχαμε χωρήσει ο Κ..... (Ο ΑΝΤΡΑς ΤΗς ΦΙΛΗς ΜΟΥ ΔΗΛ) ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΑΝ ΤΑ ΒΡΩ ΚΑΝΕΝΑ Μ.....ΛΚ@ ΘΑ ΤΟΝ ΣΚΩΤΩΣΕΙ...ΚΑΙ ΧΑ..ΧΑ......ΧΑΜΟΓΕΛΑΓΕ......ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙς....''

ακου τι βρηκε να της πει η γυναικα!! ας μην πω πως θα την χαρακτηριζα!!
σορρυ για τα πολλα ..αλλα συγχιστηκα οταν τα ακουσα..πρωι πρωι

Αυτή τον θέλει σίγουρα. Προσπαθεί να πληγώσει την φίλη σου. Η φίλη σου είναι αυτή που έχει το παιχνίδι στα χέρια της όμως. Αν αφήσει να την επηρεάσει, θα πετύχει η άλλη τον στόχο της. Το άσχημο είναι ότι ο άντρας της το έχει πάρει μάλλον χαλαρά. Δεν είναι αυτος που απειλείται και δεν έρχεται στην θέση της φίλης σου.
Τελικά, τι έγινε τους είπε να βγουν για καφέ;

δεν τους είπε κατι για την ώρα..ποιος ξερει τι εχει στο μυαλο της και αυτη.. μηπως θελει να υπαρξουνκαι άλλες ΄΄τυχαίες΄΄ συναντησεις...γιατι οι κοινόι τους φίλοι είναι ακόμη φίλοι και των δυο...δεν ξέρω ειλικρινα..

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμείς είμαστε μαζί 14 χρόνια. εγώ δεν είχα άλλον πριν από αυτόν (ήμουν μόνο 19) τον είδα και τυφλώθηκα!!! χιχιχι το στεφάνι μου από την άλλη όταν τον γνώρισα ήταν ήδη 26 και είχε δύο μεγάλες σχέσεις στη ζωή του. με τη μία από αυτές τα τελευταία 4-5 χρόνια έχουν μια τυπική επικοινωνία μέσω facebook και κανένα τηλέφωνο στις γιορτές τους. εγώ δεν την έχω γνωρίσει και ούτε έχω και καμιά όρεξη να τη γνωρίσω. δεν με πειράζει καθόλου αυτή η μικρή επικοινωνία. έχουν περάσει και σχεδον 20 χρόνια από τότε που χώρισαν. έλεος δηλαδή. βέβαια δεν έχουν συναντηθεί. αν ήθελαν να βγουν μάλλον θα τους κατσικωνόμουν.
είπαμε κιουρία κιουρία αλλά δεν είμαι και Σουηδέζα.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:εμείς είμαστε μαζί 14 χρόνια. εγώ δεν είχα άλλον πριν από αυτόν (ήμουν μόνο 19) τον είδα και τυφλώθηκα!!! χιχιχι το στεφάνι μου από την άλλη όταν τον γνώρισα ήταν ήδη 26 και είχε δύο μεγάλες σχέσεις στη ζωή του. με τη μία από αυτές τα τελευταία 4-5 χρόνια έχουν μια τυπική επικοινωνία μέσω facebook και κανένα τηλέφωνο στις γιορτές τους. εγώ δεν την έχω γνωρίσει και ούτε έχω και καμιά όρεξη να τη γνωρίσω. δεν με πειράζει καθόλου αυτή η μικρή επικοινωνία. έχουν περάσει και σχεδον 20 χρόνια από τότε που χώρισαν. έλεος δηλαδή. βέβαια δεν έχουν συναντηθεί. αν ήθελαν να βγουν μάλλον θα τους κατσικωνόμουν.
είπαμε κιουρία κιουρία αλλά δεν είμαι και Σουηδέζα.

Είσαι ΘΕΑ!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:...Γιαυτό σου λέω μπουμπουκίτσα.
Να του μιλήσει... Μόνο έτσι θα ξαλαφρώσει. Μόνο αν ανακαλύψει τι πραγματικά αισθάνεται ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ. Το τι κάνει αυτή, λίγο μας νοιάζει, εφόσον ο άντρας της είναι "σωστός"...

Όπου "αυτήν" εννοώ την άααλλη, δηλ την πρώην.

bou-boukitsa έγραψε:tziz μου δεν ξερω αν διαβασες απο την αρχή..αλλά η κοπέλα δεν έχει πρωην...αυτός είναι η πρώτη της σχέση....αντίθετα αυτουνού αυτή η πρώην ειναι η πρωτη του σχεση και της πρώην αυτός..και μάλιστα κρατησε 12 χρόνια...αυτά την κανουν να αισθάνεται άβολα ειδικά τωρα που την είδε..τοσα χρόνια δεν την είχε ξανασυναντήσει...οπότε τι να πει?
δεν ξέρω και εγω ..σε αυτές τις καταστάσεις φοβαμαι μήπως πω κατι που δεν πρέπει..και δεν στιρίξω τον αλλο όσο πρέπει..ειναι πολύ φιλη μου και θελω να της σταθω αλλα δεν έχω όλες τις απαντησεις

Τα διάβασα όλα μπουμπουκίτσα μου.
Και τι σημασία που για τη φίλη σου είναι ο πρώτος της???
Ίσα ίσα που την πήρε και "παρθένα" Razz
Λοιπόν, εμένα μου αρέσουν οι ξεκάθαρες κουβέντες. Αν νιώθεις πως η φίλη σου δεν είναι τέτοιος τύπος, ή απλά δεν έχει τη δύναμη να το κάνει (να του μιλήσει εννοώ) τότε, καλύτερα να κάτσει στα αυγά της.
Αλλά κάτσε να διαβάσω και την επόμενη σελίδα με το τι έγινε στη βάφτιση και επανέρχομαι...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Ό,
(Όσο για το όνομα, μου είχε έρθει πολλές φορές να φωνάξω τον άντρα μου με το όνομα του πρώην. Τον φώναζα "μωρό μου" για να είμαι σίγουρη! Κι έλεγα, σε 9 χρόνια θα το συνηθίσω! Άσχημο πράμα ρε κορίτσια...)

ΛΟΙΠΟΝ ..ΚΟΙΤΑ ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕς....ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ ΄΄ΜΩΡΟ ΜΟΥ΄΄ ..ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ?..ΩΧ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΤΩΡΑ!..
ΕΣΥ ΕΧΕΙς ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΤΩΡΑ?ΑΚΟΜΗ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΕΙς?


ξεσπούσα και αυτός ο κακομοίρης με κοιτούσε Shocked .... Φυσικά δεν καταλάβαινε, το λόγο που φερόμουν παρανοϊκά....
..ΒΛΕΠΩ ΑΝ ΜΕ ΞΑΝΑΠΕΙ ΜΩΡΟ ΤΟΥ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΩ ΕΤΣΙ...ΧΑ..ΧΑ..
..

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
florentiab έγραψε:εμείς είμαστε μαζί 14 χρόνια. εγώ δεν είχα άλλον πριν από αυτόν (ήμουν μόνο 19) τον είδα και τυφλώθηκα!!! χιχιχι το στεφάνι μου από την άλλη όταν τον γνώρισα ήταν ήδη 26 και είχε δύο μεγάλες σχέσεις στη ζωή του. με τη μία από αυτές τα τελευταία 4-5 χρόνια έχουν μια τυπική επικοινωνία μέσω facebook και κανένα τηλέφωνο στις γιορτές τους. εγώ δεν την έχω γνωρίσει και ούτε έχω και καμιά όρεξη να τη γνωρίσω. δεν με πειράζει καθόλου αυτή η μικρή επικοινωνία. έχουν περάσει και σχεδον 20 χρόνια από τότε που χώρισαν. έλεος δηλαδή. βέβαια δεν έχουν συναντηθεί. αν ήθελαν να βγουν μάλλον θα τους κατσικωνόμουν.
είπαμε κιουρία κιουρία αλλά δεν είμαι και Σουηδέζα.

Είσαι ΘΕΑ!!!



thank you!!! οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 3 417472 οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 3 417472
αλλά μην νομίζεις οτι δεν έχω βαρέσει κι εγώ τις υστερίες μου.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
δεν τους είπε κατι για την ώρα..ποιος ξερει τι εχει στο μυαλο της και αυτη.. μηπως θελει να υπαρξουνκαι άλλες ΄΄τυχαίες΄΄ συναντησεις...γιατι οι κοινόι τους φίλοι είναι ακόμη φίλοι και των δυο...δεν ξέρω ειλικρινα..

Ε, μα πρέπει να ανοίξει τα μάτια επιτέλους ο σύζηγος. Αν του συνέβαινε αυτουνού, δεν θα ήταν τόσο χαλαρός φαντάζομαι. Μπορεί για αυτον να έχει τελειώσει και να ξέρει ότι δεν πρόκειται να κάνει κάτι αλλά ας το δώσει να το καταλάβει και στην πρώην του. Δεν μπορεί η φίλη σου να έχει άγχος πότε θα πέσουν πάνω της... Επίσης το παιχνίδι είναι στα χέρια της και αν δεν το χειριστεί σωστά, λογικά και με αξιοπρέπεια θα έχει κερδίσει η πρώην αυτό που επιδιώκει που είναι να μπει ανάμεσά τους και να τους δημιουργήσει πρόβλημα. Ας μιλησει με τον άντρα της για το τι την ενοχλεί, για το τι της είπε χθες και για το πως τους κοιτούσε. Ας τον βάλει στην θέση της με κάποιο παράδειγμα. Το ότι δεν είχε σχέση πριν απο αυτόν είναι πολύ βολικό για τον ίδιο, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είχε και κατακτήσεις... Αν μια παλιά κατάκτηση την διεκδικούσε ξανά, πως θα ένιωθε εκείνος; Δεν θα περίμενε από την ίδια να "καθαρίσει"; Αν του μιλήσει ήρεμα και με επιχειρήματα, θα την καταλάβει πιστεύω και ίσως να δραστηριοποιηθεί. Αν δεν μπορεί να πει κάτι στην πρώην και να το κοψει μαχαίρι, τουλάχιστον θα έχει το νου του γιατί θα ξέρει ότι τον διεκδικεί και θα φέρονται πιο θερμά ο ένας στον άλλο μπροστά της και κάποια στιγμή θα το λάβει το μήνυμα... Αυτή μπορεί να πιστεύει ότι μετά από 2 παιδιά μπορεί να έχει πεθάνει το πάθος και να θέλει να βρει πάτημα εκεί... Γι' αυτό δηλώνει πόσο ποθητή ήταν τότε και πόσο καλά της φέρθηκε ο άντρας της φίλης σου. Είναι σχεδόν σαν να μετανοιώνει γιατί μάλλον δεν βρήκε καλύτερο όταν τον άφησε... Ή μπορεί να είναι ο χαρακτήρας της να μην εκτιμά αυτό που έχει μέχρι να το χάσει... Το θέμα μας είναι να καταλάβει λοιπόν απο πρώτο χέρι ότι το ζευγάρι δεν το ενώνουν μόνο τα 2 παιδιά τους αλλά έχουν πολύ καλή σχέση και μεταξύ τους. Δεν λέω με το που την βλέπουν να αρχίσουν τα γλωσσόφιλα... Laughing Laughing Laughing Laughing , αλλά αρκούν οι αγκαλιές, τα χαμόγελα, τα αγγίγματα και κυρίως τα βλέμματα. Στο κάτω κάτω δεν θα κάνουν κάτι που δεν αισθάνονται ήδη.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Tziz"][quote="Tziz"]...

bou-boukitsa έγραψε:tz

Τα διάβασα όλα μπουμπουκίτσα μου.
Και τι σημασία που για τη φίλη σου είναι ο πρώτος της???
Ίσα ίσα που την πήρε και "παρθένα" Razz
Λοιπόν, εμένα μου αρέσουν οι ξεκάθαρες κουβέντες. Αν νιώθεις πως η φίλη σου δεν είναι τέτοιος τύπος, ή απλά δεν έχει τη δύναμη να το κάνει (να του μιλήσει εννοώ) τότε, καλύτερα να κάτσει στα αυγά της.
Αλλά κάτσε να διαβάσω και την επόμενη σελίδα με το τι έγινε στη βάφτιση και επανέρχομαι...

η φίλη μου μια χαρα μπορει να μιλησει αν το αποφασισει....εγω δεν το πολυεχω γιαυτο δεν ξερω τι ακριβως να της πω...δηλαδη να τον ρωτησει ευθεως αν αισθανεται κατι για την πρωην,,,αυτο εννοείς??..δεν θα ειναι ψυχοφθορο αυτο?

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε: Ο άντρας μου δε, σκορπιός στο ζώδιο (είναι σημαντικό στοιχείο Very Happy ), ακόμα θυμάται όσους μου την "έπεσαν" τότε. Και όταν λέω θυμάται εννοώ ό΄τι στο μυαλό του τους έχει "φακελωμένους". Μέχρι και αριθμό κυκλοφορίας θυμάται...

ελπιζω να μην ειναι αστυνομικος και λαμβανουν καθε τοσο απο καμια κληση γιατι σου εξεφρασαν το θαυμασμο τους!!!!!!!! Razz

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
δεν τους είπε κατι για την ώρα..ποιος ξερει τι εχει στο μυαλο της και αυτη.. μηπως θελει να υπαρξουνκαι άλλες ΄΄τυχαίες΄΄ συναντησεις...γιατι οι κοινόι τους φίλοι είναι ακόμη φίλοι και των δυο...δεν ξέρω ειλικρινα..

Ε, μα πρέπει να ανοίξει τα μάτια επιτέλους ο σύζηγος. Αν του συνέβαινε αυτουνού, δεν θα ήταν τόσο χαλαρός φαντάζομαι. Μπορεί για αυτον να έχει τελειώσει και να ξέρει ότι δεν πρόκειται να κάνει κάτι αλλά ας το δώσει να το καταλάβει και στην πρώην του. Δεν μπορεί η φίλη σου να έχει άγχος πότε θα πέσουν πάνω της... Επίσης το παιχνίδι είναι στα χέρια της και αν δεν το χειριστεί σωστά, λογικά και με αξιοπρέπεια θα έχει κερδίσει η πρώην αυτό που επιδιώκει που είναι να μπει ανάμεσά τους και να τους δημιουργήσει πρόβλημα. Ας μιλησει με τον άντρα της για το τι την ενοχλεί, για το τι της είπε χθες και για το πως τους κοιτούσε. Ας τον βάλει στην θέση της με κάποιο παράδειγμα. Το ότι δεν είχε σχέση πριν απο αυτόν είναι πολύ βολικό για τον ίδιο, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είχε και κατακτήσεις... Αν μια παλιά κατάκτηση την διεκδικούσε ξανά, πως θα ένιωθε εκείνος; Δεν θα περίμενε από την ίδια να "καθαρίσει"; Αν του μιλήσει ήρεμα και με επιχειρήματα, θα την καταλάβει πιστεύω και ίσως να δραστηριοποιηθεί. Αν δεν μπορεί να πει κάτι στην πρώην και να το κοψει μαχαίρι, τουλάχιστον θα έχει το νου του γιατί θα ξέρει ότι τον διεκδικεί και θα φέρονται πιο θερμά ο ένας στον άλλο μπροστά της και κάποια στιγμή θα το λάβει το μήνυμα... Αυτή μπορεί να πιστεύει ότι μετά από 2 παιδιά μπορεί να έχει πεθάνει το πάθος και να θέλει να βρει πάτημα εκεί... Γι' αυτό δηλώνει πόσο ποθητή ήταν τότε και πόσο καλά της φέρθηκε ο άντρας της φίλης σου. Είναι σχεδόν σαν να μετανοιώνει γιατί μάλλον δεν βρήκε καλύτερο όταν τον άφησε... Ή μπορεί να είναι ο χαρακτήρας της να μην εκτιμά αυτό που έχει μέχρι να το χάσει... Το θέμα μας είναι να καταλάβει λοιπόν απο πρώτο χέρι ότι το ζευγάρι δεν το ενώνουν μόνο τα 2 παιδιά τους αλλά έχουν πολύ καλή σχέση και μεταξύ τους. Δεν λέω με το που την βλέπουν να αρχίσουν τα γλωσσόφιλα... Laughing Laughing Laughing Laughing , αλλά αρκούν οι αγκαλιές, τα χαμόγελα, τα αγγίγματα και κυρίως τα βλέμματα. Στο κάτω κάτω δεν θα κάνουν κάτι που δεν αισθάνονται ήδη.

για άλλη μαι φορά έχεις δίκιο! δε μπορώ παρά να συμφωνήσω!!

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν είναι δεδομένο οτι αυτη τον θέλει. Μπορεί απλώς να θέλει να επιβεβαιωθεί ή μπορεί να θέλει να καπελώσει τη φίλη σου από ανασφάλεια.

Αν η φίλη σου έδειξε αδυναμία, έχασε στο μεταξύ τους παιχνίδι, αλλά σκασίλα της. Θα μπορούσε βέβαια να της απαντήσει, οτι αυτό ο άντρας της της το είχε πει (της πρώην) προ Χριστού και οτι τώρα σιγά μην ασχολείται μαζί της.
Κατι του στυλ: "Μη χαλιέσαι γλυκιά μου, πήγαινε με όποιον μ@λ@κ@ θέλεις, ο άντρα μου δε δίνει δεκάρα. Σε διαβεβαιώ"!
Αυτό βέβαια ψιλοείναι κατινιά, αλλά τη ρουπώνει την αλλη αυτομάτως.

Άν ο άντρας της φίλης σου είναι σωστός, τότε το "θέμα" μπαίνει μεταξύ γυναικών. Σε καμία περίπτωση να μην αφήσει η φίλη σου πεδίο, ωστε να το εκμεταλλευτεί η άλλη και να της τσακίσει την ψυχολογία.

Όπως και εμείς έτσι και οι άντρες το "δραματακι" γουστάρουν να το ζήσουν. Επιβεβαιώνονται.

Η φίλη σου πρέπει να ηρεμήσει, να το συζητήσει με τον άντρα της και όπως σου είπα και χθες να τον βάλει στη θέση της. Καθόλου δε θα του άρεσε, αν ο πρώην της γυναίκας του (αν είχε η φίλη σου) του φερόταν με αυτόν τον τρόπο.
Τωρα η φίλη σου έχει και πάτημα, την ηλιθια συμπεριφορά της πρώην, που ούτε το παιχνίδι της δεν ξέρει να παίξει.

Αχ κατι τέτοια έκανε και η δική μας πρώην!!! Τι χαζές!!!

Τέλος ό άντρας της τί μακακίες κάνει;;; Τί της ανέφερε τί έκανε ο κουμπάρος και αν κοιτούσε την πρώην περίεργα πριν από 50 χρόνια! Να του τα κόψει αυτά!! Μη χαλαει την ψυχολογία της, αυτή θα χάσει! Ψυχολογικά εννοώ θα χάσει. Σιγά μην της κλείσει το σπίτι η πρώην... μη χέσω!!! Twisted Evil

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:οταν κάποια στιγμή ο άντρας τνς έφυγε λεει η πρώην στη φίλη μου....''οταν είχαμε χωρήσει ο Κ..... (Ο ΑΝΤΡΑς ΤΗς ΦΙΛΗς ΜΟΥ ΔΗΛ) ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΑΝ ΤΑ ΒΡΩ ΚΑΝΕΝΑ Μ.....ΛΚ@ ΘΑ ΤΟΝ ΣΚΩΤΩΣΕΙ...ΚΑΙ ΧΑ..ΧΑ......ΧΑΜΟΓΕΛΑΓΕ......ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙς....''

ακου τι βρηκε να της πει η γυναικα!! ας μην πω πως θα την χαρακτηριζα!!
σορρυ για τα πολλα ..αλλα συγχιστηκα οταν τα ακουσα..πρωι πρωι

κατι τετοιο ειπε και σε μενα η πρωην του δικου μου.στην πολυ αρχη της σχεσης μας λεει να βγουμε με τα ξαδερφια μου λεω κι εγω οκ!παμε συνανταμε αυτα τα "υπεροχα" παιδια και μολις ειδαν οτι ο αντρας μου συνοδευεται επεσε το σχετικο τηλεφωνημα και τσουπ να την η πρωην και καλα τυχαια μεσα σε ολη την αθήνα...!!!βλεπεις η πρωην ηταν κολλητη της γκομενας του ξαδερφου και δε γινοταν ο αντρας μου να εχει διαλεξει καποια που να μην ειναι απο τον δικο τους περιγυρο να μην περναει απο τον δικο τους ελεγχο...να μην τα πολυλογω ο αντρας μου επιτοπου στην καφετερια και ενω καθομαστας διπλα διπλα μου εστειλε μηνυμα οτι αυτη ειναι η πρωην του και στο σπιτι οταν γυρισαμε μου ειπε τι παιζει με την γκομενα του ξαδερφου και την πρωην.δυστυχως υπηρξαν και αλλες τετοιες συμπτωσεις που εκανα οτι δε καταλαβαινα και δεν εδωσα την παραμικρη εντυπωση οτι διεκδικω τα αυτονοητα...καποια φορα ομως με πλησιασε η κοπελα και μου αρχισε την κουβεντα και καλα αφου βγαινουμε συχνα ας γινουμε και φιλες...και αρχισε τα τι ζωδιο εισαι αχ παρα πολυ καλα τα παω εγω με τους υδροχοους και αλλες μπουρδες για να φτασουμε στο τελος στο "αχ ο βαγγελης τι καλο παιδι που ειναι,να τον προσεχεις" και της απανταω κι εγω "το ξερω οτι ειναι πολυ καλο παιδι και να εισαι σιγουρη οτι τον προσεχω πολυ καλυτερα απο οσο εσυ.μου το λεει συνεχεια εξαλλου πως γυναικα σας εμενα δε πιστευε οτι υπαρχει" η αλλη καγκελο! και την αποτελειωνω με το θεικο "παντως σε ευχαριστω πολυ που του φερθηκες ετσι και τελικα χωρισατε και ΤΩΡΑ τον εχω εγω" Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
βεβαια αφου η γκομενα του ξαδερφου προηχθη σε αρραβωνιαστικια σε κατι γιορτες οπως τα γενεθλια της δε γινοταν να μη παμε οποτε τη βλεπαμε και παντα πηγαινε καθοταν απεναντι ακριβως απο τον αντρα μου με το ξεκωλο μινι για ευολονοητους λογους........
καποια στιγμη πολυυυυυυυυ αργοτερα οταν πια παντρευτηκαμε και γεννησα τους πηρε και τους σηκωσε και ξαδερφο και γυναικα και ηρεμησαμε απο τα φιδια που μας περιτριγυριζαν......

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις