Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
53 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 53 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 8]

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μακρυά τελείως μακρυά αλλά για πες ο άντρας της φίλης σου τι λέει για αυτό;;

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: Μακρυά τελείως μακρυά αλλά για πες ο άντρας της φίλης σου τι λέει για αυτό;;

Ο καημένος δεν επιμένει..αλλά της είπε...΄΄τι να κάνω ..τόσα χρόνια την ξέρω ..δεν μπορώ να μην πώ ούτε καλημέρα,,΄΄αλλά για συνάντηση δεν τον ενδιαφέρει...αλλά θυμήθικε πως και όταν ειχε γνωρίσει αυτός τη φίλη μου μου του ειχε πει η πρώην πως δεν έχει πρόβλημα και θέλει να τη γνωρίσει...και λεει στη φίλη μου ..΄΄οτι θέλεις ,αλλα αυτη να ξέρεις πως απο την αρχή δεν είχε πρόβλημα..ειναι και παντρεμένη τώρα πια..΄΄΄.....άντρες μωρέ ...πιστέυουν τις ΄΄αγνές΄΄προθέσεις του καθενός..

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για μένα όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω δεν είναι δυνατόν να υφίσταται φιλική σχέση ανάμεσα σε δυο πρώην με τίποτα, δεν υπάρχει περίπτωση!!

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το ιδιο και εγω πιστευω.... καλυτερα να μην γινει αυτη η συναντηση ΠΟΤΕ!!! ξυπνανε μνημες , ίσως και πάθη ..... εδω ξυπνανε σε ατομα που ελκονται μεταξυ τους και δεν εχουν προχωρησει και σε κατι ... οχι οχι τα φοβαμαι πολυ αυτα!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: Για μένα όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω δεν είναι δυνατόν να υφίσταται φιλική σχέση ανάμεσα σε δυο πρώην με τίποτα, δεν υπάρχει περίπτωση!!

συμφωνώ!! γιαυτο απο την αρχη της ειπα πως νομιζω πως δεν πρεπει να ανπτυξει καμια ειδους σχεση...αλλά νομίζω πλέον το θέμα δεν ειναι ο αντρας της που ειναι διατεθημενος να ακουσει αυτην..αλλά η ψυχολογια της ..απο την στιγμη που ειδε την αλλη θυμηθηκε πως ο αντρας της ειχε μια σχεση μακροχρονια και εχει μπει στη διαδικασια να διεκδικεί το ΄΄μυαλό ΄΄ του κατα καποιο τρόπο..
καλα..τωρα που την ειδε και αυτος κατι θα θυμηθηκε..αλλά αυτο δεν σημαινει πως δεν αγαπαει την φιλη μου...αυτο της λεω...
επισης εχει την ΄΄ταση΄΄ να την βρισει στον αντρα της...αλλά μου λεει φοβαται πως ετσι θα δειξει ζηλια η οτι απειλειτς και δεν το κανει ,...και ετσι σκαει...δεν ειναι καλυτερα να πει οτι θελει....η όχι...σε αυτο δεν ηξερα και εγω τη να της πω..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ κορίτσια ...μόλις μου έστειλε το εξης μνμ ...
..

....αν οταν θα ειναι και αυτη με τον αντρα της 12 χρονια πια μαζι....θα εχει ξεχασει τελειως την άλλη τότε η επειδή αυτη ηταν η πρώτη του σχέση θα έχει πάντα ΄΄προβάδισμα΄΄

ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΑΝΤΗΣΩ ???
ΑΧ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
vasoula έγραψε: Για μένα όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω δεν είναι δυνατόν να υφίσταται φιλική σχέση ανάμεσα σε δυο πρώην με τίποτα, δεν υπάρχει περίπτωση!!

συμφωνώ!! γιαυτο απο την αρχη της ειπα πως νομιζω πως δεν πρεπει να ανπτυξει καμια ειδους σχεση...αλλά νομίζω πλέον το θέμα δεν ειναι ο αντρας της που ειναι διατεθημενος να ακουσει αυτην..αλλά η ψυχολογια της ..απο την στιγμη που ειδε την αλλη θυμηθηκε πως ο αντρας της ειχε μια σχεση μακροχρονια και εχει μπει στη διαδικασια να διεκδικεί το ΄΄μυαλό ΄΄ του κατα καποιο τρόπο..
καλα..τωρα που την ειδε και αυτος κατι θα θυμηθηκε..αλλά αυτο δεν σημαινει πως δεν αγαπαει την φιλη μου...αυτο της λεω...
επισης εχει την ΄΄ταση΄΄ να την βρισει στον αντρα της...αλλά μου λεει φοβαται πως ετσι θα δειξει ζηλια η οτι απειλειτς και δεν το κανει ,...και ετσι σκαει...δεν ειναι καλυτερα να πει οτι θελει....η όχι...σε αυτο δεν ηξερα και εγω τη να της πω..

Σίγουρα και αυτός κάτι θα θυμήθηκε αλλά δεν είναι απαραίτητο να θυμήθηκε κάτι θετικό. Wink Αν η τελευταία εντύπωση απο την σχέση τους ήταν αρνητική, ίσως και να σκέφτηκε όταν την ξαναείδε ότι έχασε κάποια χρόνια από την ζωή του μαζί της. Δεν το αποκλύω, ειδικά αν αυτό που έψαχνε το έχει βρει στην φίλη σου και είναι καλά μαζί. Αν είναι ευτυχισμένοι, πες στην φίλη σου να μην βάλει η ίδια το "φάντασμα" της πρώην να μπει ανάμεσά τους. Δεν νομίζω ο άντρας της να θέλει να κάνει κάτι με την πρώην από όσα μας είπες. Άρα δεν είναι απειλή στην ουσία. Αν συμβεί κάτι θα φταίει περισσότερο ο ίδιος και όχι τόσο η πρώην (για την οποία και εγώ σκέφτομαι τα χειρότερα εννοείται).

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:
Ο καημένος δεν επιμένει..αλλά της είπε...΄΄τι να κάνω ..τόσα χρόνια την ξέρω ..δεν μπορώ να μην πώ ούτε καλημέρα,,΄΄αλλά για συνάντηση δεν τον ενδιαφέρει...αλλά θυμήθικε πως και όταν ειχε γνωρίσει αυτός τη φίλη μου μου του ειχε πει η πρώην πως δεν έχει πρόβλημα και θέλει να τη γνωρίσει...και λεει στη φίλη μου ..΄΄οτι θέλεις ,αλλα αυτη να ξέρεις πως απο την αρχή δεν είχε πρόβλημα..ειναι και παντρεμένη τώρα πια..΄΄΄.....άντρες μωρέ ...πιστέυουν τις ΄΄αγνές΄΄προθέσεις του καθενός..


αντρεσ οπως λες και εσυ...Ωρεσ ωρεσ τους λυπαμαι!Ειναι πραγματικα αθωοι σε οτι εχει να κανει με τις γυναικες! Twisted Evil

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:αχ κορίτσια ...μόλις μου έστειλε το εξης μνμ ...
..

....αν οταν θα ειναι και αυτη με τον αντρα της 12 χρονια πια μαζι....θα εχει ξεχασει τελειως την άλλη τότε η επειδή αυτη ηταν η πρώτη του σχέση θα έχει πάντα ΄΄προβάδισμα΄΄

ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΑΝΤΗΣΩ ???
ΑΧ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Ότι η άλλη είναι πρώην. Υπήρξε στην ζωή του αλλά πέρασε και τώρα υπάρχει η φίλη σου. Ας μην αφήσει το παρελθόν να την επηρεάσει. Ο άνθρωπος που έχει δίπλα της έχει τον χαρακτήρα που έχει εν μέρει επειδή έζησε μια σχέση 12 χρόνων που αν το καλοσκεφτούμε δεν άντεξε και πολύ γιατί οι αληθινές αγάπες κρατούν για πάντα. Το προβάδισμα δεν λέει κάτι. Το πάρρόν έχει σημασία και μόνο αυτό. Εξάλλου είναι πολύ σημαντικό ότι όταν η πρώην προσέγγισε τον άντρα της φίλης σου μιλώντας του για πιθανή επανασύνδεση, την απέρριψε. Τότε δεν υπολόγισε ο ίδιος με δική του απόφαση τα 12 χρόνια σχέσης που είχαν γιατί προχώρησε στην ζωή του. Είναι κρίμα να υποφέρει και αυτός και η φίλη σου. Είναι σαν ένα μπαλόνι που με τον καιρό ξεφούσκωσε. Μπορεί λοιπόν να ήταν η πρώτη του σχέση, αλλά αυτός από τότε είναι ένας πολύ διαφορετικός άνθρωπος. Δεν αξίζει να το πληρώνει αυτό επειδή είχε μια ατυχία. Αν ήξερε ότι μετά από 12 χρόνια θα χώριζε ίσως να μην έκανε αυτή τη σχέση ή να χώριζε νωρίτερα. Και επειδή έχω αδερφό που πριν λίγο καιρό χώρισε από την πρώτη του σχέση, έχω να πω πως οι άντρες πληγώνονται και δένονται περισσότερο... μέχρι να βρουν το καλύτερο και να δουν πως τελικά αυτό που νομίζαν πως έχασαν δεν είναι και τόσο σημαντικό... Ο έρωτας με έρωτα περνάει... Η φίλη σου έχει το πάνω χέρι, είναι στη ζωή του ΤΩΡΑ.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
vasoula έγραψε: Για μένα όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω δεν είναι δυνατόν να υφίσταται φιλική σχέση ανάμεσα σε δυο πρώην με τίποτα, δεν υπάρχει περίπτωση!!

συμφωνώ!! γιαυτο απο την αρχη της ειπα πως νομιζω πως δεν πρεπει να ανπτυξει καμια ειδους σχεση...αλλά νομίζω πλέον το θέμα δεν ειναι ο αντρας της που ειναι διατεθημενος να ακουσει αυτην..αλλά η ψυχολογια της ..απο την στιγμη που ειδε την αλλη θυμηθηκε πως ο αντρας της ειχε μια σχεση μακροχρονια και εχει μπει στη διαδικασια να διεκδικεί το ΄΄μυαλό ΄΄ του κατα καποιο τρόπο..
καλα..τωρα που την ειδε και αυτος κατι θα θυμηθηκε..αλλά αυτο δεν σημαινει πως δεν αγαπαει την φιλη μου...αυτο της λεω...
επισης εχει την ΄΄ταση΄΄ να την βρισει στον αντρα της...αλλά μου λεει φοβαται πως ετσι θα δειξει ζηλια η οτι απειλειτς και δεν το κανει ,...και ετσι σκαει...δεν ειναι καλυτερα να πει οτι θελει....η όχι...σε αυτο δεν ηξερα και εγω τη να της πω..

Σίγουρα και αυτός κάτι θα θυμήθηκε αλλά δεν είναι απαραίτητο να θυμήθηκε κάτι θετικό. Wink Αν η τελευταία εντύπωση απο την σχέση τους ήταν αρνητική, ίσως και να σκέφτηκε όταν την ξαναείδε ότι έχασε κάποια χρόνια από την ζωή του μαζί της. Δεν το αποκλύω, ειδικά αν αυτό που έψαχνε το έχει βρει στην φίλη σου και είναι καλά μαζί. Αν είναι ευτυχισμένοι, πες στην φίλη σου να μην βάλει η ίδια το "φάντασμα" της πρώην να μπει ανάμεσά τους. Δεν νομίζω ο άντρας της να θέλει να κάνει κάτι με την πρώην από όσα μας είπες. Άρα δεν είναι απειλή στην ουσία. Αν συμβεί κάτι θα φταίει περισσότερο ο ίδιος και όχι τόσο η πρώην (για την οποία και εγώ σκέφτομαι τα χειρότερα εννοείται).

εχεις απολυτο δικιο...δεν θα μπορουσα να το πω καλυτερα..αυτο ακριβωσ κανει αυτες της μερες..βαζει το φαντασμα της πρωην αναμεσα τους χωρις χειροπιαστο λογο...

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:μηπως πρεπει απλα να εμπιστευτει τον αντρας της...δεν εχει δωσει και ποτε δικαιωμα στο κατω κατω...
Συγνώμη αλλά εγώ εμπιστοσύνη ούτε στη σκιά μου. Κι αυτό που λένε οτι η εμπιστοσύνη δένει το ζευγάρι το θεωρώ τη μεγαλύτερη μαλακία. Η πολύ εμπιστοσύνη βλάπτει και ειδικά σε τέτοιες περιπτώσεις. (Γνώμη μου έτσι; )

sasanath έγραψε:ΚΑι μενα μου συνεβη κατι παρόμοιο ,δηλαδη ο πρωην να θελει να παμε για καφε αλλα εδειξα στον αντρα μου οτι δεν υπηρχε τέτοιο θεμα όχι πως ο ίδιος ήθελε να παει
Κι εμένα. Και φυσικά δεν υπήρχε τέτοια περίπτωση.
Και ενώ μέχρι πριν λίγο καιρό μιλάγαμε με τον πρώην σε γιορτές κυρίως, αφού ο άντρας μου δεν είχε πρόβλημα, κάποια στιγμή είδα στο βλέμμα του και στο ύφος του μια ενόχληση όταν του είπα οτι μίλησα το πρωί με τον τάδε, και παρ'όλο που δεν το παραδέχτηκε εγώ τα έκοψα μαχαίρι τα τηλέφωνα.

bou-boukitsa έγραψε:δεν μπορώ να μην πώ ούτε καλημέρα,αλλά για συνάντηση δεν τον ενδιαφέρει.........άντρες μωρέ πιστέυουν τις ΄΄αγνές΄΄προθέσεις του καθενός.
Στο πρώτο κομμάτι είναι σωστός.
Στο δεύτερο θα συμφωνήσω μαζί σου. Ή δεν καταλαβαίνουν ποτέ πότε τους την πέφτει ή τους χαλβαδιάζει μια γκόμενα ή μας δουλεύουν.

bou-boukitsa έγραψε:αχ κορίτσια ...μόλις μου έστειλε το εξης μνμ ...
..

....αν οταν θα ειναι και αυτη με τον αντρα της 12 χρονια πια μαζι....θα εχει ξεχασει τελειως την άλλη τότε η επειδή αυτη ηταν η πρώτη του σχέση θα έχει πάντα ΄΄προβάδισμα΄΄

ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΑΝΤΗΣΩ ???
ΑΧ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
Οτι η άλλη είναι η πρώτη του σχέση και καλώς να τη θυμάται.Έτσι κι αλλιώς ήταν απλώς αυτό. Αλλά η φίλη σου του χάρισε δύο παιδιά και είναι μαζί του στις χαρές και στις λύπες, στα εύκολα και στα δύσκολα. Δίπλα του σε όλα και πως ότι και να γίνει απο δω και πέρα στη ζωή τους, καλό η κακό, έχουν δύο παιδιά μαζί και μία ιδιότητα κοινή που δεν θα αλλάξει ποτέ.Γονείς.

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοιτα, το οτι θα τη σκέφτεται την πρωην, θα την σκεφτεται. Έτσι είναι μας αρέσει δε μας αρέσει. Αυτό λέγεται αναμνήσεις.
Ο άντρας της φίλης σου είχε και ζωή πριν απο τη φίλη σου, της αρέσει δεν της αρέσει.

Πρέπει η φίλη σου να συμφιλιωθεί με αυτό παρότι δεν είναι καθόλου ευχάριστο.

Αυτό που πρέπει να πάρει απόφαση η φίλη σου είναι να μη δηλητηριάζει τη σχέση της και το γάμο της με άσχημες σκεψεις και άστοχες κινήσεις.

Θεωρώ πώς πολλές συναντήσεις δε χρειάζονται. Δηλάδη μπορεί να ξεκαθαρίσει ειλικρινώς στον άντρα της οτι δε θέλει κοινωνικές επαφες μαζί της.
Από την άλλη καλό θα ήταν να μη φρικάρει σε αναποφευκτες συναντήσεις.
Δηλαδή στη βάπτιση θα έπρεπε να πάει και οχι απλώς να πάει, αλλά να γίνει μια θεά και να πάει. Να σταθεί δίπλα στον άντρα της και να είναι μια Κυρία, γεμάτη αυτοπεποίθηση και γνωρίζοντας και βάζοντας καλά μεσα στο μυαλό της οτι αυτή είναι σε θέση ισχύος και οτι δεν έχει να διεκδικήσει τίποτα. Να μην αφήσει κανένα περιθώριο στην άλλη, ούτε όταν θα βρεθεί στη δύσκολή θέση της γνωριμίας. Να είναι, όχι φιλική, σε καμία περίπτωση, αλλά τυπική, ευγενική και απόμακρη.

Να μιλήσει στον αντρα της για τα συναισθηματα της, βάζοντάς τον στη θέση της.

Αν σας πω για τη "δική" μας πρώην θα φρικάρετε!
Έχω κάνει Ντοκτορά στο θεμά "πρωην"

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ δεν μπορώ συγχύζομαι με τετοιου είδους γυναίκες....καμία αξία κανένας σεβασμός στον γάμο και την οικογένεια θέλει να το παιξεί πολιτισμένη και φίλη,αφού ο άνθρωπος προχώρησε και έφτιαξε οικογένεια τι στα κομάτια θέλει τώρα ας αφοσιωθεί στον δικό της άντρα...πάλι μου ανέβηκε η πίεση και δεν κάνει στην κατάσταση μου...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σισσίνι έγραψε:Κοιτα, το οτι θα τη σκέφτεται την πρωην, θα την σκεφτεται. Έτσι είναι μας αρέσει δε μας αρέσει. Αυτό λέγεται αναμνήσεις.
Ο άντρας της φίλης σου είχε και ζωή πριν απο τη φίλη σου, της αρέσει δεν της αρέσει.

Πρέπει η φίλη σου να συμφιλιωθεί με αυτό παρότι δεν είναι καθόλου ευχάριστο.

Αυτό που πρέπει να πάρει απόφαση η φίλη σου είναι να μη δηλητηριάζει τη σχέση της και το γάμο της με άσχημες σκεψεις και άστοχες κινήσεις.

Θεωρώ πώς πολλές συναντήσεις δε χρειάζονται. Δηλάδη μπορεί να ξεκαθαρίσει ειλικρινώς στον άντρα της οτι δε θέλει κοινωνικές επαφες μαζί της.
Από την άλλη καλό θα ήταν να μη φρικάρει σε αναποφευκτες συναντήσεις.
Δηλαδή στη βάπτιση θα έπρεπε να πάει και οχι απλώς να πάει, αλλά να γίνει μια θεά και να πάει. Να σταθεί δίπλα στον άντρα της και να είναι μια Κυρία, γεμάτη αυτοπεποίθηση και γνωρίζοντας και βάζοντας καλά μεσα στο μυαλό της οτι αυτή είναι σε θέση ισχύος και οτι δεν έχει να διεκδικήσει τίποτα. Να μην αφήσει κανένα περιθώριο στην άλλη, ούτε όταν θα βρεθεί στη δύσκολή θέση της γνωριμίας. Να είναι, όχι φιλική, σε καμία περίπτωση, αλλά τυπική, ευγενική και απόμακρη.

Να μιλήσει στον αντρα της για τα συναισθηματα της, βάζοντάς τον στη θέση της.

Αν σας πω για τη "δική" μας πρώην θα φρικάρετε!
Έχω κάνει Ντοκτορά στο θεμά "πρωην"

Για πες βρε σισσινη.!!!.γιατι τωρα που άνοιξε το θέμα καλό ειναι να είμαστε όλες προετοιμασμένες,,,στο κατω κατω ποσες απο εμας παντρευτηκαν καποιον ΄΄του κουτιού΄΄΄???(χωρις καμια άλλη σχεση στη ζωή του εννοώ) χα,,χα,,,δίκιο δεν έχω?

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σισσίνι έγραψε:Κοιτα, το οτι θα τη σκέφτεται την πρωην, θα την σκεφτεται. Έτσι είναι μας αρέσει δε μας αρέσει. Αυτό λέγεται αναμνήσεις.
Ο άντρας της φίλης σου είχε και ζωή πριν απο τη φίλη σου, της αρέσει δεν της αρέσει.

Πρέπει η φίλη σου να συμφιλιωθεί με αυτό παρότι δεν είναι καθόλου ευχάριστο.

Αυτό που πρέπει να πάρει απόφαση η φίλη σου είναι να μη δηλητηριάζει τη σχέση της και το γάμο της με άσχημες σκεψεις και άστοχες κινήσεις.

Θεωρώ πώς πολλές συναντήσεις δε χρειάζονται. Δηλάδη μπορεί να ξεκαθαρίσει ειλικρινώς στον άντρα της οτι δε θέλει κοινωνικές επαφες μαζί της.
Από την άλλη καλό θα ήταν να μη φρικάρει σε αναποφευκτες συναντήσεις.
Δηλαδή στη βάπτιση θα έπρεπε να πάει και οχι απλώς να πάει, αλλά να γίνει μια θεά και να πάει. Να σταθεί δίπλα στον άντρα της και να είναι μια Κυρία, γεμάτη αυτοπεποίθηση και γνωρίζοντας και βάζοντας καλά μεσα στο μυαλό της οτι αυτή είναι σε θέση ισχύος και οτι δεν έχει να διεκδικήσει τίποτα. Να μην αφήσει κανένα περιθώριο στην άλλη, ούτε όταν θα βρεθεί στη δύσκολή θέση της γνωριμίας. Να είναι, όχι φιλική, σε καμία περίπτωση, αλλά τυπική, ευγενική και απόμακρη.

Να μιλήσει στον αντρα της για τα συναισθηματα της, βάζοντάς τον στη θέση της.

Αν σας πω για τη "δική" μας πρώην θα φρικάρετε!
Έχω κάνει Ντοκτορά στο θεμά "πρωην"

Συμφωνώ σε όλα όσα λες. Σε βρίσκω πολύ σωστή.

ζουζουνομαμα


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμενα ηταν παντρεμενος 4 χρονια με μια κοπελα που γνωριζε απο τα 15 του. παντρευτηκαν και παρολο που του εκανε πολλα [οπως μου ειπε κι ο ιδιος και η πθερα μου] δεν ηθελε να χωρισουν. 4 χρονια μετα τον χωρισμο γνωριστηκαμε και παντρευτηκαμε. με εχει φωναξει αρκετες φορες με το ονομα της, και το χειροτερο θελει να εχουμε σχεσεις με πολλες φιλες κοινες με την πρωην. στην αρχη ειπα ναι. πηγαμε για καφε με μια κοινη τους φιλη, και μιλουσαν ολο για το πως περνουσαν οταν ηταν παντρεμενος με αυτην. τοτε του ειπα κι εγω οτι εφοσον νοσταλγει τις μερες εκεινες τοσο πολυ, ας παει να τις ξαναζησει. αυτο ηταν. μηπως δεν επρεπε να κανω κατι τςετοιο?

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζουζουνομαμα έγραψε:εμενα ηταν παντρεμενος 4 χρονια με μια κοπελα που γνωριζε απο τα 15 του. παντρευτηκαν και παρολο που του εκανε πολλα [οπως μου ειπε κι ο ιδιος και η πθερα μου] δεν ηθελε να χωρισουν. 4 χρονια μετα τον χωρισμο γνωριστηκαμε και παντρευτηκαμε. με εχει φωναξει αρκετες φορες με το ονομα της, και το χειροτερο θελει να εχουμε σχεσεις με πολλες φιλες κοινες με την πρωην. στην αρχη ειπα ναι. πηγαμε για καφε με μια κοινη τους φιλη, και μιλουσαν ολο για το πως περνουσαν οταν ηταν παντρεμενος με αυτην. τοτε του ειπα κι εγω οτι εφοσον νοσταλγει τις μερες εκεινες τοσο πολυ, ας παει να τις ξαναζησει. αυτο ηταν. μηπως δεν επρεπε να κανω κατι τςετοιο?

Το τι πρέπει και τι οχι είναι καθαρά υποκειμενικό. Αν νιώθεις ότι είναι κάτι που δεν το αντέχεις για ποιο λόγο να το υποστείς, εφόσον σε πληγώνει; Το θεωρώ απρεπές από την πλευρά τους να το συζητούν μπροστά σου. Δηλαδή εσύ πως θα μπορούσες να συμμετέχεις στην συζήτηση; Είναι θέμα σεβασμού. Εγώ έτσι το βλέπω.

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα παντως κοριτσια (με αφορμη τον τιτλο) η ..πρωην σχεση του αντρα μου ...ηταν για δεσιμο.....μεχρι και 2 χρονια σχεση που ειχαμε με τον αντρα μου(και εφοσον την ειχε χωρισει) εκεινη ειχε γινει η σκια...μου να το πω?? μεχρι και στα μπαρ στην τουαλετα πηγαινα και ερχοταν σαν το φαντασμα....μας ειχε ενοχλησει παρα πολυ μεχρι που λεγαμε ειναι τρελη....εγω βεβαια ηξερα τι ανδρα εχω ..μεναμε μαζι και ειμασταν μαζι ο ενας για τον αλλον...απλα εκεινη δεν ηθελε να το δεχτει.το ποσο χαμηλα επεσε δεν λεγεται....καναμε τα παντα να την ξεκολλησουμε και ιδιως ο συζυγος αλλα εκεινη λες και ειχε βαρεσει μπιέλα που λενε...ηθελε να αρραβωνιαστουνε οταν ηταν μαζι και ο αντρας μου επειδη δεν ηθελε και επειτα την χωρισε βρηκε εμενα μετα και αμεσως ημασταν αυτοκολλητοι και αρραβωνιαστηκαμε ηταν μαχαιρι στην καρδια για εκεινη και το πηρε πολυ στραβα...αλλα η λογικη το δειχνει καποιες φορες...οτι δεν τραβαει, αστο!!

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:Για πες βρε σισσινη.!!!.γιατι τωρα που άνοιξε το θέμα καλό ειναι να είμαστε όλες προετοιμασμένες,,,στο κατω κατω ποσες απο εμας παντρευτηκαν καποιον ΄΄του κουτιού΄΄΄???(χωρις καμια άλλη σχεση στη ζωή του εννοώ) χα,,χα,,,δίκιο δεν έχω?

Τί να πω βρε Μπου-μπουκίτσα; Οτι ενώ είχαν χωρίσει και μάλιστα με δική της πρωτοβουλία (θα εφευγε για άλλη πόλη και πήρε την απόφαση να τον αφήσει), όταν έμαθε οτι ο δικός μου με γνώρισε, τον είχε λυσσάξει στα τηλέφωνα και τα μηνύματα;;

Οτι ήρθε στην πόλη μας και τον πήρε τηλ. να πάνε για καφέ και ο δικός μου δεχτηκε και αυτή του παρουσιάστηκε με το βαλιτσάκι της κυρία, φάτσα φόρα για να την φιλοξενήσει σπίτι του; Οτι το βράδυ εκείνο την έβαλε να κοιμηθεί στο δωμάτιο του αδερφού του και αυτή μετά από λίγο πήγε να τον επισκεφτεί στο δικό του δωμάτιο με άγριες διαθέσεις;; (ο δικός μου λέει οτι όταν ξάπλωσε δίπλα του αυτός σηκώθηκε και έφυγε και πήγε και κλειδώθηκε στο δωμάτιο του αδερφού του, φυσικά και ΔΕΝ τον πίστεψα ποτε και ας έχει ορκιστεί.)
αν ήταν αθώα όλα αυτά θα μου είχε πει οτι θα πήγαινε για καφέ την πρώην του πριν πάει και όχι μετά.

Οτι κάθε φορά που μας έβλεπε μαζί ερχόταν και έμπαινε αναμεσά μας;; Στεγνα! Φαντάσου σκηνικό! Να σε κρατάει το αγόρι σου από τη μέση κι να έρχεται μία απο πίσω και να μπαίνει ανάμεσά σας!!

Για να καταλάβεις τον πήρε τηλέφωνο στα γενέθλια ΤΗΣ, για να της ευχηθεί χρόνια πολλά!!! Πόσο αξιολύπητο είναι αυτό;;;; Shocked Shocked Shocked Shocked

Στα γενέθλια του άντρα μου ήμασταν διακοπές και τον πήρε τηλ εννέα το πρωί για να του ευχηθεί!! Shocked Shocked Shocked

Και πολλά πολλά άλλα τέτοια χαριτωμένα.

Ο δικός μου φυσικά και το απολάμβανε, γιατί έπαιρνε το αιμα του πίσω για την απόρριψη και απο την άλλη θεωρούσε οτι δε μπορούσε να της πει κάτι, γιατί λεεί οτι δεν του έδινε αφορμές!!!
Μετά το συμβάν με τη "διανυκτέρευση" απορώ τί άλλη αφορμή ήθελε.

Εγώ από την άλλη δεν κρατησα πολύ καλη στάση. βεβαίως μπροστά της ήμουν μια κυρία, δεν της μίλησα ούτε τότε που μου γύρναγε τον κώλο της για να χαλβαδιάσει μαζί του.
Την χαιρετούσα πολύ τυπικά, όταν τη συναντούσαμε αλλά μεχρι εκεί.
Στον αντρα μου όμως γκρίνιαζα πολύ σε σημείο που πολλές φορές χαλάγαμε τα βράδια μας, ενώ κανονικά δεν είχα να χάσω τίποτα και ούτε να διεκδικήσω, αλλά όταν σκεφτόμουν οτι είχαν περασει τόσα μαζι 3,5 χρονια που ηταν μαζί ε μαι ανασφάλει την είχα. Δε θα έπρεπε όμως, γιατί με αυτά που έκανε έπεφτε τόσο στα μάτια του που και ο ίδιος απορούσε.
Στο τέλος έγινε τόσο γραφική που μου έλεγε περιστατικά και γελούσαμε μαζί της.
Τώρα πια ούτε που χαιρετιόμαστε αν τύχει να συναντηθούμε.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
ζουζουνομαμα έγραψε:εμενα ηταν παντρεμενος 4 χρονια με μια κοπελα που γνωριζε απο τα 15 του. παντρευτηκαν και παρολο που του εκανε πολλα [οπως μου ειπε κι ο ιδιος και η πθερα μου] δεν ηθελε να χωρισουν. 4 χρονια μετα τον χωρισμο γνωριστηκαμε και παντρευτηκαμε. με εχει φωναξει αρκετες φορες με το ονομα της, και το χειροτερο θελει να εχουμε σχεσεις με πολλες φιλες κοινες με την πρωην. στην αρχη ειπα ναι. πηγαμε για καφε με μια κοινη τους φιλη, και μιλουσαν ολο για το πως περνουσαν οταν ηταν παντρεμενος με αυτην. τοτε του ειπα κι εγω οτι εφοσον νοσταλγει τις μερες εκεινες τοσο πολυ, ας παει να τις ξαναζησει. αυτο ηταν. μηπως δεν επρεπε να κανω κατι τςετοιο?

Το τι πρέπει και τι οχι είναι καθαρά υποκειμενικό. Αν νιώθεις ότι είναι κάτι που δεν το αντέχεις για ποιο λόγο να το υποστείς, εφόσον σε πληγώνει; Το θεωρώ απρεπές από την πλευρά τους να το συζητούν μπροστά σου. Δηλαδή εσύ πως θα μπορούσες να συμμετέχεις στην συζήτηση; Είναι θέμα σεβασμού. Εγώ έτσι το βλέπω.

συμφωνω και εγω πως ηταν απρεπες να λενε τετοια μπροστάσου...αλλά δεν κατάλαβα....του ειπες να παει να τα ξαναζήσει...δηλαδή χωρίσατε??

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σισσίνι έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:Για πες βρε σισσινη.!!!.γιατι τωρα που άνοιξε το θέμα καλό ειναι να είμαστε όλες προετοιμασμένες,,,στο κατω κατω ποσες απο εμας παντρευτηκαν καποιον ΄΄του κουτιού΄΄΄???(χωρις καμια άλλη σχεση στη ζωή του εννοώ) χα,,χα,,,δίκιο δεν έχω?

Τί να πω βρε Μπου-μπουκίτσα; Οτι ενώ είχαν χωρίσει και μάλιστα με δική της πρωτοβουλία (θα εφευγε για άλλη πόλη και πήρε την απόφαση να τον αφήσει), όταν έμαθε οτι ο δικός μου με γνώρισε, τον είχε λυσσάξει στα τηλέφωνα και τα μηνύματα;;

Οτι ήρθε στην πόλη μας και τον πήρε τηλ. να πάνε για καφέ και ο δικός μου δεχτηκε και αυτή του παρουσιάστηκε με το βαλιτσάκι της κυρία, φάτσα φόρα για να την φιλοξενήσει σπίτι του; Οτι το βράδυ εκείνο την έβαλε να κοιμηθεί στο δωμάτιο του αδερφού του και αυτή μετά από λίγο πήγε να τον επισκεφτεί στο δικό του δωμάτιο με άγριες διαθέσεις;; (ο δικός μου λέει οτι όταν ξάπλωσε δίπλα του αυτός σηκώθηκε και έφυγε και πήγε και κλειδώθηκε στο δωμάτιο του αδερφού του, φυσικά και ΔΕΝ τον πίστεψα ποτε και ας έχει ορκιστεί.)
αν ήταν αθώα όλα αυτά θα μου είχε πει οτι θα πήγαινε για καφέ την πρώην του πριν πάει και όχι μετά.

Οτι κάθε φορά που μας έβλεπε μαζί ερχόταν και έμπαινε αναμεσά μας;; Στεγνα! Φαντάσου σκηνικό! Να σε κρατάει το αγόρι σου από τη μέση κι να έρχεται μία απο πίσω και να μπαίνει ανάμεσά σας!!

Για να καταλάβεις τον πήρε τηλέφωνο στα γενέθλια ΤΗΣ, για να της ευχηθεί χρόνια πολλά!!! Πόσο αξιολύπητο είναι αυτό;;;; Shocked Shocked Shocked Shocked

Στα γενέθλια του άντρα μου ήμασταν διακοπές και τον πήρε τηλ εννέα το πρωί για να του ευχηθεί!! Shocked Shocked Shocked

Και πολλά πολλά άλλα τέτοια χαριτωμένα.

Ο δικός μου φυσικά και το απολάμβανε, γιατί έπαιρνε το αιμα του πίσω για την απόρριψη και απο την άλλη θεωρούσε οτι δε μπορούσε να της πει κάτι, γιατί λεεί οτι δεν του έδινε αφορμές!!!
Μετά το συμβάν με τη "διανυκτέρευση" απορώ τί άλλη αφορμή ήθελε.

Εγώ από την άλλη δεν κρατησα πολύ καλη στάση. βεβαίως μπροστά της ήμουν μια κυρία, δεν της μίλησα ούτε τότε που μου γύρναγε τον κώλο της για να χαλβαδιάσει μαζί του.
Την χαιρετούσα πολύ τυπικά, όταν τη συναντούσαμε αλλά μεχρι εκεί.
Στον αντρα μου όμως γκρίνιαζα πολύ σε σημείο που πολλές φορές χαλάγαμε τα βράδια μας, ενώ κανονικά δεν είχα να χάσω τίποτα και ούτε να διεκδικήσω, αλλά όταν σκεφτόμουν οτι είχαν περασει τόσα μαζι 3,5 χρονια που ηταν μαζί ε μαι ανασφάλει την είχα. Δε θα έπρεπε όμως, γιατί με αυτά που έκανε έπεφτε τόσο στα μάτια του που και ο ίδιος απορούσε.
Στο τέλος έγινε τόσο γραφική που μου έλεγε περιστατικά και γελούσαμε μαζί της.
Τώρα πια ούτε που χαιρετιόμαστε αν τύχει να συναντηθούμε.

τουλαχιστον ξενοιασες...γιατι αυτοκαταστράφηκε αυτή....μέχρι και το τελευταίο πραγμα θετικο που μπορεί να είχε στο μυαλό του ο άντρασ σου για αυτην ..το κατέστρεψε μόνη της ...με τις αηδίες που έκανε...οπότε χαλάλι τα όσα πέρασες...

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:[
τουλαχιστον ξενοιασες...γιατι αυτοκαταστράφηκε αυτή....μέχρι και το τελευταίο πραγμα θετικο που μπορεί να είχε στο μυαλό του ο άντρασ σου για αυτην ..το κατέστρεψε μόνη της ...με τις αηδίες που έκανε...οπότε χαλάλι τα όσα πέρασες...


Laughing Laughing Laughing Laughing
ετσι ακριβως!
Αυτοκαταστραφηκε!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σισσίνι έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:Για πες βρε σισσινη.!!!.γιατι τωρα που άνοιξε το θέμα καλό ειναι να είμαστε όλες προετοιμασμένες,,,στο κατω κατω ποσες απο εμας παντρευτηκαν καποιον ΄΄του κουτιού΄΄΄???(χωρις καμια άλλη σχεση στη ζωή του εννοώ) χα,,χα,,,δίκιο δεν έχω?

Τί να πω βρε Μπου-μπουκίτσα; Οτι ενώ είχαν χωρίσει και μάλιστα με δική της πρωτοβουλία (θα εφευγε για άλλη πόλη και πήρε την απόφαση να τον αφήσει), όταν έμαθε οτι ο δικός μου με γνώρισε, τον είχε λυσσάξει στα τηλέφωνα και τα μηνύματα;;

Οτι ήρθε στην πόλη μας και τον πήρε τηλ. να πάνε για καφέ και ο δικός μου δεχτηκε και αυτή του παρουσιάστηκε με το βαλιτσάκι της κυρία, φάτσα φόρα για να την φιλοξενήσει σπίτι του; Οτι το βράδυ εκείνο την έβαλε να κοιμηθεί στο δωμάτιο του αδερφού του και αυτή μετά από λίγο πήγε να τον επισκεφτεί στο δικό του δωμάτιο με άγριες διαθέσεις;; (ο δικός μου λέει οτι όταν ξάπλωσε δίπλα του αυτός σηκώθηκε και έφυγε και πήγε και κλειδώθηκε στο δωμάτιο του αδερφού του, φυσικά και ΔΕΝ τον πίστεψα ποτε και ας έχει ορκιστεί.)
αν ήταν αθώα όλα αυτά θα μου είχε πει οτι θα πήγαινε για καφέ την πρώην του πριν πάει και όχι μετά.

Οτι κάθε φορά που μας έβλεπε μαζί ερχόταν και έμπαινε αναμεσά μας;; Στεγνα! Φαντάσου σκηνικό! Να σε κρατάει το αγόρι σου από τη μέση κι να έρχεται μία απο πίσω και να μπαίνει ανάμεσά σας!!

Για να καταλάβεις τον πήρε τηλέφωνο στα γενέθλια ΤΗΣ, για να της ευχηθεί χρόνια πολλά!!! Πόσο αξιολύπητο είναι αυτό;;;; Shocked Shocked Shocked Shocked

Στα γενέθλια του άντρα μου ήμασταν διακοπές και τον πήρε τηλ εννέα το πρωί για να του ευχηθεί!! Shocked Shocked Shocked

Και πολλά πολλά άλλα τέτοια χαριτωμένα.

Ο δικός μου φυσικά και το απολάμβανε, γιατί έπαιρνε το αιμα του πίσω για την απόρριψη και απο την άλλη θεωρούσε οτι δε μπορούσε να της πει κάτι, γιατί λεεί οτι δεν του έδινε αφορμές!!!
Μετά το συμβάν με τη "διανυκτέρευση" απορώ τί άλλη αφορμή ήθελε.

Εγώ από την άλλη δεν κρατησα πολύ καλη στάση. βεβαίως μπροστά της ήμουν μια κυρία, δεν της μίλησα ούτε τότε που μου γύρναγε τον κώλο της για να χαλβαδιάσει μαζί του.
Την χαιρετούσα πολύ τυπικά, όταν τη συναντούσαμε αλλά μεχρι εκεί.
Στον αντρα μου όμως γκρίνιαζα πολύ σε σημείο που πολλές φορές χαλάγαμε τα βράδια μας, ενώ κανονικά δεν είχα να χάσω τίποτα και ούτε να διεκδικήσω, αλλά όταν σκεφτόμουν οτι είχαν περασει τόσα μαζι 3,5 χρονια που ηταν μαζί ε μαι ανασφάλει την είχα. Δε θα έπρεπε όμως, γιατί με αυτά που έκανε έπεφτε τόσο στα μάτια του που και ο ίδιος απορούσε.
Στο τέλος έγινε τόσο γραφική που μου έλεγε περιστατικά και γελούσαμε μαζί της.
Τώρα πια ούτε που χαιρετιόμαστε αν τύχει να συναντηθούμε.


Μετά τον καφέ και την φιλοξενία, πως κατάφερες και τον συγχώρεσες πες μου... Γιατί εγώ είμαι πολύ εκρηκτική.

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:
Μετά τον καφέ και την φιλοξενία, πως κατάφερες και τον συγχώρεσες πες μου... Γιατί εγώ είμαι πολύ εκρηκτική.

πρέπει να είμασταν μαζί περίπου ένα μήνα. Δηλάδη αυτό έγινε στην αρχη της σχέσης.
Όταν μου το είπε ειμασταν στο σπίτι του. Στην αρχη το πήρα ψύχραιμα, αλλά όσο πέρναγε η ώρα και τον έβλεπα, τόσο μου γύριζαν τα μάτια ανάποδα, δεν του έκανα σκηνή, του είπα πολύ ψύχραιμα οτι αυτό με ξεπερνα και οτι δε θα ηθελα να τον ξαναδω.
Ε μετά από αυτό, με έπαιρνε τηλέφωνα, δεν το σήκωνα, μου έστελνε μηνύματα και την έστηνε έξω απο το σπίτι μου, με απειλούσε οτι αν δεν του μιλήσω θα έρθει να χτυπήσει το κουδούνι του σπιτιού μου (ήμουν 21 και έμενα με τους γονείς μου) ε και τελικά ενέδωσα. Embarassed Embarassed Embarassed

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σισσίνι έγραψε:
MariaM έγραψε:
Μετά τον καφέ και την φιλοξενία, πως κατάφερες και τον συγχώρεσες πες μου... Γιατί εγώ είμαι πολύ εκρηκτική.

πρέπει να είμασταν μαζί περίπου ένα μήνα. Δηλάδη αυτό έγινε στην αρχη της σχέσης.
Όταν μου το είπε ειμασταν στο σπίτι του. Στην αρχη το πήρα ψύχραιμα, αλλά όσο πέρναγε η ώρα και τον έβλεπα, τόσο μου γύριζαν τα μάτια ανάποδα, δεν του έκανα σκηνή, του είπα πολύ ψύχραιμα οτι αυτό με ξεπερνα και οτι δε θα ηθελα να τον ξαναδω.
Ε μετά από αυτό, με έπαιρνε τηλέφωνα, δεν το σήκωνα, μου έστελνε μηνύματα και την έστηνε έξω απο το σπίτι μου, με απειλούσε οτι αν δεν του μιλήσω θα έρθει να χτυπήσει το κουδούνι του σπιτιού μου (ήμουν 21 και έμενα με τους γονείς μου) ε και τελικά ενέδωσα. Embarassed Embarassed Embarassed

Μια χαρά σε βρίσκω!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις