Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
21 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 21 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 8]

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σισσίνι έγραψε:Δεν είναι δεδομένο οτι αυτη τον θέλει. Μπορεί απλώς να θέλει να επιβεβαιωθεί ή μπορεί να θέλει να καπελώσει τη φίλη σου από ανασφάλεια.

Αν η φίλη σου έδειξε αδυναμία, έχασε στο μεταξύ τους παιχνίδι, αλλά σκασίλα της. Θα μπορούσε βέβαια να της απαντήσει, οτι αυτό ο άντρας της της το είχε πει (της πρώην) προ Χριστού και οτι τώρα σιγά μην ασχολείται μαζί της.
Κατι του στυλ: "Μη χαλιέσαι γλυκιά μου, πήγαινε με όποιον μ@λ@κ@ θέλεις, ο άντρα μου δε δίνει δεκάρα. Σε διαβεβαιώ"!
Αυτό βέβαια ψιλοείναι κατινιά, αλλά τη ρουπώνει την αλλη αυτομάτως.

Άν ο άντρας της φίλης σου είναι σωστός, τότε το "θέμα" μπαίνει μεταξύ γυναικών. Σε καμία περίπτωση να μην αφήσει η φίλη σου πεδίο, ωστε να το εκμεταλλευτεί η άλλη και να της τσακίσει την ψυχολογία.

Όπως και εμείς έτσι και οι άντρες το "δραματακι" γουστάρουν να το ζήσουν. Επιβεβαιώνονται.

Η φίλη σου πρέπει να ηρεμήσει, να το συζητήσει με τον άντρα της και όπως σου είπα και χθες να τον βάλει στη θέση της. Καθόλου δε θα του άρεσε, αν ο πρώην της γυναίκας του (αν είχε η φίλη σου) του φερόταν με αυτόν τον τρόπο.
Τωρα η φίλη σου έχει και πάτημα, την ηλιθια συμπεριφορά της πρώην, που ούτε το παιχνίδι της δεν ξέρει να παίξει.

Αχ κατι τέτοια έκανε και η δική μας πρώην!!! Τι χαζές!!!

Τέλος ό άντρας της τί μακακίες κάνει;;; Τί της ανέφερε τί έκανε ο κουμπάρος και αν κοιτούσε την πρώην περίεργα πριν από 50 χρόνια! Να του τα κόψει αυτά!! Μη χαλαει την ψυχολογία της, αυτή θα χάσει! Ψυχολογικά εννοώ θα χάσει. Σιγά μην της κλείσει το σπίτι η πρώην... μη χέσω!!! Twisted Evil

σισσίνη δεν της απάντησε τίποτα...γιατί η φίλη μου είχε και 2 παιδιά μαζί να προσέχει ενώ η αυτή το έπαιζε ελέυθερη και ωράια..
ευτυχώς που τα παιδιά ειναι πολύ μικρα για να καταλαβουν τι ακουγανε...
παντως όντως ο άντρας της στην αρχή της γνωριμίας τους της τα ειχε ολα αυτα!!
τα θυμαμαι εγώ που μου τα έλεγε τοτε η φίλη μου ..δεν μπορει να τα εχει ξεχασει εκεινη..
και αυτο για τον μ@@@@κα που θα σκοτωσει αμα τον βρει η άλλη...καιμ άλλα πολλά του τύπου την αγάπησα πολύ αυτην και την αγαπω ακόμη..αλλά εσύ να μην φύγεις απο δίπλα μου...ολα αυτα στην αρχη πριν καν αρχισουν να εχουν σχεσεις..
και οτι ποτε δεν καταλαβε αυτος γιατι χωρησανε ,...ηταν και καλα όλα τελεια...και ποτε δεν ειχαν μαλωσει 12 χρονια ..και αλλεσ μπουρδες που πιστεω οτι τωρα θα εχει μετανοιωσει και αυτος που τα ελεγε τοτε...
τωρα ομως δειχνει να την αγαπαει. τη φιλη μου πολυ..και οπως ειχε πει και στον αντρα μου(ειναι φιλοιμ το ειχα αναφερει παραπανω) ..απο τοτε που γνωρισε τη φιλη μου εχει γινει καλυτερος ανθρωπος..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:οι

και της απανταω κι εγω "το ξερω οτι ειναι πολυ καλο παιδι και να εισαι σιγουρη οτι τον προσεχω πολυ καλυτερα απο οσο εσυ.μου το λεει συνεχεια εξαλλου πως γυναικα σας εμενα δε πιστευε οτι υπαρχει" η αλλη καγκελο! και την αποτελειωνω με το θεικο "παντως σε ευχαριστω πολυ που του φερθηκες ετσι και τελικα χωρισατε και ΤΩΡΑ τον εχω εγω" ......

δεν έχω λόγια!!! απλά εισαι κορυφαία!! την αποτέλειωσες!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συγνώμη για τη μεγάλη πάυση, άλλαξα και τάισα τη μικρή.

athina235 έγραψε:Και εμεις τα ιδια...Σκορπιος ο αντρα μου.Θυμαται μετα απο 8 χρονια ενα σωρο ασημαντες λεπτομεριες για διαφορους που μπορει να ηξερε οτι με διεκδικουσανε.(που να τα ηξερε και ολα!)
Αλλα αντιθετα για τα δικα του δεν θυμαται τιποτα!Οσες φορες τον ρωταω διαφορα ειναι σαν να εχει παθει αμνησια...
Ε βαρεθηκα και εγω και δεν ασχολουμαι!
Και τι να μαθω τωρα πια?Δεν με νοιαζει μετα πο τοσα χρονια..

Λοιπόν έτσι είμαστε εμείς, αλλά ανάποδα.
Εγώ θυμάμαι τα πάντα. Έχω μνήμες μέχρι και από τα "μικράτα" μου που λένε, και μου λέει η μάνα μου "ήσουν πολύ μικρή πώς τα θυμάσαι?" ακόμα και ο αδερφός μου που είναι δύο χρόνια μεγαλύτερος!
Και ειδικά αν έχεις κάνει κάτι που με έχει πειράξει, θα το θυμάμαι για πάντα...
Αντιθέτως ο άντρας μου δε θυμάται τι έφαγε χθες...
Αν κι έχω προσέξει ότι είναι κι αυτός ότι τον συμφέρει. Τες πα.

Ήθελα να πω το εξής. Επειδή όπως προείπα, είχα κι εγώ 9 χρόνια σχέση, και ήμασταν "οι πρώτοι" ο ένας για τον άλλο, θα σας πω βάση του τι θα ένιωθα και θα έκανα εγώ αν "έπεφτα" πάνω στον πρώην:

Δε νομίζω ότι τον θέλει. Απλά θέλει να μπει στο μάτι της νυν.
Καλά θα κάνει λοιπόν η νυν (η φίλη σου δηλ) να αλλάζει δρόμο όποτε τη βλέπει, γιατί όπως είπα η όλη διαδικασία/δοκιμασία είναι ψυχοφθόρα.
Κακό στον εαυτό της κάνει.
Ζηλεύει (η πρώην). Αυτό είναι όλο. Είναι ο θιγμένος της εγωισμός. Είναι οι σκέψεις αυτές που μπορεί οποιαδήποτε κοπέλα να κάνει αν βρισκόταν στη θέση της "κοίτα αυτός προχώρησε, έκανε οικογένεια, είναι ευτυχισμένος... - μακριά μου!! Mad Τι χαζή που ήμουν που τον παράτησα!"

Και καλά θα κάνει (η φίλη σου) να εξηγήσει στον άντρα της, πως αν ήθελε να την κάνει να ζηλέψει (τη φίλη σου εννοώ) το έχει καταφέρει, και να σταματήσει το "παιχνιδάκι" γιατί δεν της αρέσει καθόλου.

Εδώ κολλάει αυτό που λέει και η Φλώρα, πως κυρία κυρία, αλλά και το πολύ "κυρία" μπορεί να επιφέρει τα αντίθετα αποτελέσματα...
Όπως και οι κατινιές.
Η μέση οδός είναι η καλύτερη. Δηλαδή, να δειξει η φίλη σου ότι ενοχλείται, ότι ζηλεύει ίσως -αλλά μέχρι εκεί- και να ΕΞΗΓΗΣΕΙ στον άντρα της πώς έχει η κατάσταση.

Επίσης καλό θα ήταν, να μη δείξει πλήρη αδιαφορία προς το πρόσωπο της πρώην. Όχι να της μιλάει! Απλά να φροντίζει να μαθαίνει "τα νέα" από τρίτους, για να την έχει από κοντά που λένε...
"Τυχαίες" συναντήσεις που μπορεί να έχει με το σύζυγο κι άλλα τέτοια...
Κάτι σαν παρακολούθηση δηλαδή, αλλά πάντα μέχρι εκεί που "την παίρνει". Δηλαδή μέχρι εκεί που νιώθει καλά.
Όταν δει πως όλο αυτό γίνεται κουραστικό, ή αλλιώς εμμονή, θα πρέπει να το κόψει....

Ύστερα, το γεγονός ότι η πρώην ήταν μόνη κι όχι με το σύζυγο, δεν έχει να κάνει με την υπόθεσή μας.
Απλά αυτός ίσως να μην έχει κανέναν γνωστό, να ένιωθε ξέμπαρκος που λένε και γιαυτό να ήρθε μόνη.


Μπουμπουκίτσα είμαστε κάτι παραπάνω από 3,5 χρόνια μαζί.
Οπότε, τώρα ναι, το έχω ξεπεράσει.
Εξακολουθώ να τον λέω "μωρό μου" αλλά τον λέω και με το όνομά του. Και το έκανα επίτηδες για να το συνηθίσω. Εκείνος όμως σπάνια με φωνάζει με το δικό μου... Sad Και το έχω παράπονο...
Ειδικά τώρα με τη μικρή, είμαστε ο "μπαμπάς" και η "μαμά". Τα ονόματά μας πήγαν περίπατο...
Α! Κι έχω πιάσει τον εαυτό μου να σκέφτεται τον πρώην μου, και τον είπα Νίκο...(το αντίστροφο δηλαδή) οπότε όλα καλά...

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:οι

και της απανταω κι εγω "το ξερω οτι ειναι πολυ καλο παιδι και να εισαι σιγουρη οτι τον προσεχω πολυ καλυτερα απο οσο εσυ.μου το λεει συνεχεια εξαλλου πως γυναικα σας εμενα δε πιστευε οτι υπαρχει" η αλλη καγκελο! και την αποτελειωνω με το θεικο "παντως σε ευχαριστω πολυ που του φερθηκες ετσι και τελικα χωρισατε και ΤΩΡΑ τον εχω εγω" ......

δεν έχω λόγια!!! απλά εισαι κορυφαία!! την αποτέλειωσες!!

οχι θα την αφηνα να νομιζει οτι δε ξερω για τη σχεση τους και οτι αυτη η ευγενεια ειναι φυσικη...κατι τετοιες τις πουλαω και τις αγοραζω εγω.... Twisted Evil

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:οι

και της απανταω κι εγω "το ξερω οτι ειναι πολυ καλο παιδι και να εισαι σιγουρη οτι τον προσεχω πολυ καλυτερα απο οσο εσυ.μου το λεει συνεχεια εξαλλου πως γυναικα σας εμενα δε πιστευε οτι υπαρχει" η αλλη καγκελο! και την αποτελειωνω με το θεικο "παντως σε ευχαριστω πολυ που του φερθηκες ετσι και τελικα χωρισατε και ΤΩΡΑ τον εχω εγω" ......

δεν έχω λόγια!!! απλά εισαι κορυφαία!! την αποτέλειωσες!!

οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 4 328109 οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 4 50580 Καλά την είπες!!! ε μα πια!!! οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 4 654655 οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 4 654655
και γω εχω σκυλομετανιώσει που ήμουν τόσο υπεράνω και δεν της είπα ποτέ τίποτα...

Μου-μπου πεστης να του μιλησει χωρίς περιστροφες!


Πάντως καμια φορά κάτι τέτοια ζωντανεύουν και τη σχέση, όπως και να το δεις είναι παιχνίδι διεκδίκησης.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:...δηλαδη να τον ρωτησει ευθεως αν αισθανεται κατι για την πρωην,,,αυτο εννοείς??..δεν θα ειναι ψυχοφθορο αυτο?

ΟΧΙ!!
Ακόμα κι αν το έκανε, τι απάντηση νομίζεις ότι θα έπαιρνε???
Σενάριο:
Αν όντως έχει αισθήματα για αυτήν ακόμα, λες να παραδεχόταν ποτέ κατάμουτρα της γυναίκας του, "ξέρεις, ναι... την αγαπώ ακόμα..."
ε όοοοοχι!!
Ακόμα κι αν δεν έχει αισθήματα, το μόνο που η φίλη σου θα κατάφερνε είναι να "πέσει" στα μάτια του.

Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι θα πρέπει να εκμαιεύσει την απάντηση, κόβοντας αντίδραση!
Δηλαδή να πιάσει να του μιλήσει πώς νιώθει Η ΙΔΙΑ (η φίλη σου) και για το πόσο άβολη είναι (επαναλαμβάνω) Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ για αυτήν.
Λέγοντας "κατάσταση" εννοώ να μην το προσωποποιήσει, ότι δηλαδή έχει πρόβλημα με τη συγκεκριμένη κοπέλα, ότι θα ήθελε πολύ να την ξεμαλλιάσει και τέτοια...
Αλλά ότι "αυτό" που γίνεται, δεν της κάνει καλό και θα πρέπει να σταματήσει.

Με πιάνεις???

Μαρία, εσύ που διαβάζεις τη σκέψη μου, εξήγα... Αν και το έχεις ήδη αναφέρει πιο πάνω.... οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 4 417472

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Συγνώμη για τη μεγάλη πάυση, άλλαξα και τάισα τη μικρή.


Δε νομίζω ότι τον θέλει. Απλά θέλει να μπει στο μάτι της νυν.
Καλά θα κάνει λοιπόν η νυν (η φίλη σου δηλ) να αλλάζει δρόμο όποτε τη βλέπει, γιατί όπως είπα η όλη διαδικασία/δοκιμασία είναι ψυχοφθόρα.
Κακό στον εαυτό της κάνει.
Ζηλεύει (η πρώην). Αυτό είναι όλο. Είναι ο θιγμένος της εγωισμός. Είναι οι σκέψεις αυτές που μπορεί οποιαδήποτε κοπέλα να κάνει αν βρισκόταν στη θέση της "κοίτα αυτός προχώρησε, έκανε οικογένεια, είναι ευτυχισμένος... - μακριά μου!! Mad Τι χαζή που ήμουν που τον παράτησα!"

Αυτό της είπα και εγώ..μπορεί αν έχει μετανοιώσει που τον άφησε..και αυτός προχωρησε..εχει οικογενεια ..παιδιά...δεν ειναι σαν τη δικη σου περιπτωση..εσυ προσχωρησες..αυτη καταρχην ειναι μεγαλη δηλ σαν το αντρα της φιλης μου,,,γυρω στα 38,,,παντρευτηκε 3 χρονια μετά απο τον πρωην της (τον αντρα της φιλης μου) ενα πολυυυ μικροτερο της...και 3 χρονια τωρα δεν εχει ακομη παιδια...
απο την αλλη η φιλη μου ειναι σχεδον 10 χρονια μικροτερη της..εχει ηδη 2 παιδάκια..και πανω απο όλα έχει τον πρωην της..οποτε μια πικρία σίγουρα θα την αισθάνεται..έτσι δεν είναι??
αλλα΄ μαλλον η φιλη μου τα πηρε αυτα στραβα γιατι μου λεει ..''και εγώ τι να κάνω να την λυπηθώ κιόλας,,? ας μην τον άφηνε..''






Ειδικά τώρα με τη μικρή, είμαστε ο "μπαμπάς" και η "μαμά". Τα ονόματά μας πήγαν περίπατο...
..


οσο για το μαμα μπαμπα..και εμεις έτσι είμαστε!!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πω πω αυτό το θέμα μου έχει ανάψει τα λαμπάκια!!! Twisted Evil
Είμαι που είμαι ζηλιάρα διαβάζω και όλα αυτά και με έχουν πιάσει τα νεύρα μου.
Μα πόσες π**τ@νες υπάρχουν σ'αυτόν τον κόσμο....
Δεν μπορώ να καταλάβω, το διάστημα που μιλούσα με τον πρώην μου σε κάποια στιγμή αναφέρθηκε στην κοπέλα του (άρα είχε κοπέλα κάτι που δεν ήξερα)
Ε λοιπόν δεν μου έκανε ούτε κρύο ούτε ζέστη. Δεν στεναχωρήθηκα γιατί δεν με νοιάζει πια το τι κάνει στη ζωή του, δεν χάρηκα με την έννοια που θα χαιρόμουνα με τη σχέση κάποιου φίλου/κολλητού μου, αλλά αισθάνθηκα ωραία που το άκουσα γιατί θέλω να είναι καλά και να περνάει καλά. Είμασταν 7 χρόνια μαζί, περάσαμε πάρα πολλά μαζί και δεν το λέω με τον γραφικό τρόπο. Όντως περάσαμε πολύ όμορφες στιγμές αλλά και πάααααρα πολύ δύσκολες και άσχημες. Είναι λογικό να θέλω να είναι καλά και πάντα θα έχει μια θέση στην καρδιά μου και αυτός και η οικογένειά του αλλά μέχρι εκεί. Δεν θέλω να κάνω παρέα μαζί του γιατί δεν είμαστε φίλοι.

Πως πας κυρία μου και διεκδικείς τον άντρα κάποιας άλλης;;;; Αν μπορούσες και είχες τα @ρχ*.*@ ας τον κράταγες τότε που τον είχες. Και αυτά που κάνουν με τα ξέκολα ρούχα πάλι δεν τα καταλαβαίνω. Ρε κοπελιά ο τύπος έκανε οικογένεια. Προφανώς πλέον τον ενδιαφέρει κάτι παραπάνω απο ένα πήδημα. Κι αν κάνει κάτι μαζί σου απλώς θα σε πηδήξει και μετά θα το μετανοιώσει. Τι σκ@τ@ μπορεί να σε ευχαριστεί σε κάτι τέτοιο; Αφού και πάλι ΔΕΝ θα τον έχεις..
Αϊ στο καλό νευρίασα. (άραγε βγάζουν νόημα αυτά που έγραψα; πόνεσαν τα δάχτυλά μου φανταστείτε νεύρα)

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε μια συζήτηση με τον άντρα μου για το παρελθόν (τώρα πρόσφατα έγινε), μεταξύ σοβαρού και αστείου, του πέταξα ότι και καλά με έχει απατήσει -τέτοιος γόης που είναι...? κι άλλα τέτοια...
Με παίρνει αγκαλίτσα και μου λέει "Δεν έχω πάει με άλλη"
Του λέω λοιπόν "Εμένα δε με νοιάζει αν πήγες με άλλη. Με νοιάζει το αν έχεις στην καρδιά σου κάποια άλλη.
Το πήδημα είναι απλά ένα πήδημα. Αλλά το τι νιώθεις είναι αυτό που κάνει τη διαφορά"
Με ξαναπήρε αγκαλίτσα και με κοίταξε στα μάτια και μου είπε "Σ' - Α-Γ-Α-Π-Α-Ω!!!"
Δε χρειάστηκε τίποτα άλλο για να τον πιστέψω.

Με τη διαφορά βέβαια, ότι από τότε που σας είπα ότι έψαξα το κινητό του, που τώρα που το σκέφτομαι είναι τρία χρόνια ακριβώς, δε μου έχει δώσει ξανά αφορμή. Δεν ξέρω αν του έχει ξαναστείλει μήνυμα και αυτός τα σβήνει. Ούτε αν του στέλνει e-mail, ή μιλάνε στο τηλέφωνο.
Και να σας πω και κάτι?
Δε θέλω να μάθω κιόλας. Κακό στον εαυτό μου θα κάνω...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
MariaM έγραψε: Ο άντρας μου δε, σκορπιός στο ζώδιο (είναι σημαντικό στοιχείο Very Happy ), ακόμα θυμάται όσους μου την "έπεσαν" τότε. Και όταν λέω θυμάται εννοώ ό΄τι στο μυαλό του τους έχει "φακελωμένους". Μέχρι και αριθμό κυκλοφορίας θυμάται...

ελπιζω να μην ειναι αστυνομικος και λαμβανουν καθε τοσο απο καμια κληση γιατι σου εξεφρασαν το θαυμασμο τους!!!!!!!! Razz

Ευτυχώς για αυτούς, δεν είναι! Laughing Μιλάμε έχει γεμίσει το μυαλό του με άχρηστες πληροφορίες!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
MariaM έγραψε: Ο άντρας μου δε, σκορπιός στο ζώδιο (είναι σημαντικό στοιχείο Very Happy ), ακόμα θυμάται όσους μου την "έπεσαν" τότε. Και όταν λέω θυμάται εννοώ ό΄τι στο μυαλό του τους έχει "φακελωμένους". Μέχρι και αριθμό κυκλοφορίας θυμάται...

ελπιζω να μην ειναι αστυνομικος και λαμβανουν καθε τοσο απο καμια κληση γιατι σου εξεφρασαν το θαυμασμο τους!!!!!!!! Razz

Ευτυχώς για αυτούς, δεν είναι! Laughing Μιλάμε έχει γεμίσει το μυαλό του με άχρηστες πληροφορίες!

ε..αυτό είναι κολακευτικό για σένα..! έτσι δεν είναι?

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σισσίνι έγραψε:...
Κατι του στυλ: "Μη χαλιέσαι γλυκιά μου, πήγαινε με όποιον μ@λ@κ@ θέλεις, ο άντρα μου δε δίνει δεκάρα. Σε διαβεβαιώ"!
Αυτό βέβαια ψιλοείναι κατινιά, αλλά τη ρουπώνει την αλλη αυτομάτως.

Άν ο άντρας της φίλης σου είναι σωστός, τότε το "θέμα" μπαίνει μεταξύ γυναικών. ...

Ωραία απάντηση! Wink

Ευάκι έγραψε:
...
καποια φορα ομως με πλησιασε η κοπελα και μου αρχισε την κουβεντα και καλα αφου βγαινουμε συχνα ας γινουμε και φιλες...και αρχισε τα τι ζωδιο εισαι αχ παρα πολυ καλα τα παω εγω με τους υδροχοους και αλλες μπουρδες για να φτασουμε στο τελος στο "αχ ο βαγγελης τι καλο παιδι που ειναι,να τον προσεχεις" και της απανταω κι εγω "το ξερω οτι ειναι πολυ καλο παιδι και να εισαι σιγουρη οτι τον προσεχω πολυ καλυτερα απο οσο εσυ.μου το λεει συνεχεια εξαλλου πως γυναικα σας εμενα δε πιστευε οτι υπαρχει" η αλλη καγκελο! και την αποτελειωνω με το θεικο "παντως σε ευχαριστω πολυ που του φερθηκες ετσι και τελικα χωρισατε και ΤΩΡΑ τον εχω εγω" Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
.....


Ευάκι, σε θαυμάζω! Είσαι το ίνδαλμά μου!Respect Respect Respect
bou-boukitsa έγραψε:
και αυτο για τον μ@@@@κα που θα σκοτωσει αμα τον βρει η άλλη...καιμ άλλα πολλά του τύπου την αγάπησα πολύ αυτην και την αγαπω ακόμη..αλλά εσύ να μην φύγεις απο δίπλα μου...ολα αυτα στην αρχη πριν καν αρχισουν να εχουν σχεσεις..
και οτι ποτε δεν καταλαβε αυτος γιατι χωρησανε ,...ηταν και καλα όλα τελεια...και ποτε δεν ειχαν μαλωσει 12 χρονια ..και αλλεσ μπουρδες που πιστεω οτι τωρα θα εχει μετανοιωσει και αυτος που τα ελεγε τοτε...
..

Καλά... τι σκεφτόταν όταν τα έλεγε όλα αυτά; Ψυχανάλυση νόμιζε ότι έκανε;;;

Tziz έγραψε:...

Ήθελα να πω το εξής. Επειδή όπως προείπα, είχα κι εγώ 9 χρόνια σχέση, και ήμασταν "οι πρώτοι" ο ένας για τον άλλο, θα σας πω βάση του τι θα ένιωθα και θα έκανα εγώ αν "έπεφτα" πάνω στον πρώην:

Δε νομίζω ότι τον θέλει. Απλά θέλει να μπει στο μάτι της νυν.
Καλά θα κάνει λοιπόν η νυν (η φίλη σου δηλ) να αλλάζει δρόμο όποτε τη βλέπει, γιατί όπως είπα η όλη διαδικασία/δοκιμασία είναι ψυχοφθόρα.
Κακό στον εαυτό της κάνει.
Ζηλεύει (η πρώην). Αυτό είναι όλο. Είναι ο θιγμένος της εγωισμός. Είναι οι σκέψεις αυτές που μπορεί οποιαδήποτε κοπέλα να κάνει αν βρισκόταν στη θέση της "κοίτα αυτός προχώρησε, έκανε οικογένεια, είναι ευτυχισμένος... - μακριά μου!! Mad Τι χαζή που ήμουν που τον παράτησα!"

Και καλά θα κάνει (η φίλη σου) να εξηγήσει στον άντρα της, πως αν ήθελε να την κάνει να ζηλέψει (τη φίλη σου εννοώ) το έχει καταφέρει, και να σταματήσει το "παιχνιδάκι" γιατί δεν της αρέσει καθόλου.

Εδώ κολλάει αυτό που λέει και η Φλώρα, πως κυρία κυρία, αλλά και το πολύ "κυρία" μπορεί να επιφέρει τα αντίθετα αποτελέσματα...
Όπως και οι κατινιές.
Η μέση οδός είναι η καλύτερη. Δηλαδή, να δειξει η φίλη σου ότι ενοχλείται, ότι ζηλεύει ίσως -αλλά μέχρι εκεί- και να ΕΞΗΓΗΣΕΙ στον άντρα της πώς έχει η κατάσταση.

Επίσης καλό θα ήταν, να μη δείξει πλήρη αδιαφορία προς το πρόσωπο της πρώην. Όχι να της μιλάει! Απλά να φροντίζει να μαθαίνει "τα νέα" από τρίτους, για να την έχει από κοντά που λένε...
"Τυχαίες" συναντήσεις που μπορεί να έχει με το σύζυγο κι άλλα τέτοια...
Κάτι σαν παρακολούθηση δηλαδή, αλλά πάντα μέχρι εκεί που "την παίρνει". Δηλαδή μέχρι εκεί που νιώθει καλά.
Όταν δει πως όλο αυτό γίνεται κουραστικό, ή αλλιώς εμμονή, θα πρέπει να το κόψει....

Ύστερα, το γεγονός ότι η πρώην ήταν μόνη κι όχι με το σύζυγο, δεν έχει να κάνει με την υπόθεσή μας.
Απλά αυτός ίσως να μην έχει κανέναν γνωστό, να ένιωθε ξέμπαρκος που λένε και γιαυτό να ήρθε μόνη.


...

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ

Tziz έγραψε:...

Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι θα πρέπει να εκμαιεύσει την απάντηση, κόβοντας αντίδραση!
Δηλαδή να πιάσει να του μιλήσει πώς νιώθει Η ΙΔΙΑ (η φίλη σου) και για το πόσο άβολη είναι (επαναλαμβάνω) Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ για αυτήν.
Λέγοντας "κατάσταση" εννοώ να μην το προσωποποιήσει, ότι δηλαδή έχει πρόβλημα με τη συγκεκριμένη κοπέλα, ότι θα ήθελε πολύ να την ξεμαλλιάσει και τέτοια...
Αλλά ότι "αυτό" που γίνεται, δεν της κάνει καλό και θα πρέπει να σταματήσει.

Με πιάνεις???

Μαρία, εσύ που διαβάζεις τη σκέψη μου, εξήγα... Αν και το έχεις ήδη αναφέρει πιο πάνω.... οι  ΄΄πρωην'' των αντρών μας... - Σελίδα 4 417472

Αγγελική αυτή την φορά διάβασες εσύ την σκέψη μου!

bou-boukitsa έγραψε:...αυτη καταρχην ειναι μεγαλη δηλ σαν το αντρα της φιλης μου,,,γυρω στα 38,,,παντρευτηκε 3 χρονια μετά απο τον πρωην της (τον αντρα της φιλης μου) ενα πολυυυ μικροτερο της...και 3 χρονια τωρα δεν εχει ακομη παιδια...
απο την αλλη η φιλη μου ειναι σχεδον 10 χρονια μικροτερη της..εχει ηδη 2 παιδάκια..και πανω απο όλα έχει τον πρωην της..οποτε μια πικρία σίγουρα θα την αισθάνεται..έτσι δεν είναι??
αλλα΄ μαλλον η φιλη μου τα πηρε αυτα στραβα γιατι μου λεει ..''και εγώ τι να κάνω να την λυπηθώ κιόλας,,? ας μην τον άφηνε..''
[/b]



[/color]



..

Άρα η πρώην 10 χρόνια μεγαλύτερη μάλλον ζηλεύει την φίλη σου. Πες της φίλης σου να είναι ήρεμη γιατί "είναι από πάνω".


MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
MariaM έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
MariaM έγραψε: Ο άντρας μου δε, σκορπιός στο ζώδιο (είναι σημαντικό στοιχείο Very Happy ), ακόμα θυμάται όσους μου την "έπεσαν" τότε. Και όταν λέω θυμάται εννοώ ό΄τι στο μυαλό του τους έχει "φακελωμένους". Μέχρι και αριθμό κυκλοφορίας θυμάται...

ελπιζω να μην ειναι αστυνομικος και λαμβανουν καθε τοσο απο καμια κληση γιατι σου εξεφρασαν το θαυμασμο τους!!!!!!!! Razz

Ευτυχώς για αυτούς, δεν είναι! Laughing Μιλάμε έχει γεμίσει το μυαλό του με άχρηστες πληροφορίες!

ε..αυτό είναι κολακευτικό για σένα..! έτσι δεν είναι?

Κάποτε ήταν... Τώρα είναι κουραστικό γιατί είναι 10 χρόνια πριν, έχουν αλλάξει τόσα και τόσα από τότε. Σίγουρα είναι καλύτερο από την αδιαφορία πάντως...

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Άρα η πρώην 10 χρόνια μεγαλύτερη μάλλον ζηλεύει την φίλη σου. Πες της φίλης σου να είναι ήρεμη γιατί "είναι από πάνω".

Σαφώς και είναι από πάνω...!

Λοιπόν εγώ πιστεύω πως όλο αυτό είναι το σοκ της πρώτης επαφής μετά από όλα αυτά τα χρόνια....
Βρέθηκαν σε αμηχανία και οι τρεις...
Να δεις που αυτή (την πρώην) ούτε που θα την ξαναδεί ποτέ.
Και σε λίγες μέρες ούτε που θα τη θυμούνται. Θα έχουν ξαναμπει στη ρουτίνα της καθημερινότητας και όλα καλά.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="MariaM"]
bou-boukitsa έγραψε:tsa"]
και αυτο για τον μ@@@@κα που θα σκοτωσει αμα τον βρει η άλλη...καιμ άλλα πολλά του τύπου την αγάπησα πολύ αυτην και την αγαπω ακόμη..αλλά εσύ να μην φύγεις απο δίπλα μου...ολα αυτα στην αρχη πριν καν αρχισουν να εχουν σχεσεις..
και οτι ποτε δεν καταλαβε αυτος γιατι χωρησανε ,...ηταν και καλα όλα τελεια...και ποτε δεν ειχαν μαλωσει 12 χρονια ..και αλλεσ μπουρδες που πιστεω οτι τωρα θα εχει μετανοιωσει και αυτος που τα ελεγε τοτε...
..

Καλά... τι σκεφτόταν όταν τα έλεγε όλα αυτά; Ψυχανάλυση νόμιζε ότι έκανε;;;

[quote="T


στην αρχη της σχεσης τους και εγω απορουσα..με ολα αυτα που της ελεγε για το παρελθον του..και που η φιλη μου τα άκουγε...αλλά νομιζω δεν ειχαν αποφασισει αν θα ειναι μαζι ..μαζί ακόμη...οπότε ...αυτός απο την άλλη της έλεγε πως αισθανοταν πρωτη φορα την αναγκη και την ανεση να πει σε καποιον για το παρελθον του ,,και πως θελει η φιλη μου να τα ξερει όλα...και αυτη το ειχε παρει σαν μια μορφη ειληκρίνιας....
αλλά μετα απο καιρό ..οταν βαζει το διολακι το ποδι του..που λεει ο λογος..τα θυμασαι ολα αυτα και σε τρώνε...την τρώνε τώρα,,,τα θυμηθικε πάλι όλα..αλλά δεν θέλει να ξαναανοίξει τέτοιες κουβέντες...ειδικα τώρα που δεν ειναι πολυ ψύχραιμη....
οπως της είπα και εγώ αν χάσει την ψυχραιμία της ..θα χάσει και τη μάχη τωρα..οπότε ας μιλήσει αργότερα που θα έχει ηρεμήσει..

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="bou-boukitsa"]
MariaM έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:tsa"]
και αυτο για τον μ@@@@κα που θα σκοτωσει αμα τον βρει η άλλη...καιμ άλλα πολλά του τύπου την αγάπησα πολύ αυτην και την αγαπω ακόμη..αλλά εσύ να μην φύγεις απο δίπλα μου...ολα αυτα στην αρχη πριν καν αρχισουν να εχουν σχεσεις..
και οτι ποτε δεν καταλαβε αυτος γιατι χωρησανε ,...ηταν και καλα όλα τελεια...και ποτε δεν ειχαν μαλωσει 12 χρονια ..και αλλεσ μπουρδες που πιστεω οτι τωρα θα εχει μετανοιωσει και αυτος που τα ελεγε τοτε...
..

Καλά... τι σκεφτόταν όταν τα έλεγε όλα αυτά; Ψυχανάλυση νόμιζε ότι έκανε;;;

[quote="T


στην αρχη της σχεσης τους και εγω απορουσα..με ολα αυτα που της ελεγε για το παρελθον του..και που η φιλη μου τα άκουγε...αλλά νομιζω δεν ειχαν αποφασισει αν θα ειναι μαζι ..μαζί ακόμη...οπότε ...αυτός απο την άλλη της έλεγε πως αισθανοταν πρωτη φορα την αναγκη και την ανεση να πει σε καποιον για το παρελθον του ,,και πως θελει η φιλη μου να τα ξερει όλα...και αυτη το ειχε παρει σαν μια μορφη ειληκρίνιας....
αλλά μετα απο καιρό ..οταν βαζει το διολακι το ποδι του..που λεει ο λογος..τα θυμασαι ολα αυτα και σε τρώνε...την τρώνε τώρα,,,τα θυμηθικε πάλι όλα..αλλά δεν θέλει να ξαναανοίξει τέτοιες κουβέντες...ειδικα τώρα που δεν ειναι πολυ ψύχραιμη....
οπως της είπα και εγώ αν χάσει την ψυχραιμία της ..θα χάσει και τη μάχη τωρα..οπότε ας μιλήσει αργότερα που θα έχει ηρεμήσει..

Πολύ καλά της είπες. Καταλαβαίνω τις προθέσεις και των 2 στην αρχή της σχέσης αλλά μετά που δένεσαι με έναν άνθρωπο όλα αυτά πληγώνουν... Σίγουρα ο ίδιος έχει μετανοιώσει ότι της τα είπε γιατί σίγουρα είναι κάτι που ένιωθε τότε αλλά χάθηκε στην πορεία που αγάπησε και δέθηκε με την φίλη σου. Ας μην ξεχνάμε ότι είναι παντρεμένοι με 2 παιδάκια και επέλεξαν ο ένας τον άλλο για να κάνουν οικογένεια, μεγάλο βήμα.
Πάντως καλύτερα να σκεφτεί και να του μιλήσει αργότερα που θα είναι ήρεμη. Να τον πείσει κυρίως για τις όχι και τόσο φιλικές προθέσεις της πρώην... Θα μπορούσες να τις δώσεις να διαβάσει όλα όσα γράφουν και οι άλλες κοπέλες εδώ για να δει και μόνη της ότι το πρόβλημα δεν είναι και τόσο μεγάλο τελικά όπως το βλέπει η ίδια.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="MariaM"]
bou-boukitsa έγραψε:
MariaM έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:tsa"]
και αυτο για τον μ@@@@κα που θα σκοτωσει αμα τον βρει η άλλη...καιμ άλλα πολλά του τύπου την αγάπησα πολύ αυτην και την αγαπω ακόμη..αλλά εσύ να μην φύγεις απο δίπλα μου...ολα αυτα στην αρχη πριν καν αρχισουν να εχουν σχεσεις..
και οτι ποτε δεν καταλαβε αυτος γιατι χωρησανε ,...ηταν και καλα όλα τελεια...και ποτε δεν ειχαν μαλωσει 12 χρονια ..και αλλεσ μπουρδες που πιστεω οτι τωρα θα εχει μετανοιωσει και αυτος που τα ελεγε τοτε...
..

Καλά... τι σκεφτόταν όταν τα έλεγε όλα αυτά; Ψυχανάλυση νόμιζε ότι έκανε;;;

[quote="T


στην αρχη της σχεσης τους και εγω απορουσα..με ολα αυτα που της ελεγε για το παρελθον του..και που η φιλη μου τα άκουγε...αλλά νομιζω δεν ειχαν αποφασισει αν θα ειναι μαζι ..μαζί ακόμη...οπότε ...αυτός απο την άλλη της έλεγε πως αισθανοταν πρωτη φορα την αναγκη και την ανεση να πει σε καποιον για το παρελθον του ,,και πως θελει η φιλη μου να τα ξερει όλα...και αυτη το ειχε παρει σαν μια μορφη ειληκρίνιας....
αλλά μετα απο καιρό ..οταν βαζει το διολακι το ποδι του..που λεει ο λογος..τα θυμασαι ολα αυτα και σε τρώνε...την τρώνε τώρα,,,τα θυμηθικε πάλι όλα..αλλά δεν θέλει να ξαναανοίξει τέτοιες κουβέντες...ειδικα τώρα που δεν ειναι πολυ ψύχραιμη....
οπως της είπα και εγώ αν χάσει την ψυχραιμία της ..θα χάσει και τη μάχη τωρα..οπότε ας μιλήσει αργότερα που θα έχει ηρεμήσει..

Πολύ καλά της είπες. Καταλαβαίνω τις προθέσεις και των 2 στην αρχή της σχέσης αλλά μετά που δένεσαι με έναν άνθρωπο όλα αυτά πληγώνουν... Σίγουρα ο ίδιος έχει μετανοιώσει ότι της τα είπε γιατί σίγουρα είναι κάτι που ένιωθε τότε αλλά χάθηκε στην πορεία που αγάπησε και δέθηκε με την φίλη σου. Ας μην ξεχνάμε ότι είναι παντρεμένοι με 2 παιδάκια και επέλεξαν ο ένας τον άλλο για να κάνουν οικογένεια, μεγάλο βήμα.
Πάντως καλύτερα να σκεφτεί και να του μιλήσει αργότερα που θα είναι ήρεμη. Να τον πείσει κυρίως για τις όχι και τόσο φιλικές προθέσεις της πρώην... Θα μπορούσες να τις δώσεις να διαβάσει όλα όσα γράφουν και οι άλλες κοπέλες εδώ για να δει και μόνη της ότι το πρόβλημα δεν είναι και τόσο μεγάλο τελικά όπως το βλέπει η ίδια.

αυτό κανω μαρία μου..της τα μεταφέρω όλα...για να μην νομιζει πως καποια ειναι μονο γνωμη μου...αλλά και άλλες κοπέλες έτσι σκέφτονται.....και ότι οι πρωην ειναι πρόβλημα για πολλές γυναίκες...

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συμφωνω απόλυτα με όλα οσα είπατε αλλα μήπως και ο αντρας της με την συμπεριφορα του της δημιουργησε ανασφαλεια;Μηπως και αυτος επιβεβαιωθηκε και του καλαρεσε;

Στην τελικη βλεποντας τις κινησεις της θα επρεπε να καταλαβει οτι γυναικα του νιωθει καπως και να της δειξει οτι ολα ειναι ενταξει;

Δεν ξερω αλλα και αυτος δεν το χειριστηκε ενταξει!

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="bou-boukitsa"][quote="MariaM"][quote="bou-boukitsa"]
MariaM έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Να τον πείσει κυρίως για τις όχι και τόσο φιλικές προθέσεις της πρώην... Θα μπορούσες να τις δώσεις να διαβάσει όλα όσα γράφουν και οι άλλες κοπέλες εδώ για να δει και μόνη της ότι το πρόβλημα δεν είναι και τόσο μεγάλο τελικά όπως το βλέπει η ίδια.

αυτό κανω μαρία μου..της τα μεταφέρω όλα...για να μην νομιζει πως καποια ειναι μονο γνωμη μου...αλλά και άλλες κοπέλες έτσι σκέφτονται.....και ότι οι πρωην ειναι πρόβλημα για πολλές γυναίκες...

Αχ Μαρία καλύτερα θα ήταν να μην του έβαζε τέτοιες ιδέες στο μυαλο. Δηλαδή καλύτερα να μην τον "πονηρέψει" όσον αφορά στις προθεσεις της, εκτός αν μυριστεί η φίλη οτι η πρώην του το έχει κάνει λιανά.

Εννοείται οτι υπάρχουν και άλλες στη θέση της φίλης σου. Το θέμα είναι όπως λέμε συνέχεια, να μην πέσει στην παγίδα να δηλητηριάζει την κοινή τους ζωη.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Σισσίνι"][quote="bou-boukitsa"][quote="MariaM"]
bou-boukitsa έγραψε:
MariaM έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Να τον πείσει κυρίως για τις όχι και τόσο φιλικές προθέσεις της πρώην... Θα μπορούσες να τις δώσεις να διαβάσει όλα όσα γράφουν και οι άλλες κοπέλες εδώ για να δει και μόνη της ότι το πρόβλημα δεν είναι και τόσο μεγάλο τελικά όπως το βλέπει η ίδια.

αυτό κανω μαρία μου..της τα μεταφέρω όλα...για να μην νομιζει πως καποια ειναι μονο γνωμη μου...αλλά και άλλες κοπέλες έτσι σκέφτονται.....και ότι οι πρωην ειναι πρόβλημα για πολλές γυναίκες...

Αχ Μαρία καλύτερα θα ήταν να μην του έβαζε τέτοιες ιδέες στο μυαλο. Δηλαδή καλύτερα να μην τον "πονηρέψει" όσον αφορά στις προθεσεις της, εκτός αν μυριστεί η φίλη οτι η πρώην του το έχει κάνει λιανά.

Εννοείται οτι υπάρχουν και άλλες στη θέση της φίλης σου. Το θέμα είναι όπως λέμε συνέχεια, να μην πέσει στην παγίδα να δηλητηριάζει την κοινή τους ζωη.

Νομίζω πως αυτό εξαρτάται από την σχέση που έχουν μεταξύ τους και τι χαρακτήρες είναι. Εγώ ας πούμε δεν υπήρχε περίπτωση να μην του το αναφέρω γιατί ξέρω πως θα αντιδράσει. Σίγουρα θα καταλάβει και θα με υποστηρίξει. Αλλά είπαμε εμένα είναι πολύ ζηλιάρης.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sasanath έγραψε:Συμφωνω απόλυτα με όλα οσα είπατε αλλα μήπως και ο αντρας της με την συμπεριφορα του της δημιουργησε ανασφαλεια;Μηπως και αυτος επιβεβαιωθηκε και του καλαρεσε;

Στην τελικη βλεποντας τις κινησεις της θα επρεπε να καταλαβει οτι γυναικα του νιωθει καπως και να της δειξει οτι ολα ειναι ενταξει;

Δεν ξερω αλλα και αυτος δεν το χειριστηκε ενταξει!

μάλλον πρέπει να πάρει μια θέση και αυτός...δίκιο έχεις...!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
sasanath έγραψε:Συμφωνω απόλυτα με όλα οσα είπατε αλλα μήπως και ο αντρας της με την συμπεριφορα του της δημιουργησε ανασφαλεια;Μηπως και αυτος επιβεβαιωθηκε και του καλαρεσε;

Στην τελικη βλεποντας τις κινησεις της θα επρεπε να καταλαβει οτι γυναικα του νιωθει καπως και να της δειξει οτι ολα ειναι ενταξει;

Δεν ξερω αλλα και αυτος δεν το χειριστηκε ενταξει!

μάλλον πρέπει να πάρει μια θέση και αυτός...δίκιο έχεις...!
Συμφωνώ.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νεα δεδομένα:

καλά που ρωτάτε πράγματα και τη ρωτάω και εγώ μηπως ξεκαθαρίσει τα πράγματα..
ο άντρας της λέει δεν αντέδρασε...κοκάλωσε λίγο που είδε την πρώην..(είχε να τη δεί live πάνω απο 5 χρόνια) και αν και δεν ηταν ιδιαίτερη η συμπεριφορά του απέναντί της...φαινόταν ΄΄σαστισμένος΄΄΄ λεει η φίλη μου ..και με ένα μόνιμο χαμόγελο ..παγωμενο....αυτό την άγχωσε...

αλλά μετά από τόσα χρόνια που την ξαναείδε δεν είναι τελείως αφύσικο ε?..τι λέτε?

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:νεα δεδομένα:

καλά που ρωτάτε πράγματα και τη ρωτάω και εγώ μηπως ξεκαθαρίσει τα πράγματα..
ο άντρας της λέει δεν αντέδρασε...κοκάλωσε λίγο που είδε την πρώην..(είχε να τη δεί live πάνω απο 5 χρόνια) και αν και δεν ηταν ιδιαίτερη η συμπεριφορά του απέναντί της...φαινόταν ΄΄σαστισμένος΄΄΄ λεει η φίλη μου ..και με ένα μόνιμο χαμόγελο ..παγωμενο....αυτό την άγχωσε...

αλλά μετά από τόσα χρόνια που την ξαναείδε δεν είναι τελείως αφύσικο ε?..τι λέτε?

Ποιο να ειναι αφύσικο; Που σάστισε; Γιατί δεν τον ρωτάει; Να σου πω την αλήθεια και εγώ στην θέση του δεν θα ένιωθα άνετα ειδικά αν είχα ανοιξει το στοματάκι μου και είχα πει όλη την ιστορία της πρώην σχέσης μου στη νυν... Ίσως να σάστισε γιατί φοβόταν τι θα σκεφτεί η γυναίκα του. Αλλά πάλι, δεν ξέρουμε απλές υποθέσεις κάνουμε. Έπρεπε να του πει ότι αντέδρασε αμήχανα και να της εξηγήσει γιατί. Δεν έχει λόγο να φοβάται να του κάνει αυτή την ερώτηση.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε: (μιας κι εγώ ήμουν αυτή που τον παράτησε).
(Όσο για το όνομα, μου είχε έρθει πολλές φορές να φωνάξω τον άντρα μου με το όνομα του πρώην. Τον φώναζα "μωρό μου" για να είμαι σίγουρη! Κι έλεγα, σε 9 χρόνια θα το συνηθίσω! Άσχημο πράμα ρε κορίτσια...)
...

tziz να ρωτήσω κάτι ..αλλά μην με παρεξηγήσεις...!!??
αν νομιζεις οτι ειναι πολυ προσωπικο μην απαντησεις..οκ?
οταν φώναζες τον άντρα σου ΄΄μωρό μου ΄΄ για να μην μπερδέψεις τα ονόματα..ηταν γιατί στο μυαλό σου ήταν ακόμη ο πρώην..?δηλαδή ΄΄προσπαθούσες'' κατα κάποιο να κάνεις μια νέα αρχή? με έναν άλλο άνθρωπο? ο νέος άνθρωπος στη ζωή σου εκείνη την εποχή τι ρόλο παίζει...?

ρωτάω όσους ειχαν μακροχρονιες σχέσεις...γιατί αλλο μια σχέση 1 και 2 χρόνια και άλλο 8 και 10 νομίζω...αναρωτιέμαι για τα συναισθήματα...

και πάλι αν δεν πρέπει να ρωτάω κάτι τέτοιο..σόρρυ κορίτσια...αλλά σκέφτηκα πωσ ετσι και αλλιως δεν γνωριζόμαστε και ειναι ευκαιρια να ρωτησεις κατι που ισως κατα πρόσωπο να μην ηθελε να σου πει κάποιος φίλος..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις