Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
156 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 156 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 22 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 37]

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα....τι κανετε?????/πως πανε τα μικρουλια?εμενα η δικια μου χτες.....αναψε τα ματια της κουζινας!!!!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα μαμάδες!

athina24 έγραψε:καλημερα....τι κανετε?????/πως πανε τα μικρουλια?εμενα η δικια μου χτες.....αναψε τα ματια της κουζινας!!!!!

Shocked Shocked Shocked
Ωχ τι μας περιμένει ακόμαααα......

Shocked Shocked Shocked

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!


καλημερα!

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:

καλημερα!
το κομμάτι μας αντιπροσωπεύει απόλυτα!!!! Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 328109 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 328109 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 328109 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 328109 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 328109 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 328109 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 328109

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εμας μας αντιπροσωπεύει, διότι έχουμε τα δύο πλαϊνά πλέον - σας το πα???? βγάλαμε και τέταρτο δόντι, το πάνω αριστερά, έχουμε λοιπόν, δύο κάτω στη μέση και δύο πάνω στα πλάγια, και είμαστε κάπως έτσι

U--U
_ΠΠ_

επλίζω να βγήκε καλά...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:κι εμας μας αντιπροσωπεύει, διότι έχουμε τα δύο πλαϊνά πλέον - σας το πα???? βγάλαμε και τέταρτο δόντι, το πάνω αριστερά, έχουμε λοιπόν, δύο κάτω στη μέση και δύο πάνω στα πλάγια, και είμαστε κάπως έτσι

U--U
_ΠΠ_

επλίζω να βγήκε καλά...

αααα!Κλαινε οι χηρες κλαινε και οι παντρεμενες nena?

----
-π--

παμε κοντρες?χαχα!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
αααα!Κλαινε οι χηρες κλαινε και οι παντρεμενες nena?

----
-π--

παμε κοντρες?χαχα!

Κοίτα μη βγάλετε κι εσεις τέσσερα μαζεμένα όπως της Τζένης!! Εμεις τα βγάλαμε έτσι για να μπορεί να κκλείνει το στόμα, κατάλαβες? Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 875502 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 875502 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 875502
Χτες πήγαμε για εμβόλιο και ζύγισμα, ο μικρός είναι 73 εκατοστα και 9μισι κιλά, σαν βουβαλάκι είναι!
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 4872 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 4872 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 4872

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσια,
επεσε πολυ κλαμα σημερα Sad χτυπησε η μικρη το χερακι της, μαλλον τραυματησε τον πηχυ Crying or Very sad τωρα κοιμαται,θα την δει και η παιδιατρος το απογευμα. Την ειδε ορθοπεδικος, ειναι κατι ηπιο,το κουνουσε το χερακι της με κλαματα ομως και δεν εσφιγγε δυνατα την γροθια της. Δεν ειναι κατι πολυ σοβαρο,θα δειξει...το θεμα ειναι να μην ακτινοβοληθει το παιδι χωρις λογο,οποτε αν δεν ειναι δυσβασταχτο γι αυτην δεν θα κανει ακτινογραφια..εγω η ηλιθια φταιω,την αφησα για δευτερολεπτα διπλα στην πρεσα (κλειστη εννοειται αλλα...) και ετσι οπως στηριχτηκε για να σηκωθει χτυπησε το πουλακι μου.
θα μας πει το απογευμα αν πρεπει να την παμε αυριο σε παιδορθοπεδικο.

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ηρεμησε!δεν θα ειναι τιποτα!το παιδακι θα υποφερει....εμενα η δικη μου η μεγαλη ειχε βγαλει το χερακι της και την ειχαμε παει στο παιδων....αλλα πολυ κλαμα!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ηρεμη ειναι Αθηνα,τωρα δλδ. Οσο περναει η ωρα το παταει το χερακι της καλυτερα. Εχει την γκρινια που ειχε κ πριν λογω δοντιου,μιλαμε εξαντληθηκα σημερα.Τωρα κοιμηθηκαν κ τα δυο και εκατσα..
τι τραβηξατε και σεις με το χερι Sad
το βραδυ θα ηρεμησω τελειως οταν την δει και η παιδιατρος.

nena 9 κιλα το θεριο?

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:ηρεμη ειναι Αθηνα,τωρα δλδ. Οσο περναει η ωρα το παταει το χερακι της καλυτερα. Εχει την γκρινια που ειχε κ πριν λογω δοντιου,μιλαμε εξαντληθηκα σημερα.Τωρα κοιμηθηκαν κ τα δυο και εκατσα..
τι τραβηξατε και σεις με το χερι Sad
το βραδυ θα ηρεμησω τελειως οταν την δει και η παιδιατρος.

nena 9 κιλα το θεριο?

αχου το μωρέ, το μικράκι σου, ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό, ένα απλο στραμπουληγματάκι να είναι. Πες μας όταν ξέρεις περισσότερα...

Εννιάμισι κιλά παρακαλώ (σαν τις εβδομάδες), αν τον δεις είναι ένα υπερτροφαντό μωρό, πάνες φοράει ίδιο μέγεθος με του μεγάλου Razz όχι για να μη μου λένε ότι με το γάλα μου δε χορταίνει Wink

επίσης σταμάτησε να με δαγκώνει όταν θηλάζει! Δεν ξέρω αν έπιασε η τεχνική του να του λέω "μην το κάνεις αυτό, πονάω" ή αν απλά βαρέθηκε να δοκιμάζει τα δόντια του, αλλά πλέον δεν δακγώνει. Ελπίζω να μην ξαναρχίσει όταν είναι να βγάλει κι άλλο δόντι..

Επίσης, θα εφαρμόσουμε την τεχνική του να τον αφήνουμε να κλαίει χωρίς να τον παίρνουμε αγκαλιά, απλά μιλώντας του και λέγοντας του τις γνωστές π@π@ριές "εδώ είμαστε, μην κλαις, αγάπη μου, μωράκι μου, κτλ κτλ" για να μάθει σιγά σιγά να κοιμάται μόνος του. το να πρέπει να κουνάς εννιάμισι κιλα πέρα δώθε για 30 λεπτά, είναι μεν καλό για τα κιλά μας, αλλά καταστροφικό για τη μέση μας... Σήμερα το απόγευμα έκλαιγε κανένα 45λεπτο και κοιμήθηκε.. Μου ήταν πολύ δύσκολο αλλά μου το σύστησε ο παιδίατρος μας, και τον εμπιστεύομαι οπότε θα δίξει. Όταν κοιμηθεί όλο το βράδυ χωρίς να ξυπνήσει θα σας ενημερώσω.. Αλλά μάλλον θα το μάθετε από τα δελτία ειδήσεων
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 654316

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!
ολα καλα με την μικρη.Δεν χρειαζεται να την δει αλλος γιατρος.Θα την προσεχουμε λιγες μερες στο χερι.Μου εξηγησαν οτι τοσο μικρα και για τετοιο ηπιο τραυματισμο το πολυ να το εδεναν το χερακι.Αλλα αυτη το κουναει κανονικα οποτε απλως το παρακολουθω. Smile Μου φυγε ενα βαρος. Εκαναν και εμβολια χθες και εννοειται η μικρη πλανταξε,ο μεγαλος εκατσε να τον εξετασει,στο εμβολιο εσκουξε,αλλα κατα τα αλλα μαλλον το βλεπει σαν δραστηριοτητα Razz και μας τραβαει να παμε στην παιδιατρο καθε φορα (αναποδο πλασμα...). Αλλα το βραδυ ηταν και τα 2 ανησυχα.Παλι αυπνη ειμαι cyclops
απο κιλα το μικρο ειναι 8,150 το μεγαλο πηγε 15,200 -ξεκολλησε απο το 14 τοσους μηνες. Οποτς ολα καλα SmileΚαι απο υψος παλι καλα ειναι, 73 το μικρο,97 το μεγαλο. Φτανει τωρα με τα ζυγια!
Τι αλλα νεα μανες? Μου εκανε μια συζητηση χθες η παιδιατρος (εκτελει κ χρεη ψυχοθεραπευτη Laughing ). "Κυρια Κ. ειστε πολυ κουρασμενη.Πρεπει να ασχοληθειτε με τον εαυτο σας κ τον αντρα σας.Εχετε εναν νεο συζυγο (λες και εγω ειμαι κωλογρια) και πρεπει να τον προσεχετε!Ξερετε ποσα διαζυγια εχω δει απο πελατες μου και για ανοητους λογους?Λοιπον,πατε να φτιαχτειτε ,μην ειστε τοσο "μανα" και βγειτε με τον αντρα σας" Laughing Ειπε και αλλα, δικιο ειχε δε λεω...αλλα που κουραγιο...
εσεις πως ειστε απο αυτο το θεμα κοριτσια>? Εχετε καπου να τα αφησετε και να βγειτε με τον αντρα σας?

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:καλημερα!
ολα καλα με την μικρη.Δεν χρειαζεται να την δει αλλος γιατρος.Θα την προσεχουμε λιγες μερες στο χερι.Μου εξηγησαν οτι τοσο μικρα και για τετοιο ηπιο τραυματισμο το πολυ να το εδεναν το χερακι.Αλλα αυτη το κουναει κανονικα οποτε απλως το παρακολουθω. Smile Μου φυγε ενα βαρος. Εκαναν και εμβολια χθες και εννοειται η μικρη πλανταξε,ο μεγαλος εκατσε να τον εξετασει,στο εμβολιο εσκουξε,αλλα κατα τα αλλα μαλλον το βλεπει σαν δραστηριοτητα Razz και μας τραβαει να παμε στην παιδιατρο καθε φορα (αναποδο πλασμα...). Αλλα το βραδυ ηταν και τα 2 ανησυχα.Παλι αυπνη ειμαι cyclops
απο κιλα το μικρο ειναι 8,150 το μεγαλο πηγε 15,200 -ξεκολλησε απο το 14 τοσους μηνες. Οποτς ολα καλα SmileΚαι απο υψος παλι καλα ειναι, 73 το μικρο,97 το μεγαλο. Φτανει τωρα με τα ζυγια!
Τι αλλα νεα μανες? Μου εκανε μια συζητηση χθες η παιδιατρος (εκτελει κ χρεη ψυχοθεραπευτη Laughing ). "Κυρια Κ. ειστε πολυ κουρασμενη.Πρεπει να ασχοληθειτε με τον εαυτο σας κ τον αντρα σας.Εχετε εναν νεο συζυγο (λες και εγω ειμαι κωλογρια) και πρεπει να τον προσεχετε!Ξερετε ποσα διαζυγια εχω δει απο πελατες μου και για ανοητους λογους?Λοιπον,πατε να φτιαχτειτε ,μην ειστε τοσο "μανα" και βγειτε με τον αντρα σας" Laughing Ειπε και αλλα, δικιο ειχε δε λεω...αλλα που κουραγιο...
εσεις πως ειστε απο αυτο το θεμα κοριτσια>? Εχετε καπου να τα αφησετε και να βγειτε με τον αντρα σας?


το συμπερασμα ειναι οτι μαλλον η παιδιατρο σε θεωρει λιγο μεγαλη που της αρεσουν τα πιπινια...........και σου ειπε και να φτιαχτεις.........

λοιπον εγω μπορω να αφησω τα παιδια στη μαμα μου σε περιπτωση που θελω να βγω....αλλα δεν το κανω γιατι η κακομοιρα εχει λαλησει....παει στη δουλεια και μετα κραταει τις μικρες ετσι και αλλιως(μενουμε μαζι)......οποτε προσπαθω τουλαχιστον να μην ειναι μονη!βεβαια ακομα δεν εχουμε επιχειρησει να βγουμε μονοι!!!!!!!

τα νεα της μικρης μου.....χθες το βραδυ φωναζε....ΝΕΝΑ....εννοουσε Λενα(τη γκομενα του αδερφου μου)......και εχω και ενα προβλημα......ειναι ατακτη,οσο και να τη μαλωνω,οσο και να φωναζω με αγνοει..........αφου σκεφτομουν να την παω σε ορυλα μηπως και ειχε προβλημα,αλλα μετα καταλαβα οτι απλα με αγνοει επιδεικτικα Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 679259 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 679259 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 679259 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 679259

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αθηνα,απο εμπειρια στο λεω,η φωνη δεν εχει αποτελεσμα. Ατακτη οταν λες τι κανει δλδ? Φωναζει? Αυτο που πιανει σε μας στη μικρη (που κανει τα κολπα του αδερφου της κι αυτη) ειναι να την ακουμπαω κατω και να της λεω "δεν φωναζουμε", σταματαει κα μου δειχνει τι θελει, μονο τοτε την παιρνω αγκαλια κ της δινω αυτο που θελει. Της μαθαμε να δειχνει. Στον γιο μου καναμε το λαθος να τρεχουμε (εγω κυριως) οποτε γρυλιζε με αποτελεσμα να αργησει αν το κοψει αυτο το κακο χουι Crying or Very sad .Δεν κανω το ιδιο λαθος και στην μικρη!!!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ατακτη.....ανεβαινει πανω στο τραπεζακι του σαλονιου,αναβει τα ματια της κουζινας και παταει τα κουμπια του πλυντηριου πιατων.....τραβαει τα παντα και πεταει τα παντα...εχουμε ξεσηκωσει ολο τα σαλονι(η μεγαλη δεν εκανε τιποτα)δεν θελω να σκεφτομαι τι θα γινει με το δεντρο!
ειναι πολυ δυσκολο....γιατι ξεσηκωνει αυτα που κανει η μεγαλη.....οπως φανταζομαι κανει και η δικη σου!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:καλημερα!
ολα καλα με την μικρη.Δεν χρειαζεται να την δει αλλος γιατρος.Θα την προσεχουμε λιγες μερες στο χερι.Μου εξηγησαν οτι τοσο μικρα και για τετοιο ηπιο τραυματισμο το πολυ να το εδεναν το χερακι.Αλλα αυτη το κουναει κανονικα οποτε απλως το παρακολουθω. Smile Μου φυγε ενα βαρος.

απο κιλα το μικρο ειναι 8,150 το μεγαλο πηγε 15,200 -ξεκολλησε απο το 14 τοσους μηνες. Οποτς ολα καλα SmileΚαι απο υψος παλι καλα ειναι, 73 το μικρο,97 το μεγαλο. Φτανει τωρα με τα ζυγια!

Μου εκανε μια συζητηση χθες η παιδιατρος (εκτελει κ χρεη ψυχοθεραπευτη Laughing ). "Κυρια Κ. ειστε πολυ κουρασμενη.... βγειτε με τον αντρα σας" Laughing Ειπε και αλλα, δικιο ειχε δε λεω...αλλα που κουραγιο...
εσεις πως ειστε απο αυτο το θεμα κοριτσια>? Εχετε καπου να τα αφησετε και να βγειτε με τον αντρα σας?

Ωραια, γενικά τα μωρά είναι αρκετα flexible, δεν τραυματίζονται σοβαρά εύκολα, αλλά ειδικά όταν νομίζεις ότι έπρεπε να το προσέχεις παραπάνω σε τρώνε οι τύψεις...
Όσο για το θέμα συζυγικές έξοδοι, έχω να φροντίσω τη μούρη μου και το σώμα μου γενικά ουουου, μήνες, το μόνο που κάνω για μένα είναι ένα μπανιο, αφού έχω να πάω για αποτρίχωση από τα βαφτίσια του μικρού (σεπτέμβρη...). Έξοδος????? Τι είναι αυτό??? Έχουμε να τα αφήσουμε κάπου, και μαμα και πεθερά αλλά είμαστε τόσο πτώματα μεσα στη μερα που προτιμάμε να αράξουμε στον καναπέ με μια μπύρα και να τα πούμε παρά να ντυνόμαστε και να ετοιμαζόμαστε...

athina24 έγραψε:τα νεα της μικρης μου.....χθες το βραδυ φωναζε....ΝΕΝΑ....εννοουσε Λενα(τη γκομενα του αδερφου μου)......και εχω και ενα προβλημα......ειναι ατακτη,οσο και να τη μαλωνω,οσο και να φωναζω με αγνοει..........αφου σκεφτομουν να την παω σε ορυλα μηπως και ειχε προβλημα,αλλα μετα καταλαβα οτι απλα με αγνοει επιδεικτικα Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 679259 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 679259 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 679259 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 679259

Αστα αυτά, εμένα φώναζε, επειδή έχω δύο αγόρια, βλέπει μακριά το κορίτσι σου
Razz Razz Razz

Και ναι, κι εγώ είχα σκεφτεί ότι μάλλον το παιδί δεν ακούει, γιατί με έγραφε εντελώς όταν του μιλούσα, αλλά μετά κατάλαβα ότι με έγραφε διότι...ήθελε να με γράψει...
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:
το συμπερασμα ειναι οτι μαλλον η παιδιατρο σε θεωρει λιγο μεγαλη που της αρεσουν τα πιπινια...........και σου ειπε και να φτιαχτεις.........


καλα, αν με εβλεπες χθες και συ το ιδιο θα λεγες Rolling Eyes κοτσιδι το μαλλι τυπου καθαριζω το σπιτι,φορμα, μπλουζα με γιαουρτακι πανω -εφγαλε η μικρη κ δεν προλαβα να αλλαξω- και μουρη κιμας....μαλλον πρεπει να αναλαβω δραση (κομμωτηριο και καινουρια ρουχα).
Αν στα κραταει κ τα δυο εκμεταλλευσου το! Εμενα η πεθερα μου φοβαται να τα κρατησει κ τα δυο,αλλα αποφασισα να της τ αφησουμε για 2 ωρες,θα πω κ στον μπαμπα μου κ στον πεθερο μου να κρατησουν τον μεγαλο και αυτη τη μικρη.Κοινως,θα τρεξω ολο το σοι χαχα!δεν παει αλλο,πρεπει να βγουμε με τον αντρα μου μια βολτα οι δυο μας μονο κ να μη μιλαμε για τα παιδια μας!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Όσο για το θέμα συζυγικές έξοδοι, έχω να φροντίσω τη μούρη μου και το σώμα μου γενικά ουουου, μήνες, το μόνο που κάνω για μένα είναι ένα μπανιο, αφού έχω να πάω για αποτρίχωση από τα βαφτίσια του μικρού (σεπτέμβρη...). Έξοδος????? Τι είναι αυτό??? Έχουμε να τα αφήσουμε κάπου, και μαμα και πεθερά αλλά είμαστε τόσο πτώματα μεσα στη μερα που προτιμάμε να αράξουμε στον καναπέ με μια μπύρα και να τα πούμε παρά να ντυνόμαστε και να ετοιμαζόμαστε...


μου χει λειψει παντως να μαι περιποιημενη και να παω καπου για φαγητο. Και για χορο πολυ θα θελα,παλια ξεβιδωνομουν στο χορο -ο αντρας μου οχι,ειναι καβος δεν κουνιεται με τιποτα.
Τωρα εχουμε γινει τσιμεντα και οι δυο clown σαν τις γριες ειμαστε!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λες Νενα να συμπεθερεψουμε????????????λυπαμε το γιοκα σου.........α!ελπιζω να εισαι καλη πεθερα....γιατι θα σε τσουρομαδησω...................

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαχαχαχα νενα καλοοοοο μεγια τα καινουρια σας δοντακια εμενα τελικα τα τρια ειναι σιγουρα και το τεταρτο αναμενεται απο στιγμη σε στιγμη και μαλλον θα ταιριαζει και το σκιτσο σου!!!!!
λιτσακο μπραβοοοοο ειδες???αχρειαστες οι μασελιτσες Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 215994 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 215994
μανουλα ε ε ερχεται και το δικο σας δοντακι Razz Razz

κοριτσακια την δευτερα που εβγαλε ο νικολας τα δοντακια πηγαμε για εμβολιο Rolling Eyes Rolling Eyes και τα λαιμακια του ηταν λιγο κοκκινα μαλλον ιωση...παρολαυτα του το κανε ο γιατρος Rolling Eyes το βραδυ ανεβασε πυρετο 39 και ετρεμε ολοκληρος το μωρακι μου Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 534787 νομιζα οτι επαθε σπασμους ημουν και μονη μου αρχισε να ξερνοβολαει ασταματητα και τα ειδα ολα Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 534787 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 534787το πρωι ξανα 39 και βηχας !!!!!πυρετο ξανα δεν εκανε αλλα βηχει και μυξουλες παλι πολλες!!!!!!

ερωτηση επρεπε μηπως να μην του κανει το εμβολιο???

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
μου χει λειψει παντως να μαι περιποιημενη και να παω καπου για φαγητο. Και για χορο πολυ θα θελα,παλια ξεβιδωνομουν στο χορο -ο αντρας μου οχι,ειναι καβος δεν κουνιεται με τιποτα.
Τωρα εχουμε γινει τσιμεντα και οι δυο clown σαν τις γριες ειμαστε!

Ναι, κι εμένα μου έχει λείψει το να περιποιηθώ λίγο τη μάπα μου και να βγώ, αλλά εκείνο το ντεμακιγιάζ το βράδυ πολύ με χαλάει... Άσε που όταν γυρίζουμε καμιά φορά σπίτι από έξοδο, βρίσκει ευκαιρία και ξυπναει ο μικρός για φαγητό κι εγώ θηλάζω με το ένα μάτι βαμμένο και το άλλο ξεβαμμένο, και φυσικά με παίρνει και ο ύπνος έτσι, απορώ πώς δεν τρομάζει ο άντρας μου όταν με βλέπει το πρωί... Πρέπει να με αγαπάει πολύ μαλλον, δεν εξηγείται αλλιώς..

athina24 έγραψε:λες Νενα να συμπεθερεψουμε????????????λυπαμε το γιοκα σου.........α!ελπιζω να εισαι καλη πεθερα....γιατι θα σε τσουρομαδησω...................
Αθηνούλα, μια χαρά πεθερά θα είμαι, αρκεί να δώσουν το όνομά το δικό μου και του άντρα μου στα εγγόνια μου διότι αλλιώς δεν θα έρθω στη βάφτιση. Ή μαλλον θα έρθω και θα έχω μούτρα. Και το όνομά μου είναι από αυτά που πρέπει να συνεχίσουν να υπάρχουν, αν με πιάνεις...
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 4872 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 4872 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 4872
Και στο κάτω κάτω, εγώ δεν θα τους ενοχλώ όταν βλέπουν τηλεόραση, δεν θα μιλάω, θα κάθομαι ήσυχα ήσυχα στον καναπέ... Very Happy

tzeni έγραψε:ερωτηση επρεπε μηπως να μην του κανει το εμβολιο???
Τζένη, το εμβόλιο από μόνο του μπορεί να προκαλέσει πυρετό, και συμπτώματα παρόμοια με της ασθένειας που καταπολεμά, αλλά ο παιδίατρος θα έπρεπε πρώτα να του μετρήσει τη θερμοκρασία του μικρούλη σου και να του δεί τις αμυγδαλές και γενικά τους αδένες επειδή κυκλοφορούν ιώσεις αυτόν τον καιρό. Αν το παιδί έχει πυρετό, δεν κάνει να εμβολιαστεί. Πάντως, και με τα δόντια είναι πολύ μπερδεμένη η φάση, δεν ξέρεις αν είναι κρυωμένος ή αν έχει μυξες από τα δόντια του. Τι εμβόλια κάνατε??

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καναμε του πνευμονιοκοκου το πρεβεναρ την τριτη δοση...τον εξετασε πυρετο δεν ειχε ουτε ακροαστικα...εναν ψιλοβηχα αραια και που και ηταν λιγο κοκκινα τα λαιμακια του μας ειπε οτι ισως ειχε μια ψιλοιωση και τον ρωτησα μηπως να μην του κανουμε το εμβολιο..αλλα ειπε δεν υπαρχει προβλημα..ηταν οντως ολα μαζεμενα ευτυχως πυρετο ανεβασε μονο τρεις φορες αλλα πολυ εμετο λογω βηχα...το βραδυ μονο!!γενικα του κοπηκε και η ορεξη ουτε το γαλα του δεν πινει οερμος!!!!!για υπνο δεν το συζητω αλλα εφαγα μεγαλη τρομαρα αυτες τις μερες γιατι μας ειπε χθες οτι αν συνεχιζε ετσι επρεπε να τον παμε για ορο μην παθει αφυδατωση Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 534787 σημερα ειναι λιγο καλυτερα και προς το παρον κοιμαται !!!!!!να φανταστεις ολη την μερα ηπιε 300 γρ γαλα συνολοοο Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 534787 και λεω καλα φαντασου Crying or Very sad Crying or Very sad
ειναι και ζωηρος γενικα και δεν βαζει κιλα και χαρηκαμε την δευτερα γιατι εβαλε 300γρ και εφτασε τα 7700 και 69 ποντους..τωρα οπως τον βλεπω πρεπει να χασε κανα κιλο Rolling Eyes Rolling Eyes

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τζένη (συνονόματη) περαστικά στο μπεμπάκι σου!

Μεγειά τα καινούργια δοντάκια!!!

Και εμεις καλά είμαστε! Η μικρή μου μαιμουδίτσα μεγαλώνει κ μας ξετρελαίνει! Δοντάκια περιμένουμε μέσα στον μήνα τα 2 επάνω κ ώρες ώρες ζορίζεται κ γκαζώνει Laughing . Ελπίζω να μην την ταλαιπωρήσουν πολύ.
Αυτές τις ημέρες με ενοχλούν κ εμένα τα δοντάκια μου..μάλλον πρέπει να παω οδοντίατρο πάλι pale

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν, έχω νέα. Ο μικρός μας πλέον κοιμάται μόνος του ΧΩΡΙΣ ΚΟΥΝΗΜΑ!!!!!!!
cheers cheers cheers cheers
Μεγάλο κατόρθωμα, διότι από τότε που γεννήθηκε δεν κοιμήθηκε ούτε μια φορά χωρίς να τον κουνάμε, αγκαλιά, περπατημα περα δώθε στο απίτι και κούνημα πάνω κάτω και αριστερά-δεξιά... Μας έβγαινε ο πάτος, και ειδικά τώρα που είναι κοντά 10 κιλά, ασύμφορο. Μεσα σε λιγότερο από μια βδομάδα το πετύχαμε! Απλα χρειάστηκε για 3-4 μέρες να κάνουμε περίπου 30 διαδρομές μέχρι το κρεβάτι του για να τον σκεπάσουμε, να του δώσουμε πιπίλα, να του πούμε λογάκια μωράκι μου, εμείς είμαστε εδώ, μην κλαις κτλ..
Το επόμενο βήμα είναι να μην ξυπνάει το βράδυ, αλλα αυτό θα το προσπαθήσουμε μέσα στα χριστούγεννα, που δεν θα έχουμε ούτε δουλειά την επόμενη ούτε να ασχοληθούμε με εργασίες και μαθήματα στο σπίτι. άντε να δω, κπας και κοιμηθούμε κανενα βράδυ σερί.. Χτες ξύπνησε δύο φορές μέσα στη νύχτα και το είπα στη μάνα μου λες και πήρε το Νόμπελ Πυρηνικής Φυσικής, μόνο πάρτυ δεν έκανα... "Καλά ε, χτές ο μικρός μόνο δύο φορές ξύπνησε!!!!!!!"
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 328109 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 328109 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 328109 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 536304 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 536304 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 536304 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 50580 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 50580

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 50580 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 50580 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 7 50580
παλι καλα....μια μια κοβονται οι "κακες" συνηθειες......το βραδυ ξυπνατε για γαλα???????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 22 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις