Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
115 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 115 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 25 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 37]

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:
tzeni έγραψε:ααα ξεχασα τα νεα του νικολα!!!μπουσουλαει κανονικα εδω και μια βδομαδα αλλα δεν ειναι για καλο!!!!!!σημερα μονο το βουτυρο ειχε την τιμητικη του...7 φορες εσκασε με το κεφαλι Rolling Eyes Rolling Eyes και στο κρεβατακι του μοοονο ορθιος και χτυπαει συνεχεια την μουριτσα του!τι θα κανω μαυτο το παιδι Mad Mad ευτυχως δεν κλαιει..χτυπαμε και γελαμε να ανησυχησω??? Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 215994 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 215994

πολύ μου αρέσουν τα μωράκια που μπουσουλάνε! ο Αλέξανδρος δεν μου την έκανε τη χάρη, αλλά ο θοδωρής μάλλον θα μπουσουλήσει, έχει ήδη ξεκινήσει, κάνει δυο τρεις...μπουσουλιές και σωριάζεται πλάκα στο πάτωμα.. Laughing Laughing
το βούτυρο το βάζεις για τις μελανιές??? κάνει δουλειά? μετα θέλει μπάνιο, ε?? ειδικά αν χτυπήσει στο κεφάλι..
κανει απιστευτη δουλεια!!!ιδιως στο κεφαλι που απαγορευεται ο παγος!!!!!ουτε καρουμπαλο ουτε μελανια!χεχεχε μαγικο βιταμ...μπανιο οχι αν ηταν ετσι σημερα δεν θα εκανα και τιποταλλο Embarassed Embarassed

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θενκς κοριτσακια!εγινε 10 μηνων σημερα η μικρη Smile

βιταμ το μαγικο! Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 911307 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 911307

sonia1994

sonia1994
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:θενκς κοριτσακια!εγινε 10 μηνων σημερα η μικρη Smile

βιταμ το μαγικο! Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 911307 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 911307
Να την χαιρεσαι!!

http://www.pet2pet.gr/

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kαλησπέρα μανούλες!

Δώρα
μεγεια το δοντάκι Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316 !!!

Ουτε εμένα μου εχει ερθει ακόμα περίοδος..Αντε να δουμε, γιατι μετά τον χρονο θέλουμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες κ για 2ο μπεμπε Smile . Απο την άλλη δεν μπορω να πω οτι μου λείπει Laughing

Η μικρή μου μαιμουδιτσα μπουσουλάει σαν αστραπη κ εχει πολυ πλάκα αλλα, εγω εχω βγάλει ματια κ στον κω..ο Laughing . Επίσης πιάνετε απο οτι βρει κ σηκώνετε τσακ μπαμ κ κάνει βηματάκια κ θέλει τρελή προσοχή. Και κλασσικά πρέπει συνέχεια να με βλέπει, μόλις βγαίνω απο το οπτικό της πεδίο έχουμε τρελή γκρίνια, ουτε να κατουρήσω Laughing. Αχ αυτό το αγχος τους αποχωρισμού...Κατα τα άλλα, μας εχει ξετρελάνει εντελώς κ τελείως με τις γλύκες της (πήρε απο την μανα του το παιδι Laughing ) κ τα ναζάκια (όταν δεν γκρινιάζει Laughing ) .

Βάζω κ μια προσφατη φωτο που την εχω υποσχεθεί στην φιλενάδα μου την Πόπη (το μπουφανάκι που της πήρες το βλέπεις φιλενάδα!!!)να δει πως μεγάλωσε η νυφούλα της κ μια απο τον χώρο παιχνιδιου που σας ελεγα οτι φτιάξαμε στο σαλόνι (στο πίσω μέρος φαινοντε ακόμα τα εργαλεια, η φωτο ειναι μια ωρα μολις το ειχαμε επιτέλους τελειώσει Very Happy ). Εσωτερικά το εχουμε επενδύσει με αφρολέξ που το έχουμε ντύσει με δερματίνη.

φιλιά μανούλες

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Έχει επεξεργασθεί από τον/την xazomammy στις Κυρ Δεκ 19, 2010 2:14 pm, 1 φορά

sonia1994

sonia1994
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xazomammy έγραψε:Kαλησπέρα μανούλες!

Δώρα
μεγεια το δοντάκι Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316 !!!

Ουτε εμένα μου εχει ερθει ακόμα περίοδος..Αντε να δουμε, γιατι μετά τον χρονο θέλουμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες κ για 2ο μπεμπε Smile . Απο την άλλη δεν μπορω να πω οτι μου λείπει Laughing

Η μικρή μου μαιμουδιτσα μπουσουλάει σαν αστραπη κ εχει πολυ πλάκα αλλα, εγω εχω βγάλει ματια κ στον κω..ο Laughing . Επίσης πιάνετε απο οτι βρει κ σηκώνετε τσακ μπαμ κ κάνει βηματάκια κ θέλει τρελή προσοχή. Και κλασσικά πρέπει συνέχεια να με βλέπει, μόλις βγαίνω απο το οπτικό της πεδίο έχουμε τρελή γκρίνια, ουτε να κατουρήσω Laughing. Αχ αυτό το αγχος τους αποχωρισμού...Κατα τα άλλα, μας εχει ξετρελάνει εντελώς κ τελείως με τις γλύκες της (πήρε απο την μανα του το παιδι Laughing ) κ τα ναζάκια (όταν δεν γκρινιάζει Laughing ) .

Βάζω κ μια προσφατη φωτο που την εχω υποσχεθεί στην φιλενάδα μου την Πόπη (το μπουφανάκι που της πήρες το βλέπεις φιλενάδα!!!)να δει πως μεγάλωσε η νυφούλα της κ μια απο τον χώρο παιχνιδιου που σας ελεγα οτι φτιάξαμε στο σαλόνι.

φιλιά μανούλες

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Κουκλιτσα η μικρη σου.Γερη να ειναι.

http://www.pet2pet.gr/

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sonia1994 έγραψε:
xazomammy έγραψε:Kαλησπέρα μανούλες!

Δώρα
μεγεια το δοντάκι Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316 !!!

Ουτε εμένα μου εχει ερθει ακόμα περίοδος..Αντε να δουμε, γιατι μετά τον χρονο θέλουμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες κ για 2ο μπεμπε Smile . Απο την άλλη δεν μπορω να πω οτι μου λείπει Laughing

Η μικρή μου μαιμουδιτσα μπουσουλάει σαν αστραπη κ εχει πολυ πλάκα αλλα, εγω εχω βγάλει ματια κ στον κω..ο Laughing . Επίσης πιάνετε απο οτι βρει κ σηκώνετε τσακ μπαμ κ κάνει βηματάκια κ θέλει τρελή προσοχή. Και κλασσικά πρέπει συνέχεια να με βλέπει, μόλις βγαίνω απο το οπτικό της πεδίο έχουμε τρελή γκρίνια, ουτε να κατουρήσω Laughing. Αχ αυτό το αγχος τους αποχωρισμού...Κατα τα άλλα, μας εχει ξετρελάνει εντελώς κ τελείως με τις γλύκες της (πήρε απο την μανα του το παιδι Laughing ) κ τα ναζάκια (όταν δεν γκρινιάζει Laughing ) .

Βάζω κ μια προσφατη φωτο που την εχω υποσχεθεί στην φιλενάδα μου την Πόπη (το μπουφανάκι που της πήρες το βλέπεις φιλενάδα!!!)να δει πως μεγάλωσε η νυφούλα της κ μια απο τον χώρο παιχνιδιου που σας ελεγα οτι φτιάξαμε στο σαλόνι.

φιλιά μανούλες

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Κουκλιτσα η μικρη σου.Γερη να ειναι.

Ευχαριστώ! Και εγω αυτό μονο εύχομαι, να ειναι γερη κ καλότυχη κ ολα τα μωρούλια!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κάποιος μου το είχε πει παλια, αλλά δεν το εφάρμοσα, αφού έχω και τις γνώμες σας θα το κάνω...
χαζομαμυ, πώς να μην είσαι χαζομαμα με τέτοιο κορίτσαρο, ε??? αυτο το υπέροχο πάρκακι πώς το φτιάξατε? το πήρατε έτοιμο ή το φτιάξατε εσείς??
προχτες που λέτε που γυρίζαμε απο την ονειρούπολη, ο αλέξανδρος μας είπε ένα ολόκληρο επεισόδιο του μπομπ σφουγγαρακη... με όλους τους χαρακτήρες.. τα ηχητικά εφέ... και τις παύσεις! και τον έβαλα σήμερα να το πει και στο μικρό! Είχαμε κατουρηθεί στο γέλιο με τον άντρα μου!

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nena, μπράβο στον Αλέξανδρο!!! Η ηλικία των 3-4 είναι πραγματικά απίθανη!!!

Τον μικρό μας παιδότοπο τον φτιάξαμε εμείς. Κυρίως ο άντρας μου Laughing . Είχε δουλίτσα που δεν του φαίνετε τελικά κ λίγο παιδευτήκαμε. Αρχικά αγοράσαμε τα ξύλα (είναι 2Χ3 , μεγαλούτσικος αλλά δεν φαίνεται καλά στην φωτο). Τα βάψαμε εξωτερικά με οικολογικό χρώμα κ μετά στην εσωτερική τους πλευρά κ στην κουπαστή βάλαμε αφρολέξ (για να μην μπορεί να χτυπήσει η ζουζου μας) κ από πάνω το επενδύσαμε με δερματίνη (για να καλύψουμε το αφρολέξ αλλά κ να πλένεται). Εχουμε κομπρέσορα κ αγοράσαμε το ειδικό πιστόλι με τα συραπτικά για <<ταπετσάρισμα>> κ έγινε σχεδον επαγγελματικό.
Μέσα στο πάτωμα απο κάτω είναι ένα μεγάλο χαλί κ από πάνω τα παζλάκια. Εκεί μπαίνουμε κ οι 3 (η Νεφελίτσα, ο άντρας μου κ εγώ) κ παίζουμε Laughing ( κ εμείς παιδιά είμαστε) Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 215994 . Αυτές τις ημέρες που δεν την προλαβαίνουμε, μας είναι <<κουτί>>. Βάλαμε κ τα παιχνίδια της- μας Laughing μέσα κ τουλάχιστον εκεί ξέρουμε ότι είναι ασφαλής κ άνετη Wink στο παιχνίδι Wink .

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xazomammy έγραψε: έγινε σχεδον επαγγελματικό.
.

σχεδον?πολυ καλο εγινε!
κοιταγα μια την φωτο με την Νεφελη βρεφος μια αυτη που βαλες, τα ματια τελικα δεν αλλαζουν! κουκλακι ειναι,να την χαιρεσαι!

Νενα ο Αλεξ απο οσα λες μου φαινεται απιθανο παιδακι Very Happy Δωστου ενα φιλι!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε: ο Αλεξ απο οσα λες μου φαινεται απιθανο παιδακι Very Happy Δωστου ενα φιλι!
Απίθανος είναι.. ο άτιμος... νιώθω ότι όλη την ώρα με βγάζει έξω από τα ρούχα μου... Στεναχωριέμαι γιατι νομίζω πως συνέχεια τον μαλώνω...
Έχω και το μικρό που ζηλεύει, αν είναι δυνατόν, αγκαλιάζω τον Αλέξανδρο και ο μικρός αρχίζει να γκαρίζει, και να απλώνει τα χεράκια του, ενώ αν καμια φορά απλώσω εγώ τα χέρια μου για να τον πάρω αγκαλιαμου γυρίζει την πλάτη! Μη δει άνθρωπο να έχει μωρο στην ακγαλιά του, γνωστός-ξένος-σχετικός-άσχετος, θα απλώσει τα χέρια του για να πάει στην αγκαλιά του.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Vikoukou

Vikoukou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γειά σας κοριτσάκια μου!Τί κάνετα???
Σας γράφω απο το κρεββάτι του πόνου με έπιασε η μέση μου για τα καλά.Ζώνη,χάπια και κρέμες.Ελπίζω απο αυριο να είμαι καλύτερα γιατί τη Τετάρτη γιορτάζει η Αναστασία μου.

Τα Χριστούγεννα έχει γενέθλια ο άντρας μου και στις 26 εγω.Θέλουμε τα κάνουμε party αλλα εαν είμαι έτσι.....

Εσείς έχετε κανονίσει κάτι για τι Χριστούγεννα?????

Νena ο Αλέξ όλα τα λεφτά!!!
Τζένυ η Νεφέλη είναι κουκλίτσα,τι φατσούλα ειναι αυτή!!!
Δώρα με γεια τα 2 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 612893 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 612893
Στο είχα πει όλα μαζί θα τα βγάλει!

Φιλάκια

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λιτσάκο κ Vikoukou ευχαριστούμε για τα καλά λογάκια!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vikoukou περαστικα κ καλες ετοιμασιες!

Νενα για τον παιδεμο,μου λεει συχνα ο πεθερος μου (γενικα επαναλμβανεται αυτος ο ανθρωπος αλλα τον εχω μεσα στην καρδια μου οποτε κανω πως τα ακουω ολα για πρωτη φορα Razz ) οτι τα παιδια παιδευουν,αν δεν παιδευαν θα τα ελεγαν μικρα ανθρωπακια και οχι παιδια.Και αυτο του το ελεγε η γιαγια του. Ωραιο μου ακουστηκε αν και το ξεχναω καθε φορα που μου ανεβαζει το αιμα στο κεφαλι ο γιος Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 679259 . Σημερα εκανε μια βουτια απο τον καναπε και γυρισε ο λαιμος του...αφου πιστεψα οτι θα εσπαγε τον σβερκο του. Φουντωσα!!! απο την μια τον ειχα αγκαλια γιατι φοβηθηκε και απο την αλλη ηθελα να φωναξω,δεν ξερω πως κρατηθηκα!και του χω δειξει πως να πεφτει για να μην χτυπαει (αφου δεν γινεται να το αποφυγω τουλαχιστον τον μαθαινω να πεφτει σωστα Rolling Eyes ).Ειχα κ την πεθερα μου εδω και επαθε πανικο "ΑΑΑ!Παναγια μου!" ,γι αυτο τρομαξε ο αλλος και επεσε ετσι! Και τελικα,τιποτα δεν επαθε και δεν τον πηρε και για βολτα η γιαγια γιατι ταραχτηκε και ηθελε να παει να ηρεμησει Laughing
Ηταν μια μερα σημερα...

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:Vikoukou περαστικα κ καλες ετοιμασιες!

Νενα για τον παιδεμο,μου λεει συχνα ο πεθερος μου (γενικα επαναλμβανεται αυτος ο ανθρωπος αλλα τον εχω μεσα στην καρδια μου οποτε κανω πως τα ακουω ολα για πρωτη φορα Razz ) οτι τα παιδια παιδευουν,αν δεν παιδευαν θα τα ελεγαν μικρα ανθρωπακια και οχι παιδια.Και αυτο του το ελεγε η γιαγια του. Ωραιο μου ακουστηκε αν και το ξεχναω καθε φορα που μου ανεβαζει το αιμα στο κεφαλι ο γιος Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 679259 . Σημερα εκανε μια βουτια απο τον καναπε και γυρισε ο λαιμος του...αφου πιστεψα οτι θα εσπαγε τον σβερκο του. Φουντωσα!!! απο την μια τον ειχα αγκαλια γιατι φοβηθηκε και απο την αλλη ηθελα να φωναξω,δεν ξερω πως κρατηθηκα!και του χω δειξει πως να πεφτει για να μην χτυπαει (αφου δεν γινεται να το αποφυγω τουλαχιστον τον μαθαινω να πεφτει σωστα Rolling Eyes ).Ειχα κ την πεθερα μου εδω και επαθε πανικο "ΑΑΑ!Παναγια μου!" ,γι αυτο τρομαξε ο αλλος και επεσε ετσι! Και τελικα,τιποτα δεν επαθε και δεν τον πηρε και για βολτα η γιαγια γιατι ταραχτηκε και ηθελε να παει να ηρεμησει Laughing
Ηταν μια μερα σημερα...

Βρε Λιτσάκο, πωπω θα έχασες 10 χρόνια ζωης απο την τρομάρα Shocked . Τα παιδιά είναι πολύ ανθεκτικά αλλά πραγματικά νομίζω οτι τελικά η παναγία τα φυλάει. Το σημαντικό ειναι οτι δεν χτύπησε. Προσπάθησε να ηρεμήσεις.


Η δική μου σήμερα εχει μια συνεχόμενη γκρίνια κ ειπα στον άντρα μου να την κρατήσει λίγο γιατί τα ειχα παίξει απο την αδιάκοπη μουρμουρίτσα. Χαλαρώνω λίγο για να επιστρέψω δρυμίτερη στην γκρινιαρομαιμουδίτσα μου Wink

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι εχασα 10 χρονια,και οχι τιποτα αλλο αλλα δεν ειμαι για να χανω χρονια τωρα στα 34!!! Laughing Laughing

διαλογος σημερινος,συμμετεχουν εγω,ο Γιαννης (ο γιος μου) ,η θεια Ορσαλια (του αντρα μου θεια τρελλη τελειως)
-εκλαιγε ο γιος γιατι φοβοταν το μηχανημα του κηπουρου ,φοβαται την βοη).Η συζητηση εγινε σε τονο "μιλαω αργα κ κατανοητα γιατι απευθυνομαι σε παιδακι"

θεια Ορσαλια: μη φοβασαι Γιαννη,τα καλα παιδακια δεν φοβουνται!
εγω:ολα τα παιδακια φοβουνται κ ολα ειναι καλα παιδακια.
Γιαννης:....*μυξοκλαιει*
θεια Ορσαλια: ΟΧΙ!τα καλα παιδακια δεν φοβουνται και δεν κλαινε!!!
εγω:ΟΛΑ τα παιδακια φοβουνται,ειναι φυσιολογικο,και η μαμα φοβαται και ο μπαμπας φοβαται μερικες φορες.(εδω αρχιζει κ μου γυριζει το ματι Twisted Evil )
θεια Ορσαλια:Λαθος κανεις!(προς τον Γιαννη) Τι ειπαμε κανουν τα καλα παιδακια Γιαννη?
Γιαννης: τα καλα παιδακια ειναι ψευτικα...ειναι πλαστικα..

Γιαννης-Θεια Ορσαλια
1-0!!!
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
Γιαννης: τα καλα παιδακια ειναι ψευτικα...ειναι πλαστικα..

Γιαννης-Θεια Ορσαλια
1-0!!!
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316
Από μικρό μαθαίνεις την αλήθεια... Στην ουσία σου λέει "μην περιμένεις να είμαι και ήσυχος, είμαι αληθινό παιδί.."
Κι αυτές οι θείες ρε παιδακι μου, εντελώς αντιπαιδαγωγικές... μια δική μου θεία είχε πει στην εγγονή της ότι αν δεν ξεκινούσε να κάνει τσίσα στο γιογιό δεν θα την αγαπούσε άλλο!! Shocked Shocked Shocked

Vikoukou

Vikoukou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
...γειά σας κοριτσάκια μου!!!
Τί κάνετε????

Σήμερα γιορτάζει η Αναστασία μου και θα κάνουμε μια μικρή γιορτή για τους φιλους μας και τους μικρούς της φιλους!!!!
Η πρώτη της γιορτή!!!!

Η μέση ευτυχώς με άφησε και έτρεχα σήμερα απο το πρωι για ψωνια!!!

Σας αφήνω να παω να κάνω καμια δουλειά γιατί δε θα προλάβω!!!
Φιλάκια.....

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Vikoukou έγραψε:...γειά σας κοριτσάκια μου!!!
Τί κάνετε????

Σήμερα γιορτάζει η Αναστασία μου και θα κάνουμε μια μικρή γιορτή για τους φιλους μας και τους μικρούς της φιλους!!!!
Η πρώτη της γιορτή!!!!

Η μέση ευτυχώς με άφησε και έτρεχα σήμερα απο το πρωι για ψωνια!!!

Σας αφήνω να παω να κάνω καμια δουλειά γιατί δε θα προλάβω!!!
Φιλάκια.....
Χρόνια πολλά στην Αναστασία πάντα ευτυχισμένη και να τη χαίρεστε!!!!Να περάσετε τέλεια!!!!!!

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vikoukou έγραψε:...γειά σας κοριτσάκια μου!!!
Τί κάνετε????

Σήμερα γιορτάζει η Αναστασία μου και θα κάνουμε μια μικρή γιορτή για τους φιλους μας και τους μικρούς της φιλους!!!!
Η πρώτη της γιορτή!!!!

Η μέση ευτυχώς με άφησε και έτρεχα σήμερα απο το πρωι για ψωνια!!!

Σας αφήνω να παω να κάνω καμια δουλειά γιατί δε θα προλάβω!!!
Φιλάκια.....
χρονια πολλα στην αναστασουλα μας!!!!!να περασετε τελεια και να μην σε ξαναπιασει η μεση ποτεεεεε!!!!φιλακια Very Happy Very Happy

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να την χαιρεστε την Αναστασια σας!Χρονια πολλαααα! Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 804467 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 804467

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αθηνα χρονια πολλα για την μεγαλη σου!Πολυχρονη να ειναι και ευτυχισμενη! Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 130627 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 860530

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χρονια πολλά στην Αναστασούλα και να τη χαίρεστε! Λίγο καθυστερημενα βέβαια, αλλά οι ευχές μετράνε πάντα!

Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316
Εμείς σήμερα γινόμαστε 9 μηνών και σηκωνόμαστε από καθιστή στάση σε όρθια αν πιανόμαστε απο καπου. Την πρώτη φορά που το είδα ήταν προχτές, απλά είδα ένα κεφάλι να προεξέχει από τα κάγκελα της κούνιας του και τρόμαξα, δεν το περίμενα καθόλου! Κατα τα άλλα τα συνηθισμένα, ίσως να ξεκίνησε να κοιμάται 5ωρο αλλά και πάλι έχω τις επιφυλάξεις μου.. Και μάλλον ετοιμάζονται καινούρια δόντια.. Ωωωωωωχ! cyclops cyclops cyclops

Εσείς μανούλες τι νέα???

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσα θελω να σας ευχηθω Καλες γιορτες,καλα Χριστουγεννα,να τα περασετε ομορφα κ ζεστα με τα παιδακια σας Smile
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

η ζουζου σε καρτα του νονου της Smile

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε: απλά είδα ένα κεφάλι να προεξέχει από τα κάγκελα της κούνιας του και τρόμαξα,


Laughing Laughing ωραιος ο νεος!

Vikoukou

Vikoukou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πάρα πολυ για τις ευχές σας.
Περάσαμε πολύ ωραία αλλά πιο ωραία πέρασε η Αναστασία γέλασε και έπαιξε με τους φίλους και τα ξαδερφάκια της.
Κουράστηκε τόσο πολυ απο το παιχνίδι και το πέρα δώθε που σήμερα ξύπνησε στις 11:30 (ευχαριστήθηκα ύπνο!!!)

Tώρα ετοιμάζομαι για το Party γενεθλίων του Σαββάτου!!!!
Party,Party,Party!!!!!!!!!!!
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 14 654316

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 25 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις