Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
129 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 129 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 31 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 37]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κ πασιεντζες ο Αλεξ? Respect Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 417472

το μικρο περπαταει κοριτσακια Smile τρεχει με ανοιχτα τα χερια ,μονο που αν παρει πολυ φορα για να σταματησει πρεπει να βρει σε επιπλο ή σε αγκαλια Laughing φωναζει συνεχως "ναιαιαιαι" κ παιζει μπαλα,ελπιζω να μην μοιασει στις ξαδερφες του αντρα μου που εχουν διαρκειας.. Rolling Eyes ΑΕΚτζουδες βαμμενες...αυτο το κληρονομικο χαρισμα με φοβιζει.

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμεν η κορη μου γεννηθηκε 1 φεβρουαριου περπατησε 11 μηνων τωρα ξερει σχεδον ολα τα μεροι του σωματως. Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 654316

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ, τι γλυκά που είναι όταν μαθαίνουν κάτι! Όταν δείχνουν τη μύτη τους πχ... Θέλω να τα φάω!!! Ο δικός μου χτες εμαθε να δίνει πράγματα "δώσε μου Θοδωρή το κουκλάκι" μας το εδινε (βέβαια εγώ χτες το συνειδητοποίησα.. δεν του είχα ζητήσει να μου δώσει κάτι ποτέ... καλλιο αργα πάντως..)
Λιτσακι, μπράβο σας, τρέχει κιολας η μικρή ε? Γενικά λένε ότι τα κορίτσια τα κάνουν ολα πιο γρήγορα από τα αγόρια, ισχύει?? και ας γίνουν ΑΕΚ, δεν πειράζει, κανεις δεν είναι τέλειος... Razz εμένα και τα δύο για Παοκτσήδες τα κόβω, ο πρώτος ήδη εγινε, και ο δεύτερος την έχει την ψυχολογία του "τα σπάω όλα" από ότι βλέπω, οπότε μάλλον Παοκι κι αυτός.. Laughing Laughing
Με τον Άλεξ το ψιλικόψαμε το χαρτί και αρχίσαμε το φιδάκι και τις σκαλίτσες... Καλύτερο από μια έννοια...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι να σου πω Νενα, η εμπειρια με τα δικα μου ειναι αλλη,σε αλλα ηταν πιο γρηγορος ο μεγαλος (στην ομιλια πχ) σε αλλα η μικρη (εκατσε νωριτερα,αυτονομειται -οσο μπορει να γινει αυτο ε?- νωριτερα),στο περπατημα σχεδον τα ιδια 10 μηνων αρχισαν τα βηματα,στο χρονο περπατανε. Ετσι εχω ακουσει κ εγω να λενε παντως.

Ποτε εχει γενεθλια ο Θοδωρης?Τωρα κοντα δεν ειναι?

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχουμε καιρό άκομα για να χρονίσουμε, σήμερα γινόμαστε 11 μηνων.
Ο Αλέξανδρος παίζει τώρα με το Θοδωρή στο πάτωμα, του δίνει ένα παιχνίδι και του λέει "Πιαστο αγόρι μου, πιάστο!" Laughing Laughing Laughing έχω κατουρηθεί στο γέλιο...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Εχουμε καιρό άκομα για να χρονίσουμε, σήμερα γινόμαστε 11 μηνων.
Ο Αλέξανδρος παίζει τώρα με το Θοδωρή στο πάτωμα, του δίνει ένα παιχνίδι και του λέει "Πιαστο αγόρι μου, πιάστο!" Laughing Laughing Laughing έχω κατουρηθεί στο γέλιο...

Laughing Laughing

χρονια πολλα λοιπον!ενας μηνας εμεινε!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μμ, ναι, ένας μήνας έμεινε για να κλείσουμε κι εμείς χρόνο ως κατά συρροήν άυπνοι...
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 850933 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 850933 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 850933 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 850933

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 50580 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 50580 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 50580 στην koutoufitsa!

Νενα μια χαρά τον βρίσκω τον Αλέξανδρο, φαντάζομαι οτι εχει μάθει ηδη πολλά στον Θοδωρή!

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα μανουλίτσες!!!!
Τι κάνετε???
Εμείς από ότι φαίνεται βγάζουμε 4 δόντια κάτω και παιδεύεται πολύ η μικρή, 3 νύχτες έχουμε να κοιμηθούμε σαν άνθρωποι,όχι ότι τα προηγούμενα βράδια κοιμόμασταν αλλά τουλάχιστον δεν είχαμε γκρίνια!!!!
Ρε κορίτσια να ρωτήσω κατι η μικρή φοβάται να αφήσει τα χέρια της να περπατήσει ενω στέκεται χωρίς να κρατιέται όταν είναι να προχωρήσει θέλει να κρατιέται τι να κάνω για να της φύγει ο φόβος και να ξεθαρέψει???

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι για αυτο.....και εμενα η Αλεξανδρα το ιδιο κανει!εμενα φοβαται ομως την αδερφη της μιας και την εχει πεταξει αρκετες φορες κατω.....βλεπω δηλαδη οτι την ωρα που δεν ειναι μπροστα η Μαρια αφηνει τα χερια της και κανει ολο και περισσοτερα βηματα!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xazomommy ευχαριστω Very Happy

Δωρα δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι,συνεχισε να την κρατας εσυ κ να περπαταει,θα το αποφασισει μονη της ειναι θεμα χρονου αφου στεκεται.

Αθηνα και σενα σπρωχνει ε? Rolling Eyes και εδω τα ιδια...το χανω και εγω καποιες φορες και τον μαλωνω κ τα κανω χειροτερα.Οποτε ειμαι cool λεει κ μονος του "δεν την σπρωχνουμε την αδερφουλα,την αγκαλιαζουμε"..Θελουν το ιδιο παιχνιδι,τραβαει ο ενας τραβαει κ η αλλη ,σπρωχνει ο Γιαννης με κοιταει η μικρη,με κοιταει κι αυτος...κ εγω κανω την παστα Φλωρα (στελιο ηρθες??).Δεν ανακατευομαι αλλο,το πηρα αποφαση.Μονο αν αγριεψουν τα πραγματα θα ανακατευτω. Δεν ξερω τι αλλο να εφαρμοσω.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:..Θελουν το ιδιο παιχνιδι,τραβαει ο ενας τραβαει κ η αλλη ,σπρωχνει ο Γιαννης με κοιταει η μικρη,με κοιταει κι αυτος...κ εγω κανω την παστα Φλωρα (στελιο ηρθες??).Δεν ανακατευομαι αλλο,το πηρα αποφαση.Μονο αν αγριεψουν τα πραγματα θα ανακατευτω. Δεν ξερω τι αλλο να εφαρμοσω.

Κι εδώ μια από τα ίδια μόνο που ο μικρος δεν κοιτάζει κανένα, απλως βάζει κατευθείαν την καραμούζα στη διαπασών, τρέχω εγώ, "τι εγινε?" "τιποτα μαμα, λιγο μόνο χτύπησα το Θοδωρή για να πάρω το αυτοκινητακι μου" κτλ κτλ.. και όλη μερα ακουμε ένα μωρό να κλαίει... Αφού το ακούει και η μάνα μου από πάνω, στην αρχή νόμιζε ότι το αφήνουμε να κλαίει και μου την έλεγε κιολας ( Mad Mad Mad )... Όταν της τον άφηνα για να πάω στη δουλειά κατάλαβε ότι ο μικρός είναι γενικά λίγο στριμμένο άντερο..

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα η Αλεξανδρα μονο που βλεπει τη Μαρια να πλησιαζει ουρλιαζει.....βεβαια καλη πονηρω ειναι και η μικρη.....πλησιαζει και της ριχνει χαστουκια και της τραβαει τα μαλλια της Μαριας!Χ Α Μ Ο Σ!!!!!!!!ασε που αυτο το μικρο ΔΕΝ καταλαβαινει τιποτα ΔΕΝ ακουει......αφου μερικες φορες αναρωτιεμαι μηπως ειναι κουφη.......!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι, στην αρχή κι εγώ φοβόμουν ότι μάλλον δεν ακούει.. μετα κατάλαβα ότι απλά με έγραφε κανονικά..

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλοπερναμε ολες βλεπω! Laughing κοριτσια κ τα μικρα παντως καταλαβαινουν οτι εχουν ...ασυλια απο τις μαμαδες. Η Γιωργινα δινει κουτουλιες αν νευριασει. Φωναζει 'αντεεε" Shocked Χθες της εδωσα ενα γυαλινο βαζακι να ταισει μια κουκλα κ καποια στιγμη επειδη εκανα το λαθος να βρεθω μπροστα της -σορυ που υπαρχω!- κ της μπλοκαρα το δρομο το πεταξε κατω με νευρα,γεμισε γυαλια....κ μετα χαχανιζε...
Αυτο με τις φωνες οταν πηγαινε να την πλησιασει ο Γιαννης το εκοψε προσφατα,ψαρωνα εγω κ ετρεχα να δω μηπως την σπρωχνει αλλα αυτη φωναζε ετσι επειδη πλησιαζε.Οποτε εκοψα τα σουρτα φερτα,της λεω οτι θελει να την αγκαλιασει ο αδερφος της κ σταματησε.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Guten Abend!
ολες καλα?ολα καλα? Razz

Αρχισα να επισκεπτομαι ζαχαροπλαστεια για τα γλυκα της βαφτισης της Γιωργινας. Στα αλλα ολα (μπομπο,ρουχα,λαμπαδες κτλ) αφου αλλαξα 10 φορες γνωμη κ αφου συγκεντρωσα υλικο για 2 βαφτισεις Laughing κατεληξα σε 3ο πλανο -καμια σχεση με οτι σκεφτομουν πριν δλδ!!!
Αλλα για τα γλυκα δεν ειχα ψαχτει,πηγα λοιπον σημερα σε ενα ζαχαροπλαστειο απο αυτα που χαζευεις την βιτρινα κ νομιζεις οτι εισαι καπου στην Γαλλια...Μπηκα να παρω γλυκα κ μπισκοτα κ να κοψω κινηση γενικως.Ωραιο μεσα με τα καναπεδακια του Λουδοβικου,με μπαουλα με ξυλινη κομοτα με...με...με...ολα ομορφα αλλα...οτι δοκιμασα ηταν μετριο Sad Sad ζητησα να δω κ cupcakes κ macaron,απογοητευση ρε γμτ. Τα cupcakes για βαφτιση ηταν στο μισο μεγεθος -μια μπουκια δλδ- κ τα macaron ειχαν γευση εργολαβου αλλα εμφανιση macaron...οποτε ουτε καν τιμες δεν ζητησα.Κριμα κ το ειχα βαλει στο ματι αυτο το ζαχαροπλαστειο μονο κ μονο απ την ατμοσφαιρα που εχει.Τσαμπα ο Λουδοβικος Rolling Eyes
Με βλεπω να τρεχω για τα γλυκα τελικα ενω πιστευα οτι θα ναι το πιο ευκολο.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Hola Λιτσακι (ευτυχως που μιλάμε και καμια ξένη γλώσσα και συννενοούμαστε σε αυτό το φόρουμ Razz Razz ), αντε πλησιάζει ο καιρός της βάφτισης ε? Πότε είναι? Και τελικά τι αποφάσισες?? Ποιο είναι το τριτο πλανο?? (όχι ότι θυμαμαι τιποτα για τα άλλα δύο Razz Razz )

Στα δικά μας τώρα, ο Θοδωρίκος μας περπάτησε!!
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 654316
Την έχει καταβρεί, πηγαίνει από τον ένα καναπε στον άλλο και μετα μας κοιτάει και γρυλίζει, σαν να λέει, "κοιτάξτε τι έκανα? και τι ξαναέκανα! και ξανα!"
Βέβαια ακόμα χάνει την ισορροπία του μετά από κάποια βήματα, αλλά εγω έγραψα στο ημερολόγιό του ότι περπάτησε στις 26/2/11... Wink Wink
Από δόντια στα ίδια 6 ειμαστε εδώ και μήνες, οπότε μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση ότι το παιδί μου είναι γενικώς γκρινιάρικο, και ότι δεν τον ενοχλεί κάτι συγκεκριμένο.. Υπνος, μια από τα ίδια, μάξιμουμ 5 ώρες συνεχόμενες σε ειδικές περιπτωσεις μόνο, και συνήθως 2-3 ξυπνήματα καθε βράδυ... Λέτε τώρα που θα περπατάει να κουράζεται και νακοιμάται??? Ε? Wishful thinking???

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
buonasera!!!!!!!τι κανετε??????///ξενυχτατε βλεπω......νενα τωρα θα αρχισετε το κυνηγι!!!!!!!!λιτσακο μπηκες στη διαδικασια για γλυκα?τι ψαχνεις?εχεις αποφασισει τι θελεις???????

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα μανούλες!!!!Τι κάνετε????Εμεις καλά είμαστε ψάχνουμε για σπίτι ακόμα,μιλάμε το τι έχω δει και το τι ζητάνε δε λέγεται έχουμε τρελαθεί τελείως!!!!
Η μικρή στέκεται όρθια αλλά ρίχνει άγκυρα δεν κάνει βήμα που θα πάει θα περπατήσει και αυτή!!!!
Λιτσάκο ετοιμάζεις βάφτιση???Πότε με το καλό???
Εμείς λέμε για Ιούλιο να κανουμε γαμοβάφτιση και υποτίθεται το κανονιζουμε από το Σεπτέμβρη αλλά ακόμα δεν έχουμε κάνει τίποτα να δω πότε θα προλάβουμε δεν δίνουν και τιποτα τα πεθερικά μου να είναι καλά οι δικοί μου που μας έχουν βοηθήσει μέχρι τώρα αλλά ας μη τα σκέφτομαι γιατί εκνευρίζομαι!!!!
Mad Mad Mad Mad Mad

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αμαν πια τι γινετε με τα σπιτια??????ολοι μετακομιζουν???????παντως οι τιμες ειναι φωτια και πολλα απο τα σπιτια χαλια!!!!!!
εμεις πριν απο λιγο μαθαμε πως κανει το σκυλακι και μας εχει πιασει μια μανια με τα ρουχα μας...δεν τα θελουμε με τιποτα!συνεχως γδυνεται μονη της!

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα μανούλες!
Χάθηκα, γιατί όταν έχω λίγο ελεύθερο χρόνο μπαίνω στο facebook k παίζω city ville Laughing (κόλλησα γαμώτο). Το αποφάσισα κ έκανα ένα προφίλ κ ο θεός βοηθός, γιατί ήμουν αρκετά επιφυλακτική.

Τα νέα μας είναι γενικά καλά! Η Νεφέλη μεγαλώνει κ μας ξετρελαίνει με τα διάφορα καμώματα της (τα ξερετε..τα ζείτε με τα μωρούλια σας Wink !!!).
Τα βράδια τις τελευταίες ημέρες ξυπνάει αρκετές φορές (κ μαζί με αυτή φυσικά κ εγώ) κ ψιλοκουτουλάω Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 850933 . Μάλλον ετοιμάζονται 2 ακόμα δοντάκια, αλλά είναι κ το ότι θέλει την μαμάκα της (το μικρό μου μαμόθρεπτο Laughing tongue Laughing ).
Τις τελευταίες ημέρες με φωνάζει Τζι -τζι (από το Τζένη) κ καταλαβαίνετε…αν κόψαμε από τώρα το μαμά κ αρχίσαμε τα Τζι-Τζι, παει μας πήρε τον αέρα .. Σε λίγο θα αρχίσει τα γριά κ γέρο μου..lol: Laughing Laughing .
Σήμερα στην Πάτρα ειχαμε το καρναβάλι τον μικρών. Πήγαμε στην παρέλαση κ περάσαμε πολύ πολυ ωραία!!! Η μικρή το καταχάρηκε!!! Εχτε έρθει ποτε?

Διάβασα τα νέα σας κ χαίρομαι που είστε όλες καλά κ εσείς κ τα μπεμπάκια σας!!!

Νενα Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 50580 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 654316 στο Θοδωράκο σου!!! Καλές τρεχάλιτσες!!!

Iitsako ποτέ είναι η βάπτιση?
Και εγώ αύριο έχω να πάω για τα προσκλητήρια, για λουλούδια, μπαλόνια κτλ. Μακάρι να μπορούσα να τα παραγγείλω όλα από εδώ γιατί βαριέμαι το τρέξιμο. Για γλυκάκια ευτυχώς δεν θα κοιτάξω καθόλου γιατί θα έχει το κετερινγκ που σας είπα ότι θα κάνουμε έξω από την εκκλησία. Θα έχει 3 γλυκάκια. Έβαλα ταρτάκια, σοκολατόπιτα κ παστάκια. Πως σας φαίνονται???

Δώρα μου καλή επιτυχία με το σπίτι. Ελπίζω να βρεθεί κάτι καλό το συντομότερο.
Με το περπάτημα μην αγχώνεσαι, αφού στέκεται κ κάνει βηματάκια όταν την κρατάς όταν νιώσει ότι μπορεί να ισορροπήσει καλύτερα απλά θα φύγει. Μπορώ να σου πω 1-2 πραγματάκια που βοηθούν αλλά πραγματικά δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι ιδιαίτερο.

φιλιά σε ολες !!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Hola Λιτσακι (ευτυχως που μιλάμε και καμια ξένη γλώσσα και συννενοούμαστε σε αυτό το φόρουμ Razz Razz ), αντε πλησιάζει ο καιρός της βάφτισης ε? Πότε είναι? Και τελικά τι αποφάσισες?? Ποιο είναι το τριτο πλανο?? (όχι ότι θυμαμαι τιποτα για τα άλλα δύο Razz Razz )

Στα δικά μας τώρα, ο Θοδωρίκος μας περπάτησε!!
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 654316
Την έχει καταβρεί, πηγαίνει από τον ένα καναπε στον άλλο και μετα μας κοιτάει και γρυλίζει, σαν να λέει, "κοιτάξτε τι έκανα? και τι ξαναέκανα! και ξανα!"
Βέβαια ακόμα χάνει την ισορροπία του μετά από κάποια βήματα, αλλά εγω έγραψα στο ημερολόγιό του ότι περπάτησε στις 26/2/11... Wink Wink
Από δόντια στα ίδια 6 ειμαστε εδώ και μήνες, οπότε μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση ότι το παιδί μου είναι γενικώς γκρινιάρικο, και ότι δεν τον ενοχλεί κάτι συγκεκριμένο.. Υπνος, μια από τα ίδια, μάξιμουμ 5 ώρες συνεχόμενες σε ειδικές περιπτωσεις μόνο, και συνήθως 2-3 ξυπνήματα καθε βράδυ... Λέτε τώρα που θα περπατάει να κουράζεται και νακοιμάται??? Ε? Wishful thinking???

Μπραβο στο Θοδωρη!! Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 50580 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 50580 καλες στρατες!!ευχομαι να κουραζεται κ να κοιμαται!!!! flower

οχι δεν τα εχω πει εδω τα plan A.B.C κτλ για την βαπτιση!θα με ειχατε βρισει με τοσες γνωμες που αλλαζω!
Κατεληξα οτι το...concept Razz θα ειναι απλο,hippie,ρομαντικο κ ολιγον vintage ή ρετρο οπως θελετε το λετε.Κοινως δαντελες,λουλουδια,λευκο κ φυση! Very Happy

athina24 έγραψε:buonasera!!!!!!!τι κανετε??????///ξενυχτατε βλεπω......νενα τωρα θα αρχισετε το κυνηγι!!!!!!!!λιτσακο μπηκες στη διαδικασια για γλυκα?τι ψαχνεις?εχεις αποφασισει τι θελεις???????

Ψαχνω βρε Αθηνα,πρεπει να υπολογισω οτι θα ναι καλοκαιρι,τελευταιο ΣΚ του Μαη βαφτιζεται,θα χει ζεστη,θα ναι εκτος Αθηνων σε ενα ξωκκλησι προς την Χαλκιδα οποτε οτι παρω δεν πρεπει να θελει καθολου ψυγειο.Μεχρι στιγμης οτι ρωτησα για να το φερουν απο το ζαχαροπλαστειο κατευθειαν στη βαφτιση θα το χρεωσουν εξτρα για τα μεταφορικα γιατι ειναι εκτος Αθηνων οποτε το υπολογιζω κ αυτο,να μπορω να τα παρω δλδ απο την προηγουμενη τα γλυκα κ να τα εχω στο εξοχικο χωρις αγχος μην μου γινουν χαλια.
Ειπα για τα cupcakes που συνηθως δεν θελουν ψυγειο.Θα δω ομως,τωρα λεω να παω να ρωτησω σε αλλα δυο ,στο max perry που χω φαει κατι γλυκακια σοκολατενια πολυ καλα κ σε ενα στην Κηφισια που μου προτεινε μια φιλη,οι τιμες δεν ξερω ποιες ειναι,τι παιζει γενικα για γλυκα Rolling Eyes εχετε καμια ιδεα?ποια ειναι νορμαλ τιλη?

manoula2010 έγραψε:Καλησπέρα μανούλες!!!!Τι κάνετε????Εμεις καλά είμαστε ψάχνουμε για σπίτι ακόμα,μιλάμε το τι έχω δει και το τι ζητάνε δε λέγεται έχουμε τρελαθεί τελείως!!!!
Η μικρή στέκεται όρθια αλλά ρίχνει άγκυρα δεν κάνει βήμα που θα πάει θα περπατήσει και αυτή!!!!
Λιτσάκο ετοιμάζεις βάφτιση???Πότε με το καλό???
Εμείς λέμε για Ιούλιο να κανουμε γαμοβάφτιση και υποτίθεται το κανονιζουμε από το Σεπτέμβρη αλλά ακόμα δεν έχουμε κάνει τίποτα να δω πότε θα προλάβουμε δεν δίνουν και τιποτα τα πεθερικά μου να είναι καλά οι δικοί μου που μας έχουν βοηθήσει μέχρι τώρα αλλά ας μη τα σκέφτομαι γιατί εκνευρίζομαι!!!!
Mad Mad Mad Mad Mad

Δωρα tranquilo (interlingua γιναμε σημερα Laughing )! Σας ετυχε η αλλαγη σπιτιου τωρα κ οσο να ναι σας αναστατωσε.Εχεις ενα 5μηνο για να οργανωθεις!Προλαβαινεις λεω εγω,αν ξεμπερδεψεις σχετικα γρηγορα με το σπιτι θα μπορεσεις να βαλεις μια σειρα.Εχεις ξεκαθαρο το budget που διαθετετε για τα μυστηρια?Αν ναι τοτε μπορεις να κανεις ερευνα αγορας κ να μοιρασεις τα εξοδα σωστα.Εχεις αρχισει το ψαξιμο?Κ μεσω ιντερνετ μπορεις να δεις τι παιζει. Wink Στην εκκλησια που θες εχεις ρωτησει ποσο νωριτερα πρεπει να κλεισεις ημερομηνια?Κ εκει που θα κανετε το τραπεζι?Γιατι ειναι σεζον φουλ γι αυτους οι καλοκαιρινοι μηνες οποτε κλεισε αυτα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο να ψαξεις για τα υπολοιπα.

xazomammy έγραψε:Καλησπέρα μανούλες!
Χάθηκα, γιατί όταν έχω λίγο ελεύθερο χρόνο μπαίνω στο facebook k παίζω city ville Laughing (κόλλησα γαμώτο). Το αποφάσισα κ έκανα ένα προφίλ κ ο θεός βοηθός, γιατί ήμουν αρκετά επιφυλακτική.

Τα νέα μας είναι γενικά καλά! Η Νεφέλη μεγαλώνει κ μας ξετρελαίνει με τα διάφορα καμώματα της (τα ξερετε..τα ζείτε με τα μωρούλια σας Wink !!!).
Τα βράδια τις τελευταίες ημέρες ξυπνάει αρκετές φορές (κ μαζί με αυτή φυσικά κ εγώ) κ ψιλοκουτουλάω Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 850933 . Μάλλον ετοιμάζονται 2 ακόμα δοντάκια, αλλά είναι κ το ότι θέλει την μαμάκα της (το μικρό μου μαμόθρεπτο Laughing tongue Laughing ).
Τις τελευταίες ημέρες με φωνάζει Τζι -τζι (από το Τζένη) κ καταλαβαίνετε…αν κόψαμε από τώρα το μαμά κ αρχίσαμε τα Τζι-Τζι, παει μας πήρε τον αέρα .. Σε λίγο θα αρχίσει τα γριά κ γέρο μου..lol: Laughing Laughing .
Σήμερα στην Πάτρα ειχαμε το καρναβάλι τον μικρών. Πήγαμε στην παρέλαση κ περάσαμε πολύ πολυ ωραία!!! Η μικρή το καταχάρηκε!!! Εχτε έρθει ποτε?

Διάβασα τα νέα σας κ χαίρομαι που είστε όλες καλά κ εσείς κ τα μπεμπάκια σας!!!

Νενα Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 50580 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 654316 στο Θοδωράκο σου!!! Καλές τρεχάλιτσες!!!

Iitsako ποτέ είναι η βάπτιση?
Και εγώ αύριο έχω να πάω για τα προσκλητήρια, για λουλούδια, μπαλόνια κτλ. Μακάρι να μπορούσα να τα παραγγείλω όλα από εδώ γιατί βαριέμαι το τρέξιμο. Για γλυκάκια ευτυχώς δεν θα κοιτάξω καθόλου γιατί θα έχει το κετερινγκ που σας είπα ότι θα κάνουμε έξω από την εκκλησία. Θα έχει 3 γλυκάκια. Έβαλα ταρτάκια, σοκολατόπιτα κ παστάκια. Πως σας φαίνονται???

Δώρα μου καλή επιτυχία με το σπίτι. Ελπίζω να βρεθεί κάτι καλό το συντομότερο.
Με το περπάτημα μην αγχώνεσαι, αφού στέκεται κ κάνει βηματάκια όταν την κρατάς όταν νιώσει ότι μπορεί να ισορροπήσει καλύτερα απλά θα φύγει. Μπορώ να σου πω 1-2 πραγματάκια που βοηθούν αλλά πραγματικά δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι ιδιαίτερο.

φιλιά σε ολες !!!



Τζενη κοντευει η μερα ε?Ωραια!28 Μαη λεμε εμεις...το χουμε ξεχειλωσει λιγο το θεμα Razz στο τελος θα κανει γαμοβαφτιση η μικρη αν το τρεναρουμε κι αλλο..
Με το καλο ευχομαι! Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 727892
Καρναβαλι στην Πατρα εχω ερθει,μια φορα,περασα σουπερ!Σπουδαζε ο αντρας μου εκει,τοτε ειμασταν "μονο φιλοι" μετα γιναμε "φιλοι,φιλοι,καριοφίλι" Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 25 883208
Κολλησες με το cityville? Σταματησα να παιζω,ειναι εθισμος! Shocked

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επανηλθα...μετα απο κανα δυο δρομολογια!
εχω ενα ηθικο διλλημα:μια απο τις φιλεναδες μου κανει βιντεο βαπτισεις,γαμου,εκδηλωσεων κτλ. Ειναι πολλη καλη η δουλεια της,καλοτεχνιτισα δεν συγκρινεται.Κ το μονταζ της επισης. Το θεμα μου ειναι οτι θελω να κανω βιντεο στην βαπτιση κ θελω την φιλη μου ΑΛΛΑ δεν δεχεται αμοιβη.Θελει να το κανει δωρο.Ομως...στη βαπτιση του γιου μου -εκει δεν ειχα σκεφτει το βιντεο καν- ειχε ερθει η φιλεναδα μου κ με δικη της πρωτοβουλια βιντεοσκοπησε ,ηθελε να μας το κανει εκπληξη,κ εννοειται δεν ζητησε αμοιβη η κοπελα το εκανε δωρο. Οποτε τωρα δεν νιωθω καλα να μας το κανει δωρεαν Rolling Eyes Δεν θελω βιντει σωνει κ ντε αλλα επειδη εχει ο Γιαννης απ τα βαφτισια του ,θελω να χει κ η μικρουλα.Νομιζω ειναι δικαιο. Αλλα δεν μπορω να την πεισω,δεν δεχεται αμοιβη!Κ να ερθει παλι με το εργαλειο τοσα κιλα πανω της ετσι χωρις χρηματα μου κακοφαινεται.Τι να κανω?Να της πω ΟΚ κ να της κανω ενα καλο δωρο?Αλλα κ παλι αυτο δεν ειναι αμοιβη.. Rolling Eyes Εχω μπερδευτει λιγο. Βοηθαμε η μια την αλλη συχνα αλλα σκεφτομαι οτι ειναι τοση ωρα το μυστηριο,το τραπεζι κ μετα τοσες ωρες το μονταζ,δεν νιωθω ανετα.,.Τι λετε εσεις?

Nενα πολυ μ αρεσαν τα προσκλητηρια που εφτιαξες!τα ειδα σε αλλο ποστ, μπραβο ρε συ!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θενκ γιου, μετανιωσα που δεν έκανα και τις μπομπονιερες μόνη μου, αλλα η νονά είχε μια γνωστή η οποία είχε μια κόρη που έχει μαγαζί με βαφτιστικά και τέτοια και καταλαβαίνεις..

Λοιπον, χτες ο μικρός κοιμήθηκε από τις 12 μέχρι τις 7!!!!!! Λογικά θα το ακούσατε, μέχρι και το CNN το είπε, έγινε και πρωτοσέλιδο στην Observer...
Ξύπνησε βέβαια 2-3 φορές για πιπίλα, αλλά αυτό ήταν!
Τώρα για ποιο λόγο εγώ κοιμήθηκα μέχρι τις 10 αδυνατώ να εξηγήσω...
BTW, ο μπαμπάς μας είναι άρρωστος, ο παππούς μας επίσης κι εμένα με τριγυρνάει κατιτις, αλλά δεν θα το αφήσω να με πιάσει.. Razz Razz

Λιτσακι, ειδα και κατι μπισκότα σε ξυλάκι ως γλυκά για βάφτιση, δε θυμάμαι σε πιο site ήταν, παίζει να ήταν και το "σκετη γλυκα", και μου φάνηκαν ωραία, και δεν θέλουν και ψυγείο.

Χαζομαμυ, κι εγώ θέλω καρναβαλιιιιιιι.... Πάτρα δεν έχω έρθει ποτε, είμαστε και λίγο μακρια βέβαια, αλλά όταν ήμουν μικρη πάντα το βλέπαμε στην τηλεόραση! επίσης έχω παρει μέρος στο καρναβάλι της Ξάνθης δυό φορες.. Πολύ καλή φάση, τζερτζελές, και πολύ, μα πολύ κρασί!!! Ντίρλα όλοι πριν καν ξεκινήσει η παρέλαση! Φέτος δεν έκανα τίποτα αποκριάτικο, την τσικνοπέμπτη ο μπαμπάς μας με την μπάντα του δήμου έπαιζαν στους δρόμους της Χρυσούπολης (αλά mambo kings Razz ) αλλά δεν είχε και πολύ κόσμο να γίνει νταβαντούρι.. Έντυσα και τον Αλέξανδρο πρίγκηπα, και τον πήρα και ακολουθούσαμε την μπάντα.. Πολύ το χάρηκε το νινι μου, και παρόλο που κρύωνε δεν ήθελε να πάει σπίτι! Φέτος τα γενέθλια μου πέφτουν το Σάββατο πριν τη μεγάλη παρέλαση (το Σάββατο που μας έρχεται δλδ) και θα πάμε Ξάνθη ο κόσμος να χαλάσει!

Δώρα, καλή τύχη με το σπίτι! Ψάχνετε να αγοράσετε ή να νοικιάσετε? Καλή ευκολία, όσο εύκολη μπορεί να γίνει μια μετακόμιση... Με ταυτόχρονη γαμοβάφτιση.. Ιούλιο ε? Με το καλό!

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα σε όλες!!!!!!!
Νένα μου σε ευχαριστώ ,προς το παρόν ψάχνουμε να νοικιάσουμε γιατί είναι λίγο δύσκολο να πάρουμε δάνειο!!!!
Λιτσακο πάνω κάτω το οικονομικό το ξέρουμε για την γαμοβαφτιση αλλά δεν έχουμε καταλήξει στα υπολοιπα ,ασε μεγαλη ιστορια θα πρεπει να γραψω ολοκληρο κατεβατο!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 31 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις