Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
320 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 320 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 31 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 37]

Vikoukou

Vikoukou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια μου γειά σας!!!
Τί κάνετε????

Διαβάζω για μετακομίσεις,βαπτίσεις,γαμοβαπτίσεις
τι γίνετε,πανικός!!!

Μπράβο Θοδωρή Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 654316
αντε καλές στράτες!!!!

Λιτσάκο ετοιμασίες για τη βάπτιση???
Μπισκοτάκια η cupcakes θα είναι πολυ ωραία.Νομίζω οτι 1.50 είναι καλή τιμή για το γλυκάκι.
Εγω είχα ρωτήσει και στα coffe time για Donut(δε τα έκανα γιατί δε πρόλαβα)και πρωτότυπο και ολοι τα τρώνε!

Στα δικά μας τώρα...δε φτάνει η ωτίτιδα και η αντιβίωση,απο το Σάββατο η Αναστασία εχει πυρετό όλο ανεβοκατεβαίνει,ευτυχώς δε γκρινιάζει
σήμερα θα πάμε παιδίατρο για να τη δει.Αντε να δούμε.



athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα!!!!!!τι κανετε???
λιτσακο πιστευω πως τα γλυκαια γυρω στο 1,5 θα σου πανε και οικονομικα οικονομικα!(εγω που μπορουσα να προμηθευτω καποια σε χονδρικη μου ελεγαν τοσο)!τωρα για τη φιλη αφου δεν δεχεται αμοιβη κανε της ενα πολυ καλο δωρο!

αυτο το μικρο θα με τρελλανει....μονιμως γδυνετε!!!!!!να μην θελει με τιποτα το παντελονι?????

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:καλησπερα!!!!!!τι κανετε???
λιτσακο πιστευω πως τα γλυκαια γυρω στο 1,5 θα σου πανε και οικονομικα οικονομικα!(εγω που μπορουσα να προμηθευτω καποια σε χονδρικη μου ελεγαν τοσο)!τωρα για τη φιλη αφου δεν δεχεται αμοιβη κανε της ενα πολυ καλο δωρο!

αυτο το μικρο θα με τρελλανει....μονιμως γδυνετε!!!!!!να μην θελει με τιποτα το παντελονι?????

Laughing Laughing ασε το παιδι ρε παιδακι μου να εκφραστει!καλυτερα να τα πεταει ολα τωρα παρα στα 20!! Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 654316 πολυ γελασα !

1,50 καλο μου ακουγεται.Για να χω ενα μπουσουλα.Αλλα ρε παιδια πολυ Mini παιζει,εγω φανταζομουν οτι οταν λεμε cupcake (εχω σιχαθει αυτη τη λεξη,αντι για καλημερα θα λεω cupcake σε λιγο..) εννοουμε το κανονικο,το μινι που λενε ειναι μια μπουκιτσα Shocked

Vikoukou περαστικα σας!Φετος μαλλον αρρωστησε ολη η Ελλαδα,τι πραγμα κι αυτο!

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Vikoukou έγραψε:Κοριτσάκια μου γειά σας!!!
Τί κάνετε????

Διαβάζω για μετακομίσεις,βαπτίσεις,γαμοβαπτίσεις
τι γίνετε,πανικός!!!

Μπράβο Θοδωρή Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 654316
αντε καλές στράτες!!!!

Λιτσάκο ετοιμασίες για τη βάπτιση???
Μπισκοτάκια η cupcakes θα είναι πολυ ωραία.Νομίζω οτι 1.50 είναι καλή τιμή για το γλυκάκι.
Εγω είχα ρωτήσει και στα coffe time για Donut(δε τα έκανα γιατί δε πρόλαβα)και πρωτότυπο και ολοι τα τρώνε!

Στα δικά μας τώρα...δε φτάνει η ωτίτιδα και η αντιβίωση,απο το Σάββατο η Αναστασία εχει πυρετό όλο ανεβοκατεβαίνει,ευτυχώς δε γκρινιάζει
σήμερα θα πάμε παιδίατρο για να τη δει.Αντε να δούμε.



Περαστικα στην Αναστασια!!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚοριτσΑ καλημερα!
απορια:τελη Μαϊου,στις 28 πυ ειναι η βαφτιση θα εχει ζεστη σωστα? Θα ειναι εξωπλατο το φορεμα της κ λεω να κοιταξω για σανδαλακια,μην το αρρωστησω το παιδι.Για πειτε...να παρουμε καμια μπαλαρινουλα ή να μεινω στο σανδαλι (που ταιριαζει κ με την ιδεα μου για χιπικη βαφτιση)?
εχω σοβαρα ερωτηματα κ προβληματισμους,παρακαλω απαντηστε μου! Razz

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:ΚοριτσΑ καλημερα!
απορια:τελη Μαϊου,στις 28 πυ ειναι η βαφτιση θα εχει ζεστη σωστα? Θα ειναι εξωπλατο το φορεμα της κ λεω να κοιταξω για σανδαλακια,μην το αρρωστησω το παιδι.Για πειτε...να παρουμε καμια μπαλαρινουλα ή να μεινω στο σανδαλι (που ταιριαζει κ με την ιδεα μου για χιπικη βαφτιση)?
εχω σοβαρα ερωτηματα κ προβληματισμους,παρακαλω απαντηστε μου! Razz
Καλημέρα καλημέρα!!!!
Εγώ προτείνω το σανδαλάκι μιας και το έχεις σκεφτεί έτσι,κρύο δεν νομίζω να κάνει αλλά και πάλι αν πιάσει καμιά ψυχρούλα απλά θα έλεγα να έχεις και ένα κλειστό παπουτσάκι για τη μικρή για μετά τη βάφτιση σε περίπτωση που χρειαστεί!!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σωστη σκεψη!θα εχω μαζι μου κ μπαλαρινουλες με σοσονακια (πολυ -ουλα και -ακι λεω σημερα...)
ευχαριστω Δωρα! Wink

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:σωστη σκεψη!θα εχω μαζι μου κ μπαλαρινουλες με σοσονακια (πολυ -ουλα και -ακι λεω σημερα...)
ευχαριστω Δωρα! Wink
Τιποτα καλε!!!Απλα και εμεις περσυ ακριβως ιδιες ημερομηνιες βαφτισαμε το γιο της κουμπαρας μου και καναμε ακριβως το ιδιο!!!!Αλλα εκανε παρα πολυ ζεστη τελικα!!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαμάδες χελλόου... Σήμερα μάλλον θα πάθω νευρικό κλονισμό, δεν είμαι καλά, και τα παιδιά δεν το κάνουν ευκολότερο...
Το βράδυ ο μικρός ξυπούσε ανα μισάωρο Shocked Shocked Sleep είμαι σαν κοιμισμένο κοτόπουλο σήμερα, και σε λίγο θα φύγει κι o άντρας μου για μάθημα, και θα μείνω μόνη με τα μωρά.
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 534787 HEEEEEEEEEEEEEEEEELP!!!! Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 534787
Οι γονείς μου είναι ψιλοάρρωστοι και οι δύο και δεν μπορώ να τους αφήσω κανένα από τα δύο μωρά, οπότε θα καλοπεράσω μέχρι τις 8μιση. Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 911307
Και ΦΥΣΙΚΑ, μετά παίζει ο ΠΑΟΚ ( Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 679259 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 679259 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 679259 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 911307 Mad Mad Mad ) και δεν γίνεται να μην το δει ο προκομμένος μου (αφού όποτε βλέπει αγώνα του ΠΑΟΚ χάνουν), οπότε βάλε κι ένα δίωρο ακόμα, καλές 11.
Από όλες τις μέρες, αυτή είναι η χειρότερη από πλευράς κούρασης... Και όσο το σκέφτομαι γίνεται χειρότερο... Έτσι μου έρχεται να τα ποτίσω ούζο και τα δύο να ξεραθούν στον ύπνο μέχρι τις 11, και να την πέσω εγώ όταν έρθει ο άντρας μου... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 534787

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νενα τρομακτικο το σεναριο! Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 585182

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Νενα τρομακτικο το σεναριο! Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 585182

έχω και τον Αλεξ που όλη την ώρα μιλάει, ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!! Πού είναι το mute του???????
(Μαμά να παίξουμε φιδάκι? Μαμά να μετρήσω μέχρι το 100? Μαμά, ο Θοδωρής έκανε αυτό. Μαμά τι ώρα είναι? Μποοοομπ Σφουγγαράαααακης, τετραγωνοοοοοπαντελονηηηηηης! Μαμά ΄θελω χαρτομήντηλο. μαμάααααα.....)
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 679259 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 679259 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 679259 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 679259 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 679259

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απίστευτο ρε κορίτσια, κατουρήθηκε πάνω του... Ο μεγάλος! Που έβγαλε την πάνα εδώ και ένα χρόνο περίπου... Παλιμπαιδισμοί... Όλα σήμερα γμτ...

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νενα σε κριση.......εμεις πλεον μονο περπατμε!κοψαμε το μπουσουλιμο!τωρα ειμαστε στο σταδιο κοψιματος πιπιλας!!!!!!!!!!καλα η μικρη ειναι το super παπαγαλακι!
λιτσακο η τιμη αυτη ηταν για προφιτερολ και παστακια!τα cupcakes δεν ξερω σε τι τιμη παιζουν!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νενα η ωρα ειναι 11.19,ζεις ακομα?


Αθηνα εχω τσατιστει τοσο πολυ με την πεθερα μου αυτη τη στιγμη που λεω να την κοψω κομματακια κ να σερβιρω αυτην για γλυκο βαφτισης!θα ναι κ τσαμπα Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 893968 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 893968

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζω κορίτσια αλλά με τα σκαμπανεβάσματα της πίεσής μου τις τελευταίες ώρες όλο και κάποιο κουσούρι θα μου έχει μείνει...

Τελικά ο αντρούλής μου δεν πήγ έξω να δει τον αγώνα (όχι, δε σκέφτηκε εμένα, απλά η παρέα του ακύρωσε τελευταία στιγμή Cool )
Δε λέω, ευτυχώς, αν και παρόλο που ήταν εδώ στρώθηκε στο pc να ψάξει να βρει τον αγώνα σε κανένα ιντερνετικό κανάλι... Μόνο η connex το δείχνει και μας έχει κάνει μεγάλη ζημιά...
Ο μικρός κοιμήθηκε σύνολο 3 ώρες ΟΛΗ τη μέρα και τώρα είναι φαγωμενος, αλλαγμένος με το μάτι γαρίδα... Και φυσικά μέσα στη γκρίνια...

Τι έγινε με την πεθερά σου Λιτσάκι? Πές μας πες μας.. (Πάντως αν την κόψεις κομματάκια μάλλον θα ακυρωθεί η βάφτιση...)

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αμαν αυτο το ποδοσφαιρο!Οπως και να εχει αναστατωση φερνει!Ο δικος μου Αεκτσης Νενα !Ευτυχως δεν χασανε και δεν ηρθε με κατεβασμενα μουτρα!Ευχομαι να σου κοιμηθηκαν τα μικρα να χαλαρωσεις λιγακι!Καλο βραδυ σε ολες κοριτσια!Να γεμισουν οι μπαταριες μας για αυριο! Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 536304 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 26 517142

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα Smile

αναμεταδωση αγωνα/;ψωφια η κινηση των οπαδων,ειχε χθες ο μικρος κολυμβηση την ωρα του αγωνα, σε 10' ημασταν στο ΟΑΚΑ που συνηθως αν εχει αγωνα απλα δεν παμε απο εκει γιατι θα κολλησουμε ωωωωρα στην κινηση. Μονο "της ΑΕΚ παληκαρια" πρεπει να ειχε απο φιλαθλους.

Η πεθερα τα χει παιξει κοριτσια. Ειπαμε να κανουμε το τραπεζι της βαφτισης στην αυλη του εξοχικου.Θα παραγγειλουμε ψητα κ σαλατες απο ενα μαγαζι εκει που τρωμε συνηθως κ εχει καλο φαγητο,καποια αλλα πραγματα επισης απο εξω. θα τα βαζαμε σε στυλ μπουφε,για να μην εχουμε σερβιρισμα. Κ θα νοικιαζαμε τραπεζια κ καρεκλες απο το ιδιο μαγαζι,θα εφτιαχνα τον στολισμο.Θα πληρωνα κ καποια καθαριστρια μετα να τα μαζεψει ολα κ να κανει την αυλη. Δεν θα κουραζαμε κανεναν...κ ενω στην αρχη της αρεσε η ιδεα κ ...αυτοπροταθηκε να μαγειρεψει καποια εξτρα μεζεκλικια (μονη της ετσι?) χθες ηταν ολο μουτρα κ ιδιαιτερα κακοτροπη. Μας ειπε και οτι ειναι πολυ κουρασμενη...δεν της αρεσει τωρα η ιδεα ,αυτη νομιζει οτι θα μαγειρεψει για ολους κ θα σερβιρει κ πως θα κραταει τα παιδια κτλκτλ κανεις δεν της ζητησε να κανει τιποτα στο μεταξυ Very Happy ουτε κ τα παιδια να κρατησει...ποτε δεν τα κρατησε εξαλλου,ιδιως στο εξοχικο οταν ειμαστε ποτε,εχει πολλες δουλειες εκει κ δεν προλαβαινει.. Rolling Eyes Οποτε κανεις μας δεν καταλαβε για αλλη μια φορα γιατι μας χαλαει την διαθεση με τα μουτρα της..Αλλα τα πηραμε και οι δυο χθες ασχημε με αυτο το "ειμαι κουρασμενη" και τα σχετικα,σαν να την κουραζουμε εμεις δλδ ασε μας κυρα μου!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λιτσακο, η κόρη θα πάρει το όνομα της πεθεράς????

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Λιτσακο, η κόρη θα πάρει το όνομα της πεθεράς????

χτυπησες φλεβα Laughing
οχι,θα παρει το ονομα του πατερα μου (Γιωργος). Ο Γιαννης πηρε του αλλου παππου, fair and square νομιζω!
αλλα ....υπαρχει παντα ενα αλλα,μια απο τις αδερφες της πεθερας μου δεν μπορεσε να κανει παιδια,κ παντα ηθελε η πεθερα να παρει καποιο απο τα εγγονια της το ονομα της θειας.Κανενα προβλημα απο εμενα αλλα δεν εχω κ τριτο παιδι..Ηθελα να δωσω το ονομα του πεθερου μου,ειναι πολυ γλυκος ανθρωπος κ ηξερα οτι θα χαρει κ ο αντρας μου.Δεν με απασχολησε ποτε αυτο το θεμα.Κ της πεθερας θα το εδινα,ειλικρινα μιλαω,αλλα εχω κ εγω οικογενεια κ οπως της λεει κ ο πεθερος μου "εχεις κι αλλο γιο..". Δεν μας εχει πει τιποτα,ουτε κανει θεμα γι αυτο,πεταει κανενα "καλα αν ακουγοταν κ το Ορσαλια θα ηταν η τελεια βαφτιση"...και η θεια ΟΚ ειναι,εχουμε αρπαχτει κανα 2 φορες αλλα επικοινωνουμε ετσι,μια χαρα μιλαμε κ οταν μου την δινει στα νευρα γιατι ειναι παρεμβατικη κι αυτη απλα αρπαζομαστε Laughing (εχει μεγαλη αδυναμια στον αντρα μου κ αυτος σε εκεινη).Το ξαναλεω ειλικρινα δσεν εχω ασχημα συναισθηματα για καμια απο τις δυο,οτι μ ενοχλει το λεω.Η πεθερα ειναι λιγο υστερω κ επειδη με τον αλλο γιο δεν την παιρνει,βρισκει εμας που δεν ειμαστε αντιδραστικοι κ βγαζει τα νευρα της.Α!Η αυλη του εξοχικου ειναι κοινη με την θεια Ορσαλια,κ το ριχνει εκει,οτι πρεπει να ρωτησουμε πρωτα (κ κει παει η ατακα για το ονομα) αλλα η θεια ειναι cool με αυτα,χαρα της θα ειναι,ασε που εννοειται θα το συζητησουμε κ μαζι της.Ειναι κουκουρουκου η γυναικα τι να την κανουμε?Της μιλαει ο αντρας μου πολυ,αλλα επειδη ειναι ευγενικος το μπερδευει το πραγμα κ τον θεωρει υποχωρητικο,δεν ειναι ομως...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λες να δωσω κ το ονομα της θειας?Γεωργια-Ορσαλια? μηπως ειναι too much?το σκεφτομαι λιγο γιατι θα χαρει και αυτη (η θεια),ειναι χαρα οπως κ να το κανουμε. Κ πως θα την φωναζουν μετα?Θα την λενε Γιωργινα ή θα την φωναζουν οι μισοι Γιωργινα κ οι αλλοι μισοι Ορσαλια...μπερδεμα. Εχω κ το ονομα της μαμας μου ,που δεν το χει δωσει ουτε η αδερφη μου Rolling Eyes αλλα το εχω παρει εγω κ ειπα να μην εχω το ιδιο ονομα με την κορη μου...σου λεω εχω μπερδευτει με τα ονοματα..

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ορσαλία + Γεωργία = ορ-για.... Very Happy
σορυ, ήταν αυθόρμητο...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:ορσαλία + Γεωργία = ορ-για.... Very Happy
σορυ, ήταν αυθόρμητο...


αχαχαχα!


ορσαλία + Γεωργία = ορ-για=Τζουλια (η γνωστη)

ε ποτε!!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βασικά δεν κατάλαβα καλά scratch
το ονομα της μαμάς σου γιατί δεν μπορείς να το βγάλεις??
Ενιγουέι, fair and square να βάλεις όνομα από το δικό σου σόι! Αν και από ότι κατάλαβα η πεθερά θέλει να βάλετε της αδελφής της, και δεν σκίζεται για το δικό της, ε?

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
της μαμας μου το πηρα εγω,την χασαμε οταν ημουν μωρο οποτε ο μπαμπας μου ηθελε να δωσει το ονομα της σε μενα.
Οχι δεν σκιζεται να βγει το δικο της γιατι θελει της αδερφης της αλλα κ παλι δεν πιεζει. Καλα δεν το βλεπω να βγαινει διπλο ονομα,καλα θα ηταν να χαρουν ολοι,σαν ισπανιδα θα ειναι,η ινφαντα Μαρια Ντολορες Γιωργινα Ορσαλια Ευαγγελια ντε Τρεχαγυρευος...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ασχετο,βρηκα κατι αυγα πρες παπιε χρωματιστα τα 12 1,61ευρω (απο τον εισαγωγεα_) κ απο μαγαζι τα ειχα παρει 10ευρω....τι κερδος εχουν ρε συ??

η μηπως παπιε μασε...τα μπερδευω αυτα Rolling Eyes

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 31 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις