Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
117 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 117 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 37]

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για ιλαρα και τετοιες εξανθηματικές ασθένεις υποθέτω ότι εχετε κάνει εμβόλιο, οπότε λίγο δύσκολο να είναι κατι τέτοιο, ε?? Αν και με τα μωρά τα περιμένω όλα!
Δεν είχα ακούσει ΠΟΤΕ μου για μια ασθένεια που λέγεται κινάγχη, μέχρι που ο γιος μιας γνωστής μου αρρωσταινε κάθε τρεις και πέντε από κινάγχη! Μας κόλλησε κι εμάς μια φορά, ευτυχως ελαφρια, αλλά από τότε όπου σταθώ κι όπου βρεθώ για κινάχγη ακούω!

Πες μας τι εγινε τελικά, εχω κι εγώ απορία τώρα...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχει εμβολιαστει γι αυτα. Το γκουγκλαρα ,την κυναγχη (ειναι το συναχι απο οτι λεει,δεν το ξερα),δεν θελω να κανω διαγνωση γιατι θα αγχωθω Rolling Eyes
Μου πε η παιδιατρος να την δει το απογευμα την μικρη. Θα της παρω κ ουρα πριν παμε,να τα δωσω για γενικη/καλλιεργεια...να δω πως θα τα μαζεψω,ουτε θερμομετρο δεν μ αφηνει να βαλω γμτ.
Το πρωι της εκανε ο Γιαννης καραγκιοζιλικια για να μπορεσω να παρω θερμοκρασια.
Ασχετο,Νενα εσυ ειχες παρατηρησει πως αλλαζε ο Αλεξ απο τα 2 ως τα 3 ετη? Προσεξα οτι τελευταια αλλαζει ο λογος του,ή μαλλον ο ειρμος του λογου,σαν να ωριμαζει. Και οι κινησεις του,κ ο τροπος που παιζει,κ το πως ανταποκρινεται τελευταια σε μας. Ειμαι συγκινημενη η μανα τελευταια με αυτο,μεγαλωνει το παιδακι μου,γινεται ..πιο παιδι.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
<< εγινα 'πρωταγωνιστης"??δεν "παιζω πια το φορουμ στα δαχτυλα"?να παρω τον Ψινακη για μανατζερ?Θα με αποδεχτει ο Χριστος Λουλης σαν συναδελφο?Αγχωθηκα η πρωταγωνιστρια!χαχαχα!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:εχει εμβολιαστει γι αυτα. Το γκουγκλαρα ,την κυναγχη (ειναι το συναχι απο οτι λεει,δεν το ξερα),δεν θελω να κανω διαγνωση γιατι θα αγχωθω Rolling Eyes
Α, με "υ" γράφεται? Κάθε μέρα μαθαίνω κι από κάτι...

litsakos έγραψε:
Ασχετο,Νενα εσυ ειχες παρατηρησει πως αλλαζε ο Αλεξ απο τα 2 ως τα 3 ετη? Προσεξα οτι τελευταια αλλαζει ο λογος του,ή μαλλον ο ειρμος του λογου,σαν να ωριμαζει. Και οι κινησεις του,κ ο τροπος που παιζει,κ το πως ανταποκρινεται τελευταια σε μας. Ειμαι συγκινημενη η μανα τελευταια με αυτο,μεγαλωνει το παιδακι μου,γινεται ..πιο παιδι.
Αλλάζει η σκέψη, γίνεται πιο λογική, μπορεί πλέον να κάνει συσχετισμούς, να γίνεται πιο υπεύθυνο, να καταλαβαίνει καλύτερα τις διάφορες καταστάσεις. Και να θυμάται τα πάντα... Σε εμάς η ηλικία 2 προς 3 συνέπεσε με την εγκυμοσύνη και τον ερχομό του μικρού, και μου φαινόταν απίστευτο το πόσο καλά το πήρε.
Δεν θέλω να ακουστώ σαν κακια πεθερά, αλλά μου φαίνεται κάπως ώρες ωρες το ότι μεγαλώνει, με έχει λιγότερη ανάγκη...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
litsakos έγραψε:εχει εμβολιαστει γι αυτα. Το γκουγκλαρα ,την κυναγχη (ειναι το συναχι απο οτι λεει,δεν το ξερα),δεν θελω να κανω διαγνωση γιατι θα αγχωθω Rolling Eyes
Α, με "υ" γράφεται? Κάθε μέρα μαθαίνω κι από κάτι...

litsakos έγραψε:
Ασχετο,Νενα εσυ ειχες παρατηρησει πως αλλαζε ο Αλεξ απο τα 2 ως τα 3 ετη? Προσεξα οτι τελευταια αλλαζει ο λογος του,ή μαλλον ο ειρμος του λογου,σαν να ωριμαζει. Και οι κινησεις του,κ ο τροπος που παιζει,κ το πως ανταποκρινεται τελευταια σε μας. Ειμαι συγκινημενη η μανα τελευταια με αυτο,μεγαλωνει το παιδακι μου,γινεται ..πιο παιδι.
Αλλάζει η σκέψη, γίνεται πιο λογική, μπορεί πλέον να κάνει συσχετισμούς, να γίνεται πιο υπεύθυνο, να καταλαβαίνει καλύτερα τις διάφορες καταστάσεις. Και να θυμάται τα πάντα... Σε εμάς η ηλικία 2 προς 3 συνέπεσε με την εγκυμοσύνη και τον ερχομό του μικρού, και μου φαινόταν απίστευτο το πόσο καλά το πήρε.
Δεν θέλω να ακουστώ σαν κακια πεθερά, αλλά μου φαίνεται κάπως ώρες ωρες το ότι μεγαλώνει, με έχει λιγότερη ανάγκη...

κακια πεθερα...κ γω ετσι νιωθω, σαν να μην προλαβαινω να του δωσω κι αλλα πραγματα,πριν μεγαλωσει. Σαν να αδειαζει η αγκαλια . Ειναι χαρα να τα βλεπουμε να μεγαλωνουν καλα κ γερα. Θα εγραφα κι αλλα,τα πουλακια που ανοιγουν τα φτερα τους κ τετοια αλλα θα γινω μελο Wink

η διαγνωση για την μικρη:
ωτιτιδα κ ρινιτιδα. Τα εξανθηματα,αν δεν βγουν κι αλλα κι αναλογα που θα βγουν κ πως θα ειναι δεν τα θεωρει κατι.Μπορει να ναι τσιμπηματα.Ειδωμεν.Μου πε να μην φοβαμαι για ανεμοβλογια,εχει παρει κ συνεχιζει να παιρνει αντισωματα απο μενα οποτε ειναι λιγο απιθανο να ειναι ανεμοβλογια (δεν το απεκλεισε παντως).Ειδωμεν.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
A, ωστε ακόμα δεν ξέρετε τι ειναι τα εξανθήματα? έχει πυρετό ακόμα?

Και μιλώντας για την ωρίμανση των τέκνων, ο μικρούλης πλέον μπορεί να ανταποκρίνεται και να εκτελεί απλές εντολές -
"Θοδωρίκο χτύπα παλαμάκια" χτυπάει παλαμάκια
"Θοδωρίκο κάνε γειά σου" κουνάει το χέρι του
"Θοδωρίκο κάνε κουκου-τζα"βάζει τα χεράκια του στο πρόσωπο
Τώρα έμαθε (???) και να φυσάει, τον ρωτάμε "πώς θα φυσήξεις τα κεράκια στη τούρτα?" κάνει "ππππππφφφφφφφφφ" (δε νομίζω να ξέρει πάντως ούτε τι είναι τα κεράκια ούτε τι είναι η τούρτα..)
άσχετο, με τον Αλέξανδρο παίζουμε αγωνία και με κερδίζει...

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μεγαλωνουνε τα μωρακια μας!σημερα η Αλεξανδρα με φωναξε μαμακα,ειπε τατατα (σοκολατα)!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακα... πωωωω, λιώνω!!!!!
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 379767 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 379767 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 379767

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χθες ειχε υψηλο πυρετο, της εκανα ντουζακι,πηρε αντιπυρετικο κ καθομασταν στις 3 το πρωι αγκαλια στην τουαλετα,την χτενιζα. Δεν νυσταζε,ειχε πιασει την κουβεντα ,ελεγε τα δικα της. Οταν ζοριζεται κ φωναζει μαμααα κατι παθαινω,μεταφυσικο.
Ο αντρας μου στο μεταξυ εχει ιογενη επιπεφυκιτιδα κ ειναι μεταδοτικη του ειπε ο γιατρος σημερα.Neeext? Νοσηλευτρια εγινα. Νευριασα κ τα επλυνα ολα στους 90 βαθμους ,ολα ρουχα,σεντονια,καλυματα...μονο τον αντρα μου κ τα παιδια που δεν εβαλα στο πλυντηριο!Πλυναμε με τον Γιαννη τα παιχνιδια του,παλι καλα που με βοηθαει και δεν ειναι αρρωστο το καλο μου.

Λεω να μας βαλουν σε καραντινα οικογενειακως. scratch

τι ειναι η αγωνια Νενα?ειμαι σιγουρη οτι κατι εξυπνο εκανε ο μεγαλος,αλλα δεν ξερω τι ειναι η αγωνια.

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε καραντινα και σε απομονωση!για να κυκλοφορεις θα φορας και μασκα.....!περαστικα σας

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:σε καραντινα και σε απομονωση!για να κυκλοφορεις θα φορας και μασκα.....!περαστικα σας

Laughing η μανα δεν κολλαει ποτε,δεν την παιρνει ετσι κι αλλιως Αθηνα. Ποιος θα τους φροντισει ολους εδω μεσα?? Mad

τι διαβασα?σε ειπε μαμακα?πωπω πως μεγαλωσαν!ποτε προλαβαν?!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:τι ειναι η αγωνια Νενα?ειμαι σιγουρη οτι κατι εξυπνο εκανε ο μεγαλος,αλλα δεν ξερω τι ειναι η αγωνια.
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 606100 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 606100 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 606100 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 606100 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 606100

Δεν είχατε μεταμεσονύχτια τουρνουα αγωνίας οταν ησασταν φοιτητές??? Μαζι με την μπιρίμπα ήταν ΤΟ κάψιμο... Τα "μπιρίμπεια"!
Ενιγουέι, είναι ένα παιχνίδι με χαρτιά, όπου παίρνει ο καθένας από 7 χαρτιά, και έχει κι ένα κάτω, και όταν έρχεται η σειρά του καθενός πρέπει να ρίξει είτε το ίδιο νούμερο είτε το ίδιο σχήμα με το χαρτί που είναι κάτω. Είπα να του το μάθω επειδή είναι καλή εξάσκηση, και περνάμε καλά παίζοντας, και τώρα τραβάω τα μαλλιά μου, τι ήθελα και το έκαναααα.... Χαρτόμουτρο ο μικρός...

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εννοειτε πως η μανα δεν κολλαει!ποιος θα κανει τη νοσοκομα εαν πεσεις εσυ κατω??????εγω ευτυχως αυτο το διαστημα "υπηρετω" μονο τον Μητσο!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
litsakos έγραψε:τι ειναι η αγωνια Νενα?ειμαι σιγουρη οτι κατι εξυπνο εκανε ο μεγαλος,αλλα δεν ξερω τι ειναι η αγωνια.
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 606100 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 606100 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 606100 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 606100 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 606100

Δεν είχατε μεταμεσονύχτια τουρνουα αγωνίας οταν ησασταν φοιτητές??? Μαζι με την μπιρίμπα ήταν ΤΟ κάψιμο... Τα "μπιρίμπεια"!
Ενιγουέι, είναι ένα παιχνίδι με χαρτιά, όπου παίρνει ο καθένας από 7 χαρτιά, και έχει κι ένα κάτω, και όταν έρχεται η σειρά του καθενός πρέπει να ρίξει είτε το ίδιο νούμερο είτε το ίδιο σχήμα με το χαρτί που είναι κάτω. Είπα να του το μάθω επειδή είναι καλή εξάσκηση, και περνάμε καλά παίζοντας, και τώρα τραβάω τα μαλλιά μου, τι ήθελα και το έκαναααα.... Χαρτόμουτρο ο μικρός...

αφου εμαθε τοσο καλα και ευκολα ξεκινα να του μαθαινεις μπιριμπα που εχει πιο πολυ ενδιαφερον!χαρτομουτρο!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
έτσι, να μεγαλώσει κι ο μικρός να παίζουμε τετράδα!!! Razz Razz Razz

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:Ο αντρας μου στο μεταξυ εχει ιογενη επιπεφυκιτιδα κ ειναι μεταδοτικη του ειπε ο γιατρος σημερα.Neeext? Νοσηλευτρια εγινα. Νευριασα κ τα επλυνα ολα στους 90 βαθμους ,ολα ρουχα,σεντονια,καλυματα...μονο τον αντρα μου κ τα παιδια που δεν εβαλα στο πλυντηριο!Πλυναμε με τον Γιαννη τα παιχνιδια του,παλι καλα που με βοηθαει και δεν ειναι αρρωστο το καλο μου.

Λεω να μας βαλουν σε καραντινα οικογενειακως. scratch

.

litsako den exv logia Laughing Laughing Laughing

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Περαστικά και γρήγορα εύχομαι στα αρρωστάκια μας!

Σήμερα είχε εμβόλιο το Νεφελίδιο. Καλά πήγε, την γλίτωσε η γιατρός κ δεν την άρχισε στις μπούφλες η μικρή Laughing . Ηταν εντυπωσιακά κουλ, σχετικά με περασμένες φορές. Εκλαψε ελάχιστα στο εμβόλιο κ αυτό ήταν ολο.
Είναι 9,5 κιλά κ 80 πόντους κοπέλα. Πότε ήταν μια σταλιά/?σαν χτες.. Ρε κορίτσια μεγαλώνουν πολύ γρήγορα. Φοβάμαι οτι θα ανοιγοκλείσω τα μάτια μου κ θα εχει παει σχολείο, τόσο γρήγορα που περνάει ο καιρός.
Η παιδιατρος μου πεταξε πάλι μια μαλακοφιλοσοφία σχετικά με τον θηλασμό...σε οτι εχει να κάνει με διατροφή κ θηλασμό είναι λίγο κου-κου κ σκέφτομαι να την αλλάξω..αλλά απο την άλλη την εχω απο την γέννα κ στο παθολογικό κομμάτι ειναι οκ οπότε βλέπουμε..

Ασχετο αλλά εχω τρελή αγωνία για τα γενέθλια, ξέρω είναι νωρις ακόμα αλλά δεν κρατιέμαι Laughing . Ηδη ψωνισα διάφορα για το πάρτι Very Happy .

Επίσης άσχετο αλλά πρέπει να κάνω επιτέλους διατροφή- δίαιτα, πήρα 2 κιλά απο τότε που ειπα οτι θέλω να χάσω Crying or Very sad ...

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γυναικάρα η Νεφελίτσα! Έχε μας υπόψιν διοτι θα ψαχνουμε κι εμεις νυφες σε λίγο καιρο, διοτι κι εμεις μεγαλώνουμε με γοργους ρυθμούς..

Πλέον στεκόμαστε ανετα χωρίς βοήθεια, μπουσουλάμε με ταχύτητα φωτός, κάνουμε ντροπές και πολλά άλλα καραγκιοζιλίκια, που μας κάνουν να κατουριόμαστε πάνω μας Razz Razz Razz
Α, και αρχίσανε να ψιλοδέρνονται με τον μεγάλο... Το ηξερα ότι θα συνεβαινε κάποτε αλλά περίμενα ότι θα αργούσε λίγο ακόμα... καμια 15ρια χρόνια... Ωχ τι μας περιμένει ακόμα..
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 911307 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 911307

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!
παμε καλυτερα επιτελους!
Θα ντυθω νοσοκομα για αποκριες,νομιζω οτι μου παει γαντι!Μπορει να "φεξει" κ στον ...αλλο τομεα,γιατι και εκει μια το ενα μια το αλλο η ερωτικη μας ζωη ειναι "ο Αγγλος ασθενης".. Laughing Το παρτυ μας αναβληθηκε...θα το κανω το επομενο ΣΚ!Κ ειχα στο μυαλο μου να το κανουμε στην παιδικη χαρα της γειτονιας,ειναι μικρη κ καθαρη,εχω πετυχει αλλα 2 παρτυ εκει κ ηταν πολυ ωραια!

Νενα τελικα την θυμηθηκα την αγωνια,παιζαμε αλλα στο σχολειο,σαν φοιτητες μπεκροπιναμε δεν παιζαμε χαρτακι! Very Happy
Xazomommy μια χαρα αντεδρασε στον παιδιατρο η Νεφελη! Εμενα παιζει Οιδιποδα καθε φορα,βαζει τα χερια στο μετωπο και ουρλιαζειιιιιι!ερχεται κ ο Γιαννης μεσα ετοιμος να κλωτσησει την παιδιατρο γιατι "κλαιει η αδερφουλα" χαχα!

το μπιμπελο εχει παει 9 κιλα και 76 εκ.,μας ριχνετε Smile Smile τοσο ηταν ο Γιαννης 7 μηνων...απ την ιδια μανα βγηκαν,αλλα απο αλλο σοϊ πηραν χεχε!

απο λογακια δεν μπορω να πω οτι ειμαστε ρητορες...μαμα,μαμ,ναι,μπαμπα,τανανα (μπανανα),να (οταν μας δινει κατι.Αυτααα... Razz
Απο κινησεις ειναι πιο μπροστα,περπαταει περισσοτερο τωρα.
Αλλα εχει ακομα πολλη γκρινια,ταλαιπωρηθηκε η μικρουλα,ελπιζω να μην της μεινει!

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μια χαρούλα κορίτσια τα μωρούλια μας!!! Αυτή η φάση είναι υπέροχη!!! Εχει πολύ τρεξιματάκι αλλά είναι <<ολα τα λεφτά>>!!!

Νένα είναι κουκλιά κ τα 2 σου παιδάκια! Θα σας έχουμε υπόψιν μας Laughing Laughing Laughing !!!

Litsako, συνήθως κ εμένα κάνει χαμό στην παιδίατρο κ πραγματικά αυτή την φορά με ξάφνιασε Laughing ! Είναι κ μεγάλη θεατρίνα. Μάλλον ειχε μεγάλη χαρά γιατί ειχε βρει 1 κοριτσάκι στην υποδοχή κ έπαιζαν πολύ ωραία. Την πήρε κ αγκαλιά η παιδ. κ τις άρχισε τις γλύκες κ την γαλίφιασε Laughing .
Πλησιάζουν τα γενεθλιάκια σας βλέπω, πως λετε να γιορτάσετε?

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
Νενα τελικα την θυμηθηκα την αγωνια,παιζαμε αλλα στο σχολειο,σαν φοιτητες μπεκροπιναμε δεν παιζαμε χαρτακι! Very Happy

Σωστους σας βρίσκω! Αλλά το ένα δεν αποκλείει το άλλο... Razz Razz Razz

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nenaaa και εδω εχει αρχισει η μαχη...πως το διαχειριζομαστε αυτο τωρα?Μαλωνω τον μεγαλο?Μαλωνω κ τα δυο?Δεν μαλωνω κανενα?Πεφτει σπρωξιδι,θελουν το ιδιο παιχνιδι,θελουν ταυτοχρονα αγκαλια.Η μικρη τρεχει (λεμε τωρα...) για να προλαβει αυτη κ να μην παρω τον αδερφο της Shocked ή κοιταει κ αν δεν την βλεπει ο Γιαννης αρπαζει το παιχνιδι του και βουρρρρ σε μενα!το ατιμο το θυληκο!!! Respect Του ριξε κ μια κουτουλια του Γιαννη στο δοξα πατρι τον βρηκε Shocked κ αυτος μονο αγκαλια την ειχε δεν της εκανε τιποτα.

Τα γενεθλια κυλησαν ομαλα, με τους παππουδες μας μονο λογω ιωσης. Απωθημενο το εχω να κανουμε ενα παρτυ! Ειπα οταν ανοιξει ο καιρος θα τους κανω κατι ωραιο κ στα δυο,ας μην εχουν τιποτα ετσι για να χαρουμε μανα κ παιδια!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περι χαρτακιου...παιζαμε (γιατι τωρα με τα παιδια το εκοψα γμτ κ μου λειπει) 4αδα με τον πατερα μου,την θεια μου και την ξαδερφη μου μπιριμπα με μανια,μεχρι τα χαραματα....καταληγαμε να κοιμομαστε σε ενα σπιτι ή στο πατρικο μου ή στης θειας μου. Αυτοι παιζαμε συνηθως,αλλαζε το καρε μονο τα Χριστουγεννα που ερχοταν ο ξαδερφος μου απο Λονδινο,εκει εκανε η ξαδερφη την γκανιοτα και μεις συνεχιζαμε...ποσο μ αρεσε αυτο,τι γελιο ειχαμε,τι καυγαδες,να μην μιλιουνται τα αδερφια (ο μπαμπας με την θεια) για μερες μετα! Very Happy

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα.. Ακόμα καφέ πίνω Razz
Λιτσακι, περι μαλώματος, δεν εχω ιδέα τι πρέπει να κάνω. Βλέπω ότι δεν δερνονται επειδή μαλώνουν, αλλα παίζοντας, οπότε δεν μπορώ να τα μαλώσω. Ο μεγάλος καταλαβαίνει βέβαια ότι είναι επικίνδυνο και ότι μπορεί να χτυπήσουν άσχημα, κυρίως να χτυπήσει ο μικρός, αλλά όποτε του το λέω το καταλαβαίνει, λέει "ναι μαμα" και μετά από λίγο βλέπω πάλι αυτοκινητάκια και παιχνίδια να εκτοξεύονται. Ο μικρός γελάει, αλλά λίγο θέλει να γίνει το κακό??? Δε θέλω να τα έχω όλο μη και μη, αλλά φοβαμαι μη χτυπήσουν άσχημα.. Ειμαι λίγο υπερβολική? Πάντως, όταν μεγαλώσουν και καταλαβαίνουν, σε περιπτωση που μαλώνουν, τα βάζεις τιμωρία και τα δύο. αυτό κάπου το είχα διαβάσει.

Τώρα που ο μικρός στηρίζεται και σηκώνεται, το σπίτι μας είναι ενα χάλι μαυρο.. Έχω βάλει μια κουβέρτα πάνω στο τραπεζάκι του σαλονιού (beauty!) οποτε δε φοβάμαι μη χτυπήσει στις γωνίες, αλλά το μπαρμπαδάκι φεύγει στο χωλ, και στο αγαπημένο του μέρος, το δωμάτιο του Αλέξανδρου.. Πολλές φορές τη βγάζουμε εκει μέσα, παίρνουμε τον καφέ μας και καθόμαστε στο παιδικό...
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 24 654316

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και περι χαρτομουτρου, ο Αλέξανδρος όταν βαριεται ρίχνει πασιεντζες... Υπεραπλοποιημένες βέβαια, αλλά πασιεντζες.. Λέτε να το μάθω να λέει και τα χαρτιά??? Razz Razz Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις